SCHOOLBOEKEN EERST 1 ZIEN, De 9 Muzen j Visserij-varia 1VOROL ABRI ©/bso, PANDA EN HET OOG VAN MUG <0. M .al 0AN PAS c Wereldnieuw VRIJDAG 16 JULI 1948 IJ MUIDER COURANT Beverwijk Vraag naar groenten neemt toe De vraag naar groenten neemt met elke marktdag toe; de prijzen stijgen eveneens, vooral van de producten die schaars zijn. Sla en bospeen maken op die regel een uitzondering; beide soorten zijn nogal wis selvallig in prijs. Sla bracht 2>/25 cent per krop op; bospeen varieert van 1424 cent per bos. De belangstelling voor andere groenten- soorten: doperwten (prtj«*tljging van 20 cent per kg), witte en bruine capucijners (79 cent per kg) is vrij aanzienlijk. Het aanbod van bonen beperkt zich nog tot dat van kasbonen; sperciebonen zijn in prijs opgelopen tot 195 cent per kg. Door het koude weer blijft de aanvoer van tuinbonen' nog gering. De prijzen van deze laatste soort zijn hoog: 3047 cent per kg. Tomaten zijn er nog steeds niet veel; komkommers verschijnen in iets ruimere mate op de markt. Spinazie, postelein en andijvie wisselen in prijs van 8 tot 27 cent per kg. Aardbeien blijven duur; de aanvoer wordt minder, de belangstelling houdt aan. Sloffen gingen voor 2.206.20 van de hand; doosjes voor 3591 cent. Frambozen, rode en zwarte bessen zijn er weinig. Dalende bloemen-prijzen. De aanvoer van vele bloemensoorten wordt nog steeds groter. De prijzen dalen dienovereenkomstig. Gladiolen zijn het meest aan bod; vooral de soort Allard Pier- son. Er werd voor gladiolen van 8 tot 68 cent per bos betaald, een enkele bijzondere partij bracht nog iets meer op. Zomerbloemen zijn er nu in massa; de prijzen staan laag genoteerd. Dahlia en liatris beginnen weer te komen. Lathyrus en rozen hebben nog steeds een redelijke belangstelling. Potplanten vertonen over het algemeen een matige kwaliteit. Mej. Muys van de Moer tenniskampioene in C Woensdagavond werden de tenniswed strijden op de Duinwijkbanen in Beverwijk voortgezet. De uitslagen luidden: Heren enkel B: GoslingaSchram 16, 75; 61; W. GroenDingier 75, 62. Dames enkel B: mej. Van der Duin— mevr. v. d. Cappelle 57, 60, 60. Dames dubbel B: mej. Pranger en mevr. Santmevr. Doorn en mej. Muys van de Moer 6—0, 64; mevr. Jonker en mej. Seignettemej. Duin en mej. Kraakman 5—7, 6—4, 6—2. Gemengd dubbel C: Daam en mej. Muys van de Moer—Burger en mevr. Burger 6—3, 6—1. Dames enkel C: mej. Muys van de Moer mevr. Hergarden 6—0, 60. Heren enkel C: Maks-Daam 86, 36, 64; JonkerModderman 60, 63. Heren dubbel B: Heringa en Maters- Maandag en Reynders 16. 75. 62. In het heren enkel C was wel de meeste belangstelling voor de ontmoeting tussen de heren Van der Ploeg en Groen. De heer Groen speelde af en toe opvallend goed. Hoewel zijn partij nog niet afgespeeld was moest hiermee opgehouden worden van wege de duisternis. In dames enkel C is mej. Muys van de Moer kampioene geworden. Diploma-uitreiking Huishoudschool In de Gemeenteliike Huishoud- en In dustrieschool aan de C. H. Moensstraat te Beverwijk had Donderdagmiddag een di ploma-uitreiking plaats. De directrice mej. E. van Zadel sprak er haar tevredenheid over uit dat deze school weer acht meisjes j kon afleveren, die klaar waren om het maatschappelijke leven te aanvaarden. On der de aanwezigen waren onder anderen mevr. A. Dammers en mevr. FrÖligh, lid van de commissie van toezicht en de heer W. C. Huisman, chef afdeling onderwijs en diverse ouders. Nadat een van de leerlingen een bouquet bloemen aan de directrice had overhandigd werden de diploma's uitgereikt. GESLAAGD. Aan de U.L.O.-school te Beverwijk zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het TLL.O.-diploma: Rietje de Jong, Ferry Mul der, Tini Jansen. Ko de Meester, Wim Kra nendonk. Henk Peggeman, Henk Los, Wim Klaassen en Johan Verhorst. VOOR DE POSTZEGELVERZAMELAARS De „Kennemer Postzegelvereniging" heeft 6p verzoek van haar leden geïnfor vieerd bij de P.T.T., naar de mogelijkheid êm in Beverwijk eens per maand een loket openen in het postkantoor voor post1- ^egelverzamelaars. „Heintje" in Beverwijk I-Iet was de conférencier Ferry die Don derdagavond de aanwezigen van harte wel kom heette, speciaal de burgemeester van Beverwijk. Hij achtte het voor Beverwijk een eer, de populaire „Heintje Davids" in zijn midden te hebben en haar optreden in het Luxor Theater werd dan ook een groot succes. Uit de verschillende liedjes die Heintje zong noemen wij „Ik kan het niet doen", dat met een extra applaus werd be loond. Uit naam van het gehele Beverwijkse publiek bood de directie van het Luxor Theater mevrouw Davids een bouquet bloe men aan, die de artiste met een gulle lach in ontvangst nam. Henriëtte bedankte het publiek en de directie en verklapte, dat men haar heeft aangeboden voorgoed naar Hollywood te komen, maar dat zij heeft geweigerd, omdat zij is grootgebracht door het Nederlandse publiek „en het zou on dankbaar zijn Holland te verlaten." Het cabaret-gezelschap „Ferry" ver maakte daarna nog de aanwezigen. FEESTAVOND MET PRIJSUITREIKING. Het bestuur van de Beverwijkse Lawn- Tennis Club die de tenniswedstrijden van de kampioenschappen van Kennemerland organiseert, welke reeds in volle gang zijn, heeft het plan opgevat hm op Zaterdag 24 Juli een feestavond te organiseren, welke toegankelijk zal zijn voor de deelnemers aan de tenniswedstrijden. Op deze feest avond zal tevens de prijsuitreiking plaats hebben. Voetbalcompetitie Beverwijkse Brandweer De Beverwijkse brandweer zal deelnemen aan de voetbal-competitie door een 12-tal Noordhollandse brandweercorpsen georga niseerd. Beverwijk is ingedeeld bij Assem delft en Koog aan de Zaan. In Alkmaar zal de finale worden gespeeld. Vergadering voor de aanstaande stadsfeesten Op Maandag 15 Juli zal in het hotel „Ter Burg" een vergadering worden belegd. Het hoofdcomité voor de stadsfeesten heeft de voorzitters, secretarissen en penning meesters van de verschillende subcomités hiervoor uitgenodigd. Zomercompetitie B.C. „Sans Atout" Woensdagavond zijn de wedstrijden voor de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" in het clubgebouw aan de Baanstraat voortgezet. De uitslagen luid den: Groep II: 1. heren J. KrabHeine 40 V2 m.p. 2. heren J. van DamStiphout 38Va m.p. 3. Ge'or. Hoogeboom 36 V2 m.p. 4. heren H. van EssenBraam 33Vz m.p. 5. heren G. en W. de Boer 30 V2 m.p. 6. heren J. Groot G. Plooy 26Yz m.p. 7. heren W. KokJ. Meyer 261-2 rn.p. 8. heren A. TandJ. van Son 19y2 m.p. Groep III: 1. heren P. van Groningen K. v. d. Wal 39V2 m.p. 2. mevr. Thomas heer D. Striemer 36 m.p. 3. heren C. Gel dermans-W. Kleine 34 m.p. 4. mej. Van KlaverenH. Oosterveen 33 m.p. 5. mevr. TabakP. Hilberts 29 m.p. 6. mevr. Kok H. Thomas 28Vz m.p. 7. heren P. van de BergVan Groningen Sr. 26*4 m.p. 8. heer en mevrouw Fris 25Vz m.p. IJmuiden Twee gewonden op'de Sch. 39 Hedenochtend in de vroegte deed in de Scheveningse haven zich een ongeval voor op de haringlogger Sch. 39. Door het los schieten van het losblok, waarmee de vaten haring uit het ruim worden gehaald, wer den de haringlossers Dirk Roos en Krijn Harteveld aan het hoofd getroffen. De beide gewonden zijn naar het zieken huis aan de Zuidwal te 's-Gravenhage overgebracht. VIS SERI JBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 15 Juli. Binnen van de ha ringvisserij de loggers: SCH 30 met 340 kantjes, SCH 399 met 400 kantjes, SCH 106 met 400 kantjes haring. Besomming kustvisserij: SCH 187 met 110, SCH 165 met f 130, SCH 111 met f 100, SCH 10 met f 400. SCH 18 met f 700, SCH 11 met f 1000, SCH 52 met f 500, SCH 12 met 790, SCH 26 met f 180, SCH 43 met f 180, SCH 119 met f 120, SCH 62 met f 460, SCH i met f 470, SCH 59 met f 50, KW 61 met 370, KW 215 met f 300, TH 1 met f 140, VLi 3 met f 420, Terugkeer van Flaherty. Een nieuwe film van Robert Flaherty, „The Louisiana story" getiteld, zal als wereldpremière ge draaid worden ter opening van het festival van documentaires, dat een onderdeel vormt van het internationale festival voor muziek en dramatische kunst te Edinburg. Deze film is de eerste, die Flaherty maak te na „Elephant-boy", nu tien jaar geleden. Den Haag. B. en W. van Den Haag heb ben hun voorstel 't Lyceumplein om te dopen in Louis Couperusplein ingetrokken, nadat de bewoners hen hadden duidelijk gemaakt, dat zij nog over grote hoeveelheden duur post papier beschikken met de aanduiding „Ly ceumplein". Scheerstoel in de open lucht. Het open luchttheater te Soest, dat geheel gerestau reerd is, zal Maandag 19 Juli heropend wor den met een voorstelling van „De barbier van Sevilla". Zigeunerballet. Hier te lande is een Spaans zigeunerballet gevormd, dat ir Augustus te Scheveningen hoopt te debu teren. Shakespeare in Drente. Na „Een Mid- zomernachtsdroom" zal de Dieverse toneel vereniging dit jaar „De storm" van Shakes peare in het openluchttheater in de Dieverse bossen opvoeren. OE TOPKWALITEIT TANDPASTA wwi wvuxl vwhvyyfkia/i De radio geeft Zaterdag HILVERSUM I, 301.5 M. 7. 8. 19. 20 en 23 uur: Nieuws; 7.15 Gym nastiek. 7.30 Maria ter Ere; 7.45 Gebed; 8.15 Platen; 9.00 Voor de vrouw: 9.05 Werken van Couperin en Brahms; 10.00 Voor kleuters; 10.15 Platen; 11.00 Voor zieken; 11.45 School radio; 12.15 Marion Anderson; 12.30 Weer- praatje; 12.33 Lichte muziek; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Strijdkrachtenprogramma; 13.30 Lichte muziek: 13.50 Film en toneel: 14.10 Kamerorkest: 15.15 Jonge kunstenaars stellen zich voor: 15.45 Orgel: 16.00 Platen; 16.20 „Op Drakenburgch"; 16.30 Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Piano en orgel; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 1S.30 Strijd- krachtenprogramma; 19.15 Voordracht: 19.30 Platen; 19.45 Voor Nederlanders in Duits land; 20.05 De gewone man; 20,12 „De Gou den Haan" Rimski-Korsakof; 20.20 Lichtba ken; 20.50 Jascha Heifetz; 21.00 Weense mu ziek: 21.25 „Pluvier knapt het op"; 22.00 Weekend-Serenade; 22.37 Actualiteiten; 22.45 Gebed: 23.20 Platen. HILVERSUM II, 414.5 M.. 218 M. en 1875 M. 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur: Nieuws; 7.15 Pla ten; 9.30 Waterstanden; 9.35 Saint-Saëns; 10.00 Morgenwijding; 10.20 De avonturen van Tante Pollewop; 10.35 Viool en piano; 11.00 Voor arbeiders in de continubedrijven: 12.30 Weerpraatje; 12.33 Platen: 13.15 Kalender; 13.20 Orgel: 13.45 Pills en Tabet: 14.00 Het Nederlandse lied; 14.15 Silvestri-kwartet; 14.35 Harmonie-muziek; 15.00 Het N.V.V.; 15.15 Philharmonïsch Orkest; 16.00 Lezing; 16.15 U.S.A.-eabaret; 16.45 Sportpraatje; 17.00 Kinderkoor; 17.30 Om en nabij twintig: 18.15 Platen v. d. Zwitserse Omroep; 18.45 Piano duo met zang; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 V.P.R.O.-cursus; 19.45 „50 jaar gods dienstig leven"; 20.05 Dingen van de dag: 20.15 „De winkel van Sinkel"; 21.15 Socialis tisch commentaar: 21.30 Weekend-orkest: 22.00 Luisterspel „Stil. moeder slaapt22.30 Deanne Durbin; 22.35 Kwartet Jan Corduwe- ner; 23.15 Malando; 23. Harmonists". Ageeda voor Beverwijk VRIJDAG 16 JULI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Van de duivel bezeten". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Spring time in the Rockies". W. B. Theater, 8 uur: „De Verdoemden". Corso Theater (Castricum), 8 uur: „In vrede leven". ZATERDAG 17 JULI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Van de duivel bezeten". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Spring time in the Rockies". W. B. Theater, 8 uur: „De Verdoemden". Marquette Theater (Heemskerk), 8 uur: „Het gevecht der spoorwegen". Corso Theater (Castricum) 7.15 en 9.30 uur: „In vrede leven". Nieuw Reukwerende Crème stopt op veilige manier transpireren in de armholte. L Bederft de kleding niet - prikkelt de huid niet. JJ. Is onmiddellijk droog. Kan direct na het ontharen worden gebruikt. 3. Stopt het transpireren gedurende 1-3 dagen; neemt de reuk weg 4. Witte, vetvrije crème met frisse geur. sr pot ;1. W.B. (Adv.) „Velsen-Noord Vooruit" en Oranjevereniging „Velsen" Op initiatief van de Vereniging „Velsen- Noord Vooruit" is Donderdagavond met de Oranjevereniging „Velsen" in café Sloot aan de Koningsweg, een gecombineerde vergadering gehouden teneinde eventuële feestplannen te bespreken voor de dag der inhuldiging van Prinses-Regentes Juliana tot Koningin op 6 September. De heer J. W. L. Scherpenhuizen, voor zitter van „Velsen-Noord Vooruit" sprak in zijn opening de wenselijkheid uit tot een blijvend contact tussen beide verenigingen. Daar tot nu toe voor 6 September de beide verenigingen nog geen afzonderlijke plan nen hadden, deelde de heer P. Koelmans, voorzitter van de Oranjevereniging „Vel sen" mede, dat behalve haar plannen voor 31 Augustus „Velsen" ook op 2 September met „Oud-Velsen" en Driehuis bij een ge zamenlijke speciale avond dezer Oranje verenigingen is geïnteresseerd, op welke dag in het verlichte park „Velserbeek" voor de ouderen verschillende attracties op het programma staan. In verband met deze beide feestelijke dagen van Velsen's bewoners werd het niet raadzaam geacht voor de bevolking van Velsen-Noord op 6 September nog eens extra een feestviering te arrangeren en volgens de onoverkomelijke terrein moeilijkheden een kinderfeest eveneens achterwege te laten. Nadat de heer Koel mans de kwestie van viering der nationale feestdagen uit de doeken had gedaan en de wenselijkheid naar voren bracht ieder op eigen terrein en naar eigen-doelstelling werkzaam te blijven, werd overeengeko men elkander zoveel mogelijk bij feestvie ringen te steunen. Reeds nu werd de mogelijkheid van een gezamenlijk St. Nicolaasfeest overwogen en waar verwacht wordt, dat gebouw „Con cordia" toch niet aan de gezamenlijke buurtverenigingen wordt afgestaan, zal men door de geweldige zalennood aangewezen zijn op Beverwijk. Na ampele bespreking, waarbij het on gewenste van vier of vijf St. Nicolaasfees- ten ter sprake kwam, werd in principe be sloten 'n dergelijk kinderfeest te organise ren en zal per 1 Aug. een commissie, be staande uit twee leden van de aangesloten buurtverenigingen, worden samengesteld. Naar aanleiding van een vraag over een eventuële vestiging van dokter L. J. Vree- ling, die thans nog in Indië verblijft, was de heer Scherpenhuizen medegedeeld, dat het deze nu nog niet mogelijk was een beslissing in deze te nemen alvorens de stand van zaken persoonlijk te hebben over zien. Ten slotte vermeldde de heer H. Velde nog de officieuze wederoprichting van de Buurtvereniging „Wijkeroog", welke tharfs weer 120 leden telt. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN. Binnengekomen: geen. Vertrokken op 15 Juli: IJM 60, Catharina Duyvis; IJM 37, Gloria; IJM 38, Gerberdina Johanna; IJM 57, Medan; RO 53, Dirkje. Haringvisserij: Binnengekomen op 15 Juli: KW 49. 723 kantjes van 9 schepen; KW 124, 657 kantjes van 8 schepen. Hoogwatertijden. Vrijdag 16 Juli: 11.55 uur. Zaterdag 17 Juli: 0.2313.02 uur. Vluggertje. De Petten (IJm. 49) was na acht dagen Woensdag met 800 kisten verse haring en 700 kisten verse makreel aan de IJmuidense afslag. De trawlharing vangsten worden thans geleidelijk groter. Nieuwe bak. De KW 78 is enige we ken uit de vaart genomen om onder meer een nieuwe bak te krijgen en een schoon maakbeurt te ondergaan. Kleingoed. De Noor R-16-SL kwam* met een lading van 900 kistjes import- makreel in de vissershaven aan. De vis was erg klein van stuk en verpakt in kistjes van 20 kilo. Over de grens. Trawlers en kotters zorgen op hun manier voor deviezen: er gaat regelmatig makreel naar Frankrijk, die door de Hollandse schepen is gevangen. De trawler IJM. 78 (Hollandia) is naar Rotterdam vertrokken voor een proefvaart en voor te demagnetiseren. Daarna zal het schip aan de visserij deel nemen. Tevens zal de Flamingo weer naar de visserij vertrekken. Deze trawler is 14 dagen uit de vaart geweest voor een flinke schoonmaakbeurt. De Noord-trawlers breken deze week reeds de verse visvangst af om achter de haring aan te trekken. Er is thans gunstige visserij op makreel en haring. Santpoort Zendingsdag Chr. Ger. Kerk In het Santpoortse Burgemeester Rij- kens-park heeft de Christelijk Gerefor meerde Kerk Donderdag een Zendingsdag belegd, tijdens welke door een zestal spre kers het woord werd gevoerd, onder meer door de Toradj a-student Eliza Poergrapa uit Rante-Pao. De twee predikanten ds. A. Bakker en J. C. Maris voerden een openbaar vraagge sprek over aard, wezen en geestelijk le ven van de Indonesische bevolking. Het aandachtig gevolgde programma werd op geluisterd door een muziekcorps en enige zangkoren. BOEKHANDEL VEKO ZIJLSTRAAT 96—98 UIT VOORRAAD VERKRIJGBAAR (Adv.i STAALFABRIEK-ARBEIDER AAN HET HOOFD GEWOND In de Staalfabriek van de Hoogovens te IJmuiden gebeurde Donderdagavond een ongeval bij het lossen van blokvormen. Toen de arbeider J. Z. uit Haarlem, die op een wagon stond, tijdens de lossing ach teruit liep en van de wagon afstapte, viel hij met zijn hoofd op de rand van een andere wagon. Hij liep een ernstige hoofd winde en vermoedelijk een hersenschud ding op. Hij is opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. SCHEEPVAART K. H. L. Rijnland, 14 Juli van Buenos Aires naar Santa Fe (thuisreis). Westland, 14 Juli van Santos (thuisreis). K. N. S. M. Ariadne, 14 Juli van Candïa naar Tobroek. Bacchus, 15 Juli te Rotterdam van Amsterdam naar Lissabon. Danae, 15 Axnsterdam van Rotterdam. Draco, 14 Juli van Santander naar Leixoes.'Euterpe, 14 Juli te Kopenhagen van Odense naar Amsterdam. Ilos, 14 Juli van Djidjelli naar Tunis. Iris, 14 Juli van Gdynia naar Gothenburg. Sten tor, 14 Juli van Algiers naar Oran. Theseus, 14 Juli te Malaga van Messina naar Gibral tar. Titus, 14 Juli van Gibraltar naar Al giers. Trajanus, 14 Juli van Amsterdam n. Antwerpen. Vuleanus, 14 Jxxli te Izmir van Istanboel naar Samos. AFRIKA LIJNEN. Maaskerk, 14 Juli te Accra van Takoradi naar Cotonou. Klipfon tein, 15 Juli te Antwerpen van Southampton naar Amsterdam. Oranjefontein, 15 Juli Vlissingen gepass. naar Antwerpen, dan naar Amsterdam. K. P. M. Kaimana, 12 Juli Pointe des Galets gepass. Rotterdam-Batavia. NEDERLAND. Grote Beer, 13 Juli van Batavia naar Soerabaya. Johan van Olden- barnevelt, 14 Juli van Semarang naar Soe rabaya. Manoeran, 13 Juli Perim gepass. iva:q Amsterdam naar Indië. Oranje, 14 Juli té Batavia van Singapore. Poelau Laut, 15 Juli te Port Swettenham van Belawan naar Sin gapore. Rempang, 15 Juli te Amsterdam van Port Said. OCEAAN. Benmacdhui, 12 Juli van Co lombo naar Rotterdam. Eurymedon, 13 Juli van Batavia naar Amsterdam. VINKE. Ootmarsum wordt 14 Juli des middags in Rotterdam verwacht, van Balti more. Donderdag 15 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Klinpang van Batavia, Counselor van Rotterdam, Bornrif van Southampton, Danae van Rotterdam, Fau- vette van Dagenhem, Nidei-holm van Rouaan, Borgholm van Swansea, Danea van Caen, Rijnstroom van Londen, Seathum van Goole, Stevens van Wasklot, Ponto van Mö, Bern- hard V van Hull, Greenfinch van Londen, Kieldiep van Geffle. Jans van Londen, Adriana van Par, Baldiun van Oslo, Arctu- rus van Rotterdam. Vertrokken zijn: Wasaborg naar Rotter dam, Deana naar Esbjerg, Grane naar Swan sea, Greth naar Calmar, Commandant le Ferrier naar Rotterdam, Fauvette naar Har- lingen, Hoogland naar Newcastle, Strabo naar Birmen, Tyro naar Rotterdam. Wielrennen 73. Maar Panda liet hem niet uit het oog .zwierig de winkel binnen. Goeden mor- verdwij-nen. Ongemerkt volgde hij Joris j gen!" zei hij. „Ik wens een smaragd te ver door het drukke gewoel van de wereldstad kopen. Kunt ge mij ook zeggen, wat dit en toen hij zag, dat de schavuit voor het kleinood waard is? Ahum...., een ogen- raam van een juweliers winkel bleet staan. j blikjewaar heb ik het sieraad gela- besloop hij hem. Panda had in de loop van ten? Hm. ik. ehwaar de lijd wel het een qn ander geleerd en hij drommelsdal is te gek.ik ben be- slaagde er dan ook in om de steen onge- stolen!" Nu, dat was waar, zoals we weten. .45 De*"',,Comedian i merkt uit de zak van Joris Goedbloed tel Maar Panda hield de smaragd niet voor I rollen. Die had niets in de gaten en trad zichzelf, zo was hij niet. Hij liep zo vlug hij kon naar het hoofdpolitiebureau en gaf het Oog aan de dienstdoende inspecteur. „Hier is de smaragd, die het Oog van Mug genoemd wordt" zei Panda. „Hij was ge stolen, maar ik heb hem teruggekregen. Wees er zuinig mee en stop hem zo lang in de kluis, ik heb nu lang genoeg met dat ding omgetobd". EINDE. Arie van Vliet niet te genaken Met groot machtsvertoon heeft Arie van Vliet binnen een week tijds zijn tweede grote prijs gewonnen. In het begin van de week was het de Grand Prix de Paris en gister avond de Grote Prijs van Amsterdam. Uit de twee groepen plaatsten zich voor de finale de Belgen Scherens en van Looveren en de Nederlanders van Vliet en Derksen. In de eerste rit van de finale nam van Looveren de kop, gevolgd door van Vliet, Derksen en Scherens. Bij het ingaan van de laatste 200 meter sprongen de Nederlanders naar voren en bezetten met grote voorsprong de eerste twee plaatsen. In de tweede rit won van Vliet van kop. In de laatste rit, toen Arie van Vliet al zeker was van de overwinning, ging de Woerdenaar op de vierde plaats rijden. Jan Derksen won hier in de snelste tijd van de dag, nl. 11.8 sec. en Van Vliet, die pas op de laatste 100 meter kwam opzetten, wist nog de tweede plaats te bezetten. De stayerswedstrijd, die aanvankelijk over 20, 30 en 40 k.m. zou gaan, werd ingekort tot 20, 25 en 30 k.m., omdat in het begin van de wedstrijd een regenbui een gedwongen pauze van ruim een half uur veroorzaakte. Pronk raakte in de eerste rit los maar won de volgende twee onbedreigd. De sprintwedstrijd voor amateurs was voor Hijzelendoorn, die twee van de drie ritten won. Tour de France Bartali komt opzetten Na dagen van grote hitte viel tijdens de étappe van gisteren een vervelend regentje, dat de slechte wegen over de cols zo glibbe rig maakte, dat vele valpartijen het gevolg waren. Bartali, op de eerste twee cols, de Alios en de Vars, door Robic geslagen, werd door het pechduiveltje gespaard. Hij be reikte Robic tijdens de afdaling van de Col de Vars en liep daarna uit om als eerste de Col d'Izoard te passeren en later als over winnaar met ruim 6 minuten voorsprong op de Belg Schotte over de eindstreep te Briangon te gaan. De meeste renners hadden nogal last van de koude en Robic wijt er zelfs zijn geringe succes van vandaag aan. Bij de Belgen was Schotte er deze etappe goed in en hij peddelde er op los als of het de ronde van Vlaanderen betrof. Lambrecht, die er alles op had gezet om de gele trui te veroveren, bi'ak bij de afdaling van de Izoard een rem, viel en moest daardoor alle hoop op een goed resultaat opgeven. Ook Bobet was niet gelukkig. Hij brak een pedaal-as en moest van rijwiel veranderen. De renners de Hoog en de Ruyter van de Nederlands-Luxemburgse ploeg hebben het slechts aan hun moed te danken, dat zij deze eerste Alpen-étappe hebben volbracht. Tijdens de étappe gaven op: Meersman, Jomaux, Helary, Brambilla, Diot, Caffx en De étappe-uitslag luidt: 1 Bartali (Italië a) 10 uur 9 min. 28 sec.; 2 Schotte (België a) 10.15.46; 3 Camellini (Internat.) 10.18.43; 4 Vietto (Frankrijk) 10.32.00; 5 Teisseire (Frankrijk), 6 De Gribaldy (lie de France, Noord-Oost), 9 Kirchen (Ned.-Lux.) 14.54; 43 De Hoog (idem), 55 Jansen. 57 De Ruiter. Het algemeen klassement luidt na de 13e étappe: 1 Bobet (Frankrijk) 90.32.11, 2 Bar tali (Italië a) 90.33.02, 3 Lambrecht (Internat.) 90 34.40, 4 Teisseire (Frankrijk) 90.44.23, 5 Camellini (Internat.) 90.45.00, 6 Impanis (Bel gië a) 90.52.08, 11 Kirchen (Ned.-Luxemb.) 91.02.09; 38 Janssen (Ned.-Luxemb.) 92.11.45, 47 De Hoog (Ned.-Luxemb.) 92.28,23; 50 De Ruyter (Ned.-Luxemb.) 92.33.48. Tennis Nederland verliest drie maal in Noordwijk De derde dag van het door de internatio nale club van Nederland georganiseerde in ternationale tennistournooi tussen Amerika. Groot-Brittannië, Frankrijk, België en Ne derland heeft alles wat men op de twee voorgaande dagen te zien had gekregen verre in de schaduw gesteld. In dit sterk bezette tournooi met cracks uit elk der 5 landen speelden vandaag de beide finalisten van Wimbledon een enkelspel: Falkenburg sloeg de Franse meester Cochet en Bromwich dolf zowaar in een bijzonder fraaie en enerve rende wedstrijd het onderspit tegen de Zuid- Afrikaanse kampioen Eric Sturgess. Voorts was daar de fanatieke strijd tussen het Brit se dubbel Harper en Mottram enerzijds en het Nederlandse paar van Swol en Rinkel. De laatsten mogen in het enkelspel dan niet het grote internationale peil bereiken, als dubbel vormen zij een geduchte combinatie, waarmede rekening gehouden moet worden. De Nederlanders verloren op het nippertje. Voor ons land was het gisteren overigens geen gunstige dag, want alle drie wedstrij den werden verloren. Groot-Brittannië en Amerika wonnen alles. De Britten speelden 4 wedstrijden en de Amerikanen speelden er 2. De Belgen wonnen twee en verloren twee partijen en de Fransen brachten het er niet best af want zij haalden maar 1 winstpunt uit 5 matches. De stand na drie dagen is thans als volgt: 1. Groot-Brittannië 87, 2, Amerika 65, 3 Nederland 93, 4. België 113, 5. Frank rijk 62. De uitslagen van de derde dag luiden: EngelandNederland; Harper sl. Rinkel 61, 62; Sturgess sl. Bromwich 46, 64, 64, Harper en Mottram sl. van Swol en Rinkel 9—7, 10—8. AmerikaFrankrijk: Falkenburg sl. Cochet 75, 63- FrankrijkBelgië: Dubuc verliest van Peten 3—6, 57, AbdessAam sl. Washer 86, 60, Dubuc en Borotra verliezen van Washer en Geelhand 61, 36, 57. EngelandFrankrijk: Mottram sl. Borotra 6—2, 6—2. AmerikaBelgië: Russell sl. van den Eyn- de 6—3, 6—8, 6—2. Waterpolo Wedstrijdprogramma Programma van voor de week van 18 tot en met 24 Juli vastgestelde waterpolowed- strijden competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond. Zondag 18 Juli: 2e klasse B dames: Mer- wedeHaarlem; reserve hoofdklasse: SVH 2HPC 2. Maandag 19 Juli: le klasse dames ODZDWR. Dinsdag 20 Juli: 3e klasse F dames: Oosterbad 1Haarlem 2; reserve le klasse B heren: DJK 2HPC 3; 2e klasse C heren: SZCHaarlemreserve 2e klasse A heren: Haarlem 2Robben 3; reserve 3e kl. E heren: Haarlem 3de Zijl 3. Woensdag 21 Juli: 2e klasse C dames: MeeuwenVZV; le klasse dames: DWRHDZ; 2e klasse D da mes: DWR 2HDZ 2; 3e klasse F dames: Haarlem 2Hoofddorp 1; le klasse B heren: HPCMeeuwen; reserve 3e klasse E heren: DWR 3DWT 2. Donderdag 22 Juli: 3e klasse F dames: Nereus 1Haarlem 2; Oosterbad Hoofddorp; le klasse B heren: NereusDWR; 3e klasse B dames: DWT 2Robben 3. Vrij dag 23 Juli: 2e klasse B dames: HPCHaar lem; 3e klasse F dames: WaterlelieHVGB; reserve hoofdklasse heren: UZSC 2HPC 2; reserve le klasse B: heren: HVGB 2DJK 2; HZPC 2DWR 2; reserve 2e klasse C heren: HVGB 3de Zijl 2; 3e klasse C heren: Kroos duikers 1HVGB 4; le klasse B heren: Meeu wen—HPC. Zaterdag 24 Juli: 2e klasse D heren: DWT—ZAR. Hockey Nederland—India Op Zaterdag 21 Augustus zal in het hockey- stadion te Amstelveen de wedstrijd Neder- land-India worden gespeeld. 12 volledige staple,,Iffi* U geetaleerd in or.,E ^Se,, Jl Eiken, De prijzen zijn: p" '"l, i;, f?-' i'l 'K x a am* Jici Is' t U plannen, beioft. Et dezer dagen de frooWt B iZ? inrichting van Kennemerlw Pj It*' f-' Ruitersport Internationale croata Duinrell Zaterdag 31 Juli ai vinda,,*. goed Duinrell te WasWV'-J internationale cross country r.«4 georganiseerd worden doordeafèt* L, holland Noord der K.N.M.V De interland wedstrijd,' waatvatl twee Nederlandse teams, rloegen u land en België inschrijven, gaat oW' ches van elk 20 k.m. Voor deze a geldt wederom de grote zilvere* is wisselbeker die in 1946 door V*. 1947 door Engeland werd gewond Buiten deze internationale tear;» Z» zullen wedstrijden voor seniorrijó=nt georganiseerd in de klassen 125 500 cc. Sport in 't kon Honkbal. De wedstrijd om de"jü Op plaats in de honkbalcompetiti: Si-j Wit wordt a.s. Zondagmiddas ~- het TYBB-terrein. s hei Bruto winst dei' A.K.H over 1947 ruim f 21 ml j). De bruto-bedrijfswinst der Ag 1; Kunstzijde Unie N.V. le Arnhem tra het boekjaar 1947 21.133.73! 12 Na afschrijvingen op fabriebgÉ.n ra installaties bedroeg het netto-beinli taat 18.977.428 8,406.820). Y« resteert 'n netto winstsaldo van 12 i a! 8.206.119). Vermeerderd met het onveren; saldo vorig jaar is als winst ter tas 12.476.622 279.689), daar de ia ultimo 1945 sloot met een vis 7.926.431. Na extra, afschrijving op vi pitaal ad 4.000.000.- wordt m 7 procent (nihil) dividend op geK-1 delen, 6 procent (onv.) dividend": latief preferente aandelen en i (onv.) dividend op prioriteikaans aftrek van tantièmes wordt K nieuwe rekening overgeboekt, Prijsregeling voor bouwkassen Nadat onlangs een wet opdeicy tot stand is gekomen, waarbij ce Ta rïngskamer met het toezicht c? si kassen is belast, is thans een schikking afgekondigd, waardoor neming aan een bouwkas tegen fc. lijke vergoeding wordt gewawj. De vergoedingen welte in ce p I schikking zijn vastgelegd, weg een goed beheer een gezonde cd» van de bouwkas, waarbij deo=- spaarder alle belang heelt. Tevaj een verantwoorde acquisitie bevey- een nieuwe bepaling betreffende^- tutie van een deel van de verg^U administratiekosten, indien voortijdig wordt opgezegd. Korporaal. Te Luik zijn via!®* gearresteerd, die tegen x 10.000 a 20 000 frs. een k stelling verstrekten aan dier#--* Korporaals traden hieroy laar op en ontvingen een De zaak kwam aan het der korporaals op zekerew van de rijkswacht binne^** bankbiljet van 1000 frs. Tevreden. Het Engelse^ zich met 307 tegen 209 J&r sproken voor handhaving straf in Engeland voorbe?=-~ van moord. Het bes uit huis, de oorspronkelijke» Lagerhuis (algehele doodstraf voor een proeip^ jaar) van de hand te ^0^ voren door het Lagerhuis De regering, die voor de doodstraf is, hoopt compromis zowel h« voorstanders van afschaf te stellen.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 2