Jams flinke meisjes Excursie Machinisten Stofzuigers I D W Vergunning Kort en Bondig pakhuis of opslagruimte 4^/ WINKELHUIS GEVR. Luidsprekers HUWELIJK „MENTOR"- GEERTS WOENSPAC V MP' "V-8 IJ MUIDER COURANT K.L.M.-Dakota vloog tegen torenspits Onjuiste aanwijzing van hoogtemeter de oorzaak? Het KLM-vliegtuig PH-TCW, een Dou glas-Dakota, is op 27 December 1947 op weg van Schiphol naar Leeuwarden tegen de 78 meter hoge toren van de St. Borp'fa- duskerk te Leeuwarden gevlogen. Een groot stuk van een vleugel van het vliegtuig brak af, maar de bestuurder F. S. Kroon, slaagde er in een noodlanding te verrich ten op een weiland. Geen der tien passa giers kreeg enig letsel. Deze zaak is thans behandeld door de Raad voor de Luchtvaart. De gezagvoerder It. W. Robinson ver klaarde, dat de weersomstandigheden zo snel veranderden, dat hieruit een verschil van 100 voet tussen de werkelijke hoogte en die, welke werd aangewezen door de hoogtemeter, kan worde® verklaard. De heer G. A. Lenstra, meteoroloog op Schiphol, achtte de daling onbegrijpelijk. Zijns inziens konden de weersomstandig heden ten hoogste 25 meter verschil veroor zaken tussen de aanwijzing van hoogte meter en de werkelijke hoogte. De hoogte meter vertoonde echter een fout van 50 voet op 500 meter. De Raad zal op Maandag 28 Juni uit spraak doen. Nieuwe Iramrijfuigen voor Rotterdam en Den Haag In d° grote Nederlandse steden wordt dit jaar het bestaande trammaterieel radicaal vernieuwd. Maakten wij kort geleden, melding van de indienststelling van nieuwe motor wagens bij de Amsterdamse tram, thans kunnen wij berichten dat dezer dagen de eerste nieuwe motorwagen bij de Rotter damse tram heeft proef gereden. Ook deze wagen munt uit door snel aanzetten en remmen. Als maximum-gnelheid werd niet minder dan 80 km per uur bereikt, hetgeen voor een stadstram buitengewoon hoog is. Evenals de bestaande trams in Rotterdam heeft ook dit rijtuig een middenbalcon en rust op twee-assige draaistellen. Het heeft dus 4 assen, welke elk door een motor aan gedreven worden. Voor betere afvering en geluiddemping zijn de wielen van rubber- schijven voorzien. De wagenvoerder zit in een afgesloten cabine en heeft voor de be- remming een luchtdrukrem, een electrische rem met railrem en een handrem tot zijn beschikking. Het uiterlijk verschilt niet veel van de bestaande Rotterdamse trams. De nieuwe wagens zijn anderhalve meter lan ger en zijn gestroomlijnd. De lengte van het rijtuig is 13 meter (Amsterdamse wagen 12 m). Ter vergelijking zij opgemerkt, dat de motorwagens op lijn 1 in Haarlem ruim acht meter en de volgwagens met midden balcon ruim tien meter lang zijn. Waarschijnlijk zal in de loop der volgen de week de eerste nieuwe motorwagen voor de Haagse tram afgeleverd worden. Ook deze rust, evenals de Rotterdamse, op twee twee-assige draaistellen en heeft een lengte van ruim 12 meter. Het uiterlijk verschilt ook hier niet zoveel van de laatste be staande Haagse wagens,- doch is moderner en flauw gestroomlijnd. De deuren worden met luchtdruk geopend en gesloten. De beremming geschiedt evenals bij de Rotter damse wagen, met luchtdruk of electrisch met railrem en een handrem. Het intérieur is vrijwel gelijk aan de bestaande wagens. Amsterdam krijgt zestig nieuwe motor en 50 nieuwe volgwagens. Rotterdam krijgt zeventig nieuwe motor- en 70 nieuwe volg wagens en Den Haag krijgt zestien nieuwe motorwagens. De wagens voor Rotterdam zijn bij Allan, die voor Amsterdam en Den Haag bij Werkspoor gebouwd en vergen een mini mum aan deviezen. Berekende notaris te hoge pachtprijzen? Voor de tuchtrechter voor de prijzen te Middelburg stond terecht mr. P. L., notaris te Middelburg en oud-voorzitter van het tribunaal aldaar, wie ten laste was gelegd in 1946 aan een negental landbouwers op Walcheren grond te hebben verpacht tegen te hoge pachtprijs en zonder afgifte van kwitantie bij de betaling van de pachtsom. Ook werden van de gesloten overeenkom sten geen contracten opgemaakt. De notaris erkende formeel een overtre ding te hebben begaan, maar vond, dat hij zich niet schuldig had gemaakt aan een economisch delict. De verpachte gronden waren van goede kwaliteit en de daarvoor bepaalde pachtprijzen waren zijns inziens niet te hoog. Dit bevestigden ook de pach ters, die als getuigen werden gehoord. Zij vonden het niet vreemd, dat er bij de over eenkomsten geen contracten en kwitanties te pas waren gekomen, omdat in goed vertrouwen was gehandeld. De tuchtrechter zeide, dat de betrokken gronden door de grondkamer lager waren getaxeerd. De zaak werd aangehouden op dat een? deskundige nog een taxatie zal verrichten. Onderzoek inzake toelating van studenten uit Praag De minister van Justitie heeft onlangs een commissie van hoogleraren en studen ten benoemd om een onderzoek in te stel len naar de Tsjechoslowaakse studenten, die na de gebeurtenissen van Februari uit hun land zijn gevlucht. In tegenstelling tot de aanvankelijke be richten, welke spreken van een 6 a 700 naar Duitsland gevluchte studenten, heeft de commissie bevonden, dat tot dusver niet meer dan ongeveer 250 Tsjechoslowaakse studenten in Duitse kampen zijn aangeko men. De commissie heeft een voorlopige selec tie gemaakt van diegenen, die naar haar oordcel voor toelating aan Nederlandse" Universiteiten en hogescholen in aanmer king kunnen komen. Wegens de wenselijkheid om allerlei ver strekte gegevens nader te verifiëren en wegens de onzekerheden en moeilijkheden welke voor verscheidene studenten be staan ten aanzien van de aanpassingsmoge lijkheden in Nederland kan omtrent het definitieve aantal, dat zal worden toe gelaten, nog niets met zekerheid worden Doodstraf geëist tegen agent van Schreieder De procureur-fiscaal bij het Bijzondere Gerechtshof in Den Haag heeft heden de doodstraf geëist tegen de 38-jarige Haagse boekhouder A. B. die van 1944 af tot het einde van de oorlog als handlanger van Schreieder, als V-man van de S.D. is op getreden, in welke functie hij soortgelijke arbeid verricht heeft als Van der Waals. SCHEEPVAART KNSM. Ariadne,24 Mei Ouessant gepas- seert van Cadiz naar Amsterdam. Bree Helle 24 Mei van La Pallice naar Amsterdam. Cot- tica 24 Mei van de Azoren naar Plymouth. Helder 23 Mei te Curacao van Cristobal naar Antwerpen. Orestes 24 Mei van Piraeifs naar Gibraltar. Theseus 24 Mei van Oran naar Gibraltar. Deo Duce 24 Mei van Aarhus n. Kopenhagen. Draco 24 Mei te Bordeaux van Lissabon naar Amsterdam. Ilos 24 Mei van Oran naar Valencia. Iris 25 Mei te Amster dam van Gdynia. Noordwijk 25 Mei van Antwerpen naar Madeira. Orpheus 25 Mei te Amsterdam van Aalborg. Roelf 24 Mei te Amsterdam van Bremen. Titus 24 Mei te Bourgas van Istanboel. Mij. Nederland. Mapia 23 Mei te Batavia van Singapore. Oranje 24 Mei van Batavia naar Singapore. Van der Waals 23 Mei te Port Sudan van Massaua. Vinkc en Co. Heelsum 23 Mei van Matadi naar Luanda. Ootmarsum bevond zich op 24 Mei op 42 gr. Noord en 43 gr. West van Bal- timore naar Holland. Wordt vermoedelijk 1 Juni in Holland verwacht. Holl. West Afrika lijnen. Jaarstroom 24 Mei van Dakar naar Holland. Stad Leiden 25 Mei van Le Havre naar Antwerpen. II L. Delfland 24 Mei van Victoria (thuisreis). Grote vaart Kota Gede, R'dam-Batavia. pass. 25 Mei (2 uur) Finisterre. Kota Inten, Quebec-Rot terdam, pass. 24 Mei Cape Race. Lissekerk, Amsterdam-Perz. Golf, 24 Mei te Bahrein. Streefkerk, Rotterdam-Calcutta, pass. 25 Mei Gibraltar. Veendam 25 Mei n.m. van Rotter dam naar New York. Zuiderkruis, Rotter- 'dam-Batavia, 25 Mei (7,50) van Port Said. Aldegonda 23 Mei van Singapore naar Bangkok. Algenib 23 Mei vxan Rio Grande te Rotterdam. Aludra 23 Mei van Rangoon le Rotterdam. Alwaki 24 Mei van Hamburg te Rotterdam. Amsteldijk 23 Mei van Corpus Christi te Rotterdam. Arkeldijk 26 Mei van New Orleans te Londen verwacht. Bali, Java-New York 22 Mei van Belawan naar Colombo alwaar 25 Mei verwacht. Bengka- lis 24 Mei van Sfax te Amsterdam verwacht. Cleodora 22 Mei ten anker. Pladjoe naar Singapore. Dido 18 Mei van Guayaquil naar Manta. Frisia 20 Mei van Rouen naar St. Louis du Rhone (verbetering). Hydra 22 Mei van Barranquilla naar Cartagena. Japara (KPM) 22 Mei van Sanana te Loewoek. Ke- doe 23 Mei van Soerabaya te Makassar. Lim burg 22 Mei van Jemeniz naar Honkong, al waar 25 Mei verwacht. Linge, Stockholm- Amsterdam, pass. 23 Mei Bornholm. Maas land, Pernambuco-Rio de Janeiro, pass. 21 Mei Albrolhos. Maetsuycker 24 Mei van Sin gapore te Belawan. Manto 19 Mei van Cris tobal te La Guaira. Molenkerk 22 Mei van Genua naar Napels. Nijmegen 23 Mei van IJmuiden te Middlesbro. Ophir 24 Mei van Makassar te Soerabaja verwacht. Paula 22 Mei van Pladjoe naar Singapore. Prins Fre- derïk Hendrik 19 Mei van Cleveland naar Toronto. Prins Willem van Oranje 20 Mei van Chicago naar Rotterdam. Prins Willem Rotterdam-Chicago, 19 Mei van Montreal. Rempang 23 Mei van Makassar naar Soera baja. Salando, Immingham-Napels, pass 22 Mei Ouessant. Samaria, 22 Mei van Konakry naar Bordeaux. Saparoea 23 Mei van Plad joe naar Singapore. Sarangan 18 Mei van Coosbay naar Seattle. Saroena 23 Mei van Pladjoe te Miri. Socrates 21 Mei van Per- nambuco te Tutoya. Stad Maastricht (Sfax- Vlaardingen). pass. 22 Mei Gibraltar. Stan- vac Djirak 23 Mei van Batavia te Pladjoe. Straat Soenda 23 Mei van Cheribon naar Soerabaya. Streefkerk. Rotterdam-Calcutta, pass 23 Mei Finisterre. Tamo, 22 Mei van Rotterdam naar Buenos Aires. Tjikampek, 24 Mei van Bantam te Hongkong. Wicken- burgh, 22 Mei van Londen te Antwerpen. Zeeman (KRL) .22 Mei van Penang naar Singapore. Aardijk 22 Mei van New York naar Antwerpen. Aalsum, A'dam-Kaapstad, 23 Mei van Antwerpen. Alchibar, R'dam- Pernambuco, pass. 23 Mei St. Vincent (KV) Algorab, R'dam-Calcutta, 23 Mei van Suez naar Port Sudan. Alphacca, Japan-R'dam, 24 Mei te Penang. Amstelstad 19 Mei van New Orleans te Kaapstad. Barendrecht 24 Mei v. Curagao te Thameshaven. Boschfontein 23 Mei van Dar es Salaam naar Mozambique. Convooi coasters (Erna enz.) Java-R'dam. 21 «Mei n.m. te Suez. Delftland, 22 Mei van Rio de Janeiro te Victoria (Braz.). Garoet 23 Mei van Schiedam te Antwerpen. Groote Beer, Batavia-A'dam, pass. 23 Mei Kaap Roca. Jaarstroom 24 Mei van Freetown te Dakar. Jobshaven 22 Mei van Huil naar Huelva. Kamerlingh Onnes, R'dam-Batavia, 22 Mei van Suez. Keilehaven, Newport-Te- neriffe, pass. 23 Mei Finisterre. Kota Agoeng 21 Mei van New^York naar Alexandrië. Kota Gede, R'dam-Java, pass. 22 Mei Dover. Lek haven 22 Mei van Immingham te fceuta. Leu- vekerk, Calcutta-Rotterdam, 22 Mei van Port Said. Lievevrouwekerk. Amsterdam-O ost- Afrika, pass. 22 Mei Gibraltar. Macuba, 20 Mei van Brisbane naar Abadan. Maaskerk Dakar-Plymouth, pass. 23 Mei Las Palmas. Mariekerk, R'dam-Japan, 23 Mei te Singa pore. Marken, Batavia-R'dam, 24 Mei te Suez. Melampus 18 Mei van Pladjoe naar Macassar. Meliskerk, A'dam-Dakar, 23 Mei van Bordeaux. Murena 24 Mei van Algiers te Abadan. Nieuw Amsterdam 23 Mei van Rio de Janeiro naar New York via Barba dos en Curagao. Noordam 24 Mei van New York te Rotterdam. Oranjefontein 23 Mei v. Amsterdam te Kaapstad. Papendrecht, Aba- dan-Hamburg, 22 Mei van Port Said. Poly- dorus, Singapore-A'dam, 23 Mei te Port Said Rijnkerk. Dakar-A'dam via Antwerpen, pass. 23 Mei Dungeness. Sibajak, R'dam-Batavia, pass. 23 Mei Perim. Tankhaven 3, 19 Mei v. San Francisco naar Cebu. Veendam 22 Mei van Antwerpen te R'dam. Weltevreden 22 Mei van Batavia naar Singapore. Westland, A'dam-Buenos Aires, pass. 23 Mei Ouessant. Willem Ruys 23 Mei van Batavia te R'dam. Lemsterkerk, Amsterdam-Perz. Golf, 24 Mei te Marseille. Prins Willem, bij gunstig weer sleepreis naar R'dam begonnen. Rijnkerk, Dakar-Amsterdam, 24 Mei te Antwerpen. Sa maria, Konakry-Nantes. 24 Mei te Dakar. Stad Maastricht. Sfax-Vlaardingen, pass. 23 Mei Kaap St. Vincent. Abbedijk 22 Mei van New Orleans te Havana. Alcor 22 Mei van Rio Grande naar San Francisco do Sul. Al- kaid, 22 Mei van Santos naar Victoria. Blom- mersdijk 22 Mei van Baltimore te New York. Aalsdik 24 Mei van Vera Cruz te Tampico verwacht. Coryda 23 Mei van Amsterdam n. Curagao. Hedel, Rotterdam-Montreal, pass. Mei Portland. Helicon 24 Mei van Aruba te Curagao verwacht. Pericles 23 Mei van Veracruz te Manta. Poelau Laut 24 Mei van Galveston te New Orleans. Pygmalion 23 Mei van Lagaira ten anker bij Guanta. Kleine vaart Barendsz 22 Mei van Strood naar Middles bro. Biervliet 22 Mei van Aarhus naar Bre men. Blue Boy 22 Mei van Maassluis naar Ipsich. Breskens 23 Mei van Kopenhagen te Lubeck. Cascade 20 Mei van Lissabon naar' Liverpool. Crescendo 20 Mei van Oslo. Eli sabeth (RKC) 21 Mei van Zaandam te Ant werpen. Evertsen 22 Mei van Kranafors n. R'dam. Fiat 22 Mei van Maassluis naar Lon den. Glashaven 22 Mei van Gothenburg naar Antwerpen. Hast 1 20 Mei van Southampton te Par. Hast 4 22 Mei van Parijs te Rouen. Hoogland 22 Mei van Blyth te Londen. Hout man 23 Mei van R'dam te Emden. Leuveha- vcn 24 Mei van Antwerpen te Middelfart. Nassauhaven 24 Mei van Middelfart naar Gothenburg. Nettie 22 Mei van Pila naar Amsterdam. Nottingham 22 Mei van Har- lingen naar Goole. Oranje 21 Mei van Kra- ;ero naar Sauda. Orion 24 Mei van Vlis- singen naar Londen. Santa Lucia 21 Mei van Oslo. Van Gelder 22 Mei van Grangemouth te Middlesbro. Wegro 21 Mei van Antwer pen te Oslo. Willem Barendsz, Marseille-Ca sablanca. pass. 21 Mei Gibraltar. Wim (Ver maas), 22 Mei van Seaham naar Quimper. Zeemeeuw 22 Mei van Rotterdam te Londen. Agiena 23 Mei van'Kiel (Holtenau) naar Dordrecht. Audacia 22 Mei van Lissabon n. Setubal. Borneo 23 Mei van Aboe te Oxelo- sund. Brem 22 Mei van Antwerpen naar Oporto. Celebes 23 Mei van Lissabon naar Olhao. Crescendo 23 Mei van Heroen te Randers. Depa 23 Mei van Par te Gefle. Echo 22 Mei van Billingham naar Plymouth. Es- caut 23 Mei van Rotterdam te Antwerpen. Ibis 22 Mei van Londen te Middlesbro. Ka- rel 22 Mei van Avonmouth naar Newhaven. I Leny 22 Mei van Emden te Boness. Mira 20 Mei van Malmoe te Kiel. Nïjenburgh 23 Mei van King's Lynn te Boston. Palma 23 Mei van de Faroereil, te Karlsham. Rapid 22 Mei van Parijs naar Rotterdam. Rolf 23 Mei van Vlissingen naar Malmoe. Rijnhaven 22 Mei van Newpor.tmon te Abo. Sambre 22 Mei v. Rouen te Parijs. Tercia 23 Mei van Jersey te Poole. Tilly 22 Mei van Marseille naar Ca sablanca. Tyro 19 Mei van de Faroer eil. te Genua. Veenenburgh 23 Mei van A'dam te Middlesbro. Sleepbedrijf: Slbt. Ganges met baggermo len 21 Mei van Rotterdam naar Liverpool. Slbt. Maas met baggermolen 23 Mei van Dieppe to Vlissingen. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Binnen van de haringvisserij de logger SCH140 met 85 kantjes haring van 5 schepen. Vangstberichten van hedenmorgen: SCH 242 met 3 kantjes. SCH63 met 17'k., SCH 14 met 4 k., SCH125 met 5 k., SCH47 met 5 k„ SCH3 thuisstomende, 114 k., SCH79 met 2 k., SCH361 met 3 k„ SCH186 met 2 k., SCH254 met 7 k., SCH274 met 18 k., SCH 106 met 20 thuisstomende met 180 k.; SCH341 met 3 SCH32 met 5 k-, SCH48 met 45 k„ SCH met 40 k., SCH 133 met 60 k., thuissto mende, SCH233 met 30 k.. SCH247 met 34 k., SCH229 met 5 k., SCH56 met 7 k., SCH78 met 5 k., SCH87 met 14 k., SCH 75 met 4 k„ SCH 353 met 5 k.. SCH97 met 3 k.. SCH201 met 2 k., gisteren 34 k., SCH35 met 5 k„ SCH30 met 4 k„ SCH223 met 9 k., IJM268 geen vangst, IJM283 met 1 k., VL47 met 4 k., gisf- teren 2, VL71 met 4 k., gisteren 2, VL8S geen vangst. VL79 2 k., VL70-thuisstomende 165 mijl afgel., 170 k. aan boord van 3 sche pen, VL112 met 2 k.. VL80 met 1 k. Besomming kustvisserij: SCH10 f 400, SCH I met f 800, SCH 12 met f 780, TH 15 f 800, TH 1 f 100, UK 100 met f 630. BINNENLAND Dc prjjs voor koffiesurrogaat is met ingang van heden vrij gelaten. In de nieuwe prijzenverordening gis- tingsazijn 1948 zijn thans algemeen gelden de prijzen opgenomen voor kruiden- en dragonazijn. Voor de consument zijn deze prijzen 7 cent per fles hoger dan die voor gewone azijn, welke ongewijzigd zijn ge bleven (35 cent per fles van 750 cm3). Prof. mr. R. Kranenburg, aan wie eer vol ontslag is verleend als hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, zal zijn af scheidscollege geven op Maandag 31 Mei des namiddags te 4 uur in het gebouw van de academie te Leiden. Een vrachtauto met 12.600 eieren is van de Oude Zijds Voorburgwal te Amsterdam gestolen. De lege wagen is later op de Oos- terdoksdijk teruggevonden. Levenslange gevangenisstraf eiste de procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechts hof te Leeuwarden tegen de 23-jarige kan toorbediende M. uit Nijmegen, die als 18- jarige jongen dienst nam bij de Waffen-SS en in Groningen en andere plaatsen 27 land genoten aan de vijand verried. Vier werden gefusilleerd, een vijfde overleed in een con centratiekamp. HAARLEM EN OMSTREKEN - Het gerechtshof te Amsterdam heeft besloten de zaak tegen de 23-jarige Haagse koopman W. J. L., die in Augustus in Half weg een overval heeft gepleegd op een Am sterdamse taxichauffeur, voor onbepaalde tijd aan te houden. Een onderzoek naar zijn geestvermogens zal worden ingesteld. De Haarlemse rechtbank had L. veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en ter beschik kingstelling van de regering. In de Grote of St. Bavo Kerk wordt Donderdagmiddag 27 Mei van 3 tot 4 uur door Egbert Vos, organist Oosterkerk, een orgelconcert gegeven. Het programma luidt: 1. Passacaglia d. kl. t.. D. Buxtehude. 2 Drie kleine Praeludiën gn Fuga's, J. S. Bach. 3. Adagio uit Sonate III. J. S. Bach. 4. Sonate II c. kl. t. (Grave, Adagio, Allegro vivace, Fuga) F. Mendelssohn. 5. Fantasie „Blijf bij mij Heer", J. G. Groothengel. 6. a. Andante religioso, S. Landsman, b. Allegretto gra zioso, B. Tours. 7. Grand Choeur, G. J. Greij. Zaterdag 5 Juni houdt de afdeling Haar lem van „Youth for Christ" de slot-rally van dit seizoen in de Noorderkerk. Sprekers zijn Jan Vink uit Katwijk en Sidney Wilson uit Hilversum. Dinsdagavond bracht de Harmonie „Eensgezindheid" een serenade aan het gou den echtpaar Swinkels-Assendelft te Heem stede. Ondanks het buitje regen was de be langstelling zeer groot. Dr. J. G. Thoomes, cand. te Veenendaal heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. van Lisse bedankt. ,,'t Clubhuis naast d' Appelaar" aan de Damstraat te Haarlem zal op 9 Juni 25 jaar bestaan. Op die dag zal het clubhuis voor een ieder te bezichtigen zijn en zal een klei ne bazar een ieder in de gelegenheid stellen financiëel bij te dragen. Dinsdag 1 Juni houdt het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel de jaarlijkse al gemene ledenvergadering in restaurant Brinkmann. De agenda vermeldt het uit brengen van jaarverslagen en verkiezing van een secretaris tv', la Porte JZ„, sm, ftVlii - Van de teblouSjpJ gmgsrekening bn T j' C&l komt op I Juni eerJiJW nimuni van f 300 vrii T5^ in de boekjes is eclL^ men over het vriiJl5 wenst te beschikken Een drie-en-veertiri, mt Beverwijk deelde Verwulft te Haarfea litie mee, dat hij handkar en vervoermiddel met 2 «W had. De onteentaApl maakt. De man is nï. i5 «tal tie overgebracht en van de Beveréijfa"» Dreigend conjL Bi, Velsen-Noord dreigt f daar de arbeiders de j.-l hebben onder meer 25 m f en tien procent toesla,,-5 te bedingen. De heeft geweigerd met d te treden; Zaterdag a ff bfSprekefUati0e'!de^-1' Faillissement om,.. Wegens gebrek aan,,. Haarlemse rechtbank, sement van W. J. wonende te Drietal, J In plaats van kaarten Ondertrouwd: LENA HENNEVANGER en JAN GI^-S De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden te Velsen op nader te bepalen datum. IJmuiden-Oost, 25 Mei 1948. Evertsenstraat 19. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank, voor het medeleven ondervonden bij het overlijden van onze lieve Man, Vader en Groot vader J. HARING In 't bijzonder aan de direc tie „Genius" en personeel en tevens aan buren en vrienden Uit aller naam: Wed. J. Haring-van de Nieuwendijk en kinderen. IJmuiden-Oost. Zandersstraat 4. Gevraagd: in IJmuiden-Oost of omgev. Brieven IJ 23 bur. v. d. blad. VEILING van Meubilaire goe deren a.s. Vrijdag middag 1.30 uur in gebouw Quinto, Lange Raam straat 14, Haarlem. Ook U kunt nog goederen inzenden Kijkuren. Vrijdagmorgen van 9-11 uur. Er zullen ook wor den verkocht motoren, lint zaagmachine, hijskranen etc. Eveneens grote partij Tuin dersgereedschappen, enz. enz. naadloos, sterk, volkomen rond, voor ieder doel geschikt - uit voorraad leverbaar. Wij belasten ons met de complete uitvoering van daken in golfplaat. ETERNIT ETERNIT-^witfé De moderne wandbekle- ding overal daar, waar hygiëne en duurzaamheid een rol spelen. Uitvoerige prospecti en monsters verkrijgbaar bij HAARLEM Spaarnwouderstraat 40 Tel. 15681 Voor billijke prijs te koop ge vraagd. 1 pers. BED, liefst m. kussens voor gr. gezin. Adres te bevr. Fultonstr. 4. vle^°1T JAAR BOUCKAERr Oud adres ROZENSTRAAT 7-9 Tel. 19992 te Beverwijk op eerste of goede stand, desnoods zonder woning. Br. met.-koop- of huurprijs onder no. HD 883 bureau van dit blad. Wij vragen vod? verschillende afd. (textiel) MEISJES van 17 jaar en ouder, om na een korte proeftijd tot volledige werkkrachten te worden, aangesteld1. MEISJES van ca. 14 jaar voor opleiding. Geen jaagsysteem. Zeer goede sociale verzorging. Aanmelden tussen 9—5 uur I. T. A.*MaxwelIstraat 4-6 (bij de Remise) Haarlem-West. Wij vragen voor onze fabrieken en voor spoedige iinr- diensltredAng: NETTE MEISJES (14 jaar en ouder) Zij worden verzocht zich aan te melden bij de sociale afdeling van de fabriek tussen 8.30 en 10.uur v.m. dagelijks met uitzondering van Donderdag. Reiskosten van buiten de stad worden vergoed. cacao- en chocolade- fabrieken N.V., Haarlem GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. EXPEDITIE 1948/49 „WILLEM BARENDSZ" Bij de NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR DE WALVISCHVAART N.V. kunnen op haar vang- sdhepen (jagers) geplaatst worden: Bekwame le, 2e en 3e met Diploma als zodanig v. d. Grote Vaart, de Sleepvaart of de Visserij. Max. leeftijd 45 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Mij., Afd. Equipage, Geldersekade 10, Amsterdam. Gevraagd: een Jc ste Bediende in bezit van rijwiel. Leeftijd pl.m. 16 jaar. Ingenieurs en Architectenbureau Ir. H. C. Wentink c. i. Jan Kostelijk- laan 1, Velsen. Gevr. WERKSTER voor 2 a 3 ocht. per week bij W. Bakker Driehuizerkerkweg 2, Velsen Dorp. Net meisje vraagt WERK HUIS v. Donderdags. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop: HERENFRAME m. trapas, 3 horren, z. g. a. n. 195 x 71; 200 x 84, en 1 van 129 x 65. Kennemerlaan 154, IJmuiden, NET MEISJE voor de mor genuren gevraagd. Edisonstr. no. 44. THUISWERK gezocht, stop pen of iets dergelijks. Brie ven L 2505 bur. v. d. blad. Te koop gevr. 2 CRAPAUDS en 4 stoelen. Brieven L 2504 bur. van dit blad. Te koop: z. g. a. n. KINDER WAGEN, donker rood f 75, bekl. wieg f 25, kinderledi kant f 10. alles met bedje. Driehuizerkerkweg 104. 2 x bellen. Driehuis. Te koop: 2 voorooii. VLOER KLEDEN. Sparrestraat 39. Te koop: LUIDSPREKER m. versterker, 2 luidspr. voor ra- diocentr. f 15, zakhorloge f 17.50. Noorderdorpstr. 14, Santpoort-dorp. een Castella OVERVETTE KINDERZEEP overvette ommn KIND ER POE DER HUIDBAIS1 Uw wekker kapot? Nu, dan hebben wij - weer een nieuwe voor U, Ze zijii er weer in alle kleu ren. Grote en kleine prima Zwitsers en Frans fabrikaat, f 12,50, f 13.75 f 14.75 etc. bij GROTE HOUTSTRAAT Telefoon 20049 Als U werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gaan, wendt U dan in vol ver trouwen tot: Bemiddelingskantoren In Den Haag. Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z., Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste en meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensenkennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvuldige In dividuele behandeling, waar borgen U de grootste kans op succes. Kostel. inl. wor den U gaarne, onder strikte geheimh., in blanco couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.30 beh. Zat.; 'savonds Ma., Dl., Wo. 7-9 en volgens afspraak. Geen bemiddeling aan heren zonder positie of inkomen. TOUW DEKZEILEN RUBBERLAARZEN OLIEKLEDING VLAGGEN. Jac. v. d. Noord Spaarne 60 Herencostuums Tropenkleding Meubelen, Vloerkleden Naaimachines KOOPT JULIANAFARK 14 Tel. 14672. Haarlem. naar het CREMATORllH Zondag 30 Mei a.s. 's middags 13.09 uur host, Velsen der Ver. v. fac. lijkverbranding eea e voor niet-leden der Vereniging naar hetcresi en de colombaria te Westerveld. Deelname ïcsi verplichte toegangskaarten (gratis) af te heieai dag 29 Mei a.s. van 5—6 uur bij: IJ. J. REITSMA, Stationsweg 86. Vó: Zstr. M. KWAST. Hofdijklaan 32, DriJ J. F. W. KORTING, Kerkweg 131, Sn?* Aan kinderen beneden 16 jaar w«i geen geval'toegang verleend. GEMEENTE VELSEN De Burgemeester van Velsen maakt bekend. aankondiging nog gelegenheid bestaat voor au. de Nationale Reserve. Het aantal oefenuren per jaar zal, in pis"5 hoogste 200 bedragen. VELSEN, 21 Mei 1948. De Burgemeester voornoemd, s- met grote zuigkracht, prima fabrikM- t jaar garantie 11W MEEUWENLAAN 2 IJMUIDEN (OOST)-TEL. ni< N.V s-Gravenbaagsctir W ondernemine .Simpl'c'liS INNEMEE Z0NEN gindfrtMls'01 Smiok) TelefooD I.0-U1 CREMATIE Inschrijving in bet „ARCHIEF" waftfb0"' regeling van beschreven wensen W. J. Pil. HAARLEM (v.h BEGRAFENIS Te koop gevraagd voor het houden van i 500 kippen* Brieven IJ 24 bureau van dit blad. Te koop: 2 p. KANO. Ka- WASMLrf» naaldijk 30 b. d. Spoorbrug, K0°p. Velsen. Jljmuidat»

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4