Openbare Vergadering Te huur heel groot terrein Poesen houders!! uidens gezin in Beverwijks "stadshuis' 'SI» IJmuWon-003'- Kinderwagens Pe fatale injectie Luidsprekers Manchester Pantalons Overalls Werkoverhemden 1 Gl LP S (0EN5daG 3 NOVEMBER 1948 IJMUIDER COURANf „Ik geloof nog steeds in sprookjes" Veen probeerde enwon. „ter werkte de hele dag in de J* vripk de moeder zorgde voor kinderen en ver-diende iets bij «Lionhouden van een school- de Vlierstraat in Vs** was klein en het leven eentonig in de zorg om het P'f .„-de het dat de stad Beverwijk vieren en het gemeentebestuur i7en bouwen en overal in de rencr mensen die een lot koch- ^nniffliners niet weten, twee kan- P k om een eigen huis te krijgen arbeider op een fabriek bent, tó je: *aarom zou ik het 00k niet P Va"t nu de* famine Van Veen „al I5i ad stel" zoals de moeder ons ver- :r Zr, spiksplinternieuw, uiterst ge- *2 in de Bankenstraat te Bever- v kachel verspreidt een behagelijke het ruime, lichte vertrek, dat '•"muren betreft helemaal wit is ge- dat voorzien is van een raam afgrond toe". In het ene gedeelte der Van Veen de woonkamer in- JfhH genoemd raam is een gezellig m akt Er is nog een kamer, door «ml schuifdeur gescheiden van het rfrtrek „maar", zo zegt zij, „daar 3 .ggecn spullen v«or". Het huis is !2erW groter dan dat in de 't Viel niet mee Van Veen babbelt gezellig ver- •i komen we aan de weet dat het t mee viel om te verhuizen, want SSin geboren en getogen IJmuide- Vaar de mensen in „De Wijk" zijn die voor de nieuwelingen en nu 3voor geen geld meer terug willen, r, ..oor", zegt mevrouw Van Veen, je vrij eigendom. Een vijftal ka- Vïieel-keuken, badcel, kelder, gasfornuis, wat wil een mens L-sr" Vol trots wordt het alles aan --ker getoond en dan blijkt dat Be- 2 inderdaad niet van halve maal- ^udt. Behalve het fornuis is er •"eengasgeyser, de bakker geeft een U vrij brood, er is een gratis brand- - ^;nng voor vijf jaar, de kolenboer '^zomaar zes mud extra, de verhui- hte-tte niets; de tuin is gratis aange- m», «wordt een jaar lang voor niets li Luden, 160 blikjes conserven zijn «dionken, „en weet u wat het aller- ■i: is: mijn man kan 's morgens drie 1 langer slapen en in tien minuten ui 't avonds thuis". aêsluit mevrouw Van Veen het ge it waarin zij verzekerd heeft dat ze uieus in sprookjes gelooft". jiwede deur uitgaan en een blik wer- r 0? de witte muren, waarin een ge le) vermeldt, dat deze huisjes zijn ujwd omdat „Beverwijk 650 jaar stad" jen we zien de laatste afrikanen bloeien - bloembak aan de rand van het gazon, $n we een flits op van de aanstaande vlier var, het tweede huis, dat nog De tweede is er nog niet Iran het verenigingsleven gereed Onlangs is het gidsje van het ver- jfcingsleven te Beverwijk, Velsen-" find en Wijk aan Zee gereed geko- ko en aan de verenigingen, die voor as gids hebben ingetekend, toege ven, jtet voorwoord zegt de redactie, dat ;|üsje van het plaatselijk verenigings- rtmter wil zijn dan een simpel adres- iHet moet, aldus de redactie, op ob- róe wijze weergeven welk een belang- jiplaats het verenigingsleven in Bever- l'szit. Om deze reden zijn dan ook al mogelijk de doelstellingen van.de «gen vermeld. Wanneer mocht blij— •at dit gidsje een basis heeft gelegd lÉ maken van verdere studies van 310 belangrijke gemeenschapsvormen, iet de redactie slechts verheugen. 3d Beverwijk veel verenigingen telt, ütenwij reeds gememoreerd en wij kun- dos de ordenende pogingen van de iKÏecommissie niet anders dan toe- da, Omdat er naar gestreefd wordt, lisje zoveel mogelijk „bij" te houden, nipt binnen korte tijd een aanvul- sr.l2d, genaamd „Vademecum". De ver ben die niet voor het gidsje hebben tótend, ontvangen eerstdaags dit „Va- kuiii" en de inleiding van het gidsje, tij de gelegenheid tot inschrijving H( wordt opengehouden. 'dia het de redactiecommissie mocht dia het gehele Beverwijkse vereni gen voor haar werk te interesseren, :m'ïhet programma-orgaan, dat beoogt riffl van gelijke strekking zoveel mo- •jlespreidep, aan betekenis winnen. eenzaam en verlaten ligt. De heer Jac. Koop kan nog niet precies zeggen wanneer hij zijn eigendom gaat betrekken. Eerst nog trouwen en er zijn voor hem nog extra formaliteiten aan het eigenaarschap ver bonden, want de heer Koop is niet de eigenlijke winnaar. Hij heeft het huis van de winnares, mejuffrouw Schipper, ge kocht. Maar een buitenkansje is het, ook voor hem, want welk bruidspaar kan er tegenwoordig zomaar in een nieuw, van alle gemakken voorzien huis trekken? Er blijven nu eenmaal altijd geluksvogels in de wereld. Voorbereidingen voor het 1 le Hoogovenschaaktournooi De voorbereidingen voor het elfde Nieuw jaars Hoogovenschaaktournooi, dat komend jaar van 8 tot 16 Januari zal plaatsvinden en waardoor weer vele schakers uit binnen- cn buitenland naar Beverwijk zullen trek ken, vorderen gestadig. De tournooicommissie bestaande uit de heren G. L. de Haas, C. Mulder en M. P. Suiker heeft reeds veel werk verzet. Zo staat onder meer reeds vast dat dr. Tarta- kower van de partij zal zijn, evenals Golombek uit Engeland en de Belgische schaakmeester O'Kelly de Galway, die zo langzamerhand reeds tot de „stamgasten" wordt gerekend. De onderhandelingen met P. Schmit, die vóór de oorlog in Estland als een der groot ste concurrenten van Kerès gold, verkeren in een vergevorderd stadium, zodat zijn medespelen voor 90 zeker is. Als Nederlandse deelnemers zullen dit jaar verschijnen: Van Scheltinga, Cortlever, Kramer, Henneberke en ir. Van Steenis, die vorige week gekozen is tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Het medespelen van Prins, de winnaar van vorig jaar, staat nog niet geheel vast. Het is jammer dat ook dit jaar dr. Max Euwe door zijn verblijf in het buitenland, niet aan het tournooi kan deelnemen. Evenals vorig jaar staat er weer een Bonte Avond, een bridge- en een tafel tenniswedstrijd op het programma. De tien--, acht- en zeskampen worden in tegenstelling met voorgaande jaren van Zaterdag tot en met Vrijdag gespeeld in- het Statenhuis aan de Velserweg. Pas Za terdag 15 en Zondag 16 Januari, als de vier kampen gespeeld zullen worden, zal van het Kennemer Theater gebruik worden gemaakt. Per Hoogovenexpress. Wat de traditionele snertmaaltijd betreft, worden door.de tournooicommissie pogin gen aangewend, deze in het Restaurant van Walserij Oost te doen plaatsvinden, dit om het rommelige veranderen van schaak- in eetzaal en weer van eet- in schaakzaal te voorkomen. Indien het mogelijk is, wil men voor het vervoer van de schakers naar Walserij Oost van het onlangs in gebruik gestelde „Hoogoven treint je" gébruik ma ken. Gezien' de goede voorbereidingen zal dit elfde Hoogoven schaaktournooi zeker weer aan de gestelde verwachtingen beantwoor den. 0 OM HET KLAVERJASKAMPIOENSCHAP VAN MIDDEN-KENNEMERLAND. Dezer dagen werden weer enige wedstrij den om het klaverjas-kampioenschap van Midden-Kennemerland gespeeld. Er zjjn nog maar vier verenigingen, die geen verliespunten hebben. De beste pres tatie werd geleverd door de klaverj asclub ,1 Allen Present" die liefst 6916 winstpunten wist te scoren. Huishoudelijke vergadering BWTO Dinsdagavond vond in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" een huishoudelijke ver gadering plaats van de Bond van Werk meesters. Terhnici en Opzichthoudend per soneel, afdehng Kennemerland, welke door de voorzitter, de heer Struys, werd geopend. Na het voorlezen en goedkeuren van de notulen, werden voor het in December te Amsterdam te houden congres van de vak groep Metaal de volgende heren tot afge vaardigden gekozen: Van Wijngaarden, Van Oort, Struijs en als reserve Nooy. Voor het winterwerk zal een commissie, bestaande uit de heren Nooy, Van Oort en Van Wijngaarden nagaan, wat er voor de leden gedaan kan worden. Tijdens de vergadering hield het hoofd bestuurslid de heer Engels, een inleiding over de ingediende wet op de Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatie. voor WOENSDAG 3 NOVEMBER. Kennemer Theater ,7 en 9.15 uur: „Naked City". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De Witte Hel". Corso Theater (Castricum), 8 u.: '„Bloed wraak". Minder groente op de markt Dinsdag 2 November. De aanvoer op de groentemarkt wordt aanmerkelijk kleiner, vooral nu een flinke nachtvorst een einde heeft gemaakt aan vele zomerproducten. Het ging met de afzet der verschillende producten ook veel vlot ter, waarbij voor bijkans alle producten betere prijzen werden gemaakt. Andijvie liep in enkele dagen een dub beltje per kilo op, er werd nu van 12—16 cent betaald. Spruiten, waarvan het aan bod matig was, liepen iedere veiling om hoog in prijs; de hoogste notering was 95 cent per kilo. Spinazie begon in aanvoer af te nemen: er werd van 1837 cent per kilo betaald. Bloemkool kwam er ook heel wat minder, de kwaliteit was echter prima. Voor de eerste kwaliteit werd tot 52 cent per stuk betaald. Tomaten begonnen er ook minder te komen er kwamen veel van de koude grond, die merendeels onrijp waren. Kastomaten brachten het tot 70 cent per kilo. Prei bleef een onwillig artikel, al liepen de prijzen iets op deze week; de aanvoer was vrij behoorlijk en er werd van 714 cent per kilo betaald. Knolsel derij ging traag weg. Voor de eerste soort werd tot 16 cent per stuk betaald. Uien varieerden van 48 cent per kilo. Groene- en rode kool ging weg voor een prijs van 712 cent per kilo. Doosjes aardbeien en frambozen kwamen nog in pracht-kwali- teit; de druiven minderden al weer in aan bod. Bonen kwamen alleen nog uit de kas en zowel snij- als sperciebonen varieerden van 95125 cent per kilo. Bloemen en nachtvorst. Hier werd de aanvoer eveneens kleiner, de buiten-bloemen waren voor 90 be vroren, zodat men nog op de kas-chrysan- ten aangewezen was. Hetgeen nog van bui ten komt liet veel aan kwaliteit te wensen over. In verband met Allerzielen was er veel vraag naar witte chrysanten, maar de kwe kers hadden hierop gerekend en zowel per bos als in potten werden deze bloemen aan gevoerd. De prijzen vielen niet tegen en alles ging graag weg tegen prijzen van 18 65 cent per bos. Deze prijs brachten ook de andere kleuren op. Grootbloemige waren Dinsdag nog steeds ruim vertegenwoordigd in de kleuren wit, geel en bruin. Freesia's waren er echter weinig en ook het aanbod van rozen en anjers liep terug. Daarentegen kwamen er meer potplanten, waarvoor veel animo on der de kopers bestond. LEDENVERGADERING „HET WITTE KRUIS". De Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis", afdeling Beverwijk en omstreken, zal op Dondérdag 4 November in het bad huis aan de Baanstraat een ledenvergade ring beleggen. De agenda maakt onder meer melding van: Bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heren Bak ker en Reijnders en de dames Heynes en Storm. NIEUWE LERAREN NIJVERHEIDS AVONDSCHOOL Op de voordracht voor nieuwe leraren aan de Nijverheidsavondschool te Bever wijk komen voor de heren R. J. v. d. Wurff (vaktekenen, materialen- en gereedschaps leer), A. J. Mantel (electriciteitsleer), D. de Wilde (taal en tekenen), J. T. A. Schaap (taal, stel- en meetkunde), J. J. M. de Reeper (materialen- en gereedschapsleer en calorische, werktuigen), C. J. Mul (handtekenen en technische schetsen), H. G. Linterman (natuur- en werktuigkunde, vaktekenen, materialen- en gereedschaps leer), A. Harthoorn (materialen- en ge reedschapsleer, electriciteitsleer en vak tekenen), J. D. Hakemulder (vaktekenen), J. ten Cate (natuur- en scheikunde en vak theorie), A. E. Bach (natuur- en werktuig kunde), G. J. Tukker (taal-, stel- en meet kunde), W. C. v. Leusden (taal én reke nen), J. P. Kuyper (natuur- en werktuig kunde) en T. v. d. Heide (electriciteitsleer, materialen- en gereedschapsleer). HERBENOEMINGEN BEDRIJFSCHAP PEN GROENTE EN TUINBOUWZADEN Bij besluit van de minister van Landbouw zijn herbenoemd tot voorzitter van het Hoofdbedrijfschap voor Tuinbouwproduc ten en van het bedrijfschap voor groente en fruit de heer W. M. Driessen te Venlo en tot voorzitter van het bedrijfschap voor Tuinbouwzaden de heer W. Wennik te Venhuizen. VELSENAAR FIETSTE ROEKELOOS EN WERD AANGEREDEN Een 61-jarige bewoner van Velsen, die Maandag op de Alkmaarderweg te Bever wijk fietste, sloeg plotseling naar links af zonder op het verkeer te letten. De on voorzichtige wielrijder werd daarbij door een personenauto geraakt en tegen de straat geworpen, waardoor hij een enkel brak en een wond aan het achterhoofd op liep. Een Beverwijkse arts heeft de gewonde naar het Antonius-Ziekenhuis te IJmuiden- Oost vervoerd. HOOGWATERTIJDEN Woensdag 3 November: 4.38 en 16.55 uur. Donderdag 4 November: 5.21 en 17.39 uur. Gemeente sluit overeenkomst met Middenstandsbank N.V. Tot nu toe was de gemeente-ontvanger van Beverwijk voor het doen van beta lingen ten laste van de gemeente aangewe zen op de volgende betalingswijzen: a. per kas; b. door middel van de giro-rekening bij de Postchèque en Girodienst; c. door middel van de rekening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten N.V. te 's-Gra- venhage. Al deze betalingswijzen bezitten een aan tal bezwaren van dermate ernstige aard, dat men zich in verbinding heeft gesteld met de vier bankinstellingen, die in Bever wijk kantoor houden. B. en W. zijn van mening dat een overeenkomst met de Mid denstandsbank N.V. de voorkeur verdient. Na overleg met de commissie van bij stand in het beheer der financiën stelt het college van B. en W. de gemeenteraad voor met deze bankinstelling een overeenkomst aan te gaan volgens een bij de stukken ge voegd model. LEERKRACHTEN HUISHOUDSCHOOL Burgemeester en wethouders van Bever wijk stellen voor te benoemen tot lerares aan de gemeentelijke huishoud- en in dustrieschool mej. J. Oostwouder, om les te geven in de naaldvakken tot 31 Augus tus 1949. Tot leraar zang wordt voorgesteld te benoemen de heer L. C. Stiens tot de zelfde datum. Velsen Tachtig jaar Hervormde Zondagsschool Gedurende tachtig jaren, langer dan een gemiddeld mensenleven, hebben de jonge generaties van Velsen des Zondags gods dienstonderwijs genoten bij de Nederlands Hervormde gemeente. Oud-Velsen was klein en klein was dus ook het aantal kin deren in de eerste' jaren na de oprichting. Zij, die de kinderen toen onderwezen zijn niet meer, maar hun werk wordt nog steeds met hetzelfde enthousiasme voortgezet. Thans telt de Zondagsschool drie afdelin gen, Velsen-Noord, Velsen-dorp en Drie huis en de kinderschaar is uitgegroeid tot een driehonderdtal. Zondagmiddag kwamen de kleinsten van alle afdelingen bij elkaar in het kerkge bouw, waar ds. L. Brink hen iets vertelde over het feest en tevens over de Kerkher vorming. Mejuffrouw Delleman boeide hun aandacht met een verhaal. Des middags om vier uur verzamelden de groteren zich met hun ouders en belang stellenden in het kerkgebouw. Ook hier had ds. Brink de leiding. De heer T. Snoek vertelde over het ontstaan van de Zon dagsschool en merkte daarbij op, dat het karakter van onderwijs geven wel zeer ver anderd was in tachtig jaar. Spreker wees op het verantwoordelijk heidsbesef, dat men op de Zondagsschool tracht aan. te kweken. Alle leerlingen werden verrijkt met een boekwerkje, als herinnering aan het feest. Burgerlijke stand van Velsen GEBOREN: C. GroeneveldVerduijn, z., Burg. Enschedélaan 35. Santpoort; F. Slot boomDijkhuizen, z„ Hoofdstraat 58, Sant poort; G. KatersNuijen, z., D. Hartoghstr. 12, IJmuiden. H. A. MeijboomBouwman, z„ Edisonstraat 24, IJmuiden; W. Bruisschaart de Vroome, d.. Cypressenstraat 29, IJmuiden- Oost; S. M. Th. Akkermanvan Wingerden, z„ Jac. van Heemskerkstraat 31. IJmuiden; C. v. d. Plasvan Boelen, d„ Eksterlaan 1, IJmuiden-Oost: C. C. HuijgVink, d.. Bloe- mend str.weg 17, Santpoort; M. H. Wassenaar —Veldman, d., de Ruijterstraat 97, IJmuiden- Oost; J. R. 't HartHornby, zv Marconistr, 44, IJmuiden; L. J. J. M. Kochvan Thiel, d., Harddraverslaan 27, Santpoort; G. H. de WitVieth, d., Willemsbeekweg 6, IJmuiden- Oost: G. de BackOlyrhoolc, d., Bloemstraat 121, IJmuiden; W. v. d. ZwanZwart, z., Hei- destraat 47, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: M. v. d. Boogaard, 72 j„ echtgenote van J. v. d. Broek, J. P. Coenstr. 137, IJmuiden; J. B. A. Hermse, 38 j„ echt genote van B. A. Dammers, Huijgcnsstraat 67, IJmuiden; R. M. Visser, 69 j„ echtgenote van W. de Jong, Marconistraat 32, IJmuiden. FILMAVOND VOOR VOETBALLERS Donderdagavond wordt in het Patro naatsgebouw een voetbal-filmavond ge geven voor VSV- en Stormvogels-leden. „VEILIGHEIDSDAG" BIJ DE HOOGOVENS De traditie der jaarlijkse „veiligheids- dagen" bij de Hoogovens wordt op 9 De cember voortgezet. Die datum zal dus de bedrijfsveiligheid in het middelpunt der belangstelling komen te staan. De wagen waar U zo vaak naar ge vraagd heeft is nu voorradig. VOOR DE BABY Anegang 46, Haarlem (Adv.) UETON door Q. PATRICK. (Vertaald uit het Engels). raaar <^n ding dat zij doen kon. kracht bijeenrapend rende Rona '9 die vage gestalte aan. Zij voelde adem op haar gezicht. Een hand mouw maar met een wanho- ^?ing wist zij zich los te rukken, rich om en liep de operatiezaal pltaar doemde iets groots op. De -ator. Instinctief kroop zij er achter al spoedig begreep zij dat zij 'Uomen in een val gelopen was. De Kuren van de zaal waren gesloten. deur boven op het amphitheater Maar plotseling viel haar in, dat op de bovenste omgang een •*8. dat zelden gebruikt werd en dat -brandladder uitkwam. trap naar het amphitheater te be- moest zij de halve operatiezaal J-'-en, hetgeen haar, daar het hier iets mÜÏÏ ^an in de narcosekamer, bloot aan de waarneming van die op Pd staande gestalte. Maar het was a-t- bleef de gestalte onbewe- ^an. Toen keerde zij zich in haar 3° ,am °P haar toe. Zij was ge- l-i'.y „nschaP deed haar alle voor- - o mt het oog verliezen. Als krank 50 aagst, geen enkele poging meer doende, om zich te verbergen, rende zij dwars door de zaal naar de smalle trap. Op de een of andére manier wist zij die te bereiken en vloog naar boven. Op de bovenste galerij gekomen, was zij al spoe dig bij het raam. Een ruk er aan deed haar van angst verstijven. Het raam was niet te bewegen. Een voetstap kraakte op de trap en daarna op de galery, waar zij aan het einde stond. Met de moed der wanhoop gaf zij nogmaals een heftige ruk aan het raam. Het ging open en de koele nachtlucht stroomde naar binnen. Vagelijk kon zij de treden van de brandladder onderscheiden. Nu was zij door het raam en had haar voeten op de ladder. Zij ging naar bene den, steeds verder en verder, tot zij aan een zware deur kwam, die half open stond en waar licht doorheen stroomde. Zij duw de de deur open en bevond zich in een van de grote gangen van het ziekenhuis. Er waren heldere lichtenmensen veiligheid. De deur achter zich dichttrek kend, schoof zij de grendel er voor. Haar geest was helder genoeg, om zich te realiseren, dat zij zich onmiddellijk met haar broer in verbinding moest stellen. Zonder op haar ietwat verfomfaaide uiter lijk te letten haastte zij zich naar de dichtst bijzijnde telefooncel. Toen zij haar broer eindelijk aan het hoofdbureau te pakken had, deed zij hem stotterend en haastig het verhaal van haar gesprek met mevr. Bro- derick, de theorie van de koffie en alles wat er sindsdien gebeurd was. Ik heb het stukje suiker, Jim, besloot zij. Maar de moordenaar weet, dat ik het heb. Wat moet ik doen? Precies, wat ik zeg. De stem van in specteur Heath klonk scherp. Neem die suiker mee naar Peters om te laten analy seren. Nu onmiddellijk. Hij doet wat werk voor de politie en je zult hem in zijn labo ratorium vinden. All right. Maarmaar jij komt toch ook hierheen, nietwaar? Natuurlijk. Ik kom onmiddellijk. En het ziet er naar uit, of je iets werkelijk belangrijks te pakken hebt, Ro! Goed ge daan. Maar zijn stem klonk angstig, toen hij er aan toevoegde: Maar pas in s he melsnaam op jezelf. Zwerf niet alleen door het ziekenhuis. Ik ben er niet op gesteld, dat mijn zuster ook vermoord wordt. Hij belde af. Het laboratorium was in de verst ver wijderde vleugel van het gebouw en Rona was maar al te blij, toen zij op een ogen blik Oliver Lord voor zich uit zag lopen. Zij riep: Oliver! Hij keerde zich om en kwam op haar af. Rona, wat is er aan de hand? Je ziet er uit, of iemand geprobeerd heeft je te ver moorden. Dat hebben ze ook, zei Rona opgewon den. Maar ik ben er achter, Oliver. Ik heb bewijzen, dat dr. Knudsen niet door de koffie gedood werd. Je.wat? Zijn mond viel open van verbazing. Dat kan ik nu niet uitleggen. Ik moet Peters in het analytisch laboratorium op zoeken. Kom mee. Zij vonden Peters bezig met een distil leerkolf, die op een Bunsense brander stond te koken en Rona gaf hem het klon tje suiker met de opdracht van haar broer tot onmiddellijke analyse. Toen ze weer in de gang stonden, greep Oliver haar bij de arm. Je bent toch bijgeval niet gek gewordenmet dat gepraat over suiker en analyses en....? Neen. Ik ben niet gek. Ademloos ver telde zij hem alles. Zo zie je, Oliver, als we bewijzen kunnen, dat het de suiker was, waardoor de chef gedood werd, en ieder een kon dat stukje op ieder ogenblik in zijn zak gestopt hebben dan kan ook iedereen van de misdaad verdacht worden. De kleine vrouwelijke detective! Er was een grimmige bewondering in zijn ogen. En jij laat jezelf bijna vermoor den, terwijl je tracht mij te redden van de elëctrische stoel! Dat is de tweede goede dienst, die je mij vandaag bewezen hebt! Maar er rammelt nog iets, Rona. Als de moordenaar jou naar de operatiezaal ach terna zat, hoe wist hij dan, dat je daar heenging en wat je van plan was? Hij moet hebben staan luisteren, toen ik niet mevr. Broderick sprak.. Zij ver telde hem toen, hoe de deur aan de over kant van de gang bewogen had. Maar Oliver lette er niet erg op. Plotse ling zei hij: Je hebt mevr. Broderick alles verteld, nietwaar? Ik bedoel, ook over die suiker? Rona knikte. Dan weet zij dus net zoveel als jij. En zij is de enige getuige, voor het feit, dat zij ook van die koffie dronk. Als de moor- aenaar geluisterd heeft, moet hij begrepen hebben, dat al was hij er zelf^in geslaagd jou te vermoorden, hij nooit de waarheid zou kunnen beletten aan de dag te komen, tenzijMet vast opeen geklemde kaken, greep Oliver haar arm. Ga mee. We moeten onmiddellijk naar haar toe. Mis schien zijn we nog vroeg genoeg. (Wordt vervolgd). SCHEEPVAART MIJ. NEDERLAND. Ceram, 28 Oct. te Houston van Sabine naar Mobile. Singkep, 2 Oct. te Batavia van Semarang naar Belav/an, Van Riemsdijk, 1 Nov. van Singapore nanv Batavia. AFRIKA LIJNEN. Danholm, 1 Nov. van Dakar naar Londen. Grootekerk, 1 Nov. van Walvisbay naar Kaapstad. Lekkerkerk, 1 Nov. Ouessani gepass. van Gibraltar naar Antwerpen. Oranjefontein, 1 Nov. van Port Said naar Alexandrië. Randkerk, 1 Nov. van East London naar Durban. Loenerkerk, 31 Oct. te Amsterdam van Antwerpen naar Hamburg. Aalsum, 1 Nov. van Mombassa n. Tanga. OCEAAN. Melampus. 29 Oct. te Singa pore van New York naar Batavia. Polyphe mus. 30 Oct. van Makassar naar Batavia. VINKE EN CO. Leersum, 1 Nov. Key West gepass. van Rotterdam naar Houston. K. N. S. M. Ariadne, 1 Oct. van Gibral tar naar Lissabon. Atlas, 2 Nov. van Gothen burg te Amsterdam. Bacchus, 31 Oct. van Gibraltar naar Cork. Doros, 31 Oct. van West Indië te New York. Euterpe, 1 Nov. van Tanger naar Ceuta. Ganymedes, 30 Oct. van Trinidad te La Guaira naar Porto Cabello. Helicon, 31 Oct. van West Indië te New York. Hydra. 31 Oct. vani Aruba naar Bar- ranquilla. Maas, 1 Nov. van de Trujillo te Porto Plata naar Santa Cruz (Teneriffe). Mentor. 1 Nov. van Limassol te Marsina n. Alexandrië. Odysseus, 1 Nov. van Oporto n. Vigo. Ornen, 1 Nov. van Amsterdam te Ko penhagen naar Odensee. Pericles, 31 Oct. v. Antwerpen te Curacao naar Cristobal. Sar- pedon, 30 Oct. van West Indië te New York. Socrates. 1 Nov. van Valparaiso naar Talca- huano. Tiberius, 31 Oct. van West Indië te Mobile. Grote vaart. Aagtekerk, AustraliëRotterdam 31 Oct. van Sydney. Alwaki, 27 Oct. van Buenos Aires te Villa Constitucion. Amsteldijk, Mon trealNewport'News pass. 1 Nov. Famepoint. Annenkerk, Japan—Rotterdam 1 Nov. van Port Said. Arnedijk, 2 Nov. van Antwerpen te Veracruz. Ceram, 28 Oct. van Port Neches te Houston. Friesland. 29 Oct. van Batavia te Makassar. Garoet. 2 Nov. 7.30 uur van Rot terdam te Antwerpen. Hermes, 29 Oct. van Manta te Talara. Ittersum, CalcuttaRotter dam 1 Nov. te Cuddalore. Kedoe, 1 Nov. van Rotterdam te Batavia. Larenberg, Amster damDuala 1 Nov. te Bordeaux. Leerdam, 29 Oct. van New York naar Hampton Road. Loppersum, 1 Nov. van Delfzijl te Gdynia. Maaskerk, 1 Nov. van Port Bouet n. Tacoradi. Meliskerk, 28 Oct. van Amsterdam te Lobito. Muïderkerk, 1 Nov. van Freetown naar Tacoradi. Nigerstroom. DakarPlymouth 1 Nov. 150 mijl van Land's End. Nieuw Holland. 2 Nov. van Singapore te Batavia. Omela (t), 30 Oct. van Ras Gharib te Suez. Oranjofon- tein, MombassaAmsterdam 2 Nov. te Alexandrië verwacht. Overijsel, 30 Oct van Durban naar Lorenzo Marquez alwaar ver moedelijk 2 Nov. laad- en losklaar. Papen- drecht (t), AbadanHull pass. 1 Nov. Gibral tar. Paula (t), 29 Oct. van Bangkok te Singa pore. Pr. Joh. Willem Friso, 2 Nov. van Quebec te Antwerpen. Pr. Willem 2, Rotter damMontreal pass. 1 Nov. Bell Isle. Rand kerk, AmsterdamBeira 2 Nov. te Durban- Rondo, New YorkJava pass. 1 Nov. Gibral tar. Rotti, 28 Oct. van Port Arthur te New Orleans. Sibajak, Rotterdam—Batavia pass. 1 Nov. 22 uur Kaap Bon. Singkep, 2 Nov. van Semarang te Batavia. Socrates, 2 Nov. van Valparaiso te Taleahuano. Stuyvesant, 1 Nov. van de Azoren te Plymouth. Taria (t). 28 Oct. van Balik Papan te Singapore. Tosari, 28 Oct. van Calcutta te Vancouver. Tjikampek, KobeKaapstad 28 Oct. van Beira. Tjitja- lcngka, 30 Oct. van Hongkong naar Amoy. Waterman, Java—Rotterdam 1 Nov. 1.30 uur van Port Said. Zwijndrecht, 29 Oct. van Freetown naar Bissao. Hercules, 1 Nov. van Rotterdam nabij Algiers. La Cordillera (charter) 30 Oct. van New Orleans te Kaap stad, vermoedelijk 28 Nov. te Lorenzo Mar quez. Langlee Scott, Japan—Rotterdam 29 Oct. van Ccbu. Eberon, 1 Nov. van Curagao naar New York. Tjisadane, 1 Nov. van Soe- rabaja naar Semarang. Stentor, 1 Nov. van Tessaloniki naar Istanbul. Blommersdijk, Rotterdam—New York pass. 31 Oct. Scillies. Noordam. RotterdamNew York pass 31 Oct. Scillies. Volendam, 1 Nov. van Buenos Aires naar Rotterdam. SCHEEPVAART IJMUIDEN Op 2 November kwamen te IJmuiden bin nen: Tom van Vasteras (voor Hoogovens). Hertha van Stekju (voor Van Gelder). Chris- tensen van Holding (voor Spaarndam). Greb- bestroom van Rotterdam. Glory van Chris- tingham. Rocket van Stocka (voor Zaandam). Eemstroom van Vlissingen. Vertrokken 2 November: Thomas naar Newcastle. Holdenore naar Goole. Hoolde- nene naar Blyth. Niobe naar Rotterdam. Grem naar Rotterdam. Goldfinch naar Lon den. Torafire naar Stralsund. Tyro naar Rot terdam. Spurt naar Emden. Westlaan naar Ostende. Fjord naar Stockholm. Eemstroom naar Londen. Pilhamn naar Rotterdam. Surte naar Londen. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN' VISSERSSCHEPEN 1 November binnen: IJM 62, Sumatra, rederij De Vem, met haring. 21 October vertrokken IJM 37, Gloria, rederij De Vem, met haring, 21 Oct. vertrokken. Naar zee op 1 November: IJM 6, Norma Maria: IJM 9. Haarlem; IJM 60, Catharina Duyvis: IJM 33. Thorina; IJM 20. Johannes Polderman; KW 134. Kat wijk II. Agenda voor Velsen en IJmuiden WOENSDAG 3 NOVEMBER Thalia, 3 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen; 8 uur: „Een trein gaat voorbij". Rex, 8 uur: „Dansinvasie". Raadhuis, 45 uur. Spreekuur Wethou der van Onderwijs. DONDERDAG 4 NOVEMBER Patronaatsgebouw, 8 uur: Filmavond voor VSV en Stormvogels. De Zwarte Os, Velsen, 8 uur: Algemene vergadering Oranje-vereeniging „Oud- Velsen". Hiermede dank ik familie, buren en kennissen voor de buitengewoon grote belang stelling, ons betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Man, Va der en Grootvader, de Heer L. VELDMAN. Uit aller naam: Wed. W. M. Veldman- v. d. Watering. IJmuiden-Oöst, 2 Nov. 1948. de Ruyterstraat 36. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor het medeleven tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Man, Vader en Grootvader CORNELIS BLOK. Uit aller naam: Wed. E. Blok-Zwaan. Bergstraat 49. Egmond a. Zee. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan H.H. Roctoren Rutten en de Vries, benevens de Zusters v. Strien en Kroes voor hun goede zorgen aan mij be steed. J. RIP-GOUDA Bloemstraat 71 röod. 15 November a.s. hopen onze lieve Ouders C. KOSTER en N. KOSTER-JONGEJAN hun 25 jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefheb bende kinderen Dick, Indonesië Corry Santpoort, Litslaan 12. LERAAR (exam.) Opleiding M O. Boekh. S. P. D. Prak- tijkex. Boekh. Ex. moderne bedrijfsadm. heeft door sla gen van lesnemers een paar uren vrij (overd. of des av.) Vr. adr. gesl. L 2899 bur. van dit blad. Voor Gitaar, Hawaiian gitaar Mandoline en Banjo lessen Ferdi de Wijs, P. C. Hooft- laan 221, 2 x bellen. B. z. a. nette WERKSTER met goede getuigen, 3 dagen in de week. M. D, en W. Adr. te vernemen bur. v. d. blad. WEGGELOPEN Vrijdag kl. zwart hondje, wit borstje, bruine vlekjes, luistert naar de naam Teddy. Teg. goede beloning ter. te brengen Willemsbeekweg 3. WONINGRUIL. Mooi vrij bovenhuis, goede stand te Santpoort Stat. Beneden ka mer en suite, keuken, balcon twee kamers, zolder en plat dak. Huur f 6.30 per week, in ruil voor klein beneden huis in Haarlem, Velsen of omgeving. Brieven L 244 A bur. van dit blad. VERMIST Zondagav.: Poesje zwart met wit. Terug te bez. Wijk aan Zeeërweg 118. Te huur aangeb.: PAARD en WAGEN met voerman f 2 per uur, zonder voerman f 1 per uur. Adr. D. Dekker, de Ruyterstraat 51, IJm.-O. Te koop gevr. een in goede staat zijnde KACHEL. Dirk Hartogstraat 31. Te koop gevr. goed o. KIN DERSTOEL. Sliggers, v. Ga lenstraat 12. Te koop aangeboden GROTE KACHEL voor zaal of win kel. Leeuweriklaan 25, IJm.- Oost. Te koop: mooie UITDRAAI- HAARD, zuinig en heet 40. Kon. Wilh.kade 2 rood. WIJ hebben weer prachtige costuums orutvangen in alle maten 2-Rij Costuums, Sportcostuums, sport colberts, plus fours jongenscostuums, broeken, enkele stuks Tweedjassen MIDDENWEG 123 HAARLEM-NOORD, GESLOTEN HUIS Kattenbrood Vis, 25 cent per pak. Vooroorlogse samenstelling. Geen gedroogde garnalen. Kattenbrood Vlees, grof en fijn, 25 cent per pak. Kattenbakken f 2.50, Turfmolm f 0-40, Poesenborstels f 0.75 Poesenmandjes vanaf f 4.47. Poesen- eet- en drinkbakjes vanaf 45 ct. Stokvis voedzaam en smakelijk. Wormcapsules en stoptabletten. EEN GEZOND DIER, SCHENKT PLEZIER GEBR. VEENINGA. NATURALISTEN JACOBIJNESTRAAT 10-18 - TELEFOON 13265 - HAARLEM C.P.N. (DE WAARHEID) AFD. IJMUIDEN Donderdag 4 November, 8 uur in het REX-THEATER Spreker: JAN HAKEN (2e Kamerlid) Onderwerp: Voor Vrede en Brood, tegen Oorlogsophitsers Medewerking van het Zangkoor „Voorwaarts" Gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegangsprijs 25 cent. afgeschut, met grote schuur. Te bevragen Burg. Rambonnetlaan 131 t/o Ger. Kerk. TE KOOP: 1 vaste wastafel 1 grote teil. Tussen 5 en 7 Adres: Bur. van dit blad. TE KOOP AANGEB.: zwarte raamboompjes m. krul en sluitplaat f 0.30 p. st.. Belg. binnendeursloten f 0.45, koe voeten 50, 14 pak kistkram- men a f 1,50 p. pak, pikhou welen z. steel f 0.50. Bik en Arnoldkade 44. Na 6 uur. TE. KOOP: 1 toom Welsen. 5 hennen met haan, groep 48, aan de leg. Lindenstraat 2, IJmuiden-Ö. Te koop: JONGENSRIJ WIEL. Velserduinweg 330 TE KOOP: pr, waterkacljel inh. pl.m. 60 L. on zw. w. d, mantel 42-44, Trompstr. 29, TE KOOP AANGEB.: dames- rijwiel f 30, 3 vlams gasstel f 30. merk Inventum. J. Kos- telijklaan 18, Velsen. ELECTR. WASMACHINE te koop. Snelliusstraat 8. Te koop: con WANDELWA GENTJE z. g. a. n. Te bevr. Meervlietstraat 34, Velsen. Te koop: J. WINTERJASJE, 1. 6 jaar. Leeuweriklaan 10. Te koop: HERENFIETS met lamp en m. binnen- en bui tenbanden. IJmuiderstraat- weg 47. Te koop: z. g. a. n. HEREN RIJWIEL, geheel compleet. Kastanjestraat 17. TE KOOP: 2 grote Vlaamse reuzen en 6 jonge hennen, witte legh. 4% m. oud. van Wassenaerstraat 20. Ook in grote band wijdten voorradig kinder-, jongens- en Herenmaten in alle maten, prima kwaliteiten, pasvorm.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3