DANSEN 20 Jaar op wacht iiySylon in verlicht Velserbeek THALIA 11IN DE GOUDEN STAD Jiex JAeatef Kwartet in een flat september 1948 IJMUÏDER COURANT Duizenden rond de hertenkamp .«„sen zijn Donder- Ljr»»f velserbeek gekomen, "f lichtende afzetting van 'm,r M. M. ^W,1U' er.f' het uitvoerend comité >r van geluidsversterker Ui divers® f» »wg Veten hebben gezwoegd Ja ii! "«Se der Jubileumfeesten OP de hoed. Voorts S Pï'Kmeester aan de speciale 54 LUe de wl 7nn gemeente door de S Ei®' £ft onderhouden met het 5 Ser en de grootvader van 4' P»!:ÏSbben reeds de noodzaak ïïëkanaal ingezien, zodat o «t het nu is en hun 'ffhl iuhileronde Wilhel- d' h?940 de IJmuider pieren k ilil""ft Nederland aanschouwde Engeland, herft %K«iS««tde"stadaande j misten om net poaium. Velsen-Noord zette M Ungarisch Lustspiel" in, ilffirt"' '.„iet overal te horen was ■,<«S onderbroken werd door affe#"® Heel van het publiek ti"'ïavond trouwens toch niet aa» deze av zim doclr iawaai pi orogramma, zo zelfs, l^Seï'Maar dral met entre-acte mu- «'"TSdmcht" worden af- i no balletgroep opende niet een „ud-Nederlandse figuur- fü ser' epu rhythmische kopak het •LfSmment vertolkte en een -ak Ernce de meer statische f* 3sjlons leerlingen toonde. P"f"ïïfmenuet, en de kleurrijke S Eden de Hoogtepunten van het f4 ïinde strakke regie van de ËEÏÏUmd goede choreogra- K.Eanifes«ie meermalen tot schouwspel maakten. ijon na de pauze vermeldde EEs 'Sluitstuk het door Tilly -Etworpen Wilhelmus, dat rader- pSmzovee1 succes °?gs m J ndanks schuiven en nog s - Einig hebben kunnen ont- u-t- winnlriev vnnr. '''Ïhetgeen op het plankier voor- fïE we »ns niet aan een oordeel te f «liter van het uitvoerend comité, 7Rotgans sprak een slotwoord, 'hil de Engelse gasten van deze taal te woord stond. liseren van een avond als Don- i, Velserbeek is voorwaar geen sa critlek op de gang van zaken rf mk altijd voorafgegaan moeten Edoor begïi voor de moeilijkheden, is nakaarten een vrij vruchte- M theater met de beste films) «W Vrijdag 3 Sept. 8 uur, Zater- Spt. 1 en 9,15 nur en Zondag 5 3 7 en 9.15 uur: jOHNNY WEISSMULLER in zijn nieuwste film in de toe avonturen van TARZAN en !K mysterie van een fantastisch, be- OTecde verborgen stad vol vreemd Handig (I. Dinsdag 1 en Woensdag 8 jjjlember. aanvang 8 uur 50LKOMISCHE lachschlager KRIJGEN IS DE KUNST (Under Your Hat) feest van vrolijkheid, actie, mu- zing en dans. Met Jack Hulbert, Marino's Rumba Band en „The Xhylhm Brothers". Ruim acht mille uit Velsen noord® UW AC K'j alle giften, ook de nagekomen, binnen ta de secretaris van het Velsense SiC-coraité meedelen, dat de totaal op- E-i! in Velsen voor dit prachtige doel, sfeiel collectes en filmvoorstelling, niet c«r dan 8132,97 bedraagt. CEITENFOKVERENIGING BOEKTE SUCCES. i««muAvereiuguig Velsen en Om- tóai heelt deelgenomen aan een# alge- geitenfok-dag te Bussum op 25 W, Ondanks grote concurrentie Kade Velsense fokkers nog enige prij- 'ebehalen. Een eerste prijs viel de heer •«asten deel, drie derde prijzen konden heien Pranger, Stijl en Stoop in ont- J-3 nemen. Eervolle vermeldingen vie- 8® deel aan de heer Pranger (2), de Ê-.Heeremans en de heer J. v. d. Boo- W Een door de Vereniging aange- -4 dek'ook bracht het tot een derde loze bezigheid, die misschien geringe resul taten zou kunnen afwerpen voor „een volgende keer". Wij volstaan met de op merking", dat zitplaatsen zo mogelijk ook kijkplaatsen moeten zijn en dat aanwij zingen over de verlichting van het podium door een kleine generale „licht"repetitie hadden kunnen worden voorkomen. F. WS en BROEKJES (inter- ock) voor baby en kleuter zijn ïeer voorraad leverbaar. Ml qiQAJeetik •314 VOOR DE BABy Anegang 46, Haarlem (Adv.) Ml 20,00 Optreden Lou Marti in Schoonen- berg voor volwassenen. Verlichte Vissershaven en Kennemer- laan. Tentoonstelling Velserbeek. ZATERDAG 4 SEPTEMBER: Van 19,30 af: successievelijk fakkeloptocht, vreugdevuur op het Sluis eiland, ver lichte kanovaart en groot vuurwerk eveneens op het Sluiseiland. Tropische vissen in Velserbeeks Oranjerie In één nacht tijds hebben bestuur en leden van de Aquariumvereniging „Kenne- merland" in de oranjerie van „Velserbeek" een stand gebouwd, die de gehele achter wand van het gebouwtje in beslag neemt. Ongeveer een twintigtal fraai doorlichte aquaria heeft men hier ondergebracht, overzichtelijk gerangschikt. De mooiste exemplaren uit de collecties der leden zijn in deze aquaria-galerij ver zameld. Men ziet er de'spectaculaire Maan vissen, een blanke Zwaarddrager, Laby- rinthvissen en Black Molli: fluweelzwarte, beweeglijke visjes. Er zijn fonkelende Chi nese Danio's en een nog opvallender, fluo rescerende soort: de Neón. Tetra, misschien het mooiste exemplaar van de expositie. De „Oranje" bracht nog onlangs de zogenaam de Knor-Goerami mee uit de Oost, een vis die een knorrend geluid kan voortbrengen. Dan is er een interessant zeewater-aqua rium, waardoor men een idee krijgt van de onderwater-fauna op de kunstbazalt-blok- ken, die de pieren beschermen. Prachtige oranje-getinte zee-anemonen vegeteren daar onder het grauwe water-oppervlak. De uitgebreide stand van de Aquarium vereniging heeft de tentoonstelling rond Velserbeeks oranjerie nog aantrekkelijker gemaakt. Er is voor de aandachtige be- schoiiwer in deze aquaria veel te ontdek ken en veel te bewonderen. Wat men tevens ontdekt is de energieke geest, die in deze kleine vereniging heerst, en die duidelijk spreekt uit de wijze, waarop de leden zich beijverd hebben om zo goed mogelijk voor de dag te komen en propaganda te maken voor hun liefhebberij. Bakkers bakken Maandag niet Met het oog op de Inhuldigingsfeesten wordt er Maandag in Velsen geen brood gebakken en de winkels zijn gesloten. Men zal dus Zaterdag voor drie dagen moeten inslaan. Velsen-Noord „Suomi" houdt vijfkampen De Hoogoven Athletiekvereniging „Suo mi", welke dit seizoen weer verschillende mooie successen in grotere en kleinere wedstrijden wist te boeken en zich onder de Nederlandse athletiekclubs een voor aanstaande plaats te verzekeren, zal Zon dag 12 September-in onderlinge wedstrij den voor dames en heren op „Watervliet" de jaarlijkse vijfkampen houden. Deze vormen steeds een apart evenement voor de Velser athleten, die dan hun krachten met de sportbroeders en -zusters kunnen meten en daarbij verschillende clubrecords zullen trachten te breken. Voor de dames is de vijfkamp een officiële ont moeting en voor de heren, junioren en meisjes een meer officieuze. De dames en meisjes krijgen de volgende nummers te verwerken: 100 m, vèr- en hoogspringen, kogelstoten en speerwerpen. Voor de heren luidt het programma: 200 m, 1500 m, vèrspringen, kogelstoten en discuswerpen. Voor de junioren: 100 m, 800 m, vèrsprin gen, kogelstoten en discuswerpen. In de damesafdeling bereikte Ada v. d. Werf tijdens de Districtskampioenschappen voor dames en meisjes te Amsterdam een prachtig resultaat door het meisjes A- kampioenschap op haar naam te brengen met 5.07 m vèrspringen, hetgeen een nieuw clubrecord betekent. Mej. v. d. Werf had bovendien nog een succes. In de 200 m dames plaatste zij zich tweede in de finale met 28.8 sec. HOOGWATERTIJDEN Vrijdag 3 September: 3.16 en 15,45 uur. Zaterdag 4 September: 4.02 en 16.30 uur. Er zijn weer LAMPIONS Natuurlijk weer bij HENK BROEKHUIZEN DE RIJPSTRAAT 5 Zaterdag na 6 uur gesloten. De Koninklijke Familie op de tribune in het Stadion te Amsterdam tijdens de jubileum-manifes tatie. Geel-zwarten mogen gratis voetballen Met het gereedkomen van het nieuwe Van Gelder Sportpark in „Tussenwijk", dat vermoedelijk over twee weken in gebruik zal worden genomen, heeft de directie van Van Gelder's Papierfabriek zich tegenover de V.V. „Kinheim" zeer edelmoedig ge toond. Zij heeft namelijk het bestuur van de derde klasser mededeling gedaan, dat „Kinheim" gedurende het voetbalseizoen met drie elftallen deze sportterreinen gratis mag bespelen. JONGE JEUGDKERKDIENST. Van Zondag 5 September af zal weer op elke eerste Zondag van iedere maand in de bovenzaal van het Santpoortse Jeugdhuis een Nederlands Hervormde Jonge Jeugd- kerkdienst worden gehouden voor jongens en meisjes van 14 tot en met 18 jaar. Zon dag 5 September zal voorgaan mevrouw G. E. de KlerkSmitt, van Santpoort. KINHEIM-SUPPORTERS VERGADEREN. Het bestuur van de Supporters-Vereni ging „Geel-Zwart" zal, mede in verband met enige zeer belangrijke kwesties, Dins dagavond in clubgebouw „De Tunnel" aan de Wijkerstraatweg, een jaarlijkse alge mene vergadering houden. In deze bijeenkomst, waarin ten aanzien van het nieuwe voetbalseizoen belangrijke mededëlïngén zullen worden 'gedaan' over hét vervoersprobleem en de gebruikelijke verslagen worden uitgebracht, vindt ook een bestuursverkiezing plaats. Aftredend zijn de heren K. C. van der Pijl, C. Steynman en P. Schweitzer, die zich allen herkiesbaar hebben gesteld. IJmuïden Mutatie Staatsvissershavenbedrijf Met ingang van 1 September is benoemd tot kassier bij het Staatsvissershavenbedrijf de heer G. Broertjes, voordien administra tief ambtenaar van het bedrijf. BIJZONDERE DIENST IN DE OUD-KATHOLIEKE KERK Ter gelegenheid van de troonswisseling wordt Zondag 5 September de gebruike lijke H. Dienst in de Oud-Katholieke kerk gevierd als Hoogmis met de liturgie van de zestiende Zondag na Pinkster. In deze dienst worden speciale ge beden, door de bisschoppen voorgeschre ven, gelezen. Zaterdagavond: fakkels door IJmuiden De fakkeloptocht, die Zaterdag avond als inleiding tot het vreugde vuur op het sluiseiland door IJmui- den's straten zal trekken en waarvoor een eerste, tweede en een derde prijs zijn uitgeloofd, start om half acht van het Tiberiusplein. De volgende deelnemers zullen vandaar naar de sluizen trekken: De Oud-Katho lieke Jongerenvereniging D.G.S.: de Christelijke meisjesvereniging uit IJmui- den-Oost, de Pad vindstersvereniging „De Kennemers"; de R.K. Gidsen uit IJmui- den-Oost; de R.K. verkenners uit IJmui- den-Oost en -West; de voetbalvereniging „Stormvogels"; de Turnvereniging Olym- pia; de sportvereniging SVIJ; de Neder landse padvinders van de afdeling Velsen en omstreken; de R.K. Ka jotters uit IJmuiden-Oost en de R.K. Verkenners uit IJmuiden-Oost. Vermoedelijk zullen zich hier nog enige turnverenigingen en dergelijke bij aanslui ten. De route, waarlangs de fakkeloptocht zich zal bewegen, leidt van het Tiberius plein via Wilgen- en Kievitlaan naar de halte Zeeweg, vervolgens terug naar het monument, waar drie jongeren (nabestaan den van Velsense oorlogsslachtoffers) een krans namens het comité zullen leggen, daarna over het Velserduinpleih, door"de Wijk aan Zeeërweg, de Coenstraat, de Vareniusstraat, de Kennemerlaan naar de kleine sluis. Op het sluiseiland, dat Zaterdagavond, zoals we reeds meldden, niet voor publiek toegankelijk is, wordt omstreeks 9 uur het vreugdevuur opgebouwd uit de meege brachte fakkels. Wat de sluizen in Augustus verwerkten Opgave van zeeschepen geschut door de Noordzeesluizen in de maand Augustus 1948. Naar binnen geschut bestemd voor Amster dam 282; voor de papierfabriek 7; voor de Binnenhaven Hoogovens 28 en voor Zaan dam 27. Totaal 344 schepen. Naar buiten geschut herkomst Amsterdam 269; van de papierfabriek 6; uit de Binnen haven Hoogovens 26 en van Zaandam 23: bovendien als bijlegger uit zee 13. Totaal 337 schepen. In de Buitenhaven IJmuiden kwamen, be stemd voor de Hoogovens met erts 16 schepen aan, zodat totaal de pieren passeerden 697 schepen. ^0% is goed, maar goed leren dansen is beter. Laat U daarom inschrijven bij: Dansschool R. MARTENS, Edisonplein 1 voor leerlingen, gevorderden, gehuwden en Zon dagavond. Zaterdag 4 September KRONINGS-BAL in gebouw» „Flora" met medewerking van de „Berelitis" SCHEEPVAART IJMUIDEN BINNENGEKOMEN SCHEPEN. IJM 183 „Vikingbank", rederij Mercurius, haring, 24 Augustus vertrokken. IJM 95 „Maria", rederij „De Daad", haring, vertrokken 23 Augustus. IJM 62, „Sumatra". VEM, haring, vertrok ken 24 Augustus. IJM 94 „Zwarte Zee", rederij „Rode Zee", haring, vertrokken 20 Augustus, IJM 6 „Nonna Maria", rederij Groen, ha ring, vertrokken 24 Augustus. IJM 72 „Condor", rederij Marezathen, vis, vertrokken 23 Augustus. IJM 60 „Katharina Duyvis", rederij VEM, haring, vertrokken 25 Augustus. IJM 4 „Knikker", rederij Avanti, haring, vertrokken 24 Augustus. IJM 129 „Shamrock", rederij Pronk, haring, vertrokken 24 Augustus. IJM 34 „Allan Water", rederij VEM, haring, vertrokken 25 Augustus. RO 15 „Antje", haring, vertrokken 25 Aug. Vertrokken naar Zee. IJM 87 „N^ptunus"; IJM 77 „Poolzee"; IJM 61 „Mary". Haringdryfnetvisserij. KW 73 (659 kantjes); K W124 (584 kantjes); KW 144 (502 kantjes). Rex draagt de kro'on voor beeld en toon' Vanaf 'heden tot en met Woensdag 8 September brengen wij duizend lachsalvo's in ruim anderhalf uur STAN LAUREL en OLIVER HARDY in Agenda voor VRIJDAG 3 SEPTEMBER - Kennemer Theater 7 en 9,15 uur: „Acht professoren en een meisje". Luxor Theater 6.45 en 9.15 ujir: „Voor beulen geen genade". W. B. Theater 8 uur: „Mijn eigen rech ter". Corso Theater (Castricum) 8 uur: „Ker misklanten". ZATERDAG 4 SEPTEMBER Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: „Acht professoren en een meisje". Luxor Theater 6.45 en 9.15 uur: „Voor beulen geen genade". W. B. Theater 8 uur: „Mijn eigen réch ter". Marquette Theater (Heemskerk) 8 uur: „Casablanca". Corso Theater (Castricum) 7.15 en 9. uur: „Kermisklanten". FEUILLETON voor Velsen tn IJmuiden ItiiT!040 3 SEpTEMBER t-- Ur- ..Tarzan in de gouden 8 Ullr. ..Twintig jaar op wacht". i SEPTEMBER W uur; ..Tarzan in de 'éi, 313 uur: «Twintig jaar op X door Elisabeth Margetson, vertaald alt het Engels. 42) Dank u, zei Ginette met een wat hese stem, en hing de hoorn op de haak. Ruth kwam in de hal, zette haar oude vilthoed op en deed haar ruige tweedjas aan. Ze nam haar boeken en vertaalschrif ten onder een arm en verdween naar col lege. Langzaam liep Ginette terug naar de eetkamer, waar Marianne nog voor een on aangeraakt ontbijt zat. Ze schonk haar zusje opnieuw een kopje koffie in. Wat moeten we doen?, vroeg Marianne na enige ogenblikken. Wat kunnen we doen? Moeten we naar het politiebureau gaan? Ginny, Ginny! Luister je naar me? Je gelooft toch niet, dat Billwerke lijkdat Bill echt zo iets. Ginette zat diep in gedachten verzonken. Ik weet het niet, zei ze aarzelend. Het is haast niet te geloven. Maar ik zit er nu net over te denken, wanneer Bill thuis kwam en Ruth die som gelds gaf. Hij zei, dat hij dat verdiend had met nachtelijk chauffeurswerk, herinner je je....? Marianne keek haar aan met een ver ontwaardigde blik in haar blauwe ogen. Ja, ja, dat herinner ik me heel goed. Maar Ginny, ik kan het me niet indenken. Kun jij het? Onze Bill, die kan toch niet. Ik heb een afspraak, zei Ginette som ber. Maar ik denk dat ik die wel af kan zeggen. We moeten van dit geval meer te weten zien te komen. Ik weet niet precies waar, maar ik neem aan, dat ze ons op het politiebureau wel iets kunnen vertellen. Kom mee, Manny, laten we erop uit gaan. Misschien kan ik het best de oude Com- stock dadelijk even opbellen en hem vra gen met ons mee te gaan. Ja, dat zal ik nu onmiddellijk doen. En zo gebeurde het dat enige uren later Ginette, Manny en de oude Mr. Comstock op de publieke tribune van de rechtbank zaten en Bill voor de rechter zagen ver schijnen. Bill stond kaarsrecht in de hou ding, en hoewel hij zijn oude donkerblauwe pak aan had, droeg hij dit als een uniform, waarop hij trots was. Hij keek niet naar links of rechts en de uitdrukking van zijn gezicht, dat er vermoeid en bleek uitzag, was ondoorgrondelijk. Er werd gesproken over zijn hulp aaii de politie, waardoor deze in staat was ge weest nog drie misdadigers naast de twee, die reeds gepakt waren, in te rekenen. Er werd gesproken over Bill's moedige gedrag in de oorlog, zijn onderscheidingen, zijn smetteloos verleden en het feit, dat hij voor het eerst van zijn leven de wet had over treden. Er was een kleine toespraak van de rechter met een ernstige waarschuwing en toen werd Bill voorwaardelijk vrijge sproken met een proeftijd van 12 maan den. Terwijl ze hem gedrieën gadesloegen, Ginette en Marianne met tranen in de ogen en stijf in elkaar geklemde handen, zagen ze hoe de gevangenenbewaarder Bill een wenk gaf en hem meenam uit de rechtszaal, om in een ander vertrek nog enige formaliteiten in verband met de voorwaardelijke invrijheidsstelling te ver richten. We kunnen hem opwachten bij de zij uitgang, mompelde Mr. Comstock. En tezamen haastten ze zich daarheen. Toen Bill naar buiten kwam, zag hij Judith het eerst. Ze rende op hem toe en sloeg haar armen om hem heen, terwijl ze haar betraande gezichtje naar hem ophief. Mijn lieveling.,... lieveling, snikte ze. O, Judithzei Bill, en toen werd het hem zelf ook te machtig en liepen de tranen hem over z'n wangen. HOOFDSTUK IX Marianne werd wakker en realiseerde zich onmiddellijk, dat vandaag de grote dag voor haai- was, waarop ze met Max Dereham naar Londen zou gaan en een ge heel nieuw leven zou beginnen. Buiten zag het er koud en vriezend uit met een bleek zonnetje. Nog niet zo heel lang geleden zou ze bij de vooruitzichten, die voor haal lagen, opgewonden en enthousiast zijn ge weest. Ze zou uit haar bed gesprongen zijn, alle familieleden aangeklampt hebben en alles gedaan hebben om haar enthousiasme door hen te laten delen. Maar nu, op dit moment, lag ze lusteloos in de kussens, de dekens hoog over zich heen getrokken in afweer tegen koude, die door het open staande raam naar binnen kwam. Ze kon zich eenvoudig niet tot enig enthousiasme over het nieuwe avontuur opwerken, aan gezien het betekende, dat ze uit Kingsea weg moest gaan en Kingsea betekende speciaal: Larry. Het was waar, dat Larry en zij de laatste keer boos van elkaar waren gegaan, waar na Larry geen verdere pogingen gedaan had om haar weer te zien. Maar ze kon toch niet geloven, dat ze voor de laatste keer samen waren geweest, dat ze nooit meer in zijn armen zou liggen en zijn kus sen -p haar mond zou voelen. Misschien was het dom Van haar geweest zijn aanbod betreffende de bemiddeling van zijn vriend af te slaan. Haar gekwetste trots, toen zijn „belangrijke" mededeling zo iets geheel anders bleek in te houden, dan zij ver wacht had, had haar echter daartoe ge dreven. Maarmaar Larry was er niet de man naar om boos te blijven, om een wrok te koesteren! En toch had ze de hele week tevergeefs gewacht op een telefoontje van hem. Ze was er vast van overtuigd ge weest, dat hij zou opbellen, al was het alleen #naar uit nieuwsgierigheid naar haar verdere plannen. Ze was haast niet uitge gaan, om toch maar thuis te zijn, als hij belde. Misschien had hij het vandaag willen doen, als er niet die geschiedenis met Bill tussen was gekomen. Het schandaal van Bill voor de rechter, de smet op de naam Cornish, zouden tè veel zijn voor Larry, dat stond vast. Het zou misschien wel goed zijn, dat ze voor enige tijd weg ging uit de stad, totdat de kleinsteedse opwinding be treffende Bill weer wat bedaard was. Ze moest eigenlijk blij zijn, dat ze wegging. Hierdoor zouden pijnlijke ontmoetingen met Larry vermeden worden. Ja.maar ze was het niet. Er kon zoveel gebeuren, als ze weg was. Larry had zoveel vriendinne tjes en er werd aldoor gepraat over hem met Lucille Hope-Gore. O. het leven was afschuwelijk en gecompliceerd, en het was moeilijk te weten, waar te beginnen om alles te begrijpen. Maar hoe dan ook, ze had weinig keus. Ze had nu eenmaal de contracten met Jack Lawrence getekend, en Max Dereham rekende op haar en voor spelde haar veel succes. Wordt vervolgd). Mid-Kennemerland voetbaltournooi Traditiegetrouw wordt ook dit jaar het Mid-Kennemerlandtournooi verspeeld. De tot dusver gespeelde wedstrijden zijn Vel sen—Terrasvogels; WE—Beverwijk; DEM Kennemers en KinheimADO. Allereerst werd gespeeld de wedstrijd VelsenTerrasvogels die qua spel niet op hoog peil stond. Velsen had een drietal invallers en daar zowel Bakkum c.s. als Terrasvogels niet tot scoren kwamen ein digde de wedstrijd met een blanke stand. Velsen won door strafschoppen. V.V .E.Beverwijk 1—1. De volgende wedstrijd ging tussen de twee derde ktassers Beverwijk en WE. Ook deze wedstrijd had niet veel om het lijf en vooral Beverwijk maakte een po vere indruk. Na 5 minuten nam WE door Zuiderduin de leiding maar nog voor de rust trapte een WE-back in eigen doel zo dat met 11 werd gewisseld. Ook na de rust hetzelfde spelbeeld, een met veel en thousiasme spelend WE en een lauw Be verwijk. Er werd niet meer gedoelpunt zodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. WE was de gelukkigste. KennemersDEM 22. Een snelle, spannende wedstrijd, waar bij Kennemers de betere ploeg was. DEM trachtte echter met snelle aanvallen over de vleugels geleid, succes te behalen en na 7 minuten doelpuntte Slotemaker 0—1. Kort hierop maakte de Kennemers-rechts- binnen v. d. Sluis gelijk (1—1). Nog voor de rust kreeg Schram een pass van Van Leeuwen en weer had DEM de leiding 12. Met deze stand werd gedraaid. Na de thee een goed combinerend Kennemers waarbij het samenspel in de voorhoede echter te kort werd gehouden. Er was een kwartier gespeeld toen linksbuiten Jans sen van de zijlijn af met de bal naar bin nen zwenkte en met een hard onhoudbaar schot de gelijkmaker scoorde. 22. Ook hier dus een strafschoppen beslissing met Kennemers als overwinnaar. Zaterdag a.s. de volgende wedstrijden: VelsenKinheim, KennemersWE en tot slot Zondag de verliezersronde en finale. Kinheim winnaar. Voor hetzelfde tournooi is het Kinheim als eerste club gelukt de ontmoeting met ADO (Heemskerk) in een overwinning te beëindigen. ADO weerde zich echter ge ducht, maar kon het tegen de Kinheim- achterhoede tenslotte niet bolwerken. De geel-zwarten misten in deze periode elk samenspel. Dit werd na de hervatting stuk ken beter en reeds na enkele minuten scoorde v. d. Steeg (10) om vrij spoedig een pass van A. Prinssen opnieuw langs Kloes te werken (20). Deze Prinssen zag 10 minuten later kans ongehinderd in uit gesproken buitenspelpositie Kloes nog eens te passeren en hoewel ADO nog trachtte het verloren terrein te hei-winnen, mocht dit hard werken niet baten. Een kwartier voor het einde ontstond tussen De Ruyter en Sinnige (ADO) een botsing, tengevolge waarvan later bleek, dat laatstgenoemde speler het rechterkuitbeen had gebroken. Zaterdagavond spelen in het Bever'wij kse Sportpark: KinheimVelsen. Laatste wedstrijd zomercompetitie „Sans Atout" De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" heeft haar laatste wedstrijden voor de zo mercompetitie gespeeld. De uitslagen luidden: Groep II: 1 heren A. Blom-J. Blom 38 V2 mp., 2 mevrouw Braam-H. Meijer Sll/2 mp., 3 heren Heine-Klesser 35 y2 mp., 4 heren G. Tabak-W. Hoogeboom 33 mp., 5 heren J. van Zütfen-K. v. d. Son 28y2 rnp-» 6 heren J. van Dam-Stiphout, 7 heren G. de Boer-C. Hoogeboom, 8 heren Braam- Roodzand 24 mp.. Onderlinge wedstrijd volgens het Ho- well-systeem: 1 heren J. Bos-J. Berlee 38y2 mp., 2 heren F. van Groningen-K. v. d. Wal 34]/2 mp., 3 heren F. Bakker-C. Spruit 341/2 mp., 4 heren E. van Essen-A. Tand 31^ nip.,, 5 heren de Boer-Bloemen- daal 31 mp., 6 heren J. Krab-J. G. Tabak 29 mp., 7 heren J. Hamers-H. Schelvis 27}4 mp-, 8 heren W. Kleine-C. Gelder mans 27 mp. Onderlinge wedstrijd volgens het Sche- veningse systeem: Noord-Zuid: 1 heren Van der Wel-Prijmer 59j4 mp., 2 heren Hoem-Kerkhof 50 mp., 3 mevrouw H. Ta bak-heer P. Hilberts 46 mp., 4 mevr. R. Tabak-heer D. Biben 36 mp., 5 heer en mevrouw Capelle 30}/$ mp. Oost-West: mej. van Klaveren-heer H. Oosterveen 50 mp., 2 heren de Groot-Steen bergen 39y£ mp., 3 heer en mevrouw Tho mas, 4 heren Schaafsma-F. van Gronin gen Sr. 36 y2 mp., 5 heer en mevrouw Fris 28y; mp., 6 heer en mevrouw Tabak. Óp Woensdag 8 September zal de win tercompetitie een aanvang nemen, tevens wordt dan de totale uitslag van de zomer competitie bekend gemaakt. Ir. H. van Steenis en M. P. Suiker speelden simultaan Woensdagavond vond in het Staten- huis aan de Velserweg de eerste pro- paganda-avond plaats van de Hoog ovenschaakclub in de vorm van een simultaalséance gegeven door de heer ir. H. van Steenis, bekend als ere- groepspeler van het Hoogoventournopi en de clubkampioen van H.O.S.C. de heer M. P. Suiker. De spelers werden door de heer P. A. Veldheer, voorzitter van de Hoogoven schaakclub, welkom geheten, ir. Van Stee nis speelde 24 partijen, won er 14, speelde 5 remise en verloor 5 partijen. De heer M. P. Suiker speelde 13 partijen waarvan hij er slechts 1 verloor en 1 remise moest ge ven. De gedetailleerde uitslagen luiden: Gewonnen van ir. Van Steenis, C. Koo- men, P. Hart, P. Zwart, J. Schmits en P. A. Veldheer. Gewonnen van M. P. Suiker: M. Woer deman; remise met ir. van Steenis, Th. Spijker, M. Soeteman, G. L. de Haas, D. Oort en J. Beentjes; remise met M. P. Suiker: H. van Laaren; verloren van ir. van Steenis: H. J. Nijman, A. P. de Bruin, P. Bos, H. Mooy, D. Vergunst, J. Meyer, H. van 't Hoff, ir. J. Pluim, J. Verseveld, J. Los, J. v. d. Steen, A. Slings, J. Groot en J. C. de Haas; verloren van M. P. Suiker: H. Kranenburg, C. J. de Vries, J. van Bastelaar, W. A. van de Hoek, D. Ver stegen. J. de Graaf, J. M. Dijcks, J. F. Rumpt, J. van Diepen, C. van der Zwan en D. Honig. Op Woensdag 8 September zal de twee de propaganda-avond plaats vinden in de vorm van een massakamp Hoogovens— Mekog en nevenbedrijven.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3