JohJeyer&Zn. Sïïsafcai* H. ENGELHART De IVSatador ZELDZAME AANBIED» FA. GEBRS. DE Jleg&H...? wegens plaatsgebrek, Ondanks een aantal teleurstellingen liggen er kansen aan Zuid-Amerika's Westkust eQ Zomer-aanbieding GOLFKAP v. d. MEER Goudvissen Zonen C VROOM PBEESMAh'N RIJWIELEN Bakkerij P,Oe Tijdgeest" Vrijdag 23 Juni 1950 Vissers naar Chili? Grote visrijkdom trok reeds Belgische kotters In de binnenkamers der Nederlandse ambassades en gezantschappen, in de hoofden van Iandbouwattachés (die ook de visserij' dienen te behartigen al zwijgt hun titel daar over) en op diverse Haagse ministeries wordt in het besef dat Nederland snel te klein wordt voor zijn groeiende bevolking al sinds lang gespeurd naar gefundeerde kansen om het opgroeiende geslacht nieuwe mogelijkheden aan de andere zijde der grenzen te bieden. Ook voor de visserij. De visserij, die om uitwegen vraagt naar een betere toekomst. En de wateren aan de Westkust van Zuid-Amerika tussen de achttiende en de 56e breedtegraad wemelen van de tonijn en de sardines. Waarom zou daar dus geen boterham te vinden zijn voor een visserman die in Neder land zijn vak heeft leren verstaan? Al geruime tijd heeft Nederland dn voelhorens naar deze republiek uitgestoken, maar de laatste maanden is de situatie in een belangwekkend stadium gekomen, al wordt er nog voortdurend onderhandeld. Een Noord-Amerikaan, dr. Lobell, die nauw betrokken is bij* de vis verwerken de industrie van Chili, heeft onlangs een be zoek gebracht aan ons land om gegadigden naar een „goeie visserij" van voorlichting te dienen. Eerder.al vertrokken uit Oostende enige kotters naar het verre Zuid-Amerika om daar op contractuele basis te vissen. Maar er zijn enige teleurgestelde Belgen terug gekomen: hun ervaringen waren minder gunstig één Belg liet zich door een ge raffineerd'contract zelfs bijna zijn schip ontfutselen en dat plus andere zaken heeft de Nederlanders enigszins voorzichtig ge maakt in visserijkringen is men veelal de mening toegedaan, dat alleen een grote onderneming ginds slagen kan. Ook al om dat de individuele emigrant voor zware huisvestingsmoéilijkheden en eén vaak on overwinnelijke bureaucratie komt te staan. De Chilenen zelf aldus werd ons door een der belanghebbenden meegedeeld kennen weinig van de visserij, meestal varen hun schepen onder Spaanse of Ita liaanse schippers. Van de totale vangst, die vaak overdadig groot was door de enorme visrijkdom der Chileense wateren, moesten door de Belgische vissers 200 kisten voor de verse consumptie worden geleverd, wat meer werd aangevoerd verdween in de goed geoutilleerde vismeelfabrieken, die echter meermalen het „overschot" goedkoop in handen kregen en er wel eens wat in verse staat van doorverkochten. Zeer tot onge noegen der Belgische vissers. Kort geleden zijn tdrie Nederlandse des kundigen naar Chili geweest om de toestand in al zijn economische en financiële as pecten in ogenschouw te nemen, Iiun be vindingen waren niet ongunstig; in Chili ligt voor een doorzettende pionier inder daad een toekomst, al zal hij de eerste ja ren weinig eisen moeten trachten te stellen. Voorzover men ons kon inlichten, is het de bedoeling mettertijd te komen tot de vervaardiging van vismeel onder Neder lands beheer en Chili zou in ruil voor de aldus gekweekte deviezen machinerieën en andere producten terug leveren. Opgemerkt moet worden, dat de oorzaak van de desillusies bij deze emigratie-expe rimenten voor Nederlandse vissers naar Chili ook voor een gedeelte bij de betrok kenen zelf lag: een onderschatting van de moeilijkheden in het algemeen en de lands aard" der Zuid-Amerikaanse republieken veroorzaakten menige strubbeling. Wij hebben echter sterk de indruk gekregen, dat Nederland deze aangelegenheid verre van onvoorbereid heeft aangesneden en dat er mettertijd voor de visserij in Chili aspecten geopend kunnen worden, welke ruimschoots tegen de problemen van dit moment opwegen. Het land Chili telt ongeveer 5.000.000 inwoners op een oppervlakte van bijna 750.000 vierkante kilometer Het klimaat is er vooral aan de kust prettig; de neerslag neemt naar het Zuiden toe. Langs de kust van de Stille Oceaan worden hier en daar duinen ge vonden. De haven van Valparaiso is modern geoutilleerd. INBRAAK IN BLOEMENDAAL Dief maakte gebruik van deken van opgesloten hond Terwijl de bewoners van een huis aan de Sterreboslaan in Bloemendaal gistermiddag afwezig waren, heeft een dief kans gezien de woning aan de achterzijde via het raampje van het toilet binnen te dringen en uit de huiskamer het radiotoestel mee te nemen. De bewoners hadden hun hond op een kamer op de bovenverdieping opgesloten. De. indringer heeft de deken van het dier gebruikt om het apparaat te omwikkelen. Driehuis ONGEWENST BEZOEK IN DRIEHUIS Toen dè blokwachter W. hedenmorgen om vijf uur het wachthuisje aan het station Driehuis betrad, kwam hij tot de ontdek king dat de duisternis benut was voor on gewenst bezoek. Loket en lade stonden open. Er wordt echter niets vermist. Santpoort Een blijde verrassing Volkomen onverwacht ontving de 68- jarige weduwe M. Starreveld-Kabel te Santpoort deze week van de Raad van Ar beid te Haarlem bericht, dat zij op de Raad werd verwacht om daar een belangrijk bedrag als uitkering ingevolge de Invalidi teitswet in ontvangst te komen nemen. Het ging om een weduwen- en een wezenrente, waarop reeds sedert jaren moeder en doch ter aanspraak konden doen gelden. Dit bleek bij een controle, waarna de Raad van Arbeid de betrokkenen op haar recht op merkzaam maakte. De echtgenoot, in leven halknecht in IJmuiden, voor wien 134 rentezegels van 60 cent waren „geplakt", was in 1927 over leden. Zijn rentekaart was te voren al in de groep „slapende verzekeringen" afge steld, tot onlangs kwam vast te staan, dat nog recht op uitkering met terugwerkende kracht bestond. Op heden (Vrijdag) is de'weduwe met haar dochter in de raadskamer door de voorzitter mr. H. B. Wildt Meyboom ont vangen. Deze deelde haar mede er prijs op te stellen haar persoonlijk een bedrag van niet minder dan plm. 2400 gulden en aan de dochter plm. 800 gulden te ovei-- handigen! De weduwe blijft bovendieix in het genot van een bescheiden pensioen. Begrijpelijkerwijze wai-en de betrokkenen uitermate verrast. Journalist verdacht onder in vloed auto bestuurd te hebben De Haarlemse rechtbank behandelde in hoger beroep de zaak tegen de Amsterdamse journalist H. A. L. die door de kantonrechter was veroordeeld tot vier weken hechtenis, vei-dacht op 19 Maart zodanig onder de invloed van sterke drank te zijn geweest, dat hij niet in staat kon worden geacht een auto te besturen. Ver dachte reed op de Mollaan te Bloemendaal en ging rechtsaf de Bloemendaalseweg op, welke weg op dat gedeelte uit twee delen bestaat. De auto kwam op de linker rijweg terecht. Een agent van politie stond ter plaatse en hield de auto aan. Bü het verhoor van de verdachte tijdens de rechtszitting erkende deze wel op 19 Maart in een auto gereden te hebben, doch hij ontkende dat hij onbekwaam was. L. vertelde des avonds om zes uur bij een fa milie in Aerdenhout twee borrels gedron ken te hebben. Daarna is hij naar „Duin en Kruidberg" te Saxxtpoort gegaan om daar met twee dames de maaltijd'te gebruiken. In de loop van de avond heeft hij, aldus deelde verdachte verder mee, een derde fles witte wijn, een derde fles champagxie en een half glas cognac gedronken. Hij zeide regelmatig drank te gebruiken en daarvan geen last te hebben. Nadat de auto tot stilstand was gebracht vroeg, volgens verdachte, de daar surveillerende agent van politie, nadat deze de papieren had nage zien: „Bent u L. van de zaak-Menten?" Daarop werd hij kwaad en heeft hij dingen gezegd, waarvan hij later spijt heeft gehad. Hij had niét uit de auto willen stappen en tegen de agent zou hij gezegd hebben: „Jullie stelen hier alles, jullie kun nen ook wel mijn auto stelen". Verdachte merkte op emotioneel te zijn en dat hij in de tijd, to.en het geval zich heeft voorgedaan, nerveus was door de toe stand in Indonesië. Als getuigen werden drie politiebeamb- texx van Bloemendaal gehoord, die met ver dachte na de aanhouding gesproken heb ben. Twee van .hen vex-klaardëri, dat Ij. tegen hen gezegd heeft: „Heb jé Joden opgehaald? Heb je ook meegedaan aan de diefstal bij Men ten?" Getuigen waren van mening, dat verdachte onder invloed van alcohol verkeerde. Hem is rverzocht zich aan een bloedproef të laïen^ondèr.w.erpenk' Dat heeft hij geweigerd, Een der dames, die in de auto heeft- gezeten, heeft destijds aan de politie ver klaard, dat vex-dachte na de maaltijd van links naar rechts op de weg reed. Zij werd bang en hoopte dat een agent de auto zou aanhouden, want zij meende dat er wel eens een ongeluk kon worden veroorzaakt. Ook de andere passagiere heeft verklaard angstig te zijn geweest, omdat L. wild reed. Zij was blij, dat .een agent de auto aan hield. Als laatste getuige werd gehoord de heer A. Viruly, algemeen chef-vlieger, die meedeelde in „Duin en Kruidberg" gelo geerd te hebben en een gesprek te hebben gehad over het schrijven van artikelen. Verdachte sprak geen wartaal, doch hij kreeg wel de indruk dat L. wat gedronken had. Hij achtte hem toen wel in staat een auto te besturen, maar wenselijk vond hij het niet. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste Donderdagmiddag in de zaak tegen de journalist H. A. L„ die in hoger beroep terecht stond, verdacht van overtreding van artikel 22" van de Motor en Rij wiel wet (het besturen van een auto onder invloed Van drank) vernietiging van het vonnis van de kantonrechter op for mele gronden en opnieuw rechtdoende een hechtenisstraf van een maand (het vonnis van de kantonrechter was vier weken) en ontzegging gedurende een jaar motorrij tuigen te besturen. In zijn requisitoir zeide de officier dat de jurisprudentie over artikel 22 van de Motor- en Rijwielwet vrij ver gaat. Volgens spreker heeft verdachte op 29 Maart in een dusdanige toestand verkeerd, dat hij onbekwaam geacht moest worden een auto te besturen. De officier moest toegeven, dat de bocht bij de Mollaan en de Bloe mendaalseweg in Bloemendaal een lastige .is, doch zij is wel goed te nemen. De twee in de auto zittende dames hébben ver klaard bang te zijn geweest en tot hun genoegen stond er een agent op de. hoek. Van openbai'e dronkenschap was. geen sprake, doch verdachte heeft zich tegen over de agenten van politie eigenaardig gedragen. Zijn optx-eden xnag niet-gescho ven worden op de gemoedstoestand. Hij heeft juist iets te veel drank gebruikt en daardoor was hij, volgens spreker, onbe kwaam een auto te besturen. De officier merkte op, dat bewezen is, dat verdachte alcohol gebruikt heeft, dat hij naar alcohol geroken heeft en dat hij niet juist gereden heeft. Er is geen enkele reden een hogere straf op te leggen, besloot spreker zijn requisitoir. De vex-dediger mr. W. K. S. van Haastert deelde mee in eerste instantie getracht te hebben de openbare behandeling van de rechtzaak niet te laten doorgaan, om publicatie te vermijden. Dat is niet ge lukt en het gevolg is geweest, dat de amb tenaar van het Openbaar Ministerie ge sproken heeft over dronken intellectuelen. Dat betreui-de pleiter. Volgens deze bestaat er een complot tegen verdachte. Ook is hij er van overtuigd, dat de Bloemendaalse politie op de hoogte was, dat L. in „Duin en Kruidberg" was en daarom moest .een agent op post staan. Uitvoerig ging mr. Van Haastert na wanneer een automobilist al of niet bekwaam is een auto te besturen. Ver dachte was wel bekwaam, waits hij heeft niet veel gedronken, hij stopte goed, hoewel het nemen van de bocht volgens de officier van justitie lastig te noemen is en bovendien sprak hij geen wartaal. De rechtbank zal op 6 Juliuitspraak doen. Hoger beroep In zaak tegen Haarlems politie-inspecteur De officier van Justitie mr. J. v. Over- beke heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak van de Haarlemse rechtbank in de zaak tegen de Haarlemse politie- inspecteur G. van S„ die wercl vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde schending van geheimen. De zaak zal te zijner tijd door het Amsterdamse Gerechtshof wor den behandeld. SCHEEPVAART Algenih, 21 bij Guernsey n. Antwerpen. Annenkerk, pass. 21 Perim, Aardflk, 21 te Vera Cruz v. R'dam. Abbedijk, 20 te Buenos Aires v. New York. Alkaid, 18 te Ilheus. Alpherat, 19 te Houston v. Galveston. Amstelland, 21 v. Rio de Janeiro n. Ilheus. Arendsdijk, 21 v. Philadelphia te New York. Aagtedijk, 21 v. Houston n. Galveston. Alcinous, 20 v. Aden n. Djakarta. Axeldijk, 21 v. New York n. Antwerpen. Adinda (t), 21 v. Pladju n. Singapore. Alcyone, 21 te Hamburg v, Antwerpen. Algorab, 21 210 m. N.NO. Madeira. Alliens, 21 veny. Salvador. Almdijk, 21 v. Antwerpen te R'dam. Alpliard, 21 150 m. W. Oporto. Alwaki. 21 300 m. NW. Fortaleze. Amstelveen, 21 475 m. W. Ouessant. Armilla (t). 21 v. Soerabaja n. Pladju. Aagtekerk, 21 330 m. Z.ZO. Ceylon. Akkrumdijk, 22 pass. Cape Cod. kanaal n. Boston Aldebaran, 22 Brunsbuttel. Beverwijk, 21 v. Gibraltar. Blijdendijk, 22 te Barcelona. Bantam, 19 v. Hollandia n. Djakarta. i Heden overleed plotseling na een kortstondige ziekte onze geliefde, zorgzame man, vader en behuwd- vader PETRUS THEODORUS KONING echtgenoot van Hillegonda Schoon, in de ouderdom van 52 jaar. Uit aller naam: H. Koning-Schoon Santpoort, 22 Juni 1950. Tulpenstraat 14. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 26 Juni a.s. des nam. 3 u. op de begraafplaats „De Biezen". Vertrek Tulpen- straat 2.45 uur n.m. Barendrecht (t), 2.1 v. Curasao n. Buenos Aires Bennekom, 21 v. Callao n. Huacho. Borneo, 22 pass. Kp, St. Vincent. Boskoop, 21 v. Trinidad n. Curasao. Barumun, 21 v. Djakarta n. Bandjermasin. Blommersdijk, 21 800 m. O. Kp. Race. Bontekoe, 21 verw. te Makassar. Bacchus, 18 te New Orleans v. Houston. Caltex Leiden, pass. 21 Str. Ormoez n. Bahrein. Celebes, 21 rede Makassar. Cistuïa (t), 21 Port de Bouc n. Port Said, Castel Bianco, pass. 21 Elba Cape. Ceram, 22 v. Antwerpen te R'dam. Ceronia (t), 21 330 m. W. St. Vincent. Caltex Pernis (t), pass. 21 Rasfartak. Caltex the Hague, 21 200 m. O.NO. Rasfartak. Clavella tpass. 21 The Brothers. Cleodora (tj, 21 360 m. O. Ceylon. Clio. 18 v. Kingston n. Havanna. Cronenburgh, 21 v. A'dam n. Swansea. Dorsetshire, 21 pass. Kp. Bougaroni. Duivendijk, 21 te San Francisco v. R'dam. Duivendrecht (t), 21 180 m. W. Lissabon. Esso Den Haag (t), 22 te Vado v. Aruba. Edam, 21 560 m. W. Scilly. Erinna (t), 21 v. Miri te Pladju. Empire Brent, 22 verw. Port Said. Ena (t), pass. 21 Sabang. Fairsea (tr.), 21 pass. The Brothers. Friesland, 21 v. Aden. Farmsum, 22 te Savona v. R'dam. Gaasterkerk, 21 te Barcelona. Garoet, 21 v. Singapore n. Port Swet.tenham. Gouwe, 21 pass. Kielerkanaal. Hilversum, 22 v. Casablanca te R'dam. Hecuba, 21 v. Puerto Cabello n. Curagao. Heelsum, 21 v. Galveston n. Nederland. Heemskerk, 21 te Lorenzo Marques. Hercules, 21 v. Thessaloniki n. Istanboel. Ittersum, 22 v. R'dam n. New Orleans. Indrapoera, verw. 22 v. Makassar n. Djakarta. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 560 m. v. Walvisbaai. Jagersfontein, 22 verw, Bremen v. A'dam. Kamerlingh Onnes, ven». 24 v. Panglcal Pinang n. Djakarta. Katwijk, 22 v. Borga te Zaandam. Amerikaanse doctoren constateerden«j binnen 2 weken Kota In ten, 21 22 u. v. Aden. Kei bergen, 22 te IJm. n. A'dam, Keilehaven, 21 190 m. N. Kp. Blanco. Laren berg, 21 te Huelva. Leerdam, 21 v. Philadelphia te Baltimore. Langkoeas, 21 v. Charleston n. Philadelphia. Lawak, 22 verw. Seattle. Lekkerkerk, 22 te Calcutta v. R'dam. Leopoldskerk, pass. 21 Ouessant. Laurenskerk, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Laagkerk, 22 nog te Basrah. Leersum, bij gedraaid Texel slecht weer. Maashaven, 21 te Freetown v. Lagos. Maasland, pass. 21 Oporto. Muiderkerk, 21 pass. Gibraltar n. Marseille. Marisa (t), 22 v. Abadan te Bombay. Mariekerlc, 21 330 m. W. Minicoy. Marken, verw. 22 v. Marseille. Mitra (t), 21 60 m. N. Billilon. Nigerstroom, pass. 21 Kanarische eil. Noord wijk, pass. 21 Ouessant. Nederland (t), 21 v. Teneriffe n. Port Said. Nieuw Amsterdam. 21 v. Southampton. Notos, 19 v. Caphaitien n. Port de Paix. Oranje Fontein, 21 te Durban v. East London. Orion, 21 v. Varna n. Istanboel. Ondina (t), 21 900 m. N..O, Sombrero eil. Prins Fred. Hendrik, 'bass. 21 Falmouth. Prins Alexander, pass. 22 Belle Isle. Prins Willem IV, 22 v. Montreal n. Bremen. Prins Joh. W. Friso, 21 650 m. W.t.N. Scilly. Poseidon. 22 v. New York n. Aruba. Prins Willem HI, 21 v. Milwaukee n. Sarnia. Pygmalion, 22 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Ruys, 22 te Penang. Ridderkerk, 21 550 m. NO. St. Helena. Sumatra, pass. 21 West v. Lister. Sunette (t), 21 bij Kp. de Gata. Sibajak, 21 14.30 u. v. Aden. Siaoe, 21 v. Soerabaja n. Makassar. Stanvac Fendopo (t), 21 v. Sungeigerong n. Tj Uban. Salatiga, 23 verw. Bombay v. Kafachi. Sarpedon, 21 v. Turkseil. n. New York. Tabian, 21 v. Calcutta n. Rangoon. Ternate, 22 te Port Said. Tamo, pass. 21 St. Vincent. Tankhaven In Taria (t), 21 v pi, ^"geifww, TÜSSgS V2>aA^Ch Utrecht, 21 y NewIfVi{arla n Veendam, 26 verw Q eatls n. Van Ostade. 21^^^^ Vulcanus. 21 v T i Jk lba Piiü'. Van Riemsdijk,' 22 v 5? n- AmaVbJ",% Vrij burgh, 21 V HL^Unt<*te Waal, 22 te Habana Urg r'ri katt* vk Zuiderkruis, 21?L V Zwijndrecht, 21 te nv?tang St», v *S«m?IS£ «ft**: S,ak»ta l Constant, 21 v. Diënoo Po°> '1 Confid, 21 v. Lantffy^^Gtfmsb?10^ Davine Goedkoop, 21 v is gnm<>uth Express, 21 v. Boston ^r,een<kk h n Frisia, 22 v. Gomrevn? Rd"«. Gaasterland, 21»»- R'dam Hennette, 21 te Koneni! gen- Hoogland. 21 te HuP agen v. Atw Hellevoetsluis, 20 v q», Import, 22 te R'ri-m, bWansea n, Silvr.etta, 21 v. Rouaan°thcnburS- Seaham, 21 v. Gooif n A'd KopcWn Sambre, 21 te Parhs dam' Walenburgh, 22 te R'dam DOOOOOGOOOOOOOOOOQi Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan vrien den en buren alsmede R.-K. thuisfront voor hun belang stelling en medeleven be toond bij mijn thuiskomst uit Indonesië. Sldt. Ie ld. P. M. DE RUYTER Trompstraat 35, IJm.-O. 000300000000000000 De tegen 28 Juni a.s. uitge schreven Algemene Verga dering van aandeelhouders der N.V. Heringa en Wu- thrich te Haarlem is tot na der convocatie UITGESTELD DE DIRECTIE Het goede Ankerhorloge. Het geslaagde cadeau voor een Geslaagd examen vanaf f 45. Zentra horloges zijn ver zekerd tegen verlies, dief stal, breuk, beschadiging. Alléén verkrijgbaar bij: 'T SILVER STOEPKE, Grote Houtstraat 49. J. FORTGENS en Zn., Koningstraat 14. H. v. d. VLERK en Zn., Zijlstraat 5. Horlogerie HERMAN MULDER, Kampervest 51. NIC. GROENLAND, Binnenweg 10, H'stede. ÜL n Amerika hebben 1285 vrouwen de Palmolive Schoonheidskuur gedaan onder controle van 36 doctoren. Twee van de drie vrouwen hadden reeds na 14 dagen een mooiere huid en teint. Dit is de Palmolive Schoonheidskuur: Was Uw gezicht met Palmolive Zeep. Masseer Uw huid slechts één minuut met het weldadig-zachte Palmolive-schuim. Daarna af spoelen. Doe dit 3 keer per dag! Twee weken lang! een prima lichtgevende met glazen plaat f.12.50 Alléén SCHAGCHELSTRAAT 2 Telef. 11157 TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 24 Juni verkoop toonkamer-restanten: Hol- taps f 48, schitterende Wiltons f 145, hoogpolige M. Smyrna's f 125 en f 179 ook gr. maten; zw. wollen dekens (met foutjes) f 14.50, f 16.50; Bedstellen f 48. Verkoop van 10- uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, (bü Gr. Markt), H'lem en Waterpest Thermometers f 0.85 TROMPSTRAAT IJmuiden. Egypt, herenjassen (dubbel). Damesmantels (dubbel m. cap.) Gabardine dam©§„ en herenjassen ECarngaren en tropical eosfuums (ook lengte, en bujk'maten). Spori-costuums, colberts, pantalons Extra voordelige clamesstoffen Engelse import tegen lage prjjzen. ANEGANG 21 - TELEFOON 13438 - HAARLEM REDUCER „Twilfir" Rubber-Corsetten, thans wederom onbeperkt verkrijgbaar, zijn een ware uitkpmst voor haar, die zonder massage slanker willen worden. ..Twilfir" Reducers, geheel zachce stof gevoerd, zijn zeer licht en soepel, reukloos en afwasbaar. 16.50 16.50 16.50 9." Nederland is hel land der rijwielen. Waar Ier wereld U ook gaal, hel Nederlands produel staal aan de spits. Doel Uw keuze goed en koopi hei besle van het besle. DE POORT rijwielen zijn solide, uiterst - lichf van gang en sierlijk van vorm. n at TROMPSTRAAT 94 IJMUIDEN Telef. 5730 Vacantietijd! Vacantietijd! KRENTENBOLLEN 1 KRENTENBROOD 1 DE'EERSTE KLAP IS EEN DAALDER WAARD!! SUNMAID ROZIJNENBROOD voor 45 cent BLANKE KADETJES 10 a 25 cent Voor al Uw uitstapjes iedere dag VERSE KANO'S, VUL- KOEKEN, COCOSKOEKEN 10 cent. Verder een keur van lekkernijen Verpakte Suikerwerken en Chocolade. Patates-Frites v. nieuwe aardappelen. Croquetten, Worst enz. VAMI-DS - LEKKER IJS10 cent - 25 cent CHOCO-IJS 20 cent. CHOCO-TIPS 15 cent. Bestel Uw kadetjes en krentenbrood Vrijdags, dan wordt U hiet'teleurgesteld. Kapitaal bankstel, geheel verend, zeer modern, i goed als nieuw, winkelprijs 900'mi3»,. Inzimkbare trapnaaimachine in old-fin. salonkast ai nieuw tg. Tweepers. massief eiken toogledikant met spiraal en pracht 3 delig bed met kussens ij),. Tweepers. opklapbed met mass, eiken' ombouw 5S,- Gx'oot old-findsh bureau-ministre jj_ Old fin. uitschuïftafel, zeer grote maat, massief eiken en als nieuw 55. „Fasto" bad- en douche-geyser met garantie 3,- Linnenkast, flinke maat, moet weg is„ TROMPSTRAAT 35 TEL. 4273 13MUIDEN.OOS! Ie. absoluut waterdicht is 2e. vlot staat en U toch kleedt, 3e. werkelijk jaren meekan. Het lykt wellicht moeilijk bij de aankoop te bepalen of een regenjas aan deze eisen voldoet, maar 't is gemakkelijk! Koop Uw regenjas n een zaak van vertrouwen, waar men U alleen dat adviseert, waarmee het beste ge aa bept. Koop Uw regenjas dus ook biji' KENNEMERLAAN 33 - TELEf' ijmuid!n hebejm*» MAAT-KLEERMAKERS nij kleden V goed ran top tot roet!

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8