c Beverwijk steekt zich in pontificaal voor de naderende feesten Agenda voor Beverwijk Paarden, vermakelijkheden en vuurpijlen rond „De Weyman" Jd5 IS 51 C. DE WEERS PANDA EN HET GOUDVELD ZATERDAG 31 JULI 1948 IIMUIDER COURANT STADSFESTIJN IN VOGELVLUCHT Groots, modern en prettig van opzet Onder een meedogenloze zomerhitte maakt de stad Beverwijk zich op voor een luister rijke viering van haar 650ste verjaardag, die een week lang de leut en de ernst, de kleur en do klank binnen deze eerwaarde plaats in Midden Kennemerland zal brengen. Het hamert en klopt op de Munnikenweide, waar een enorme Amerikaanse tent-hangar is verrezen als centrum van alle gebeurtenissen in de week van 7-15 Augustus, bet rinkelt van stratenmakersgerei op het Stationsplein, dat klaar móet komen, het zoemt de hele. hete stad door. waar een feest in de maak is als Noordelijk Noordholland wellicht niet vaak aanschouwd heeft. Hoofdcomités, sub-comités, optocht-ont werpers, illuminatie-experts en vuurwerk deskundigen brengen hun laatste krachten op, om het festijn te doen slagen en toen mr. A. Moens, de grijze voorzitter van het hoofdcomité, waarin de stuwkracht van een zich ontwikkelend industriecentrum is samengestroomd, ons in de raadszaal van „Scheybeeek" omstandig voorlichtte over alles, wat er te gebeuren staat, heb ben wij een moment getwijfeld aan de kans van welslagen van zulk een groots plan. Besef Maar onder de hoge koepel van de ten toonstellingshal op de Munnikenweide, waar driftig gewerkt wordt aan een show van industrie en ambacht is het besef ge komen, dat men ongetwijfeld hoog gegre pen heeft, maar dat dit gebeurde door "competente lieden. Omdat een beschrijving van een, de hele stad van 26.000 zielen omvattend programma, toch ergens begin nen moet, moge het aanknopingspunt ge vonden worden in diezelfde hal, waar bekende namen, op de tegelvloer gekalkt, reeds verraden hoevele honderden stand houders hier straks hun waren gaan expo seren met als achtergrond het hoog oprij zende bouwsel van de Hoogovens, die natuurlijk present zijn in de veelheid van industriële facetten. Om deze tent heen is een lustpark uit de vroegere woestenij gestampt met fonteinen en rustieke afpa ling voor bloemenshow, groente- en fruit- tentoonstelling en een pluimvee-uitstalling waar het beste dat de Kennemer grond opbrengt oog en oor zal kunnen verruk ken. Daarnaast een „pret-park" in opbouw wat wij een lelijke naam vinden voor een Turkse sohommel in vereniging met andere kermisattracties - en in de hoek gaat de gemeente Beverwijk zelf een stand inrichten, waar zij de tentoonstelling „Groeiend Beverwijk" onderbrengt met de lijn van de stedelijke ontwikkeling aan de hand van foto-i-eproducties en maquettes verduidelijkt. Vooral de verrassend grote maquette van de stad in 1650 geeft een prachtig beeld van het historische plaatsje in een gordel van herenhofsteden. Kleurige stoet Maar laat ons niet al te lang op het ten toonstellingsterrein vertoeven, want het HULMAN 4790.- STUDEBAKER 6650.— M. Gatsonides ZANDVOORTSELAAN 131 - HEEMSTEDE TELEFOON 27645 (Adv.) De radio geeft Zondag HILVERSUM I, 301.5 M. 8, 9.30, 13, 19.30 en 23 uur Nieuws. 8.15 Handel. 8.30 Morgenwijding. 9.45-Platen. 9.55 Hoogmis. 11.30 Pianokwintet van Schumann. 12.00 Angelus. 12.03 Liederen van Delius. 12.15 Apologie. 12.35 Orkest. 13.20 Vervolg orkest. 13.40 „Spineuza". 14.00 Requiem van Bruneau. 15.00 De r. k. middelbare landbouw school. 15.10 Harmoniekorps en jongenskoor. 15.45 Gevraagde platen. 16.25 Vespers. 17.00 Ned. Herv. Kerkdienst. 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Oude psalmen. 19.15 Indisch dagboek. 19.45 Piano. 19.50 Boekbespreking. 20-05 Werken van Von Suppé en Johann Strauss. 20.45 Luisterspel „Wee de luisteraar". 21.45 Werken van Bach en Handel. 22.37 Actualiteiten. 22.45 Gebed. 23.15 Symphoni- sche muziek. HILVERSUM II, 414.5 M., 218 M. en 1875 M. 8, 1-3, 18. 20 en 23 uur Nieuws. 8.15 Werken van Sibelius. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Platen. 9.12 Postduiven. 9.15 Gevraagde pla ten. 9.45 H. G. Cannegieter: „Tuinieren". 10.00 Klankbeeld „Jesaja". 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 11.45 Tussen kerk en wereld. 12.00 Musette-orlcest. 12,30 Zondagclub. 12.40 Mannenkoor. 13.15 Zigeunerorkest. 13.50 Fragmenten uit „Manon". 14.05 Boekbespre king. 14.30 Kurhausconcert. 16.10 Liederen van Beethoven en Schubert. 16.30 Dansorkest. 17.00 Het protestantse kerklied. 16.30 Accor- deonmuziek. 17.45 Platen. 18.15 Zomerfeest. 18.30 Tango en rumba-orkest. 19.00 Lucht verkeersbeveiliging. 19.20 Platen. 19.30 Stra- diva. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Orkest en koor. 20.45 Voordracht. 21.00 Walsen. 21.50 Vrolijke platen. 22.30 Viool. 23.15 Werken van Schumann. Maandag HILVERSUM I, 301.5 M. 7, 8, 13, 19, 20 en 23 uur Nieuws. 7.15 Gym nastiek. 7.30 Platen. 7.45 Woord voor de dag. 8.15 Gewijde muziek. 9.00 Haydn. 9.15 Zie kenbezoek. 9.30 Marsen. 10,15 Cello. 10.30 Morgendienst. 11.00 Platen. 11.20 Voordracht. 11.40 Appassionata van Beethoven. 12.00 An- cora-trio. 12.30 Olympische Spelen. 12.45 Platen. 13.15 Orgel. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Fragmenten uit opera's van Mozart. 15.30 Liederen. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Werken van Sibelius. 17.00 Voor kleuters. 17.15 Orgel. 17.45 „Reuzenslangen". 18.00 Lichte muziek. 18.15 Sport. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Actualiteiten. 19.45 Prof. dr. A. J. C. Rueter: „Sociale en econo mische toestanden in de 17de eeuw". 20.15 Residentie-orkest en pianosolist. 21.10 Platen. 21.20 Als geestelijk verzorger met emigran ten naar Canada. 21.40 „Sans Souci". 22.15 Met band en plaat. 22.45 Overdenking. 23.15 Sweelinckkwartet. 23.40 Svmphonische muz. HILVERSUM II, 414.5 M.. 218' RL en 1875 M. 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur Nieuws. 7.15 Platen. 7.20 Olympische Spelen. 7.45 en 8.15 Platen. 8.45 Tsjechisch concert. 9.15 Morgenwijding. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Platen. 11.00 Op de uitkijk. 11.15 Wer ken van Engelse componisten. 12.00 Fluit, clavecimbel en piano. 12.30 Weerbericht. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Ensemble Bos. 13.15 Dansorkest. 13.45 „Wat gaat er om in de we reld". 14.00 Fragmenten uit „Arabella" van R. Strauss. 14.15 Solistenconcert. 15.00 Rot terdams herstel. 15.15 Lichte muziek en zang. 16.15 Engels piano-concert. 16.40 Olympische Spelen. 17.20 Hongaarse liederen. 17.30 Voor padvinders. 17.45 Olympische Spelen. 18.15 Richard Crooks 18.30 Olympische Spelen. 19.30 Politiemuziekkorps. 20.05 Echo van de dag. 20.15 Renovaseptet. 20.35 Luisterspel ..De koning die 's ochtends niet kon opstaan". 21.10 Promenadeconcert uit Londen. 21.55 Voordracht „De Rommelkamer". 22.10 Engelse melodieën. 22.30 Olympische Spelen. 23.15 „Met een lied door de wereld". HEDEN programmaboekje is lijvig en omvat wel iets meer dan een normaal mens in één oogopslag kan overzien. Beverwijk dat zoals burgemeester mr. H. J. J. Scholtens het zo aardig omschreef op de wespen taille der Hollanden is gelegen, kreeg in 1298 uit handen van graaf Jan van Hol land, „heer van Friesland en Zeeland", de stadsrechten en het is geen wonder, dat Herman Moerkerk deze gebeurtenis aan greep om haar tot pièce de milieu te ver werken in de grote historische optocht, v/elke hij voor Dinsdag 10 Augustus ont wierp. Die optocht. Ja, daar hebben de Wijkers zich eerlijk gezegd nog niet zo erg in ver diept', maar de Haarlemse kunstschilder Moerkerk, die ook de geslaagde optocht door de 700-jarige Spaarnestad arrangeer de, staat er de burgers borg voor, dat zij iets goeds te zien krijgen, geschiedkundig volkomen verantwoord, humoristisch naar de opvatting van de uit Brabant stammen de ontwerpeisen kleurig-sierlijk van lijn en gestalte. Shakespeare Grootscheeps is ook het openluchtspel opgezet, dat een aantal Beverwijkse ama teurs in het lusthof rond „Scheijbeeck" zal opvoeren: vier keer achtereen gaat daar de Midzomemachtsdroom van Shakespeare onder regie van F. Koolbergen tegen de levende achtergrond van het oude geboom te werkelijkheid worden, met muzikale begeleiding der H.O.V. onder Marinus Adam. En als het dan nog zo warm is, zal op Zaterdag 7 Augustus de brandweer demonstratie ter gelegenheid van het feit dat 250 jaar geleden de eerste onvervalste Beverwijkse brandspuit op de proppen kwam, wellicht openbare verkoeling brengenTalloze brandweercorpsen uit de wijde omgeving zullen meehelpen Eigenlijk het meest indrukwekken de onderdeel der feestelijkheden is wel de verloting' van de twee landhuisjes. De complete huizen, volledig ingericht en voor woningzoekenden om een brok in de keel te krijgen, wit-bepleisterd en inderdaad „van alle gemakken voorzien", zullen 1 September klaar komen en op Vrijdag 13 Augustus (wellicht voor bijgelovige mensen) zal de trekking uitmaken, op welk van de 60.000 loten de huizen zijn gevallen. De twee nieuwe woningen die de hoofdprijzen vormen van Beverwijks stadsfeesten-loterij, zijn thans bijna gereed. De gelukkige winnaars krijgen, zoals bekend, bovendien een gratis verhuizing, geen moeilijkheden met huisvestings- of andere instantieseen jaar gratis kolen, een maand „voor niets" brood en vele andere extra-faciliteiten. De Velserenderlaan wordt weer gemeente-eigendom Een deel van de Santpoortse Velserender laan geeft bij de schouw over de wegen in Velsen telkens weer aanleiding een aan schrijving aan de eigenaren dezer laan, een bouw- en handelsmaatschappij, te rich ten met de opdracht de nodige verbeterin gen aan het deplorabele wegdek aan te brengen. Indertijd kocht de tegenwoordige eigenares de laan, om door verlegging van de weg grond vrij te krijgen voor de bouw van een aantal huizen. Dit plan is echter niet doorgegaan, zijnde in strijd met een uitbreidingsplan der gemeente. Automatisch is het belang van de bouwmaatschappij bij een goed onderhoud van de laan verval len, zodat er heel wat voor nodig is, om haar tot de verplichte onderhoudswerken te bewegen. Er is lang onderhandeld met de eigenaren en ten slotte zijn zij en de gemeente het eens geworden over de terug koop door Velsen tot een bedrag van 6280. B. en W. achten dit aanvaardbaar en stel len de raad voor tot de koop over te gaan. GEMEENTE VERHUURT GROND. De directie van een meubelfabriek in Santpoort heeft B. en W. verzocht 150 m2 grond ten Westen van de Uitendaalstraat aan haar te verhuren, om deze grond te gebruiken als oprit naar haar opslagplaats. B. en W. adviseren de raad hiertoe over te gaan. Te veel om te vertellen Zo zou de bezoeker, die Beverwijk door kruist en overal op palen, lampjes of transpirerende voorbereiders stuit, nog veel meer kunnen vertellen: over de echte meute jachthonden, die in de optocht mee loopt, Gekke Jaapie, de stadszot uit vroeger tijden, wiens figuurtje evenmin ontbreekt, de muziekfestivals en de Breestraat ten slotte, naar men zegt Neêrlands mooiste hoofdstraat, waar een week lang 's avonds de feestelijke pantoffelparade van uit gaand Beverwijk zal schuifelen. Want de burgemeester deelt royaal vergunningen uit aan berenleiders, muzikanten, paling handelaren en andere luyden, die nood zakelijk zijn om een feest een feest te doen zijn. PAARD GING ER BIJ LIGGEN. Het was Vrijdagmiddag het paard van een groenteboer, die het te kwaad kreeg met de warmte. Ter hoogte van de Bever wijkse Conservenfabriek kreeg het de nei ging uit te rusten, hetgeen werd uitgevoerd ook. Doordat het beest door zijn poten heen zakte knapte een van de bomen af. Meer dan drie kwartier heeft het dier daar ge legen. Een emmer water mocht niet baten en hoe men ook rukte en sjorde, het paard kreeg men niet op zijn poten. Ten lange laatste moest een lier het dier op zijn poten helpen, hetgeen ook spoedig gelukte. ZATERDAG 31 JULI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De man in duplo". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Achter de wolken". W. 13. Theater, 8 uur: „Een trein gaat voorbij". Marquette Theater (Heemskerk), 8 uur: „Fantomas, de schrik van Parijs". Corso Theater (Castricum), 7.15 en 9.30 u.: „M'n onbekende echtgenoot". ZONDAG 1 AUGUSTUS. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „De man in duplo". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Achter de wolken". W. B. Theater, 2.30 en 5 uur: „Eén tegen allen"; 8 uur: „Een trein gaat voorbij". Marquette Theater (Heemskerk), 4 uur: „Dikhuiden"; 8 uur: „Fantomas, de schrik van Parijs". Corso Theater (Castricum), 3 en 8 uur: ,M'n onbekende echtgenoot." Gids voor verenigingsleven bijna klaar Zoals wij reeds eerder meldden, streefde een kleine groep Beverwijkse burgers, on der voorzitterschap van de heer N. van Leeuwen, er reeds geruime tijd naar, om enige ordening te brengen in het onover zichtelijk beeld van het plaatselijk ver enigingsleven, teneinde hierdoor een basis te scheppen voor onderlinge samenwerking waar deze in het belang van alle partijen geboden wordt. De reactie op dit streven van de zijde van het verenigingsleven kan niet an ders dan uiterst verheugend genoemd worden. Bijna 100 organisaties meldden zich spontaan onder verstrekking van de door de commissie verlangde gegevens. Van 200 andere verenigingen werden de beno digde gegevens alsnog verkregen. Uit al deze inlichtingen is een gidsje samengesteld, dat aan de verenigingen die reeds een gulden gestort hebben, wordt toegezonden. Verder ligt het in de bedoe ling om de gids nog vóór de feestweek te laten verschijnen. Het ligt niet in de bedoeling van de voor lopige commissie de verenigingen vast aan zich te binden, maar men is van oor deel dat het werk het beste verricht zal kunnen worden door een commissie, die het vertrouwen van de samenwerkende partijen heeft, reden waarom de commissie haar college op veel breder basis heeft gesteld, door het uitnodigen van verschil lende op dit terrein vooraanstaande figu ren, met het verblijdende resultaat dat ver scheidene representatieve figuren zich be reid hebben verklaard om tot de commissie toe te treden. Deze commissie is nu als volgt samen gesteld: mevrouw N. de BockLuyting, mej. M. Luypen en de -heren C. P. Bossers, A. Demmers, P. Fiege, G. J. Freridh, P. Gertenbach, Chr. Holling, J. de Jonge, N. van Leeuwen, G. de Mol, N. Passchier, J. de Roos, Jac. Ruurda, Paul Rijken, A. Ter voort, en L. Thomas. Een der meest voor de hand liggende taken voor de commissié is mede te wer ken aan een behoorlijke spreiding van de belangrijke uitvoeringen, welke de diverse verenigingen zullen verzorgen. Verheugend is dat op dit punt het programma-orgaan reeds met succes zijn taak heeft aangevan gen. Data van de H.O.V.-eoncerten en uit voeringen van Toonkunst welke samenvie len, konden, doordat zij bijtijds aan het centrale punt waren doorgegeven, alsnog behoorlijk gespreid worden. Reeds is een lijst samengesteld van het komende winterprogramma voor zover dit thans aan de commissie bekend is. SANTPOORTS FEEST CHIN. IND. REST. HONGKONG HAARLEM, Smedeslraat 21 - Telefoon 21375 ZANDVOORT. Zeestraat 38 - Telefoon 2925 (Adv VERKENNERS GAAN NAAR TEXEL. De Beverwijkse verkenners van de St. Josef groep zullen een week, ingaande Maandag 2 Augustus gaan kamperen op het eiland Texel. EZELACHTIG. Op de Breestraat moest een personen auto uitwijken voor een met een ezel be spannen wagen, omdat het dier een plot selinge sprong maakte. De auto reed daar door echter tegen een 14-jarige wielrijd- sler op. Het meisje werd met een hoofd wonde, een vleeswonde aan de zijde en een gecompliceerde beenbreuk in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Verzorg Uw huid! Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huid: Purol. Voor het stamhuis van Santpoort's harddraverijen „Café de Weyman" zul len Dinsdag de ringen gestoken wor den: om negen uur in de ochtend treedt de jeugd daar aan op de fiets en om half twaalf op het losse paard. In de middaguren krijgt men de tilburies te zien: ringsteken voor paren. De rondgang door het dorp in de avond van de ringryderij met „Wilhelmina" voor op en het bestuur van de Harddraverij- vereniging in 'een mailcoach mét de prijs winnaars en andere gegadigden in de rij zal de eerste Santpoortse feestdag besluiten. Niet echter dan nadat het lunapark om twee uur op het terrein aan de Hoofdstraat zijn poorten heeft geopend om liefhebbers van auto-scooter, octopus enhoepla tent op een eerlijke manier lichter te maken. Maar Santpoorts grootste festijn wordt toch wel de kortebaandraverij op de Ha- gelïngerweg, waar bijna alle bekende stal len van Nederland acte de présence geven om de eer en de prijzen van 600, 250, 100 en 50 gulden. Dertig inschrijvingen hebben het bestuur zeer tevreden doen kijken en als burgemeester mr. M. M. Kwint, de ere voorzitter in de middag de winnende ren- Velsen-Noord Waardering voor een eeuw arbeid Vier jubilarissen bij Van Gelder In de reeks van jubilea bij Van Gelders Papierfabrieken was het Vrijdag wel een heel bijzondere dag, daar niet minder dan vier leden van het personeel hun zilveren arbeidsjubileum herdachten. Het waren de heren J. van Henten en J. B. P. Binkhorst, respectievelijk werkverdeler en arbeider van de afdeling sjouwploeg; K. Swart, eer ste logerij-arbeider en S. H. van Diggelen, automonteur, welke laatste de pensioen gerechtigde leeftijd reeds bereikte. De jubilarissen, alle vergezeld van hun echtgenoten en kinderen, hebben, behalve de heren Van Henten en Binkhorst, die gezamenlijk kwamen, van de directie in tegenwoordigheid van ir J. M. de Muinck Keizer bij monde van de heer J. Smit, fabrieksdirecteur, veel waardering ont vangen voor al hetgeen zij hebben gepres teerd. Als blijk daarvan mocht elk der ju bilarissen een enveloppe ontvangen als mede een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie. De heren Van Henten en Binkhorst wer den ontvangen in het feestelijk versierde magazijn van hun afdeling, waar zeer velen bijeen waren. De héér J. Grinwis, chef der mechani sche werkplaats, dankte voor hetgeen beide jubilarissen, op wie nooit een vergeefs be roep is gedaan bij dag of nacht, voor hun arbeid. De oud-werkbaas, de heer F. Fijtsma, memoreerde de voor- en tegenspoed in de vorige kwart eeuw. De heer A. Mol schetste namens het Ju bileumfonds onder het motto „De tijd gaat voort" beide personen in hun werk. Jubilaris Binkhorst ontving een huis kamerlamp, de heer Van Henten een kap stok en hun dames een bloeiende plant. De heer K. Swart mocht in een van dankbaarheid getuigende toespraak van de heer A. Geerlofs, werkbaas, namens het logerij--personeel vernemen, dat deze af deling geen gemakkelijke is, waar voort durende waakzaamheid wordt vereist. Een enveloppe vergezelde deze lofuiting en mevr. Swart kreeg bloemen. De heer C. Stekelenburg, collega, dankte voor de prettige samenwerking gedurende 25 jaren. ners zal hebben beloond, zal Santpoort zich opmaken voor een „knalbesluit" voor de zelfde „Weyman", waar de feestweek is geopend. Blijft nog steeds voor HERENCOSTUUMS 25 TOT 150 GLD. betalen. Tropenkleding, leren en winterjassen, goede prijzen. KAMPERVEST 45 - TEL. 17825 - HAARLEM (Adv.j IJmuiden Dieven op het duinpad Een leegstaande bunker in de duinen, dichtbij het strand van Duin en Kruidberg, vormde de laatste weken een handige en kosteloze rijwielstalling voor strandgan- gers. Fietsendieven hebben er echter reeds nu hun slag geslagen: twee rijwielen bleken aan het einde van een zorgeloze zee-dag, spoorloos verdwenen. De politie waar schuwt een ieder voor het grote risico van deze gratis stalling. Geëvacueerd, tv m stroom IJm. 86, pia IJm. Ill, die aLn«-Ili?|^ Haringhaven hebben meer aan de visserii ,„f deze „eek overgebraSfeoïï Rijksbinnenhaven trom De schepen zijn neSSl" tant van het Bureau t. ®"'-. vaartuigen. Ju Ter"Kave VVoansdasmHda,]!,., haven binnen wegen, kotter E. 594. De 20 kiste? 14 den in IJmuiden gelost Zeer groot was de V haaien. De Perseus hain^b. van 100 kisten. Ook tofs de KW 9 hreek,.. V de KW 9 brachten haaieiT'^^lI zakten mede door hetSL?1*» per kist van 50 kg. e ^,*,1 .pufschuit". -ol'c«iv, u moest ondeiRaar, -- ^l» de NV. Scheepsbouw^*1*? Woubrugge onder handen «ï*6*! dels is de logger in fevfiS meerden zal de volgende visserij vertrekken. Dezer dI?W!ï» trawllogger Arie Nico KW S"' de vaart gebracht. Dit reparatie aan de motor De En Avant (Ijm om trekken" ter haringvisserij winches weigerden. De te hulp komen om het J Irrïirtari Tho TPA «v«mi moest dl?*., de reis met 100 kisten haruS Een m Boulogne thiiislsli,S; Ier kwam Vrijdagmorgen Jï? haven binnen. Het schip was 3 de trawtoaringvisserjj.Tett,,, fnri It arm tfrmlfav, J Agenda voor Veis en IJmuiden ZATERDAG !1 JITJ Thalia, 2.30 pur: „Tom PW' „De beste jaren van ons leven"' Rex 7 en 9.15 uur: „Ali Baba en rovers". Terrasvogelsterrein, 1 demonstratie. w ZONDAG 1 AUGUSTUS. Thalia, 2.30 en 7.30 uur: Als Rex, 3, 7 en 9.15 uur: Als ZatKfsj MAANDAG 2 AUGUSTUS. Thalia, 7.30 uur: Als Zaterdag. Rex, 8 uur: Als Zaterdag. Raadhuis, 9—12 uur: Spreekuur vrq ttJtJ 13. De sheriff reed in een woeste galop, tandenknarsend over de weg. En omdat die weg slecht was, was hij beter geschikt voor een paard, dan voor een auto. De plichtsgetrouwe sheriff schoot dan ook flink op. De gestolen auto passeerde hij al vlug en na een kort onder zoek constateerde hij, dat er niets van over was dan een wrak. Daarom vervolgde hij zijn weg en kreeg na een poosje de vrachtauto in het oog. Nu, op die vrachtauto vond, zoals we kun nen weten, het weerzien van Panda en Nick Nugget met Joris Göëdbloed en Billu Bulk plaats! „Heb ik van m'n leven!" sprak Joris verbaasd. „Als dat de kleine Panda niet is! Die treft men nu ook letterlijk óveral aan!" „Laten we ze bewusteloos slaan!" stelde de schurk Billu Bulk voor. „Probeer dat maar eensl" riep Nick Nugget, de goudzoeker. Op dat spannende moment was de sheriff de vrachtauto dicht ge naderd en bij wijze van waarschuwing schoot hij zijn revolver in de lucht af. De chauffeur stopte onmiddellijk en stak zijn hoofd uit het raam. „Is er iets, sheriff?" vroeg hij vrien delijk. De garage-werkplaats was voor de heer Van Diggelen eveneens in feesttooi toen onder grote belangstelling de heer H. v. d. Veen, chef autobedrijf, mémoires ophaalde over het leven op de „koffiemolen", de oude tram van Haarlem naar Alkmaar, het werk aan de Ballast Mij, nieuwe sluis en andere baantjes, om bij Van Gelder de laatste jaren door te brengen. Namens het garagepersoneel werd de heer Van Diggelen vereerd met een sche merlamp en ontving zijn echtgenote een plant. De jubileumcommissie vond in de heer A. Mol haar tolk, die een enveloppe aan bood aan de met de ere-naam „Ome Siem" betitelde en eveneens een plant aan de echtgenote overhandigde. Ten slotte uitte de heer P. Visser, baas, grote waardering voor de preciese werk zaamheden van de jubilaris. Scliulpen-jeugdl'eest met muziek De tot in de puntjes verzorgde reis voor de kinderen der Buurtvereniging „Schul pen" heeft Vrijdag aan een honderdtal Schulpenaartjes een bijna onvergetelijke dag bezorgd. De hoge temperatuur kon het welslagen niet beïnvloeden. Met twee autobussen werd door de stad Alkmaar eerst gereden naar de grote speeltuin „Duin-vermaak" te Bergen en een bezoek gebracht aan de „Bedriegertjes". Daarna is via Groet en Hargen de tocht voortgezet naar Cam perduin. Het prachtige, brede strand leen de zich voor 't grote gezelschap uitstekend tot baden, wat ook prompt geschiedde. Daarna toog men naar „De Rode Leeuw" in het prachtige duin van Schoorl. Bij de thuiskomst, die door tientallen ouders nabij de Hoogovenhalte werd afge wacht, wachtte nog een bijzondere attractie in de vorm van de jubilerende Harmonie „St. Caecilia", die ongetwijfeld voor het doorstaan van de warmte bijzondere lóf toekomt. Voorafgegaan door vrolijke mars muziek toog de stoet langs Schulpweg en Wij kerstra at weg naar de Duinvlietstraat en maakte vervolgens nog een ere-rondje over „Schulpen". Nadat de heer J. W. C. Scherpenhuizen, voorzitter, aan alle lei ders en leidsters voor hun voortreffelijk werk had dank gebracht, reikte de heer J. A. de Dood de prijzen uit aan de win naars van de prikkaarten-premies. Deze vielen ten deel aan Garla v. Heyst en Jan de Dood, die de eerste en tweede geldprijs deelden en aan Julia v. d. Veen, die de der de geldprijs in de wacht sleepte. IJ muiden-Oost Haarlems Dagblad-elftal verloor van Leidse collega's Op het terrein van de R. H.B.S. te Velsen speelde Vrijdagavond een voetbal-elftal van Haarlems Dagblad tegen vertegen woordigers van het Leids Dagblad, een wedstrijd waarin de Haarlemmers met 31 het onderspit moesten delven. Ondanks de woestijn-nqigingen van het veld en de subtropische temperatuur werd er de gehele wedstrijd door aan beide kan ten hard gevochten. De rust ging in met 10 ten gunste van de Leidenaren. Nadat de Leidse doelman na de thee een strafschop uit zijn heiligdom had wdtil werken, voerden de Sleutelstad-bwa de score op tot 3—0, waarna Walpia slotte met een mooi schot nog de ee: n te redden. OPBRENGST VAN DE STR.Ul Gevonden voorwerpen van 23 to: KI: 1948. Inlichtingen hoofdbureau va pa kamer 4, van 11—12 en van 16—iT iedere werkdag, met uitzondering v;:i terdagmiddag. 2 padvindersriemen, padvindersslcs! belle), jongensjasje, schoen (kind),di vulpenhouder, insigne bollentochl, hüi opvouwbaar stel fietssleutels, vooras portemonnaie, luchtdrukmeter, sria broche, enige postduiven, huissleutel sokken, bril, kettinkje, slipover, portefeuille. Oh, Calharina! Zelfs de beste breister hat zo nu een steek vallen en de beste Calhrinstt geet wel eens wat. „Calharina Dmw, ongetwijfeld een beste trawler, Hf» dezer clagen ter visserij, maar few* kleine meid buiten de pieren was, lm* men het kompas ehachtergem De boot keerde op haar zog tog haalde het onmisbaar instrument het hoekje voor de vergeten om. Wa» de reis weer werd aanvaard. C Wereldnieuw Op het randje. Te Sywell bij Nor» zijn de 14 passagiers en de bemu-j van een vliegtuig ter nauwa1 r>x de dood ontsnapt. Het toestel een noodlanding uit te smakte bij de rand van net ver tegen de grond. Onmiddellijk ^- len het vliegtuig verlaten het in brand. De passagiers verio.cu- Verzoekf Het Tsjechoslowaakseivakvjjjj heeft telegrafisch het werddvaBg* verzocht door een bijzondere een onderzoek te doen omstandigheden van de ram. wigshafen. a Luchtpiraten. De enige cverlevatë J C a talina-vliegboot die nuitfstj Macao in zee stortte, dat vier Chinezen, die als passgj boord waren gekomen, w - tracht hadden de bemaal meesteren, teneinde de pa roven. De piraten waren van weest het vliegtuig °P plaats op een rivier te lat der luchtrovers kon vliegen, overlevende. Kelder in de lucht. Manséap. Britse genie zijn er m schuilkelder in de Tierg -c. zen. De bunker bezweér®» plosie van een lading miet. Door het geweld werd ook een stuk van de ia: beschadigde Kaïser W het eind van de Kurluw slagen. Het vorig jaarIjd*^ maal toe tevergeefs gepoog op te blazen.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 2