&uUd flinke meisjes Opruiming ffes? Maatcorsetten Tapijthuis H. Ineke „BemeteF'-werkstukkententoonstelling bij de Hoogovens aunenwoS^^ Is H INST. PONT ook in Meubelen beschaafd meisje Luidsprekers Edele wassoorten CELESTE TOTALE OPRUIMING MAANDAG 19 JULI 1948 [J MUIDER COURANT Gezellige reünie van leerkrachten en geslaagden Vele leerlingen, die dit jaar voor het Bemetel-examen zijn geslaagd, waren Za terdag, in gezelschap van leraren en leden van de diverse examencommissie naar de feestelijk versierde leerlingenwerkplaats van de Hoogovens getogen waar een ten toonstelling van de door de pupillen dezer werkplaats vervaardigde werkstukken was ingericht. Het tentoongestelde getuigde van vakmanschap en liefde voor de' arbeid. Er waren behalve vele uit metaal vervaar digde werkstukken ook houten modellen en andere van hout vervaardigde proef stukken. Het officiële gedeelte van deze tentoon stelling werd geopend door de heer C. F. van Dam, chef van de afdeling Propaganda der Hoogovens, die de circa 400 aanwezi gen namens de directie hartelijk welkom heette. Vervolgens sprak de heer mr. Fa- bius, secretaris van Bemetel, die 1948 niet alleen om zijn historische feiten een zeer gedenkwaardig jaar vond, doch gezien in het licht van deze bijeenkomst ook dit jaar voor de Nederlandse industrie belang rijk achtte. Immers, zo zette spreker uit een, Nederland is arm en het beseffen van dit feit door de jongeren kan ons wel vaartspeil weer verhogen. Dit besef zal zich moeten uiten in goed en hard werken, speciaal ook in onze metaalindustrie. De vakarbeider is zeker zoveel waard als diegenen die werken in de intellectuele beroepen. Vervolgens sprak mr. Fabius zijn drievoudige gelukwensen uit en wel aan: de leerlingen voor het behalen van het diploma, de leraren die delen in het suc ces van hun leerlingen en aan de bedrijven omdat zij met zoveel prima vaklieden ver rijkt worden. Tenslotte bracht spreker dank aan de examencommissie en aan de directie van de Hoogovens voor de verleende gastvrij heid. Hij besloot zijn uitvoerig betoog met een overzicht van de bereikte resultaten. Hieraan ontlenen wij, dat er zich voor het Bemetel-examen dit jaar 475 exami nandi vaar 22 vakken hebben aangemeld, hiervan slaagden direct 386 candidaten, zijnde 81%, voor herexamen kwamen 78, zijnde 16'/2% der candidaten in aan merking, 11 zijnde ongeveer 2y2 pro cent moest men afwijzen. Namens de deelnemende bedrijven bracht de heer Mesman van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw maatschappij dank aan Bemetel en aan de heer Scherer, hoofd van de afdeling onderwijs van de Hoogovens met zijn assistenten, voor de gastvrije ont vangst. Na het officiële gedeelte gebruikte het gehele gezelschap in het restaurant van Walserij-Oost een koffiemaaltijd. Aan het einde van de koffiemaaltijd stak de heer Van Dam nogmaals een grote pluim op de hoed van de leraren en bracht Een gamalenhandel, welke ons land deviezen kost Het zonderlinge geval doet zich voor, dat Nederlandse vissers, hoofdzakelijk garna- lenvissers, zonder garnalen, maar met goed gevulde beurs van de Westerschelde terug keren. De douane-recherche te Breda, de inspecteur van de invoerrechten te Terneu- zen en de douane te Hansweert en Vlissin- gen hebben de zaak onderzocht. Het bleek, dat enkele Nederlandse garnalenvissers er een gewoonte van maken, op zee hun vangst te verkopen aan Belgische collega's, die daarvoor met „zwarte" guldens, goedkoop in België gekocht, betalen. Tegen deze handel, die ons land heel wat deviezen kost, blijkt weinig te doen te zijn. Tegen de Nederlandse vissers kan alleen worden opgetreden, als zij op heterdaad worden betrapt, hetgeen als practisch on mogelijk wordt beschouwd. Wel kan, wan neer de schepen leeg terug varen, het kolen rantsoen voor het bedrijf worden vermin derd, maar aangenomen wordt, dat de goed verdienende vissers dan de „zwarte" kolen- markt wel weten te vinden. Er wordt nu gezocht naar een middel om aan deze han del een einde te maken. Is hier iets van U bij? Ruime keuze in nummerborden Gevonden voorwerpen van 9 tot 16 Juli 1948. Inlichtingen hoofdbureau van politie, kamer 4, van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur iedere werkdag, met uitzondering van Zaterdagmiddag. Nummerbord (GZ 73960); ceintuur, duif, portemonnaie, autoped, vestje, jas (kind), handschoen (heer), tas (gereedschap), kar retje, armbandje (Nelly), ankertje, hand schoen (stof), achterbord (GZ 75119), hond schoen (kind), biljet 2.50, étui (rozen krans, pr. handschoenen (geel), schoen (heer), handwarmer, fluit, handdoek enz., muts, levensmiddelenkaart, nummerplaat (HX 8693), tennisbal, ketting, kapje(regen- jas), gewicht 2 kg, pr. schoenen (heer), Jurk, schop, sleutel, windjack. OUDERAVOND MOERBERGSCHOOL. De ouders en voogden der leerlingen van de Moerbergschool komen op 22 Juli in de kleine zaal van Thalia des avonds half acht bijeen. Deze avond is belegd om afscheid te nemen van vertrekkende leerlingen. Door leerlingen van de school zal een programma worden opgevoerd van zang, declamatie en volksdansen. AFSCHEIDSDIENST KINDERKERK NED. HERVORMDE GEMEENTE. In het gebouw Christelijke Belangen werd Zondagmorgen een afscheidsdienst gehou den. De kinderen der kinderkerken der Ned. Hervormde Gemeente IJmuiden kwamen bijeen om gezamenlijk deze dienst bij te wonen. Met het. oog op de schoolvacanties zijn er tot 12 September geen kinderdiensten meer. BLEEKNEUSJES AANGEKOMEN. Zaterdagmiddag arriveerde hier een aantal kinderen van de reis- en ontspan ningsvereniging „Soenda" uit Amsterdam. De kinderen werden aan het station ver welkomd door klanken van de muziekver eniging „Wilhelmina". Daarna ging het verder, naar de boerderij „Hagen" op de Hofgeest. Dit is de eerste ploeg van de vereniging. Na een verblijf van een paar weken zal deze groep plaats maken voor een tweede ploeg. Aöendla voor Velsen en IJmuiden MAANDAG 19 JULI Thalia, 8 uur: „Kermisklanten". Rex, 8 uur: „Two girls and a Sailor". DINSDAG 20 JULI Bioscopen: als Maandag. een driewerf hoera op dezen uit, dat door de jongens met daverende bijval werd on derstreept. Vervolgens werd in groepen van 20 man verschillende afdelingen van de fa briek bezocht. Van de bedrijfsschool van de Hoogovens zijn de volgende leerlingen geslaagd: Bankwerkers: Th. de Wit, L. van Achte ren, C. Schipperijn, M. Schipperijn, B. Kaandorp, J. de Waal, L. Dudink, D. Jan- sonius, R. Schaap, J. den Breejen, J. Ro- zemeyer, B. Wijker. Instrumentmaker: G. Eist, C. Rumping. Beverwijk Finales van het Kennemer tennistournooi De laatste wedstrijden in het tennistour nooi van de Beverwijkse Lawntennis Club op de Duin wij kbanen werden Zondag ge speeld. De finales in de C-klasse waren reeds Zaterdag afgewerkt, zodat nog slechts een vijftal finales in de B-klasse voor Zon dag op de Bosbaan overbleef. Vooral in deze laatste partijen werd flink slag ge leverd en het talrijke publiek heeft volop van goed tennisspel kunnen genieten. Het was vaak geen gemakkelijke taak zich van de kampioenstitel te verzekeren gezien de vele drie sets partijen. Een verrassing was dat G. van der Ploeg verloor van Van der Walt-Meyer, maar Van der Ploeg was door een spieraandoening te zeer in zijn bewe gingen belemmerd om zich in deze partij voor honderd procent te kunnen geven. De uitslagen luidden: Dames enkel klasse B: Mej. Q. Seignette slaat mevr. Jonker 26, 61, 62; mej. H. Pranger slaat mej. Q. Seignette 60, 63; mej. Van der Duin slaat mej. R. Post 6—4. 6—2. Heeren enkel B: Van der Walt-Meyer slaat Dr Goslinga 62, 62; Dr de Ruiter slaat W. Groen 26, 75, 64; Ter voort slaat J. Maandag 62, 61. Gemengd dubbel B: Mej. Pranger en J. Groen slaan de heer en mevr. Burger 46, 62, 64; Mevr. Dingier en Van der Walt Meyer slaan mej. Duin en H. Schram 62, 6—1. Heren enkel klasse C: Koelman slaat J. Fonteyne 64, 61. Heren enkel klasse B: Van der Walt Meyer slaat G. van der Ploeg 61, 61; Tervoort sl. Dr de Ruiter 26, 64, 64. Dames enkel B: Mej. van der Duin slaat mej.'R. Post 64, 6—2. Heren dubbel B: De Ruiter en Van der Walt Mèyer slaan Gebr. Groen 60, 68, 63; Langedïik en Soeters slaan Heringa en Maters 46, 60, 64. Dames dubbel B: Dames Dingier en Post slaan Dames Jonker en Seignette 64, 16, 64; Dames Sant en Pranger slaan Dames Doorn en Muys-v. d. Moer 60, 6—4. Gemengd dubbel B: Mevr. Sant en Van der Ploeg slaan mevr. Dingier en Van der Walt Meyer 86, 26, 60; mej. Pranger en J. Groen slaan mevr. Vreeling en Dr de Ruiter 4—6, 7—5, 6—1. FINALES KLASSE Heren enkel: Koelman slaat Jonker 63, 64. Dames enkel: Mej. Muys van der Moer slaat mevr. Hergarden 60, 60. Heren dubbel: Burger en Koelman slaan Hienkes en Beers 75, 63. Gemengd dubbel: Mej. Muys van der Moer en Daam slaan mevr. Bekelaar en Hienkes 62, 36, 61. FINALES B. Heren enkel: Van der Walt Meyer slaat Tervoort 64, 6—4. Dames enkel: Mej. Pranger slaat mej. J. v. d. Duin 75, 63. Heren dubbel: Langedijk en Soeters slaan Dr de Ruiter en Van der Walt Meyer 75, 6—4. Dames dubbel: Dames Sant en Pranger slaan Dames Dingier en Post 62, 79, 6—4. Gemengd dubbel: Mevr. Sant en Van der Ploeg slaan mej. Pranger en J. Groen 46, 6—1, 6—2. De uitreiking van de prijzen zal Zater dag 24 Juli in een feestelijke bijeenkomst in het Kennemer-Hotel plaats vinden. '1 Karpertje won te Alkmaar In stromende regen nam 't Karpertje Zondagmorgen deel aan de baarswedstrjj- den, welke aan de „Omval" te Alkmaar plaats vonden, deel. Het gelukte de Bever wijkse vereniging deze eerste competitie wedstrijd, welke volgens het afvalsysteem gespeeld werd, te winnen. Voor de rust haalden de twee teams van acht man een voordeel van 2818 baarsen en na de rust werden er liefst 64 vissen verschalkt, waar bij de tegenpartij het niet verder bracht d*n 38 stuks. De volgende competitiewed strijd is vastgesteld op Zondag 15 Augustus. Overgang Christelijk Lyceum De volgende plaatsgenoten zijn bevorderd op het Christelijk Lyceum te Haarlem: Van le naar 2e klas: T. Nijman, C. Ro- meyn, R. van Rey, A. van Rey, C. Brouwer en C. Leisen; Van 2e naar 3e klas: A. Huisman, J. Strikwerda, J. Westra en L Krijgsman; Van 3e naar 4e klas HBS: J. van der Plas, W. Goos, H. Fokkema, J. Nijman, J. Strik werda, J. Hendriks, A. Leiser en T. Gruiter. Van 4e naar 5e klas Gymnasium: H. Lei sen. Pijpkade wordt voorlopig hersteld Tijdens de bezetting is ernstige schade toegebracht aan de loswal van de Pijpkade bij de Beverol-fabriek in Beverwijk. Daar de wettelijke regeling over de declaratie van herstelkosten aan het rijk op zich laat wachten, hebben B. eri W. de raad voor gesteld, alvast tot voorlopige reparatie over te gaan, hetgeen naar schatting ongeveer 600 zal gaan kosten. Film over het vacantiewerk In de grote zaal van het KSA-gebouw zal Woensdagmiddag 21 Juli een film wor den vertoond van het vacantiewerk 1947 van de Katholieke Bond van het Gezin. Bij deze film zullen nog enige aardige teken filmpjes worden vertoond. Verleende bouwvergunningen Dezer dagen is een bouvergunning ver leend aan N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland te 's-Gravenhage: bouwen van 5 hoogspanningsmasten; J. M. Tromp, Kloos terstraat, dubbel bewoonbaar maken van woning. Er wordt druk gebouwd op het feestterrein Trekking huizenloterij op 13 Augustus Dezer dagen wordt begonnen met het opslaan van de tenten op het Beverwijkse feestterrein. De grote tent voor de tentoon stelling Handel en Industrie, een gevaarte met een oppervlakte van 2400 m2, zal het eerst gereed zijn. Op. 26 Juli zullen de deel nemers daarin hün stands kunnen inrich ten. Het hoofdcomité der feestweek heeft van H. M. de Koningin, van H.K.H. Prinses-Regentes Juliana en van Z.K. H. Prins Bernhard drie zilveren mé dailles ontvangen, die beschikbaar zul len zijn als ere-prijzen voor de ten toonstelling. De trekking van de huizen-verloting zal, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, op Vrijdag 13 Augustus worden ge houden op het feestterrein en ten overstaan van notaris J. H. Bremmers. Ondertussen druppelen nog steeds nieu we geschenken voor de gelukkige hoofd prijswinnaars binnen. Zij zullen hun kolen hok gratis gevuld krijgen, een maand gra tis brood aan hun deur ontvangen, en een bloemist zal hun een kamerplant ter keuze aanbieden. Een nieuwe D.E.M.-revne in de maak Ook dit jaar zal er weer een DEM-revue worden opgevoerd. Het DEM-bestuur heeft de heer G. Bonnema opdracht gegeven voor het schrijven en samenstellen van deze revue, welke als titel krijgt „Door alles heen". De revue zal 6 dagen worden opge voerd. Wegens de beperkt beschikbare zaalruimte valt er niet op meer opvoerin gen te rekenen. Zwemwedstrijden afgelast De aangekondigde schoolzwemwedstrijden van de Kennemer Zwemclub in het bad „Adrichem" konden Zondagmiddag niet doorgaan wegens de koude van het water. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 19 JULI: KENNEMER-THEATER, 7 en 9.15 uur ,Van de duivel bezeten". LUXOR-THEATER, 7 en 9.15 uur „Springtime in the Rockies". W.B.-THEATER, 8 u. „De Verdoemden". CORSO-THEATER (Castricum), 8 uur Feest in de Jordaan". Geslaagd voor P.B.N.A. In de afgelopen week zijn de volgende heren geslaagd voor het diploma adspirant- constructeur van de PBNA: R. Hoffman, C. de Boer en J. Dekker. Velsen Zonnige sportdag der RHBS Op een gymnastiekveld, verlucht door kleurige seinvlaggen, een geluidsinstallatie en zowaar! een bleek zonnetje dat nog wat zomerse sfeer trachtte te geven, hield de Velsense R.H.B.S. Zaterdag onder veel belangstelling haar jaarlijkse sport dag. De ochtend werd besteed met het afwer ken van een athletiek-vierkamp: hardlo pen, hoogspringen, vèrspringen en balwer- pen. Een wisselbeker, uitgeloofd voor de beste prestaties op deze nummers, werd in de wacht gesleept door M. Maas, die 390 punten bijeenbracht. Verschillende an dere goede resultaten werden bereikt. De uitslagen van deze vierkamp luiden: Eerste klassen, meisjes: 1 Tini Veenstra, 2 Annie Jimmink, 3 Emmy Romunde; jongens: 1 v. d. Kolk, 2 Poppe, 3 Venema. Tweede klassen: meisjes: 1 Cora Schaückes 2 Jet Toneman, 3 Willy Darphorn; jongens 1 Maas; 2 de Quartel, 3 A. de Waard Derde klassen, meisjes: 1 Dineke de Vries, 2 Nelly Hagenaar, 3 Edith Wamsteker; jongens: 1 Osendarp, 2 Broertjes, 3 Too- rens. Vierde klassen, meisjes: 1 Henny Heykoop, 2 Anneke Mantje, 3 Hilde Vis ser; jongens: 1 Van Pel, 2 Hutter, 3 Schil der. De demonstratie voor ouders en belang- stellenten, die 's middags op het program ma stond .opende met een mars over het veld van alle deelnemers, met aan het hoofd een zestal tamboers. Deze prome nade leidde een reeks vrije oefeningen in, die uitstekend uitgevoerd werden. Op de cadans der piano-begeleiding werden de oefeningen tot een sierlijk spel van elegan te, rhythmische en soepel-uitgevoerde be wegingen. Sport-leraar R. N. Donker, die de leiding had over het geheel, past een compliment voor de wijze, waarop hij verschillende nummers heeft ingestu deerd. Een tussennummer, hardlopen over 1500 m., werd in grootse stijl gewonnen door J. Olthof, die reeds spoedig na de start de kop nam en die niet meer afstond. Zijn tijd was 3 min. 54 sec. A. Rietdijk was met 4 min. 2 sec. een goede tweede. Een aantal leerlingen voerde enkele volksdansen uit in toepasselijk costuum, op een vlotte en pittige manier. Het slechte terrein was er de oorzaak van dat zij zich tot ongerief van henzelf en het publiek in een dicht zand- en stofgordijn hulden, het geen overigens de geestdrift van de volks dansers niet bluste. Een dans met bandola's kleurige pa pieren wimpels een korte softball- demonstratie door jongens en een ballet van een achttiental meisjes completeerden het sportieve schouwspel. Nadat de heer ir. J. Spruijt, directeur der school, een kort woord van dank had gesproken jegens de heer Donker en an deren vond de prijsuitreiking plaats. IJmuiden Creutzbergschool-examens Voor de Mulo-examens aan de Creutzbergschool zijn geslaagd de dames H. J. v. Nierop en P. W. v. d. Pijl en de heren J. Oort, L. v. d. Plas, J. Plug, A. Ro- selaar, C. Schellevis, D. Selderijk, J. Smit, T. de Vries. MAKREELVANGSTEN OP DE PIER. Dit weekend werd door visliefhebbers per hengel op de Zuidpier makreel gevan gen. Er waren gelukkige vissers bij die zelfs een 60 tot 70 van deze mooie visjes wisten te verschalken. De belangstelling voor deze amateurvisserij was zeer groot. In de afgelopen week heeft de nieuwe aanwinst der IJmuider loggervloot, de Gor- redijk, met een groot aantal genodigden, een uitstekend geslaagde proeftocht op de Noordzee gemaakt. Dinsdag a.s. zal de Gor- redijk voor de eerste reis naar de haring visserij vertrekken. SCHEEPVAART Zaterdag 17 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Soemba van de Noordzee. Klipfontein van Antwerpen, Themisto van Casablanca, Erö van Hagö, N. F. V. 87 van Engeland. Vertrokken zijn: Larix naar Rotterdam, Bernisse naar Antwerpen, Traquair naar Grangemouth, Bornrif naar Esbjerg, Marius naar Gothenburg, Bernhard V naar Emden, Zwijndrecht naar Gdansk, Dotterel naar Li verpool, Deppie naar Barcelona, Jans naar Londen, Arcturus naar Stavanger, Ganuet naar Londen, Berkelstroom naar Huil, Hag- fors naar Skoghal. Zondag 18 Juli kwamen binnen: Stad Alk maar van Newport, Aestern van Rouaan, Zeehond van Paramaribo, Plover van Lon den, Heerengracht van Rafsö, Eemstroom van Londen. Java van Barrow, Vliestroom van Hull, Echo van Dublin, Fennia van Kotka en Elysian Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Alfred Clegg naar Bas- sein, Karin Thorden naar Gdynia, Green- fich naar Londen, L. T. 8 Targue, Chama naar Rotterdam en Stad Maassluis naar Hampton Roads. Hoogwatertyden. Maandag 19 Juli: 2.1914.50 uur. Dinsdag 20 Juli: 3.0515.35 uur. Op initiatief 1 fonds", die 2ich binnen- en buit.ÏÏ r.> - goede ontspanni D s terdagavond voor Rode Kruis-sanatori sopraan Trudi Atl 1 Öl met begeleiding vS51 IV thenius in een „1^1 gehoor toonde gebodene op hoe» I U!^To patiënten, de heer na aflooD Hp h-».., u G. na afloop de noten. werd waardering JJÜ5 maakte een paar °n' tus als opweSr^'^15 Cc e 'y> f blijven voor visriimf «sa de Limburgia vooreSv^ genomen. Deze trawl°"l« ruim-verbetering, De drie trawie,, maatschappij kriisen .i Op de trawler S"*»» IJmuiden wordt met de constructie van ruim begonnen. M ,^a'erdaswaseree».r vis. Vier trawlers, va» ,IQ«1 alleen reeds een vanan^ ten makreel en loggers, en een groiS*- vissers zorgden voor,™?1 kisten vis. De prijzen m"®** Een Zweedse kotter k kleine makreel aan 1 ^1 Er wijn Zal|!rj trawlers de Pokucie en binnengelopen. Ook dK7ï?'! om Hollandse vissers De f! voor de derde reis «,3 naar Polen vertrokken. De C.C.D.-ambtenaren controle van zeevis te de afgelopen week alle JW;:? vishallen vertrokken, onderworpen. ErwerJeneSï in beslag genomen. j, w>rdt to 4*. uit Vlaardingen terug ,,,„3 Poolzee. Het schip is Eele(l l de aanvaring, welke enige plaats vond met een Noors Vs Met dankbaarheid en blijd- ap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter MARIJKE INGRID M. N. Velzeboer- Keersemaker Ir. C. J. Velzeboer 18 Juli 1948. Carrera 52 no. 75-27 Barran- quilla Columbia S. A. DANKBETUIGING Ondergetekende betuigt haar oprechte en welgemeende dank mede namens de fami lie aan de predikanten Ds. v. d. Berg en Ds. v. Wijngaar den, de Firma Blom voor de vele blijken van belangstel ling en medeleven tijdens de ziekte en overlijden van mijn geliefde Man, Vader, Zoon, Broer en Zwager, de Heer D. VLIELAND Verder mijn oprechte dank aan het Bestuur en leden van de Buurtvereniging O. V., Vrienden kennissen en buren Wed. Vlieland-Woord en kinderen Pres. Krugerstraat 7, IJm. STENO-TYPIST(E) I STENO club of privéles TYPEN aanv. deze week Inschrijving geopend v. in Sept. aanv. cursus voor meisjes SECRETARESSE voor jongens BOEKH. Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Oude Gracht 71. Haarlem Te koop: 5 KIPPEN tegen le leg met haan. Dirk Hartogh- straat 64. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen Tel. 14637 Zyistraat 62 Gaarne geven wij U inlichtingen betr. de premie en voorwaarden voor elk soort verzekering. Assu rantiekantoor C. M. Verschoor KERKERINKLAAN 24 Santpoort-Dorp Tel. K 2560 nr. 8194. GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station Wij hebben nog een paar slaapkamers in mahonie, blank eiken en gewoon eiken. Deze zijn iets beschadigden daarom verkopen wij deze alleen deze week met 25% korting. Op dezelfde condities enige theemeubels en een prachtige boekenkast. Verder restanten in stoelen - kapstokken en spiegels voor de halve prijs. Als attractie prachtige handweef tafelkleden voor f 7.75 Als steeds ligt Uw voordeel bij TROMPSTRAAT 8.10, IJMUIDEN.OOST TELEF. 5332 Gevr. tegen 1 Sept. een v. dag en nacht in gezin van 4 pers. (2 volw. kinderen), 1 dag p. w. werkster aanw. Aanm. 's avonds 7-8 uur. Mevr. Bentz v. d. Berg, Tols- duinerlaan 2, Velsen. FLINKE WERKSTER gevr. liefst voor Vrijdag en Zater dag. Da Costalaan 1 A, Drie huis. Te huur gevr. door mensen z. kinderen een GED. VAN EEN WONING. Br. L 2628 bur. v. d. blad. Ambtenaar R.-K. zoekt R.-K. KOSTHUIS (geen beroeps) Brieven L 2627 bur. v. d. blad VERLOREN omg. Driehuis Leeuweriklaan. rood lederen beurs met inhoud. Leeuwerik laan 42. IJMUIDER WASSERIJ Snelliusstraat 39, IJmuiden Wegens de jaarlijkse vacantie is de wasserij GESLOTEN vanaf 26 tot SI Juli Wat zegt de hotelboy ervan? n. casten van ons hotel poetste sch°ene^1'e ze me vragen, hoe knjg 1 zo mooi, dankwoord rk. 22 a. t - Baroapansirta No. 2 speciale modellen voor zware figuren Maatnemen: elke Dinsdag en Donderdag van 25 uur. KL. HOUTSTR. 56, Haarlem GROENEWEG 15, IJm.-0. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19-20 uur Velleman Koopt! Saksisch porseleinen beeld jes en groepen voor hoge prijzen. Defect geen bezwaar Tel. 14637 Zyistraat 62 ENGELSE RADIO met visse rijband. Te bevr. Vergier- deweg 184. Na 5 uur. Te koop JONGE en OUDE KONIJNEN, hokken aanwe zig, Hollanders en Lotharin- gers. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Old finish DRESSOIR met glas in lood en dikke ge draaide poten f 110, 2 pers. prima spiraal f 37.50, lange zware old finish tafel f 95. Te zien Badhuisstr. 32 R, Hrl. (bij Sportfondsenbad)Telef. 14228. Adverteert in dit blad van diverse restanten, w.o. Wollen tafelkleden, iets vuil van etaleren Wollen divankleden, iets vuil van etaleren Imit. Verto tapijt in 70 en 100 cm. breed Imit. Verto karpetten e.a. in 2 x 3 m. Salon tapijten 160 x 240, 140 x 160 Partij wollen slaapkamerkleedjes Partij prima deurmatten Grijze dekens 140 x 190, enz. enz. Verkoop slechts 1 week, vanaf morgen 10 uur. Lage prijzen!! SCHERMERSTRAAT 26 (by de Zyhveg) - HAARLEM OPENBARE BEKENDMAKING De COMMISSARIS van POLITIE, HOOFD van de pk&lEj politie in de zin der Vuurwapenwet 1919 der ga VELSEN, vestigt hierbij de aandacht op zijn lasissj* treffenide verplichte kennisgeving van het onbevo^* handen hebben van ontplofbare voorwerpen en ren? nen, welke lastgeving o.m. is aangeslagen op ds lijke aanplakborden, aan de politiebureaux e.d. Gelet op de voor kennisgeving en inbewaringgeraj termijn (n.l. vóór 24 Juli 1948) en de zware overtreding bedreigd, wordt kennisneming craal raden. Velsen, 17 Juli 1948. De J. P. WEYBURG Amerikaans evenement in Haarlem Een der grootste»* ~r zij, dat haar chained aandacht boet MbU weel ook dat zij kan steunen op d- ?e Amerikaanse schoonheidsmiddelen, we^ een eeuwige jeugd schijnen te Deze geraffineerde cosmetische pre paraten worden thans door JOHN FRANCIS gedemonstreerd^ GEBOUW VROOM DRBBW* GR. HOUTSTRAAT - HAARL^ vanaf Maandag 19 Juli. Een ge- plomeerde schoonheidsspecialiste dagelijks aanwezig voor Gratis diagnose van de huid Gratis advies voor juiste make#

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4