RESTANTEN tizec't flinke meisjes Tapijthuis H. Ineke De Jong's speciale Openluchtspel in Santpoort tijdens de feesten Oplossing van het conflict Bloembollencultuur"? in Nederland exported ruim 137.00 groenten en „Reym" Steno-Typen SECRE TARESSE BOEKH.- CORRESP. IWSTx PONT èen woning Herenmodehuis BOEKHOUDEN KOMT! RAD 10-monteurs Dlpl.NRc- MB I O-technicus Dlpl.NRf RAD 10-telegrafist P.p.ft M.T.S.-toelatingsexamen t, I* M technisch instituut Van Randioze Brillen Zware Knotsen van Brillen MAANDAG 9 AUGUSTUS 1948 I] MUIDER COURANT „HET GULDEN UUR" Historiestuk met actuele inslag Het ligt voor de hand, dat de besturen van de Oranje-vereniging „Santpoort" en van de „Vereniging tot het houden van Nationale Dagen" alles in het werk stellen de komende feesten ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Koningin te doen slagen. Omdat men meende, dat het openlucht spel „Het Gulden Uur" van Jef Heyden- daal tot dit welslagen veel zou kunnen bijdragen, werd besloten dit spel op te laten voeren, maar tegelijkertijd met een aan tal andere Oranjeverenigingen uit de om trek samen te werken, opdat voor elk dezer verenigingen de financiële zorgen en risico wat minder groot zouden zijn. Jef Heydendaal's openluchtspel, dat in het Burgemeester Rijkenspark ten tonele zal komen, is van een geheel ander genre, dan wat tot nu toe te zien werd gegeven. Het begint met de toneelrepetitie van een 40-jarig jubileumspel, waarin men een bekende radio-hoorspeler als Willem Hout mans druk in de weer ziet met het in scène zetten van een spel, dat zich afspeelt in 1572 en voorstelt de kamer van Juliana van Stolberg, de stammoeder van de Oranjes, in kasteel Dillenburg, waar zij na het verlies van haar zoon Adolf (die bij Heiligerlee sneuvelde) haar zoon Lodewijk "ontvangt. Deze keert zo juist van een mis- lukte veldtocht terug en blijkt zwaar ge wond te zijn. Wanneer dan ook haar jong ste zoon, Hendrik, het besluit neemt even eens agn de zijde van de oudste, Willem de Zwijger, voor de vrijheid der Neder landen te gaan strijden, roept de zwaar beproefde moeder vertwijfeld uit: „Mijn God, moet ik dan al mijn zonen geven voor dit volk". Maar een diepgeworteld Gods vertrouwen, gepaard gaande aan een on wrikbaar geloof, doet haar er aan toevoe gen: „Maar Uw wil geschiede. Deze sterke karaktertrekken, die 400 jaar geleden de grondslag voor onze vrij heid werden, worden door de spelers tot tevredenheid van de regisseur gespeeld. En als ze met een of andere uitbeelding geen raad weten, verwijst de regisseur hen naar de figuur van onze jubilerende Koningin, in wie de grootheid van Juliana van Stol berg nog niets van haar glans heeft inge boet. Midden onder de plezierige uiteenzet tingen komt echter het bericht van mobili satie. De vage dreiging wordt plotseling werkelijkheid. Onwezenlijk en onwillig, maar met de bangste voorgevoelens in het hart, verlaten de medespelers het toneel en het zo zon nig begonnen eerste deel eindigt met de inval van de Duitsers. Werkelijke strijd Via 1940 slaan wij dan vijf jaar over en we zien in het tweede deel dezelfde mensen nu in werkelijk volle strijd met de overweldiger. En de gebeurtenissen ver tonen een verbijsterende overeenkomst met het eerste deel. We vinden enige van de spelers bij een geheime radio-uitzending terug, waar ze in de stem van Hare Ma jesteit de ware leidster van het verzet be groeten. Plotseling rijst het geslagen maar onge broken volk weer op. Bevrijdingsklokken luiden en zo zijn we dan aan het laatste deel gekomen, de jubel van 1948. Weer zien wij de spelers druk in de weer, maar thans voor het 50-jarig jubileum. Nu repeteert men een scène van Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands, en zien wij de strijd, die ontbrandt tussen de afgevaardigden van de stad Brussel en enige strenge leden van de Staten van Holland, als plotseling de Prins zelf ver schijnt en een van de schoonste karakter trekken der Oranjes toont: de christelijke verdraagzaamheid, gebouwd op waarachtig Godsvertrouwen. Zo eindigt dan zowel de „repetitie" als het hele spel in vreedzame eensgezindheid, onder het gezamenlijk zingen van het „Wilhelmus". Het défilé, dat zich daarna ontrolt, eert in de figuur van Willem de Zwijger tegelijk allen, die na hem ons volk zijn voorgegaan. Aan de opvoering van dit openluchtspel werken mede de bekende radio-hoorspelers Huib Orisand als regiseur Willem Hout mans; Péronne Hosang als Juliana van Stolberg, Maarten Kapteijn als Lodewijk van Nassau en Bert Dijkstra als Hendrik van Nassau. Een aantal speelsters spelers van de toneelverenigingen „Ge zellig Samenzijn" uit Hoofddorp en „Op gang" uit Aalsmeer verzorgen in dit spel de bijrollen als Cornelis Dirkszoon, Van Ol- denbarneveldt en schepenen der stad Brus sel, Staten van Holland. Verder werken mede het zangkoor „Da Pacem" en het mu ziekgezelschap „Wilhelmina". Een honderdtal figuranten zet tevens dit groots opgezette openluchtspel luister bij. Het geheel staat onder leiding van de bekende regisseur-toneelspeler Gert. Lin- denberg uit Amsterdam. San tpoort-Dorp Vuurwerkje Eerlijk gezegd is het met veel misbaar aangekondigde vuurwerk tot besluit van de Santpoortse feestweek een tikkeltje tegen gevallen. De snorkende term^ji, waarin het weidse programma zich uitputte, bleken in wezen een korte en weinig grootse verto ning op te leveren, waarvan een deel mis lukte, wellicht onder invloed van het weer, dat Zaterdag niet bepaald tot het welslagen van een vuur-festijn bijdroeg. Tegen half twaalf waren dorp en kermis leeggelopen om langs de Rijksweg de ko mende dingen af te wachten en een kwar tier later stoven de eerste vuurpijlen een dreigende hemel tegemoet. Een waterval, de traditionele zonnetjes en een (weinig actieve) telegraaf gingen aan het sluitstuk, dat de harddraverijvereniging tot onder werk had, vooraf. En met dit vuurwerkje heeft Santpoort zijn jaarlijkse harddraverij week besloten, om met man en macht aan de voorbereiding van jubileum- en kro ningsfeesten te gaan werken. IJmuiden Verregaande waaghalzerij op de pier De Neeltje Jaqoba moest ec aan te pas komen Zondagmiddag heeft zich, tijdens het woeden van de Zuidwesterstorm, een klein drama op IJmuiden's Zuiderpier afgespeeld, dat goed is afgelopen, maar een schril licht werpt op de onverant woordelijkheid, waarmee sommige jon gelui met eigen en andermans leven omspringen. Twee jongemannen hadden Zondagmiddag 't plan opgevat om de pier op te gaan, maar toen zij ver voorbij het veilige deel waren gekomen, bleek de terugtocht door de over komende zeeën en de vloed niet zo een voudig te zijn. Zij durfden' niet terug en de reddingboot van de N.Z.H.R.M. de „Neeltje Jacobavoer uit om te proberen de waag halzen uit hun benarde positie te bevrijden. Inmiddels had zich ook van het strand af een reddingsploeg gevormd, die met behulp van een lijn de pier-acrobaten in veiligheid bracht. De „Neeltje" kon onverrichterzake terug keren, maar dit geval bewijst weer eens, dat het verre van raadzaam is bij onstuimig weer de pieren als wandeloord te kiezen. IJmuidense f'eestplannen nemen vastere vorm aan De commissie voor de aanstaande jubileum- en kroningsviering in IJmui- •den heeft de laatste tijd een verheu gende activiteit aan de dag gelegd. Tijdens haar laatste vergadering kon worden meegedeeld, dat 't Lichtkanon van Philips met zijn enorme projectie doek inderdaad de feesten komt op luisteren. Verder werd bekend gemaakt, dat de data voor de feestviering 31 Augustus en 4 September zullen zijn. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 8 Augustus: IJM. 29. Zeeleeuw, rederij Marezaten, met vis, 19 Juli vertr. IJM. 33. Thorina, rederij de Vem, met ha ring, 31 Juli vertr. IJM. 112. Rotterdam, rederij de Vem, met haring. 30 Juli vertr. IJM. 15, Cornelis, rederij Cornelis Bart. met haring. 30 Juli vertr. R.O. 53. Dirkje, met haring. 30 Juli vertr. Vertrokken 7 Augustus: IJM 77. Poolzee; IJM 71, Bloemendaal: IJM., Medan; IJM 37, Gloria; RO 15, Antjej Harl. 21, Leonarda. Haringloggers: 7 Aug. binnen-: KW 79, met 465 kantjes van 7 schepen 8 Aug. binnen: 3 KW 39. met 231 kantjes KW 38 met 280 kantjes van 5 schepen. KW 110, met 231 kantjes. HET SPOOKTE ROND DE PIEREN. De storm heeft Zondag van 12.15 uur af de loodsdienst in IJmuiden stilgelegd. SCHEEPVAART K.N.S.M. Atlas 6 Aug. van Genua naar Am-sterdam. Bacchus, 6 Aug. te Beiroet van Alexandirië naar Famagusta. Deo Duce 6 Aug. van Kopenhagen naai- Amsterdam. Euterpe, 6 Aug. te IJmuiden varn Amsterdam naar Odense. Ganymedes, 6 Aug. van Maracaibo naar Curacao. Hoegh Cignet,- 7 Aug. van Ant werpen naar Paramaribo. Hos," 6 Aug. Kaap Finisterre gepasseerd van Gibraltar naar Rot terdam. Iris, 6 Aug. Holtenau gepasseerd van Amsterdam naar Aarhus. pdysseus, 6 Aug. te Amsterdam van Seville. Roelf, 6 Aug. van Hamburg naar Bremen.. Strabo, 6 Aiug. van Gothenburg naar Amsterdam. HOLL. WEST-AFRIKA LIJNEN. Muider- kerfk, 5 Aug. te Lofoita van Port Amboin naar Novoredondo. Zwijndredht, 6 Aug. van Am sterdam naar Antwerpen. HOLL. AFRIKA LIJNEN. Aalsum, 6 Aug. van Mombassa naar Suez. Bloemfontein, 6 Aug. te Kaapstad van Teneriffe. Lieve Vrou- wekerk van Durban naar East Londen. OCEAAN. Polyphemus 6 Aug. te Am sterdam van Batavia. VINKE C- Zijpenberg, 7 Aug. te Rot terdam verwacht varn Jucairo. Britsum, 6 Aug. te Rotterdam verwacht van Nuevitas. Laren- berg, 6 Aug. Kaap Finisterre gepasseerd van Meilla naar Amsterdam. WIJSMULLER IJmuiden. De sleepboot Noordholland slepende met het zeiljacht Albert Leo Sdhlageter van Bremershaven naar Rio de Jamedro arriveerde gisteren ter plaatse van bestemming. De slbt Stentor vertrok hedenmorgen met twee elevatorbakken van Bergen naar Rot- terdam. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 7 Aug. binnengekomen: Prudentia v. Karlsstad, Windar v. Harlingen, Eems- stroom v. Halmstad, Aldebaran v. Middles- borough, Oostzee v. Hamburg, bijleggers: F airplay 14 en VII met raderboot en ponton van Hamburg voor Rotterdam, Draco v- Opor to, Dorterel v. Liverpool, Hilversum v. Havre, Rudolf v. Nigoipool. Zaterdag naar zee: Cape Howe n. Durban, Marietje Beumer n. Sundsval, Bomma n. Oslo, Fa-gebrö m. Rotterdam; Lena n. Einden, Green- finck n. Londen, Agneta Kristensen n. Oslo- suindi, Constant n. Haosweer, Jans n. Londen, Patria n. Gothenburg, Rijnstroom n. Londen, Vliestroom n- Huil, Doggersbank n. Frederiks- berg en Oranjefontein n. Antwerpen. Zondag binnengekomen: Spaarnestroom v. Fohi, Eemstroom v. Londen, Blover v. Lon den, Regea v. Delfzijl, Berkelstroom v. Huil, Sierte v. Londen, Hada v. Kopenhagen. Vertrokken: Euterpe naar Odense en Berg- sund n. Kalmar. HOOGWATERTIJDEN Maandag 9 Augustus: 6.33 en 17.00 uur. Zondag 10 Augustus: 7.18 en 19.45 uur. Meer zeggenschap voor de groepen Dezer dagen is in ons blad een verklaring van het Hoofdbestuur der Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur gepubli ceerd, waarin van de mogelijkheid wordt gewaagd, meer dan totnogtoe contact te zoeken met de groepen in de Vereniging en hen in de gelegenheid te stellen het Hoofdbestuur over de zaken, voor het Vak van belang, te adviseren. Bij nadere informatie naar de pla; welke deze „groepen" in de Algemene Ver eniging innemen, bleek ons het volgende: Ieder kweker van bolgewassen kan lid worden van de Algemene Vereniging voor Ëloembollencultuur. Hij is daartoe echter niet yerplicht en dientengevolge staan nog een vrij belangrijk aantal kwekers buiten deze organisatie. Behalve van de Algemene Vereniging, kan de kweker tevens lid worden van een der zogenaamde groepen,, de vereniging „De Tulp", „De Hyacinth", „De Narcis", die zich dus specialiseren op de behartiging der belangen van hen die deze gewassen telen. Het is echter niet zo, dat men, als lid van de Alg. Vereniging, ook automa tisch lid wordt van een der groepen, lang niet alle leden der Algemene Vereniging zijn dan ook lid van de groep. Meestal treft men daarin aan die klasse van kwe kers, die van de bloembollenteelt haar hoofdbestaan maakt, en houden velen van hen, die slechts een klein of „gemengd" bedrijf hebben (zoals in Noordholland, waar velen de groententeelt gelijktijdig met de bloembollencultuur beoefenen) zich afzijdig. Het Hoofdbestuur schijnt thans, gezien gijn verklaring, van plan, voortaan" over de maatregelen (de oorzaak van alle con flicten van de laatste tijd) het advies te vragen van de groepen als „direct belang hebbenden". De positie van het Hoofdbe stuur zou dan worden die van „vertrou wensmannen" der Algemene Vereniging, en het Hoofdbestuur zou de adviezen van de groepen kunnen toetsen aan het alge meen vakbelang. Algemene ledenvergadering op dood spoor? Men zou zich kunnen afvragen, in hoe verre dit zal bijdragen tot verbetering van de toestand in de Algemene Vereniging. Het heeft er de schijn van, dat die ver betering hierin zal bestaan, dat de alge mene ledenvergadering, ten aanzien van beslissingen over de maatregelen, min of meer „op dood spoor" gerangeerd zou worden. Het Hoofdbestuur toch heeft reeds eer der te kennen gegeven, dat het de wijze van behandeling dezer kwesties, zoals die thans geschiedt, onjuist acht. Van het Hoofdbestuur kwam ook indertijd het voorstel, dat de leden zich bij referendum over de maatregelen zouden uitspreken, waarbij de individuele verantwoordelijk heid meer op de voorgrond werd geplaatst en deze kwesties onttrokken werden aan de sfeer van vergaderingen en propa ganda. Dit voorstel is indertijd,'door toe doen van de anti-saneerders, verworpen. Thans schijnt het Hoofdbestuur, zij het langs andere weg, toch te willen zoeken naar een mogelijkheid, dat een rustiger bespreking en behandeling van deze aan gelegenheden zal kunnen geschieden, waartoe zij dan de groep het aangewezen instrument acht. De situatie op de algemene ledenverga dering was toch zo, dat de anti-saneer ders daarin een meerderheid vormden, en dan ook de besluiten wisten door te drij ven, die tot het huidige conflict hebben geleid (afschaffing der maatregelen, ver breking van de band met het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten). Maar een uit spraak van de Algemene ledenvergadering impliceert nog niet, dat „het Vak" in meer derheid die uitspraak ondersteunt. De oor zaak van deze tegenstrijdigheid ligt in de organisatie der Algemene Vereniging. „De Noord" domineert Hei stemrecht is namelijk geregeld aan de hand van de betaalde contributie, met dien verstande, dat iedere afdeling ten hoogste 13 stemmen mag uitbrengen. Dat betekent een nadeel voor de grootste af delingen, die de meeste contributie betalen, maar wat hun stem in de vergadering be treft, in het nadeel zijn. Immers, is „De Zuid" de oude „Bloembollenstreek", in enkele grote afdelingen geconcentreerd, in „De Noord" treft men juist vele kleine af delingen aan, die met elkaar „De Zuid" regelmatig overstemmen. Maar in werkelijkheid is de situatie zo, dat terwijl de Noordelijke districten Anna Paulowna, West Friesland, Geestmer- ambacht en Kennemerland tezamen 2376 ha betelen, de „Bloembollenstreek" een beteeld areaal heeft van 3316 ha (volgens opgave van het Bedrijfschap voor Sier teeltproducten over 1947). Daarbij komt, dat vele kwekers in „De Noord" met ge mengde bedrijven, andere belangen heb ben dan de kwekers, die zich op de bloem bollenteelt hebben gespecialiseerd. Zodoende ontstaat de wrijving in de Algemene Vereniging; zodoende worden ook de uitspraken van de algemene leden vergadering niet immer vereenzelvigd met de mening van „Het Vak" en dit is wel licht ook een der redenen, waarom men ten Departemente het besluit der Algemene Vereniging tot afschaffing der sanerings maatregelen, met een kleine meerderheid van stemmen genomen, naast zich heeft neergelegd. De verklaring van het Hoofdbestuur schijnt er op te wijzen, dat men deze klip in de toekomst wil omzeilen, door de saneringsmaatregelen en alles wat er aan inhaerent is, in de groepen te doen behan delen, waar de hegemonie van „De Noord" het centrum der anti-saneerders nog niet zo volkomen is. Overigens zou ter duurzame stabilisatie van de toestand, waarschijnlijk alleen een organisatorische herziening uitkomst kun nen brengen; maar waar deze herziening, die een statutenwijziging inhoudt, onder dè bestaande reglementen zou moeten worden behandeld en goedgekeurd, is vooralsnog geen mogelijkheid te zien, hoe men dit doel zou moeten bereiken. Men heeft reeds ge tracht een nieuwe organisatie op te rich ten, maar dit denkbeeld is gestrand op het afwijzend standpunt van hen, die de oude „Algemene Vereniging" geen concurrentie willen aandoen. Zij beschouwen de „Ver eniging tot behoud van het Bloembollen vak" (de organisatie der anti-saneerders) reeds als een „staat in de staat" en wensen niet mede die weg op te gaan. In ieder geval wacht men in de kwekers kringen met grote belangstelling de eerst komende algemene vergadering af. „Ongevaarlijke" granaat explodeerde Een explosie verscheurde gisteravond tegen zes uur de Zondagmiddagstilte in de Gerard Doustraat te 's-Gravenhage,. Even later liep een jonge man hevig bloedend de straat in en viel op het trottoir bewuste loos neer. Het was de 26-jarige H.T.M.- conducteur H. Knoops, die bezig was ge weest de kop van een granaat te demon teren ten huize van zijn schoonouders. Bij deze explosie werd een 8-jarige jongen Bram Groeneveld aan armen en gelaat ge wond. Hij werd in het ooglij dersgasthuis opgenomen. De 17-jarige Jan Groeneveld mocht, na behandeld te zijn aan arm- en beenwonden, weer uit het ziekenhuis Zuid- wal naar huis terugkeren. Knoops werd zeer ernstig aan beide handen gewond. Hij zal waarschijnlijk enige vingers moeten missen. Zijn schoonouders, vrouw en twee schoonzusjes bleven ongedeerd. Het projectiel, waarschijnlijk de kop van een. luchtdoelgranaat, werd door de broer van de heer des huizes, enige tijd geleden in het Haagse bos gevonden. Inplaats van het gevaarlijke projectiel bij de politie in te leveren gaf hij het aan zijn'neefjes „omdat er toch geen kwaad bij was". ii i "Öfn Te Praag zijn mannen gestraft monstraties op rte? voldoende ingegri°kc Reuier uit betrouwf h*t tf gelooft behoorden ,ro '"'-0 'r maatregelen boeS, 5? rechten en degS bevinden zich ong? Hetisthansbeke.! fers gearresteerd®"^'J komende straf was? 11 ftrL'* ms die„pgele ten der politie. On»l !Sïi gerecht moeten hele land zijn aideS9^» de voor de demonsS®"®^?! Sok„Weidersopnttakf^ Ongeveer een tien?.?1 greep het national. iftI n>4. tegenheid om tenen rt streren. Z(j met de namen van B. d ontrolden Britse en a?®®!» De politie greep De heer M. prjn. Centraal Bureau va, 5v?e in Nederland, heeft ML17! verscheidene landen??5"* Ujk is geëxporteerd WOM?18 en frmt. Hiermede is haat geweest. Het is ech steeds op dergelijke groleïï^1 worden gerekend. VanS de heer Prins de Duitsland Sinds 26 aV? 3'V hieraan bi na 40.000 eerste plaats is hiKSSJ E kostbaar voedsel voorki„*%i Plaats is het voeSfc^ het nodig was. -*i Het Centraal Bureau is var, deze export een zaak is. die tv bouw als de regering aaSS tekent, dat beide in £1 voor de financiering em Jï zorgen. Het standpunt van dienaangaande is nog niet bew? tuinbouw echter een greet;? dient de regering eveneens standpunt in te nemen. Het Centraal Bureau heeft a- -, genüe oplossing voorgesteld- Tl,rJ groentenafzetfonds kan een worden gebruikt voor dit dc opbrengst van de gezamenli heffingen. Het dan nog onö diag zou door de gezamenlijk - veilingen moeten worden opate gegaan zou moeten worden var, de groentenomzet van 19*7 Dj~ zullen dit echter niet in contanten! opbrengen. De mogelijkheid we onderzocht of de dirèetiévan Coöperatieve Boerenleenbanken diet kunnen verschaffen op bosg Het gaat om het behoud van d markt voor een'reeks van jara - vooravond van de handelsbè?-^ met West-Duitsland de leveranties zetten zou zeer onverstandig zij; dit zeer nadelige gevolgen zou hebben. Noch door de veilingen noch kwekers zullen op het ogenblik bijeen moeten worden gebracht dien achteraf zou blijken, dat l welke zijn gebruikt om de ex Duitsland doorgang te doen vir,,.., loren zijn, zouden de veilingen eenH bijeen moeten brengen. Een dej gang van zaken is evenwel uitent schijnlijk. De uitvoer van verse groenten bedroeg tot en met 17 M Engeland 31.853 ton; Ierland iv.,« 748; Noorwegen 2039; Tsjecbcéfci 2.617; Frankrijk 25.317; Engelse' Duitsland 19.253; Amerikaanse Duitsland 399 ton; diverse lai Totaal 97.288 ton, waarin dus grepen zijn de leveringen bes de Duitse bevolking. Mc: ,o ki lf: 1 se lee Verkoop nog slechts Dins dag en Woensdag. Wij zijn wegens vacantie GESLOTEN van 12 t/m. 18 Augustus SCHERllïERSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem Auto-rijschool WUSTELAAN 99 Tel. 8280. Santpoort Succes verzekerd. Speciale leswagens. I STENO club of privéles TYPEN aanv. deze week Inschrijving geopend v. in Sept. aanv. cursus voor meisjes: voor jongens: Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Oude Gracht 71 Haarlem P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur Te koop: HOK VOOR POST DUIVEN. P. de Kraker. Spaarndammerweg J 12, Post Spaarndam. Het P. E. N. zoekt voor amb tenaar in ruil voor vrije wo ning Bennebroek (huur f 2f p. m„ 2 kamers en suite, keu ken, gang, vestibule, 2 gr. en 2 kl. slaapkamers, voor- en achtertuin, schuur) te Velsen e. o. Aanbiedingen bij Afd. Soc. Zaken P. E. N. Ign. Bispincklaan 19, te Bloe mendaal. WEGENS VACANTIE GESLOTEN van 9Ié Augustus KENNEMERLAAN 121 Woensdag 18 Augustus vangt een nieuwe cursus aan voor het praktijkdiploma Volledige opleiding met 3 lesuren per week voor het Associatie-diploma Juni 1949. In 1947, dus voor het Juni- ert December examen, slaagden 230 candidaten. Aan deze geslaagden werd 107 maal het cijfer 8 of 9 toegekend. Van het laatste, dus in Juni afgelegde exame beschikken wij nog niet over volledige gegevens. Van 150 candidaten ontvingen wij echter reeds bericht, dat zij zijn geslaagd. Inlichtingea en inschrijving dagelijks van 9-6 en van 7-9 uur aan het lesgebouw Frans Halsplein 9, Telef. 16372 E X A M E N 0 P L E I D I N G HUG ASE LG E RS MA.P0TGIÉ S E R DEN HAAG HAARLEM R'DAM A DAM UTRECHT Twee druppels van de antiseptische vloeistof D.D.D. doen de jeuk onmiddel lijk bedaren, de aandrang tof krabben verdwijnt zodat de huid zich kan her- stellen. Sedert jaren wordt D.D.D. met groot succes toegepast bij huiduitslag, puistjes, insectenbeten, opengekrabde benen. enz. ni|TI GENEESMIDDELTEGEN MW.MW.aW. HUIDAANDOENINGEN Jongens van 17 jaar af. krijgen nu de kans om geplaatst te worden bij de Vloot of de Marine Lucht vaart Dieost van de Koninklijke Marine. Alle gewsnste inlichtingen omtrent dienstneming, voorwaarden, Jterging enz. worden verstrekt door: Hoofd Marinewervingsgroep Bezuidenhoutsew. 123, 's-Gravenhage K ONM4.KLIJKE MA RIN E ATTENTIEAanbeveling verdient persoonlijk inlichtingen te vragen bij de onderstaande adressen: Haarlem Gemeentehuis, elke Dinsdag van 9-11 uur en Hoofdbur. v. Politie, Nassauplein 3, elke Dond. v. 19-21 uur. Beverwijk Gemeentehuis, elke Dinsdag van 14-15 uur. Amsterdam (Afd. Bureau) Marinewerf, Kattenburg. Dagelijks van 8.30-17 uur. Zaterdag van 8.30-12.30 uur. Voelt U iets voor een RUIME wagen? Een foto van de nieuwe Renault Vier met royale ruimte voo „kloeke" passagiers. Prijs 3675.-. Binnen enkele weken leverbaar in verschillende kleuren. Een rige folder met afbeeldingen ligt voor U klaar en wordt op aanvraag gaarne toegezonden OOM Garage „DEN HOUT", Wagenweg 166-16S,-Haagiem, W. HHj GEVRAAGD vooi alle afdelingen. Prettlse werkkring, reisgeld wordt vergoed. Was-fórij HOEK EN VAART Rloemendaalse- streoyweg 17, Santpoort Stat'on AV0ND0PLEIDING beginners en gevorderden Aanvang nieuwe cursus September a.s. Zee- en Luchtvaart Rijkscertificaa COORNHERTSTRAAT 20 HAARLEM-WEST - TELEFOON 1783C tot vindt U bij altijd 'iets aparts. Voorlopig Dinsdags 10—5 uur KENNEJIffil1-1*

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4