WOL Stormvogels-leden Druiven eten Frieda Waagmeester net meisje Economische herleving op Java Kort en naar da prachtige feestverlichting in Den Haag GRHEEtZi Hier is Sir Anti Rain geluk! 0H Têltiï W 3 H. INEKE Luidsprekers opknappen GEMENGD ZANGKOOR „DRIEHUIS" mannelijke en vrouwelijke werkkrachten LUX TOILET ZEEP DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1948 UMUIDER COURANT Een regeling met de republiek voorwaarde voor verdere opbloei In een onderhoud met een redacteur van het A.N.P. heeft dr. ir. D. Tollenaar, ver tegenwoordiger te Semarang van de firma H. G. Th. Crone die enige weken in Neder land vertoeft, zijn visie gegeven op de gang van zaken op Java. Dr. Tollenaar verklaarde, dat de in de door de Nederlandse troepen gecontroleerde gebieden op Java thans waarneembare economische herleving tot een grote op bloei zal kunnen uitgroeien, mits een rege ling met de republiek niet te lang meer op zich laat wachten. Zeer veel plannen wach ten op deze lang verbeide regeling. De voorwaarden om op Java economisch te werken, zijn in principe gunstig. Voor de landbouwondernemingen is een redelijke basis voor een behoorlijk renderende pro ductie aanwezig. Na de politiële actie valt volgens de heer Tollenaar wat de veiligheid en arbeiasrust betreft in de door de Nederlandse troepen beschermde gebieden een belangrijke voor uitgang te constateren. Ordeverstoringen dragen nog slechts een plaatselijk karakter. Zo valt er in bepaalde gebieden van West- Java vooral de laatste maanden onrust te constateren. De productie van de onderne mingen neemt echter toe en uit zich in de steeds stijgende export, zodat duidelijke vooruitgang in de handelsbalans valt waar te nemen. Lag kort na de politiële actie een groot deel van het rijstgebied van Noord-Midden- Java onbewerkt en verlaten, thans zijn alle sawah's weer beplant en wordt een rijst oogst binnengehaald zo groot, als in geen zeven jaar meer het geval is geweest. De voedselvoorziening, die een jaar geleden nog précair was, vormt thans in het door de Nederlandse troepen bezette gebied voor dit hoofdvoedsel geen vraagstuk meer. De rijstprijzen zijn daardoor belangrijk ge daald. Als gevolg van de verbetering der transportmiddelen zijn de prijzen der ver- bruiksgoederen genivelleerd. In de treurige kledingtoestand der bevol king is door aanvoer van grote hoeveel heden textiel in het door de Nederlandse troepen gecontroleerde gebied een opval lende verbetering gekomen. Daarnaast is de veiligheid voor leven en goed op het platteland zeer verbeterd. Dit alles draagt bij tot tevredenheid en aibeidsrust, die de grondslagen moeten vormen van een nor male economische ontwikkeling. De heer Tollenaar zeide de indruk te heb ben, dat de betere voeding en kleding, in het algemeen de economische herleving in de door de Nederlandse troepen gecontro leerde gebieden, doordringen tot de bevol king der republiek. Geconstateerd kan wor den, dat velen de grens overschrijden. De republiek heeft vooral te kampen met een groot tekort aan transportmiddelen. Econo mische zelfstandigheid voor Indonesië achtte de heer Tollenaar voorlopig een uto pie, daar technische en financiële steun onontbeerlijk is. Zeer wenselijk oordeelde hij het, dat mettertijd in de staf van de ondernemingen bekwame Indonesiërs wor den opgenomen, hetgeen de goede samen werking en verstandhouding zal bevorde ren. Aan het vraagstuk der sociale maat regelen wordt aandacht geschonken, doch een verdere uitbouw is niet mogelijk, al vorens de algemene situatie is opgehelderd. Gunstige mogelijkheden voor ondernemingslandbouw. Zodra er rechtszekerheid bestaat, zijn de mogelijkheden voor de grote ondernemings landbouw gunstig te noemen. Voorwaarden zijn het bevestigen en het verkrijgen van rechten voor vele jaren op de grond en de mogelijkheid, dat het in Indonesië geïn vesteerde kapitaal zijn winsten en afschrij vingen naar 't buitenland kan transfereren. Deze voorwaarden zijn in een economisch statuut tussen Indonesië, en Nederland voorbereid. Hoewel algemeen de noodzaak tot verzekering van dergelijke rechten ter aantrekking van buitenlands kapitaal wordt ingezien, kan ook hier geen zekerheid wor den verkregen, alvorens de federatie een feit is. Zolang de grote politieke vraagstuk ken niet zijn opgelost, zal dus op een bui tenlandse credietverlening op enigszins grote schaal niet kunnen worden gerekend. Om dezelfde redenen hechtte de heer Tol lenaar onder de huidige omstandigheden aan de individuele Amerikaanse activiteit, zoals het contract met Fox, weinig beteke nis. Over het algemeen valt de oppervlakte van de meerjarige ondernemingscultures, die tijdens de Japanse bezetting gerooid is, betrekkelijk mee. Voor rubber bedraagt de gerooide oppervlakte circa 10 a 15 procent van het areaal, voor koffie enthee wat meer. Wel zijn vele aanplantingen zeer verwaarloosd. Zo is de productie van cacao teruggelopen tot een vijfde van vóór de oorlog. Volgend jaar echter zal weer een verdubbeling van de cacaoproductie moge lijk zijn. Perspectieven voor cacaocultuur. Voor de cacaocultuur openen zich veel grotere perspectieven dan vóór de oorlog. Verschillende grote maatschappijen treffen voorbereidingen voor het opzetten van een cacaocultuur voor export. De huidige pro ductie is geheel voor het leger gereserveerd. Ook de cultuur van Virginia-tabak, de ge mechaniseerde katoencultuur en de cultuur van diverse oliehoudende zaden en vezel gewassen bieden voor de naaste toekomst nieuwe of grotere mogelijkheden dan voor heen. Het herstel van de rijstproductie met lage rijstprijzen is de spil waarom alles draait, daar de prijs der exportproducten voor een zeer belangrijk deel afhangt van de rijstprijs, het hoofdvoedsel der bevol king. Als de export stijgt, zal ook de import dei- meest nodige kapitaalsgoederen gemakke lijker worden. Vergoeding oorlogsschade. Er zijn ook minder gunstige verschijnse len. Een zeer netelig probleem is de ver goeding voor de geleden oorlogsschade. Het is nodig, dat vooral toegezegde vergoedin gen voor de vernielingen, begin 1942 op last van de Nederlands-Indische regering uitgevoerd, ook werkelijk verstrekt zullen worden. Aan de andere kant wordt inge zien, dat het in een dergelijk verarmd land onmogelijk is de gehele oorlogsschade te vergoeden. De door de overheid gesanction- neerde rehabilitatie van het import-appa raat, in de vorm van abnormaal hoge prij zen voor importgoederen, heeft tot gevolg, dat deze voornamelijk moet worden opge bracht door de landbouwindustrie, die niet gerehabiliteerd is en als exportapparaat de spil der gehele economie vormt. Het herstel plan is volgens "de heer Tollenaar nog te incidenteel. Een grote belemmering voor het stichten van ondernemingen acht de heer Tollenaar het in 1946 ingestelde overgangsuitvoer recht van 20 procent. Dit uitvoerrecht dient zijns inziens zeer spoedig te worden omge zet in een belasting, die uitsluitend van winst wordt geheven. Een ander ongunstig verschijnsel is het ophopen van de theevoorraden door het stagneren van de afzet naar Nederland. In dien Nederland zijn quotum van Java-thee in 1948 niet afneemt, zullen theeonderne mingen haar pluk en fabricage moeten stop zetten, hetgeen onmiddellijk zijn terugslag zou vinden in de sociale rust op de Prean- ger ondernemingen. Pioniersgeest. De heer Tollenaar sprak tenslotte over de grote inspanning en opoffering door al die Nederlanders, die als pioniers op de ondernemingen werken, soms onder ge vaarlijke, maar altijd onder moeilijke om standigheden. Zij ploeteren dag in dag uit, zonder een onbezorgde vrije dag, de einde loze moeilijkheden overwinnend. Zij moe ten de vernielde en verwaarloosde bedrij ven met volkomen onvoldoende hulpmid delen weer opbouwen. Velen wonen samen in een klein huisje zonder enig comfort of afleiding en meest buiten gezinsverband. Deze pionierstoestanden kunnen echter niet jarenlang voortduren. Er zijn sociale pro blemen, waarvan de oplossing noodzakelijk Christelijk Historische Kiesvereniging vergaderde In de Emmaschool te IJmuiden-Oost is gisteravond een vergadering gehouden van de Christelijk Historische Kiesvereniging. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter de heer C. de Jong aan de grote vooruitgang die het aantal op de C.H.U. uitgebrachte stemmen in de gemeente Velsen te zien geeft. Bij de drie verkie zingen in 1946 bedroeg dit achtereenvol gens 1007, 1398 en 153-1. Bij de Tweede Kamerverkiezingen van dit jaar steeg het tot 1845. We zijn dus op de goede weg, con cludeerde preker. Dit wordt nog bevestigd door de toeneming van het aantal leden. Om een betere verdeling van werkzaam heden te verkrijgen werd besloten het aan tal bestuursleden met vier uit te breiden. Gekozen werden vervolgens de heren M. Pronk, M. Tijl, W. v. Veere en J. Winters. Nadat enkele mededelingen waren ge daan over de op 6 October a.s. in het ge bouw van Chr. Belangen te houden feest avond ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der C.H.U., dankte de voorzitter de sedert de vorige vergadering afgetreden praeses de heer D. Walthuis voor het door hem verrichte werk. De heer Walthuis blijft deel uitmaken van het bestuur. Ten slotte werden vriendelijke woorden ge sproken tot de heer A. ten Broeke ter ge legenheid van diens 25-jarig raadslid maatschap. De voorzitter sprak namens de kiesvereniging de heer J. C. Aschoff als collega-raadslid toe. Balletpremière in Haarlem - In het speciale programma ter gelegen heid van het dertigjarig bestaan van de Haarlemse Stadsschouwburg, dat over enkele dagen volledig bekend wordt ge maakt, is ook plaats ingeruimd voor de danskunst. Het onder artistieke leiding van Mascha ter Weeme en Max Dooyes staande „Ballet der Lage Landen" geeft op Dinsdag 5 October de eerste uitvoering in ons land van „De behekste costuums" op muziek van Max Reger, waarvoor Leo Kersley van het Sadlers Wells Theatre Ballet de choreografie heeft ontworpen. Deze Leo Kersley heeft gedurende de maanden Augustus en September in de studio te Amsterdam de training van de leden van dit ensemble verzorgd, hetgeen hun technische capaciteiten ongetwijfeld zeer ten goede zal zijn gekomen. Zelf was hij een leerling van Stanislas Idzikowski, die destijds in de beroemde Russische bal letten van Diaghilew de rollen van nie mand minder dan Vaslav Nijinski doubleerde. Zijn overkomst werd mogelijk door de niet genoeg te waarderen finan ciële hulp van enige in de toekomst van onze danskunst gelovende particulieren. Het is te hopen dat men in Den Haag zal inzien dat daarvoor echter een balletmees- ter op langere termijn nodig blijft en dat alleen een subsidie de daaraan verbonden kosten kan dekken. Leo Kersley vertrouwde uw bericht gever toe, dat naar zijn mening het peil, waarop de Nederuandse danskunstenaars zich thans bewegen, in geen enkel opzicht behoeft onder te doen voor de in Engeland zeventien jaar geleden, toen Ninette de Valois haar heden ten dage internationaal vermaarde gezelschap stichtte. Ook kwan titatief staan wij er, zeker wat mannelijke dansers betreft, niet slecht voor. Hem had vooral sterk getroffen hun vermogen tot snelle mimische karakterisering. Behalve „De behekste costuums" komen de volgende werken die. avond voor het voetlicht: „Het verzet" door Florrie Ro- drigo, waarmede ons land in 1947 op het dansconcours te Kopenhagen vertegen woordigd was, voorts „Het Bruiksboeket" door Pieter van der Sloot op muziek van Dvorak en tenslotte „De straat der ver beelding" door Max Dooyes, naar een li bretto en op muziek van Albert Bocai. Volledigheidshalve kan nog worden mede gedeeld dat het répertoire verder wordt uitgebreid met een tweetal balletten van Max Dooyes en wel op de „Notenkraker suite" van Tschaikowsky en de ouverture „Een midzomernachtdroom" van Mendels sohn. De voornaamste solisten zijn: Mascha ter Weeme, Hanny Bouman (die men verleden jaar bij Trudi Schoop heeft gezien), Jen nifer Roders, Titia van Teeseling, Max Dooyes, Aart Verstegen (die aan de bal letten van Kurt Jooss en van de Metropo litan Opéra verbonden is geweest), Karei Poons en Johan Mittertreiner. D. K. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN 15 September binnen: IJM 72, Condor, rederij Marezaten, met vis, 7 September vertrokken. IJM 54, Limburgia, rederij Hollandia, met haring 7 September vertrokken. IJM 54, Medan, rederij Medan, met haring, 7 September vertrokken. IJM 15, Cornelis, rederij Cornelis Bart, met haring, 7 September vertrokken. RO 46, Claesje, met haring, 9 September vertrokken. IJM 4, Knikker, Avanti, met haring, 7 Sep tember vertrokken. Vertrokken op 15 September: IJM 16. Bergen: IJM 70, Zeehond; IJM 114, Maria Elisabeth; IJM 97, Bruinvis. Haringloggers binnen op 15 September: KW 47 met 542 kantjes; KW 85, met 512 kantjes en 350 kisten verse haring; KW 83 met 640 kantjes. Communistische actie in Indië strafbaar gesteld De Nederlands-Indische regering heeft een communiqué uitgegeven waarin onder meer wordt gezegd: „De ontwikkeling: van de communistische actie gedurende de laatste maanden Sn Zuïd-Oost-Azië en elders heeft duidelijk de methoden en doeleinden van deze actie in het licht gesteld. Mag zjj aanvankelijk de schijn aannemen van legale wegen te volgen, zodra de om standigheden daarvoor rijp worden geacht onthult zij zich als een beweging, welke ge richt is op omverwerping of tenminste aan randing van het gevestigde wettige gezag en ontwrichting van het maatschappelijk en economisch leven. Mitsdien acht de regering het noodzake lijk uitdrukkelijk te verklaren, dat iedere communistische actie in strijd is met de openbare orde en valt onder de strafartïke- Ien. welke de openbare orde beschermen. Dit geldt evenzeer voor individuele acti viteit als voor het deelnemen aan vereni gingen op communistische grondslag. Terwijl reeds geruime tijd van overheids wege maatregelen tegen deze misdadige werkzaamheid zijn getroffen, zal nu ver der deze werkzaamheid met alle ten dien ste staande wettige middelen worden be streden. Het spreekt van zelf dat deze bestrijding zich alleen richt tegen hen, die de misda dige oogmerken der communistische agita tie uitvoeren, nastreven of propageren en niet tekort doet aan vrijheid van woord en geschrift of van politieke organisatie, zo lang deze geen communistische ondergrond heeft en daarmede grenzen van wettige en vreedzame actie niet worden overschre den". „SCHOTEN". De voetbalvereniging „Schoten" opent Zondag met de competitie wedstrijd tegen DCG haar nieuwe terrein aan de Kleverlaan (achter de Kleverpark weg). Ondanks de terreinmoeilijkheden van vorig jaar, is het bestuur niet bij de pakken neer gaan zitten en met behulp van de ge meente en een groot aarital leden, is liet „voorlopige" nieuwe terrein Zondag a.s. ge reed gekomen. Versierd met vlaggen zal het geheel een keurige indruk maken, waarop ieder Schoten-lid trots zal zijn. Burgerlijke stand van Haarlem GEBOORTEN: M. v. VoorstBroek, d.; J. MolenkampPeeks, z.; W. A. Renssen— Beker, d.; A. Otter—Erasmus, d.; S. M. OsingaBoer, d.; F. E. LoosSlijper, d.; Z. SikkesTóth. z.; B. BlokdijkBouwman; I. J. KrommenhoekOnderwater, z.; ONDERTROUWD: A. A. Klein en C. J. Kruup; J. J. L. M. Harren en P. E. M. van Dam; N. G. W. v. Kesteren en H. H. v. d. Velden. GEHUWD: G. M. J. Heule en J. E. Rogge veen; J. J. Smit en A. M. Mossembekker; G. Kuiper en A. C. v. d. Leeuw; N. Drost en N. J. Drost; G. Pauli en E. Dyserinck; K. J. de Oude en H. Potthoff. Prof. Piccard vertrokken voor zijn duik-experinient Aan boord van het stoomschip „Scaldis" is professor Auguste Piccard Woensdag naar de Westafrikaanse kust vertrokken, waar hij wil trachten een duik van vier duizend meter onder het wateroppervlak te nemen. De 63-jarige geleerde bevindt zich in gezelschap van zijn vriend profes sor Max Cosijns, zijn zoon, die als secreta ris fungeert, en een groep diepzee-deskun digen. De tocht gaat via Horta op de Azo- ren naar Dakar, Frans West-Afrika. Het experiment van professor Piccard moet niet gezien worden als een poging om het diepterecord te breken, maar als een zuiver wetenschappelijke onderneming. Voor zijn experiment maakt Piccard ge bruik van een holle stalen kogel, van een speciale staalalliage vervaardigd, die veer tig ton weegt en de druk van 4000 meter water kan doorstaan. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN. Binnen te Scheveningen SCH 5 met 37 last, SCH 264 met 37 1., SCH 77 met 27 1., SCH 7 met 22 1. en 500 kisten verse haring. Besomming kustvissers: SCH 18 f 600, SCH 71 f520. SCH 38 f190, SCH 52 f280. SCH 67 f 360, TH 1 f 80. SL 31 f 1750, SL 47 f 400, SL 6 f200, SL 49 f230, SL 12 f 320. SL 36 f110, OD 4 1260, OD 9 f280, OD 17 f310, OD 5 f160, OD 6 f210, OD 1 f220, ARM 14 f560, ARM 27 f 60, ARM 8 f 65, BH 5 f 440 en UK 45 f 500. BonL Op 1 October ren zijn functie van v™ 2* n« '"«EX! Uxt, Pil» leggen, na deze jaren te hebben vervuld""8 rubT7,?*- voor toe De heer E. Kuni>« aftreden als voorzitter\2f £el oen E. Ki,persfond eSrh« -Vvf.* gelden bijeen te brenufl md' aai C'* oord, dat in navolging v?nl00r K^?' si"1™ «ifyïtó worden. De generaal- ontsïïg* bevelhebber "intevSV' W is van Schiphol naarta*<S om een bezoek te hr«i„ nes,e veer blijvende Nederlandse Sib0 deÏX raal-majoor zal zich on ril,ren- Se el de omstandigheden, Waarnï^°gte hun dienst uitoefenen Dder d* «fiS t i?r' '^S' ^orPedojaeer R„ Lissabon aangekomen en a t de reis naar Nederland^!^ Tot monteur cerstfkL^" 0JlG^R( Haarlem is benoemd de heS d,tr ?"I Azn. uit Zutfen; zulks mf* November. e' toEann Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon JAAP FENAND J. G. Kalkman B. J. Kalkman-Loohuis IJmuiden, 16 Sept. 1948 Kennemerlaan 85 Tijdelijk Antoniusziekenhuis, IJmuiden-Oost. Heden is tot hoger Leven opgeroepen onze lieve Vriendin Mevr. J. DLL-KNIJDIJZER Fam. S. Buren Paul. Potterstr. 22 IJm.-O. IJmuiden-O, 16 Sept. 1948 De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 17 Sept. 2.30 op de Wes- terbegraafpl. te IJmuiden Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank aan Dr. M. de Groot voor de goede verzorging tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder CORNELIA WILHELMINA DEKKER geb. VELDMAN Verder aan allen onze harte lijke dank voor de belang stelling betoond bij haar ziekte, overlijden en begra fenis. Uit aller naam: A. Dekker. Santpoort, 16 Sept. 1948. Brederoodseweg 101. Met LEVASIERS TOURS op 18, 20 en 22 September f 3.25 per persoon. Zondag September om 2 uur naar de druivenkassen in het Westland en des avonds naar de feestverlichting in den Haag f 4 per persoon. 21 September opening van de Staten Generaal onder ge leide en goede plaatsen ver zekerd, dan naar het West- land en 's avonds naar de feestverlichting f 5. Nog en kele plaatsen. Vertr. 7 u. Bij LEVASIER, Neptunusstraat 33 rood. Tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tel. 4250. v. OPIJNEN, Oosterduinweg no. 76. Wassen, spoelen, bleken, drogen, 't Gebeurt alles nauw gezet. met grote zorg bij RHEE. Wij weten immers van hoeveel belang het is voor de levensduur van uw goed. Moderne instal laties en prima was middelen maken het mogelijk, uw was te behandelen zoals het behoort. Neemt U eens een proef. BLEEKERSVAARTWEG 55 H Tel. 28201, Heemstede.! op 20 September met HART TOURS, tevens naar den Haag met rondrit door de verlichte stad, prijs inclusief druiven f 4. Op 21 September ope-hing Staten-Generaal met vlootschouw te Schevenin gen inclusief rondrit f 3.50. Nog enkele plaatsen beschik baar. HART TOURS ORANJESTRAAT 37 Tel. 4454. adv. 1 - sanonw aldus (7/ Ik gebruik Lu, To,fel Zelf Het actieve schuim geeft huid een schoonheid Medisch gedipl. Schoonheids specialiste Duin en Kruidbergerweg 16 t.o. halte Driehuis Tel. 4757 (K 2550) ZONDER VERGUNNING Bouclé tapijt 100 c.m. breed p. xn. f 7.50, Salonkarpetten 150 x 215 p. st. f 46, Karpet ten 190 x 290 f 60, Wollen ta felkleden met weeffoutjes 24, Schoorsteenlopers f 5, Deurmatten f 5. Tevens karpetten en Lopers op ver gunning. Verkoop vanaf morgen 10 uur. Tapijthuis SCHERMERSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem Mevr. de Weerdt vraagt r. 8-2. Aanmelden 's avonds ia 7 uur. Stationsweg K 5, Velsen. MODERN HUIS te Den Hel der ruilen voor dito in gem. Velsen of Haarlem-N. Brie ven Terrasweg 15, Santpoort. HERENHOEDEN goed en vlug, desnoods ir één dag terug. WORTMAN BREESTRAAT 162, Beverwijk, AANGEBODEN half Oct. of begin Nov. voor jongere Dame m. besch. ink. (leer- kr.) op goede st. bij halte Zeeweg vrije voor-zitsl.k. ge- stoff. m. str. water met bil lijk, niettemin goed pension in ruil v. ger. huish. hulp in kl. gezin, P.G. Was buitensh. Brieven L 2772 bur. v. d. bl. Ter overname aangeboden zéér goed onderhouden old finish DRESSOIR en idem boekenkast met middenvak voor glaswerk. Cederstr. 31, IJmuiden-O. Te koop HEREN- en DA MESFIETS, geh. compl. met nieuwe banden. Esdöornstr, no. 19, Dirig-enit: Piet Halsema De repetities van het koor, welke gehouden worden op Vrijdagavond 7.30 u, in de Koffiekamer van Westerveld zijn hervat. In studie is genomen DE ELIAS van Mendelssohn Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven tot uiterlijk Vrijdag 24 September a.s. Inlichtingen te bekomen bij: H.H. Serlie, Marnixlaan 15, Driehuis Schilder, J. Kostelijlklaan 18, Velsen Vogel, Kievitlaan 15, IJmuiden-Oost. HET BESTUUR [2 minuten bent U klaar 1^ Strijk fiet J actieve schuim van de zuivere Lu* ^Toilet Zeep over Uw gezicht en hals. I 'l Laai hel ëvèn1 op de poriën inwerken. Spoel die weelde van schuim dsn al mei koud water,/ oV- Droog de huid met een zacht» handdoek. Wal een heerlijk gevoel Uw huid is zacht en koel I Leden, die hun lidmaatschapskaart nog niet in hun bezit hebben, kunnen deze a.s. Vrijdag van 7 tot 9 uur afhalen in Hötel Kenncmerhof. Deze kaart moet tot en met September afgestempeld zijn. Zonder deze stempels beslist geen toegang. Een ieder wordt aangeraden aan deze oproep gehoor te geven om opstoppingen bij de loketten te voorkomen. HET BESTUUR. Nederlandse Conservenfabriek „NECO" N.V., Trawlerkade 27-28 IJmuiden, vraagt: 9 van de 10 filmsterren gebruiken VOORLOPIG BEPERKT VERKRIJGBAAR Wij ontvingen!! MARINE BLAUW Voor halve puntenwaarde ONDERJURKEN (new look) DIRECTOIRES CAMISOLES SPORTBROEKEN SINGLETS ZEEMAN'S TEXTIEL HANDEL PRES. STEYNSTRAAT 35 - IJMUIDEN - TEL. 4» Aanmelden: 11-12 en 4-6 uur. GEERT HOOGEVEEN'S GARAGEBEDRIJF, Mr. Cornelis- straat 54, Haarlem, vraagt: lste MONTEUR LEERLING-MONTEUR Dipl. Ambachtschool vereist. B. z. a. nette HUISHOUD- Te koop: zwart emaille KO STER P.G. midd. leeft, liefst omg. IJm.-O. Wijk a. Zeeër- weg 64, IJm.-O. Gratis af te halen 2 HOND JES, reu en te k. 2 geiten. Kruidbergerweg 134, Santp. LENFORNUIS z. g. Schoolstraat 6, IJm. Te koop: 2 RADIO'S merk Philips, 1 klein model. Te be vragen Huygensstraat 9. Na half zeven. JIM Mode-atelier „Minerva" - Z.B. Spaarne 28-30, Haarlem vraagt voor spoedig enige gevorderde meisjes voor de coupe om opgeleid te worden tot coupeuse. Voorts kunnen nog geplaatst worden, enige geroutineerde maeliinestiksters en handwerksters

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4