c AKKERTJES Jean Monnet, brilliant Fransman maar bovenal een groot Europeaan OUDS Kinawijn De radio geeft Dinsdag OLIESTOOK INSTALLATIëN GROEN Co. SCHOTH WEK DE GAL IN UW LEVER OP WereUn PANDA EN DE MEESTER EDELMAN Agenda voor Maandag 10 Juli 1950 Man met ideeën Motor üan samenwerking op economische grondslag (Van onze correspondent te Parijs). Wanneer het staal- en steenkolen-pro ject. waarover thans te Parijs in tweede instantie geconfereerd wordt, in opvallend korte tijd in de wereld als het „Schu- man-plan" bekendheid heeft verworven, dan betekent dat niet, dat de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken het ook zelf geconcipieerd en van A tot Z op schrift gesteld zou hebben. Schuman heeft, 7.0 men wil, het plan geïnspireerd of al thans de gedachten ervan onderschreven en er de verantwoordelijkheid voor aan vaard. De auteur en de geestelijke vader van het Schuman-plan is echter Jean Monnet. Er zijn twee redenen voor het feit, dat men zijn naam niet officieel aan het pro ject verbonden heeft. Ten eerste meende men dat voor de massa het prestige van een minister groter is dan van een econo misch expert, die vrijwel nimmer onder de schijnwerpers van het internationale diplomatieke forum is getreden, en in de tweede plaats bestond er reeds een plan- Monnet. Jean Monnet is thans een goede zesti ger, die men zijn leeftijd niet aanziet. Uiterlijk een. subtiel mengsel van zaken man, bankier en diplomaat, vief van be weging, zoals een Fransman vief is, zeer rad van tong, brillant en uiterst intelli gent. Een man, die veel van muziek houdt, en een sober, tamelijk teruggetrokken leven leidt in zijn - tot villa verbouwde boerderij, een veertig kilometer van Parijs. Een uiteenzetting van Monnet, zoals we die onlangs tijdens een persconferentie nog mochten horen, doet denken aan een acrobaat, die met cijfers en balansen jong leert. Verbluffend van virtuositeit en ken nis, maar toch zonder die kurkachtige droogheid waardoor economische uiteen zettingen meestal gekenmerkt worden. En inderdaad, het is niet voor niets, dat de Amerikanen, die. van zulke spectaculaire formules houden, Monnet onlangs hebben uitgeroepen tot de „eerste-ideeënman van Europa". Er zal gedurende de laatste der tig jaren in de wereld aan weinig grote ideeën vorm zijn gegeven en er zullen weinig 'ingrijpende besluiten genomen zijn, zonder dat Monnet op de een of andere wijze er invloed op uitoefende, of er zijn stempel op drukte. Doch Monnet, de „self-made-man" (nimmer bezocht hij •enige instelling van höger onderwijs) is bijna voortdurend achter de coulissen ge bleven. Steeds weer Monnet Van huis uit is hij politicus noch eco noom, maar zakenman. Als zoon van een bekend cognac-fabrikant werd hem op 25-jarige leeftijd opgedragen voor het va derlijk huis nieuwe markten in het bui tenland te ontsluiten. Hij trok naar Cana da, waar hij zijn eerste buitenlandse rela ties maakte. In wereldoorlog één stapte hij over naar de politiek. De Franse rege ring zond Monnet naar Londen. Clemen- ceau riep hem terug, maar toen „de tijger" hoorde, dat er iets in die jonge man stak, ADVERTENTIE Bij regen of zonneschijn Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles vervingen wij cm practische redenen door een handiger model. L 5.30 por i/i L (loc 1175 por L DISNDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Platen. 9.35 Platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Platen. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Pianorecital. 11.30 Voor zieken. 12.00 Platen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel overzicht. 13.25 Me- tropole-orkest. 14.00 Reportage. 14.15 „De verkochte bruid", opera. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Dansorkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano. 18.30 Populair concert. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Orkest. 19.35 Sopraan, kla rinet en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15" „Ein Walzertraum", operette. 21.15 „Hoe hij loog tegen haar man", hoorspel. 21.40 Co'wboyliedjes. 22.10 Buitenlands over zicht. 22.25 Platen. 22.30 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Volks liederen. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9,35 „Lichtbaken". 10.00 Voor kin deren. 10,15 Orkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Platen. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.3? Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunch concert. 14.00 Klankbeeld. 15.00 Kamer orkest en soliste. 16.00 Voor zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Reportage. 19.25 Causerie. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 „De ge wone man". 20.12 Omroeporkest en solist. 20.42 Voordracht. 21.10 „Sterker dan het noodlot", hoorspel. 22.40 Godsdienstige cau serie en avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.32 Om roeporkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Symphonie orkest. 18.25 Causerie. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Voordracht. 20.00 Hoorspel. 21.30 Platen. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Popu lair concert. 22.45 Platen. 23.00 Nieuws. 23.05 Platen. stuurde hij hem te tweeden male gauw weer het Kanaal over. Daar bereidde hy een comité aller oor logvoerende landen voor, dat voor ge meenschappelijke rekening in Amerika materiaal-inkopen zou doen. In 1918 merkte een diplomaat op: „Dank zij Mon net hebben wij de oorlog een jaar kun nen bekorten". Na Versailles zag men hem in Genève, waar hij een der seci-etarissen van de Volkenbond werd. Even later deed de familie een beroep op de jonge diplo maat om de cognac-firma weer wat nieuw leven in te blazen. Hij sloot enorme transacties af en stapte daarna van het zakenleven over naar de bank. De Mon- net-Murman Ltd. werd opgericht en de Union des Mines, en in het Morgan- concern speelde de jonge Fransman wel dra een rol op het allereerste plan. Toen, weer wat later, de wereldberoemde luci ferkoning Ivar Kreuger in een Parijse hotelkamer zelfmoord had gepleegd, droeg de Zweedse regering Jean Monnet op de failliete wereldtrust te liquideren. Bij de nadering van de tweede wereld oorlog dook zijn naam weer op in de Franse politiek. In 1938 stuurde Daladier Monnet naar Amerika als leider van een commissie, belast met de aankoop van oorlogsvliegtuigen. Een jaar later was hij president van het Engels-Franse comité voor de gemeenschappelijke oorlogsin spanning. Grootste troef Daags na de débacle trachtte hij een zijner hoogste troeven uit te spelen. Hij suggereerde Churchill om Frankrijk en Engeland met hun beider imperia onder één gemeenschappelijk beheer te brengen. Churchill 'maakte het plan bekend, doch in de regering van de toenmalige premier Reynaud, die zich in paniekstemming te Bordeaux bevond, werd dat revolution- naire denkbeeld vsyx de hand gewezen. Monnet trad nu in Engelse dienst als raad gever bij het Brits-Amerikaanse oorlogs comité en in die kwaliteit nam hij een actief aandeel in de voorbereiding van het Victory-plan en even later van Roose- velts leen-en-pacht-besluit. Na de Ameri- Een barstende hoofd- pijn.een slopende ze nuwpijn,een tergende kiespijn over vallen U soms op het meest onge legen ogenblik. Neem dan één of twee „AKKERTJES" en in tien minu ten voelt U de pijn als het ware van U afglijden. „AKKERTJES" zijn ware pijnverjagers, die Uw maag niet ver moeien en hart noch nieren aantasten. hetpen dir&ct kaanse landing in Noord-Afrika spande Monnet zich in het zou een zijner zwaarste opgaven blijken om de Franse generaals De Gaulle en Giraud tot elkaar en tot overeenstemming te brengen. Toen De Gaulle zijn rivaal eindelijk voor goed had geëlimineerd, nam hij Mon net als minister in zijn voorlopige regering op. En toen Frankrijk zich na de bevrij ding voor de bovenmenselijke taak zag gesteld om de geleden schaden te herstel len, werd er direct weer een beroep op Monnet gedaan. De opdracht voor de na tionale reconstructie leidde tot het befaam de plan-Monnet, dat echter lange tijd on gebruikt in de dossiers bleef rusten. Als men straks eindelijk zal besluiten, daartoe door de Marshallhulp in staat gesteld, om het plan in daden om te zetten, zal naar ingewijden verwachten de ganse wereld zich verwonderen over de opzien barend snelle genezing van het Franse economische stelsel. Thans is Monnet officieel leider van de Franse delegatie op de Schuman-confe- rentie. In werkelijkheid is hij echter zeer veel meer: de motor, de inspiratieve kracht van de gehele Europese samenwer king op economische grondslag. Aan zijn bekoring, zijn charme, zijn eenvoud, doch ook aan de kracht zijner overtuiging ont trekt men zich moeilijk. ADVERTENTIE Samenvoeging van gemeenten op Goeree en Overflakkee Gedeputeerde Staten van Zuidholland hebben een ontwerp tot herziening van de gemeentelijke indeling van het eiland aan de raden der gemeenten Goeree en Over flakkee gezonden. Volgens dit ontwerp zouden de dertien gemeenten van dit eiland tot zes moeten worden 'gecombineerd en wel Middelharnis met Sommelsdijk en Stad aan het Haringvliet; Oude Tonge met Nieu we Tonge; Den Bommel met Ooltgens- plaat; Dirksland met Herkjngen en Melis- zand en Goederede met Stellendam. Oüd- dorp blijft zelfstandig. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat de leniging van de woningnood, het herstel van woningen, de woningsplitsing en het bouwen van wo ningwetwoningen, het voltooien van her bouwplannen, de oplossing van verkeers problemen, het uitvoeren van riolei'ings- werkzaamheden, het herstel van oorlogs schade en de uitvoering van openbare werken door de samenvoeging der gemeen ten vergemakkelijkt zullen worden. Nederlandse bijenvolken weer naar België De Belgische regering heeft weer toe stemming verleend, dat Nederlandse bijen volken op de Belgische heidevelden wor den geplaatst. Indertijd was hiervoor een verbod van Nederlandse en Belgische zijde uitgevaardigd wegens het gevaar van bijen ziekten. De termijn, waarin de Nederlandse imkers hun bijenvolken naar de Belgische heide kunnen sturen ligt tussen 1 Augus tus en 20 September. Nederlander omgekomen bij motorongeluk in Luik Zaterdagmiddag is in Luik de belasting ambtenaar Fr. de G. uit Heer bij Maastricht met zijn motorfiets tegen 'n trolleybus gere den. De duo-passagier, de onderwijzer J. G., eveneens uit Heer, was op slag dood. De motorrijder zelf werd in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht. De verongelukte duo-passagier was 45 jaar en laat een vrouw en negen kinderen ach ter. ADVERTENTIE voor PIANO'S verhuur reparatie KRUISWEG 49 - TELEFOON 11532 Dertig millioen Marshallguldens ten behoeve van de landbouw Op 9 Maart van dit jaar werd overeen stemming bereikt met de regering van de Verenigde Statexx over het gebruiken van bijna ƒ275 millioen uit de tegenwaarde- rekening der Marshall-hulp voor de finan ciering van een aantal projecten ten be hoeve van het Nedexdandse herstel. Thans is toestemming verleend tot het besteden van een bedrag uit de tegenwaarderekening van bijna ƒ30,1 millioen voor een aantal belangrijke projecten op landbouwkundig gebied, namelijk mechanisatie en rationali satie van kleine boerderijen (ƒ5 millioen); uitvoering van cultuux'-technische werken (ƒ6,6 millioen); herstel van agrarische oorlogsschade 13,4 millioen) en onder zoekingen op agrarisch gebied (ƒ5,1 mil lioen). Benelux in practijk Douanediensten aan de Lim burgse grens samengevoegd Als uitvloeisel van de Benelux-douane- ovex'eenkomst zijn aaxx de Nederlandse grens tussen St. PieterMaastricht en Petit Lanaye de Nederlandse en Belgische douanediensten langs de verkeersweg en waterweg van Maastricht naar Luik samengevoegd. Even vooi'bij het vroegere Belgische douanekantoor is een douanege bouw opgericht, waarin de administratie, en controle door de douane vaxx België en Nederland ..wórdt verricht. Coördinatie tussen loger en nijverheidsonderwijs Een nieuw schooltype voorgesteld Op het congres, dat te Utrecht gehouden is door de nijverheids-onderwijsgroep van de Nederlandse Onderwijzex-s Vereniging, sprak de heer P. Evers, voorzitter van het paedagogisch centrum der N.O.V., over de coördinatiepogingen van het lager onder wijs en het nijverheidsonderwijs. De heer Evers maakt deel uit van de commissie, samengesteld uit vertegenwoor digers van het Katholiek Onderwijzex-s Verbond, het Christelijk Paedagogisch Centrum en de Nedex-laixdse Onderwijzers Vererxiging. Deze commissie heeft xxa het tot stand komen van het wetsontwerp tot herstel van de achtjarige leerplicht op dracht van de overheid gekregen om na te gaan in hoeverre coördinatie van en samenwerking tussen nijverheidsonderwijs en lager ondex-wijs mogelijk is. De commissie is uitgegaan van het standpunt dat zes jaar lager onderwijs on voldoende moet worden geacht en dat het algemeen vormend onderwijs tot ,de vijf tienjarige leeftijd behoort te worde'n voort gezet. Volgexxs de heer Evers zal een nieuw schooltype moeten worden gevormd. Dit nieuwe schooltype zou geen afzondex-lijke school dienen te zijn doch in verbinding moeten staan met het nijvex-heidsonderwijs en het onderwijs in de agrische sector. Op deze school moeten alle kinderen na zes jaar lager onderwijs komen tot hun 16de jaar, uitgezonderd het betrekkelijk kleine percentage dat naar U.L.O. of naar het voorbereidend hoger onderwijs overgaat. Het wetenschappelijk experiment, om de verschillende schooltypen te doen uitmon den in een nieuw schooltype, behoort een behoorlijke kaxxs te krijgen. Dit is ook de wens van de overheid, aldus de heer Evers. MINISTER IN 't VELD: Synthese tussen vrijheid en gerechtigheid is nodig In Hengelo heeft minister rm\ dx\ J. in 't Veld een toespraak gehouden tot ongeveer zevenhonderd democratische socialisten die zullen deelnemen aan een internationale bijeenkomst van democratische socialisten, die in Stockholm wordt gehouden. Onder hen waren driehonderd leden van de „Nieuwe Koex-s", een groot aantal Belgen en Engelsen en voorts kleine delegaties uit India, Pakistan, Ceylon, Canada, Indonesië en Sux-iname. Sprekende over internationale saam horigheid zei de minister, „dat de vrede, hoewel niet onmiddellijk, bedreigd wordt." „Als de gehele vrije wex*eld zich niet een drachtig verzet, kon het ene land na het andere wel eens ten offer vallen aan de Russische veroveringszucht. West-Europa is alleen veilig als er orde en rust heersen en deze orde en rust moeten steunen op de massa van het volk. Socialistische gerech tigheid op basis der democratie in nauw verband met geestelijke vrijheid geeft de innerlijke kracht om staande te blijven. Geen socialistische gerechtigheid kan be reikt worden met terreur. Er moet komen een synthese tussen vrijheid en gerechtig heid, waarbij de wezenlijke bestemming van de mens richtsnoer moet zijn. Chris tendom en humanisme beide wijzen op het liefhebben van de naaste als zich zelve." De algemene secretaris van de „Nieuwe Koers", Eibert Meester, riep allen op, de gedachte aan een verenigd Europa uit te. dragen, omdat alleen langs die weg een nieuwe wereld opgebouwd kan worden. ADVERTENTIE Bezwaren tegen verhoging der accijns op gedistilleerd Clandestien stoken zou in de hand gewerkt worden De „Bedrijfsunie voor Fabriekmatige Bedrijven",^ de „Bedrijfsunie voor het Hotel-, Café en Resturantpersoneel" en de „Bedrijfsunie van de Samenwerkende Or ganisaties van Handels- en Kantoorbedien den" hebben aan de minister van Sociale Zaken een brief gezonden waarin zij ver klaren dat zij met grote bezorgdheid ken nis hebben genomen van het voornemen van de regering om op grond van een in October 1949 met België en Luxemburg gesloten overeenkomst, de gedistilleerd- accijns te brengen op 596 per hectoliter van 50 procent. Volgens adressanten staat het vast dat door ae aanzienlijke prijsstijging, die het gedistilleerd van deze accijnsvex-hoging zal ondergaan, de afzet van het legale product op onrustbarende wijze zal teruglopen en voor een groot gedeelte vervangen zal worden door het op clandestiene wijze ver vaardigde gedistilleerd. Deze aanzienlijke vermindering van de legale afzet van ge distilleerd zal haar uitwerking op de werk gelegenheid in deze bedi'ijfsiak niet missen, zo wordt betoogd. Het aantal personen dat werkzaam is in de gedistilleerd-industrie, groot-, tussen- en kleinhandel in gedistilleerd (inclusief het Horecafbedrijf, voor zover dit is ge rechtigd gedistilleex-de dranken te ver kopen) bedraagt ongeveer 72.000 volgens de uitkomst van de volks- en beroepstelling 31 Mei 1947. Naar de mening van de bedrijfsunies valt het met een gezonde welvaartspolitiek niet te rijmen, dat enerzijds de overheid op alle mogelijke wijzen de industrialisatie tracht te bevorderen om nieuwe werkgelegenheid voor ons bevolkingsoverschot te scheppen, terwijl anderzijds door het nemen van be paalde maatregelen werkgelegenheid wordt vernietigd, die aan tienduizenden direct of indirect een bestaan verschaft. ADVERTENTIE ADVERTENTIE BLOEMENDAAl TELEFOON 22143 Gaat U met vacantie koop dan een opvouwbare dames, of heren, parapiuie Grote Houtslr. 47, Haarlem, Tel. 18036 Gaat gemakkelijk in koffer of tas! Door regen gesprongen kersen zijn het plukloon niet waard Hoewel de kersenoogst er aanvankelijk goed voor stond is de oogst voor vele pach ters dit jaar een grote desillusie geworden. De spreeuwen lieten zich gelden als in geen jaren was gebexird. Ook de hevige regens van de vorige week veroorzaakten grote schade. Vooral de z.g. harde variëteiten als zwarte kersen sprongen bijna alle. De prij zen van deze kersen waren viijwel alle onder de 10 cent per kg op de veiling. Zij zijn dan ook alleen nog maar geschikt voor de industrie. Deze veilingprijs maakt de zeer hoge plukkosten en de daarbij komende sociale lasten niet goed, waar door vele pachters besloten deze kersen maar te laten hangen. JAARVERGADERING VAN DE A.V.R.O. In de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de A.V.R.O. is de begroting voor 1950 vastgesteld op een eindbedrag van 1.975.000. Onder de uitgaven is 1.475.000 geraamd voor radio-uitzendingen 75.000 voor televisiedoeleinden, ADVERTENTIE U ïult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletje#. Post voor troepenschepen Post bestemd voor militairen aan boord van het motorschip „Groote Beer", op weg naar Indonesië, welke in de haven van aam komst zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 13 Juli in Nederland ter post worden bezorgd. De brieven moeten alle worden gezonden aan het veldpostkantoor te Dja karta, met vermelding: „Aan boord van tiet nx.s. „Groote Beer" Post bestemd voor militairen aan boord van het troepenschip „Nelly", welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk heden 10 Juli, in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de ge bruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te bevatten: „Aan boord van het tröepeiïschip „Nelly", op thuisreis naar Nederland". Het „ooievaarsschip" bracht 59 babies naar Nederland Zondagavond om kwart over tien meerde he.t troepexi transportschip „Atlantis" in de Noordèrsluis van I jmuiden. Enige honderden belangstellenden voor het „ooievaarschip", welke bijnaam de „Atlantis" dooi: het record-aantal geboorten gedurende de reis had verdiend, sloegen met bezorgdheid de felle bliksemflitsen „om de West" gade, doch het schip won het in snelheid van de bui, zodat de drie honderd leden van het K.N.I.L. en de 35 K.L.'ers met hun gezinnen zonder moeilijk heden de haven binnenkwamen. Van de ï-eeling werd al spoedig bekend gemaakt, dat de „Atlantis" met 59 passa- giers meer de reis besloot dan zij was be gonnen, hetgeen een gemiddelde van drie bevallingen per dag betekent. De jongste opvai-ende aanschouwde Zondagavond om zes uur ter hoogte van de Zeeuwse kust het levenslicht. De vier doktoren en de twintig verpleeg sters hebben de handen vol gehad, doch er was voldoende materiaal, de stemming was puik en de kraamvrouwen bevinden zich alle in blakende welstand. Vanmorgen om negen uur werd in Am sterdam met de debarkatie begonnen. VREDESTEIN AUTOBANDENFABRIEK VIER PROCENT DIVIDEND In het jaarverslag over het boekjaar 1949 van de N.V. Nedex-landsch-Ameri- kaansche Autobandenfabriek Vredestein wordt medegedeeld, dat een bedrijfsover- schot werd behaald van 1.238.380.—. Na afschrijving op vaste goederen, machines en installaties, inventaris, oprichtingskos ten, alsmede kosten van in bedrijfstelling ad 758.520 en vorming vaxx een alge mene reserve ad 200.000 resteert een netto wiixst van 279.860. Voorgesteld wordt uit de netto-winst een dividend uit te keren van 4 procent en na aftrek van de statutaire tantièmes van directie en commissarissen het saldo ad 30.692 naar nieuwe rekening over te brengen. ieam Waardeloos. Jacob nister voor zakef?' Duitsland, heelt 1 Berlijn verklaard W?* Poolse verdrap ,1 '^1 1 32. Een zware ramp had Graaf Isen Grim en Hertog Bruno getroffenen hun jam merkreten waren niet van de lucht. Alles gestolen! Daar stonden ze nu in hun hemd! Paxida had wel met hen te doen, maar toch dacht hij ook nog aan zijn eigen belangen. „Ja, ja, het is heel erg," zei hij in een rus tig momentje, „maar ik wilde u nog even iets vragen, mijnheer de Graaf! Waar is die taxi-vergunning gebleven, die u me had afgenomen?" „Wat taxi-vergunning!" raasde Isen Grim. „Weg! Weg! Weg! AUes is weg! Die vergunning zat in de zak van mijn costuum, en die Gemaskerde heeft zich niet ontzien om mijn gehele costuum te stelen! Niets is deze bandiet heilig!" Ozei Panda, diep-bedroefd maar nu sprak Bruno, die even tot bezinning was gekomen: „Wat zei je van een vergunning Ik zie daar een papiertje op je voorruit zitten!" Panda keeken ja! De Gemas kerde had de vergunning uit de jaszak van Isen Grim gehaald en zorgvuldig op de ruit van de taxi geplakt! „Wat keurig dacht Panda. „Wat aardig en vriendelijk en bezorgd! Wat eerlijk trouwens, voor zo'n bandiet!" En blij haalde hij het pa piertje van de ruit, om het weer bij zich te steken. Maar in de verte stond Isen Grim hem mokkend gade te slaan. „Hmdat bevalt me maar matig," gromde hij bin nensmonds. „Ik noem dat vreemd! Alles gestolenbehalve de taxi en die ver gunning. Dat betekent iets! Vreemd Verdacht!" Poolse verdrag linie tot de periuS1 de «e-V*' Duitsland wordt u Hente" De"er a 5 Zondag besloten m» aösUr=i* donaanse Marie a. lelie van Aa?" Ecuadoriaanse partt® 19,1 heldin is uitgeroep 1! tober leiS ufsSL2»^ Nadat deaewarefgïïW,^ geestelijke opleidinTT^-'eS de Jezuïeten. Nog 10 iaar had bèïi, J, drievoudige belofte^J*** a hoorzaamhoid en arm.ï "te i een regel na, d™ STl!'ai te die van alle orden slechts drie uur pe^al101^ „wanneer dit strikt 611 a' siV Het verzoek tot heaigX* W ""gediend in 1757 glerk]>rai( >t, Voltooid. Tolnai en Gvafvi gezanten te Rome naar Boedapest teruL 4*k»k t- decreet wordt er oD betrokken Personen hm 1i ben voltooid. Er wordt reden voor hun terugrol™'1 Wt Edel maar onvolledig On hl ,p?e^v«i gemene vergadering beeft d. van Franse Rabbijnen een I opgesteld over de oproen inzake het verb££"X S,"*5 De vereniging beschouwt dl gunste van de vrede een 3e?lK initiatief, dat evenwel" daar het alleen?^™SR atoomwapens". De vereniging. eraan, dat volgens de JoSte' oorlog, de wettige veriSfj?"® zonderd, „een schaaft' wet en een misdaad J 11 W heid" en zü bezweert d?gj» gebeden en hun actie te voegSir? van al degenen „die de SM4" aangebonden tegen het «K vermetigingsmiddelen" Zoele jongens. Leden van de Sorta.». dermes voor wetenschap en meii:: die dezer dagen in. Moskou veSS hebben maarschalk Stalin eemSt zonden, waarin zij hun fouten kortkomingen in hun werk erkv.. aldus radio-Moskou. De brief die gericht is aan Stalij „coryphee der wetenschap" ei,:. fouten, die deze geleerden hebben'^ maakt bij hun studies van de van Iwan Petrovitsj Pavlov et-V roemde Russische physiolooe, U-i. in 1936). De geleerden zeggen dai» onlangs van de hand van Staiin «4 Sovjetpers gepubliceerde brief dij/, geleerden aanspoort „zich te verbetetf het begin is van een nieuwe pendel de ontwikkeling van de physio!# en de medicijnen. Cn de buurt. Tussen twintig en te duizend militairen van het commit tische China bevinden zich indenib heid van de Indo-Chinese grens, ajjy een schatting uit betrouwbare ha bron te Saigon. Men acht het evau' niet waarschijnlijk, dat deze tme zich voorOctober op grote schaalnfc mengen in de jungle-oorlog de Frans-Vietnamese troepen ek Vietminh. Overschakelen. Het Amerikaanse heeft vastgesteld, dat de toekomstig status van fabrieken, die gemakkelijk kunnen overschakelen op oorlojspio- ductie, voortaan tot de categorie heim" gerekend zullen worden, Dt mededeling zegt, dat het overschakelea van een aantal fabrieken op oorlog productie voor de luchtmacht even wé- nig seconden vergt als het overbreng van een telexbericht. Valse vlag. In een brief aan het blis „Scabteia" het orgaan van de Roe meense arbeiderspartij, verklaart ie Amerikaanse journalist Frank Stevey die zich correspondent van het Ameri kaanse blad „Christian Science Mod tor" noemt, zich te scharen aan de zijde van de „strijders voor de vrede'' h spreekt hij de hrxop uit, dat de Roe meense regering en het Roemeense volk hem verder gastvrijheid zullen verlens om zich geheel ie kunnen wijden eu de strijd voor de vrede en voor een ge lukkige toekomst van de mensheid. De „Christian Science Monitor" heeü meegedeeld, dat Frank Stevens fee cox-respondent is van het blad. Hij ha: enkele weken geleden als „free law enkele artikelen gezonden aan het bbi Deze waren echter geweigerd omdat zü niet geschikt voor publicatie waren. Marsconcours voor padvindersbands Twee bands uit Haaiiwi bekroond Te Utrecht is Zaterdag een natiocii. marsbandconcours voor padvindeiwfflp gehouden, waaraan werddeelgenomen door veertien bands, die een verplicht M een vrij nummer uitvoerden. De band van het Nederlandse Padvinf- sters Gilde, district Haarlem, een der twee aan het concours deelnemende bands, verwierf een eerste prijs. Uf Jorisband Haarlem van de verkenner^ Katholieke Jeugd Beweging behaalde tweede prijs. DebandëerNeder Padvinders Vereniging, district flairm". werd negende. ADVERTENTIE J&l-llioeneii dames or de handen n H A M F. A G E i Haarlem Maandag 10 Juli- Rembrandt: „Madame 4.15. 7 en 9.15 uur. Palace: „(SpUB W J leeft., 2. 4 15. 7 en 9.15 wtt- vel in de vrouw IS J,-, j U1 a „Nacht van terreur *8 9.15 uur. Spume: 3 7 en 9.15 uur. Frans Hals. j., 2.30, 7 en S.15 uur. Dinsdag II Wj ClW Grote Kerk: Orgelconcert, gebouw: Concert H.O.V-, Middag- en avondvoorstelling i

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2