Qo(>ii)ütis Voetbal in Kennemerland Ernstige waarschuwing aan de vissers !1|AANDAC 20 DECEMBER 1948 TJ MUIDER COURANT Opnieuw leed de Kennemers eén nederlaag Fdel trapte tegen de wind af en direct de Alkmaarse doelman ten koste van ^°n hoekschop redden. Wederzijde aanval- f1 volgden elkaar op en toen Edel de bal 't een voorzet van Janssen vrij kreeg ote hij z° zacht in, dat de doelman de 1 kon wegwerken. Even voor de rust fleerde Janssen de gehele verdediging ?3* Alkmaar en op het ogenblik dat hij V3y schieten, werd hij van de bal gewerkt, flardoor een kans verloren ging. Va de rust was de Kennemers weer eerst in de aanval. De verdediging van 'f thuisclub met Maatem aan het hoofd 1 het met veel moeite, stand. Na een hield, zij -nval van Alcmaria, kon Van Luyn de ?5J van de rechtsbuiten niet onderschep- en de Buyzer doelpuntte 10. Kort ferop kreeg Nutio de bal toegespeeld. - Nieuwenhuis bleef wegens een rmeende overtreding staan, waarna de land op 20 werd gebracht. Nog was de ".vnnemers niet van de schrik bekomen of f* was 30- na een doelpunt van de links- Miïten- Ten slotte scoorde v. d. Plas uit een "oekschop van links met een kopbal tegen (3-D. Velsen verloor met de oneven goal Het afwezig zijn van Ockenburg en Van Welzenes was oorzaak, dat de Dordtse doeg nog al gewijzigd was. Toch heeft Emma kans gezien in de eerste helft legen Velsen een voorsprong van 30 te be llen. Deze voorsprong, hoewel misschien iels geflatteerd, kon niet onvei-diend ge- noemd worden, want niet alleen waren de bezoekers, gesteund door de wind, in de eerderheid geweest, maar de drie gebroe ders Van der Gijp hadden ook zeer be- uoriijk voetbal laten zien. Het eerste doel- I nunt scoorde Tromp in eigen doel, voor het tweede en derde zorgden Roubos en Van I Na de rust was het spelbeeld geheel gewijzigd. Thans werd vrijwel voortdurend jj. Dordtse helft gespeeld. Reeds zeer I (ooedig na de hervatting werkte Smit van Emma"de bal in eigen doel (31). Dit merkte als olie op het (Velser) vuur. Steeds steviger werd de druk op het doel van Emma, doch knap verdedigen aan de zijde Emma en onbeheerst spel van de voor- •oede van Velsen waren oorzaak, dat het Ës vijf minuten voor het einde Ninaber filukte de achterstand te verkleinen (3-2). Heel Velsen trok nu naar voren maar bet baatte niet: Emma bleef met 32 in je ^eerderheid. Terrasvogels speelde een onfortuinlijke wedstrijd Het zit de Santpoortse Vogels dit seizoen aiet mee: werd tegen ZSGO al zeer tegen je verhouding in met 31 verloren, deze aiddag was de ploeg minder gelukkig en verloor met 21 van O WO. Hoe vreemd het mogelijk ook moge klin- ien, Terrasvogels was op het zeer moeilijk «bespelen terrein van O WO beter thuis dan de Amsterdammei-s en verreweg het grootste deel van de speeltijd in de aan val, dank zij vooral de steun van de mid denlinie met ditmaal Zaal aan het hoofd. Na een kwartier spelen had O WO de I leiding genomen door toedoen van zijn .rechtsbuiten. Van die tijd af domineerden de Vogels en Siebelis maakte gelijk. Rust 1-1. Na de hervatting bleef dit spelbeeld ge handhaafd, doch het schieten der Sant poortse voorhoede was door de slechte ierreinomstandigheden niet best. Kort voor het einde trapte doelman Douma de bal tegen het been van de Am sterdamse midvoor aan ende bal ver- dween in het doel (21). Kinheim op weg naar het kampioenschap Hoewel Kinheim in de ontmoeting op „Tussenwijk" tegen Schagen vooral in de voorhoede niet uitblonk, drukten de geel zwarten hun' superioriteit in de tweede helft uit in de volle winst op weg naar het kampioenschap. Dank zij de verdediging en de middenlinie van Kinheim, hadden de vaak technisch beter spelende Schagers, die in het plaatsen en afgeven van de bal, de gastheren een lesje gaven, weinig in te brengen'. Reeds na twee minuten kreeg De Boer de bal op grote afstand en doordat Slikker iets te vroeg uitliep en zich niet kon herstellen verdween de hoge bal in het doel (10). Na tien minuten stond de achterhoede van Kinheim bij een felle activiteit van de bezoekers vreemd te spelen en Daniels kreeg vrij moeilijk werk- Ettelijke kansen gingen door opvallend slecht spel van het Velsense binnentrio verloren, maar na een half uur gaf v. d. Steeg een mooie pass aan H. Prinssen, die harden laag inschoot (20). Na de hervatting gaf Schagen zich lang VSV IIWatergraafsmeer II 63 De bezoekers, die onder aan de rang lijst staan, maakten het VSV 2 nog lastig nadat zij aanvankelijk met 50 echter stonden. Het begin was voor Watergraafs meer, maar spoedig bleek VSV toch sterker en drukte het overwicht uit in vijf goede doelpunten. Toen achtte VSV de tegen partij voor geslagen en deze maakte op haar beurt van de gelegenheid gebruik, om de achterstand tot 53 te verkleinen. Daarna eerst besefte VSV de toestand en pakte wat beter aan, hetgeen een doel punt opleverde, waardoor de uitslag 63 werd. Fraai herstel van Waterloo Na de grote nederlaag van de vorige week heeft Waterloo zich hersteld en RCH 5 met 30 verslagen. Het harde terrein was oorzaak dat de elftallen voorzichtig speelden. De strijd was dan ook meer span nend dan fraai. De IJmuidenaren waren steeds in de aanval, maar tot meer dan een doelpunt maakten zij het niet In de tweede helft viel RCH heftig aan, maar tot de gelijkmaker brachten de Haarlem mers het niet. Bij een uitval van Waterloo werd W. van Zonderen voor open doel gehaakt. De strafschop schoot Romkes in. Na nog vele kansen gemist te hebben doel puntte W. van Zonderen uit een mooie voorzet van J. Bouwens (30). Waterloo 2—TYBB ging niet door, wegens het niet opkomen van de scheids rechter. VSV jun.—Waterloo jun. 12—0; Storm vogels adsp.—Waterloo adspi. 21. Watervliet—Oosterpark 2—2 De moeilijke thuiswedstrijd van de Vel ser korfballers heeft een verdiend punt op gebracht. In het begin ontstond een gelijk- opgaande strijd met wisselende kansen. Op fortuinlijke wijze namen de Amsterdam mers de leiding en wat de Watervlieters ook probeerden, het wilde niet lukken. Zelfs zakte 't spel in de aanval bij de groen gelen met het vorderen van de eerste helft. Na de hervatting werd het tempo in beide kampen aanmerkelijk opgevoerd en er ont wikkelde zich een aardige strijd. Spoedig boekte Möhlman succes (11). De vak wisseling bracht een gevaarlijke aanval van Watervliet, waarna Broeksma vrij spoedig zijn club de leiding gaf (21). Het derde doelpunt zweefde in de lucht en dit bewoog de bezoekers nog actiever te wor den. Hun aanval liet zich nu ook niet on betuigd en stelde de WatervMetverdediging danig op de proef. Maar doelpunten bleven uit, totdat ongeveer een kwartier voor het einde Oosterpark toch gelijk maakte. Aan beide zijden werd nog fel gestreden om de winst, doch het bleef bij 22. Watervliet 2, dat door de zege op Haar lem I thans een voorsprong van drie pun ten heeft, prijkt nu bovenaan de lijst. Velser athleten maken voorbereidingen Nationale wedstrijd in het vooruitzicht Nog is het oude jaar niet voorbij of reeds is de H.A.V. „Suomi" alweer doende met voorbereidingen voor het nieuwe jaar en het volgende athletiekseizoen. Voer Zaterdag 1 Januari is een pro gramma opgemaakt voer een ontmoeting met de Athletiekvereniging „£aanJand'\ welke een bezoek aan het sportpark „Wa tervliet" zal brengen. In verband met het gesloten seizoen zal echter geen athletiek worden beoefend, doch ontmoeten de beide clubs elkander in hand- en voetbalwedstrijden. Des avonds wordt aan dit programma een feestavond vastgeknoopt in het Statenhuis aan de Velser weg. Voor het nieuwe seizoen wordt inmiddels aan de organisatie van wedstrijden ge werkt, „Suomi" heeft het, KNAU-bestuur vei zocht een nationale wedstrijd te kunnen b ouden. Verder is contact gezocht met de athletiekafdeling van ..Blauw Wit" te Am- steidam,. .die in. 1949 een driekamp met de Gooise Athletiek Club te Hilversum en „Suomi" op haar terrein wil organiseren. Wedstrijden van SSH ten einde Met de wedstrijden van de Gymnastiek vereniging „S.S.H.", die Zaterdag in de gym nastiekzaal van de Da Costaschool zijn ge houden voor de afdelingen van de jongste meisjes en jongens, die in aantal een flink deel van 't ledental uitmaken, is tevens een einde gekomen aan dè krachtmeting van de leden om de prijzen te behalen. Onder grote belangstelling werkten de groepen en gelederen hun programma af aan ringen, brug, rekstok, vrije oefeningen, paard en paardsprong. Het ging tenslotte tussen de meisjes C. de Gooyer en J. Kruk, welke laatste uiteinde- Strawberries I in de volgende bekerronde In een zeer vlot gespeelde wedstrijd, is het de dames van Strawberries niet mogen ge lukken een gelijk spel in Bussum te behalen. Gooi bleef na een spannende strijd met 3—2 de baas. Ook de reserves wisten deze bekerronde niet te overleven. De wedstrijd had een span nend verloop, doordat de ploeg het sterkere Amsterdam IV goed partij gaf. De Amster damse dames wonnen met 52. Strawberries III verrichtte goed werk, door Rood Wit IV voor de tweede maal een neder laag toe te brengen. De Velsense dames won nen met 21. Strawberries IV verloor ook. Nu was het WVII, dat met 30 in de meer derheid bleef. Het Strawberries a elftal keerde uit Bloe- mendaal met een overwinning van 40 huis waarts. Fieke Winszmann was in goede vorm. DEM aStrawberries b werd een grote overwinning voor de thuisclub. Met 100 bleken de Beverwijkse dames genoegen te willen nemen. De heren bekeren nog wat verder. Rijswijk bood aardig partij, maar de Velsense voor hoede was schotvaardiger. Minderhoud stel de tenslotte de zege van Strawberries veilig. Een van de aardigste wedstrijden van dé dag was die tussen Strawberries II en het vetera nen-elftal. Beide partijen streden hard voor de overwinning, doch moesten tenslotte de punten delen. De veteranen bleken nog goed mee te kunnen. De vriendschappelijke ontmoeting Zand- voortStrawberries III eindigde in een over winning van 2—0 voor de badplaatsbewo ners. Strawberries IV deed er goed aan Zandvoort IV met een nederlaag naar huis te sturen. Het werd 20 voor de thuisclub. De jongens waren ook nu weer sterker dan Pinoké. Met 41 behaalden de Strawberries de overwinning. De radio-golflengten worden niet juist gebruikt Velsen-Noord De vlag op de nieuwe school! Nog geen vier maanden geleden werd door de aannemer H. C. Smit uit Be verwijk een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe openbare lagere semi-per- manente school aan de Mei kl aan. Ondanks de vorst, welke onlangs enkele dagen stagnatie veroorzaakte, is de bouw thans reeds zover gevorderd, dat men Zaterdag aan de kap kon beginnen. Dit feit was aanleiding om de driekleur op het bovenste deel van het dak te plaatsen. Nu de bouw van de school vordert en het ruwe werk zijn voltooiingnadert, althans wat het metselwerk betreft, krijgt men een vrij goede indruk van de inrichting en in deling van het nieuwe gebouw. De zes lokalen blijken ondanks de vrij kleine oppervlakte van het geheel toch een behoorlijke ruimte te krijgen, met twee zeer grote ramen aan de Zuidzijde en drie kleine ramen, uitkomende in de gang. Deze loopt langs alle lokalen en heeft aan de beide einden een vijftal ruimten voor de toiletten en bergruimte. Tegenover de brede ingang, die de school doorsnijdt, bevindt zich een personeels- kamer, eveneens met ruimte voor bergkas- ten voor lesmateriaal. De vloeren komen te rusten op gegoten betonnen balken en het dak is van de voor gevel af schuin aflopend naar achter. Al met al wordt het geheel niet onaardig, maar is wel uiterst sober gehouden. Kt gewonnen. Nadat Vollen een fraaie Wop fraaie wuje winnares werd an de kans, van Schouten toegespeeld, miste, werd het harde werken van Schagen na bijna een half uur beloond. Groeneveld sas gepasseerd en Mos doelpuntte fraai (2—1). Dit gaf Kinheim eindelijk wat vechtlust en twee minuten later had A. Prinssen geluk toen de bal door hem op gebracht de doellijn passeerde (31). Enkel minuter later besloot Starreveld een ren langs de lijn met een pass aan H. Prinssen. Deze bood De Ruyter een kans en de stand werd 41. Schagen hield echter moedig vol, vier minuten voor het fcnöe moest Daniëls toezien, hoe een verre trap van Schouten hoog en via zijn han- öen in het doel verdween (42). VVB is op de terugweg Het goede begin van de competitie schijnt 'bans een volledige tegenstelling te wor den van WB, dat door het missen van enige spelers blijkbaar de kluts kwijt is. Het bezoekende Wilskracht (Amsterdam) heeft in de sportieeve en snelle wedstrijd hard werken beloond gekregen. De voor hoede van VVB zette niet voldoende door. Wel was VVB steeds sterker, maar drukte dit niet uit in doelpunten. Na een half uur zag Bruinzeel kans om 'ja een achterspeler de gastheren de lei ding te geven, doch prompt daarop kwam hot antwoord, toen de VVB-achterhoede aarzelde en de middenvoor van Wiskracht jjblijk maakte 11Wel kreeg Hooy- donk enige keren gelegenheid tot doelpun- 'sn maar vond de doelman op zijn plaats. .VVB zette de tweede helft in met offen sief. dat door het onsamenhangende aan- valsspel echter niets opleverde. De gast heren beheersten het veld. maar doelpun ten bleven uit. Wilskracht trachtte zich yoortdurend los te werken dn slaagde daar- "i eerst ongeveer tien minuten voor het einde. Aafjes speelde nonchalant op Van leelen terug. De middenvoor nam hem de ba] af en doelpuntte opnieuw (12). -Michel gaf ten slotte Meyer nog de kans 'oor de gelijkmaker, doch alleen voor het Qtël faalde zijn schot. prachtige wisselbeker, door de vereniging geschonken, met 98 punten, waartoe een 10 voor het feilloos werken in de vrije oefenin gen de doorslag gaf. Allen, die 36 punten en meer behaalden verwierven een diploma. Jopie Krul behaalde van het gehele tour- nooi het hoogste aantal punten voor Henny Voerman (46punt) en mevr. M. Michel- Verkerk (46 pnt.). De uitslagen waren: Meisjes, le gelid: 1. J. Kruk. 48 pnt.; 2. C. de Gooyer, 44 pnt.; 3. E. Kluft 42'.i punt. 2e gelid: 1. A. Hartman. 42 pnt.; 2. G. Slot boom 40Vj pnt. 3e gelid: 1. N. Kat en J. Min- neboo. 36% pnt.; 2. W. Luster, 36 pnt.; 3. M. v. d. Steeg 35 pnt. Jongens: le gelid: 1. C. Castricum, 42 pnt.; 2. F. Reus, 40% pnt.; 3. A. v. d. Paard en A. Kremer, 39 pnt. 2e gelid: 1. W. Schouten 39 pnt.: 2. H. Verkooyen, 38% pnt.; 3. C. Rem 36% punt. 3e gelid: 1. A. Harmeyer 40% punt; 2. M. v. Zandvliet 38 pnt.; 3. D. Asjes 3714 p. In de afgelopen week heeft de Ne derlandse Vissersbond een ernstige waarschuwing ontvangen van het hoofd van de dienst der Mobiele Radiotelc- grafie- en telefonie, zo meldt de Visse rijwereld. De buitengewoon nuttige gelegenheid tot radio-telefonie voor de vissersvaartui gen wordt namelijk ernstig geschaad, door dat op verschillende wijzen de gestelde regels worden overtreden. Het gebruik van niet toegelaten golflengten, zelfs van de 182 m golflengte, die als nood- en op- roepgolf- toch ongehinderd dient te blijven in het eigen belang van alle Nederlandse vissersvaartuigen, daar elk vaartuig even tueel in noodgevallen zal kunnen moeten worden opgeroepen,-kan niet anders dan ontstemming opwekken. Het gevolg is, dat er moet worden opgetreden, omdat de ge bruikers van de radio-telefonie niet de no dige zelfbeheersing betoonden. We menen goed te doen het ontvangen schrijven vol ledig te publiceren. Het was van de vol gende inhoud: Zoals wellicht reeds indirect ter kennis van de betrokkenen is gekomen, zijn in de laatste tijd aan diverse reders berichten gezonden, dat het kuststation Schevènin- gen-Radio hinder had ondervonden van tot hun rederij behorende vaartuigen, welke tegen de voorschriften in r voor onderling radioverkeer gebruik maakten van .de daartoe niet toegelaten golflengten van 123 en 166 meter. Naast deze overtreding zijn echter ook gesprekken in het Nederlands waargeno men óp de golflengte van 182 meter de nood- en oproepgolf zelfs tijdens een onlangs gevoerd.noodgesprek met een Ne derlands vissersvaartuig, waardoor dit noodverkeer ernstig werd gestoord. Verder zijn er vele vissers de goeden niet te na gesproken, die zich totaal niet storen aan het voorschrift, dat behoorlijk de naam van het vaartuig genoemd moet wor den bij oproep; die verder zulke- klanken de aether inzenden dat het gesprokene niet als gesprek kan worden aangemerkt en die het daardoor anderen onmogelijk maken om serieuze telefoongesprekken te voeren. Daar mij, aldus het hoofd van de dienst, van de zijde der vissers zelfs dergelijke klachten bereikten, hetgeen te meer be wijst dat de goeden van de kwaden te lij den hebben, zal het voorgaande, naar ik moet aannemen, voor u weinig nieuws bevatten. Ik schrijf u dit thans officieel, omdat naar mijn oordeel de maat vol is. Ik her haal het opnieuw: de goeden niet te na gesproken, begint het radioverkeer door de moet ingrijpen om een totale chaos te voorkomen; een chaos weer de reders in de eerste plaats zelf de dupe van zouden worden. Het is mij zeer zeker bekend, dat de beschikbare golflengten in de Noordzee, door storingen niet alle goed bruikbaar zijn, maar zolang deze zaak niet opnieuw internationaal geregeld is, zal geroeid moe ten worden met de riemen die wij ter be schikking hebben. Wil Nederland, wat de nieuwe verdeling betreft, sterk staan op de betreffende con ferentie welke in Mei 1949 te Genètfe be gint. dan is in de eerste plaats nodig dat de Nederlandse delegatie niet het verwijt kan worden gemaakt, dat onze vissers zelf zich aan geen regels storen en de radio telefonie misbruiken, ten nadele van zich zelf en van anderen. Ontnemen van bevoegdheid. Daar het onmogelijk is gebleken om door discipline in eigen kring de reeds meermalen onder de aandacht gebrachte uitwassen binnen toelaatbare grenzen te houden zal voortaan door de inspectie zonder pardon tegen de overtreders worden opgetreden. Tot de te nemen maatregelen zullen in de eerste instantie behoren: ver zegeling van de installatie en intrekking van het certificaat van de radiotelefonist die in overtreding is geweest. Ik zal het op prijs stellen indien u het voorgaande aan de leden van uw vereni ging bekend maakt. Mijnerzijds zal aan Scheveningen-Radio opdracht worden ge geven om op gezette tijden een waarschu wing in bovenstaande geest om te roepen, ten behoeve van thans op zee zijnde vaar tuigen. Bovendien zou ik willen aanbevelen om iedere gelegenheid, die zich voordoet aan te grijpen, om de belanghebbenden een opleiding tot radiotelefonist te doen vol gen. opdat het aantal mensen dat van de voorschriften en bediening op de hoogte is, zo groot mogelijk wordt. Santpoort De Wiljo-Band in „de Weyman" Het is een goede gewoonte van de Wiljo- Band en haar amusementsgezelschap om geregeld voor de patiënten van de diverse sanatoria in den lande op te treden. Dat moet echter allemaal belangeloos gedaan worden en zo nu en dan komen er dan wel eens financiële moeilijkheden opdagen. En óm die moeilijkheden dan tè overwinnen gaat dit jonge gezelschap uitvoeringen op eigen kosten geven, om de baten die daar van overblijven, te besteden om de onkos ten van de sanatoria-tournée te dekken. En zo zijn ze Zaterdagavond in „de Wey man" te Santpoort geweest. Het werd een gezellige avond en al waren er wel eens zwakke plekken in de voordracht en al moest wel eens blijken dat men hier en daar een tekort aan toneelroutine bezat, over het algemeen kan men over de resul taten van deze uitvoering tevreden zijn. De muzikale schetsen waren, goed ver zorgd en ook déverschillende voordrach ten vielen bij het publiek zeer in de smaak. Ida Odink, een van de meest gewaar deerde medewerksters van het Wiljo-gezel- schap en violiste bij de Groningse Orkest- Vereniging was uit het hoge Noorden over gekomen om deze avond luister bij te zet ten. Johan van der Wijk, de conférencier en jongste aanwinst van het gezelschap, viel in zijn imitaties en „liedjes bij de guitaar" meer te waarderen dan in zijn „grappen- répertoire", dat wel eens de neiging ver toont naar minder goed amateurisme af te zakken. De Wiljo-Band besloot de avond met enige opgewekte klanken. Mevrouw W. van Rooyen-Visser bood Ida Odink en mevrouw Brouwer bloemen aan en na afloop werd nog enige tijd ge zellig gedanst. DAM- EN SCHAAKCLUB „DE DIAGONAAL". De dammers van „Diagonaal" speelden dezer dagen een wedstrijd tegen Cruquius. Het resultaat was weer een eelijk spel 1010. De heren Vlasveld, Appelo, van Rijswijk en Jimmink wormen hun partij; Kramer en de Vries speelden remise en de overige spelers verloren. De schakers speelden opnieuw goed, nu tegen H.W.P. III. De voorlopige uitslag luidt 45. Voor „De Diagonaal" is dus een nederlaag niet meer mogelijk. SCHEEPVAART MIJ. NEDERLAND. Borneo, 13 Dec. van Honolulu naar Los Angeles. Groote Beer, 13 Dec. van Batavia naar Suez. Madoera, 17 Dec. van Amsterdam naar Batavia. Saparoea, 14 Dec. v. San Francisco naar Portland. Talisse, 16 Dec. van Colombo naar Djibouti. K. N. S. M. Ariadne. 17 Dec. van Algiers te Oran naar Malaga. Buys Ballot. 17 Dec. van Trujillo naar San Juan. Da Capo, 17 Dec. van Amsterdam te Hamburg. Draco. 18 Dec. van Gdynia te Rotterdam naar Amsterdam. Hera, 16 Dec. te Trinidad van Fortaleza naar La Guaira. Iris, 17 Dec. te Bordeaux van Oporto naar La Pallice. Ornen, 17 Dec, van Kopen hagen naar Odense. Pericles, 15 Dec. van Antofagasta naar Pisco. Roelf, 17 Dec. van Bremen naar Amsterdam. Van Ostade, 17 Dec. van Le Havre naar Amsterdam. Venus, 16 Dec. te Lagos van Rotterdam naar Gibral tar. Vulcanus, 17 Dec. te Lissabon van Bilbao naar Amsterdam. GRUNO. iBerum, 16 Dec. v. Harlingen n. Goole. Doggersbank, 17 Dec. te Hansweert v. Brussel. Fiducia, 17 Dec. te Boston naar Hansweert. Hoop, 17 Dec. te Hull van Kiel. Mariiner, 17 Dec. te Londen van Amsterdam. Velocitas, 17 Dec. van Kopenhagen naar Go thenburg. OCEAAN. Adrastus, 15 Dec. te Colombo naar Amsterdam. Agapenor, 15 Dec. van Port Swettenham (AmsterdamShanghay)Glen Gyle, 15 Dec. van Port-Said (Yokohama Rotterdam). Melampus, 15 Dec. te Penang n. New York. Rheses, 16 Dec. te Port Said (Am sterdamPladjoe) HOLL. AFRIKA LIJN. Gaasterkerk. 17 Dec. van East London naar Durban. Zonne- wijk, 17 Dec. van Dakar naar de Walvis Bay. Oranjefontein, 17 Dec. Vlissingen gepass. naar Southampton. MIJ. NEDERLAND. Rempang, 15 Dec. te Vancouver van Batavia. Poelau Laut, 18 Dec. Perim gepass. naar Belawan. Van der Waals. 18 Dec. van Amsterdam naar Bremen. Grote vaart. Aagtekerk, AustraliëRotterdam 17 Dec. Amsteldijk, New YorkJava 18 Dec. te Alexandrtë. Andijk, 18 Dec. van Corpus Christi te Houston. Hestia, 18 Dec. te Trini dad. Lemsterkerk, 18 Dec. van Ras Tanura naar Koweit. Overijsel, 17 Dec. van New Orleans ndar Kaapstad. Prins Maurits, Rot terdamAarhus pass. 17 Dec. Holtenau. Prins Willem 3. 18 Dec. v. Montreal te Antwerpen. Radja. 17 Dec. van Panama naar Trinidad. Rotti, 18 Doc. te Basrah. "Waal, MobileHous ton 18 Dec. geankerd Mississippi rivier. Westland, Amsterdam—Buenos Aires pass. 17 Dec. Casquets. Aldebaran. Rotterdam—Balti more 17 Dcc. 350 mijl N. O. van de Azoren. Annenkerk, Rotterdam—Sydney pass. 17 Dec. Kaap St. Vincent. Delfshaven, 19 Dec. van Buenos Aires te Rotterdam verwacht. Keilehaven, 17 Dec. van West Afrika te Am sterdam. Leuvekerk, Rotterdam—Perz. Golf 17 Dec. te Londen. Lisselterk, Perz. Golf Rotterdam 17 Dec. van Muscat. Lekhaven, 17 Dec. van Buenos Aires naar Rosaria, Mentor, 17 Dec. van Algiers naar Bougie. Nordkap, Rotterdam—Perz. Golf pass. 17 Dec. Gibraltar. Samaria, 17 Dec. van Dakar te Bordeaux. Stad Alkmaar, Rotterdam—Narvik 17 Dec. 150 mijl Z, W. van Utsire. Stad Haarlem, 17 Dec. van Savona naar Huelva..Stad Schiedam, MelillaVlaardingen pass. 17 Dec. Kaap Roca. Zaan, RotterdamNorköping 18 Dcc. te Brunsbuttel. Bantam, JavaRotterdam 16 Dec. van Belawan. Congostroom, 17 Dec. van Cape Coast te Accra geankerd. Gaasterkerk, 18 Dec. van East London te Durban. Garoet, 18 Dec. van Rotterdam te Batavia. Gfoote Beer, BataviaAmsterdam 17 Dec. dwars v. Ceylon. Grootekerk. 17 Dec. van Lorenzo Marquez te Bei ra. Jobshaven, La Goulette Velsen pass. 17 Dec. Gibraltar. Kamerlingh Onnes. RotterdamJava pass. 17 Dec. Fini- sterre. Muiderkerk, 17 Dec. van Port Amboin naar Loanda. Nigerstroom, 17 Dec. van Dakar naar Freetown. Salatiga. Java—New York 18 Dec. Perim. Sibajak, BataviaRotterdam werd 17 Dec. te Suez verwacht. Socrates. Tri nidadAmsterdam 18 Dec. te Antwerpen. Van Ostade, West AfrikaAmsterdam 17 I van Aden. Japara (Llovd), 15 Dec. van Cochin v. Le Havre. Volendam, RotterdamSydney SCHEEPVAART IJMUIDEN Aangekomen Zaterdag 18 December: Bern- hard V van Hull. Alf van Gdansk. Norma v. Skotska. Katharina van Frederikshaven. Fodia van Hamburg. Carona van Par. Glory van Fernemouth. Knoll van Kragerö. Beste- vaar van Goole. Roelof van Bremen. Van Ostade van Le Havre Vertrokken 18 December: Aagot naar Shief Field naar Blyth. Mermidon n. Liver pool. Grebbestroom naar Plymouth. Van der Waals naar Bremen. Madoera naar Batavia. Svolder naar Rouaan. Betty Maersk naar Gdansk. Atlas naar Hamburg. Bothro Baot- nia naar Antwerpen. Stad Leiden naar Ant werpen. Hercules naar Lissabon. Hugin n. Rotterdam. Midas naar Rotterdam. Surte naar Londen. Goldfinch naar Londen. Woodcock naar Londen. Gauwe naar Sundsvall. Greth naar Stockholm. Vliestroom naar Huil. Thyro naar Trogeda. Larix naar Goole. Saga naar Kalmar. Spaarnestroom naar Huil. Aangekomen 19 December: Bomma van Christiansand. Aktjo van Goole. Unie S. van Fowey. Siwa van Londen. Lena van Kosknas. Theodora van Selzaten. Depa van Frederiks- stad. Lingestroom van Londen. Falcon van Londen. Kapella van Helsingfors. Zeemeeuw van Vasterfik. Echo van Dublin. Prins Wil lem II van Hamburg. De Gret van Liverpool. Jan van Kristinastad. Jans van Londen. Vertrokken 19 December: Rijnstroom naar Londen. IJmuiden-Oost PRIJSUITREIKING DEELNEMERS BEVERWIJKSE PLUIMVEE- TENTONSTELLING. Op Dinsdag 21 December zal de vereni ging van Aquarium- en terrariumhouders „Kennemerland" een vergadering beleg gen in café Royal te IJmuiden-Oost. Door het comité „Beverwijk 650 jaar stad" zal aan enige leden een diploma uit gereikt worden voqt hun deelneming aan de pluimvee-tentoonstelling in Beverwijk. IJmuiden De „Viskalender" 1949 is uit Een kleurige Viskalender 1949 van vier royale bladen is zo juist van de pers ge komen en bewijst in zijn verzorgde offset druk de kracht van de gerichte, artistieke reclame. Het is dan ook geen wonder dat zowel de afdeling Vis van het Voorlich tingsbureau van de Voedingsraad als het Bedrijfschap een stroom van enthousiaste beoordelingen uit vakkringen te verwer ken kregen. De diverse facetten van de Nederlandse visserij heeft de schilder van de vier pla ten geïnspireerd tot een snapshot van de trawlvisserij (het laatste „boksie" wordt binnengehaald); een fleurig beeld van de Scheveningse haringvloot op „Vlaggetjes dag" ons inziens een der geslaagste een stemmingsplaatje van de Enkhuizer- haven en een impressie van de mossel- en oestervisserij op de Oosterschelde. Het kloeke formaat van de kalender maakt hem zowel tot een sieraad in bedrijfs- als woonruimte. De „Waiwerang" te water gelaten Op de werf van de Nederlandse Dok en Scheepvaartmaatschappij te Amsterdam is Zaterdag het motorpassagiers- en vracht schip „Waiwerang" te water gelaten. Het schip is gebouwd in opdracht van de N.V. Koninklijke Paketvaartmaatschap- pij en heeft een waterverplaatsing van 5480 ton. De „Waiwerang" zal gebruikt worden voor veetransport van de Soen da- eilanden naar Java en biedt voorts ruimte aan 1500 dekpassagiers. Bovendien zijn hutten gebouwd met salon- en promenade dek voor 12 passagiers, vissersvaartuigen langzaam maar zeker dermate te ontaarden, dat ik wel straf naar Colombo. Leopoldserk, RotterdamCal cutta pass. 16 Dec. Perim. Noordam, New YorkR'dam wordt 18 Dec. te Southampton verwacht. Saparoea, 14 Dec. van Frisco naar' Vancouver. Talisse, 16 Dec. van Colombo n. Djibouti. Akkrumdijk, Beaumont—Rotter dam pass. 18 Dec. Port Arthur. Alderamin, 17 Dec. van Buenos Aires naar Montevideo. pass. 17 Dec. Algiers. Weltevreden, 17 Dec. van Batavia naar Rotterdam. Westerdam, 20 Dec. van Antwerpen te New York verwacht. Willem Ruys,< RotterdamJava pass. 17 Dec. Socotra. Aalsdijk, 17 Dec. van Port Arthur te Mobile. Abbedijk, RotterdamNew York 18 Decx te Antwerpen. Akkrumdijk, 17 Dec. van eBaumont naar Rotterdam. Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm geheel overgege ven aan Gods H. Wil en voorzien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, mijn geliefde Moeder Schoondochter, Zuster en Behiivvdzuster en Tante MARIA CHRISTINA ROELS, Weduwe van Johannes Hendrikus v. Alem in de ouderdom van 55 jaren. Namens de Familie: Ned. O.-I. Batavia: H. J. v. Alem Familie Roels en van Alem. IJmuidën-O., 17 Dec. '48. Ger. Doustraat 39. De H, Uitvaartdienst zal gehouden worden a.s. Woensdag 22 Dec. te 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Laurentius van Brindisie te IJmuiden-O. waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats te Driehuis. Heden behaagde het de Here tot zich te nemen mijn innig geliefde Vrouw onze Moeder en Groot moeder CORNELIA BORGMAN Echtgenote van Herman v. d. Horst, in de leeftijd van ruim 51 jaar. Haar heengaan was Ho pende en Vertrouwende op Zijn Woord en Belofte. IJmuiden, 18 Dec. 1948. Groeneweg 38. Uit aller naam: H. v. d. Horst De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 22 December a.s. des na middags 2 uur op de Al gemene Begraafplaats de Biezen te Santpoort. Vertrek sterfhuis 1.30 uur Gelukkig I Nu hoeft II niet meer op een schepje thee te kijken I Zet De Gruyter's thee dus voortaan weer sterk. Smaak en geur komen dan nog beter tot hun recht en U komt er niet duurder door uit, want De Gruyter's beste thee is door de 10% korting 8 centj per 100 gram goedkoper dan, andere. Dl GRUTTER QE.K0N.THEi2flflKl Pietje droomt van Goemans pudding. Hij heeft vanavond weer eens ondenvets gesmuldI PUDDING GOEMANS - PUDDINGPOEDERSPECIALISTEN SINDS 1907 MANCHESTER Broeken met extra versterkt kruis 14.85 Mouwvesten met zware pilou rug en mouwen, prima pasvorm, ook in grote maten 14.40 WITTE VAKKLEDING Damesjassen met lange mouw 1170 Lange Herenjassen 10.80 Kruideniersjassen 7.20 Koks en bakkersbuizen 8.20 HEMDEN Molton, baai en Jaegerflanel v.a. 5.50 FANTASIE PANTALONS Grote sortering in maat en dessin v.a. 10.80 SOKKEN Sajet, zware kwaliteit v.af 1-90 TRAININGSBROEKJES voor kinderen in bruin en blauw v.a. 4.60 UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even weten i Bijvullen en vernieuwen met Javakapok ln één dag retour. i-f^arlems IVSatrassenhuis H. DE GRAAFF - GROTE HOUTSTRAAT 103 - TEL. 11485 HAARVERVEN IN ALLE TINTEN - ZELFS LICHTBLOND - NATUUR GELIJK HOFFMANN MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3