Openbare Leeszaal Drogisterij „WiLJO" TAXI NODIG? BEL OP 4864 VERGROTINGEN J.v. Veldhuizen De verdeling van het woningbouw-volume in Noordholland voor 1949 Predikbeurten Rennemer schilders op Kerst* tentoonstelling in Beverwijk Lorjé Wonderdruppels paling, GRAFMONUMENTEN Opl. pedicure-voetkunde Jeugddienst KERST-vercaderinc F J. W. de Graaf, Bel op 5319 BOEKHOUDER VRIJDAG 24 DECEMBER 1948 IJMUIDER COURANT Bijzonderheden over de nieuwe regeling 1>0t heden geschiedde de verdeling van i,et woningbouw-volume vanwege het rijk. Vr js een nieuwe wet in voorbereiding om de toewijzing in het vervolg aan de colleges jj, Gedeputeerde Staten der provincies op ie dragen. In afwachting daarvan heeft de minister aan deze colleges gevraagd deze verdeling reeds voor 1949 op zich te nemen. Gedeputeerde Staten van Noordholland Rebben zich daartoe bereid verklaard. Voor •dvies heeft het college een contact-com missie ingesteld waarin o.a. zitting hebben wee leden van Ged. Staten, mej. mr. A. E. Riöbius Peletier (voorzitster) en W. A. v. 4 ponk, ir. H. Meijerink en ir. C. Krijn van de „Wederopbouw" in Noordholland, ir°P. K. van Meurs directeur en mej. E. F. 'd. Ban, hoofdingenieur van de Prov. Pla nologische dienst, mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, dr. W. Huy- gees, burgemeester van Bergen, ir. J. H. Telders te Beverwijk, directeur van Van Uattums Havenwerken en lid van het dage- jijks bestuur van de Maatschappij van Nij verheid en Handel. Verder hebben nog enkele leden van de provinciale griffie ambtshalve zitting in deze commissie. Deze contactcommissie heeft enige ver- eaderingen gehouden om tot een zo billijk mogelijke verdeling te komen. Daarna is jjet schema door Gedeputeerde Staten vast gesteld. In een brief aan de gemeentebesturen schrijven Ged. Staten o.a. dat bij het ver delingsschema getracht is op zo rechtvaar dig mogelijke wijze rekening tè houden met de verschillende, vaak tegenstrijdige be langen en behoeften. Nochtans is het duide lijk, dat bij de heersende woningnood, die, ondanks alle inspanning, naar de verwach- tmgen van het ogenblik, toch wel niet vóór I960 overwonnen zal zijn, en gegeven het relatief geringe quantum, dat voor 1949 door het Rijk in totaal ter verdeling be schikbaar kon worden gesteld, aan de hui dige behoeften der onderscheidene ge meenten slechts in zeer bescheiden mate tegemoet kon worden gekomen. Een nauwgezette bestudering van de door Gedeputeerde Staten aangelegde normen zal de overtuiging schenken, dat ernstig gestreefd is naar een billijke en objectieve behandeling. Uiteraard zal gaarne door Gedeputeerde Staten met steekhoudende bezwaren, hetzij deze de juistheid van de in het algemeen aangelegde normen, hetzij bun correcte toepassing op de eigen ge meente, betreffen, bij een volgende ver deling rekening worden gehouden. Ged. Staten stellen zich voor ook nog een nadere mondelinge toelichting te dezer zake te geven in een bijeenkomst, te houden op een nader te bepalen dag en uur in Januari, te Haarlem, waartoe de gemeentebesturen t,orden uitgenodigd en alwaar ook gelegen heid zal worden gegeven tot het stellen van vragen. Aan de Provincie Noordholland zijn, vol lens algemene richtlijnen, door net rijk toe gewezen 3160 woningen in 1949 te bouwen. Daaronder zijn begrepen 150 woningen voor d? Hoogovens. Er is allereerst een schema van verdeling gemaakt voor 2600 woningen. Daaronder zijn de volgende toezeggingen voor Haarlem en omliggende gemeenten: Haarlem 316. Heemstede 35, Bloemendaal 12, Velsen 359 (dus buiten de 150 voor de Hoogovens), Zandvoort 74, Beverwijk 140, Haarlemmerliede 4, Haarlemmerméér' 82, Bennebroek 5. Er blijven dus van de 3160 woningen nog 410 woningen over. Die zijn gereserveerd en worden nog verdeeld met in achtneming van verschillende andere factoren. Daarbij zal in het bijzonder gelet worden op tij- le EN 2e KERSTDAG IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk.- Kanaalstr. le Kerstdag 10.30 uur ds. J. v. d. Berg; 5.30 uur ds. D- C. van Wijngaarden. 2e Kerstdag 10.30 uur ds. D. C. van Wijn- delijk vernielde industriële ontwikkeling. Bij deze cijfers over Noordholland is Am sterdam buiten beschouwing gelaten, omdat dit als steeds een afzonderlijke toewijzing gekregen heeft, namelijk 2Ö50 woningen, met inbegrip van 300 woningen voor de Fokker-fabrieken en K.L.M. Verder is aan de gemeentebesturen mede gedeeld, dat het niet uitgesloten is dat in de loop van het jaar een uiteindelijk grotere toewijzing zal kunnen worden bereikt. Daarom wordt de gemeenten geraden om plannen voor te bereiden voor nog 1540 woningen in de Provincie. Daarom is ook een voorlopig schema op gemaakt, waarop de volgende aantallen voorkomen: Haarlem 187, Heemstede 21, Bloemendaal 7, Velsen 212, Zandvoort 44, Beverwijk 83, Haarlemmerliede 2, Haarlemmermeer 49 en Bennebroek 5. Ons werd evenwel met nadruk verzekerd dat over de mogelijkheid om ook tot bouw van deze woningen te komen nog niets met zekerheid te zeggen is. Geref. Kerk. Kanaalstraat, le Kerstdag 8.45 uur ds. A. Schweitzer, van Bever wijk; 2e Kerstdag 9 uur ds. J. van Buu- ren; 3.30 uur ds. H. Meyering. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5,15 uur ds. A. Jagersma. Chr. Geref. Kerk. le Kerstdag 10 uur candidaat Wilkes; 4 uur Zondagsschool; 2e Kerstdag 10 uur candidaat Wilkes. Doopsgezinde Gemeente. Helmstraat, le Kerstdag 10.30 uur ds. F. Milatz, van Santpoort; 2e Kerstdag geen dienst. Oud-Kath. Kerk. Vrijdag 24 uur Nacht mis. le Kerstdag 10 uur Hoogmis; 19 uur Vespers; 2e Kerstdag 10 uur Hoogmis; 27 December 9 uur H. Dienst; 28 December 9 uur H. Dienst. Leger des Heils. le Kerstdag 6 uur Kerst- wijdingsdienst; 3 uur Jeugddemonstratie. 8 uur Lekenspel; 2e Kerstdag 10 uur Heiligingssamenkomst; 7 uur Openlucht samenkomst; 8 uur Verlossingssamen komst. UlIÜlDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, le Kerstdag 7 uur Jeugd dienst. 10.30 uur ds. v. d. Wiel met koor zang. 2e Kerstdag 10.30 uur ds. v. d. Wiel; 4 en 7 uur Kerstfeesten Kinderkerk. Geref. Kerk. Goede Herderkerk, le Kerstdag 9 uur ds. J. van Buuren; 2e Kerstdag 9 uur ds. H. Meyering; 2.30 uur ds. J. van Buuren. Ver. v. Vrijz. Herv. Abelenstraat, le Kerstdag ds. J. de Graaf, van Haarlem. Verg, v. Gelovigen. Geen opgaaf. Vrije Evangelisatie, le Kerstdag 4 uur J. Sevensma, van Amsterdam. DRIEHUIS. Geref. Kerk. Koffiekamer Westerveld. le en 2e Kerstdag 9 uur ds. A. van Nood. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. le Kerstdag 10 uur ds. L. Brink; 2e Kerstdag 10 uur ds. J. O. Norel, van Beverwijk. VELSEN-NOORD. Geref. Kerk. le Kerst dag 10.30 ds. A. van Nood; 2e Kerstdag 10.30 en 4.30 ds. A. van Nood. BEVERWIJK. Doopsgez. Kerk. le Kerst dag 10 uur ds. A. Vis; 2e Kerstdag 4.30 uur Kerstfeest Zondagsschool. Maranatha. le Kerstdag 10 uur J. Se vensma; 14,30 Kerstfeest Zondagsschool; 18 uur Kerstfeest Zondagsschool; 2e Kerstdag 10 uur de heer J. Pereboom, van Ede. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. le Kerst dag. 10 uur ds. P. A. Tichelaar; 2e Kerst dag 10 uur P. A. Tichelaar. De Toorts, le Kerstdag geen dienst; 2e Kerstdag 10 uur ds. E. Pot, van Haarlem. Kapel. Geen dienst. Geref. Kerk. le Kerstdag 9.45 en 5 uur ds. A. Verschoor. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). le Kerstdag 11 uur student N. Bruin; 2e Kerstdag 11 uur en 5 uur ds. A. Jagersma. Chr. Geref. Kerk. Gebouw Bethel. Geen opgaaf ontvangen. Beverwijk Kerstmis op de bloemenmarkt De week voor Kerstmis kenmerkte zich door een grote aanvoer van groen ten en de markt was dus rijk voorzien van allerlei producten. De handel mocht over het algemeen goed genoemd worden, zodat bijna alle producten aan de man gebracht werden voor vrij goede prijzen. Andijvie is nog ruimschoots vertegen woordigd en brengt van 1841 cent per kilo op. Spruiten, waarvan een behoorlijk aanbod is, gaan van 3068 cent per kilo van de hand en het aanbod van prei blijft even eens ongekend groot, maar helaas is de vraag minder, zodat de prijs zich om en nabij het minimum beweegt (810 cent per kilo). Boerenkool brengt bij een behoorlijk aan bod van 820 cent per kilo op en de overige koolsoorten variëren van 812 ct.; Bloemendaalse gele gaat een enkele maal voor 16 cent per kilo weg. Bospeen is er nog in kleine partijtjes en er wordt tot 25 cent per kilo voor betaald. Waspeen gaat tot 7 cent per kilo weg en tomaten hebben nu zo goed als afgedaan, enkele restjes brengen nog een rijksdaalder de kilo op. Voor de Kerstdagen was er uiteraard een extra drukte op de bloemenveiling: er was een grote aanvoer van rode Kersttulp jes, maar er kwamen ook vele partijen langstelige tulpen en narcissen en de hulst ontbrak niet op het appèl. De vraag bleek zo groot te zijn, dat de prijzen verdubbel den De tulpenhandel is niet slecht,-_ge- weest; er werd voor de boltulpen van 37 cent per stuk betaald. Voor de Mendel- en Darwin-tulpen (langstelig) wei-d van 63 ct. tot 1.60 per 10 stuks betaald en narcissen varieerden van 2258 cent per bos. Er werden voorts kleine partijtjes Hyacinten en blauwe druifjes aangevoerd. Hiilst mét bes zette in het begin der week in met èen: prijs 1.per kilo. Op de laat ste marktdag werd er nog 2.50 per kilo betaald. Groot was ook de vraag naar potplanten. Vooral cyclamen brachten hoge prijzen op: voorts was er veel vraag naar wilgen katjes. KERSTDRIVE B. C. „SANS ATOUT". Woensdagavond heeft de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" haar jaarlijkse Kerstdrive, in haar clublokaal aan de Baan- straat gehóuden. De voorzitter, de heer F. van Groningen Jr. sprak er zijn vreugde over uit, dat men dit jaar voor alle leden weer een fraaie prijs beschikbaar kon stellen en dat op deze wijze een oude traditie in ere her steld is. De wedstrijden zelf hadden een vlot verloop. De voornaamste uitslagen luidden: Groep I. Scheveningssysteem. Noord-Zuid: 1. heren F. BakkerH. v. Capelle 47 m.p.; 2. heren C. SpruitC. Nijman 43m.p.; 3. mevrouw v. Capelleheer J. v. Balen 42% m.p.; 4. heren B. HoogeboomC. Tabak 35% m.p. OostWest: 1. mejuffrouw Schaafsma heer J. Krab 48 m.p.; 2. mevrouw Thomas heer J. Bos 47% m.p.; 3. mevrouw Frisheer J. Blom 46 m.p.; 4. mevrouw Stiemerheer J. Nijman 33 m.p. PRACHTIG RESULTAAT VAN DE ARMEN COLLECTE. De halfjaarlijkse inzameling van het Armbestuur van de beide Beverwijkse pa rochiekerken, welke bedoeld is als Kerst collecte, heeft een goed resultaat verkregen. Tn Onze Lieve Vrouw van Goede Raad was de opbrengst 2825 en in de St. Agatha bedroeg zij 2825.41. KINDERFEEST AAN DE POPULIERENLAAN. De leerlingen van de Christelijke School aan de Noorderwijkweg hebben Vrijdag hun Kerstfeest gevierd in het Verenigingsge bouw aan de Populierenlaan. Een der onderwijzers, de heer H. Veer- mans, vertelde het Kerstverhaal en de kin deren brachten hierna een Kerstcantate ten gehore, waarop de heer Gietelink nog een verhaal vertelde. Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 24 DECEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Hit of the ice". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Sneeuw witje en de zeven dwergen". W. B. Theater, 8 uur: „Jitterbugs". Corso Theater (Castricum), 8 uur: „Good bye Mr. Chips". ZATERDAG 25 DECEMBER. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Hit of the ice". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". W. B. Theater, 2.30, 5 en 8 uur: -„Jitter bugs". Corso Theater (Castricum), 2 en 4.15 uur: „De vrijheidsheld"; 7.15 en 9.30 uur: „Good bye Mr. Chips". ZONDAG 26 DECEMBER. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Hit of ice". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". W. B. Theater, 2.30, 5 en 8 uur: „Jitter bugs". Corso-Theater (Castricum) 2 en 4.15 uur: „De vrijheidsheld"; 7.15 en 9.30 uur: „Good bye Mr. Chips". MAANDAG 27 DECEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Hit of the ice". Luxor Theater, 7 en 9.15 u. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". W. B. Theater, 8 uur: „Jitterbugs". Als vanavond de Kersttentoonstelling van het Beverwijkse Sint Lucasgilde in het Statenhuis aan de Velserweg ge opend is, zal men vermoedelijk de spo ren van de korte zakelijke" voorberei ding niet meer zien, maar vanmorgen waren de dikke honderd werken van de leden nog opgeslagen in een bijzaaltje en het zal niet meegevallen zijn. uit deze stapels een overzichtelijke exposi tie te formeren. Dit jonge en levenslustige gilde van Ken nemer schilders en tekenaars heeft onder de leiding van de Bakkumse artist C. Heek een grote productie bereikt en daardoor is er nog al wat kaf in het gezeefde koren blijven zitten, zodat menig schilderij wel licht beter in portefeuille had kunnen blij ven tot een meer aanvaardbare conceptie gevonden was. Van Heek zelf hangt er on der meer een krachtig en verantwoord mannenportret in sobere grijzen en A. F. Blok stuurde een goed gecomponeerd stil leven met maiskolven en raffia-figuren in. De détaillering die deze kenmerkt, is vol komen zoek bij een studie door H. v. Pijke- ren, die het Velsense kerkje dermate vlak koud uitbeeldde, dat het nauwelijks herkenbaar is. Scheybeeck inspireerde K. v. d. Peet tot een groot opgezet, maar in de onderdelen te zeer verwaarloosde impres sie, die de gefilterde lichtval van het zo merse bos mist, een kwaal, die op andere gronden ook het damesportret van dezelfde schilder aankleeft: te weinig oog voor de techniek maakten hem en verscheidene an deren tot de beginnende amateurs, wier penseel het grote vlak zocht, maar de kleine toets voorbijzag. Overigens is er een fel stilleventje te bewonderen, dat J. G. Bresser naar een paar stukken speelgoed, maakte en waarmee hij de gezonde kleuren van de kinderhoek op gedurfde manier in het vlak plaatste. A. van Gessel maakte enige kloeke prenten van de groot-industrie waarvan.soms de studies het eindresultaat nog naar de kroon steken. Dit was slechts een greep: uit meer dan honderd werken is het moeilijk kiezen, vooral wanneer de artistieke leider van het gezelschap rhet een kernachtig doek het de leerlingen moeilijk maakt, zich met hem te meten. De tekeningen verdienen echter een nadere beschouwing: de kunstenaar J. Dop heeft een houtskool-portret geleverd, dat in zijn forse vegen van buitengewone kwa liteit is, waarnaast het voorzichtiger talent van J. de Jong een aantal secure en "rake pentekeningen opleverde en ook G. M. Et- tema in verzorgde aquarellen zijn veelbe lovende aanleg toonde. Tenslotte moge me vrouw VisVisser vermeld worden, die met een serie aquarel-portretten de liefde voor het doordachte handwerk manifes teert. De studie, welke J. M. Langendijk op papier wierp, naar aanleiding van de op tocht tijdens de stadsfeesten en die hij „Nachtmerrie" doopte, vanwege de hoog spanning, waarmee hij werd voorbereid, is te onbezonnen om zich te meten met zijn schilderijen, waarin de „Chrysanten" bij voorbeeld laten zien, dat deze leerling de rake toets bezit maar de techniek nog niet volledig beheerst. Dit globaal en noodzakelijk onvolledig overzicht kan slechts eindigen met een compliment voor de werklust der „Lucas"- leden, onder wie een kern van talentvolle jongeren een belofte voor de toekomst der Kennemer schilderkunst inhoudt. J. F. SCHEEPVAART AFRIKA LIJNEN. Aalsum, 22 Dec. van Durban paar East London. Bloemfontein, 22 Dec. te Port Elisabeth van Kaapstad. Norkyp, 22 Dec. van Amsterdam naar Antwerpen. MIJ. NEDERLAND. Bali, 22 Dec. van Halifax te Boston. Ceram, 19 Dec. te Durban naar East London. Java, 21 Dec. van Gibral tar naar Amsterdam; Radja, 22 Dec. van Tri nidad naar Kaapstad. Roepat, 21 Dec. van Alexandrië, 22 Dec. te Port Said aangeko men. Salawati. 22 Dec. te Soerabaja van Semarang. Talisse, 22 Dec. te Djibouti van Colombo. Waikelo, 22 Dec. Vlissingen ge passeerd naar Antwerpen. K. H. L. Rijnland, 22 Dec. te IJmuiden. Waterland, 22 Dec. te Montevideo, uitreis. Grote vaart. Aalsum, 23 Dec. v. Durban te East London. Erinria (t), Tandjong OebanAden pass. 22 Dec. Minicoy. Alhena, RotterdamBuenos Aires' pass. 22 Dec. Fernando Noronha. Delf land. Buenos AiresAmsterdam 22 Dec. ge- aankerd te Ilheos. Maaskerk. West Afrika Amsterdam 22 Dec. te Le Havre. Malvina (t), BrisbaneSorong pass. 22 Dec. Thursday eil. Mariekerk, JapanRotterdam 23 Dec. te Port Soedan. Merwede, 22 Dec. nog te Dur ban. Polyphemus, BataviaAmsterdam 22 Dec. van Aden. Oranjefontein, Amsterdam Beira 22 Dec. van Las Palmas. Reyniersz, RotterdamBatavia pass. 22 Dec. Dover. Roebiah, 22 Dec. van Port Swettenham te Penang. Stad Alkmaar, 22 Dec. van Narvik naar Antwerpen. Talisse, JavaAmsterdam 22 Dec. te Djibouti. Tjipondok. 23 Dec. van Singapore te Batavia. Westland, Amsterdam -Buenos Aires pass. 22 Dec. Las Palmas. Heden ontviel ons plotse ling ons innig geliefd Kleinkind ADRIAAN PIETER BERKENKAMP. in de aanvallige leeftijd van 16 maanden. Zijn diepbedroefde Grootouders G. H. Huiskes A. Huiskes-Dekkers Overveen. 23 Dec. 1948. Oranje Nassaulaan 4 Heden ontsliep onze lieve kleine Tante zegger ADRIAAN PIETER BERKENKAMP, M. Huiskes H. Huiskes C. Huiskes-Bakkernes N. Visser-Huiskes A. Visser DUiVENHOUDERS Voor prachtvocr, snoepzaad, duivenmanden, emaille drink bakken, duivengenecsmiddelcn en alle benodigdheden voor "Uw liefhebberij in het adres BRUGGENKAMP, Velseiduinweg 197 Telef. 4197 t/o Zwembad Heerenduinen Dat betekent het! Wanneer wethouders duizelig worden van de ambtelijke taal, zoals tijdens de laatste raadsvergadering in Velsen ge beurde door een duistere zin aangaande de oprichting van een Woningstichting „Vel sen", wil dat nog niet zeggen, dat geen mens in de gemeente „er uit kan komen". Onze gemeentesecretaris heeft de strekking van het fraaie stukje Nederlands „vertaald" en het komt er op neer dat de wettelijke toelating van een dergelijke nieuwe organi satie afhankelijk is van de goedkeuring der statuten. Wanneer nu die statuten gewij zigd worden, moeten ze eerst weer goedge keurd worden om de toelating te conti nueren. Begrijpt u? Die zin was overigens als volgt: Wijziging of aanvulling van deze rege len, daarin aangebracht nadat de toelating is verleend, kan niet geschieden dan na voorafgaande goedkeuring van de raad en is slechts van kracht van de dag, volgende op die, waarop de toelating door de Kroon Bantam. JavaRotterdam 21 Dec. van Co- is gehandhaafd, terwijl elke wijziging of lombo. Drente New OrleansBatavia 22 Dec. ------ 3 uur van Suez. Garoet, vermoedelijk 24 Dec. van Batavia naar Semarang. Kota Agoeng. 20 Dec. v. Soerabaja te Makassar. Kertosono, 28 Dec. van Batavia te Pladjoe verwacht. Kota Gede, JavaNew York. 21 Dec. te Singapore. Kamerlingh Onnes, 22 Dec. 15 u. te Marseille. Slamat, 22 D.ec. te Bgtavia verm. 24"Dec. naar Singapore. Salatiga. JaVa—New York 22 Dèc. van Suez. Tjipanas,'Hóusfbfi— Bahrein 22 Dec. 16.15 uur van Gibraltar. Van 't Hoff, 21 Dec. van Sorong 25 Dec. te Makas sar verwacht. Waterman, 25 Dec. van Rotter dam te Batavia verwacht. Laaurenskerk, CalcuttaRotterdam 21 Dec. van Colombo. Algenib, RotterdamPorto Alegre pass. 21 Dec. Finisterre. Dordrecht (t), Gibraltar Helsinki pass. 22 Dec. Kaap St. Vincent. Langlee Scott, 22 Dec. van Rotterdam naar Hamburg. Stad Maassluis. 22 Dec: Van Vlaar- dingen naar Narvik. Almdijk, 23 Dec. te Ant werpen 24 Dec. n.m. vandaar naar Rotterdam. Bali, 23 Dec. van Halifax te Boston. Chama (t), 18 Dec. van Singapore te Fremantle. Coryda (t), Curagao^Buenos Aires pass. 22 Dec. Kaap Frio. Groote Beer, BataviaAm sterdam 22 Dec. van Aden. Loenerkerk, Rot terdamPerz. Golf 21 Dec. van Aden. Maas kerk, West AfrikaAmsterdam 23 Dec. te Le Havre. Nigerstroom, 23 Dec. van Port Bouet aanvulling aangebracht, nadat de toelating is gehandhaafd, telkenmale slechts van kracht zal zijn van de dag, volgende op die, waarop de toelating opnieuw is gehand haafd". Het ware eenvoudiger te zeggen. Hoogovenschakers in onderlinge strijd De voornaamste uitslagen van de Woens dagavond in het Statenhuis aan de Velser weg gespeelde wedstrijden voor de winter competitie van de Hoogovenschaakclub luidden als volgt: Afd. 1: G. PaardekooperA. Slings 10; Th. SpijkerJ. C. de Haas 10; G. Paarde kooperJ. Beentjes afgebr.; M. JansenP. A. Veldheer 10; A. P. de BruinP. Zwart afgebr.; G. L. de HaasA. Slings afgebr. Afd. 2: P. HoopeJ. Groot afgebr.; ir. L. A. DerksJ. Schmits 01; D. Vergunst G. Schouten 01; P. ZeilstraP. Bos V2—r te Tacorad: N.V. Haring en Zeevisch Groothandel Jan Verwoerd te IJmuiden Bij besluit alg. aandeelhou- dersverg. d.d. 15 Nov. 1.1. werd de vennootschap per 1 Dec. 1.1. ontbonden. Liquida- teur J. W. Verwoerd. Het plan van uitkering ligt ter inzage bij het Handelsreg. te Haarlem en ten kantore van de vennootschap. Luidsprekers AUTORIJSCHOOL K. Of- fenberg, Gedipl. A.N.W.B. Instructeur Dipl. vakgr. Per sonenvervoer. In één maand uw rijbewijs A. Inl. en opg. Oosterduinweg 56, IJm.-O. Nette weduwn. middelb. lft. met eig. meubelen vraagt KAMER met stookplaats. Br. L 3008 bur. v. d. blad. Te koop pracht FOKHAAN (Red Island) Eikenstraat 45, IJm.-Oost. Klein SALAMANDER KACHELTJE te koop gevr. Adres Stationsweg 74. Te kooD: mooi grijs HEREN- COSTUUM z. p. Pres. Steyn- straat 44 rd„ IJmuiden. Te koop: goed DAMESRIJ WIEL f 45. Neptunusstr. 22 r A \\en met de artikelen van Kantoorboekhandel GR. HOUTSTRAAT 101 „Waarom ging B Sneeuwwitje nu juist in dat bedje liggen?" Welde zeven dwergen hadden, toe vallig juist daarvan de lakentjes op proef la ten wassen bij Was serij RHEE. Toen móést dat bedje wel opvallen met z'n ha gelwitte lakentjes! En natuurlijk zorgde Sneeuwwitje er toen wel voor. dat sindsdien alle lakentjes, sloopjes, tafellakentjes en ser vetjes uitsluitend be handeld werden door Wasserij BlekersVaartweg 55 te H'stedè. Tel. 28201 SPECIALE KINDERWAGEN REPARATIE INRICHTING Kap overtrekken en regen zeiltjes met mica, in diverse kleuren enprijzen. Spuiten, bekleden, vernikkelen. Even een telefoontje of briefkaart en wij komen bij U. VELDHUIS, Fuhrhopstr. 8 (bij Rijksstr.weg) Hrl.-N. Tel. 25272 tegen het beslaan van brille- glazen, huis- en winkelruiten spiegels enz. 50 cent p. flesje TROMPSTRAAT 23 Tel. 4559. IJmuiden-O. J.N001TGEDAGT ZH IJLST "t INFRAPHIL EN HOOCTEZON van den Berg levert ze! ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 Haarlem Voor vers gerookte Mosselen, Schelvis, Schar en Gebakken Vis naar de Boer GROENEWEG 78 iJmuiden-Oost Heden ontviel ons plotse ling, onze kleine lieveling ADRIAAN PIETER in de aanvallige leeftijd van 16 maanden. Zijn diepbedroefde ouders J. E. Berkenkamp A. H. Berkenkamp- Huiskes IJmuiden-O., 23 Dec. '48. Leeuweriklaan 7. De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 27 December a.s., om 12 uur op de Gemeente-begraaf plaats, Bergweg te Bloe mendaal. Vertrek sterf huis 11.05 uur. In verband met de komende feestdagen en vacantie zal DE OPENBARE LEES- EN STUDIEZAAL van 27 tot en met 31 Decem ber 1948 gesloten zijn. De LEESBIBLIOTHEEK blijft op de gebrui kelijke uren geopend. HET BESTUUR Heden overleed geheel onverwachts mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Be huwdzuster en Tante ALIDA JOHANNA MARIA ELIZABETH VRIEND-v. LEEUWEN in de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam: H. G. Vriend. Amsterdam (O.), 22 De cember 1948. Pretoriusstraat 63 II. De crematie zal plaats hebben te Velsen, Maan dag 27 December a.s. na aankomst van trein 12.39 uur halte Driehuis Wes terveld. Vertrek trein voor belangstellenden 12.05 uur van C. S. Ver trek van het Sterfhuis te 11.15 uur. Voor Oud-IJmuiden 5163 Beleefd aanbevelend C. v. DDK Stationsweg 107, Velsen STEENHOUWERIJ LUPPENS DA COSTALAAN 45 - DRIEHUIS TELEFOON 5331 Heden overdeed zacht en kalm na een kortstondige ziekte onze lieve Vrouw, Moeder en Behuwdmoe- der, Mevr. CONSTANTIA MARLA VLAS-MÖLLER in de ouderdom van bijna 67 jaar. G. Vlas I. P. Hofman-Vlas J. Hofman Driehuis, 23 Dec. 1948. Hofdijklaan 88. De crematie zal plaats vinden op Maandag 27 December .a.s. na.aan komst van trein 14.39 uur te Driehuis-Westerveld. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland nog ge heel onverwachts mijn ge liefde Vrouw en Wims lieve Moeder TRIJNTJE GROEN echtgenote van Ph. Prins in de leeftijd van 40 jaar. Uit aller naam: Ph. Prins Wims Santpoort, 23 Dec. 1948. Narcissenstraat 3 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 27 December a.s. des voormiddags 10.30 uur op de Begraafplaats „De Bie zen" te Santpoort. Ver trek huis 10,15 uur. Aanvang nieuwe cursus Jan. a.s. Inl en prosp. HAARL, KWEEKSCHOOL, Kleine Houtweg 39, telefoon 17377. le Kerstdag v.m. 7 uur in de Goede Herderkerk, ^Spreker: Ds. J. v. d. Wiel Onderwerp: Zijn dit ai de jonge, iingen? „Komt verwondert U hier mensen Ziet hoe dat U God bemint". op ZONDAGMORGEN, 2e KERSTDAG, belegt de PARTIJ VAN DE ARBEID haar Kerstvergadering in de voormalige Centrale Keuken aan de Abelenstraat. Spreker de Heer W. HAPPé uit Haarlem. Aanvang half elf. Medewerking van de „IJMUIDER VOLKSSTEM" Toegang vrij! Toegang vrij! DE VRIJE EVANGELISATIE viert haar KERST FEEST op de 1ste Kerstdag des n.m. 4 uur in het gebouw aan de Casembrootzijstraat. ZANG en DECLAMATIE Het geheel staat onder leiding van de heer 1 SEVENSMA uit Amsterdam Komt allen Toegang vrij Op 9 Januari 1949 hopen onze geliefde Ouders PIETER VAN DONGEN en CORNELIA DE GRAAFF hun I2y2 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Leo en Wim IJmuiden-Oost, 24 Dec. 1948. IJmuiderstraatweg 98. Voor de vele blijken van be langstelling b'etoond bij het overlijden van onze lieve Moeder. Behuwd- en Groot moeder Mevr. T. IJTSMA-HAM, betuigen wij onze zeer hartelijke dank In het bijzonder aan de Zeer geleerde Heer Dr. Brouwer, Zuster Kuijper, van „Het Witte Kruis" buren en vrien den en de Begr. Vereniging E. K. A. B. Namens de familie: A. Moeken Trompstraat 41. Dr. A. J. Thiel-Bruyel, oogarts GEEN SPREEKUUR tot 3 Januari. tandarts waarnemend praktijk van tandarts Lindeboom AFWEZIG van Kerstmis tot Nieuwjaar Dr. Posthumus Oogarts Tot 3 Januari NIET TE CONSULTEREN TE KOOP: 3 fauteuils en 4 stoelen met rood pluche f 165 blauw herencost. m. 52 f 45. B. Rambonnetlaan 20. Wilt U met de Kerstdagen SCHONE RAMEN? GLAZENWASSERIJ NIEUW LEVEN PLATANENSTRAAT 17 De visknechten V.V.IJ. wensen Be stuur en Leden Combinatie prettige Kerstdagen en Voorspoedig 1949 Flinke MEISJES en VROUWEN gevraagd voor alle afdelingen Reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. „THE INDIANA WORKS'' zoekt voor haar afdeling VAK- en BEDRIJFSKLEDING een alleszins geroutineerde VERKOPER als agent voor de Prov. Noordholland. Soil, half 25 Zijlweg 111, Haarlem. Voor direct gevraagd Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Voll. sollicitaties met opg. van verl. salaris onder no. IJ 158 bureau van dit blad. Te koop I: 2 Landhuizen te Driehuis II: 1 Woonhuis te Driehuis III. 1 Woonhuis te IJm.-O. Koopprijs I: f 12.500 II: f 6200 III: 4000 Hypotheek aanwezig. Te be vragen bij Corn. Janus Zn. STATIONSWEG 81 Velsen. Telef. 55W. naar- oucie beschadigde por tretten,' ook voor-' moeilijke gevallen. Speciaal adres hiervoor is: HUYGENSSTRAAT 10 IJmuiden. Tel. 4.8.6.8.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3