l Nette meisjes gevr. Koelkasten Van den Berg Th. J. L van Dorpskernen verrijzen in de Noordoostpolder Twee volwassenen en vier kinderen bij een brand in Deventer omgekomen C Kort en Bondig Visserij- Welkom nieuws! IJSREVUE Rhythmisch Typen INST. PONT HEREN WINTERJASSEN KLUMPERS Kledinghuis Luidsprekers Haarlems Matrassenhuis flinke jongens en meisjes DINSDAG 7 DECEMBER 1948 TJMUIDER COURANT Onze twaalfde provincie Maar materiaalschaarste remt de vooruitgang Staag vorderen de opbouw en de ontwik keling van dat deel van het IJselmeer, dat nu al jaren lang als „Noordoostpolder' bekend staat en straks ook officieel zo zal gaan heten. Binnen een jaar zal de ont watering van de poldergronden geheel ge reed zijn, en binnen diezelfde termijn zul len er ook behalve in de hoofdplaats Emmeloord in de toekomstige dorpen Markenesse, Ens en Kraggenburg kernen van definitieve huizenbouw zijn verrezen, die er in aanzienlijke mate toe zullen bij dragen aan de polder de indruk van een zaamheid en verlatenheid te ontnemen. Tot op dit ogenblik vormen de hoog opgetaste graanvoorraden die aan kafferltralen doen denken in dit onafzienbare landschap fei telijk de enige rustpunten voor het oog. Maar al te zeer wordt de bouw van boer derijen en landarbeiderswoningen, van kerken en scholen en van ganse straten- rijen door materiaalschaarste geremd. Natuurlijk geeft Emmeloord de toon aan. In het „schoorsteenvegersparadijs" aldus genoemd naar de talloze schoor stenen op ieder huizenblok zijn nu al tweehonderd woningen en winkels voltooid en nog omstreeks 150 in aanbouw. Om het „Harmen Visser-plein" concentreerden Zich tot dusverre de officiële en openbare gebouwen (zoals het dorpshuis), de ban ken, een kerk en een café. Zij zullen ge leidelijk echter eveneens hun normale plaats van bestemming krijgen en naar het meer centraal gelegen dorpsplein worden overgebracht dat de naam van „de Deel" zal ontvangen. Kraggenburg, belangrijk centrum Voor de tien dorpen, welke zich om Emmeloord zullen groeperen, heeft men namen pogen te bedenken. Men kwam tot: Rutten, Luttelgeest, Espel, Kraggenburg, Markenesse, Ens en Nagele. De opgave is veel moeilijker dan zij lijkt en het is niet onwaarschijnlijk dat de namen van de andere drie nog wel enig hoofdbrekens zullen kosten. Dat heeft trouwens de tijd ook nog omdat de huizenbouw alleen nog maar in Mar kenesse, Ens en Kraggenburg is aange vangen. Er worden stenen en „Oosten rijkse" woningen gebouwd. Kraggenburg kreeg daarbij voorrang omdat de aan boe ren uitgegeven landbouwkavels (in totaal 103 met een gezamenlijke oppervlakte van 3500 ha) zich voornamelijk in die om geving uitstrekken. Het ligt in de bedoeling om in de dor pen grond in erfpacht uit te geven aan middenstanders en industriëlen. Daar om heen komen de kleine boerderijen, dan de middelgrote en tenslotte de grootste bedrij ven (tot 48 ha), die dus de ruimte tussen de dorpen moeten opvullen. Aan de hand van een door de minister goedgekeurd verkavelingsplan zijn er eigenlijk op het ogenblik te veel van die grote bedrijven. Wel is waar vraagt de economie om grote boerderijen, maar so ciale omstandigheden eisen dat er ook een vrij groot aantal kleine kavels worden uit gegeven (van 12 of van 24 ha). In totaal zullen er 1760 bedrijven komen van ver schillende grootte, benevens 400 tuinde rijen in de Zuid-Oosthoek. Het zou, in de huidige omstandigheden, ongetwijfeld mo gelijk zijn het aantal van ruim honderd uitgegeven kavels te verdubbelen, indien men de pachters tevens maar een woning zou kunnen aanbieden. Men hoopt nu dat de montagebouw in het komende jaar uit komst zal brengen. Het is dringend noodzakelijk dat er in de Noordoostpolder met voortvarend heid wordt gebouwd. De 3000 vaste be woners en de 3500 tijdelijke arbeiders leven nu in hoofdzaak in noodwoningen, woonschepen, woonwagens en arbeiders kampen en op de lange duur fnuikt dat het moreel. Daarbij mag niet uit het oog worden verloren dat er bijkans uitsluitend jonge mensen wonen in dit nieuwe land en dat het geboortecijfer derhalve zeer hoog is. In 1947 moest het op 82 per duizend worden gesteld, dit jaar zal het cijfer nog hoger liggen. Toekomstmuziek De Noordoostpolder is een welvarend ge bied. De pachters hebben er het eerste jaar zeer gunstige resultaten gehad en de lonen zijn er zo hoog dat er practisch niemand bij het consumentencrediet belang heeft. Als men de 35.000 ha bouwland met tarwe zou bebouwen, zou dat een deviezenwinst van dertig millioen gulden per jaar be tekenen; ook de veeteelt kan nog een aan zienlijke bijdrage leveren. Het ligt voor de hand dat aangrenzende provincies begerige blikken naar dit land hebben geworpen. Een beslissing dien aangaande is nog niet genomen. Menig ingewijde verwacht intussen dat hier tezamen met de twee nog te ontginnen polders een twaalfde provincie zal wor den gesticht. Er zijn al ideeën omtrent een auto- en spoorwegverbinding van Amster dam via Flevostad (de hoofdplaats van de Zuidoostpolder) en een grote brug tussen de Zuïdoostpolder en de Noordoostpolder langs Emmeloord naar Friesland en Gro ningen. Dat is alles nog toekomstmuziek. Toen men indertijd met de werkzaamheden in de Noordoostpolder begon, lag het in het voornemen om- de drooglegging van het Noordelijk deel van de Zuidoostpolder di rect ter hand te nemen zodra het betref fende deel van de apparatuur in de Noordoostpolder zijn taak zou hebben ge ëindigd. Het staat nu al vast dat daar met het oog op de draagkracht van 's lands financiën geen sprake van kan zijn. Een maal begonnen zal men, volgens de ver wachting zes jaar nodig hebben voor in dijking en drooglegging en daarna nog eens zes jaar voor de ontginning. Het is aanvankelijk het plan geweest om de Zuidoostpolder in zijn geheel te over meesteren. Door de ervaring wordt de mens echter wijs. De geschiedenis zou zich ooit nog eens kunnen herhalen, polders kunnen opnieuw aan de elementen worden prijs gegeven. Als men de Zuidoostpolder door een zware dijk in twee delen heeft gesplitst, bestaat de kans, dat in dergelijk» omstandigheden de ene helft wordt gered. Door eerst alleen het Noordelijk deel droog te leggen heeft men bovendien het voordeel dat men gauwer nieuw land wint. Bij onze overbevolking kan dat van uitzonderlijke betekenis zijn. Politie-rechter Ouderdom en alcohol „U ziet er toch wel heel weinig naar uit, dat u hier voor een alcohol-delict ver schijnt". De verdachtenbank was moeizaam be klommen door zulk een bedeesd en keurig zeventigjarig dametje, dat zelfs in de stem van de Haarlemse politie-rechter, die toch wel aan vogels van zeer uiteenlopende pluimage gewend is, een spoor van lichte verbazing op te merken viel. Verdachte hield nog wel van een glaasje, zelfs van meer dan een, zoals bleek uit een rapport van het Consultatiebureau voor Alcoholisme. Het geestrijke vocht had haar echter tot minder oirbare praktijken ge bracht, want reeds tweemaal had één enkel glaasje cognac haar ertoe aangespoord om de portefeuille van een huisgenoot van een kleine som gelds te ontdoen: eenmaal tien gulden, de tweede keer zestien gulden. Hetzelfde rapport liet echter nog een sprankje hoop toe: verdachte had de laat ste tijd geen enkele belangstelling voor alcoholische geneugten meer aan de dag gelegd. De politierechter: „Zou u er nu werke lijk in het vervolg af kunnen blijven?" Een vraag welke verdachte, wie het huilen na der stond dan het lachen, bevestigend be antwoordde. De uitspraak viel mee: een maand voor waardelijk en een voortgezet toezicht. De deurwaarder moest de betekenis van deze uitspraak overigens nog eens uitvoerig ver klaren, toen hij haar de deur uit hielp schuifelen. Nieuw burgerlijk wetboek De minister van Justitie deelt in de Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende de begroting van justitie 1949 mee, dat de ontwerper van het nieuwe bur gerlijk wetboek een boek over het vermo gensrecht in het algemeen en een boek over het zakenrecht heeft voltooid, terwijl hij met het verbintenissen en erfrecht een eind- weegs gevorderd is. Prof. Meijers geeft er de voorkeur aan, dat de resultaten van zijn arbeid eerst bij de Staten-Generaal ingediend worden, nadat de publieke opinie en de des kundigen ruimschoots de gelegenheid gehad hebben tot het uitspreken van hun oordeel. Intussen wil de minister de gedragslijn be stendigen, dat afzonderlijke herzieningen van het burgerlijk recht aangevat worden in afwachting van de algehele herziening. Hij zal zijn aandacht wijden aan de opheffing van de handelingsonbekwaamheid van de gehuw de vrouw Van het dringend karakter van deze wijziging van het burgerlijk recht is hij overtuigd. De minister is van oordeel, dat een nadere bestudering van de rechtsbijstand aan min vermogenden in civiele zaken aanbeveling verdient. Het ontwerp der Nederlandse Advocatenvereniging kan daarbij tot uit gangspunt dienen. De minister is bereid, om te onderzoeken of tijdelijke maatz-egelen op het stuk van de kosteloze rechtsbijstand noodzakelijk en mogelijk blijken. Een man en een vrouw redden hun leven door een sprong van het dak Slachtoffers door het vuur in hun slaap verrast In een bovenhuis in de Assenltraat te Deventer heeft Maandagmorgen een brand gewoed, waarbij zes personen in de vlam men zijn omgekomen. Om kwart voor zes in de morgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de zeer nauwe Assenstraat. Het bleek dat een bovenhuis boven de slagerij van de heer S. van Krefeld in lichterlaaie stond. Het huis werd bewoond door het gezin van de handelsreiziger B. de Lange, bestaande uit man vrouw en twee kinde ren. Bij de heer De Lange logeerde de familie Lodeweges, eveneens bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Bovendien was er nog een logétje uit Amsterdam in huis. Juist toen de brandweer bij het bran dende huis aankwam sprong de heer Lo deweges van het ongeveer tien meter hoge dak op straat. Hij brak beide benen. Me vrouw De Lange, die enkele ogenblikken later eveneens van het dak sprong, kon nog juist in een springzeil worden opge vangen. Doordat zij in het zeil op de trot toirband stootte brak zij het rechterheup been. Intussen had de brandweer een mecha nische ladder tegen de daklijst geplaatst. Toen een der brandweerlieden naar boven klom vond hij in de dakgoot een vierjarig meisje, dat reeds bewusteloos was. De zolderverdieping en de eerste ver dieping brandden zo fel, dat het onmoge lijk was verder in het huis door te dringen. De brandweer tastte het vuur met vele stralen aan, doch het duurde geruime tijd voordat de vuurzee verminderde. Pas toen de zolderverdieping geheel en de eerste verdieping grotendeels was uitgebrand kon de brandweer het huis binnengaan. Zij vond toen de verkoolde lichamen van twee volwassenen en vier kinderen, die nog niet geïdentificeerd konden worden. De stoffelijke overschotten zijn opge baard in een naburig gebouw. Bij de brand kreeg de commandant van BINNENLAND De minister van Justitie is bereid in daarvoor in aanmerking komende gevallen vrouwen voor te dragen voor een benoeming tot notaris. Hij is in principe genegen een ver plichte universitaire opleiding voor notaris sen te bevorderen. - Bij beschikking van de minister van Economische Zaken is aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken de heffing van ten hoogste 25 opcenten toegestaan op de in schrijvingsgelden en de jaarlijks door de ondernemers verschuldigde bedragen. Koningin Juliana bracht Maandag een bezoek aan de tentoonstelling in het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam van de ge schenken die Prinses Wilhelmina ontving bij haar gouden regeringsjubileum. De onlangs afgetreden Nederlandse ambassadeur in Parijs en zijn echtgenote, jhr. mr. en mevrouw A. W. L. van Starken- borgh Stachouwer, hebben op paleis Soest- dijk de lunch gebruikt als gasten van Koningin Juliana en Prins Bernhard. De kunstschilder Han van Meegeren heeft 25 jaar geleden dessins voor toneel japonnen ontworpen. Een Amsterdamse firma zal nu deze dessins (vogel- en draken- motieven) gebruiken, Een vertegenwoordiger van de firma gaat deze week reeds met een collectie „Van Meegeren-jurk en" naar Amerika. HAARLEM EN OMGEVING De opwekkingssamenkomsten in „Scha penduinen" aan de Brederodeweg in Bloe- mendaal worden niet meer op Dinsdag-, maar op Donderdagavond gehouden. Vanavond is er dus geen bijeenkomst. Op Zondag 12 December wordt in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem een variété-voorstelling gegeven, waaraan Chris de la Mar, de buikspreekster Florencette, het Hawaiïan-ensembzle de Wailana's, de wie- Ieracrobaten de Twee Roberti's, de fantaisist en parodist Elnoro, de zanger van het neger lied Paolo Smith, de pianiste Henny Kesseler en Aart Boender met Zuid Afrikaanse liedjes meewerken. De heer C. F. M. van Koppen te Haarlem is aan de gemeente-universiteit van Amster dam geslaagd voor het doctoraal examen rechten. Donderdag 9 December om 8 uur spreekt in de Hervormde Kerk aan de Ramplaan prof. G. C. van Niftrik over het onderwer: „Is hereniging van katholicisme en protestan tisme een mogelijkheid?". de brandweer een snfjwond aan een der armen. Een der brandweerlieden liep bij de redding van het vierjarig meisje brand wonden op. Men meent, dat de brand reeds geruime tijd heeft gewoed, voordat de slachtoffers zijn ontwaakt. Een buurman zag vlammen uitslaan en waarschuwde de brandweer in de dichtstbij gelegen brand weerkazerne. Het vuur heeft zich van de benedenverdieping langs een trap naar de zolderverdieping, waar de slachtoffers sliepen, uitgebreid. Daardoor konden de drie geredden niet meer langs de trap naar beneden. Naar Grimsby. Maandag heeft in Grimsby gelost de „Mary" (IJM 61). Ook de Bloemendaal zal in Engeland markten, want de makreelprijzen zijn er hoog. Grote vleet. Een vleet (Engels: „skate") van grote afmetingen bracht de „Allan Water" aan. Het visje woog circa 100 kilo. Kotters in het Kanaal. De grote kot ters vissen momenteel op de ijle haring in het Kanaal. De Urk 202 loste in Breslcens de afgelopen week 400 kisten haring en maakte daarmee een besomming van 4000. Behouden teelt. De haringdrijfnet- visser KW 167 zal „afsnijden". Nu de Noordzeevisserij ten einde loopt zullen in de volgende dagen nog meer loggers de ha ringnetten verwisselen voor trawlnetten, om de kustvisserij uit te oefenen. Ook wordt de maand December ge bruikt voor reparaties en schoonmaak van de schepen. Herstel van zelfstandigheid der Kamer van Koophandel Wetsontwerp bi] Raad van State Door de Raad van State wordt op het ogenblik een wetsontwerp behandeld, dat voorziet in een herstel van de indeling der Kamers van Koophandel zoals die vóór de oorlog bestond. Tijdens de bezetting werd een aantal Kamers gedwongen zijn zelfstandigheid op te geven en gedegradeerd tot filialen van een provinciaal kantoor. Zo werd de Kamer van Koophandel in Haarlem „Kantoor Haarlem" van de „Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de provincie Noordholland", die in Amster dam was gevestigd. Niet alleen werden het kapitaal en de eigendommen der Kamer naar het hoofd kantoor in Amsterdam overgeheveld, maar bovendien kon de Haarlemse Kamer in geen enkel belangrijk vraagstuk meer zelf standig optreden. Wilde men bijvoorbeeld een adres aan de minister richten over de plaatselijke winkelsluiting dan moest met „Amsterdam" overleg worden gepleegd. De subsidies aan plaatselijke instellingen moes ten in overleg met Amsterdam worden be paald; hetzelfde gold voor de salarisrege ling van het personeel, voor de personeels bezetting en voor vele andere zaken. Ook de leden van de Raad van Bijstand werden door Amsterdam aangesteld. Hierbij dient onmiddellijk erkend te worden, dat na de bevrijding de Amster damse Kamer met zeer grote soepelheid is opgetreden. Het is evenwel begrijpelijk, dat de Haarlemse Kamer met vreugde het ogenblik tegemoet ziet, waarop zij weer „baas in eigen huis" zal zijn. De strijd om een huis Tot slot een bevredigende oplossing? In de zomer van 1943 joegen de Duitsers de bewoners uit een blok huizen in de Zaanenlaan te Haarlem. Eén der getroffen gezinnen werd door de gemeente een wo ning toegewezen aan de Planetenlaan. De bewoners van dat perceel, twee bejaarde mensen, moesten evacueren naar Gro ningen. Na de oorlog werden door alle belang hebbenden pogingen in het werk gesteld om „de weg terug" te bewandelen. De be woners van 't perceel Planetenlaan wilden weer naar de Zaanenlaan (waar een gezin woont dat uit de Vogelenbuurt verdreven was) en de geëvacueerden in Groningen verlangden terug naar hun huis in de Pla netenlaan, temeer daar dit hun eigen dom is. Maar drie jaar na de oorlog was dit nog niet gelukt. Tenslotte heeft de advocaat van de ge- evacueerden een belangrijke beslissing van de Haarlemse rechtbank uitgelokt. Hij stel de de zaak zó, dat de tegenwoordige be woners geen recht hadden om in het huis in de Planetenlaan te wonen, omdat de gemeente dat huis indertijd had toegewezen zonder de eigenaar daarin te kennen. De rechters deelden die opvatting en bij von nis werden de bewoners dan ook gelast het perceel te ontruimen. Zelfs op een ter mijn van acht dagen. Daarmee zijn de geëvacueerden er even wel nog niet. Er komt nu in de Planeten laan een huis leeg, maar nu moet nog be slist worden wie er in mogen wonen. Daar in hebben het gemeentelijk Huisvestings bureau en de Commissie van Advies een woordje mee te spreken. Het Huisvestingsbureau heeft er naar wij vernemen geen bezwaar tegen de ge- evacueerden toe te staan het halve huis te bewonen. Er is wat voor te zeggen dat deze oudjes de laatste jaren nog het genot van een eigen woning hebben. Maar twee mensen behoeven onder de tegenwoordige omstandigheden geen heel huis te hebben. Daarom wordt het halve huis gevorderd voor de tegenwoordige bewoners die er anders uitgezet worden. Ook dit is een gezin van slechts twee personen. U kunt weer gul zijn voor Uw huid met het zachte, verkwikkende schuim an Lux Toilet Zeep. Want die heilzame >iletzeep is van nu af aan VRIJ te koop. OVERAL EN ONBEPERKT! Profiteer van die weelde 't Is nu zo eenvoudig om een frisse, ionge teint te houden. Apollohal te Amsterdam Zaterdag 11 Dec. en Woens dag 15 Dec. met LEVASIER's TOURS naar de IJsrevue a f 5 p. p. Vertrek 6.30 uur. Haalt spoedig uw plaat sen bij: LEVASIER, Neplunusstraat 33 rood. Tel. 4650; MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tel. 4250; en VAN OPIJNEN, Oosterduin- plein 76. Heden overleed zacht en kalm geheel overgegeven aan Gods H. Wil, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden onze geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Groot vader JACOBUS v. d. KOLK in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: Mevr. A. M. v. d. Kolk- Meesters IJmuiden-O., 6 Dec. 1948. Piet Heynstraat 70. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Don derdag 9 December a.s. des voormiddags te 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Laurentius van Brindisië te IJmuiden-O., waarna begrafenis op het R.-K. Kerkhof te Drie huis. Rozenkransgebed Dinsdag en Woensdag te 8 uur. De Heer en Mevrouw OTTE-VAN DELFT zeggen mede namens weder zijdse ouders hartelijk dank voor de betoonde belang stelling voor en bij hun hu welijk ondervonden. IJmuiden, 7 Dec. 1948. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hai-telijke dank aan Dr. Hun- feld en de Zusters van het Antonius Ziekenhuis voor de uitstekende behandeling en aan Familie, buren en ken nissen voor de blijken van deelneming bij het overlij den van onze geliefde Vrouw Moeder, Behuwd- en Groot moeder ALIDA GEERTRUIDA KOOMEN-DE VRIES, Namens de familie: W. Koomen Kinderen en kleinkinderen IJmuiden-O., Berkenstraat 7 leren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde gramofoon- platen. Deze week aan vang nieuwe cursus. Alweer een flinke aanvulling prima (Ulstermodel) ontvangen. RIJKSSTRAATWEG 39, hoek Zaanenlaan. Ook voor de tropen. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 HAARLEM. TAPIJTEN LOPERS BEDSTELLEN Ontvangen: Holtap en Bou clé karpetten f 99.50, f 105, f 152.50 en Smyrna 280 x 385 f 549.50; Wilton deurkleedjes f 10.80; Lopers f 6.95 en f 9.65; Keukenloper f 5.45 per mtr.; prachtige bedstellen f 52.50 en f 75. Als reclame: Dekens f 11.15. Verkoop Woensdag, Donderd., Vrijd., Zaterd. van 1—5 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, H'lem. BREIWERK gevraagd. Dóod- deg 30. Velsen-Noord. KINDERWAGEN OPKNAP PEN? Kap overtrekken in di verse kleuren en prijzen. Bak spuiten en bekleden, onderdelen chromen. Veld huis, Fuhrhopstraat 8, H.-N. bij Rijksstraatweg. Tel. 25272 Enige pr. gebr. HANDNAAI MACHINES in prijzen v. f 75 t/m. f 180, 1 j. schrift, gar. Fa. Engel en Kuipers, Naai en speciaalmachines, Kleine Houtstraat 113, Haarlem. DAMES! Zo juist ontvangen prachtige zwarte en bleu stoffen voor mantel naar maat vanaf f 65, compleet. Van Veen, Schermerstr. 36 huis bij Zijlweg, Haarlem, bus 4 en 6. Zat. gesloten. Te koop gevr. ORGEL, 5 a 6 spels, i. g. staat. Br. m. prijs- opg. merk, aantal registers Haarlem Oude Geacht 71 enz. L 2976 bur. v. d. blad. AANBESTEDING Ir. P. H. N. Briët, b. i., Wagnerlaan 5 te Hilversum zal in het openbaar aanbesteden Het bouwen van 48 boven- en beneden, woningen voor rekening van de MEKOG aan het Stratingplantsoen te Velsen-Noord Bestek en tekeningen vanaf 10 December 1948 te verkrijgen Wagnerlaan 5 te Hilversum of tegen overmaking van f 17.50 per postwissel. Restitutie f 10.—, doch uitsluitend op de dag der openbare opening, en ter plaatse te Velsen. Inlichtingen tot en met Dinsdag 28 December 1948. Biljetten in te zenden uitsluitend per post, deze moeten Maandag 3 Januari 1949 laatste postbestelling bij de architect ontvangen zijn. Officiële opening der biljetten en teruggave der restitutie Woensdag 5 Januari 1949 ten Raadhuize te Velsen, om 11 uur voormiddag. DECEMBER 10% KORTING! op al het reparatiewerk UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even weten i Bijvullen en vernieuwen met Javakapok in één dag retour. H. DE GRAAFF - GROTE HOUTSTRAAT 103 - TEL. 11485 voor alle afdelingen. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Dan Dualit Tegelboard! Met meters tegelijk wordt het gespijkerd of geplakt. Van gebakken tegels niet te onder scheiden. De lakiaag breekt en schilfert niet, ook niet als de plaat wordt gebogen. Geen reparatie meer door .breken of uitvallen van tegels. Formaat der tegels: 10x10 óf 15x15 cm. Leverbaar in wit, crème, lichtblauw, lichtgeel en lichtgroen. Monsters, brochures en prijs verstrekt Spaarnwouderstraat 40 Tel. 15681 - Haarlem NEEM GEEN RISICO! Bestel vroegtijdig Uw TROUWAUTO'S! GARAGE BOUCKAERT Rozenstraat 7—9 Telefoon 19992 Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel, 14637 Zijlstraat 62 Paar moderne n.we zw. te klein gekochte PUMPS te k. sa. 37. Velserduinweg 250, IN ALLE TINTEN - ZELFS LICHTBLOND - NATUUR GELIJK HOFFMANN MIDDENWEG 26 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. Flinke MEISJES en VROUWEN gevraagd voor alle afdelingen Reisgeld wordt vergoed Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station. VISCONSERVENFABRIEK DOGGERSBANK vraagt Aanmelden Industriestraat 10-12 (Zuidzijde) Nieuwe lessen Jan. a.s. Inschrijving vanaf heden dagelijks. jP^NSSCnOOL - k'WE I

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4