Jïfi. de JCaniny Romeijn de*1 GASVERWARMING Kwartet in een flat Verzuim te Moskou Luidsprekers DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1948 IJ MUIDER COURANT Amerika amuseert zich En heeft er wel een paar dollars voor over (Van onze correspondent te New York) Indien men al het geweeklaag over de hoge kosten van levensonderhoud hoort, dat in Amerika ten beste wordt gegeven, dan zou men verwachten dat de Ameri kanen wel wat zuiniger zouden worden met hun-uitgaven voor minder essentiële din gen. Het tegendeel blijkt waar te zijn. Er wordt in Amerika flink verdiend en er wordt flink uitgegeven ook. Let maar eens op wat de Amerikaan zich in 1946 aan plezier gunde: Voor sterke dranken. D.500.000.000 dollar: Recreatie (bezoek aan theaters, sportvel den paardenrennen enz.) 7.942.000.000 dollar; Aan automobielen 7.627.000.000 dollar; Daarbij steekt nogal ongunstig af wat b.v. aan opvoeding werd besteed, namelijk 4.600.000.000 dollar; Aan rookgenot 3.410.000.000 dollar; Aan verzorging van het uiterlijk (bar biers, schoonheidssalons, toiletartikelen) 2.321.000.000 dollar. Deze cijfers slaan op een bevolking van 140 millioen, dat wil zeggen dat voor sterke dranken gemiddeld een kleine 70 dollar per hoofd der bevolking werd uitgegeven. Wanneer men dan verder bedenkt dat een grote klasse automatisch tot de niet- drinkers behoort (kinderen en een groot aantal vrouwen) dan is het duidelijk dat de groep der effectieve verbruikers zeker niet met een droge keel heeft rondgelopen. De UNO in de bres voor de reclilen der vrouw De economische en sociale raad der UNO vergaderend te Genève, heeft een resolutie aangenomen volgens welke de raad „alle wettelijke en a'dministratieve maatregelen betreurt, die een vrouw het recht ontzeg gen haar land van herkomst te verlaten om met haar man in een ander land samen te kunnen zijn." Veertien gedelegeerden stemden voor. De Sovjet-Unie, Wit-Rus- land en Polen stemden tegen. Verder v/erden nog de volgende reso luties aangenomen: Alle leden der UNO moeten de vrouw dezelfde politieke rechten geven als de man; Vrouwen, gehuwd of ongehuwd, moeten gelijke kansen krijgen op openbare ambten en in het bijzonder op het bekleden van functies in de organisatie der UNO als mannen; Ten aanzien van de vrouw moet geen discriminatie zijn die gegrond is op rechts kwesties, inzake nationaliteit, domicilie, huwelijk of echtscheiding; Bij gelijke arbeid moet de vrouw gelijk loon ontvangen als de man; De vrouw heeft recht op dezelfde oplei dingskansen als de man; Ieder land moet wettelijke garanties stellen voor de rechten van moeders en kinderen. De raad heeft de secretaris generaal der UNO eveneens verzocht „een beroep te doen op de wereldpers, radio, film en andere voorlichtingsinstanties om medewerking te verlenen bij het verwij deren van die vooroordelen die gebleken zijn op dit gebied te bestaan". Nederlanden^ in Duitsland in hun bestaan bedreigd De '„Nederlandse bond in Duitsland", af deling Keulen, heeft in een schrijven aan de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken de aandacht gevraagd voor de ge volgen van de stabilisatie van de Duitse rijksmark voor de in Duitsland wonende Nederlanders. Door deze stabilisatie zijn een groot aan tal Nederlanders en vooral degenen die van hun spaargeld leefden, totaal armlastig ge worden. Was reeds vóór genoemde maat regel 20.3 der in het 'district Keulen woonachtige Nederlanders armlastig, mo menteel zal dit percentage zeker c.a. 50 bedragen. Vervolgens wordt er op gewezen, dat de geallieerde bestuursraad de Duitse autori teiten de opdracht heeft gegeven op korte termijn een nivellering van de Duitse oor logskosten tot stand te brengen. Indien de Nederlanders in Duitsland op dezelfde voet behandeld zouden worden met de Duitsers, zou dit betekenen, dat zij eveneens zouden moeten bijdragen in de ontzettende schuld, die Duitsland door de oorlog veroorzaakt heeft. De Nederlandse bond in Duitsland ver zoekt de minister daarom met alle kracht en ter beschikking staande middelen bij de geallieerde bezettingsautoriteiten te bemid delen, opdat dit vreselijk onrecht de Neder landers in Duitsland bespaard moge blijven. Agenda voor Haarlem DONDERDAG 26 AUGUSTUS. Spaarne: „Mijn vriend Trigger", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Waternimf", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spring time in the Rochies", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Avontuur aan de Amazone", 2, 7 en 9.15 uur. „Gulliver's reizen", alle leeft., 10.30 en 4.15 u. Alles blijft bij het oude in het inelkconflict De vergadering die het Bedrijfschap voor Zuivel gistermiddag in Den Haag heeft ge had met de besturen der landelijke organi saties van melkslijters, heeft het melkcon- flict in Haarlem en omstreken niet nader tot een oplossing gebracht. Men heeft dan ook yoornamelijk gesproken over een vacantieregeling die voor de toekomst zou moeten worden gemaakt, waarbij echter bleek dat het Bedrijfschap er niets voor voelde af te wijken van de bepaling dat er iedere dag thuis moet worden bezorgd bij de consument. Het verbaliseren van melkslijters in Haarlem en omstreken gaat dan ook ge woon door. Van de zijde der slijters is overi. gens wel de verbazing tot uitdrukking ge bracht dat er in andere steden zoals Mid delburg, Amersfoort en Bussum, waar een soortgelijke regeling was getroffen, voor zover bekend geen bekeuringen zijn uitge deeld. De melkhandel blijft, naar men ons meedeelt, nog steeds van plan de tweede vacantie-week ongewijzigd door te voeren. Een piint waardoor het geschil verscherpt dreigt te worden, is de bezorging op 31 Augustus. De Haarlemse melkhandel heeft besloten de Haarlemse huisvrouwen te ver zoeken op Maandag 30 Augustus voor twee dagen melk te nemen in winkels of stand plaats, om dan op Dinsdag 31 Augustus winkels en standplaatsen gesloten te hou den. Hiertegen verzetten de autoriteiten zich met kracht. Jjibileumspeldjes vliegen weg De burgemeester van Amsterdam en voorzitter van het jubileumfonds voor de kankerbestrijding, mr. A. J. d'Ailly, ver telde naar aanleiding van de vraag hoe de verkoop der jubileumspeldjes verloopt: ,De medewerking van het Nederlandse VQlk is geweldig. In het begin was er enige aar zeling te bespeuren, maar vooral de laatste weken blijkt het doel waarvoor de op brengst van de verkoop is bestemd zo'n trekpleister, dat de aanmaak van de in signes de vraag nauwelijks bij kan houden. Er worden in binnen- en buitenland hon derdduizenden speldjes per week verkocht en dc vraag blijf constant. Zij zal waar schijnlijk nog stijgen in de fcestweek. Een extra reserve insignes wordt gevormd en achtergehouden om aan alle aanvragen te kunnen blijven .voldoen. Hoe verheugend deze vefkoop ook is, het bedrag dat nodig is voor de kankerbestrij ding heeft voorlopig nog geen grens." Ierse os valt op Scliaapsdijk Een Ierse os, deel uitmakende van een transport van 25 Ierse ossen, bestemd voor het slachthuis te Venlo, wilde blijkbaar de afwijzende houding, die de Venlose slagers ten opzichte van zijn Argentijnse soortgeno ten hebben ingenomen, wreken. Nadat 24 ossen kalm door de poort het abattoir bin nen waren gewandeld kreeg de laatste het plotseling op zijn heupen en ondernam een koene ren door Venlo's straten. Een aantal slagers alsmede een steeds groter aantal supporters zette de achtervolging in. Een overwegwachter, die het dier zag naderen, poogde een handje behulpzaam te zijn en draaide de bomen dicht. De os nam echter met een sierlijke sprong de hindernis en kwam na verschillende omwegen en na het veroorzaken van veel schrik onder sommi ge voorbijgangers terecht bij de grote puin berg op de Kolmiindenerbaan midden in de stad. die hij beklom. Van die hoge post be keek hij enkele ogenblikken als een triom fator de stad. De nadering van zijn achter volgers dreef 't dier tot een nieuwe vlucht, welke eindigde toen een vijftal slagers de os aan de Schaapsdijk tenslotte wisten te overweldigen en ter plaatse naar de eeuwige jachtvelden zonden. 't Najaar nadert. co\\e^e 0<Ve fco© \s9' ev®e Staalmeester KENNEMERLAAN 24 Zephyr De hoed voor de goedgoMede heer Geen onderhandelingen, zegt Djokja Het republikeinse voorlichtingsbureau in New York heeft Maandag een bericht ge publiceerd onder de titel „De republiek schort de besprekingen op, totdat haar rechten zijn gegarandeerd". Het bericht zegt, dat het werkcomité van het voor lopig parlement van de republiek eenstem mig het besluit van de eerste minister Iiatta om geen onderhandelingen met de Neder landers te voeren totdat de diplomatieke onaantastbaarheid van de republikeinse delegatie gewaarborgd zal zijn, heeft aan vaard. Bij de Frans Halsfeesten op 14 Juni 1900 bracht Koningin Wilhelmina haar eerste officiële bezoek aan Haarlem. Met liaar moeder sloeg zij op het Stadhuis een défilé van Haarlemse verenigingen gade, - Achter de vorstinnen slaat de burgemeester, jhr. mr. J. W. G. Boreel van llogelanden. Einde van bioscoopconflict in de hoofdstad De Amsterdamse Bioscopen plaatsen in óe „Volkskrant" van heden weer de aan kondigingen van hun wekelijkse program ma's. Daarmede is de reden tot weigering der advertenties der Amsterdamse dagbla den, die in de onthouding van de adver tenties aan één krant een aantasting van de persvrijheid zagen, komen te vervallen. De afdeling Amsterdam van de Nederlandse Bioscoopbond heeft verklaard geen enkele inbreuk op de vrijheid der perscritiek be doeld te hebben. De „Volkskrant" heeft van deze verklaring met voldoening kennis ge nomen. en haar aanvaard. Hiermee is dus in feite het conflict tussen pers en bioscoop in de hoofdstad, dat drie weken heeft ge duurd, geëindigd. Dé paardensport heeft -zich altijd verheugd in de bijzondere belangstelling onzer Vorstin. Hier zien wij onze Landsvrouwe in haar ere-loge in geanimeerd gesprek met de burgemeester van Hoofddorp, mr. A. Slob, tijdens een groot concours hippiquein 1937 te Hoofddorp gehouden. 18 SCHOENFABRIEK UITGEBRAND. Door onbekende oorzaak is Woensdag middag omstreeks half één brand ontstaan in een kleine schoenfabriek in de Hendrik de Keyzerstraat te Tilburg, eigendom van de heer J. Bensing. De eigenaar en het per soneel, bestaande uit zes personen, hadden om 12 uur de fabriek verlaten, teneinde te gaan eten. Een der omwonenden ontdekte de brand en alarmeerde de brandweer, die het vuur met drie stralen binnen de tijd van een half uur bedwong. Een aantal machines, zomede een vrij aanzienlijke hoe veelheid grondstoffen en afgewerkte schoe nen gingen verloren, terwijl ook het ge bouw zelve aanzienlijke schade opliep. De schade, die slechts gedeeltelijk door ver zekering wordt gedekt, wordt geschat op 20.000. waagt advies bij ZEESTRAAT 2 TECHNISCH BUREAU TEL. 3537 - BEVERWIJK (Adv.) FEUILLETON door Elisabeth Margelson, vertaald uit het Engels. 36) Liefste lieveling, je maakt mijn hoofd volkomen in de war. Ik laat je in de steek met allerlei beloften, laat je drie hele jaren alleen en ongelukkig achter, en kom dan op een goed moment terug. En wat doe jij? Je wijst me niet af met een ijskoud gezicht, maar je kijkt me aan alsof ik de aardigste vent ter wereld ben, en jp zegt tegen me, hoe heerlijk je het vindt me weer in je armen te voelen. Ik geloof niet, dat er veel meisjes als jij meer gevonden worden tegenwoordig. Je bent een klasse apart. Misschien denk je, dat ik weinig trots ben, zei Ginette zachtjes. Er is een speciaal soort trots voor nodig om zo te kunnen optreden als jij ge daan hebt, antwoordde Joel prompt. Je hebt wel degelijk je trots, liefste. Je bent té trots om je anders voor te doen dan je in werkelijkheid bent. Je bent eerlijk in het bekennen van je gevoelens. Ik weet niet veel van vrouwen, maar ik weet wel, dat je in dat opzicht een zeldzaamheid bent Ginette, je bent zo mooi, zoals je daar zit en op mij neer kijkt. Je ogen stralen en je wangen zijn rose. Lieve help, het betekent alles voor me je weer te zien en hier dicht bij je te zijn. Hij stond plotseling op en trok haar overeind. Ginette, liefste, reali seer je je, dat we meer dan een half uur bij elkaar zijn, zonder dat we elkaar nog gekust hebben? Natuurlijk realiseer ik me dat, zei ze, terwijl ze haar gezichtje ophief. Zijn kus, die hierop volgde, was lang en vol ver langen, teder en hartstochtelijk tegelijk, en ze genoot van het gevoel van zijn sterke armen om haar heen en van zijn lichaam dicht tegen het hare. Hoe heerlijk was 't Joel weer bij zich te hebben, Joel's kussen weer te voelen en weer samen te kunnen zijn. Joel.... Joel, zong het in haar hart en met haar slanke armen drukte ze hem nog vaster tegen zich aan. Ze wai-en beiden ademloos, toen ze elkaar -los lieten en lach ten. Lieveling, zei Joel, terwijl hij zijn ver warde haren recht streek, wanneer kunnen we trouwen? Ik wil zo gauw mogelijk met je trouwen laten we dat hier doen en dan wil ik je mee naar huis, naar Ame rika, nemen. Je zult het prettig in Amerika vinden, kindje, dat beloof ik je. En aite Amerikanen zullen hun hart aan jou ver liezen, dat is zeker. Ze opende even haar mond om hem te antwoorden: zodra je maar wilt, Joel, maar sloot haar lippen onmiddellijk weer op elkaar. Haar ogen werden ernstig en ze keek bezorgd en ietwat bedroefd voor zich uit, terwijl ze haar handen in elkaar knel de. Na een ogenblik zei ze met een hees, bijna onhoorbaar stemmentje: Maar.ik kan niet naar Amerika gaan, Joel. Wat mankeert je nu, lieve kindje? Moet je niet lachen, als je zo iets zegt? Nee, nee, ik meen het werkelijk Joel. Ik vergat even alles.... jij hebt al het andere even uit mijn gedachten gezet.... maar ik kan hier niet weg. Lieveling, er zijn hier zoveel dingen gebeurd, die jij nog niet weet. Vader en moeder zijn omgeko men bij een vliegtuigongeluk. Hij staarde haar aan. Dood? Nee, natuurlijk wist ik dat niet. Liefste, wat vreselijk voor jullie allemaal. Zijn beiden gestorven? Ze knikte. Maar je moet me alles vertellen, je moet alles uitleggen. Ik had er geen idee van. Natuurlijk had ik dat niet. Wat be tekent dat in verband met ons? Het betekent, zei ze langzaan!, terwijl ze hem met een angstig gezichtje aankeek, dat ik nog niet dadelijk met je kan trou wen. Het betekent, dat ik niet zo maar naar Amerika kan vertrekken. Tenminste nog niet dadelijk. En misschien nóg een hele tijd niet. Hij licjt zich in een stoel neervallen en trok haar op zijn knieën. Luister eens, zei hij, laten we er eens rustig over praten. Vertel me alles wat er gebeurd is van het begin af aan. Terwijl ze daar óp zijn knieën zat en zijn handen stevig in de hare geklemd hield, vertelde ze hem de hele droevige geschie denis. Hij luisterde aandachtig met gebogen hoofd en met zijn ogen op hun ineenge strengelde handen gevestigd. Begrijp je dus, besloot Ginette, dat ik hier moet blijven en met mijn baan door moet gaan. De anderen hebben het geld nodig. Ik kan er maar niet zo tussen uit trekken en hen aan him lot overlaten. Het zou kunnen betekenen, dat ze uit de flat zouden moeten en afzonderlijk gaan leven, "terwijl ze zich dan allemaal dood-ongeluk- kig zouden voelen. We zijn erg aan elkaar gehecht als familie, begrijp je, Joel? We vertrouwen op elkaar en hangen min of meer van elkaar af. Ik weet niet zeker, zei Joel langzaam, of dat wel goed is. Bedoel je daarmee, dat je, als je met mij getrouwd bent en mee naar Amerika bent gegaan, altijd heimwee naar je broer en zusters zult hebben? Ik weet het niet. Misschien niet. Maar, liefste, er zijn meer problemen dan alleen het geld-probleem. Ruth moet tijd en gelegenheid hebben om af te studeren en ik kan heel wat lasten van haar schouders nemen. Manny is ho peloos, wanneer het praktische dingen be treft, en bovendien gaat ze binnenkort op tournee. Bill wordt te veel in beslag geno men door het zoeken naar een baan. Be grijp je, schat, dat ik nog een poosje hier zal moeten blijven en mijn steentje bij dragen? Begrijp je het werkelijk? Ja, ik geloof het wel, zei hij somber. Maar het valt niet mee. Tenslotte heb ik een wereldreis gemaakt om jou hier te komen halen. Hoe lang denk je dat je me zult moeten laten wachten? Totdat Ruth haar laatste examen doet. Ze krijgt daarna onmiddellijk een baan in het ziekenhuis en een goedbetaalde baan ook en dan zal ik me dus vrij kunnen maken. En Bill zal tegen die tijd ook vast en zeker wel een baan gevonden hebben. Ik geloof, hoewel ik het niet absoluut zeker weet, dat hij wil trouwen, zodra hij iets behoorlijks heeft gevonden. Bill en Judith zouden hier in de flat blijven wonen en als Judith nog enige tijd met haar werk door zou blijven gaan, denk ik dat men er ook zonder mijn hulp wel zal komen. Maar het zal dus nog even duren, Joel. liefste, en misschien zal het nog wel langer dan „even" zijn. (Wordt vervolgd). Onder de titel „Verlaten post" schreef de N.R.C. Dinsdag: In de afgelopen weken heeft er van Nederlandse kant een zeer ern stig. ja, zelfs uitermate laakbaar verzuim te Moskou plaats gevonden. Terwijl daar de diplomatieke vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk doende waren besprekingen te voeren met de Rus sische gezaghebbers omtrent het Duitse probleem, schitterde de Nederlandse am bassadeur door afwezigheid. Deze is pas sinds luttele dagen hier te lande uit hel Zwitserse bergland teruggekeerd. Nu gun nen wij de oud-Karakorumbestijger gaarne de sportieve triomf om nog eens een Al pentop te bereiken, maar ook hier geldt, naar het ons wil voorkomen: alles op zijn tijd. Juist wanneer er in de hoofdstad van Sovjet-Rusland diplomatiek overleg plaats vindt als hierboven vermeld, is het zaak, dat onze daarvoor aangewezen diplomatie ke waarnemer ginds op zijn post is, en deze niet open laat, omdat toevallig in datzelfde tijdperk een jubileum van de Alpenver eniging valt, gepaard gaande met alpïnis- tische sportprestaties. Moskou is voor de meeste diplomaten een verre van eenvoudige post. Zij plegen er gemeenlijk weinig te horen, vooral van Russische kant. Wanneer dus zo belangrijke en bijzondere onderhandelingen plaats vin den als thans het geval is geweest, valt er ook voor hen. die weliswaar niet direct., maar zeker toch indirect als geïnteresseerd beschouwd kunnen worden, dank zij con tact met de niet-Russische onderhandelaars, heel wat wijsheid op te doen. Vandaar dat het ons in hoge mate ver baast, dat juist in" deze periode de Neder landse ambassadeur niet op zijn post was. terwijl bovendien, ten gevolge van een samenloop van omstandigheden, een min of meer gelijkwaardige vervanging ontbrak. Voor het aan die ambassadeur op een wel bij uitstek ongeschikt ogenblik ver leend verlof is niet minister Stikker, maar zijn voorganger verantwoordelijk. Moge de nieuwe bewindsman op het Plein het ge pleegde verzuim aangrijpen om duidelijk te maken, dat in den vervolge diplomatieke vertegenwooi'digers in het buitenland eige ner beweging hun ambtelijke plicht moeten nakomen. Dit kan dan meteen tot lering strekken voor de adviseurs van de minis ter, op wie mede aansprakelijkheid rust voor het in deze gepleegde verzuim, waar door, tot schade van 's lands belang, op hpt meest ongelegen ogenblik Moskou gedegra deerd werd tot een verlaten post. Grondwetsherziening in de Eerste Kamer In de gistermiddag onder voorzitterschap van de heer Kranenburg gehouden open bare vergadering der Eerste Kamer heeft de heer De Wilde namens de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven geadviseerd tot toelating van de volgende nieuw be noemde leden: J. P. Schalker (C.P.N.), prof. dr. L. J. C. Beaufort (K.V.P.), mr. G. E. van Walsum (Arb.), H. J. de Dreu (Arb.) en mr. W. C. Wendelaar (V.V.D.). Dien overeenkomstig werd besloten. Deze vijf leden, zomede de heer mr. P. J. Witteman (K.V.P.) tot wiens toelating in de vorige vergadering reeds was besloten, werden beëdigd en namen na een geluks wens van de voorzitter hun plaatsen in. De voorzitter zei te verwachten, dat de Memorie van Antwoord inzake de ontwer pen tot herziening der Grondwet tijdig ge reed zal zijn en dat de openbare behande ling dezer ontwerpen op 1 of 2 September zal kunnen geschieden. Hierop ging de Kamer in de afdelingen tot onderzoek van deze en een tweetal andere ontwerpen. Commandant van Stormschool gaat goed vooruit Naar wij vernemén gaat de toestand van majoor J. H. A. K. Gualthérie van Weesel, de commandant van de Stormschool Bloe- mendaal, die Maandagavond bij een auto ongeluk 'in Santpoort gewond raakte, goed vooruit. Het is echter nog niet bekend, wanneer hij het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", waar hij is opgenomen, weer kan verlaten. Cinetonestudio's geopend Met toespraken van mr. H. J. Reinink, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, M. P. M. Vermin, voorzitter van de Neder landse Bioscoopbond, die van de aanwezig heid van een regeringsvertegenwoordiger gebruik maakte door op te merken, dat, indien de 35% vermakelijkheidsbelasting ook voor Nedex-landse films blijft gehand haafd, men beter niet aan een Nederlandse filmproductie had kunnen beginnen, en van de penningmeester van de Bond, W. K. G. van Royen, die de belangstelling van bur gemeester d'Ailly op prijs stelde, omdat deze zich dan ook persoonlijk heeft kunnen overtuigen van de moeilijkheden en ge varen die degene, die zich naar de Film- stad begeeft, bedreigen, werden gister middag de Cinetone-studio's te Duiven- drecht officieel geopend. KERKELIJKE HERDENKINGEN REGERINGSJUBILEUM Op 5 September zal in alle Nederlandse Hervormde Kerken het 50-jarige regerings- •jubileum van H. M. de Koningin Wilhel mina worden herdacht waarbij voorlezing zal worden gedaan van een schrijven der Synode. De Gereformeerde Kerken zullen dit regeringsjubileum op 31 Augustus her denken. Op Zondag 5 September zal in de Gere formeerde Kerken een bidstond worden gehouden met het oog op de inhuldiging van Koningin Juliana. Dr. C. Suthoff, die gedurende elf jaar president van het gerechtshof van Curagao was en sedert 1945 de functie van procureur- generaal bekleedt, heeft zijn ontslag aange boden en zal eind Augustus aftreden. uiterlijk verhoogt U door vlotte moderne brij.' hr Jong'e AMSTERDAM v Dinsdag, !0 KENNEMERLAAN 4, scheepvaart^ IVEST-AFRIKA LIIV ssffisïïsssffifiaïftMi Bafavfa. °Ue!Sant «P« NEDERLAND. - gepass van Batavia naar a 24 A:<' S Laut, 2o Aug. van AT"5ter« Wangi; Rempart 24 Au 5?^ le'tb' naar Port Said; Rotti 2A5ib,ilb.> naar Koweit. van K 'vu KON HOLL. LLOYD Counceller, 25 Aue tï i .W- Grote vaart. Aals^iv£rpen- vanna naar Antwemï 23 blasserdijk. 24 Aug vaJ bile: Bali. New YorkXS S*00**.. said; Barendrocht, 94 -• Kopenhagen; Bevérndik H®, -K c« pass. 24 Aug. Ouessant' WW» Chili. 23 A5g. ÏS" bami. BrttertaSStfej£l K Se5to„so"°- ■""■a-Rotte,5S~-'t 18 uur OuSait;' Makassar naar Batavia- KmlS? van Quebec naar ELS 4. Linde&rCRÓtterdam-PmïïsS'iïw Aug. van Londen; Mania Rat! f c'ti dam. pass. 23 Aug. Kaan j 24 Aug- van TrmI... .P. ™Lan°; Marw- ü':- van yuebec naar Rotterdam- iT3 Francisco-Batavia 23 Aug v,'„ dam-Pei i Mapia 24 Aug. van Tarl^n'tlV ™5£:,24 ,aH®" va" Rotterdam te v- »l Meliskerk, van Havre; Molenkerklte^t'3 dam 23 Aug. vnnpSng?0» van Aruba te Pauillac: Posian i'i van Soerabaya naar Banjoe Van i?8apore naar bmi ham. Rondo, Batavia-Amc^» Aug. Perim; Streefkerk, 22 Au/tip gapatan naar Madras; Straat li Aug van Singapore naar Honrkm. L»"" 23 Aug. van Batavia te Belwair 4! werpen-Montevideo pass a A Kaap Frio; Tjibodas. Santos-Lobtïi - g"? Ri° Je Janeiro: Tjinaaas. Lulea 23 Aug. van Kiel; Tjimenlert van Kobe naar Tarakan- Wak™»V r Rotterdam 23 Aug. ,n Rode zft? van Djeada; Aalsum, MonibasssWi pass 23 Aug Messina; Albireo. E.5j Rotterdam 23 Aug. van Santos; aX f iuUSi' VaV Rotterdam te Antwerpen- stelkerk 24 Aug. van Monrovia ,i Bouet; Bacchus, 23 Aug. van Patras Catania, Celebes, Amsterdain-Java ca Aug Socotra; Delfland. Buenos AjS sterdam 25 Aug. te Santos vehMu A 24 Aug. van Buenaventura te Qa-» Helder, 23 Aug. van Antofagasta oa paraiso; Japara, 23 Aug. van Paris Boeboelan; Keilehaven, Amsterdam Afnka pass. 23 Aug. Finisterre; Kelbna Sfax-Amsterdam pass. 23 Aug, Kaap St cent; Leersum, Rotterdam-Galveston I 23 Aug. Scillies; Loppersum, 24 Aug Calcutta te Rotterdam; Butterkerk, Bot'? Rotterdam pass. 23 Aug. Kaap St. Yb Rempang, Amsterdam-Java pss.y Bur lings; Straat Soenda. Singapw *2 mantle 23 Aug. van Semarang; 'ïr u" Waals, 23 Aug. van Muscat naar B>: Wickenburgh. 23 Aug. van Bordeaux Casablanca; Baralt, 18 Aug, van Lagiaiij Curagao; Castor, 19 Aug, van Houston is S tc- Oreans; Hersilia,. 20 Aug. van New Yorl La Guaira; Ino, 19 Aug. van Cristobalu« .en Kingston; Marpessa, 19 Aug. van Taqj naar Nassau; Nijmegen, 20 Aug. vanNr te Baltimore; Overijsel, 21 Aug. van Ta'.n c;; te San Francisco; Foseidon, 2u kq. Demarara naar Paramaribo; Pygmdit Aug. van Mobile naar Houston; Sraa Aug. van Pladjoe te Singapore; Sonaï jj-n 21 Aug. van New Orleans te Philsai: Tjibesar," 21 Aug. van Tarakan naar Mi) sar; Tjisadan, 21 Aug. van Hongkong Axnoy. HI Kléine vaart. Barendsz, 24 Aug, van Am)* li sterdam naar Antwerpen; Billes, 24 Align" Terneuzen te Sas van Gent; De Ruyltr, Aug. van Rotterdam te' Nordenham; Bs* man. 23 Aug. van Karlskrona naar Haasterlana, 23 Aug. van Rotterdam t» Gn gemouth; Henrica, 23 Aug. van Rofetdn Graasten; Mayglen, 21 Aug. vanMiSr Amsterdam; Maystar. 24 Aug. van Tom: naar Hamburg; Nottingham, 22 Aug I-Iarlingen te Goole; Nijenburgh, 23 Aug a Karlsam naar Stockholm; Oise, 23 Aug. is Havre naar Amsterdam; Seaham, 21A van Hardingen te Goole; Ton S„ 23 Aug-' Swanseo te Lissabon; Trompenburg!. Aug. van Casablanca te Bordeaux; i.w, Aug. van Dublin naar Rotterdam; I» 23 Aug. van New Castle te Hasle; \atja der, 23 Aug. van AssensteSminsbamw ,s nenburg. 22 Aug. van Rotterdam te bro; Actinia. 23 Aug. Rotterdam uiu, .n.i.uwuii ""b- Bristol; Annegiena, 23 Aug van Ant te Korsoer; Blue Boy. 24 Aug. Maassluis; Hmt 1, 22 Aug. te Par; Heast 4, 24 Aug van W' It, Gothenburg; Heast 5, 24 Aug mW R naar Halden: Leny, 24 Aug Middlesbro: Saba. 23 Aug Londen; Virgo, 24 Aug van M Emden; Leuvehaven, 24 Aug van At: t te Gothenburg. Vliegtuigongeluk op Honoloeloe eist zestien Jol Volgens berichten "jt.Ko*T - dooi- New Yorkse radiostations ai» -- roepen, zijn 16 leden van delr een Amerikaanse stiperfort gekomen toen het viirgtutf e een poging om a ten op een vlisgveH op Hono vliegtuig vloog in brandI on een van de motoren onklamr TE KOOP: 2 pers. houten le dikant, en gasstel met tafel. Hart. Hoofdstraat 222, Sant poort. Te koop: grote m. K. LEDI KANT f 17.50. Brederoodse- weg 94 B. WONINGRUIL. Nette mid denstandswoning te Krom menie, Snuivesstr. ruilen v. dito woning te IJmuïden-O., Driehuis. Santpoort, Velsen. Huurprijs f 30f 35. Brieven Meeuwenlaan 53. Net persoon R.=-K. zoekt ZIT- SLAAPKAMER met voll. pension in b. v. eigen bed. Brieven m. prijs L' 2710 bur. v. d. blad. 7 KIPPEN TE KOOP. Te be vragen H. Zijlstra. Driehui- zerkerkweg 115. Te koop: KINDERWAGEN ZITJE. Lijsterlaan 8. Te koop: JONGE HONDEN. 7 weken oud. Handgx'aaf. Kerkweg 38. Santpoort (D.) Te koop: wegens overcompl. RADIO salonkast met piek up. Meeuwenlaan 53. Te koop: Ögt GEN of m.nu} jl* Ogelwichtstraat 7 g a. f- "E»3?'1 TjÉ"m. Wie K Br. I, 2712 butr u. TEKOOftltjjgfS kinderwagen gen. Mew- oordstraat 16,

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 12