Y'tde weren* vann J poffertje ?cm^rh0,engr^ Het vrolijk avontuur 1948 22 JUN' ^geschiedenis en 'mijmeringen ar altijd meer ruimte blijkt te zijn dan de huis-, tuin- en kermiswagen. ^fitenkant af ziet, is het goed praten met de lulden, die namen ins«'aa 1 of Janvier in hun familie hebben. Omdat deze zwervende mttson, Ver"1016" vertellen van de oude carrousellentijd, de nieuwe cater- a en ?oed kUn"ervingen langs de volken, die het geld toch altijd weer kwijt J en nun ornzv* allergr00tste sensatie, ooit vertoond". ^grootste. o 0* riSr£n,eomdarde offert 0® Zjjl een electrw k»kies, die kIe.in,e ■L"0?1 ÏSend guWe" Per stuk enW nu mel IJ MUIDER COURANT je oorlog de eerste Nemjto- Rotterdam werd gehou- &stcuj"6 jaar zo'n Lunapark Kis eri Jachtgelden bestemt oor verschillende lief- lt!i iedere zes maanden [K®' Het Lunapark ver- ""Srf wat van de kermis, directe consequentie '■'van de onderscheidene g'fje Verenigde Neder- .'JLiiven N.V. werden ,JwWÏÏ« verder de typische 1 Het Meft groje aanplakbil- tori-la® exploitanten be- SM™erken met zich gebracht, ""TSnlfis een grote zaal; ge- „llf dfi kermis IS nnnti fSgrote belangen 1 uet verhaal van en grote Noord-Afrika ,n mensen werken er bij die fi? 24 inrichtingen des Inch- U werven over de aardbol Lm Nederlandse opvattingen i» m kenbaar te maken aan ïSwners van de Libanon en n-sdieiiis uit Noord-Afrika. L jeiis een verhaal op zichzelf, "fig* en Willy Kleist bij- 1 hot radde persagentje van het ,ÏÏ.Sriif krijgt er koude ril- als hij terugdenkt aan het nog Ingesloten drama van Egypte. De Iri nog altijd, want de Egyp- iSnen verzot te zijn op proce- a tiid nu hot zoveelste proces ULn de Nederlandse Luna- usii echter tot November verdaagd üt het op dit moment toch veel te r gebefte rechtsgeleerden en Vm „den Goor" en het Zaailand „..man is een voortreffelijk men- r Hij voelt als geen ander het ,,,an de Limburger, die het feest p Goor" als een jaarlijks evene- i! en de inwoner der goede stad ja voor wie het een meer ij gebeuren is, die kermis op i ent de processies in het Bra- B' buigt devoot het hoofd, als leep meneer pastoor de auto- i de zweef komt zegenen, -x,, .nee met de vlaaien-etende rfèrkers in de maand Juni, als het yiikalle dag kermis is in de streek n en Xerkrade. M heeft Hij diep verslagen bij zijn neergezeten, toen de mobilisatie 3 een eind maakte aan de kermis- bhij veerde op, toen het jaar 1942 ik van amusement weer beperkt j leven inblies. „Liever niet naar beneden" tfei in Limburg", vertelt Willy, kompels wilden met de ker- .maar beneden". Seyss Inquart vat van, toen hij door zijn Ber en op de vingers werd getikt, e Nederlandse kolenproductie 20 terug ging lopen". Daarna dan ook prompt een vervoers- Dus geen kermis, hadden de Duit- cht, maar de mannen van Hom tien zich niet zomaar in de hoek tn huurden zolderschuiten af, wagens wel wat wiebelig op ston- aar die, met behulp van een clan hen toch maar effectief [stand hielpen. kwam de klap van '43. Alle moesten sluiten. Wagens en doken onder: de Duitsers vonden rlandse kermisspullen met hun dieselmotoren en gerieflijke sa- ïi niet te versmaden. Maar het vele boeren was geduldig: een het wagenpark kon gered wor- iKtlog raakte over. De Canadezen Dertigduizend taartjes Sé Canadezen", mijmert Willy. „Ze tea hoop ruimte in beslag, die de *s best voor de zo hoognodige H konden gebruiken, en dat M ze!f opperbest. Dus stelden ze 1 ac kermis weer in te voeren, tide regering, maar er waren geen *a,om de wagens uit hun schuil de trekken, ieren hebben het hem toen met soüijke hoeveelheid sportiviteit .50 vrachtauto's werden ter be- i gesteld, die meehielpen, het tonogse Lunapark in Hilversum fe sjouwen." E hu hoering aan de Woensdag- 3-topt onze gastheer nu zelfs nog waren de kinderen op „de Sast en de bevrijders zorgden ■w ze op gebakjes onthaald wer- Unadese grondstoffen: 30.000 SLeI.S°ms op één zo'n fees- grif door. I^nda voor Velsen Umuiden a®SDAG 22 JUNI J Eer, 8 uur: j ^ïï'A^dhu,s' 730 uur: Oud-Stormvogelsterrein En dan vertelt Willy van de toekomst van dit bedrijf, voorzover hij die bekijken kan. De vette jaren zijn alweer voorbij, maar midden in de magere schemert de hoop op een verbetering. „Als het Marshallplan maar één keer goed op gang is en er wordt gebouwd in Nederland, dan verdient de middenstand weer wat en er blijft dus ook geld over voor ons Luna park-exploitanten." Aldus de simpele economie van onze vriend. Of de prijzen niet te hoog zijn? „Die zijn laag!" meende Kleist en als het zo door gaat, vallen er zelfs slachtoffers in het attractiebedrijf, dat zoals elk bedrijf op ongelooflijke lasten zit. Natuurlijk moeten we even rondkijken, zo langzaam een minuut/of wat drentelen door de schijnwereld van hout, lovertjes en lawaai. Langs de somnambule en de theatertent, waar Willy over spreekt, als gold het zijn bloedeigen kinderen, langs de super-emo- tie-producent, de motor-steilbaan en het rustig ronddraaiende kinderparadijs, waar tevreden peuters in een jeep of op een heuse stoomfiets aan een lolly likken „Snap je nou, dat er mensen zijn, die de kermis willen afschaffen?" vraagt de filo sofisch wordende man naast ons en wij kunnen slechts antwoorden, dat de kermis niet slechts lolly-klanten trekt. Maar buiten dit alles hangt er een ver overende damp van benzine en poffertjes rond dit Lunapark. Laat IJmuiden maar eens even uit waaien, naar de maan raketten en gilletjes slaken over die hóóóge Turkse schommel. J. F. Voor FEESTARTIKELEN natuurlijk naar HENK BROEKHUIZEN DE RIJFSTRAAT 5 Vacantie- en Herstellingsoord voor Hoogovenpersoneel Ten behoeve van het personeel hebben de Hoogovens een fraai gelegen buiten plaats te Bosch en Duin (gemeente? Zeist) aangekocht. Het ligt in de bedoeling dit gebouw ge durende de zomermaanden als vacantie- oord, gedurende de overige tijd van het jaar als herstellingsoord te exploiteren. Het is niet onmogelijk dat het reeds in de twee de helft van Juli in gebruik genomen kan worden. Aangezien het vacantie- en her stellingsoord nog naamloos is, is een prijs vraag voor het personeel uitgeschreven. Degene die de mooiste naam voor de nieu we aanwinst weet te verzinnen ontvangt de hoofdprijs en mag, indien gehuwd, met vrouw en kinderen, een week gratis in het vacantie-oord verblijven. Amsterdams schaker speelde simultaan voor „Kijk Uit" Dezer dagen hadden de leden van de schaakclub „Kijk Uit" een bekend Amster dams schaker, de heer Hennebérke, in hun midden voor het spelen van een simultaan- séance. De Amsterdamse schaakmeester speelde aan 27 borden. Hij wist 22 partijen te winnen, 2 remise te spelen en moest bij drie partijen de eer aan zijn 'tegenstanders laten. Deze succesvolle tegenstanders wa ren de heren J. A. Stals, R. Visser en P. de Boer. Remise behaalden de heren S. Kisten maker en P. Lanser. Na afloop van de wedstrijden dankte de voorzitter van „Kijk Uit", de heer Ringers, de heer Henneberke voor de leerzame en prettige avond, welke hij de leden bezorgd had en bood hem tevens ter herinnering een schaakboek aan CANADEES HOUT AANGEVOERD Met het Deense m.s. „Halland" is voor Van Gelder Zonen Papierfabriek van Campbellton uit Canada een volle lading ongeschild hout aangevoerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE-ADMINISTRATIE MARKTBERICHTEN Besommingen. KW 64 f2620: KW 77 f1740; KW 28 f 1640; KW 53 f 1330; KW 84 f 1980; KW 51 f4190" KW 89 f3070; KW 169 f 1500; KW 24 f2790" KW 125 f 1610; KW 102 f3840; KW 107 f2370; KW 91 f2580; KW 108 f2100; KW 69 f4300; KW 59 f2260; I.TM 2 f3815; IJM 204 f 1240; KW 210 f1915; IJM 81 f .1340; IJM 23 f1150. Prijzen. Gr, tong 2,55—2,25; md. tong 2,65—2,30; kl. md. tong 2,65—2.45; kl. tong I 2,10—1,80; kl. tong II 1,55—1,40; kl. tong III 0,90; tarbot I 100—1,30. alles per 1 kg. Tarbot II 86—71; tarbot III 67—63; tarbot IV 6858; haai 2322; horsmakreel 6,205; poontjes 5,50—2,30; md. schol 32—22; kl. schol 2211,50; schar 229. alles per 50 kg. 1 Trawler met een besomming van f 16.500. Aanvoer. 200 kisten tarbot en tong, 60 kisten poon tjes, 30 kisten horsmakreel, 45 kisten kabel jauw, 140 kisten schelvis, 70 kisten wijting, 550 kisten makreel. 1150 kisten schol, 100 kisten schar, 100 kisten divei'scn. Totaal 2445 kisten. Uitgeziveefd Een IJmuidenaar, die zich na uit- gebreid cafébezoek nog wat op het I Lunapark loilde vermeien, telde daar, l vermoedelijk in enigszinszweverige stemmingeen kwartje neer voor een 5 rondje in de zweef. Hij maakte echter tijdens de rit het kettinkje vóór zijn i doorluchtige zitplaats los en begon toen op eigen gelegenheid te zweven. j De ontnuchtering was evenwel hard en i pijnlijk: met een doffe klap tuimelde I hij tussen het publiek, dat dit spontaan i gezweef met angstige blikken aan- schouwde. De schade viel mee: na ter plaatse verbonden te zijn, is het slacht- offer per auto huiswaarts gebracht. XXXXXOOOCOOQOOOOOOl'-UCCOCCOCüOOODCOOOJGOOOOOUmjOOOO Waarom er weinig haring zit bij N.O.-Schotland Britse regering stelde onderzoek in Het Engelse visserij-waarnemings schip „Clupea" heeft in de afgelopen weken een onderzoek ingesteld haar het feit, dat zich voor N.O.-Schotland zeer weinig haring bevindt. Dit schip heeft daartoe speciale onderzoekings- reizen ondernohxen van Fraserburgh en Peterhead uit. „Fishing News" publiceert nu het rap port, dat de „Clupea" heeft uitgebracht aan het ministerie van binnenlandse zaken voor Schotland. Dit rapport zegt, dat er een zeer duidelijke schaarste is in plankton of drijvend voedsel. Verder noemt het de volgende oorzaken voor de schaarste aan haringscholen in de Schotse wateren: Een plotseling temperatuur-overgang op 90 voet diepte verhindert het plankton de bovenste waterlagen te bereiken. Een onge woon aantal grotere en oudere haringen is vooral op de visgronden van Fraserburgh waargenomen. Eén van de grootste vijanden van de haring dus van de haringvissers de kleine haai, heeft veel onrust veroorzaakt. Geweldige aantallen van deze haaien zijn in de genoemde streken aanwezig. Zij vallen dikwijls de netten aan, en veroor zaken aanzienlijke schade. Scherpe Oostenwind is er mede de oor zaak van, dat er slechts weinig haring scholen voox-komen voor de kust van Aber deenshire. Warme, westelijke winden zou den meer hax'ing naar deze gronden kunnen voeren. Velsen-Noord Zilveren electricien Met de heer S. Duyn, electricien-mon- teur in dienst bij Van Gelder Zonen N.V. Papierfabxuek, die zijn vijf-en-twintig ja rig arbeidsjubileum herdacht, is voor deze maand een streep gezet onder de jubilea- reeks aan dit bedrijf. Vergezeld van zijn echtgenote is de jubi laris, die heel jong aan het bedrijf kwam, op het directiekantoor in tegenwoordig heid van de bedrijfsingenieurs toegespro ken door de heer J. Smit,, fabrieksdirec teur, die onder hartelijke gelukwensen de waardering verder deed blijken in de vorm van een enveloppe en tevens een schrifte lijke gelukwens van de hoofddirectie over handigde. Ir. T. F. Hubrecht, bedx'ijfsingenieur van de electricienswerkplaats, schetste vervol gens de loopbaan van de heer Duyn van jongmaatje af tot heden, waaruit is ont staan een goed vakman, voor zijn taak be rekend. In de wex-kplaats, omringd door het vol tallige personeel, vertolkte de heer W. J. de Haan, chef, de gevoelens van kameraad schap en collegialiteit en dankte voor de prettige samenwerking. Namens de col lega's schetste de heer B. A. v. d. Sijpt de aangename vriendschap in vijf-en-twintig jaar gegroeid en schonk als bewijs daar van de jubilaris een vulpen- en vulpot- loodgarnuuur. Mevr. Duyn ontving ten slotte een ruiker bloemen. Vier „Watervliet"- overwinningen Ook op M.E.O., Amsterdam Het sportpark „Watervliet" heeft de gelijknamige korfbalvereniging en die van „M.E.O." uit Amsterdam binnen zijn grenzen gehad voor een, viertal korfbalwedstrijden, ontsproten uit een eerder bezoek van de Veiser korfbal ler (sters) aan die van de hoofdstede lijke club. In deze ontmoetingen tussen twee adspi- ranten- en twee senioren-twaalf tallen van elke vereniging heeft „Watervliet" zich als de sterkste laten kennen door alle vier wedstrijden te winnen. Dat het kampioenschap van de Haarlemse Korfbalbond van de Watervliet A- en B- adspii-anten volkomen is verantwoord be wezen de overwinningen van respectievelijk 40 en 30 op de gelijknamige M.E.O.- adspiranten, die qua tempo en speltech- nisch de mindere waren. Het tweede Watervliet-twaalftal, dat te Amsterdam met 100 van M.E.O. won moest het door een sterker samenstelling van de gasten thans met minder stellen. Weliswaar wogen beide partijen goed tegen elkander op doch toen M.E.O. 2 zich in eerste verdediging tweemaal- zag oveiTom- peld waren de groen-gelen sterker. Toch scoorde M.E.O. een verdiend tegenpunt, dat echter niet afdoende bleek, want Water vliet vond de korf nog eens (31). De stemming tijdens de middagpauze en die de sportdag een prettig karakter gaf, werd nog verhoogd door de aanbieding van Kennemex-land's begeerde vruchten, aard beien, die zich uiteraard heerlijk lieten smaken en welke attractie zeer werd ge waardeerd. Aanvankelijk had het de schijn of de wedstrijd tussen de beide eerste twaalftal len in het voordeel van M.E.O. zou zijn, daar deze ploeg vrij gauw de leiding nam, maar spoedig volgde de gelijkmaker. Wa tervliet en M.E.O. speelden mooi gelijk op gaand en beide ploegen doelpuntten nog eens voor de rust. Na geruime tijd zag Watervliet in de tweede helft kans tweemaal vlak achter een te scoren, waax-op M.E.O. doelpuntte uit eexx strafwox-p en de groen-gelen door twee doelpunten toch 't heft weer in han den namen. Toen ten slotte ook de Ara sterdammers nog scoorden (64) kwam tevens het einde van een gezellige korfbal dag. Walserij West speelde te Arnhem gelijk De voetbalploeg van Walserij-West, wel ke uit de 64 elftallen die hebben deelge nomen aan de bedrijfsvoetbalcompetitie van de Hoogovens en nevenbedrijven de gelukkige winnaar werd van de Holland I- beker, heeft het weekeinde op uitnodiging van de Algemene Kunstzijde Unie gebruikt om te Arnhem een voetbalwedstrijd te spelen. Ook bij de A.K.U. heeft een dex-gelijke bedrijfsvoetbalcompetitie plaats gehad en bonden de Westwalsers de strijd aan tegen de kampioenen hiervan. Bij de Arnhemse ploeg bevonden zich verschillende spelers van Wageningen en Vitesse, eerste en tweede klassers, maar hoewel ook de Velsenaren actieve voetbal lers telden, echter van lagere klassen, was het een goede en prettige wedstrijd met vrijwel gelijke kansen. Weliswaar waren de A.K.U.-mensen enigszins sterker en ook technisch wat beter, doch gezien de ver moeiende autotocht was het resultaat, een 22 gelijk spel, alleszins eervol. V.V. „Kinheim" maakt voorbereidingen Hoewel de vacantietijd nog moet begin nen is de voetbalvereniging „Kinheim" toch reeds weer doende zich voor te berei den op de nieuwe competitie. Waax' echter met de oplossing van de terreinkwestie, die ook voor „Kinheim" steeds meer urgent wordt, hoewel het ter rein aan de Wijkerstraatweg nog bespeel baar is, nog geen enkele vooruitgang is te bespeuren en dus ook het bestuur nog niets nader daaromtrent Kan mededelen, worden desondanks met onverminderde kracht po gingen aangewend om een oefenmeester te engageren. Voorts zal worden deelgenomen aan het Midden-Kennemerland tournooi op 4, 5, 11 en 12 September. Teneinde reeds heel jeugdige knapen met de voetbalsport vertrouwd te doen ra ken is een nieuwe afdeling aan de vereni ging verbonden. Deze „welpenafdeling" zal worden gevormd door jongens, welke nog niet de leeftijd hebben bereikt om in com petitie-wedstrijden te mogen uitkomen. Aan' de training wordt voorts grote aan dacht geschonken. De nieuwe competitie laat nog wel een paar maanden op zich wachten, maar reeds thans ontvangen de „jongens" een morele oefening om straks gereed te zijn na een voldoende vacantierust de zaken anders aan te pakken dan het afgelopen seizoen. Tenslotte moet „Kinheim" met goede wil en wedstrijdlust toch ook eens in de tweede klasse van de K.N.V.B. terecht kunnen komen. „Suomi" ziet terug en gaat voort De gewoonte bij de H.A.V. „Suomi" om de athletiekbelevenissen op papier te stel len is ook nu door middel van de „Sintel- baan" gehandhaafd en geeft als steeds een prettig contact. Allereerst wordt teruggegrepen naar de stunt te Rotterdam voor de mededinging om het clubkampioenschap athletiek van Nederland, waaritx „Suomi" zich de vorige week plaatste, maar ook Edmonton (Enge land) is blijkbaar onvergetelijk, want op nieuw worden in een serie dankbetuigingen aaxx alle Velsenaren. die hierbij waren be trokken, warme gevoelens van vriendschap uitgesproken. Op „Watervliet" worden Zondag, 27 Juni voor alle leden, en dit zijn er 120, onder linge wedstrijden op de sintelbaan gehou den, waarbij gerekend wordt, dat allen op tenminste twee nummers uitkomen. In deze wedstrijden zal elke eerst aanko mende zich clubkampioen 1948 kunnen noemen. Des avonds is er het Suomi-zomerfami- liefeest. Een aangename mededeling is onge twijfeld de aankondiging van het col lectief graveren van de in Edmonton uit handen van de wereldbekende athleet Sydney Wooderson ontvangen medailles met het oog op een uniforme inscriptie. Evenals reeds vanwege voetbal- en korf balsport is gedaan voor het organiseren van school wedstrijden heeft thans „Suomi" net initiatief genomen om dei-gelijke wed strijden ook te houden op het gebied van athletiek en wel op Zaterdag 10 Juli, waar toe de leerlingen van alle Velser scholen zullen worden uitgenodigd. Pim IVIulier ere-lid De heer Pim Muiier, de nestor der Ne derlandse athletieksport, heeft de aanbie ding van het ere-lidmaatschap der H.A.V. „Suomi" aanvaard en reeds zijn foto ge zonden, welke dan ook een ere-plaats in het clublokaal zal krijgen. Het medeleven met onze plaatselijke athletiekclub is bovendien gebleken uit de aanbieding van een stopwatch door de heer Schachtschabel. Na Edmonton heeft „Suomi" weer an dere aspiraties: het bestuur heeft besloten een reiskas te stichting. Het ligt in het voornemen om in 1949 een nieuwe buiten landse tocht te gaan maken en zelfs met de mogelijkheid een bezoek te brengen aan Noorwegen of Luxemburg wordt nu al rekening gehouden. De heer Steyn dirigent van Gronings Stedelijk Orkest Naar wij vernemen is de heer W. P. Steyn te Wormerveer, directeur van de Hoogoven Harmonie, benoemd tot diri gent van het Gronings Stedelijk Orkest. De heer Steyn, die thans met zijn Hoog oven muziekcorps voorbereidingen maakt voor het bezoek aan het op 3 Juli te hou den muziekconcours te Heiloo, zal voor lopig zijn functie bij de Hoogoven Harmo nie nog blijven vervullen. Velsen R.K.S.V. „Velsen" geen ongeslagen tenniskampioen Het is Velsen I niet gelukt om haar groot ste concurrent een nedexdaag toe te bx-engen en het kampioenschap ongeslagen te bemach tigen. Vlak voor de poort van het kampioen schap moest zij met 2—3 in RKAVIC (Am sterdam) de meerderheid erkennen, zodat op 25 Juli te Amsterdam een beslissingswed strijd om het kampioenschap gespeeld moet worden. De uitslagen zijn als volgt: Velsen I RKAVIC I (Amsterdam) 23. Gemengd dubbel: Mej. B. Snijders en H. M. v. d. Pieterman tegen mej. Th. Copray en J. Eldei's 26, 63, 57. Heren enkel: A. F. Gjertsen tegen L. Wie- wel 4G, 46. Dames dubbel: Mej. B. Snijders en mej. N. Meyer tegen mej. T. Wiewei en mej. L. Ver woerden 86, 63. Dames enkel: Mej. N. Meyer tegen mej. Th. Copray 64, 62. Heren dubbel: H. M. v. d. Pieterman en A. T. Gjertsen tegen J. Elders en A. Blankers 4—6. 6—2, 3—6. VELSEN II—SET II (ALKMAAR) 2—3 Heren enkel: K. Schouten tegen S. Schaaf 16, 06. Heren dubbel: K. Schouten en J. Snijders tegen F. Ooms en N. de Boer 60, 75. Dames enkel: Mej. R. Hijnen tegen mej. R. Zuurbier 62, 46, 62. Gemengd dubbel: Mej. M. Braun en K. Schouten tegen mej. R. v. d. Riet en S. Schaaf 3—6. 1—6. Dames dubbel: Mej. M. Braun en mej. R. Hijnen tegen mej. T. Koot en mej. R. v. d. Riet 6—3, 1—6, 4—6. Alleen Velsen 111 redde de eer en won in Beverwijk van DEM II met 32. Hierbij wa ren de resultaten: Dames enkel: Mej. R. Hergarden tegen mej. G. Schouten 63. 63. Gemengd dubbel: Mej. R. Kochse en D. de Ridder tegen mej. L. Boon en J. v. d. Berg 6—3. 4—6. 6—8. Heren enkel: H. Koelman tegen J. M. Post 5—7. 3—6. Dames dubbel: mej. R. Hergarden en mej. R. Kochse tegen mej. G. Schouten en mej. L. Boon 6—2, o7, 62. Hei-en dubbel: H. Koelman en D. de Ridder tegen J. M. Post en J. v. d. Berg 36. 61, 4—6. V.Z.V. organiseerde zwem- kampioenschappen Zaterdagavond werden onder matige belangstelling van het publiek de kam pioenschappen van de kring „Haarlem" in „De Herenduinen" verzwommen. Het eerste nummer, de 200 m. borstcrawl dames, werd een enerverende strijd, die na een felle eindsprint werd gewonnen door N. Kint van V.Z.V. ixx de fraaie tijd van 2 min. 56,2 sec. De 3 x 50 m. wisselslag-estafette per soonlijk heren was voor J. Tjebbes van H. P. C. in 1 min. 58.2 sec. Voor de 100 m. schoolslag dames hadden ruim 30 mededingsters ingeschreven. Win nares werd tenslotte J. Spoor van D.W.R. in 1 min. 31,6 sec., op de voet gevolgd door D. Turkenburg (D.W.T.) in 1 min. 32.6 sec. De 50 m. schoolslag jongens werd ge wonnen door F. Lablans van D.W.T. in 39,2 sec. Tweede werd C. v. d. Weele (HVGB) in 41,5 sec. De 4 x 100 m. borstcrawl-estafette da mes was voor de „Haarlem"-ploeg, be staande uit R. Brendel, A. de Goede, T. v. Meel en O. Rost in 5 min. 32,9 sec. DWR was een goede tweede in 5 min. 34,9 sec. De 4 x 100 m, borstcrawl-estafette heren bracht een spannende strijd tussen HVGB 1 en I-IPC 1. HVGB met; B. Frankenthal, M. Boon, M. Driessen en J. Hoekstra won ten slotte in 4 min. 30,5 sec. De HPC-ploeg deed er 0,3 sec. langer over. Tot slot werd de watex*polocompetitie- wedstrijd VZV 1-DWT 1 gespeeld. Het werd een meer spannende dan fraaie ontmoeting tussen de beide oude rivalen. Toen P. Duin- ker even te veel bewegingsvrijheid kx-eeg, was het 1-0 voor VZV. Na korte.tijd echter doelpuntte DWT na fraaie vrijzwemmen door R. Roozekrans. Na de rust was VZV iets sterker en P. Swier scoorde dan ook al gauw met een tactisch boogballetje na fraai voorbereidend werk van de onvex-- moeid zwoegende C. Visman. Doelman J. Wevers moest nog wel een paar maal tonen dat hij in prima vorm was, maar P. Duinker stelde tenslotte met een hard schot de overwinning veilig. VZV won dus met 3-1. Dit is de derde overwinning in successie van VZV. De ploeg staat nu bovenaan de ranglijst in dé afdeling met 3 gespeeld, 3 gewonnen, 6 punten, doélgemiddelde 16-2. AQUARIUM-LIEFHEBBERS VERGADEREN EN GAAN UIT De leden van de vereniging van aqua rium- en terrariumhouders „Kennemer- land" kornen op 24 Juni in hotel Kenne- merhof bijeen voor een ledenvei'gadering. De komende bespreking zal een der agenda punten vox-men. Zondag daax-aanvolgend wordt er eeti excux-sie georganiseerd naar de viskwekerij van de heer Engelhart in Beverwijk. Inmiddels heeft „Kennemer- land" er een adviescommissie bij gekregen die een aantal experts op het gebied van aquaria en vis omvat. ÏJmuiden-Oost OPENBARE VERGADERING VAN DE PROTESTANTS CHRIST. WERKGROEP. De Protestants Chi-istelijke Werkgroep van de Partij van de Arbeid houdt Vrij dagavond in de bovenzaal van het Rex- theater een openbare vergadering. Dr. W. D. van der Heyde zal er spreken over „Kan een Christen lid zijn van de Partij van de Ax-beid?" Santpoort FEUILLETON 56) door DOROTHY BLACK Vertaald uit het Engels HOOFDSTUK XII. Lynn zat in het kantoor berekeningen te maken. Ze was bezig te trachten hun financiële positie in duidelijke cijfers op papier te zetten. Ze wilde weten, hoeveel geld in contanten ze nodig zouden hebben om hun schulden af te betalen. De deur ging open en haar moeder stond voor haar. Ze zag er opgewonden uit, merkte Lynn dadelijk op. Er was iets ge- bexird. Of het prettig of onaangenaam was, kon ze nog niet opmaken. Achter haar stond een klein, kaal mannetje, wiens ar geloze, opgewekte gezicht haar vaag be kend voorkwam, hoewel Lynn het niet thuis kon brengen. Lie..veling! rièp haar moeder uit. Ze drukte Lynn in haar armen op een ma nier, dié Lynn niet van haar gewoon was. 5aar moeder had klaarblijkelijk een an dere rol aangenomen. Ze was kennelijk niet langer de weduwe van een rijke dia mant-koopman, maar wat was ze nu wel? Ben je niet blij xnij weer te zien, lieve kind? vroeg haar moeder. Natuurlijk, maar waarom heb je ons niets laten weten? Lieveling, het is allemaal erg plotse ling gegaan. Die afschuwelijke J. W.! Hij heeft zich tenslotte beestachtig gedragen. Laat me je alles vertellen. Niemand zal er ooit achter komen, hoe ik op het punt stond een grote Chinese vaas naar zijn hoofd te slingeren, toen hij me vertelde, dat hij de deurwaarder op jou af wilde sturen. Maar, moeder Om de een of andere reden, die ik me niet begrijpen kan, was het geen ogenblik in hem opgekomen, dat jij mijn dochter bent. Ik vermoed, dat het komt, omdat ik er zo jong uitzie; maar hoe dan ook, ik heb hem op de hoogte gesteld. Vex-volgens was hij zo brutaal mij er op te wijzen, dat ik hem honderden ponden schuldig ben! Honderden ponden voor die kamer met dat afschuwelijke behang! En ik had natuurlijk begrepen, dat ik daar als zijn gast logeerde! Jij J. W.'s gast? Was hij die oude vriend? Lieve kind, hij is niet dom, hè? ver volgde haar moeder vrolijk, zonder te ant woorden op haar vraag. Hij zat me daar te bedreigen met gerechtelijke vervolging en hij zei, dat hij mijn naam door de mod der zou sleuren. Dat zal hij zeker doen. Wat zei je, ben je hem honderden ponden schuldig? Neen, hij zal het niet doerx, zei haar moeder. Omdat ik toevallig net met zijn broer in het huwelijk ben getreden. Dickon dit is mijn dochtertje. Hoe maakt u het, zei de kleine man beleefd. Opeens herinnerde Lynn zich, waar ze deze man eerder gezien had. In de tearoom had hij aan haar tafeltje gezeten en had hij haar verteld over zijn rijke broer J. W. Lynn streek met haar hand over haar voorhoofd en trachtte na te denken. Of dit huwelijk een ramp of een gelukkige ge beurtenis was, kon ze nog niet uitmaken. Ik hoop, dat je het niet erg vindt, liefje, dat je weer een andere stiefvader krijgt, zei haar moeder vrolijk. Helemaal niet, moeder, ik raak er aan gewend. Dickon heeft een reuze idee. Hij wil een band oprichten en in jullie dansschuur komen spelen. Hij wilde altijd al een eigen kleine band hebben. Maar zijn broer wilde hem nooit op gang helpen. Ik heb maar één of twee vrienden nodig. En het zou u niets kosten, voor dat u gezien hebt, wat we kunnen px-esteren, zei Dickon verontschuldigend. Hij voelde zich niet helemaal zeker van zichzelf. Als Peter maar niet ziek was geweest, toen deze opeenvolging van gebeurtenissen zich afspeelde! Het had geen zin een en ander voor hem verborgen te houden. Er moest stelling genomen worden tegenover de diverse problemen. Na de lunch ging ze tiaar boven en vertelde hem alles. Peter lachte, hij lachte zachtjes en toen hij begon te spreken, had hij het niet over zichzelf, of over het hotel en al hun moei lijkheden, maar begon hij over Dickon. Die ax-me kerel. We moeten hem een kans geven, vind je ook niet Lynn? We hebben altijd al gezegd, dat het aardig zou zijn een eigen band hier te hebben. Waar schijnlijk heeft hij er geen bezwaar tegen om overdag met allerhande werk een beetje mee te helpen. Maar Peter, begrijp je niet, dat als J. W. ons aanpakt Hij is er nog niet mee begonnen. Je kunt het nooit weten. Ik heb het gevoel, dat er nog wel een weg uit al onze moei lijkheden te vinden is. Ik heb altijd mede lijden met een kerel, die nooit een behoor lijke kans heeft gehad. Iedereen' moet ééns i in zijn leven een goede kans krijgen! Zeg hem, dat hij zijn muzikanten bij elkaar zoekt en dat we hem Zaterdagavond zullen laten spelen. Het heeft geen zin er mee te wachten. Zoals je zegt, zullen we misschien niet lang meer iets over de dansschuur te vertellen hebben. Ze ging zitten en zonder het te weten, legde ze haar hand op de zijne. Peter, zeg me eens, wat kan J. W. eigenlijk precies doen? Ik weet het nie^. Hij kan ons waar schijnlijk vervolgen voor het geld, dat wij hem schuldig zijn, en de zaak in beslag nemen, als we het bedrag niet op kunnen brengen. We hebben niet de minste kans het op te kunnen brengen. Ik heb zitten reke nen. Het zijn nog vijftienhonderd pond. Peter lachte weer. Hij stak een sigarette aan en gaf ex* haar ook een. Ze vond het prettig, dat hij weer rookte, het betekende dat hij weef beter was. Het zou net zo goed vijftien tfiillioen pond kunnen zijn, geloof je niet. We moe ten er met een advocaat over gaan praten. Ik sta morgen op. Ik ben weer in orde. Je moet het voorlopig nog even kalm aan doen, zei ze vriendelijk, en ze gaf hem een klapje op zijn hand. O Peter, ik vind het zo erg, dat moeder net op dit moment terug moest komen en weer een last voor jou er bij zal vormen. Plus een nieuwe echtgenoot. Die echtgenoot kan best een goudmijn voor ons worden, zei Peter dapper. Wie weet! (Wordt vervolgd). T.V.S. treedt op in de open lucht Op Zaterdag 10 Juli geeft TVS op het Terrasvogels-terrein onder leiding van de heer H. Brunt haar jaarlijkse openlucht uitvoering. Het programma vermeldt een zeventiental nummers, waaronder onder meer de Jubeloefeningen met hun onder- vex-deling in a. Gx-oet en overpeiiizing; b. Eerste oefening'; c. Hulde aan onze vlag; d. Tweede oefening; e. Rood, wit en blauw. Alle afdelingen van kleuters tot dames- seoiores werken aan dit optreden mee. De openlucht-uitvoering wordt vooraf gegaan door een optocht. Beverwijk „Hoogovenstaten" wordt zo langzamerhand een grote gemeenschap lp „Rondom de Statenboom", het maand blad van Hoogovenstaten, wordt een uit gebreide ledenanalyse weergegeven. Hierin lezen wij, dat de ledentoename in het af gelopen verenigingsjaar 275 bedraagt. De grootste ledenwinst boekte de zwemclub „De Watervrienden", namelijk 176 stuks. De algemene ontwikkelingsgroep „Met open luiken", welke in het afgelopen jaar werd opgericht, telt momenteel 108 leden. Men heeft totaal 2664 leden, waarvan 243 personen van meer dan één afdeling lid zijn, zodat er dus 2421 afzonderlijke leden zijn. Verder wordt bekend gemaakt, dat Hoogovenstaten, evenals vorig jaar weer m vacantiebureau zal openen, dat tips ?eft aan hen, die in eigen omgeving de vacantie zullen dooi'bi'engen of aan hen die niet bij machte zijn veel kosten te maken voor hun vacantiebesteding. Ook zal met woningruil een begin worden gemaakt, aangezien het bureau via de Federatie van personeelsverenigingen over vele relaties beschikt. In de rubriek „bladeren van eigen boom" lezen we nog dat begin September twee sportweekends gehouden zullen wor den en wel een in Amersfoort en een ia Beverwijk. Aarclheienpriizen zakken De aanvoer was gisteren op de speciale aardbeienveilxng gelijk aan de voorgaande marktdagen, maar helaas bewoog de prijs zich op een lager niveau en varieerde van 2.503.50 per slof. Het koude weer en de grote concurrentie van de kersen z(jn hier niet vreemd aan. De prijzen beginnen nu zo te worden, dat ook de fabrieken als kopers op de markt komen. Behalve de aardbeien op de „fabrieks toewijzing", die met dop 1.50 per slof opbrengen, komen er nu vele partijen, die minder geschikt voor het binnenland zijn. De fabrieken kopen deze voor een prijs van 2.003.00 per slof. De Mizzi Schindler daalt nu ook in prijs, dé aanvoer wordt groter, deze soort brengt 3.404.90 per slof op. Een mooi partijtje Amazones ging voor 4.20, PLEIDOOI VOOR SAAMHORIGHEID. Op Donderdag 24 Juni zal mevrouw Boissevainvan Lennep voor de tweede keer spreken in 't Veilinggebouw ,,'t Cen trum" over „Meer saamhorigheid!" Agenda voor Beverwijk KENNEMER-THEATER, 7.30 uur „De beste jaren van ons leven". LUXOR-THEATER, 7 en 9.15 uur „De man zonder geheugen". CORSO-THEATER (Castricum), 8 uur „Mannen van jongensstad".

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3