Kieineken's SCHOENEN M. Rem Schoenreparatie H flinke meisjes CELESTE Maatcorsetten vergroten Kort ssïsysa.iftï2* Steno-Typen INST. PONT 12V2 HUWELIJK „MENTOR"- Luidsprekers BEEK Een doorsmeerder „De Econoom" MAANDAG 2H JUNI 1948 IJMUIDER COURANT Over Muziek DE TAAL DER MUZIEK Nu ik weet dat er met concoursen niet te spotten valt zou Ik kunnen besluiten de zaak opnieuw te bekijken en dan in alle ernst. Maar dat heeft weinig zin, want het geval is juist algemeen in volle ei*nst door vele mensen beschouwd en dat was onder andere de reden, dat ik nu eens een ander praatje wou maken. Maar ik vergeet dan dat zoiets in ons land niet gemakkelijk welkom is. Ernst is ernst en grapjes zijn grapjes niet waar; hoe durf ik nu toch een en ander door elkaar te speleD? Af en toe meen ik dat een luchtige ironie op zijn plaats kan zijn, maar ik werd er altijd weer aan herinnerd dat men ernstig moet zijn, niet overdrijven mag, enz. Maar ons vak dwingt tot zoveel ernstige concentratie, dat een losjes-geuite spotternij een soort van afwisseling kan zijn, die reden van be staan heeft wanneer er geen mens of naam mee wordt geraakt. Ik zou nu gaan twijfelen aan mijn ernst en evenzeer aan mijn ironie. Maar ik ver lang er niet naar, deze begrippen altijd en in alle opzichten te scheiden. Een mu sicus moet erkennen dat gevoelens en ver beeldingen, mitsgaders gedachten, in on derlinge, moeilijk te onderscheiden ver houdingen staan; alles vloeit nu eenmaal in ons vak en dat vindt allicht zijn weer klank in iedere uiting. Me dunkt, dit is nu toch ernstig; hierbij zou een ernstig man het lachen kunnen verleren, en dit zou dan toch juist weer jammer zijn. Welaan, laat mij opmerken dat het stuk van de heer Hanekroot voor velen zeer zeker een ge ruststellende aanvulling was van hetgeen ik schreef. Op het dagenlange, zeer interessante muziekfeest der „International Society for Contemporary music" werd niet openlijk om prijzen gestreden, maar in de hoofden der toehoorders zal genoeg geworsteld zijn met meningen, met opwellingen van aller lei aard. Hoevelen zullen er geluisterd hebben in volkomen onbevangenheid? Hoe- velen zullen er in volle vrijheid hebben gewaardeerd of afgewezen? Niemand zal dit ooit kunnen weten of schatten; maar zeker is het dat het tot de geest van onze tijd behoort om, afgewend van alle inner lijke romantiek, aan oordelen en registra ties te doen. Maar ook deze toestand cal wel te verdedigen zijn. En de geest van de tijd is immers zeer belangrijk! Ik las in de „Conversationsbiicher" van Beethoven: „Aan de geest van zijn tijd niet toegeven/ anders is het met de oorspronkelijkheid uit!" Maar Beethoven was als rechtgeaard musicus een ingewikkeld man en men kan zo'n uitspraak-uitleggen zoals men maar wil. Is dit nu een spotternij op de doelstel lingen van de „International Society"? In 't geheel niet! Aan de ondernemende sec ties dezer vereniging moet men het dan ken, te kunnen kennis maken met muziek van allerlei persoonlijkheden, met allerlei originaliteiten. Men is bovendien bij de manifestaties der society zeker van voor treffelijke uitvoeringen, zodat men zijn vertrouwen kan geven aan het geluid dat men hoort. Dit is inzake moderne muziek een zeer belangrijk punt. Voor de meeste oren zijn de samenklank en de melodie vorming van nieuwe muziek moeilijk te verwerken; het komt er daarom zeer op aan dat men aan de getrouwheid der weer gave niet behoeft te twijfelen. De muziek is een taal met inhoud en vorm; haar grammatica mag voor de vak mensen blijven, maar de taal heeft een magische, aantrekkingskracht op iedereen,' die muzikaal is. De taal der muziek is echter niet in verschillende Europese talen verdeeld.-Bij alle volks-onderscheidingen behoudt zij toch haar algemeen taai-eigen, haar idioom van nature. Naar dit onver- klaarbare en toch eeuwig-duidelijke geheim wordt iedereen onweerstaanbaar aange trokken. En zo luistert de muziekliefheb ber naar deze indrukwekkende twee-een heid: de algemene taal der muziek en daarin de aller-persoonlijkste uitspraken der componisten. Beurtelings (om zo te zeggen) spitst men zijn oren op het een en op het'ander, dikwijls poogt men vaak onbewust beide tegelijkertijd op te ne men. De vernieuwingen in de taal der mu ziek zijn ontdekkingen in het natuurgebied der muziek. Maar als men een componist een ontdekkingsreiziger mag noemen, dan moet men bij zijn levensbestemming niet alleen het natuurgebied van zijn vak, maar zeer zeker ook het onpeilbare rijk der poëzie rekenen! Hij gebruikt de taal voor de inhoud en wendt geen inhoud aan om de taal te gebruiken. Ik neem het woord poëzie hier als korte term voor de onbe schrijfbare rijkdom aan aandoeningen en verbeeldingen, die aan de musicus moeten eigen zijn. Het is geen specifieke intellec tualiteit, die ik als waarborg voor deze poëzie oproep, het is de kracht en de diepte der muzikaliteit zelve, die in hart en hoofd het wezen van de componist bezielt. Dit wezen heeft geen verplichtingen aan de tijd, maar wel altijd aan de verhouding van taal en inhoud. Zuiverheid van stijl'is de juiste verhouding, is de eer der presen tatie. De waarde wordt door duurzaamheid bewezen, en wordt niet bepaald door taal vernieuwing, niet door doelstelling, niet door richtingen. Organische moderniteit is goed, modernisme is verkeerd. En wat de hoorder betreft: behoefte aan nieuwe me dedelingen is goed, maar waarde-bepaling op grond van taalverandering is verkeerd. Deze mening is niet conservatief of conservatorium-achtig, misschien zelfs mo derner dan gangbare opvattingen. Iedere dag van de componist is vrij, als een dag van de natuur: een dag zo oud als de we reld en toch telkens een nieuwe dag; en bij 't componeren is de kalender geen noodzakelijke handleiding. Als men veel nieuwe muziek bestudeert bemerkt men, dat er geen eenheid in de taalvorming bestaat. Dit is geen gebrek, •maar een natuurlijke bestemming en dit verschijnsel is alleen maar lastig voor hen die er op uit zijn, een artistieke auto strada te leggen in het gebied van de kunst. Voor de componist bestaat zijn eigen laboratorium en overigens zijn tuin der schoonheid. Hij kan ze geen van beide missen, maar gasten ontvangt hij alleen in de open tuin, behalve als het regent. Zon der enige tegenspraak wordt de natuur binnenshuis op andere wijze geëerd dan buiten, maar de natuur is er altijd en dus ook de natuur van de componist. En dan is ér nog veel en veel meer, maar wie heeft de moed en de beheersing dit alles te ken nen als verstandelijk bezit? De musicus be hoort de eerste bewonderaar en niet de; kenner van het geheim te zijn. Men kan ploegen wat men wil, maar men moet God's watertje over God's akkertje laten lopen. HENDRIK ANDRIESSENL VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Binnen van de haringvisserij de loggers SCH 4 met 2S6 kantjes. SCH 339 met 220 kantjes. SCH 195 met 574 kantjes. SCH 310 met 395 kantjes, SCH 107 met 27 last. Vloerenlcggers hielpen bij diefstal van sigaretten Op een veer in Amsterdam hoorde iemand, dat twee personen op onrechtma tige wijze in het bezit waren gekomen van rookartikelen. Hij volgde het tweetal, dat zich naar het Centraal Station begaf. Daar waarschuwde hij de politie, die op haar beurt de Haarlemse politie in kennis stel de van het feit, dat de mannen in de trein naar Haarlem waren vertrokken. De Haarlemse politie stelde een onder zoek in de trein in en trof twee vloeren- leggers aan, een 54-jarige Hagenaar en een 30-jarige Leidenaar. Zij waren in het bezit van 826 sigaretten en drie papieren zakken shag. De politie bracht het tweetal naar het bureau van politie over en na een ver hoor bekenden de vloerenleggers, dat zij op verzoek van een meisje dat in een si- garettenfabriek werkte, waar zij vloeren moesten leggen, een grote hoeveelheid siga retten en shag hadden meegenomen. Het meisje wachtte de mannen buiten op, om een deel van de rookartikelen in ontvangst te nemen. Een huiszoeking is verricht bij de Hage naar en gevonden zijn 700 sigaretten en een schoenendoos met shag. De aangehoudenen zijn aan de Amster damse politie overgegeven die het onder zoek voortzet. SCHEEPVAART K. P. M. Kaimaina, 17 Juni Gibraltar ge passeerd. K. H. L. Salland, 18 Juni van "Victoria (thuisreis). Westland, 18 Juni te Buenos Aires (uitreis). MIJ. NEDERLAND. Riouw, 18 Juni van Marseille naar Genua. Rondo, 18 juni van Tandjong Oeban naar Batavia. Groote Beer, 18 Juni v. Amsterdam naar Indië. Saparoea, 16 Juni van Manilla naar Los Angeles. Van der Waals, 18 Juni Gibraltar gepasseerd n. Antwerpen. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Anastas- sios Pateras, 19 Juni te Amsterdam van Ant werpen. Bloemfontein, 19 Juni te Amsterdam van Antwerpen. Oranjefontein, 18 Juni van Beira naar Durban. Aalsum, 17 Juni te Kaap stad van Antwerpen naar Port Elisabeth. Boschfontein, 16 Juni te Kaapstad, 17 Juni v. Kaapstad naar Southampton. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Heelsum, 16 Juni te Luanda van Novo Rëdondo. Jaar- stroom, 18 Juni van Amsterdam via Rotter dam naar Antwerpen. Muiderkerk, 18 Juni van Dakar naar Freetown. OCEAAN. Adrastus, 17 Juni van Hong kong naar Japan. Melampus, 14 Juni te Soe- rabaja van Makassar naar New York. Poly phemus, 16 Juni van Batavia naar A'dam. K. N. S. M. Bree Helle, 18 Juni van Bremen naar Amsterdam. Cottica, 16 Juni v. Madeira naar Paramaribo. Deo Duce, 18 juni van Amsterdam naar Kopenhagen. Helder, 19 Juni te Amsterdam van Rotterdam. Iris, 18 Juni van Amsterdam naar Gothenburg. Ornen, 18 Juni te Amsterdam van Gdynia. Orpheus, 19 Juni van Triëst naar Fiume. Tiberius, 18 Juni te San Juan van Antwer pen naar Ciudad Trujillo. Orpheus, 18 Juni van Venetië naar Trisët. VINKE EN CO. Winsum wordt 19 Juni te 21.00 uur te IJmuiden verwacht, van West- Indië naar Amsterdam. Grote vaart. - Abbekerk, AustraliëRotterdam, 18 Juni te Melbourne. Agamemnon, 18 Juni van Cumana naar Pampatar. Alphard, 18 'Juni v. St. Vincent naar Antwerpen. Berkel, 18 Juni van Huil te Aarhus. Celebes, JavaAmster dam via Londen, pass. 18 Juni Ouessant. Colyto, 18 Juni van Huil naar Ceuta. Eem- dijk, 19 Juni van Antwerpen te Rotterdam. Heutia, AmsterdamCristobal, 18 Juni te Madeira. Johan van Oldenbarnevelt, A'dam —Java, pass. 18 Juni 20.25 uur Burlings. Kei- bergen, BonaIJmuiden, pass. 18 Juni Gi braltar. Lemsterkerk, AmsterdamPerzische Golf, 18 Juni 20 mijl Oost Vein Bahrein. Leopoldskerk, AntwerpenMarseille, 18 Juni 120 mijl Nrd Finisterre. Meliskerk, 18 Juni v. lAgoste Douala. Nigerstroom, 18 Juni van Amsterdam te Lobito. Oranjefontein, 18 Juni van Beira naar Durban. Rondo, 20 juni van Tandjong Oeban te Batavia verw. Salando, MelillaIJmuiden, 18 Juni 50 mijl te Z.-West Finisterre. Salatiga, 18 Juni van Makassar n. Soerabaja. Stad Haarlem, SfaxGibraltar, vertrok 18 Juni van Sfax. Straat Malakka, 19 Juni van Hongkong te Manilla. Streefkerk', RotterdamCalcutta, pass. 17 Juni Aden. Weltevreden, 19 Juni van Makassar te Soe rabaja. Zeeman (Kon. Rott. Lloyd), 18 Juni van Soerabaja naar Makassar. Abbedijk, 18 Juni van Rotterdam naar New Orleans. Meer kerk, 18 Juni v. Rotterdam naar Antwerpen. Overijsel, 18 Juni van Buenos Aires naar Paranagua. Samarinda, 17 Juni van Colombo naar Madras. Stad Arnhem, 19 Juni van Rot terdam naar Huelva. Tabinta, 18 Juni van Rotterdam naar Quebec. Ceram, Amsterdam Java, 18 Juni van Su'ez. Esso den Haag, 18 Juni van Aruba naar Rotterdam. Helena, Am sterdamCristobal, 19 Juni te Curasao. Joh. van Oldenbarnevelt, AmsterdamJava, pass. 19 Juni Kaap St. Vincent. Kelbergen, Bona IJmuiden, pass. 19 Juni Kaap St. Vincent. Polyphemus. BataviaAmsterdam, 19 Juni van Pangkal Pinang. Triton, 18 Juni van New York naar Curacao. Zuiderkruis, 19 Juni van Batavia naar Sabang. Abbedijk, Rotterdam New Orleans, 19 Juni v.m. te Antwerpen. Averdijk, 18 Juni van Mobile te Corpus Christi. Bloemfontein, 19 Juni van Beira te Amsterdam. Kaimana, RotterdamBatavia, pass. 17 Juni Gibraltar. Nieuw Amsterdam, 19 Juni 10.35 uur v.m. van Southampton, wordt 19 Juni 20 uur te Rotterdam verwacht. Kota Inten, 18 Juni van Quebec naar Rotter dam (23 uur). Salland, Buenos AiresAm sterdam, 18 Juni te Victoria. Westland, 18 Juni van Amsterdam te Buenos Aires. Wes- terdam, vertrok 19 Juni n.m. van Rotterdam naar New York. Albirco, RotterdamRio de Janeiro, pass. 18 Juni Ouessant. Kongsberg, Perzische GolfRotterdam, 18 Juni van Bombay. Lindekerk, Abadan—Rotterdam, 16 Juni te Djibouti. Kleine vaart. Att S, 18 Juni van Dublin naar Lissabon. Bill S, 18 Juni v. Vlissingen n. Southampton. Blue Boy, 19 Juni v. Maassluis naar Londen. Jupiter, 18 Juni van Antwerpen naar Oslo. Haskerland, 18 Juni van Grangemouth naar Rotterdam. Leni, 18 Juni van Middlesbro n. Kiel. Mulan, 18 Juni van Bremen naar Em- den. Rapid, 18 Juni van Boston naar Rotter dam. Sambre, 18 Juni van Amsterdam naar Parijs. Seaham, 18 Juni van Harlingen te Goole. Spes, 18 Juni van Antwerpen n. Oslo. Zaterdag 19 Juni kwamen d§ haven ven IJmuiden binnen: Bloemfontein van Antwer pen. Helder van Rotterdam. Halland van Campbello. Cornelis van Dordrecht. Grebbe- stroom van Manchester. Echo van Glasgow. Rottum van Kalmar. Winsum van West- Indië. Venta van Swansea. Bree Helle van Bremen. Wikla van Mantiluoto. Vertrokken zijn: Arendskerk naar Rotter dam. Niobe naar Rotterdam: Bamse naar Ant werpen. Luigi naar Malmö. Kelletria naar Curagao. Plover naar Londen. Mathilda naar Ahus. Alderamin naar Antwerpen. Gees naar Londen. Corvus naar Stavanger. Ponto ^xaar Ostrand. Cornelia B. naar Karlstadt. Zondag 20 Januari kwamen binnen: Shell- wood van Immingham. Elisabeth van Forth- hul. Manoeran van Antwerpen. Celebes van Port Said. Patria van Hull. Elysian Coast v. Newcastle. Strabo van Kopenhagen. Vertrokken zijn: Prins Beinhard naar Ant werpen. Kunlabori naar Rotterdam. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN. Binnengekomen 19 Juni: IJM 87, Neptunus, Mij. de Sylt, met vis vertrokken op 9 Juni. 20 Juni binnengekomen: IJM 37, Gloria, rederij De Vem, met vis vertrokken op 11 Juni. 19 Juni vertrokken naar zee: IJM 33. Thorina. Binnengekomen haringlogger, 20 Juni: KW 2, met 195 kantjes van 8 schepen. Beverwijk „Schipper naast God" in Beverwijk Daar in de voorgaande jaren over tuigend bewezen is, dat er in Beverwijk grote belangstelling bestaat voor goed to neelspel van beroepsgezelschappen, heeft het „comité abonnementsvoorstellingen Beverwijk" besloten ook het komende sei zoen een serie toneelvoorstellingen te brengen en wel door de meest vooraan staande toneelgezelschappen. Op het programma staat als eerste „Schipper naast God". Verder zal een keus worden gedaan uit* „Glazen "speelgoed" en „Vorstelijke Emigranten", en het derde stuk zal gekozen worden uit de nog ko mende premières. De plaatsaanwijzing zal ook dit jaar weer geschieden volgens het gebruikelijke rouleersysteem. De Kennemers-Marine-elftal 15 Ten-bate van de „Niwin sportartikelen actie" ontmoetten de Kennemers en een elf tal van de Zuidhollandse Marine elkaar Zaterdagavond in het Sportpark te Bever wijk. De Kennemers, die een nieuwe op stelling probeerden, konden niet verhin deren dat het Marine-elftal met een fikse 51 zege huiswaarts keerde. Als om even 7 uur de scheidsrechter Boe ree het eerste fluitsignaal laat klinken, nemen de Kennemers het initiatief in han den, doch enkele aardige combinaties kon den niet op de juiste wijze afgewerkt wor den. Keeper Nieuwenhuys weet zich en kele malen te onderscheiden, maar toch nemen de gasten de leiding als Timmer- Zondag 4 Juli hopen onze geliefde Ouders PIETER BXJIS en ALIDA v. d. WEL hun 121/2 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Henk Greetje. mans (ADO) handig doorbreekt en fraai doelpunt (0—1). Tien minuten later is het v. d. Sluis, die een voorzet van v. Luyn inschiet (11). Nog voor de rust is het weer Timmermans die zijn elftal met 12 de leiding her geeft. Na de rust zijn de Wijkers meestal in de aanval maar vooral het gebrek aan schutters doet zich voelen. Rechtsbuiten Sluiter is hier de zwakke stee. Na een al gemene aanval weet Schmidt (Alcirjaria) de stand op 13 te brengen. Achtereen volgens doelpunten De Jong en Timmer mans en brengen de stand op 15 voor de Marine. IJmuiden „Dorus Rijkers" redde zeilers die niet in nood verkeerden Zaterdagmorgen ontdekte de kustwacht ten Zuiden van Huisduinen in volle zee een hevig stampende en slingerende sloep. Men veronderstelde, dat zij zich in gevaar bevond, zodat aan schipper Bot van de „Dorus Rijkei-s" verzocht werd, ter assis tentie uit te varen. De reddingboot bracht enige tijd later de sloep in Den Helder binnen. De bemanning bestond uit de gezag voerder van het s.s. Farmsum", kapitein J. Hillen, die met zijn zoon en twee vrien den Zatei'dagmiddag bij Hqek van Holland de zee was opgegaan in de zeilsloep van de „Farmsum", met de bedoeling naar Den Ilelder te zeilen. Zaterdag worden daar zeilwedstrijden gehouden voor de marine, de koopvaardij en jachtclubs. Onder meer wordt daarbij de Farmsum-beker uitge loofd voor een groep sloepzeilers van de Koninklijke Marine Jachtclub. Kapitein Hillen verklaarde dat hjj met de sloep op gunstig tij lag te wachten, toen de kustwacht hem ontdekte en de in druk kreeg, dat de sloep in moeilijkheden verkeerde. Naar zijn mening was daarvan geen sprake. De vier zeilers zijn per trein naar Den Haag teruggekeerd. Zaterdag zullen zij deel nemen aan de wedstrijden in Den Helder. Onderzoekingen ten dienste van de visserij In de haven van Den Helder arriveerde het Engelse vaartuig „Platessa", afkomstig uit Lowestoft, dat door de Internationale Raad voor Zee-onderzoek is aangewezen voor proefnemingen ten dienste van de visserij. Schipper Turrell heeft de Engelse bioloag Margetts aan boord. De freer L. K. Boerèma, bioloog bij het Nederlandse Visserij-onderzoek, is aan boord gegaan 'van een Texelse kotter, die tezamen met de „Platessa" tot Vrijdag 30 mijl N.W. van Texel ter vingvangst zal gaan. Beide sche pen vissen met verschillende netsoorten, maar de maaswijdte is dezelfde. Het ligt in de bedoeling te onderzoeken, welke de invloed is van het type net op de samen stelling van de vangst. Door de landen,, aangesloten bij de Internationale Raad voor Zeeonderzoek, worden sinds vorig jaar verschillende proef-vangsten verricht. Het zal nog geruime tijd duren voordat de onderzoekingen in een zodanig stadium zijn gekomen, dat een rapport kan worden gepubliceerd. en L i'S verkocht voor tl uZouievi, zoutevis aa„ m™ per kg. v°°r tt brieven voo?hïu"™!f "«Ie. voor Duitsland /S met de uitvoerbepan! tof-'!er|li e. d inhouden efHSL^W moeten worde™ S™ van goederen i„ land is namelijk verS? - .Hedeiuvoïa Muziekvereniging <le Bin. gen voor ouden van d, een concert geven Sellïlit^ Vermiste bader j^L, verdronken Het staat thans vast Haarlemmer A. Knibt 12 Juni van het Zandvco!^' Zuiderbad tverd verffl/ïp in Jee is verdronken. namelijk Vrijdag het Sl aangespoeld van een ï"4' .denMrceerdisalsdatJS?' Napierdwarsstraat 13. IJmuiden-Qost. DANKBETUIGING. Voor de talrijke hartelijke bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen bij het overlijden van onze lieve zorgzame Man en Vader WILLEM DESJARDIJN betuigen wij U onze harte lijke dank. L. Desjardijn-Pluymert T. B. Heinen-Desjardijn A. Heinen. IJmuiden, Juni 1948. Burgem. Rambonnetlaan 117 STENO cl. of privéles TYPEN aanv. deze week Oude Gracht 71. -Haarlem. Wij zijn SPECIALISTEN reeds meer dan jaar. MAATCORSETTEN en BUSTEHOUDERS Corsetière Mevr. C. Verschoor. Kievitlaan 18. IJMUIDEN (O.), is Dinsdag. Woensdag en Don derdag thuis van 10-4 uur. Als U werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gaan, wendt U dan In vol ver- trouwen tot: Bemlddelingskantoren In Den Haag, Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z„ Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste en meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensenkennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvuldige in dividuele behandeling,waar borgen U de grootste kans od succes. Kostel. inl. wor den U gaarne, onder strikte geheimh., In blanco couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.3O beh. Zat.; 'savonds Ma., Dl., Wo. 7-9 en volgens afspraak. Geen bemiddeling aan heren zonder positie of inkomen. Nette HERSTELNAAISTER gevraagd. Brieven L 2562 bur. van dit blad. NETTE KOSTGANGER ge vraagd. Brieven L 2411 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Vrij boven huis te Haarlem in ruil aan- geb. voor huis in Gem. Vel- sen of Beverwijk. Brieven L 2563 bur. v. d. blad. PRIMA PENSION AANGEB. voor heer, b. b. h. h. Brie ven L 2564 bur. v. d. blad. VERLOREN: Zondagnamid dag omg. Kennemerl. Sleutel ring met sleutels. Terug te bezorgen tegen bel. Kenne- merlaan 154, IJmuiden. Heineken's bij de maaltijd - uit of thuis - een glaasje Heineken's 's avonds, U geniet er van! Het is de drank waarbij geslachten van Nederlanders zich wel bevonden. Want Heineken's is gezond - Heineken's is bestl Hop geeft het die pittige smaak - gist maakt het vitaminenrijk gerstmout schenkt het kracht en body. Teug voor teug betekent Heineken's: verkwikking, frisheid - vrolijkheid - gezondheid! Drink Heineken's Pilsener, dat hoppige, pittige bier, zo robuust schuimend in het glas. Proef Heineken's moutzacht Münchemr! Wie goed bier wil, vraagt Heineken's - het meest getantl Vers, zó van de brouwerij I ff-et meeat Als U aan eten koken denkt, denkt U onwillekeurig aan Dat is uw kruidenier -die alles heeft wat u in de keuken gebruikt. Voor direct *gevr. nette jongens en meisjes Aan te melden Esdoornstr. no. 35, IJmuiden-Oost. speciale modellen voor zware figuren Maatnemen: elke Dinsdag en Donderdag van 25 uur. KL. HOUTSTR. 56, Haarlem GROENEWEG 15. IJm.-O. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. teJJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur eos de Casi "^Poeder O vervette KINDERPOEDER Overvette HUIDBALSEM Overvette KlNDERZEEP gevraagd Aanmelden Dinsdag 22 Juni om 18 uur bij GARAGE BRINK- MANN, Smedestraat 22, Haarlem. in lengte en breedte, knob bels en vervormen. Schoenreparatiebedrijf „De Econoom" 3L REM, Kennemerlaan 129 Tel. 4057 IJmuiden. Wij vragen voor indiensttreding per Augustus of even tueel later: KANTOORPERSONEEL mnl. oE v*. Minimum eis M.U.L. O.-diploma. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van vorige functies, leeftijd, referenties enz., aan afdeling Personeel van cacao- en chocolade fabrieken N.V„ Haarlem LYCEUM INSTITUUT „ERASMUS' DAG- EN AVONDCURSUS® Onlèiding voor het Eindexamen Gvrrasxl H.B.S. A en B. INSCHRIJVING van nieuwe leerlingen 'dag#j 77i/2 uur Florastraat 13 (bij Hazepaterslaan) fis VOOR AL UW REPARATIE Reparatie voor 10 uur gebracht, dezelfde du" Spoedreparatie binnen het uur. KENNEMERLAAN 129 - TEL. 4051 1 GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige vrerfc-* wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloeme - straatweg 17, Santpoort-Station Industrie en Handel Mij. LAGENDIJK H IJmuidien, vraagt voor direct: 1 Draaier 1 Electr. lasser 1 Koperslagertichqt^ VERLOKEN zomerse,., m. 23faIILrEL,c e! omtrek Zeeweg. Terug te be- kan?wind»-^® zorgen P. C. Hooftlaan 23, in 1*®^ Driehuis. straal w,

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4