Winters rijdende winkel STENO TYPEN TALEN 't OPKLAPBEDDEN PALES 5a. Qe&cs. de De koop was gesloten. Xte" fcrlf i SS'AISSÏI Luidsprekers RECLAME TEKENEN ETALAGE DECORATIE VR9J- TEKENEN REMO BOEKHOUDEN MBA Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service DE 'alles gaat weg tegen spotprijzen* MATADOR RADIO TECHNICUS RADIO MONTEUR TELEVISIE TECHNIEK Hoole en Van Gooi Te koop Gehele of gedeeltelijke inboedels SNEL NAAIMACHINES MET WH Personeel vigieW Dinsdag 29 Augustus 1950 Debaf in Amsterdamse raad over de stakingen Twee C.P.N.-moties verworpen In een bijzondere vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad is Maandag middag op verzoek van de communistische raadsleden behandeld „de voortdurend groeiende nood, waarin de werkende be- voJking der stad verkeert, die tot uitdruk king komt in een stakingsgolf, zowel in particuliere als in overheidsbedrijven". De heer Seegers (C.P.N.) lichtte de rede nen toe, die zijn fractie aanleiding hadden gegeven om deze bijzondere vergadering te verzoeken. Hij stelde voor te bespreken welke maatregelen dienen te worden ge nomen om te komen tot betere arbeids voorwaarden voor de arbeiders. Vervolgens sprak het C.P.N.-fractielid de heer B. Blokzijl uitvoerig over de sta kingen. De overheid gaf volgens deze spre ker blijk van een streven naar verhoging van de kosten van levensonderhoud. Dit was voor de arbeiders aanleiding geweest tot staking over te gaan. „Dit stakingsrecht", aldus de heer Blok zijl, „wordt beantwoord met politieterreur. In het cachot liggen in elkaar gebeukte stakers, die alleen maar gebruik maakten van hun democratisch recht tot staken." Hij vergeleek het optreden van de politie met dat van de „Grüne Polizei" tijdens de Duitse bezetting en besloot zijn betoog met het indienen van een motie, inhoudende de directies der scheepvaartondernemingen te verzoeken geen rancunemaatregelen te ne men tegenover arbeiders, die bij het jong ste conflict in de Amsterdamse haven be trokken waren. Het C.P.N.-lid de heer J. Brandenburg protesteerde eveneens tegen het optreden der politie. Ook hij diende een motie in, waarin gevraagd werd: het terugtrekken van de straten van de agenten die met karabijnen en stenguns gewapend zijn, en het doen verbieden van het gebruik van de z.g. hondenbrigade anders dan bij opspo ringswerk. Hierna werd het woord gevoerd door de heren Herfst (P.v.d.A.), Burgers (K.V.P.) en Le Cavelier (V.V.D.). Laatstgenoemde richtte zich heftig tot de heer Blokzijl met de opmerking: „U bent een gevaar voor de Amsterdamse havenarbeiders. U zult de schuld zijn, dat de arbeiders hun sociale voorzieningen wegstaken evenals- dat het geval was in 1923". De heer Laan (P.v.d.A.) gewaagde van „een onverantwoordelijk spel", dat de E.V.C. met de arbeiders speelt. Mr. Van Rij (Prot. Chr.) sprak van „het bedenkelijke karakter der stakingen, die een politiek karakter dragen en die gezien moeten worden als onderdeel van de Rus sische imperialistische tactiek". Spreker betoogde, dat de C.P.N; gezien de maat regelen in Rusland tegen de arbeiders niet het recht heeft te spreken van demo cratische rechten die in het Westen met de voeten zouden worden getreden. De heer Gortzak (C.P.N.) noemde daar op mr. Van Rij „iemand, die opzettelijk leugens verkondigt." De wethouder van Arbeidszaken, de heer B; C. Franke, zeide naar aanleiding van de motie-Blokzijl, dat het niet op de weg ligt van B. en W. zich uit te spreken over het al of niet aannemen van arbeiders, die gestaakt hebben. Tenslotte werden de twee C.P.N.-moties verworpen met 27 tegen 9 stemmen. Het meenemen van huisraad naar Indonesië wordt duur Ontvanger van geschenk zending moet drievoud van de prijs betalen In Indonesië zijn de bepalingen inzake z.g. geschenkzendingen en het meenemen van huisraad uit Nederland door hen, die naar Indonesië gaan, belangrijk gewijzigd. De ontvanger van een geschenkzending is thans verplicht tot aankoop van devie zen-certificaten en tot het betalen van in voerrechten, wanneer, de waarde van het gestuurde groter is dan 75.Die waar de wordt door de Indonesische douane vastgesteld aan de hand van de groothan- delsprijs in het land van herkomst. Aange zien de douane natuurlijk niet de groot- handelsprijs van alle artikelen in andere landen kent, zal het er in de practijk meestal op neerkorffen dat de waarde over het algemeen vrij hoog geschat wordt. Iemand, die een geschenkzending ont vangt uit Nederland, waarvan door de douane de waarde wordt getaxeerd op 30 in Nederlandse guldens, zal, wil hij zijn pakje in ontvangst kunnen nemen, voor 60 (Indonesische guldens) aan deviezen- certificaten moeten kopen en bovendien over een bedrag van 90 Indonesische gul dens dertig procent, dus 27, invoerrech ten moeten betalen. De zending kost dus tenslotte 30 Nederlandse en 87 Indonesische guldens. Een dergelijke regeling geldt ook voor het invoeren in Indonesië van verhuisboe- dels, waarvan de waarde hoger wordt ge schat dan 750 (Ind. guldens). Lijfgoede ren en gebruikt huisraad vallen er niet onder. Voor de invoer van nieuw huisraad met een getaxeerde waarde van meer dan 750 (Ind. guldens) heeft men in de eerste plaats een vergunning van het deviezen- instituut nodig. Bovendien zullen echter ook deviezencertificaten moeten worden gekocht en invoerrechten moeten worden betaald. Naar Indonesië terugkerende verlofgan gers, die zich in Nederland omdat het hier, vergeleken bij Indonesië, goedkoper is nieuwe meubelen hebben aangeschaft, zullen dus bij aankomst in Indonesië de waarde van het gekochte huisraad nog tweemaal in Indonesische guldens moeten neertellen voor de benodigde deviezencer tificaten en bovendien over het totaal be drag, dus over driemaal de oorspronkelijke prijs, 30 percent invoerrechten moeten betalen. Ook op van munitie gezuiverde ter reinen is voorzichtigheid geboden Tijdens een heidebrand bij Veldhoven (N.B.) op een terrein van een voormalige munitie-opslagplaats der geallieerden is geconstateerd, dat op dit terrein nog pro jectielen lagen. Zij zijn tijdens de brand ontploft. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Zanden (K.V.P.) heeft naar aanleiding daarvan vragen gesteld aan de minister van Binnenlandse Zaken. In zijn antwoord zegt de minister dat na zuivering van een terrein nimmer met volkomen zekerheid gezegd kan worden, dat geen enkel projec tiel is achtergebleven. Steeds moet op der gelijke terreinen voorzichtigheid worden betracht. Door veranderingen in het grond- profiel kunnen bijvoorbeeld projectielen onder de bodemoppervlakte verdwijnen. Naderhand komen zij dan vaak door de zelfde oorzaak naar hoven. Verklaring over de gevoelens der Nieuw-Guinese Papoea's 's-GRAVENHAGE, 28 Augustus. Het lid van de politieke vertegenwoordiging van Nieuw-Guinea de heer N. Jouwe zegt in een verklaring onder meer, dat de Papoea bevolking van Nieuw-Guinea haar adhaesie betuigt met de verklaring van de gouver neur van Nieuw-Guinea, de heer Van Waardenburg inzake de gevoelens van de Papoea's. De Papoea's, zo gaat de heer Jouwe voort, dringen er nogmaals uitdrukkelijk bij de heer Van Waardenburg op aan, overal in Nederland van de wil der Papoea's te ge tuigen. De Papoea-bevolking verwerpt uit drukkelijk elke belofte om haar en haar vaderland aan de republiek Indonesia over te dragen. De bevolking van Nieuw-Guinea zal zich nimmer onderwerpen aan de be lofte, gedaan zonder haar medeweten en voorkennis. Zij bezit haar eigen heilig recht om over haar lot te beslissen buiten de Nederlandse en Indonesische regering om. De kwestie van het verkiezen om onder de bescherming van Nederland, Australië of Indonesië te mogen leven is een zaak van de Papoea's zelf en niet die van andere naties. De Papoea's van geheel Nieuw-Guinea, van het Westen tot het Oosten, zullen hun vaderland blijven verdedigen met opoffe ring van hun krachten, bezittingen en leven, aldus de heer Jouwe. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld dat de Nederlandse regering geen be lofte inzake overdracht van souvereiniteit over Nieuw-Guinea aan Indonesië heeft gedaan. Zou zij er toe overgaan souverei niteit over te dragen, zo werd verklaard, dat zou dat uiteraard alleen aan Indonesië zijn en niet aan derden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit geenszins impliceert, dat de Nederlandse regering plannen in die richting zou koes teren. Conferentie der Westelijke grote drie in September PARIJS (Reuter) „De drie ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten zullen van 12 tot 14 September in New York bij een komen „ter bespreking van de lopende vraagstukken, die de drie. landen betref fen", aldus heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken Maandag bekend ge maakt. De ministers besloten in Mei onge veer tweemaal per jaar regelmatig bijeen te komen om deze kwesties te bespreken en gebruik te maken van het feit, dat zij in September aanwezig zouden zijn in New York, in verband met de opening van de gewone zitting van de Algemene Vergade ring der U.N.O., zo wordt er in de Franse verklaring aan toegevoegd. Besloten bijeenkomst van de Veiligheidsraad De elf leden van de Veiligheidsraad zijn Maandag in besloten vergadering bijeen geweest om te beraadslagen over het jaar verslag, dat de volgende maand door de raad bij de Algemene Vergadering zal wor den ingediend. Een woordvoerder van de U.N.O. heeft medegedeeld, dat Jacob Malik, de Sovjet- Russische afgevaardigde, op de bijeenkomst verklaarde, dat hij niet vóór het jaarver slag zou stemmen, indien niet alle beslui ten, die tijdens de Russische boycott van de raad genomen zijn, er uit werden ge laten. Britse communisten zullen Labour steunen LONDEN, 28 Augustus (Reuter) De Britse communistische partij heeft mede gedeeld, dat zij bij de volgende algemene verkiezingen met minder candidaten uit zal komen „gezien de opperste noodzaak van verenigde actie voor het behoud van de vrede en van een overwinning der arbei dersklasse over de conservatieven". Bij de verkiezingen in Februari was de communistische partij met honderd can- ditdaten uitgekomen doch zij verloren de twee enige parlementszetel die ze hadden. Italiaans avonturier maakte de Rivièra onveilig Zijn limiet was 100 millioen francs NICE (AFP) Over de 23-jarige Ita- liaanse acrobaat Dante Spada, die zoals ge meld gearresteerd is onder verdenking van juwelenroof in de villa van de Amerikaanse n'ylonkoning Norman Winston te Folge Juan, wordt nader medegedeeld, dat hij een tiental inbraken gepleegd heeft, waarvan de belangrijkste zijn die in de villa „Le Roe" en in het „Hotel du Palais" te Biax-ritz. Spada is overal tewerk gegaan met buiten gewone handigheid en met een kennis van zaken, die hem herhaaldelijk in staat stelde met de waardevolle juwelen aan de haal te gaan en de valse te laten liggen. Spada verliet zijn geboorteland in 1947 om clandestien naar Frankrijk en vervol gens naar België te gaan, waar hij gedu- ï'ende een jaar in een fabriek werkte. Hij belandde later in Zuid-Frankrijk en maakte zich schuldig aan twee inbx-aken, te Cannes en te Marseille, welke hem twee jaar gevangenisstraf kostten. In Maart 1950 verliet hij, na strafvermindering, de ge vangenis. Hij begaf zich naar Lausanne, waar hij in een flat 700.000 francs ont vreemdde. Te Marseille schafte hij zich een identiteitskaart aan op naam van „Mario Noiret, antiquair, geboren te San Remo en wonende te Marseille". Onder die naam kreeg hij een kampeer vergunning van de Touring Club de France. In April kwam hij aldus met een fiets met hulpmotor en een tent naar de Azu- renkust. Hij nam zijn intrek in het „Camp des Maurettes", waaruit hij dikwijls „voor zaken" afwezig was. Zo reed hij achtereen volgens naar Monte Carlo, waar hij door het venster binnendrong in de flat van mevrouw Copée, naar Juan-les-Pins, waar hij als „geveltourist" verscheidene diefstal len pleegde, en verder naar Cannes en Nice. Begin Juli verlegde hij zijn werkterrein naar Biarritz. Later keerde hij naar de Rivièx*a terug, waar hij een inbraak pleegde in de villa „Eldée" en voor twee millioen aan geld en juwelen roofde. De aanhouding van Spada maakt een einde aan een reeks opzienbarende inbra ken, welke de inbreker zou voortgezet heb ben tot hij, volgens de verklaringen van de politie, 100 millioen francs zou hebben ver zameld. Het geval-Wesferling (Van ojize 'parlementaire redacteur) In verband met het geval-Westerling is hier en daar het vermoeden geopperd dat de regering diens uitlevering door België niet aanvraagt, omdat zij louter op grond van tactische of beleidsoverwegingen Wes terling liever niet meer voor de rechter ge bracht zou willen zien. Naar ik uit allerlei gegevens durf vast te stellen, is de zaak geenszins zo gelegen. Kort samengevat schijnt men voorshands van ooi-deel te zijn, dat er geen termen aanwezig zijn voor een strafvervolging wegens het voorgevallene in 1946 op Zuid-Celebes, noch naar aan leiding van wat er na 27 December 1949 dus na de souvereiniteitsovei-dracht in Bandoeng is gebeurd. Wat het eerste betreft zouden de autori teiten hier te lande het standpunt inne men, dat indertijd het ondei-zoek naar de gedragingen en vei-antwoordelijkheden van de officier Wersterling zelfs niet tot vervolging door de Krijgsraad heeft geleid, zodat het zondei-ling zou zijn om nu nog achteraf de sindsdien burger geworden Westerling, als hij hier zou komen, toch deswege strafrechtelijk aan te pakken. Wat betreft Bandoeng schijnt men geen grond voor een strafvervolging aanwezig te achten, omdat het bewijs zou ontbreken dat Westerling daar rechtstreeks de leiding heeft gehad. Daarentegen zou hij zo hij in Neder land zou komen in de ogen van de justitie wèl vervolgd moeten worden we gens uitlokking en (of) aanzetting tot desertie, maar voor dat misdrijf kan men geen beroep doen op het met België be staande uitleveringsverdrag. KORT VERHAAL DOOR W. J. KOSSEN In het deel van de Maastunnel te Rot terdam, bestemd voor het autoverkeer, mo gen voortaan geen fietsen met hulpmotor meer rijden. Zij moeten gebruik maken van de tunnel voor fietsers. Voor de fundering der turbo-generato ren in de in aanbouw zijnde electrische cen trale te Geertruidenberg zal niet van gewa pend beton, maar van gelaste staalconstruc ties gebruik gemaakt worden. Dit levert een aanmerkelijke gewichtsbesparing op. In een opgewekte stemming liep kapi tein Bruttel langs de Koningsgx-acht. In zijn forse gestalte was hij een formidabele kerel en uit de breedte van zijn schou ders, de rechte lijn van zijn rug en de scherpe groeven, die zijn verweerde kop doorploegden, mocht men opmaken, dat hij kort aangebonden was en kordaat in zijn optreden kon zijn. Over zijn gezicht lag een vriendelijke trek, want hij was tevreden. Zoals-ie pas met pensioen was gegaan, wat hem de zorgen voor de oude dag verlichtte en met daarbij gevoegd een goede som aan spaarduitjes, lachte de toe komst. De koop was gesloten en nu ging hij met Anne-Marie, zijn vrouw, ergens buiten wonenin een leuke villa, tus sen bomen en met het uitzicht over de hei. Daarnet had hij geld opgenomen en nu was hij op weg naar de notaris Voorzichtig greep hij in zijn binnenzak; hij wilde een sigaar opsteken, nu zou een rokertje smakenZijn vingers tastten tussen zijn kleren; ze zochten! Voelden voor alle zekerheid naar het bundeltje bankpapiex-, dat hij daar goed verborgen wist, maar danwat drommel! Een nerveuze stemming maakte zich van hem meester; pareltjes kwamen op zijn voor hoofd. Dat geldhij had het toch goed verborgen en waar was het nu....? Hij herinnerde zichBij de bank, toen hij de stoep afliep't Was daar druk ge weest en mensen liepen af* en aan. In de haast was hij tegen iemand aan gebofst en nu wist hij weer.'t was een klein mannetje geweest en zou dat ventje „Bliksems" er voer een schok door zijn leden. Kapitein Bruttel bleef stil staan; nog eens doorzochten zijn vingers de plooiende ruimte van zijn binnenzak. Een grauw duister verscheen voor zijn ogen en het heerlijk zachte van de zonbesche nen kade ging verloren in de nijdige op welling van woede, die zich uitte in een korte, maar krachtige zeemansvloek. Hij wist zich bestolen en hij zou dat ventje Driftig en met grote stappen keerde hij op zijn schreden terug. Als-ie geluk hadde bank was niet veraf daar zag hij de stoep reeds en mensen liepen af en aan! Kijk-, daar liep die vent en dat was beslist de diefEen glimlach trok over het gezicht van kapitein Bruttel, maar zijn vuisten balden zich. Dat man netje stond hijwel wis en waar achtig! Ja met zijn dikke zestig ja ren! Hij zou die kerel....! Zijn stappen werden groter; de ander liep met snelle passen. Het leek alsof hij haast had en zoals de man nu opeens de hoek omsloeg en de stilte van een zijstraat opzocht. Kapitein Bruttel zette de achtervolging voort. Langzaam haalde hij de ander in. Deze stond stil; zijn rug was iets gebogen en het leek, alsof hij daar iets zocht, dat in zijn zakken zat. Kapitein Bruttel keek naar de figuur; een grommend geluid ont snapte aan zijn keelwat deed die ke rel daar! Zo'n patjakker, om hèm z'n cen tenDe gauwdief! Zijn borst zette zich uit; nog één pas en hij was het man netje genaderd. Kapitein Bruttel zag niets meer; woede omsluierde zijn ogen. Daar had jeOnverwacht 'viel een zware hand op de schouders van de gauwdief. „Nou heb ik je...." grepen de vingers van kapitein Bruttel in de jas van het mannetje. Zij schroefden zich tezamen. Een donderend geweld barstte uit de keel van kapitein Bruttel„Dat geld en gauw en anders Het mannetje kromp ineen; hij wilde iets zeggen, maar zijn stem piepte. Het mager geluid ging verloren in de bulde rende dreiging van kapitein Bruttel. „Nouwaar blijft het! Gauw een beetje". Bevend, bang voor ergerdie grote kerel, die hem nu in zijn nekvel greep en heen en weer schuddede kracht van die reus en het geweld van zijn stem, dat alles maakte, dat het mannetje zich over gaf. In elkaar gekrompen, meer dan ner veus, frommelde hij in zijn jaszak. Haal de er zijn portefeuille uit, opende deze en zocht naar het bankpapier, dat er in lag. Kapitein Brult,; snelle bewegii f «K g*. hst mannetje v,, lelijke balieki^aö. J Opgelucht to,:, deze keer zou S* hij «4 van maken, omdat V!"te omdat hij naar de„„; m zijn hart Z**» Sïi j.-i andersen goeie W Met een plof iie. v„ veren van de S.M1 ain Wua z0 --als mene» afe vifc'J eens wilde zegeen "01«is centen zaten h« boter bij de vjs Ei 81 H hS tige klant zaken vlot.h«m^'h»sv> rassen, die op *5 naar het verhaal, danfe hg Zo, zo, was kapte. jw Kapitein Bruttel vo^u' voelden opnieuw in Sa t"!f ,woekte hö... Va zat dat!" Daar-net en nu 'ornM Zijn gezicht betrok' het jou. dering uit. Hij stond op et tta jas los. „Hier".taoop, stapeltje bankpapier 'op Zenuwachtig gleed Vita K dere binnenzak; laneJ.J"!):l ïS.a?k.de2' g* Atmd,fe dan in lachen uit. JJoJfïftjf andere neer. p"pier (Nudnik,,;, renknecht^Vlagtwedde m ™"i die een landbouwer uit Ommm? 1 geleden had verloren oïkf ï5 vond de knecht een da^taS?4 den trouwring. Deze bleekt»E l®, door een inwoonster van \nJ£.J N Afwezig tot nadere aankondiging W. van Haselen Arts De praktijk wordt waarge nomen door -F. J. W. ter Haart, arts Leeuweriklaan 52 PIANOLES - VIOOLLES Lies Dekker, gedipl. lerares (Staatsdiploma's). IJmuider- straatweg 167 IJmuiden, te lefoon 4196, heeft de volgende artikelen beginnende met de letter D.D.T. poeder 5 10 25 D.D.T. vloeibaar p. m. 0.25 Dodox p. m. 0.25 Dubbelkoolzure soda Dubbelgewassèn krijt Dressing Diesel wasmiddel Dweilen Damastkastpapier Droogrekken Drinkkruikjes Dejeuners Dessertmessen Dessertlepels Dessertvorken Drooglijn Driedelige raspen Dekschalen Duivenmanden Drinkrietjes Dwarslepels WINTERS verkoopt alle Huishoudelijke Artikelen tegen lage prijzen NET MEISJE voor dag en nacht gevraagd. Mevr. Isac- son, Stationsweg 61, Velsen. NET MEISJE. 23 jaar b. z. a. voor winkel. Brieven L 2274 bur. v. d. blad. B. z. a. HUISHOUDSTER in beslist beschaafde omgeving bij heer of moederloos ge zin. Brieven L 2273 bur. van dit blad. COUPEUSE neemt naai werk aan. IJmuiderstraat- weg 180. BIJVERDIENSTE. Net per soon gevr. voor administra tie eix telefoon van 7 tot 12 op vishandellcantoor. Brie ven met opgave van salaris onder L 2281 bur. v. d. blad. VERLOREN: r. led. hondeji- halsband m. penning. Ter. bez. Zeeweg 175. KOSTHUIS gevraagd door net persoon weekeind afwe zig. Brieven L 2275 bur. van dit blad. 0.25 0.37 1.95 0.25 0.35 AVONDCURSUS Inl. elke Donderdagavonden Vrijdagavond 1 Sept. van 8 tot 9.30 uur. Zaterdag 2 Sept. van 3 tot 5 uur. Ged. Oude Gracht 47 Haarlem Tekeninsfifuut IFr. Halsstr. 1, Haarlem Telef. 14624. Vraagt gratis prosp. I VERLOREN Vrijdagavond j.l. gouden schakelarmband gaande via Julianabrug door de KennemexJaan tot Ooster- duinplein en terug. Tegen goede beloning terug te be zorgen. P. Krab, Kon. Wil;' helminakade 73, IJmuiden. Te huur grote zonnige gem. ZIT-SLA APK. m. gebr. keu ken voor dame alleen. Brie ven L 2272 bur. van dit blad. Te koop: KINDERFIETSJE 1. 3 6 j. a. nw. f 35. Ahorn straat 29, IJm.-O. Te koop:, aangeb. MOTOR- rijwiel 98 c.c. Na zes uur. v. d. Helststraat 15. HAARD TE KOOP in pr. st. Be»C. 6.30-7.30. Adres bur. van dit blad. Te koop: goed spelend RA DIOTOESTEL f 45. Te bevr. Trompstraat 103. Na 6 uur 's avonds. Te koop: wit wollen DAMES- VEST f 5. Casembrootstr. 15. Na 5 uur. Te koop gevraagd: HAARD of HAARDKACHEL en naai machine. Brieven L 2278 bur. van dit blad. Te koop: staande HALL KLOK m. koperen gewich ten, mooie slag. Pronkstuk, merk Mouter. Brieven L 2279 bur. van dit blad. Te koop pr. VULKACHEL voor gr. kamer f 27.50. Brie ven L 2277. REGENJASSEN Wat zegt De Bilt? Regen? VAN VEEN, Zülweg 26—28 te Haarlem heeft pracht mo dellen Dames- en Herenre genjassen. Prima kwaliteit. Slechts f 2.50 per week. Ais Uw vrouw een dienstbode zoakt zoudt U 't zó kunnen probe ren, maar er is een betere en afdoende manier PLAATS 'N LUIDSPREKERh ,o en geen geluid meer wil geven- Belt U dan één, zeven, nul, zeven, zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 t/o Haarl. Dagblad Nog korte tijd verbouwings-opruiming KLEDINGMAGAZIJN tijdelijk in GEBOUW ..DE NIJVERHEID" JANSSTRAAT 85 (bij de Grote Markt) GROTE SORTERING DUBBELE _n EGYPTISCHE MANTELS EN JASSEN 3?.70 PRACHT COLLECTIE KAMGAREN COSTUUMS REEDS VOOR J 64.50 DOE UW VOORDEEL! KOM EENS KIJKEN Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en 1 prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 39.—. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. DEKENS - LAKENS Px-ofiteert van onze bij zondere aanbieding de kens (iets vuil) 11,90, 16,50, extra grote zware dekens 19,50, damast bédstéllen 48,Alleen voor inrichtingen en par ticulieren (beslist niet v. d. handel). Tapijthandel „Maro" N.V., Gebouw De Nijverheid, Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. TE KOOP AANGEB. voor hen die gaan trouwen, mooi gekl. cost. m. hoge hoed f 95 grijs cost, en grijze demi of regenjas f 110, bruin en bl. cost., ieder f 40, alles maat 50 1 pr. leren werksch. f 5, 1 pr. kalfsl. schoenen, z. g. a. n. m. 43 f 10. Adres te vern, bur. van dit blad. INSCHRIJVING geopend avondcursus voor beginners en gevorderden dipl. N.R.G.: Inl. Woensdagavond 89,30 en Zaterdagmiddag 35 u. INSTITUUT E.R.O. Coornhertstraat 20 Haarlem kopen hele of gedeeltelijke Inboedels, Taxatie vrijblij vend. U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N. PRACHTIGE COSTUUMS Voorradig een grote collectie kamgaren costuums, schit terende afwerking v.a. f 67.50 Betaling uiterst soepel VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem LEEG WOONHUIS te Haar lem, zeer geschikt voor jon gelui die gaan trouwen, annex zaak, pl.m. 20,ver dienste per week. Vestiging gegarandeerd. Br. no. 6136. Voor direct gevraagd: ea fl. winkeljufta in banketbakkerij, "u Hillege, Da Costalaan Driehuis. Aanm, 's avts na 7.30 uur. Te koop nieuwste ai RADIOTOESTEL m. r golf indeling, afsiea handgepolitoerde kar* 4 mnd. garantie, wegss; standigheden van Sa voor 225,-. Brieven tra no. IJ 48 bur. van dit bh! 10% EXTRA KORTING op onderstaande prijü Divanbedden f 24.50, Éénpersoons opklapbed met <Jg f 57.—. 2-pers. opklapbed met ombouw t 68.-. Eewe* 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen. verende matrassen, len dekens enz. ZaanenlJU Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N* Gesloten huis TELEFOON' WIJ VRAGEN TE KOOP: en Zolderopruimingen Hoge piijzen TROMPSTRAAT 35 - Telefoon 4273 - IJI>nflP£N''Q^ geruisloos lopend, verhuren wiiop de huisindustrie en thuisnaaisters. vr g inlichtingen FA ENGEL EN KUIPERS Naai- en speciaalmachines TELEFOON 1^ KLEINE HOUTSTRAAT 113 - 1 GEVRAAGD FLINKE MEISJES voor alle afdelingen. i.wraaUtë Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaals* Santpoort-Station. Bij N.V. Metaalgieterijen „DE NIJVERHEID wijk wordt gevraagd: 'j Vakkennis strekt tot Aanmelden bij de portier v-

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 4