c m\ om r 3 C De Veiligheidsraad vraagt rapport over de republikeinse handel Kamercandidaten spreken zich uit voor nauwe Europese samenwerking De 9 Muzen Hillegommers braken blokkade van Berlijn Wereldnim WOENSDAG 7 TV!.! '8 Enquete der Beweging van Europese Federalisten De Beweging vair Europese Federalisten heeft aan de candidateu voor de Tweede Kamerverkiezingen een aantal vragen ge steld omtrent de Europese samenwerking. Hierop zijn van de 556 eandidaten 112 ant woorden binnengekomen, waarvan zich het overgrote merendeel positief heeft uitge sproken voor een nauwe Europese samen werking. Daarbij moet In aanmerking wor den genomen, dat een aantal eandidaten geen tijd liceft gehad om te antwoorden. Vraag 1 "luidde: „Aanvaardt gij dat Ne derland een integrerend deel van Europa vormt?" Positief: 102, negatief: geen; geen me ning: 10. Vraag 2: ,',Zijt gij voorstander van het opgeven van een aantal souvereine rechten van Nederland op voorwaarde, dat ook de betrokken landen daartoe overgaan en van overdracht dezer souvereine rech ten op boven-nationale organen met eigen bevoegdheid?" Positief: 96: negatief 1! geen mening: 15. Vraag 3: „Zijt gij bereid uw medewerking te verlenen aan het opnemen van een daartoe strekkende bepaling in de Neder landse Grondwet?" Positief: 96; negatief: 1: geen mening: 15. Vraag 4: „Zijt gij voorstander van een volledige Economische Unie met België en Luxemburg, ook indien dit tijdelijk een aantal moeilijkheden zou opleveren?" Positief: 95: negatief 2; geen mening: 15. Vraag 5: „Zijt gij voorstander van het geven van vèr gaande bevoegdheden aan het Zestienlanden-Comité van het Europese Herstelprogramma?" Positief: 80: negatief: 6; geen mening: 26. Vraag 6: „Zoudt gij bevoegdheden wil len overdragen aan de organen, voort vloeiende uit het Pact van Brussel?" Positief: 85; negatief: 3: geen mening: 24. Vraag 7: ..Zijt gij bereid mede te werken aan de voorbereiding van een Europees parlement door het op korte termijn bij eenroepen ener Europese beraadslagende vergadering, bijvoorbeeld op de wijze, zoals genoemd in de besluiten van het Congres van Europa?" I Positief: 97. negatief: 4. geen mening: 11. Vraag 8: „Kunt gij u verenigen met de Buitenlanflse effecten moeten in bewaring worden gegeven De minister v. Financiën heeft bepaald, dat ingezetenen verplicht zijn de hun in eigen dom toebehorende buitenlandse effecten en in het binnenland uitgegeven certificaten van buitenlandse effecten in open bewaring te geven. De verplichting geldt niet ten aanzien van: obligaties, voor zover haar nominale waarde een bedrag van 50,niet te boven gaat: loten van niet-rentedragende premie- leningen; Scrips, stockdividenden, „arrear- certificates", winstbewijzen, oprichters aandelen, restantbewijzen, amortisatïebe- wijzen, optiebewijzen, bewijzen van deel- gerechtigdheid en „laopen", voor zover hun waarde kennelijk minder dan 25,be draagt: Notoir waardeloze effecten. De Nederlandse Bank is bereid aan daar voor in aanmerking komende institutionele beleggers op hun verzoek vrijstelling te verlenen van de verplichting tot het in open bewaring geven ingevolge de Devie- zenbeschikking Bewaargeving Effecten. De bepalingen treden 5 Juli 1948 in wer king. Kolen uil Polen De directeur van het Rijkskolenbureau heeft in Warschau besprekingen gevoerd met de directie van de Poolse Steenkolen- verkoopcentrale. Het resultaat is, dat Po len de levering van steenkolen aan Neder land terstond zal hervatten. Met deze steen kolen zal Polen de schepen betalen, welke ■het in Nederland heeft besteld. DOUANEBEAMBTEN BETROKKEN BIJ HET SMOKKELEN VAN VEE? De controledienst der Belgische d-/ lane is op 't spoor gekomen van een zeer omvang rijke smokkel affaire in vee. Volgens een voorlopig onderzoek zouden reeds meer dan 150 koeien uit Nederland naar België ge smokkeld zijn. Er zijn aanwijzingen dat douanebeambten de smokkelaars hulp heb ben verleend. HULMAN 4790.— STUDEBAKER 6690.— M. Gatsonides ZANDVOORTSELAAN 131 - HEEMSTEDE TELEFOON 27645 (Adv.) De radio geeft Donderdag HILVERSUM I, 301.5 M. 7, 8, 13. 19. 20 en 23 uur: Nieuws: 7.15 Gym nastiek; 7.30 Platen: 7.45 Gebed; 8.15'Platen; 9.00 Voor de vrouw: 9.05 Zesde Svmphonie van Tsjaikofski: 9.45 Schoolradio: 10.00 Pianowerken van Mendelssohn en Weber: 10.15 Morgendienst; 10.45 Geestelijke liede ren; 11.00 Ziekenbezoek; 11.45 Oeral-ltozak- kenkoor; 12,00 Angelus; 12.03 Dansorltest; 12.30 Weerbericht; 12.33 Dansorkest; 12.55 Zonnewijzer: 13.20 Piano; 13.45 Hors d'oeuvre 14.00 Geestelijke liederen: 14.30 Pianomuziek van Chopin; 14.40 Voor de vrouw: 15.00 Or kestwerken; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Piano: 16.50 Jeugdjournaal: 17.15 Schoolzangwed- strijd; 18.15 Voor land- en tuinbouw; 18.30 Strijdkrachtenprogramma: 19.15 Leger des Heilsmuziek; 19.25 ..Waar gaat de soldaat naar toe?": 19.45 De R.V.D. antwoordt; 20.15 Platen: 21.00 „In de poort der academie": 21.20 Sonate van Mozart; 21.30 Strijkorkest; 22.15 De vaart der volken; 22.35 „Adagio for strings"; 22.45 Overdenking; 23.15 Alpensym- phonie van Strauss. HILVERSUM II. 414.5 M., 218 M. en 1875 M. 7, 8. 13, 18, 20 en 23 uur: Nieuws; 7.15 Platen; 7.50 Dagopening; 8.15 Platen; 8.45 Werken van Bach en Handel; 9.15 Morgen wijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Platen; 10.50 Voor kleuters; 11.00 Orgelconcert; 11.45 Uit A.VR.O.'s ver leden; 12.00 Lichte muziek: 12,30 Weerbe richt; 12.33 In 't spionnetje: 12.38 Piano; 13.15 Metropole-orkest; 14.00 A.V.R.O.-her- inneringen; 14.15 Solistenconcert; 15.00 Voor zieken; 16.00 Programma in een notedop; 17.00 Kaleidoscoop: 17.20 Welk dier?; 17.30 Rhythmische muziek; 17.50 Uit Indonesië; 18.15 Sport praatje: 18.30 Kinderkoor; 18.50 A.V.R.O.-reeeptie; 19.15 Eeiaardconcert; 19.30 Harmoniekorps: 20.15 Werken van Bach, Wagner en Beethoven met viool- en piano solisten; 21.25 Luisterspel „Baanbreker in aetherland"; 22.10 Mannenkoor; 22.30 Lys Gauty zingt; 23.15 Lichte muziek. politieke, economische en culturele reso luties, zoals die door het Congres van Europa eenstemmig zijn aangenomen?" Positief: 86: negatief: 4; geen mening: 22. Vraag 9: „Zijt gij lid van een organisatie, die de Europese federatie nastreeft?" Positief: 49; 7 gaven te kennen hiertoe bereid te zijn; 56 waren geen lid. Vraag 10: „Zijt gij lid van de Federalis tische groep in het Nederlandse parlement, of bereid, bij verkiezing daarvan lid te worden?" Positief: 85; negatief: 9; geen mening: 18. Faillissementen De arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft wegens het verbindend worden dei- enige uitdelingslijsten geëindigd de faillisse menten van: 1. De Stichting „Haarlem's Technische School", gevestigd te Haarlem, Zijlstraat 38. 2. A. Visbeen, van beroep stoffeerder, wo nende te Haarlem, Zuider Buiten Spaarne no. 32 zw. PRINS BERNHARD BEZOEKT DE HOEKSE WAARD. Prins Bernhard, die het plan heeft op gevat verschillende streken des lands beter te leren kennen, heeft een bezoek gebracht aan de Hoekse Waard en Zuid-Beierland. De Prins toonde grote belangstelling voor industrieën, landbouwbedrijven en land bouwscholen. Zingende zwervers. Hans Kaart en zijn reisgenoten vertrokken 29 Juni uit Barce lona en arriveerden 30 Juni in Madrid. De tocht van Zwitserland naar Italië was zeer koud, maar in Milaan genoot het troepje van de blauwe Italiaanse hemel cn de heerlijk stralende zon. In Italië mochten de Neder landers niet optreden en het was dus zeer moeilijk voor hen om aan de kóst en aan de benzine te komen. Leden van de Neder landse legatie te Madrid hebben de trouba dours Spanje's hoofdstad laten zien. De ene nacht logeren de reizigers op een kasteel en de volgende in een bunker, waar het wemelt van torren en muggen. Hun bad gelegenheid is afwisselend een ton, een ri vier en een pomp. Een holle maag nu en dan kan het enthousiasme onzer landgeno ten niet temperen. Zondag arriveerde het ensemble te Lissa bon. Gisteren zouden ze via Toronto, Spanje, Biarritz en Parijs de terugreis naar Neder land beginnen. De reizigers hebben twee dagen verspeeld door moeilijkheden met de koppeling van de jeep. In Barcelona werden zij door de burge meester ontvangen en in Madrid waren zij de gasten van dé Nederlandse legatie. De belangstelling in Madrid was enorm, temeer daar de bewoners van Spanje's hoofdstad nog nimmer een jeep hadden ge zien en de blonde, blauwogige Nederlanders een grote attractie vonden. Sirene-zang. In opdracht van het Delftse studenlcnmuziekgezelschap „Apollo" heeft Frits Noske dc muziek gecomponeerd bij het toneelspel „La Sirene" van Paul Zoudacq, naar een gegeven van Oscar Wilde. Dit stuk wordt op Zondag 11 Juli in de Stadsdoelen te Delft opgevoerd. muggen vliegen vlooien luizen en*. D. D. T. POEDER in de practische en voordelige stuifzak 65 cent GROENTEN VOOR SOKOLOFSKI Chauffeur Bos vertelt Hillegomse expediteurs waren de eersten, die de geblokkeerde Russische zóne te Berlijn binnenreden. Zonder moeite kwamen ze door de controle te Helmstedt heenmaar ze brachten dan ook groenten voor het Russische hoofdkwartier! „Ik heb groenten bij me voor maarschalk Sokolofski!" Dat was het toverwoord, waarmee de Aladdinsgrot (zónder schatten) van Rus sisch Berlijn geopend werd door de heer W. Bos van het Hillegomse Expeditiebe drijf „Copex". Nederlandse groenten zijn op 't ogenblik bij de militaire bezetters van geblokkeerd Berlijn zeer in trek, zowel vóór als achter het „ijzeren gordijn". Een grote tien tons truck van de firma Van der Kwaak te Hillegom was door „Co pex" gecharterd. Via de Nederlandse mis sie te Berlijn werden de benodigde papie ren verkregen. Toen de wagens arriveer den, werd meteen naar 't R,ussische hoofd kwartier in Karlsdorf getelefoneerd en vrij wel zonder oponthoud konden de Hillegom mers doorrijden.... tot grote verbazing van een stel ATO-collega's, die geduldig stonden te wachten tot ze met hun wagens voor transit-vervoer naar Praag kon den doorrijden. „Het ging allemaal heel vlot" vertelde ons de heer Bos, die zo juist uit Berlijn was teruggekeerd en op dit ogenblik waar schijnlijk alweer met een nieuwe vracht tussen de wielen zit. „Op de autoweg wa ren we 'n enkele auto met gasgenerator tegengekomen. Alles scheen uitgestorven. Er is niet veel verkeer in de Russische zóne. In de lucht is het drukker dan op de grond: om de paar minuten dreunt zo'n zware Etalage- en reclameverlichting moet nog beperkt blijven In October 1947 werd ten aanzien van de etalageverlichting bepaald, dat deze voor de middag- en avonduren met ingang van een half uur na zonsondergang tot het tijd stip, waarop de verkoop in het betrokken winkelbedrijf eindigt, is toegestaan. Het verbod van lichtreclames inclusief neonver lichting bleef gehandhaafd. Sindsdien heeft het ministerie van Eco nomische Zaken tal van verzoeken uit kringen van handel en industrie ontvangen om de beperkende bepalingen voor etalage- en reclame verlichting op te heffen. Een verlopig onderzoek heeft echter uit gewezen, dat, nog afgezien van de conse quenties voor de kolenpositie, de capaciteit der electriciteitscentrales een ernstig belet sel vormt voor concessies op dit terrein. ■Tengevolge van de toeneming van de in dustriële bedrijvigheid wordt de capaciteit der centrales tijdens de z.g. spitsuren reeds geheel gebruikt. Elke verhoging van het stroomverbruik zou derhalve tot overbe lasting leiden en moeilijkheden veroor zaken. De bestaande bepalingen ten aanzien van de etalage- en reclameverlichting moeten daarom voorlopig van kracht blijven. Lancaster met z'n vier motoren rakelings over je hoofd; want ze vliegen nog extra laag ook, zeker om meer indruk te maken!" Deze Hillegommers zijn de eersten ge weest zoals ze ook de eersten waren, die na de oorlog Praag binnenreden, dat toen nog volkomen geïsoleerd was en niet dan na een moeilijke tocht kon worden bereikt. Hillegom, ais centrum voor de bloembol len-export, is de „thuishaven" van vele expediteurs, die met hun goederentreinen- op-luchtbanden heel Europa doorkruisen. Af en toe eens 'n nachtje thuis slapen, en dan maar weer op pad. Naar Duitsland, naar Praag, Parijs, Madridze zijn van alle markten thuis. Ze voelen zich de vrachtrijders van Europahet bloed van een vracht-varend voorgeslacht kruipt waar 't niet gaan kan! Verkiezingsvaria Gebleken is, dat vele kiesgerechtigden in de veronderstelling verkeren, dat uitge brachte voorkeurstemmen verloren zouden gaan, indien de betrokken candidaat niet gekozen wordt. Dit is niet het geval. Gel dige vooi-keurstemmen komen ten goede aan de lijst, waarop zij zijn uitgebracht. Stemmenverlies komt voor, indien het aan tal op een lijst uitgebrachte stemmen niet voldoende is voor één zetel. Restzetels wor den verdeeld op grond van het stelsel van het grootste gemiddelde per partij. De A.V.R.O. jubileert Oudste omroepvereniging bestaat een kwarteeuw Een kwart eeuw geleden werd in Neder land de radio-omroep geboren en kwam de eerste radio-omroepvereniging tot stand, waai'uit de Algemene-Vereniging „Radio- Omroep" is gegroeid, die deze week o£ feestelijke wijze haar zilveren bestaans- feest viert. Gistermiddag was de jubileren de vereniging gastvrouwe van de pers, die zich welwillend liet inlichten over het wel en wee van de oudste omroepvereniging in den lande. Voorzitter G. de Clercq herin nerde aan hetgeen de AVRO gedurende haar bestaan ten behoeve van de luisteraar en diens geestelijke ontwikkeling heeft ge daan: de stedenavonden, de bridgedrives, waaraan het afgelopen seizoen 99.140 per- sonen deelnamen, het wereldschaaktour- nooi, de lessen op velerlei gebied. De critiek, dat teveel ontspanning werd gegeven, wees hij ten stelligste af, in het programma wordt nog steeds een zeer belangrijke plaats ingeruimd ten behoeve van de cul turele ontwikkeling. Daarna gaf AVRO's directeur W. Vogt een bloemrijke en amu sante terugblik op „hoe het groeide". Donderdagmiddag houdt de jai-ige om roepvereniging een receptie in de studio, welke 's avonds gevolgd wordt door een feestuitvoering van het door de heer Vogt vertaalde toneelspel van Casella, „Death takes a holiday" („De vreemde bezoeker"). Zaterdagmiddag woi-dt dan in de AVRO- studio de algemene ledenvergadering houden. De festiviteiten worden besloten met een bonte avond in Theater Gooiland op Dinsdag 13 Juli. Het bewaringskamp te Domburg wordt opgeheven. De bewoners worden overge bracht naar de kampen te Vught, Sleeuwijk en Woensdrecht. Palar brengt „economische blokkade" ter tafel Iker eigent}. om dat kleine land - - Tijdens een op verzoek van de Indonesi sche afgevaardigde Palar bijeengeroepen zitting van de Veiligheidsraad op Dinsdag, gepresideerd door de Oekraïner Manoeilsky, heeft Palar een uitvoerige uiteenzetting gegeven van „de economische blokkade, die de Nederlanders tegen de republiek organiseren". Palar verzocht ingrijpen van de raad in deze kwestie. Hij betoogde onder meer: „Terwijl er in Indonesië een wapen stilstand is, gaan de Nederlanders voort meedogenloos strijd te voeren, niet militair, maar politiek en economisch. Nu de Veilig heidsraad een militaire verovering onmo gelijk heeft gemaakt, proberen de Neder landers de republiek te wurgen door poli tiek en economisch een blokkade uit te oefenen. Er zijn vaste aanwijzingen, dat de politieke blokkade zich mogelijk tegen de Nedeidanders zelf zal keren. De raad zal zich herinneren, dat West-Java, waar men een marionettenstaat van wilde maken, een republikeinse president en 'n republikeinse premier koos. Dat proces gaat onverbidde lijk voort en de tijd werkt hier voor de republiek." „Anders is het met de economische blok kade", aldus vervolgde Palar. „Hier werkt de tijd niet voor ons en het probleem wordt dringender bij iedere impasse in de onder handelingen." Nadat men gedurende een uur had ge debatteerd over de vorm, waarin de Com missie van Goede Diensten inlichtingen over deze aangelegenheid zou worden ver zocht, werd met negen tegen nul stemmen (Rusland en de Oekraine onthielden zich van stemming) besloten, dat de voorzitter van de raad de Commissie van Goede Dien sten in een telegram zou verzoeken om spoedig rapport uit te brengen over de be staande beperkingen van de binnen- en buitenlandse handel der republiek en de redenen voor het uitstel van de uitvoering van artikel 6 der wapenstilstandsovereen komst, dat 1 dt: „Dat handel en verkeer tussen alle gebieden voor zover mogelijk zal worden toegestaan; de noodzakelijke beperkingen zullen worden overeenge komen door belde partijen met de hulp van de commissie en haar vertegenwoordigers, indien nodig." Communisme in liet Verre Oosten Philippe Livry Level, voorzitter van de luchtvaartcommissie van de Franse Natio nale Vergadering, is Zondag van het vlieg veld Laguardia naar Parijs vertrokken. Hij waarschuwde er voor, dat het gevaarlijke punt in de huidige „koude oorlog" tussen Rusland en de Westerse mogendheden het Verre Oosten is. Het is duidelijk, dat de communisten zullen trachten hun invloed te versterken in Birma en China, voorts eventueel in India en Ceylon. Daarom is het noodzakelijk zich voor ogen te houden, dat de Fransen in Indo-China, de Neder landers in Indonesië en de Britten in Sin gapore de richting moeten blijven aan geven. Het is de enige manier om de Russen in dat deel van de wereld uit te schakelen. Cricket De Australiërs „Eenheid in volksverdediging" in de republiek Als resultaat van de vergadering, waar vertegenwoordigers van 24 partijen en or ganisaties aanwezig waren, is Zondag in de Indonesische republiek de commissie voor eenheid in de volksverdediging ingesteld, aldus meldt „Antara". Doel der commissie is de bedreiging van buiten af te werpen en het volk voor te bereiden op totale ver dediging, waarbij een militaire opleiding moet worden ingevoerd. Joegoslavië moet Donauconferentie bijeenroepen Groot-Brittannië, Frankrijk, de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten hebben thans gelijkluidende nota's doen toekomen aan de Joegoslavische regering met officieel ver zoek een Donauconferentie te Belgrado te beleggen tegen 30 Juli aanstaande. Aan de Joegoslavische regering wordt voorgesteld „namens haarzelf en de rege ringen van de vier genoemde mogendheden de regeringen van Bulgarije, Ttjecho-Slo- wakije, Roemenië en de Oekraine uit te nodigen vertegenwoordigers naar Belgrado te zenden en ook de Oostenrijkse regering te verzoeken vertegenwoordigers met raad gevende bevoegdheid af te vaardigen. Inbrekers veroordeeld, die brand kast van Marine leeghaalden Twee Hagenaars, die kans hadden gezien in te breken in het ministerie van Marine en 150.000 uit de brandkast te stelen, zijn tot respectievelijk vijf en vier jaar gevan genisstraf véroordeeld. De telefonist van het ministerie, die de inbrekers wegwijs had gemaakt, kreeg ook vijf jaar. Een vier de Hagenaar, die met een deel van het gestolen geld, dat hij van een der inbre kers had gekregen, een ijssalon had ge opend, werd vrijgesproken van heling. EXAMENS TRINITEITS LYCEUM. Bij de gehouden eindexamens van de af deling HBS A behaalden de volgende ean didaten het diploma: Gerard Beelen, Lisse; Jaap Beentjes, Heemskerk: Theo Bemelman, Noordwijkerhout; Freddy Beumer, Over- veen; Henri van Dierendonck, Haarlem; George Drontmann, Heemstede; Jan Geer- ling, Beverwijk; Fred Hoedeman, Haarlem; Theo Lankhorst. Haarlem; Hans Luypen, Haarlem; Hans Pot, Heemstede; Jos Rutten, Hillegom; Jan van Schie, Haarlem; Gerri Sweyen, Santpoort; Jan Uitendaal, Hillegom; Rudi Verboom, Haarlem; Joop van Winssen, Warmond; Cor de Wit. Haarlem; Lex Yzen- brandt. Beverwijk; Wim Zappey, Heemstede. Afgewezen 3. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Voor het eindexamen wis- en natuurk. afd. H.B.S. met 5-j. cursus zijn geslaagd de dames: H. E. Burki, W. A. van der Bijl, M. H. van der Deyl, J. E. F. S. Lansdorp, J. Semplo- nius, M. H. Bunt, A. G. Langeler, A. Rot, E. Beenhakker, G. Vonk en de heren P. J. Arnoldt, H. Bos, P. Cornet, C. J. van Dijk, D. Frowein, D. Hazekamp, H. Marcus, F. E. J. ten Barge, C. A. Binsbergen, A. Groenewe- gen, R. Hoekstra, A. Koster, M. Langereis, R. Veenstra, A, J. H. Veldhuyzen van Zan ten, H. IJspeert, D. Dijkstra, H. van den Ende, P. Graaff, A. C. de Jonge, D. Kalf, H. Peper, A. A. van Rede. J. A. Segers, J. Smid, W. Stoorvogel. P. Stouthamer, G. IJzerman. Afgewezen: 11. PANDA EN HET OOG VAN MUG 65. „Waar is het Oog van Mug?" riep de priester. „Geef mij de smaragd terug, of ik werp U alle drié in het water!" Proheer dat maar!" riep Panda. „Wij zijn met z'n drieën. En drie tegen één is geen partij voor jou zelfs niet wanneer je een schurk bent! De smaragd heb ik trouwens hier bij me, in mijn zwemgordel, kijk maar! En jij krijgt hem niet!" Grrrbrieste te pries ter, terwijl hij vals naar de steen loerde. „Laten we geen ruzie maken!" stelde Stap per voor. „Ik heb een voorstel! Als secre taris van het Genootschap voor Oosterse Cultuur moet ik de smaragd naar de ten toonstelling in New York brengen. Maar daarna kan de priester hem misschien terug krijgen. Wat denken jullie daarvan?" „Een uitnemend idee!" vond Joris. „Per omnibus ad mundo, zoals wij Latinisten zeggen!" „Niet slecht!" zei Panda. Intussen had geen van hen het kleine, vlugge bootje in de ga ten, dat hen vanuit de kust naderde. Het was een patrouille-bootje van de Ameri kaanse politie, dat door de marconist van het passagiersschip gewaarschuwd was. Tegen Gloucestershire hebben de Austra liërs hun eerste innings gesloten op het ge weldige totaal van 774 voor 7 wickets. Aan voerder Bradman speelde niet mee. Top scorer was Morris met 290. Nummer zes in de batting-order, Loxton, scoorde 159 not out, Harvey 95, McCool (nr. 7) 76 en Bar nes 44. Dit is het hoogste totaal, tijdens deze tour door de Australiërs in Engeland gescoord en in-het verleden hebben zij het maar éénmaal overtroffen. Van de Gloucester-bowlers had Cook de beste cijfers met 3 wickets voor 147 in 41 overs. Een zo bekend bowler als Goddard, die dit seizoen in het county-kampioen- schap alweer 66 wickets heeft genomen, noteerde nu 0 voor 186 in 32 overs, Scott 2 voor 172 in 31 overs, Barnett 1 voor 102 in 24 overs. Gloucester's batten is daarna nog mee gevallen en de twee nieuw-gekozenen voor het Engels elftal brachten het er speciaal goed af. Emmett scoorde 43 en Crapp 91 not out; aan het eind van de tweede dag had Gloucester 261 voor 7. Wilson had 46 bijgedragen en B. O. Allen 31. Gemiddelden Op de Engelse lijst van batting-gemid delden staat nu Washbrook (Lancashire) nummer één met 1159 runs in 19 innings, driemaal not out, gemiddelde 72.43. Tweede is Compton (Middlesex) met 1301 runs en een gemiddelde van 59.13, derde Hutton (Yorkshire) met 1095 runs, gemiddeld 57.63. Op de bowlers-lijst staan Gladwin en Pope, beiden van Derbyshire, nr. 1 en 2, resp. met 59 en 65 genomen wickets en gemiddelden van 13.57 en 14.10. Derde is Baily met 59 wickets voor 14.17 runs per stuk. Aan het hoofd der Australische batting gemiddelden staat Bradman met 1401 runs in 16 innings, gem. 87.56. Tweede is Hassett met 837-64.38 derde Brown met 1005-62.81. Zes Australiërs hebben een ge middelde boven de 50, twee anderen zijn daar vlak onder. De bowlers-lijst wordt geleid door Lindwall, tweede Miller, derde Johnston. Olympische Spelen Amerikanen in geldnood De heer Avery Brundage, president van het Amerikaans Olympisch comité, heeft meegedeeld dat het Amerikaanse team voor de Olympische Spelen gereduceerd zal moe ten worden wanneer niet voor 14 Juli, de dag van afvaart van het schip waarmee de athleten naar Londen reizen, meer fondsen binnengekomen zijn. Er is slechts 330.000 dollar gestort en de begroting bedroeg 500.000 dollar. Er zijn echter toezeggingen gedaan tot een bedrag van 80.000 dollar zodat er een deficit is van 90.000 dollar. De opzet was een ploeg van 395 deel nemers uit te zenden, maar wanneer men met een dergelijk tekort te kampen heeft, zou het wel eens kunnen dat er 70 thuis moeten blijven. De heer Brundage verklaarde nog dat hij een beroep had gedaan op 5000 particulieren, om over de brug te komen. TOUR DE FRANCE ine laten, neen, idee. Ge hebt ge& i «4? in het groot gebeft4" sehien wel aan oJV'ïï? het in den vreeradX"-' 4 toe gaat? Ja, als «egd? wel zo zijn, gij Maar ik vraag m" V we daar in het buiti1? i, dal.ik deze NederlS1 vind, neen, dat kan t *4 Mijn vacantie is een ging geweest. e„ Jfjktsj van kwijnen. Maar ti" „A uit ti-ekken? Kijk, ik ben hier hpW zeggen, zult ge cJMpihl. maar zie eens, dat J woorden brengen, beu ik met een draadje 1 Het is een harde groS mg welwillendbeS "b?fSi geen sensaties van be„? Ss geeft. Maar „u met van bergen houd. n, uw ogen een tekort aan levensKunst, maar 4 h. "h niet van. Bergen tussen de bergen ais«7®», pakkisten. Dat ,s gezien, ik heb mijzelf .„l dat niet helpen. vn. Waar bergen zijn, klik te vee om zo te zeggen gaan, twee ook nog, Nt daar ka„ ik En dan die zomer.ft aUeshier. Daar hebt „'S» ik heb juist gelezen daten.» stad is weggedreven door Dat lijkt me nu ook Z?' vrouwen kinderen en „t f worden weggespoeld als door de gootsteen. Het king, maar zie, zo voel,tg** En dan nog iets anden dat ons land zo klein veel mensen zijn die ImT? over „ons landje"? nen liggen. Laten we «faïï nooit meer zullen zeggen ÏS* hier blijft. Als ge 1,2 7» zelf niet meer zeggenfSZl1 is de Nederlander altijd v, Ik kan me begrijpen dat £e 7 ge eens iets anders wilt Kl Ik hoop voorn, dat het „ie,,/* Ik kom hier mijn tiid mi hoeft ge niet bang voor k Z daar die grote reclame,ta. muur? Die zijn van eet! hier binnenkort zijn tentenS die platen eens, zij beloven S is misschien een kinderlijk maken.er k5g Zegt ge dat het circus nip. w ders schijnt te zijn, aan die He? oordelen? Zie, nu maakt vergissing. Ik had n daretïj; waarschuwen, maar die pIat«X kijkt zijn niet van het circiK(y nxet zo gauw in de gaten gehai Die platen zijn van de verkies Wielerwestrijden rog de Ripperdakami Vanavond zullen op het voortent Rippex-dakazeme in Haarlem vj* den worden gehouden waanajq genomen door „De Bataaf:: „Kennemerland" uit Bever,wA lemse wielerverenigingen, Ik 3 DOHA-prijs. De nieuweling een afstand van 30 km, "en ói'i waaronder de Olympiade-eaidi Voorting en P. Peters, over een =v 60 lc.m. De baten van deze wedstrijd; de NIWIN. Aanvang 7 uur. Waterpolo Nederland-Fraili Voor de waterpolo-wedstrijd rijk op Zaterdag 10 Juli ax L is de voorlopige opstelling is lands zevental als volgt: Doel: Rohner (Robben! Achter: Ruimschotel (RZ.e. telaar (Robben') en Braasem Vóór: Smol (ZIAN), Van Fe;:i: wen) en Korevaar (Merwede) Reserves: Cabout (G.Z.C.), fe: P.C.) en Salomons (H,Z. en FC 11 Rust in Biarritz Gisteren was het strijdvuur geblust; de kleine honderd renners, die zich totdusver in de koers hebben kunnen handhaven, ge noten een welverdiende rust in de mode badplaats Biarritz, maar uit hun hotelkamers konden zij het sombere silhouet van de Py reneeën zich zien aftekenen tegen de horizon, en aller gedachten waren geconcentreerd op de zware taak welke vandaag wacht. Het zou onjuist zijn te beweren dat de ronde tot nu toe slechts van relatief belang is geweest en dat de werkelijk spannende strijd pas morgen zal ontbranden. Want al is het waar dat de favorieten voor de eerste plaats zich sinds de start zeer op de achter grond hebben gehouden, dan staat daar toch tegenover'dat er in iedere étappe met zeld zame felheid en volharding gekampt is om de gele trui. Morgen, op de lange en steile hellingen van de Pyreneeën, zal ongetwijfeld blijken of de grote cracks Bartali, Camellini, Robic. Vietto, Fachleitner en nog enkele anderen gelijk hebben gehad met het aannemen van een afwachtende houding in de begin-étappe. Ze zullen heel wat moeten inlopen. Van de Nederlanders zijn Pauwels en Bak ker uitgeschakeld. Van Pauwels wekt dit geen verwondering. Hij bezette in het alge meen klassement vooi'tdurend een van de laagste plaatsen en behoorde dus tot de zwakste broeders. Bakker heeft veel beter gereden en was na de vijfde étappe 89e. Hij is gisteren echter niet fortuinlijk geweest zodat hij zeer laat binnenkwam. Er blijven nu over: De Hoog, Janssen, De Ruyter en Franken. De Hoog is het best geklasseerd, hij bezet de 38e plaats en heeft voortdurend goed cn regelmatig gereden. Dit geldt ook voor Janssen die zijn positie gaandeweg ver beterde en van 77ste tot 49ste werd. Hij heeft 31 minuten 07 sec. achterstand op de leider Bobet. tegen de Hoog 25 min. 49. Als hij nog even goed klimt als verleden jaar zal hij zich wellicht nog wat gunstiger kunnen plaatsen. Dagje uit. De Californische beleefde Maandag een invïïü derden motorrijders, die of meer beschonken tres den en in de straten, od toeter, de vreemdste toere halen met hun machine politie tussenbeide wildekö nen de motorduivels een f nade waaraan kracht werd de bekogeling met kg massa's voetzoekers. Es makers kwam om het !öt anderen werden gewond ie: tal is tenslotte gearresteer. Ongelukken. Twee honderd personen zijn in de V.S. k ongelukken op Ona&ane-: (4 Juli) om het leven® personen verdronken oj -■ lieten bij ongevallen n: s> het leven. Tornado. Voor de tweede» dagen woedt over Sjag» storm, met een snelheid per uur, gepaard ga* t regens. Een aantal bina*-' waarbij 20 personen In de haven zijn v.K ken. Tien personen zijn r:- Elftal. De uit elf landen beg eerde commissie voor M heeft besloten, dat detf^ zullen maken van Jaf^,.. processen van industry ciële waarde voorzot® 1945 tot ontwikkeling elf landen Australië, China, En? India, Nederland, Philippijnen en de J Flinke zuster. Het Heg- heeft zuster Margit van de katholieke u - tegen de dat zij was uit vaardigden na ë&ffii wetsontwerp ina» van confessionele sc het volkslied zong»

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 2