Voetbal in Kennemerland flinke meisjes Kaarten voor Holland-België C Kort STENO TYPIST^) 8NST. PONT HAZÊVOET Woningruil VEILING Luidsprekers RADIO vanaf f 97.50 Prijsverlaging CORSETTEN MAANDAG 12 APRIL 1948 IJMUIDER COURANT V.S.V. en 't Gooi speelden gelijk Dank zij geluk namen de Hilversummers een punt mee naar huis en toch hebben zij niet slecht gespeeld. Het samenspel was over het algemeen zelfs beter verzorgd dan bij VSV, dat het zonder Balvers moest stel len, omdat deze op het ogenblik een knie operatie ondergaat. Spoedig moest Sterk de strijd opgeven en zich door De Graaf laten vervangen. Opvallend was het spel van Schaap. Hij trof bet slecht, doordat De Vries hem tel ken? de kans op succes ontnam. Spaans liet in deze wedstrijd eveneens knap voet bal zien. Van Onselen, die niet uitblonk, gaf VSV de leiding, nadat hij eerst de bal van dicht bij tegen doelman Mosterd had geschoten. Spoedig was het evenwel gelijk bij een goede aanval door 't Gooi, waarbij de ge hele verdediging der IJmuidenaren fouten maakte. De tweede helft werd geopend met een fel aanvallend Gooi. Schaap probeerde het met vere schoten, welke verrassend en goed waren, doch ze werden door Bloemink even goed gehouden. Toen kwam VSV aan bod en wel zo, dat het een wonder mag heten, dat de meerderheid niet tot succes leidde. Twee schoten buiten bereik van doelman Mosterd tegen de paal, twee tegen de lat, doch daarbij bleef het tot aan het einde van deze tot slot nog zeer spannende wed strijd. Verzwakt Stormvogels verloor van De Volewijckers De aderlating, welke de Stormvogels achterhoede door de afwezigheid van Kraak Schoorl en Van Dongen had ondergaan, had de IJmuider verdediging dermate ver zwakt, dat de toch heus niet zo geweldige voorhoede van Volewijckers nog heel wat in de melk te brokken had. Vooral De Ruy- ter had met drie doelpunten een voorhaam aandeel in de overwinning, maar er moet direct aan toegevoegd worden, dat hij met Kraak onder de lat'het niet zover zou ge bracht hebben. Dit wil nog niet zeggen, dat Kraaks Elaatsvervanger Venus, rechtsbuiten van et tweede elftal, beneden de verwachtin gen is gebleven. Integendeel, naar onze mening kan uit deze jongeman een goed doelman groeien het klemvast vangen van de bal viel nu reeds op maar hij mist op het ogenblik nog de nodige routine. In de voorhoede van Volewijckers was nog een speler, die opviel, n.l. linksbuiten Van der Ruit. Naar onze mening had Van den Oever voor een nóg betere bewaking moeten zorgen. De grootste fout bij Stormvogels was, dat spelers als De Boer, Meyer en Goedhart door individueel spel het tempo drukten en te weinig de snelheid van de vleugelspelers Broek en Luppens uitbuitten. Op de mid- voorplaats toonde BlinkhoE zich niet door tastend en snel genoeg. Tot betrekkelijk kort voor de rust leid de Volewijckers nog slechts met 10. Toen scoorde Van der Ruit na een snelle solo ren en in de laatste seconden van de eerste helft bracht De Ruyter de stand op 30. Na de hervatting had Blinkhof met een goede kopbal na een voorzet van Meyer spoedig succes (31). Stormvogels bleef nog enige tijd domineren. Toen De1 Ruyter, die na de rust door Zwemmer heel wat beter bewaakt werd dan voor de rust, de stand op-41 bracht, was de zaak bekeken. Velsen boekte eerste succes De Velsenaren, die na twee bekerwed strijden, welke bovendien „uit" gespeeld werden, nog steeds geen enkel verliespunt hebben, schijnen er zin in te hebben het dit jaar een eind in de goede richting te schoppen. Gisteren werd met 43 van Hilversum gewonnen, wat een goede pres tatie mag worden genoemd, want Hilver sum speelde een behoorlijke partij voetbal. Nog" voor er tien minuten verstreken wa ren, haden Tromp Sr. en Hirs hun club aan een voorsprong van 20 geholpen. Dit spoedige succes had tot gevolg, dat de Vel senaren de zaken nu wat kalmer gingen opnemen endat Hilversum in een tijds bestek van drie minuten gelijk maakte (22). Velsen zag het dreigend gevaar van een nederlaag in en vooral Bakkum gooide er een schepje op, Van der Pol bracht de stand op 32, maar het goed volhoudende Hilversum maakte nog voor de rust gelijk (33). Na de hervatting is er aan beide kanten pittig voor de overwinning gestreden. De Hilversumse aanval vond nu echter de Velsen-verdediging meer paraat dan voor de rust, zodat Demmers niet meer gepas seerd werd. Van der Pol daarentegen zag kans te doelpunten, zodat Velsen met 43 won. Zij nog vermeld, dat Ninaber een kwar tier voor het einde door Donker werd ver vangen. Kinheim en Terrasvogels deelden de punten Twee onvolledige elftallen hebben kans gezien een behoorlijke partij voetbal te demonstreren. Het begon niet slecht voor Kinheim, want al spoedig veroorzaakte Schoon een strafschop, welke onhoudbaar langs invaller-doelman Klinge geschoten werd. Na een half uur spelen zag Akker man kans gelijk te maken en even voor de rust zorgde Zaal zelfs voor een 21 voor sprong. Na de hervatting was Kinheim verreweg het meest in de aanval, doch het backstel van de Vogels Van MelsenDe Ruyter was een geducht struikelblok voor de boven dien nog slecht schietende Velsense aan vallers. Verder dan een groot aantal hoek schoppen brachten de Kinheimers het niet, tot kort voor het eind volgens de Ter rasvogels-grensrechter was de tijd zelfs reeds verstreken Kinlteim met een hard schot via de onderkant van de lat gelijk maakte. In tegenstelling met de Terras vogels-verdedigers verklaarde de scheids rechter, dat de bal de doellijn gepasseerd was. I.E.V. sterker dan Beverwijk (32) Dank zij een overheersende geestdrift, die meer succes opleverde dan de betere techniek van de-derde klasser Beverwijk, heeft IEV in Van Gelder's Sportpark in een snelle en sportieve ontmoeting een verdien de overwinning behaald. Na een uitval over links zette Slotemaker voor, Stokman miste en na 8 minuten gaf Schavemaker IEV de leiding (10). Hoe wel Beverwijk soms het samenspel te ver doorvoerde en trachtte de rollen om te keren, bleef IEV sterker. Toen aan beide kanten gevaarlijke ogenblikken zonder suc ces waren voorbij gegaan, maakte v. d. Bos een minuut voor rust een blunder en Be verwijk 'kreeg goedkoop de gelijkmaker (1—1). Na de hervatting volhardde de bezoekers te veel in nutteloos opbrengen, doch de voorhoede van IEV niet en nadat Zonne veld een prachtige kans door vallen had gemist, was het aan zijn doortastendheid en een fout van de rechtsachter te danken, dat Schavemaker de voorzet kalm inschoot na 6 minuten (21). De Wijkers kwamen wat meer los, maar IEV hield moedig stand, hoewel het gevaar groot was. Zes minuten voor het einde passeerde door talmen van Michel de rechtsbuiten met gemak v. d. Bos (22). Nog gaf IEV het niet op. Schave maker plaatste de bal naar Zonneveld; de linksachter miste en de middenvoor van IEV bezorgde zijn club een verdiende over winning (32). IJmuiden versloeg met 32 De Geuzen. In een spannende wedstrijd heeft IJmui den zich door een overwinning van 32 beker geplaatst. Vóór de wedstrijd begon, overhandigde De Geuzen bloemen aan aan. voerder Groeneveld voor het behalen van het kampioenschap. Direct ontwikkelde De Geuzen een snel spel, waartegen de zwak spelende achterhoede niet veel kon inbren gen. Binnen tien minuten stond IJmuiden met 02 achter. De thuisclub zag het ge vaar in en verplaatste het spel. Spoedig daarop doelpuntte Wapenaar, uit een voorzet van Hoek. Even later bracht de zelfde speler de partijen op gelijke voet. Bij een botsing raakte Voorbeek gewond en werd vervangen door W. v. d. Steen. De aanvallen van IJmuiden werden gevaar lijker en spoedig gaf Hoek IJmuiden de leiding (32). Na de rust liep De Geuzen hard van sta pel, maar de IJmuidenaren keerden het gevaar. Doelpunten bleven in deze helft uit. Het derde elftal verloor van het beter spelende Kennemerland IV met 41. Het vierde elftal leed een verpletterende neder laag (121) tegen Kinheim 2. VSV VI kampioen. Door gisteren met 31 van Stormvogels VI te winnen, behaalde VSV VI zonder puntenverlies het kampioenschap zijner afdeling. Balvers kan voorlopig niet spelen Naar wij vernemen, kan Balvers, de VSV-linksbinnen voorlopig niet spelen, daar hij voor een knie-operatie in één der Haarlemse ziekenhuizen is opgenomen. Een verlies voor „Velsen". Naar wij vernemen, gaat de oefenmees- ter van „Velsen" de vereniging verlaten. Hij wordt n.l. trainer bij zijn oude vereni ging DWS. Terrasvogels II wint belang rijke wedstrijd. Het tweede elftal van „Terrasvogels" won gisteren de belangrijke wedstrijd tegen Spaarnevogels met 10. Het doelpunt werd gemaakt door De Jonge. Wanneer Terrasvogels II Zaterdag a.s. van Haarlem IV wint, is het kampioen. Beverwijk Beverwijkse en Alkmaarse rennersstrijd De clubwedstrijd tussen de BRC „Ken nemerland" en de Rennersclub „Alcmaria Vietrix", door eerstgenoemde in de Wijker- meerpolder georganiseerd, was Zondag morgen voor de renners niet gemakkelijk. De straffe wind op de open polderwegen droeg daartoe het zijne bij. De renners van de A-klasse reden 75 km, de C-klassers 31 km. De uitslagen waren: A-klasse, 75 km; 1. A. Vooren, Kennemerland, 1 uur 56 min. 52. sec.; 2. A. Wachtman, Kennemerland; 3. N. Henneman, Kennemerland; 4. v. d. Wetering, Alcmaria; 5. J. Pool, Alcmaria; 6. P. de Groot, Alcmaria; 7. A. Hofland, Kennemerland: 8. H. Ton, Alcmaria; 9. J. Ottenbros, Alcmaria. C-klasse, 31 km: 1. F. Stroomer, Kenne merland, 50 min. 52 sec.; 2. P. Lubbers. Kennemerland; 3. J. de Boer, Alcmaria: 4. A. v. d. Bos, Kennemerland: 5. J. Bloemer, Alcmaria; 6. A. v. d. Akker, Kennemerland; 7. A. Marks, Kennemerland. 21 April wordt in Alkmaar een return- wedstrijd gehouden. Ledenvergadering „Christelijk Nationaal Onderwijs" Vrijdagavond vergaderden de leden der schoolvereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Beverwijk in het schoolge bouw. De voorzitter de heer N. Paschier. wethouder, opende, las Psalm21 en ging voor in gebed. Na de lezing der notulen door de secretaris, de heer C. Slings, gaf de heer H. Lyesen, hoofd der school, ver slag van het schoolleven in 1947. Dit ge tuigde van een nijver en opgewekt werken. De heer L. Brouwer, penningmeester, bracht verslag uit van de financiën en las het verslag van de kascommissie voor. Tot nieuw lid van deze commissie werd benoemd de heer T. Romeyn en de heren J. Visser en H. Wagter werden als be stuursleden herkozen. In de vacature, ont staan door het vertrek van ds. Peters, werd ds. J. O. Norel gekozen. Wegens het 40-jarige huwelijksfeest van de heer Slings werd hem, na een hartelijke toespraak door de voorzitter, een geschenk aangebo den. Ook de oud-penningmeester de heer C. Dingier Sr. sprak woorden van dank en bood zijn gelukwensen aan. Vrijdagavond gemeenteraad De agenda voor de gemeenteraadsver gadering, die voor Vrijdagavond 16 April in „Scheybeeck" bijeen is geroepen, ver meldt een tiental punten, waai-van wij de beëdiging van de nieuwe gemeente-ontvan ger, een voorstel tot wijziging der instruc ties van de Gas- en Slachthuisdirecteuren en het voorstel tot uitbreiding van het gas- buizennet noemen. Voorts komt de aanleg van een beekriool in de Relweg en de bestrating van die weg aan de orde. De eerste aardbeien Aan de veiling Kennemerland in Bever wijk werden Vrijdag door een kweker uit Heemskerk de eerste aardbeien uit deze omgeving aangevoerd. De vruchten brach ten 22 cent per stuk op. Meer gasbuizen voor de woningbouw Voor de nieuwe huizen, die aan het Schoutenbos en de Vinkebaan in Castricum en aan de Munnikenweide in Beverwijk verrijzen, moet het gemeentelijk gasbuizen- net worden uitgebreid, waarvoor de kosten op 25.600 worden geraamd. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor, dit crediet beschikbaar te stellen. Santpoort-dorp „E.H.B.O.-wedstrijd" De Eerste Hulp bij Ongelukken-wed strijd die Zaterdagmiddag in het Statenhuis aan de Rijksstraatweg te Beverwijk werd gehouden, werd door de chef-verband- meester der Hoogovens, de heer van Swin- deren geopend, die de ploegen uit de om liggende plaatsen van harte welkom heet te. De „opgave" was een dienstmeisje dat door een glazen dak zakt en terecht komt in een daaronder liggend lokaal, waar een werkman dermate door schrik wordt be vangen, dat hij bewusteloos achterover valt. De uitslagen van deze wedstrijden lui den: 1 Hoogovens 219 punten; 2 Assendelft II 157 p.; 3 Uitgeest 156 p.; 4 Assendelft I 145 p.; 5 Castricum I 106 p.; 6 Castricum III 97 p.; 7 Castricum n 73 p. Het aantal vereiste punten, om op 8 April te Hilversum op de districts wedstrijden te mogen uitkomen bedraagt 214 punten. Al leen de afdeling Hoogovens onder leiding van de heer Ridderikhof komt hiervoor dus in aanmerking. Voorwedstrijden Nederlands worstelkampioenschap Evenals zulks vorige week Zondag ge schiedde, opende de heer C. Tabak (voor zitter D.O.K.) de voor wedstrijden om het worstelkampioenschap van Nederland die in de balzaal van het Kennemer-Theater werden gehouden. De in de finale geplaatste winnaars zijn: Midden licht gewicht: J. O vermeer (Hal ter Zaandam)J. v. d. Pijl (Halter Utrecht) J. F. Schouten (Ajax Amsterdam); F. Boven (Ajax Amsterdam). Half zwaar: Falter (K.D.O. Den Haag); C. Hagen (Halter Zaandam); H. W. de Nijs (Halter Utrecht); C. Melgers (Hercules Amsterdam). Midden zwaar: K de Groot (Achilles Krommenie); A. v. Wijngaarden (S.D.V. Culemborg); N. W. Meyer (Ajax Amster dam); J. de Nijs (Halter Utrecht). kgemdla voor Beverwijk MAANDAG 12 APRIL. Kennemer-Theater. 7 en 9.15 uur: Me- rijntje Gijzens Jeugd. Luxor-Theater. 7 en 9.15 uur: de Cobra afgod. W. B.-Theater. 8 uur: Kop op en lach. De Pont. 8 uur: Stierenvechters. Corso-Theater, Castricum. 8 uur: De Woeste Hoogte. Statenhuis. 7.30 u.: Lezing over suggestie KLASSELOKAAL VOOR DE E.H.B.O. Onder de mededelingen, die de gemeen teraad Dinsdagavond worden voorgelegd komt een aankondiging van B. en W. voor, dat het bestuur van de E.H.B.O. afdeling Santpoort een klasselokaal van de Adolf van Nassauschool in medegebruik is ge geven, op een van de Vrijdagavonden van elke maand, van 20-22 uur. Velsen-Noord Prachtig succes voor „Suomi" Op verdienstelijke wijze hebben de vijf „Suomi"-leden, die Zondag aan de door de Athletïekvereniging „Trekvogels" te Den Haag georganiseerde ..Silverrush" op Duin- digt te Wassenaar, een loop over 5000 km deelnamen, getoond wat goede training vermag. De start geschiedde met een handicap van 20 seconden in de opeenvolgende klas sen, waardoor de A-klassers een volle mi nuut moesten inlopen op de D-klassers om als eerste te kunnen eindigen. De nationale kampioen Frits Slijkhuis had bovendien nog een extra-handicap van 17 seconden, maar dit bleek geen enkel bezwaar, om alle 300 deelnemers achter zich te laten en zelfs een ruime v'oorsprong van 12 seconden te nemen. Tussen de op hem volgende athleten ontspon zich een vinnige strijd, vooral op. het laatste traject, waarbij de Suomi-leden Weenink en Wes ter een belangrijke rol speelden. Eerstge noemde liep weliswaar keurig in op de D- klasser De* Polden van „Juliana", maar kon deze toch niet meer benaderen en moest met de derde plaats, overigens zeer eervol, genoegen nemen. Wester liep even eens een prachtige race, maar zag zich tegen Bravenboer van A.A.A. uit Alphen aan de Rijn de vierde plaats ontgaan. De overige drie Suomezen weerden zich kra nig en konden daardoor tot de besten wor den geklasseerd. De uitslagen waren: I. W. F. Slijkhuis, A-klasse „A.A.C.", 17 min. 21.5 sec.; 2. De Polden, D-klasse „Ju liana"', 17 min. 33.8 sec.; 3. J. Weenink, A- klasse, „Suomi", 17 min. 42 sec.; 4. Brave- boer, B-klasse, „A.A.A.", 17 min. 49 sec.; 5. Nic. Wester, B-klasse, „Suomi", 17 min. 57 sec.; 24. L. Schol, D-klasse. 36. J. van Wijngaarden, B-klasse en 40. M. Braun, C- klasse, allen van „Suomi". SCHEEPVAART II. West Afrika lijnen. Stad Leiden 8 April in Lobito aangekomen van Luanda. Nederland. Lombok 8 April van San Francisco naar Honolulu. Mapia 9 April van Amsterdam naar Marseille. Poelau Laut 8 April van Alexandrië naar Halifax. Talisse 8 April van Genua naar Port Said. K.P.M, Bacongan 9 April Ouessant ge passeerd, Rotterdam-Batavia. Kalianget 8 April Maladive gepasseerd, Rotterdam- Batavia. K.H.L. Delfland 8 April van Paranagua naar San Francisco do Sul. Lionel 9 April te Montevideo (uitreis). Salland 9 April van Amsterdam naar Zuid Amerika. K.N.S.M. Ardea 9 April te Cartagena van Gandia naar Hoek van Holland. Coolhoven 9 April te Gdynia van Hamburg naar Am sterdam. Deo Duce 9 April van Amsterdam naar Kopenhagen. Draco 9 April van Ko penhagen naar Amsterdam. Orion 10 April te Rotterdam van Amsterdam naar Algiers. Ornen 9 April van Gothenburg naar Am sterdam. Roelf 9 April van Amsterdam n. Gothenburg .Tiberius 9 April van Limasol naar Istanboel. H. Oost Afrika lijnen. Oranjefontein 10 April te Antwerpen aangekomen van Southampton naar Amsterdam. Congo- stroom 9 April vertrokken van Port Gentil naar Pointe Noire. Jaarstroom 8 April van Monrovia naar Grand Bassa. Oceaan. Aeneas 5 April te Port Swetten- ham naar Singapore. Calchas 7 April te Suez, Londen-Amsterdam. Polydorus 8 April te Makassar naar Batavia. Polyphe mus 6 April te Semarang naar Batavia. Nederland. Bali 9 April van Makassar naar Soerabaya. Rondo 9 April te Galveston gaat waarschijnlijk naar Houston. Vinke en Co. Farmsum van Amsterdam naar Bona, passeerde 9 April Gibralta. Wil lem Barendsz wordt 11 April te Kaapstad verwacht. Zijpenburg 9 April van Cienfue- gos naar Rotterdam. Binnengekomen en vertrokken Binnengekomen: 10 April KW 122 Nico Hoos, vertr. 30 Maart, Engeland, vis. Vertrokken 10 April: IJM 25 Flamingo, rederij Marezaten; IJM 95 Maria, rederij De Daad. 11 April binnengekomen IJM 117 Prin ses Beatrix, rederij Hilda, 27 Maart ver trokken, vis; IJM 112 Rotterdam, rederij VEM, 27 Maart vertrokken, vis. AANTAL AANGEGEVEN RADIO'S NADERT HET MILLIOEN. Het aantal aangegeven radiotoestellen in Nederland bedroeg op 1 April 996.291 tegen 981.114 op 1 Maart. Op 1 Maart waren er 493.830 aangeslo tenen op het rijksradiodistributienet tegen 492.943 op 1 Februari. Herstel der vernielde bruggen vordert Het herstel van de vernielde en de bouw van nieuwe bruggen maken goede vorde ringen. Voor de brug over de Lek te Vianen is het gelukt de materialen in Amerika te laten walsen, zodat mag worden verwacht, dat zeer spoedig met de montage en de hulppijlers kan worden begonnen. Men hoopt de nieuwe brug vóór het winter seizoen vrij dragend te krijgen. Van de nieuwe brug over de IJssel te Deventer zullen waarschijnlijk deze zomer brugdek en opritten gereed zijn. Ook de brug bij Keizersveer kan in het begin van de zomer gereed zijn. Er moet nog een spanning worden ingevaren, waarna het betondek wordt aangebracht. De brug bij Moerdijk zal deze maand over de volle breedte kunnen worden be reden, zij het nog met beperkte snelheid wegens herstel van de staalconstructie. Vol tooiing kan eind van de volgende maand worden tegemoet gezien. Voor de definitieve brug te Arnhem zijn de materialen eveneens in Amerika gewalst. Men hoopt dat vóór de winter de montage zover is gevorderd, dat de bi;ug vrijdragend zal zijn. De brug bij Hedel kan over enige maan den geheel voltooid zijn. De brug te Kampen is reeds in gebruik. De laatste spanning zal in het midden van de zomer kunnen worden opgelegd, waar door de brug over de volle breedte zal kunnen worden bereden. De bouw van de brug bij Venlo zal nog wel ettelijke jaren duren. De dubbele Bai leybrug voldoet echter zeer goed aan de verkeersbehoeften. De brug over het kanaal te Middelburg komt in 1949 gereed. De nieuwe brug bij Gorinchem in de be langrijke route Amsterdam-Vianen-Breda- Antwerpen-Brussel wordt de hekkensluiter. Vóór de oorlog, in 1937, '38. '39 en '40 wer den reeds gelden uitgetrokken op de Ver- keersbegroting voor de bouw van een brug bij Gorinchem. De vernieuwing van de vernielde bruggen over de Twenthe-Rijnkanalen nadert haar voltooiing. Deze maand worden aanbesteed de Hengelerbrug bij Goor en de Weldam- merbrug. Binnenkort komen gereed de Almensebrug tussen Warnsveld en Almen en daarna de Cottewicherbrug tussen Del den en Goor. Doodstraf voor S.S.-moordenaars Het Amerikaans tribunaal voor oorlogs misdadigers te Neurenberg heeft een aantal doodvonnissen geveld tegen leden van een „verdelgingsgro'ep", die meer dan 90.000 mensen heeft vermoord. Het zijn generaal-majoor Otto Ohlendorf, leider van de groep, Erich Naumann, voor malig brigade-generaal der SS, Paul Blo- bel. Walter Blume, Martin Sandberger en Willy Seibert, allen voormalige kolonels der SS. Walter Haensch, Adolf Ott, Walde- mar Klingerhoefer, Heinz Schubert, Eduard Rauch, Eigen Steimle, Ernst Beberstein en Werner Braune, allen voormalige hogere officieren der SS. Boni Ook in ons land HrKk tot een internationale iilw11 dige ambachtslieden on 2 een vergevorderd stadium ogenblik beschikt xrgS aanvragen van werk*™^ °Vf<> ambachtslieden en détaiUL?/!1 De Konigin heeft Si Rotterdamse Schouwbunf !jt(1% gewoond van Shakerfgg otf mets", door het „RotteiS B. en W. van af""n" meenteraad voor, h in de wachturen de repara5°cLM op te dragen Indien de J M aanneemt, is de positie vsn?,« i weer, die in Dordrecht t t den wegens de hoge kosten Men hoopt door deze odW? ïr' guldens te besparen. P 0%li De opvarenden dat met tröepen aan"bSSjS,1»* Nederland onderweg is kun correspondentie uitgereiktw C:-: uiterlijk op 14 April Oud-minister Neher J - het opperbestuur.in Indonesië!'P Ridder m de Orde van a» Leeuw. QC Generaal A. G. van Trii4i t Nederlandse Militaire Missie is afgetreden. Voor 2,in 'i hij het Amerikaanse Legioen F en werd hij door de Konii?,1! deur m de Orde van Oranjett! Op Maandag 19 April J? witz, die benoemd is tot bul ft1 leraar m de leer van pers 3!" en propaganda aan de geniet siteit van Amsterdam zijn 1,„« aanvaarden door het uitspreken? in de aula der universiteit s De oproep van de Zeister n* te worden gemaakt met feiten 3 licht m de corruptiezaak van w' Utrechtsche P.R.A.C. lumuï vele aangiften tot resultaat ge arresteerde hoofd der PRA°r nekkig zwijgen, hoewel het anr tegen hem zich steeds ophoorn""** TTof Tv ••tiers Het Nederlandse s kerk" van de NederfiïV Scheepvaartmaatschappij tp \n~ heeft op de Schelde een boei iii gekregen en is daardoor gestraM" was op weg van Antwerpen nre Twee mannen uit Asperen,^ levend hadden begraven, zijn <CC rechter in Dordrecht ieder tot'-,v- oordeeld. '3* Vüf knapen van 9 tot 11 in, kans gezien bij verschilelnde Delfzijl de lade te lichten en vrijt? bedragen buit te maken. De doodstraf is geëist tegen dr voormalige SD'er K. J. H. uitoiii in Zutphen en Brummen illegale in Oos|erbeek twee Engei.se of'1-- doodgeschoten. ZEEPOST NAAR OOST EN uk Naar Nederlands-Oost-Indië In:: worden verzonden met het s... Witt, dat op 16 April en me; ji Oranje, dat op 19 April veitrd: Curagao en de overige overzeess delen in de West vertrekt 20 h s.s. Breda, dat ook zeepost meen® respondentie moet twee c ter post bezorgd zijn. Ondertrouwd: GERARD SCHOL ANNIE v.BODENGRAVEN 13 April 1948. Cypressenstr. 25 IJmuiden-O. Vrolijkstr. 106III A'dam-O. Huwelijksvoltrekking zal plaats vinden 28 April te Amsterdam. OOOOOCGOOOÖCOOOOOG 1948 Er heerst vreugde in ons huis en hart, onze lieve Ouders D. J. GROOT en G. GROOT- DUINMEIJER zijn 24 April 25 jaar ge trouwd. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun Dankbare kinderen en kleinkind. IJm.-0., Wijk a. Zeeërw. 14 DANKBETUIGING Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echtgenote en kinderen, zijn hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling, in het bijzonder ook van de Speel tuinvereniging „Jong Sant poort", ontvangen bij de viering van zijn 40-jarig hu welijksfeest. H. GEYTEMAN IJmuiden, 12 April 1948. Olivier van Noortstr. 40. „Dal is voor mij geen partij" sprak de stoffer. Het wetenschappelijk reinigen van Uw tapijten is werk voor specialisten. In 5 dagen weer als nieuw I ia de volgende ronde voor de K.N.V.B.-en massasuggestie, de heer C. Deelstra. 1 FILIAAL AMSTERDAM MAG. „DE BIJENKORF" (3o ETAGE) TEL. 38080 |H STENO aanv. 16 April ■i TYPEN aanv. 15 April Oude Gracht 71. Haarlem. WERKSTER gevraadg van 8 tot 12 uur. Rex Theater, Groeneweg, IJmuiden-Oost. Te koop gevr. ENGELS WOORDENBOEK, liefst van Kramer. J. H. Duykers, Na- pierdwarsstr. 13, IJmuiden. Te koop gevr. 1 pers. HOU TEN LEDIKANT, ook gene gen te ruilen voor 1 pers. Engels ledikant. Velserduin- weg 178. Gelieve geen geld en/of goe deren af te geven aan mijn weggelopen vrouw, daar door mij niets wordt ver goed of betaald. G. F. DICTUS Meidoornstr. 1, IJmuiden. ACCORDEON (plianokla- vier) ter overname gevraagd. Br. met merk en prijs L 2381 bur. van dit blad. Te koop: een paar nieuwe DAMESSCHOENEN m. 40, prijs f 15. Tevens jongens jasje, leeft 6 j. prijs f 7.50. Te bevragen: Willemsbeek- weg no. 48, IJmuiden-Oost. Het meeste geld voor uw Meubelen, Naaima chines, Zolderopruimingen, Antiek, Koperwerk, Gouden en Zilveren voorwerpen geeft KONINGSTRAAT 48 Tel. 17308. Te koop: z. g. a. n. GUITAAR merk Amka. Te bevr. 's av. na 6 uur. Uitendaalstraat 41, Santpoort 'Station. TE KOOP: eiken dressoir, divan met kleed te zamen f 75, ook apart (v. o.) Rijles- weg 484, Santpoort. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG SS Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur Te koop: WANDELWAGEN in g. st. Prijs f 15. Noorder dorpstraat 7, Velsen (D.) Te koop: KINDERWAGEN z. g. a. n. Marconistraat 30, [Jmuiden. Prima DIVANBED, nieuw gestoffeerd. Lijsterlaan 28. WONINGRUIL. Mooi klein benedenhuis (gr. tuin) in Haarlem-N., omtr. Soenda- plein, ruilen voor dito wo ning in Santpoort of IJmui den. Br. L 2386 bur. van dit blad. TE KOOP: herenrijwiel, in g. st. met banden en lamp, ap donker blauw laken v. herencostuum met voering enz. Adres te bevragen bur. van dit blad. Te koop a. n. wit emaille BAD GEYSER met sproeier, afvoerpijp en lozing. 1 partij vooroorl. matting. Rijksweg 324, Santpoort. HEEMSTEDE—HAARLEM of omg. Mod. vrij zonn. huis 7 k. badk., 2 W.C.'s, zolder schuur, v. en a. tuin. huur f 40 p. m. voor kleiner vrij zonn. huis. Br. IJ 568 bur. van dit blad. Te koop: POPPENWAGEN. Huijgensstraat 12 rd. IJm. imni— Op 14 April 1948 des morgens 9.30 uur van Meubelen, Kano, prachtige Wieg, mooie Kinderwagens. Kijkdag Dinsdag a.s. 93 uur. Goederen kunnen dagelijks wor den ingebracht of af gehaald. VEILINGGEBOUW „De Spaarnestad" Eig. Deurwaarder D. G. v. Wijngaarden NOBELSTRAAT 8 (Zijstraat Zijlstraat) Tel. 11136 b. g. g. 17637 1 of 2 ONGEM. KAMERS m. stookgel. te huur gevr. v. bej. dame. Brieven G 2357 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Vrije ben.- woning, 2 kam.. 2.slp.k. keu ken, tuin en schuur te Alk maar, huur f 5.25 p. w. Kre- lagestraat 35 voor dito wo ning in IJm. of omg. Brie ven Tichelaar, Krelagestr. 35 Alkmaar. WONINGRUIL. Gezellige woning, voor- en achterk. keuken, 2 slaapk. en over loop in Um.-O. voor woning liefst in IJmuiden. Adres bur. van dit blad. ■bdb GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring reisgeld wordt vergoed Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. Het is een groot genot 'n Octerno te dragen Houding en voorkomen worden geperfec- tionneerd. Steungevend CORSETTEN en BUSTEHOUDERS uitsluitend naar maat gemaakt Corsetière Mevr. C. Verschoor. Kievitlaan 18, IJMUIDEN (O.), is Diasdag. Woensdag en Donderdag thuis van KM our. kunnen wij U niet aan helpen Maar wel aan een Ook op ons Spaarsysteem HANDELSONDERNEMING „CENTRA" Werkplaats: Toonkamers: SMEDESTRAAT 31 KENNEMERPLEIN 1 Telefoon 21012 Geop. v. 912 en 25.30 Telefoon 19373 KUNSTMEST ZONDER BON Uit voorraad leverbaar: A.S.F. korrels Gemengde mest N.P.K. Chilisalpeter Zw. Ammoniak Superfosfaat Zw. Kali Landbouwkalk Compost Potaarde A. Tabernal Zoon HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT - TEL. 8232 Mogen wij U er aan herinneren, dat onze zaak op middag gesloten is? Het bekende CéLESTE Maatcorset thans vanaf 24.75. Levertijd 3 a 4 weken. 6 punten. Ook hebben wij wederom corsetten direct uit voorraad leverbaar prijs 19.50. Maten worden opgenomen door: corsetière Mej. M. DE VOS, KL Houtstr. 56, Haarlem en bü onze corsetière Mevr. TH. SCHELLEVIS Groeneweg 15, IJmuiden-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur Fa. C. DE WILDE, Weteringschans 197, Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485 BALL-POINT-PENNEN met garantie (ook vullen) BOEKHANDEL „MINERVA" KON. WILHELMINAKADE 2 a TEL. 4682 - IJMUIDEN GEERTS is het adres voor jrL ding, Meubilair, Ktf Schrijfmachines, fci Fototoestellen en alle sr. Vloerkleden. Kortom JULIANAI-ABK II Tel. 14612. Taxatie. Overal te orfe Met de complete-' voering van di kingen in Eternüp platen kunnen weer belasten. ons, wanneerwijUk mede kunnen fpiW Uit voorraad leve*'; ETERNIT-BlW ETERNiT-EMAIJ ETERNIT-GI»1" Schiedam Rotterdam Amsterdam Kloosterzande

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4