San José^Bogota Steno-Typen INST. PONT J. van Ipenburg Naar de BOLLEN en SCHIPHOL Luidsprekers MAAT- CORSETTEN en BUSTEHOUDERS bekwame strijksters S tel| Grafmonument^ Reclame aanbiedim Fa. H. INEKE MAANDAG 19 APRIL 1948 IJMUTDER COURANT Umuiden Concert „Euphonie" Het was in Januari 30 jaar geleden dat het symphonié-orkest Euphonie opgericht werd. Deze gelegenheid is aangegrepen om een geslaagd jubileum-concert te geven. Bij de aanvang herdacht de voorzitter de heer Vos, de overleden dirigent Karei H. Kerkhof, de vriend en leermeester, die zoveel voor het orkest betekend heeft. De concertmeester, de heer A. Los, vierde kort geleden zijn 25-jarig jubileum als zodanig; hij is een der oudste leden en hem dankte spreker voor de toewijding en trouw aan Euphonie betoond. -Met een geacheveerd gespeelde Athalia- mars ving daarna het concert aan, daarop aansluitend de ouverture Iphigenie Aulis, die de dirigent, Willem Rettich, met fraai relief en wei-bestudeerd deed uit voeren. De klank was gaaf en de juiste onderlinge verhouding van volume liet niets te wensen over. Daarenboven speel de het orkest voorbeeldig „op de stok", een bewijs dat de aanvoerder bij zijn vol gelingen het begrip voor orkestspel heeft weten te versterken. Het musiceren heeft, dank zij de wijze waarop Rettich zijn ar tistieke intenties weet over te brengen op het ensemble, het kenmerk van vlotheid verkregen. Gijs Beths voerde Bach's vioolconcert in A-moll uit. Deze solist is in staat een der gelijke klassieke edelsteen te laten flonke ren en alle facetten ervan door zijn buiten gemeen schoon klinkende Guarneri te laten genieten. Wieniawski's Polonaise brilliante nr. 2 was een niet minder groot en welverdiend succes voor hem, die in de jonge jaren van Euphonie zo lange tijd in onze gemeente gewerkt heeft en toen al velen van zijn spel heeft doen genieten. De sopraan-soliste Elsa Barther beschikt over een prachtig stemgeluid, een drama tische sopraan van grote expressiviteit, die in een Wagner-opera ,een uitstekend fi guur zou slaan. De beroemde aria „Ah, perfido" kreeg zodoende het vereiste dra matische accent en de4 uitvoering was ar tistiek verantwoord; de uitspraak is helaas minder duidelijk. Over de 'orkestbegeleiding in Bach niets dan lof: die van de sopfaansoliste was niet altijd een getrouwe copie van wat er in de partituur stond. Het rammelde af en toe en met name Ret hout was niet altijd „edel- hout". Ook het ten gehore brengen van Mozart's kwartet in D-dur was niet overal even gaaf. De labiele stemming en de metrono- .mische oneffenheden waren te storend om van dit kwartet naar waarde te genieten. Bij de bijna onoverwinnelijke afkeer die Mozart van de fluit had is het bijna'onbe grijpelijk dat hij zo'n charmante partij voor dit instrument heeft geschreven in dit D-dur kwartet, een van het drietal' kwar telten voor fluit dat hij op zijn naam heeft staan. Ik heb met genoegen geluisterd naar het gelukkigerwijs dominerende fluitspel van de heer Poolman, dat waarlijk voor treffelijk was; ik had trouwens niet anders verwacht. Haydn's militaire symphonie sloot dit f tij 1 volprogramma. A. J. VAN DER WEIJDEN. C. P. N.-VERGADERING. Dinsdagavond zal de afdeling IJmuiden van de C.P.N. een gx-ote openbare vergade ring beleggen in de kleine zaal van het Thalia Theater. Als spreker treedt op de heer .N. Maurer, landelijk propaganda leider der C.P.N. en drager van de hoogste Tsjechische verzetsondeyscheiding Hij zal spreken over het onderwerp: Tsjecho-Slowakije. Beverwijk B.R.C. „Kennemerland" te Alkmaar eerste Evenals de vorige week is ook de B.R.C. „Kennemerland" er Zondag in geslaagd in de clubontmoeting met de Rennersclub „Alcmaria Victrix" de eerste plaats te be zetten, zij het met slechts één punt ver schil. De wedstrijd werd gehouden op het parcours vari de gastheren onder Stompe- toren. De A-klassers moesten 75 km afleggen en de C-klassers 28 km. Door verhindering van Arie Vooren werd het de Beverwijkse renners.niet ge makkelijk gemaakt. De „Kennemerlander" Wachtman nam in de A-klasse met een drietal Alkmaarders vrij spoedig een flinke voorsprong, om deze tot de eindstrijd te behouden. Wachtman passeerde keurig als eerste de eindstreep, onmiddellijk gevolgd door de andere drie koplopers met miniem verschil. 6eze prachtige overwinning be zorgde „Kennemerland" tevens de club overwinning. De uitslagen waren: A-klasse: 75 km: 1. A. Wachtman „Ken nemerland", tijd 1 uur 46 min. 55 sec.; 2. J. Mol; 3. J. Dool; 4. H. Ton; 5. A. v. d. Wetering, allen „Alcmaria"; 6. A. Hofland; 7. N. Henneman, beide Kennemerland; 8. J. Middelbeek; 9. J. Ottenbros, beiden Alc maria; 10. J. Kuilman, Kennemerland. C-klasse, 28 km: 1. J. Bloemer, Alcma ria, tijd 43 min. 25 sec.; 2. P. Koreman, Alcmaria; 3. A. v. d. Bos; 4. P. Lubbers; 5. A. v. d. Akker; 6. F. Stroomer, allen „Kennemerland". - Burgerlijke stand GEBOREN: Antonia M. G. zoon van H. M. Hoogland en A. H. H. Duiker; Johan nes A.. zoon van J. N. Duin en C. G. Braas; Maarten J., zoon van J. H. de Rooy en .T. C. Knipper: Catharina M. C., dochter van Th. A. de Wildt en C. M. van Duiven voorde; Maria S., dochter van J. S. Appel en A. M. Peperkamp; Joannes W. M., zoon van J. W. van Beek en A. H. E. Stege- meyer; Paul H., zoon van P. A'. Keppel Hesselink en C. P. Korver; Margaretha A. M., dochter van C. A. Duijn en M. A. Mooy; Dirk J., zoon van D. Keijzer en G. Pauw; Robert A. J. zoon van A. J. van Hesselingen en J. P. H. Böhm; Margaretha M., dochter van J. v. d. Vlugt en H. v. d. Weerd; Adrianus Tlx., zoon van C. Groen land en A. Hofland. ONDERTROUWD: J. Battem en A. van Amersfoort; J. de Wildt en A. M. van der Veune; L. A. Harsveld en M. M. Maas; A. van der Steeg en M. Bakkum. GETROUWD: Egbert van Baarsen en Cornelia M. Leeuw; Willem Grapendaal en Johanna van der Meij; Jan M. Schellevis en Andrea J. Spanjaard; Douwe Feenstra en Johanna de Munk; Wilhelmus Kopet en Klaziena A. Hoogewerf; Gerardus A. Hoo- gewerf en Frederika A. Koopman; Simon van der Meij en Wilhelmina A. van Tunen; Theodorus H. J. Geldermans en Geertruida H. Huijg; Johapnes C. van Dijk en Inge M. B. Hoeft; Johan Steinhauer en Plona A. Oort. In een vroegere levensperiode heb ik wel door Bogota en San José gewandeld, waar ze nu weer schieten, maar toen was het er een en al zonneschijn, ook van bin nen, en 't was er goed goede koffie drinken in zo'n koel en schaduwachtig café, dat meestal niet meer is dan een gat in de huizenwand met een tegelvloer en wat eenvoudige stoelen en tafels met druk- pratende en druk-krantenlezende mannen. San José is een mooie, moderne stad met veel tuinen en villa's en parken. Het was toen de helderste en prettigste aller we relden om er zorgeloos wat rond te lopen. Een wereld van witte huizen onder een blauwe hemel met groene palmen en rode bloemen. Maar Bogota was veel merkwaar diger: een kern van eerbiedwaardige oud heid, waar de cultuur der Spaanse ver overaars nog in alles merkbaar was. In de kathedraal niet alleen, maar ook in de grote universiteit, in de talloze boekenwin kels en in de mensen. Hier in Europa is men wel geneigd die Zuid-Amerikaanse lénden te zien als een soort schiettenten of vrolijkekeukens, maar geen misverstand is groter. Bogota noemt- zich immers, vol trots, het Athene van het Westelijk Halfrond. En in Vene zuela is onlangs een man tot president gekozen omdat hij versta mij wel: om dat hij de grootste romanschrijver des lands is. Deze romancier-president heeft onmiddellijk de grootste dichter van het land tot minister van Buitenlandse Zaken benoemd. Dat is geen kinderspel, doch een wei-overwogen daad in een land, dat groter is dan tweemaal Duitsland en dat het rijk ste land ter wereld is: Venezuela heeft geen staatsschuld. Bogota is- een der hoogst-gelegen steden der wereld, bijna negenduizend voet en in het begin hebt ge daardoor nog wel eens last met de ademhaling. Maar wanneer ge daar aan zijt aangepast doet ge niets dan genieten in deze stad van zo ongeveer het inwonertal van Den Haag. Doch verder is er niets dat u aan Den Haag herinnert. Ge kunt er staatslootjes kopen van oude, scha mele mannen en vrouwen en in (ik denk wel een paar honderd) boekwinkels uw hart ophalen: veel Spaans en Frans, doch ook de klassieken in haar oorspronkelijke taal. De hoogleraren van de eerbiedwaar dige Bogotaanse Universiteit, die welhaast drie eeuwen oud is, worden niet zo best betaald, en daarom houden de meesten een boekwinkel voor bijverdienste. Geen stad ter wereld met zo talrijke hooggeleer de boekverkopers. En wanneer de mannen op 'de straathoe ken geen vurige liefdewoorden strooien voor de kleine voeten der schone en ele gante Bogotaanse dames zijn ze wel in vurig debat gewikkeld over de grootheid van poëten en prozaïsten. In de parken van deze stad, op de ontelbare banken tussen de palmen en de bloemen, in de hall van het Regina en het Granada hotel worden Cervantes, en Baudelaire en Sartre meer gelezen dan in welk park en in welke hötel-hall..ter werld ook. Het zijn onvergetelijke dwaaltochten, die ik gemaakt heb door Bogota, in een onvergetelijke aanraking met de oudé Spaanse cultuur, met de bravoure van al len die Simón Bolivar vereren en die de dichters en de schrijvers in hun vurige hart dragen. Ze nemen er gemakkelijk de revolver ter hand en vereren de schoonheid geest driftig en zonder mate. ELIAS. Vissers vieren feest Zaterdagavond heeft hek viscollege van Hoogovenstaten „De IJzeren Voorn", ter gelegenheid van het uitreiken van de ko- ningsprijs in het Statenhuis te Beverwijk, gezellig feest gevierd. De voorzitter de heer F. van Galen, die de avond' opende, deelde mede dat er veel pootvis in de fortgrachten is uitgezet, zo dat de vangst vah dit jaar wel gunstig zal zijn. 1 Om de visstand op peil te houden, moet echter ieder jaar nieuwe pootvis uitgezet worden, wat natuurlijk met kosten gepaard gaat waarvoor de contAutie van de leden niet voldoende is. Daarom zal worden overgegaan tot het stichten van' een fonds, waarvoor dé leden verzocht werd ieder hun steentje bij te dragen. Vervolgens reikte de voorzitter de ko- ningsprijs, een fraai uitgevoerd, door Hoog ovenstaten beschikbaar gesteld wandbord uit aan de heer Thienpondt, die met 33 stuks ook dit jaar weer tot „koning" werd uitgeroepen. De wisselprijs, de ijzeren voorn, werd deze keer gewonnen door de heer v. d. Meij, welke dit jaar 26 visjes verschalkte. Na dit min of meer officiële gedeelte be gon een cabaretprogramma, dat door de leden van D.IJ.V. keurig verzorgd werd uitgevoerd. De heren F. van Tongeren en Peekei hadden in hun diverse schetsen de lachers danig op hun hand en de danseres jes „de Jojo's" en ook de heer A. van Leeuwen, welke enige bekende liederen ten.gehore bracht, mochten een dankbaar applaus incasseren. De avond werd besloten met een dansje onder leiding van de heer Dors. Agenda voor Beverwijlk Kennemer-Theater. 7 en 9.15 uur: Zwe vende' gratie. Lüxor-Theater. 7 en 9.15 uur: De andere. W. B.-Theater. 8 uur: Texas. Corso-Theater (Castricum). 8 uur: Marie Louise: Belgische vissers hijsen de gele vlag Vrijdag heeft de staking der Belgische zeevisserij een aanvang genomen en overal in de Belgische kusthavens kan men de trawlers zien liggen met de gele vlag in top als solidariteitsteken. Geen enkel vaar tuig, aldus heeft het verbond der Belgische zeevisserij besloten, zal zolang het conflict duurt, zee kiezen. De vaartuigen die zich nog op zee be vinden, zijn telegrafisch gewaarschuwd en zullen, wanneer zij in de thuishaven zijn teruggekeerd, eveneens worden stilgelegd. Aan de stempelbureaux melden zich lange rijen vissers en de visveilingen zijn als ge volg van deze actie geheel lam gelegd. Men is bij de onderhandelingen nog niet tot een tastbaar resultaat gekomen. Zater dagmiddag zouden de besprekingen worden voortgezet. Algemeen is men van oordeel, dat het standpunt dat door de minister wordt ingenomen wel verenigbaar is met dat van de vissers en men ziet de onder handelingen dan ook'met optimisme tege moet. Binnengekomen en vertrokken vissers schepen: 17 April vertrokken: IJM 22 Ita; IJM 106, Dolfijn. 18 April binnengekomen: IJM 14, Isabel, rederij Alaska II, vertr. 5 April, vis. IJM 98,'Libra, rederij Neerlandia II, vertr. 5 April, vis. KW 123, Nico Hoos, vertrokken 6 April, vis. Districtsvergadering van de Bond tot redden van Drenkelingen Zaterdagmiddag werd te Haarlem de jaarlijkse algemene vergadering van het District Noordholland van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen ge houden. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het in het afgelopen jaar gestor ven bestuurslid, de heer A. H.' Dekker. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het jaar 1947 niet ongunstig aan het district is voorbij gegaan. Het jaarverslag van de penningmeester sloot met een voordelig saldo. Het districtsbestuur werd als volgt samengesteld: A. P. Bakker, IJmuiden, voorzitter; P. Wapstra, Kleine Houtstraat lllrd., Haarlem, secretaris; A. Nouwen, Alkmaar, penningmeester; mej. R. Tijsen, Winkel en Joh. G. van Gennip, Haarlem, commissarissen. De- agenda voor de bondsvergadering, welke op 9 Mei in 's Hertogenbosch wordt gehouden, werd besproken en het ontwerp Examen- en Wedstrijd-Reglement onder de loupe genomen. Besloten werd hierin en kele wijzigingen aan het bondsbestuur voor te stellen. SCHEEPVAART KHL. Amstelland 16 April van Santos (thuisreis). Eemland 16 April van Recife (uitreis). Entrerios 16 April van Lissabon (thuisreis). Cordoba 16 .April van Lissabon (uitreis). Westland 16 Api-il van Rio de Ja neiro (thuisreis). K.N.S.M. Ardea 16 April Ouessant gepas seerd van Cartagena naar Rotterdam. Bij-' fjord 16 April van Brindisi naar Djidjelli. Iris 15 April van Vigqt naai#Bilbao. Odysseus 16 April van Gibraltar naar Amsterdam. Ti berius 15 April van Chanak naar Izmir. Van Ostade 17 April van Amsterdam naar Trini dad. West Afrika Lijnen. Congostroom 16 April van Matadi naar Bona. Jaarstroom werd gis teren 16 April te Lome verwacht van Tako- radi naar Cotonou. Larenberg 17 April te Cape Palmas naar Freetown. Maaskerk 17 April van Lagos naar Port Harcourt. Stad Leiden 17 April van Lobito naar Novo Re- dondo. Zwijndrecht 16 April te Port Har court verwacht van Lagos naar Duala. Nederland Johan de Witt 16 April van Amsterdam naar Indië. Mapia 16 April te Marseille, via Genua, Port Said naar Indië. Vingkop 11 April te Donggala van Makassar naar Nederland. Sumatra 16 April van New York naar Port Said. Oceaan. Astyanax 17 April te Amsterdam van Liverpool naar Batavia. Vinkc en Co; Willem Barendsz 16 April van Kaapstad naar Amsterdam. Zijpenberg 16 April van Cuba naar Rotterdam ,en was 16 April 200 mijl van Bermuda. Zaterdag 17 April kwamen de haven van IJmuiden binneft: Grebbestroom van Liver pool, Breydel van Ostende, Merwede van rernamouco, rana van ar V Hull, Nero van Kalmar fe' burg, Theseus van Rotte-d- Bi Londen, Prins Bernhard v«f-Ti Vertrokken zijn: NijmJ?"'v Roads Drake naar LondtS T' row, Roepat naar Anl '.v I( naar Gothenburg, TrajanuT^ Surte naar Londen, KnnV„. hagen, Lissekerk naar naar Rotterdam, Klipw™-. pen, Rijnstroom naar Malmö, Vliestroom naar Rotterdam. ölJi kl Zon'dag 18 April kwamen v,- 1' van Gothenburg, Amazora5, (voor Zaandam), Oakland JM A Eemstroom van Londen p A Londen, Aldebaran van I n* Par, Kelbergen van MefeF6' den, Jaba van Par. vel Maandag 19 April: 0,29 uur T6' Dinsdag 20 April: 1,07 i 8311 De zes broértjes Janmaat hebben een Zusje gekregen. Wij noemen haar NELLY C. Janmaat M. Janmaat-Maigret IJmuiden, 18 April 1948. Alex. Bellstraat 13. Na een kortstondig lijden is van ons weggeroepen onze jongste lieveling CORNELIS in de jeugdige leeftijd van 5 weken IJmuiden, 18 April 1948. Snelliusstraat 8. Zijn "diepbedroefde ouders, broers en zusters: M. Grootveld L. Grootveld- Gravemaker Willem Job Maria Alida Gerrit Zier Alida Michiel De teraardebestelling vindt plaats op de Wes terbegraafplaat,s, Woens dag 21 April 1948, des n.m. 2 uur; Alg. Kennisgeving. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven dat na een lang durig geduldig gedragen lijden van ruim 7 jaar, voorzien van het H. Sacra ment van de Zalving der Zieken is overleden ons innig geliefd kind, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante*. JANSJE GLAS in de jeugdige leeftijd van 17 jaar. IJmuiden, 18 April 1948 J. P. Coenstraat 131 Haar diepbedroefde ouders, zusters broers behuwdzusters en zwagers W. Glas E. Glas-Prins Ph. Glas T. Glas-v. d. Leek Jb. Glas R. Glas-Cassimir J. Glas G. J. Glas-v. Deudekom C. Gravemaker-Glas J. Gravemaker W. Glas en Verloofde E. Horeman-Glas F. J. Horeman De Gezongen H. Dienst te harer uitvaart wordt gehouden in de Oud-Kath. Kerk van de H. Engel- mundus, Kon. Wilhelmina kade. Donderdag 22 April a.s. des morgens 10.30 urn- De beaarding ten sterf- huize des nam. 2 uur waarna de teraardebestel ling plaats heeft op de Westerbegraafplaats te pl.m. 2.45 uur. Alg. kénnisgeving. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een langdurig en geduldig ge dragen lijden mijn lieve echtgenote ADRIANA THEODORA VERSCHOOR geb. DE ROOY in de ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam: H. Verschoor. Haarlem; 16 April 1948. Velserstraat 3. De overledene is opge baard in het Diaconessen- huis, Hazepaterslaan te Haarlem. De begrafenisplechtigheid zal plaats vinden op Woensdag 21 April a.s., na aankomst van trein 15.09 uur te Driehuis-Wes- terveld. Liever geen bezoek. Bij mijn overhaast vertrek naar Batavia roep ik langs deze weg al mijn kennissen een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. H. v. GOSSEL-BRAAM A. b. m.s. Oranje. 19 April 1948. STENO, club of privéles TYPEN, aanv. 22 April Oude Gracht 71 Haarlem Tandarts Santpoort. Ondanks mil. dienst gaat praktijk gewoon door. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van 13 April 1948 is aan wij len Ir. Johannes Gesinus Smitt, in leven wonende te Santpoort, gemeente Velsen aan de Wynoldi Daniëlslaan 33, op 6 Mei 1943 door ge noemde Rechtbank in staat van faillissement verklaard, rehabilitatie verleend. Mr. Dr. F. A. Bijvoet, procureur. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREOEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur met de Levasiers Tours op Woensdag 21 April en Zon dag 25 April a.s. Vertrek 2 u. Haalt tijdig uw plaatsen a f 2.75 p. p. bij: LEVASIER, Neptunusstraat 33 rd., tel. 4650. v. OPIJNEN Oosterduinpl. 76 MENTING, Drïehuizerkerk- weg 103, Tel. 4250. Gevr. NET MEISJE voor halve dagen of enige ocht. per week. v. d. Plas, Hage- lingerweg 341, Drièhuis. Gevraagd: net DAGMEISJE niet beneden 18 jaar per 1 Mei a.s. Aanmelden tuss. 6 en 8 uur. Kennemerlaan 124-, IJmuiden. Onze Corsetière kan U volkomen inlichten Corsetière Mevr. C. Verschoor. Kievitlaan 18. IJMUIDEN (O.), is Dinsdag. Woensdag en Donderdag thuis van 10-4 uur. Ter overname gevraagd een VLOERKLEED pl.m. 2j^ M2. liefst terra cotta kleurig of licht. Brieven met prijsopg. en omschrijving L 2504 bur. van dit blad. Te koop: HERENRIJWIEL m. banden f 20 en nw. lage herensch. m. 44. Zeeweg 318 Driehuis. Te koop: een TWEELING KINDERWAGEN bij Geel vinkstraat 20 huis, Velsen-N. Te koop: electrische WAS MACHINE. Velser duinweg. 178, IJmuiden-O. Te koop een in g. st: zijnd RACKET. Tol, Groeneweg 29, IJmuiden-.Oost. Worden gevraagd IJMUIDER WASSERIJ. Snelliusstraat 39 n Dat Fa. Luppens Driehuis Tel, tafelkleden 140 ,x 9.-- Zeer fraaie wollen'meubel itS mh O***» >«•- Par«i Mm i'i L Restant wollen f 14.90—f 19- stof 130 cm. oreea r iu p. m. jfartïj nrima (half cocos) f 6.50. Restant terra meubelstof breed f 8.— p. m. Sterke vloerbedekking n,-.V- 'e breed f 6.75 p. m. Nog enkele salontapMiej doe a f 45.—. Zware wollen divankleden f 58 en hi'D3E -"in pol -tafelkleden f 37.50. W.C. matten f 1.90 VRIJE VERKOOP SCHERMERSTRAAT 26 (by de Zyhveg) HAAL de Te koop: 2 KOZIJNEN, 2x4 M. met bijpassende ramen, geschikt voor duivenhouders Kwekerslaan 5, Santpoort. PHILIPS RADIOTOESTEL te koop f 185, z. g. a. n. Na,7 uur Westerparallelstraat "5. Velsen-N. AARDBEIPLANTEN te koop J. J. Scheenaard, Overbilt- weg 29, Santpoort. Mod. KINDERLEDIKANTJE te koop. SpotprijsLiwafa, Velserduimyeg 173, IJm.-O. Prima ELECTEOUv «,1J zuiger te koop 1 be wenlaan 49-IJm.r; Te koop: 400 DAEF; type Tuil-dHoil*H Zeeweg 275, IJM"1 TE KOOP, kufeT dn 0 1. P:'ir jorgcot.-' Ee' m. 40. Willebrordslr dot Oost. ger &s&ssf .ragen M. Bm'.,oe straat 206. soo Flinke HUISNAAISTER ge vraagd 1 x p. w. of per 14 d. P. C. Hooftlaan 1, Driehuis Voor direct gevraagd zelf standig MEISJE voor dag of dag en nacht. Mevr. Winter, Hofdijklaan 31, Driehuis. Weduwe 59 j., vraagt pl. als HUISHOUDSTER. Brieven L 2405 bur. v. d. blad. Een - naaister vraagt VER STELWERK en werk om te vermaken. Brieven L 2400 bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Mooi boven huis, Helmstr. 5, IJm. bev. en achterkamer, zijk., '-euken, plat, gr. zolder, huur 4.25 p. w. voor iets kleiner te IJmuiden-O. Adres: Helm straat 5 rood. IJmuiden. Mooi vrij BOVENHUIS met grote zolder en groot plat v. kamer-keuken huisje in IJm. Oost. Helmstraat 3 r., IJm. TE KOOP: dressoir, box, wieg en kinderwagen. Te vens gevr. wandelwagen, ook gen. te ruilen. P. C. Hooft laan 1, Driehuis. BEDSTELLEN. Enige nieu we 3 dig. 2 pers. verende stellen te koop. Zeer voor delig. Prinsesselaan 29, Haar lem. Tel. Voor Uit gel tyc X!e lij! is de Jrefect de aangewezen wagen voor Uw keuzebon <J SB - Eb» in de 2,\ L. klasse! Bovendien heeft U dé rustige gedachte, dat ook voor de Prefect de beroemde Ford Service overal en altijd voor U klaar staatl do ha PRIJS f 3975.- Uit vmrrraacf leverbaar.1 N.V. NED6RIANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige Indiensttreding enige jongste bedienden, ter opleiding in haar bedrijf. MULO-opleiding gewenst. Sollicitaties met beschrijving van opleiding worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 76 ingewacht bij de Sociale Afdeling Princenhof. HOOGOVENS IJ M'U I D E N De Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden vraagt voor haar afdeling Bedrijfsorganisatie en Tarle s enige tijdwaarnemers, leeftijd 22-27 jaar, tenminste MULO-opleiding, bij voorkeur echter M.T.S.-diploma. Enige jaren fabriekservaring gewenst. Sollicitaties met beschrijving van opleiding en ervaring worden, vergezeld van wn rect^ foto en onder vermelding van ons nummer HD 75 ingewacht bij de Sociale Afdeling r^^^

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4