De Stille Wens Beverwijkse ziekenhuis kampt met exploitatietekort ÖDD Gemeentebestuur gaat subsidie-teugels steviger m de hand houden -Clowntje Riek KLEINE OMWENTELING Beverwijkse Kruisverenigingen en gezinsverzorging kunnen niet langer „het tekort overschrijven Agenda voor Haarlem FEUILLETON „Muzikale Waterval" Aan de Kwartaalabonnés Architect W. M. Dudok over Bouwkunst Strawberries kampioen En met chronisch ruimtegebrek Voor de kinderen Diploma-uitreiking landbouwcursus Castricum De groente blijft duur Agenda voor Beve. DINSDAG 13 MAART 1951 Op de Beverwijkse gemeentebegroting wordt jaarlijks een bedrag geraamd ten behoeve van de plaatselijke Kruisvereni gingen voor de wijkverpleging en kraam- verzorging. Maar dit systeem is volgens B. en W. zo langzamerhand verouderd, zodat het college de raad thans een ontwerp voor legt, dat niet alleen financieel steunt, maar ook activeert en prikkelt. De verdeling van het geraamde bedrag geschiedde tot nog toe zonder een vaste maatstaf aan te houden en slechts aan de hand van de door de verenigingen ingezon den jaarrekeningen. Hoewel de verdeling der gelden steeds op de meest billijke wijze geschiedde en nimmer aanleiding heeft gegeven tot op- of aanmerkingen, kan die wijze van subsi diëring van het werk der Kruisverenigin gen B. en W. niet meer bevredigen: in feite komt die wijze van subsidiëring er op neer dat de door de verenigingen geboekte tekorten voor rekening van de gemeente worden genomen. Er is gezocht naar een systeem waarbij de bijdrage der gemeente verband houdt met de activiteit der verenigingen en het komt B. en W. voor, dat een systeem waar bij zowel rekening wordt gehouden met de inkomsten aan contributies en de uitgaven aan salarissen als het verrichte werk, het gestelde doel het meest nabij komt, In verband met vorenstaande conclusies zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen, dat jaarlijks uit de gemeentekas aan de plaatselijke Kruisverenigingen voor het werk der wijkverpleging en kraamverzor- ging een subsidie dient te worden ver strekt, dat alsvolgt wordt berekend: 1. 25% van het totale bedrag der ontvan gen contributies 2. 25% van de totale salariskosten, inclu sief sociale lasten van de wijkverpleeg sters en kraamverzorgsters 3. een bedrag van 2,50 per geval, waar in hulp in de vorm van wijkverpleging wordt geboden; 4. een bedrag van 2,50 per geval van kraamverzorging. Het college heeft berekend dat voor 1951 een bedrag van 14.000,— gemoeid zal zijn met deze subsidieverlening. Bij die bereke ning is rekening gehouden met het tegen woordig aantal leden en de thans geldende contributie. In de begroting voor 1951 is geraamd 5000,zodat dekking moet worden ge vonden voor een bedrag van 9.000,De post volgno. 467 sub b der begroting (tege moetkoming in de kosten van een vrijwil lige ziekenfondsverzekering van on- en minvermogenden) kan wegens een te hoge raming, worden verminderd met rond 7500,en voorshands kan de post voor onvoorziene uitgaven verlaagd worden met 1500,Door B. en W. worden echter maatregelen beraamd óm te komen 'tot een noodzakelijke verhoging van de post voor ADVERTENTIE Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Rheumatische pijnen. Dat komt omdat, als de eerste jeugd achter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te ne men. De zes minerale zouten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuiverende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de on zuiverheden in het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen. Rheumatische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren Uw goede humeur: op de duur zit ge Uzelf en anderen in de teg. Wordt liever weer de oude. Neem Kruschen als een vaste dagelijkse gewoonte. DINSDAG 13 MAART Stadsschouwburg: ,,Noach op de wateren" (A.T.G.), 8 uur. Concertgebouw: Concert HOV, 8 uur. Frans Ralstheater: „Haarlemse Kunstgemeenschap, filmvoorstelling ,,Une si jolie petite plage", 8 uur. Wilsonsplein 17: Tentoonstelling van schilderijen van dr. D. M. Hoogeveen, 10—5 uur (tot 26 Maart). Frans Hals Museum: Tentoonstelling col lectie mevr. Wallbrink—Oud, 1016 uur (tot en met 18 Maart). Palace: Abbott en Costello ontmoeten Boris Karloff, 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mannen", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur City: „The third man", 14 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „In de schaduw van de misdaad", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De vader van de bruid", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 14 MAART Stadsschouwburg: „Het dubbelleven van Sir William" (A.G.T.), 8 uur. Frans Hals theater: „De erfgename", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels 35) „Dank u wel", antwoordde Sally. Weldra lag Anne rustig in bed. Sally ging naast haar zitten. „Als je je goed voelt", zei Sally, „wip ik er eventjes tussenuit om wat bloemen te gaan kopen. Ik moet trouwens ook nog wel een hapje eten. Ik geloof, dat de dok ters al vroeg in de middag zullen komen, en dan ben ik het liefst weer hier". „Je komt toch terug?", vroeg Anne bijna smekend, en Sally begreep, dat Anne niet bang was om alleen te blijven liggen maar voor wat de dokters met haar zouden doen. „Natuurlijk", stelde Sally haar gerust. „Ik kom zó gauw mogelijk weer hier". Sally ging naar beneden. Spoedig slaagde zij er in om wat bloe men te kopen. Nadat zij een kopje koffie en enkele broodjes had genuttigd, keerde zij naar het ziekenhuis terug. Boven op de gang hield een verpleeg ster haar staande. „Bent u juffrouw Granville?" onvoorziene uitgaven, welke post in de vorige raadsvergadering werd velaagd met een bedrag van 20.000,— voor woning bouwdoeleinden. Voorwaarden Als genoemde regeling wordt getroffen moet daaraan een aantal voorwaarden worden verbonden, in de eerste plaats om het het College mogelijk te maken de ge gevens te verkrijgen, die nodig zijn om jaarlijks het subsidie te berekenen en voorts om de zekerheid te hebben dat de ter beschikking van de verenigingen te stellen gelden op de meest nuttige wijze worden aangewend. Als voorwaarde van subsidieverlening wil het college stellen, dat de Kruisvereni gingen wanneer zij over enig jaar een batig saldo boeken dat 500,of meer be draagt, dit batig saldo voor de helft reser veren en storten in een fonds, dat de naam „Bestemmingsfonds" kan dragen. De mid delen van dat fonds moeten te zijner tijd dienen, om nieuwe taken te financieren, of nieuwe wijkgebouwen of hulpgebouwen in te richten. De middelen van het fonds mogen niet worden aangewend, dan onder goedkeuring van het college. Deze voorwaarde dient te worden gesteld, zeggen B. en W., met het oog op de toe komst. De gemeente breidt zich snel uit. Met de groei der gemeente neemt ook de omvang van de werkzaamheden der Kruis verenigingen toe. Te züner tijd zal zich, door de uitgestrektheid der gemeente, de behoefte doen gevoelen aan stichting van nieuwe gebouwen in de nieuwe wijken. Het is te verwachten, dat de verenigin gen dan een beroep zullen doen op finan ciële hulp van de gemeente. Als de ver enigingen, voor zover zij daartoe in staat zijn, reeds van te voren gelden voor boven genoemd doel reserveren, zullen te zijner tijd de werkzaamheden gemakkelijker kunnen worden uitgebreid en nieuwe ge bouwen worden gesticht en dan zal er voor de gemeente ook meer aanleiding zijn om de helpende hand te bieden. Tenslotte zouden B. en W. als voorwaar de gesteld willen zien, dat de verenigingen jaarlijks een bedrag tenminste gelijk aan 25 procent, van de wegens ontvangen contri buties te verstrekken subsidie, besteden aan de verbetering en uitbreiding van hun materiaal. In nauw overleg met de Kruisverenigin gen hebben B. en W. ook voor de gezins verzorging en de gezinshulp een schema opgesteld, dat er als volgt uitziet: 1) 50% van de salarissen plus de sociale lasten der gezinshulpen; 2) de volledige salariskosten van de leidster tot een minimum van 1500, 3) een bedrag van 500 als tegemoet koming in de administratiekosten. Het Hoogovenstaten show- en amuse- ments-orkest „The Velno's", onder leiding van Barend Kuhfus, met zang van Louise Kuhfus en Jan Schaap, zal Zaterdag 31 Maart in het Kennemertheater te Bever wijk het seizoen besluiten met een pro gramma getiteld „Muzikale Waterval". De arrangementen welke op deze avond ten gehore zullen worden gebracht, zijn geschreven door de Velno-leden Jan Sto ker en Eddy Gode. Verder verlenen medewerking de con férencier Frans Eijkhof, de komische snel tekenaar Franly en „De zingende zwervers" De avond wordt besloten met een bal onder leiding van de heer R. Martens, met muzikale medewerking van „The Musical Players". FILMAVOND A. B. V. A. In de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" zal de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren op Vrijdag 16 Maart een filmavond organi seren. De te vertonen films zijn: „De red dingsbrigade", „Twee volken spreken", „Winter bij de P.T.T.", „Rond de wereld binnen één seconde" en „Nachtposttrein", een van de beroemde Cavalcanti-documen- taires over de activiteit die de Engelse P.T.T. 's nachts ontplooit. MIDDENSTAND-CURSUS. Maandagavond werd in het K.S.A.-ge bouw een cursusavond gehouden door de R.K. Middenstandsbond. De voorzitter, de heer W. Vessies, sprak een kort openings woord tot de talrijke aanwezigen, waar onder de leerlingen van de Handelsavond school. De heer J. C. Kabel, candidaat-notaris, sprak over de juridische merites van de verschillende ondernemingsvormen en de accountant de heer J. L. van Hedel, hield tenslotte een praatje over de kostprijs berekening. Door het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal 1951 thans te gireren bespaart U incassokosten. U kunt het bedrag ad. f 5,20 (voor abonnés die de lcrant per post ont vangen f5,70) storten of overschrij ven op postrekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad of op één van onze rekeningen bij de Am- sterdamsche-, Twentsche- of Rotter- damsche Bank te Haarlem. Als U er prijs op stelt, dat het abon nementsgeld voortaan automatisch van Uw girorekening wordt afge schreven, wilt U dan een machti gingsformulier aanvragen bij onze administratie? Voor de Hoogovenbeambtenvereniging „De Gieteling" zal ir. W. M. Dudok, de supervisor over het Velsense wederop- bouwplan en de ontwerper onder meer van het Hilversumse en het toekomstige Vel sense raadhuis, op Donderdag 15 Maart in het Statenhuis aan de Velserweg te Bever wijk een lezing houden over „Bouwkunst". RENNERS Zondag hield de Beverwijkse rennersclub Kennemerland haar laatste rit van de voor- jaarcourses, een recordrit ditmaal. De uit slag over 44 km. was: A-klasse: 1. H. Kuitwaard 1 uur 11 min. 57 sec.; 2. D. v. d. Acker 1 uur 18 min. 12 sec. B-klasse: 1. D. d. Ruiter 1 uur 15 min. 30 sec.; 2. J. Peenen 1 uur 18 min. 22 sec.; 3. L. Koops 1 uur 20 min. 14 sec. Over 33 km. waren de resultaten: C-klasse: 1. A. J. Ebbingen 1 uur 0 min. 28 sec.; 2. P. v. Lieshout 1 uur 1 min 45 sec.; 3. J. Groot 1 uur 6 min. 12 sec.; 4. J. d. Ruiter 1 uur 9 min. 39 sec. ESTAFETTE-VELDLOOP D. E. M. Zondag hield de athletiek-afdeling van D.E.M. een onderlinge estafette-veldloop in de duinen te Wijk aan Zee. Elk der 10 deel nemende ploegen bestond uit een heer, een meisje, een jongen en een dame, die respec tievelijk 500, 100, 300 en 200 m. moesten lopen. Daar de kracht der sterkste ploegen niet veel uiteenliep, werd het een mooi-gelijk- opgaande strijd, waarin de laatst-lopenden, namelijk de dames, de beslissing moesten brengen. De grote deelname, het enthousiasme dei- deelnemers, de vrij goede weersomstandig heden en het ideale parcours, dit alles werkte mee om een sportieve strijd uit te lokken. De uitslagen luiden: Ploeg I: Jan Post, Annie Eyking, J. v. d. Booogaard en Am. Kors, in de tijd van 2 minuten 36,4 sec. Ploeg II: Ton Pallesen, Mies Stals, Wim v. Stralen en Tiny Zwart, in de tijd van 2 minuten 38,8 sec. Ploeg III: Henk v. Egmond, Truus v. d. Pijl, Piet Portegies en Corrie Duyn, in de tijd van 2 minuten 40,2 sec. Ploeg IV: Piet v. d. Pal, Thea v. Lieshout. Harry Hamers en Riet v. d. Wijst, in de tijd van 2 minuten 43,2 sec. GASMASKERS OP STRAAT. Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: twee gasmaskers, schakelarm band, kinderschoen, twee portemonnaies met inhoud, shawl, broche, glacé dames handschoen, rozenkrans, ceintuur, pet, foto album, kindersokje, bankbiljet, kinder schoen, kindermuts, badhanddoek, zilveren ketting met hanger, autoped, étui met rozenkrans, muntbiljet, oud damesrijwiel, ledig étui, twee ballen, overschoen, schot van bed en verschillende wanten. Hef is Zondag een belangrijke dag geweest voor Strawberries. Het eerste en het derde heren-elftal werden kampioen. Strawberries I kwam tegen Amsterdam II voor de laatste competitie-wedstrijd in het veld. De voorsprong op de naaste concurrent Pinoké bedroeg slechts een punt en er moest dus gewonnen worden. Hot begin van de wedstrijd was nog al rommelig. Kort voor de rust slaagde H. Brunink erin met een mooi schot Strawber ries een voorsprong te geven. Nadat Amster dam uit een korte hoekslag gelijk had ge maakt, zorgde H. Kooyman voor het win nende doelpunt. Het elftal moet nu met. drie promotieklas- elftallen en een eerste klasser uitmaken, wie een plaats in de eerste klasse krijgt. Het derde elftal bestaat hoofdzakelijk uit veteranen en heeft dit seizoen vrij constant gespeeld. Zondag werd met 20 van Pinoké III gewonnen. De doelpunten werden ge maakt door G. Janus en D. Brand'hoff. Blijft Strawberries III in dezelfde vorm spe len als het gehele seizoen, dan maakt het een goede kans om na de promotiewedstrij den een plaats in de tweede klasse te ver overen. Verder is het meisjes A-elftal reeds enige weken kampioen. Het eerste dameselftal en het vierde herenelftal kunnen Zondag kam pioen worden. De dames behoeven tegen HBS slechts gelijk te spelen, terwijl Straw berries IV tegen HIC IV, dat onderaan staat, zeker kan winnen. Ook het tweede dames elftal staat bovenaan en kan zich door een gelijk spel tegen Hermes in Den Helder eveneens kampioen noemen. De spelers die het kampioenschap tot een feit maakten, waren voor Strawberries I: Doel: P. Minderhoud. Achter: B. Verkes, K. Bekker. Midden: J. Otto, J. Brunink, J. Rodenberg. Voor: P. Steyn, C. Maters, H. Stada, H. Brunink, H. Kooyman. Strawberries III: Doel: P. Pleyles. Achter: J. Ferment, D. Brandhoff. Midden: F. Marcelis, J. v. Gelder, J. Dal- huysen. Voor: L. Ebeling, J. Janus, G. Bleeken, J. v. d. Boogaard, S. de Nobel. De sterk gezwollen rivier de Han in Korea levert de verbonden strijdkrachten bruggen kplaatsen wagens, tot aan de assen in het water, door de wild bruisende rivier An t-o.u ?t_ - U(? QtlflfV haar moeten oversteken, veel moeilijkheden op. Daar er bijna geen brugaen1 men doorivaadbare plaatsen zien te vinden. Op een der oversteekplaatsen rfe'l zijde wachten nog talrijke wagens op hun beiert. „STEUN WETTIG GEZAG". Door de afdeling Heemskerk van het Nationale Instituut „Steun Wettig Gezag" zal op Woensdag 14 Maart in het Marquette Theater te Heemskerk een propaganda- avond worden belegd. In het „Colonne-gebouw" aan de Beeck- zanglaan werd Maandagavond de jaarver gadering gehouden van de afdeling Bever wijk van het Nederlandse Rode Kruis, welke door de voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek werd geopend. Deze gaf direct het woord aan de secretaris, de heer P. v. d. Esch, die tot zijn spijt meedeelde dat het ledental van de afdeling, dat in 1949 dank zij een ledenactie tot 1887 was opgevoerd, in 1.950 weer gezakt is. Per 31 December 1950 telde de afdeling 1739 leden. Een ver heugend en belangrijk resultaat van dit jaar was de geslaagde inzamelingscampagne. In 1949 was het resultaat van de collecte slechts 760, dank zij echter de invoering van een gewijzigd collecte-systeem en de enthousiaste medewerking van een groot aantal medewerkers uit alle lagen van de bevolking, kon dit jaar het resultaat van 4973,75 worden behaald. De secretaris bracht een woord van dank uit aan allen die hielpen en de bevolking die met milde hand gaf. Vervolgens deelde hij mede dat over 1950 tal van donors bloed werd afgetapt voor plasmabereiding en transfusie: 337 flessen in totaal. De Bever wijkse colonne zette in 1950 de praktische en theoretische E.H.B.O.-cursussen voort en voor de helpsters werd een cursus zie kenverpleging gegeven. Niet minder dan twaalf leerling-ver pleegsters slaagden voor het examen ele- Gelukkig viel het met dat verbranden in de keuken nogal meeBehalve de pudding ky;a.m alles goed op tafel, en ze smulden! Want Plop kon heerlijk koken, dat is 'n ding dat zeker is! Nou jaeen ongelukje kan iedereen overkomen, nietwaar? Na het eten wilden de jongens graag 'n sioelletje doen. En na wat verzinnen en over leggen vonden ze 't leuk, om eens verstoppertje te doen. Maardan moesten Juup en Plop ook meedoen! Dat vonden die best. Er werd dus eerst afgeteld, wie 't eerst bij de buut moest. Oepoetie wees: Iene niene mutte tien pond grutten, tien pond kaas, iene miene mutte is cle baas! Dat was RickHij ging met z'n gezicht naar de muur staan en de anderen holden weg, om 'n goed schuilplaatsje te zoeken! mentaire ziekenverpleging, acht leerling helpsters en twee leerling-helpers slaagden voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. Voorts werd 94 maal hulp verleend bij verkeers ongevallen. Een voor de ziekenhuisplannen belangrijk feit was het besluit van de al gemene ledenvergadering tot aankoop van het perceel Vondellaan 9. Het personeel van het ziekenhuis telde eind December 81 personen, waaronder 24 gediplomeerde en 28 leerling-verpleegsters. Het aantal ver pleegdagen bedroeg gedurende het afge lopen jaar 31.102 en er werden 1636 patiën ten verpleegd. De gemiddelde patiënten- delde aantal verpleegdagen per patiënt 18.4. delde aantal verpleegdagen per patiënt 184. De behoefte aan meer verpleegruimte ma nifesteerde zich ook in 1950 weer in een telkens langere wachtlijst. Laboratorium, operatiekamer, polikliniek en röntgen- afdeling vertonen sterk stijgende bezet - tingscijfers. Ten aanzien van de financiële resultaten van 1950 kunnen op dit ogen blik nog geen cijfers worden genoemd. Wel is het duidelijk, dat de over de gehele linie doorzettende prijsstijgingen ook de exploi tatie van het Beverwijkse ziekenhuis heb ben beïnvloed. Echter kon' een deel van deze extra kosten opgevangen worden door de toegestane verhoging van de verpleeg- prijzen met 50 cent per dag. Tot slot deelde de heer P. v. d. Esch mede dat volgens de over het jaar 1949 opgemaakte balans en exploitatierekening, het nadelig saldo over 1949 slechts 1307,17 bedroeg, welk be drag echter vermeerderd moet worden met een storting in het wettig toegestane ver nieuwingsfonds ad 50 cent per verpleegdag, zodat het nadelig slot over 1949 feitelijk op 16.636,96 gesteld diende te worden. In 1949 stond een nadelig saldo van 700,04 op de jaarrekening, maar dank zij de ge slaagde inzamelingscampagne komt het Rode Kruis het afgelopen jaar met een voordelig saldo op deze rekening te voor schijn: 230,15, een geringe pleister op de wonde dus. Tot slot deelde hij nog mede, dat de vaste inkomsten 38 procent bedroe gen en 62 procent collecte-inkomsten. Over het jaar 1950 zijn de vaste inkomsten ge daald. Mevrouw Dynen en de heren S. Peltser en H. Reinders zagen zich dit jaar gekozen voor de kascontrole-commissie. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. JAARVERGADERING „ST. BONIFATIUS" Maandagavond heeft de R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifatius" afde ling Beverwijk de jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw gehouden. Kapelaan Duin is er als geestelijk advi seur geïnstalleerd. Een inleiding werd ge houden over de encycliek-herdenking te Rotterdam. Op 26 Mei zullen de leden naar deze herdenking gaan. De penningmeester, de heer J. Molen kamp, kon een voordelig saldo van 275,18 aantonen. De heer H. Duiker werd in de kascommissie benoemd. De aftredende bestuursleden de heren J. Molenkamp en A. Hoogenboom werden herkozen. Ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan der af deling in November wordt een propaganda- actie voorbereid. Maandagavond werden in de Beverwijk» Julianaschooi de diploma's uitgereikt -•-* dertien leerlingen van de algemene iad bouwcursus. De uitreiking geschiedde co de heer J. Smit uit Alkmaar, die dit ér- namens de Rijkslandbouweonsulent Een diploma ontvingen: J. de Wildt 1 Kooper, J. de Ruiter, C. Schoonenbereï M. de Wildt, Jac. Vessies, J. Dekker Castricum, W. de Bie, J. Welboren'c Schuit, P. Kager en J. de Wit. De heer Smit sprak de hoop uit daté geslaagden het met bij dit diploma zoude- laten zitten, maar dat men steeds trachten op de hoogte te blijven van l vraagstukken die de landbouw hoe lang hoe meer beheersen. Voorts sprak nog de heer J. C-. Poel re de L.T.B., wethouder N. Paschier en ii heer N. Al voor de vereniging van cd cursisten. De leider der cursus, de heer J. v. d.Pd ontving van de leerlingen een boek, sigaren en een plant. De heer Jac. de Wildt sprak nog e woord ter propaganda voor een te honk melkcursus. Op de Maandag in Castricum gehouk groenteveiling vielen weer enige stij gingen te noteren. De boerenkool ging ra de hand voor 39 cent, 4K> cent meer da Vrijdag en de witlof steeg 7 cent en no teerde 46 cent. Ook de rabarber bracht 1 cent meer op en kwam op 37 cent. D- kroten gingen voor de respectabele prijs van 2'A cent van de hand. Voor de and" soorten groente kregen de tuinders: sprui ten A 6179, spruiten B 38—40, prei 12- 18, knolselderie 11, peen 4,50-5,50 pé 100 kg. INSCHRIJVING VOOR DE KERMIS Voor de van 12 tot 14 Augustus te hor den kermis op het terrein aan de Toren- straat, heeft Dinsdag 27 Maart in hó'it Eggers de inschrijving plaats voor i>. standplaatsen der diverse actracties. EERSTE BIJEENKOMST VAX AQUARIUM-VERENIGING De kortgeleden in Castricum opgeri Aquarium-Terrarium-vereniging zal D::- derdag 15 Maart voor het eerst bijeen komen. Op deze avond zullen de lek onderling van gedachten wisselen we hun liefhebberij, en er zal tevens gel heid worden gegeven tot ruiling van '."- pische vissen. De bijeenkomst ets plaats in hotel „De Rustende Jager ADVERTENTIE Geneesmiddel tegen huidaandoeningen- Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. Dinsdag 13 Maart. Kennemer Theater, 8 uur: „Zo jong..-» LuxorhTheater, 7 en 9J5 u.: „Nietje.®' Woensdag 14 Maart. Kennemer Theater, 17 en 9.15 uur. jongzo slecht". A Luxor Theater, 7 en 9.15 u.: „Niet 0e Sally beaamde dit. „Dr. Carey wilde u graag even spreken. Hij heeft zo juist uw zuster onderzocht." Sally liep achter haar aan het kantoortje binnen. De verpleegster belde David op. „Juffrouw Granville is hier, dokter. Wilt u soms even met haar spreken?" Zij gaf Sally de telefoon. „Zo, David." „Heb je al iets gegeten?" „O, ja, dat is in orde hoor!" „Ik wilde je juist voorstellen om even tjes buiten ergens wat te gaan halen. Dan kunnen wij trouwens ook rustig praten.." „Maar David, moet ik Anne niet opzoe ken?" „Geen sprake vanik wil juist dat zij de eerste uurtjes alleen blijft. Zij heeft iets om te slapen gekregen." „O, in dat gevalmaar ik beloofde haar, dat ik vroeg zou terugkomen." „Kijk dan alleen maar even om een hoekje, maar sta over drie minuten bene den bij de uitgang. Laat mij niet wachten hoor!" Sally lachte. „Ik zal mijn best doen, hoor." Sally liep naar Anne's kamer. Voorzich tig deed zij de deur open. Anne sliep als een roos! Zacht deed zij de deur weer dicht. Met de lift ging Sally naar beneden. David wachtte daar al. „Sliep zij?", vroeg hij. „Ja." „Dat dacht ik wel. Maar trek nu een vrolijker gezicht, hoor." Zij liepen naar buiten. „Je ziet er doodmoe uit", merkte David plotseling op. „Ik ben alleen maar een beetje vermoeid. Vannacht heb ik niet geslapen." „Denk er aan, dat jij nu ook niet ziek mag worden!", waarschuwde David haar. „Dat word ik zeker niet, maar ik maak mij zorgen over Anne." „Zij is binnenkort weer beter, en jij moet je geen zorgen over haar maken." „Doe nu niet zo autoritair." David keek haar lachend aan. „Je bent veel te zelfvoldaan, David." „Hoe kom je daar zo bij?" „Nu, dat is nogal duidelijk. Een van de verpleegsters heeft mij trouwens verteld, dat het halve ziekenhuis verliefd op je is!" Tot Sally's verbazing kreeg hij een kleur. „Zij kletsen veel te veel!", was zijn enig commentaar. „Ik geloof, dat het de waarheid is!", ging Sally onverstoorbaar door. „Je ziet er erg schuldig uit." „Je weet niet half, hoe vervelend ver pleegsters wel kunnen zijn. Natuurlijk, er zijn wel enkele aardigen, maar verschillen den zijn bar onaangenaam. Zij kletsen de hele dag over de dokters". In het restaurant zochten zij een rustig tafeltje uit en ondanks Sally's protest be stelde David voor haar een stevige maal tijd. David praatte honderduit over zijn werk en zijn chef in het laboratorium. „Hij wil, dat ik mijn werk in het zieken huis geheel en al opgeef. Dr. Drayson en zijn collega's willen daar echter niets van horen. De staf is toch al onderbezet. Ik werk er daarom iedere morgen en twee middagen. Al mijn andere tijd, ook de avonden en vaak nog een stuk van de nacht, zit ik in het laboratorium. Ik heb daar ontzettend interessant werk." „Vertel mij daar eens wat over", vroeg Sally, en David stak van wal. Sally be greep er maar bar weinig van, maar zij zag aan Davids gezicht, dat het werk in het laboratorium hem een intense genoeg doening schonk. Plotseling keek David op zijn horloge. „Ik moet er vandoor, Sally. Heeft het je lekker gesmaakt?" „Dank je wel, het was heerlijk". Toen zij bij het ziekenhuis waren, her innerde Sally zich plotseling, dat zij nog moest opbellen. Zij vroeg David of zij dat in het ziekenhuis kon doen. „Ik heb hier een paar kamers. Je kunt daar wel even bellen. Anne zal voorlopig nog wel niet wakker worden. Je kunt daar dan ook rustig blijven wachten". David ging Sally voor door vele gangen, zodat Sally op het laatst geen idee meer had, in welk deel van het gebouw zij was. Tenslotte opende hij een deur, waarop een bordje met zijn naam bevestigd was. „Daar is de telefoon, Sally. De telefoniste zal je wel doorverbinden". Sally knikte. „Ik moet er nu vandoor! Zie je binnen kort wel weer!" Hij was verdwenen voordat Sally nog iets had kunnen antwoorden. Eerst belde zij de woning van mijnheer Duncan op. Zij had verwacht, dat de be diende zou antwoorden, maar het was Robert Duncan zelf. „Juffrouw Granville? Uw zuster heeft mij al opgebeld. Ik vind het werkelijk erg vervelend, dat uw zuster Anne ziek is ge worden. Het is toch niet ernstig?" Sally legde alles omstandig uit. „Zij ligt dus in het St. Anthony's Zieken huis? Wat is het nummer van haar kamer?" „568, vijfde verdieping". „Ik wilde uw zuster graag wat bloemen sturen". „Dat is erg vriendelijk van u". „Komt u morgen weer hier?" „Ja, ik denk wel, dat dat zal gaan". Duncan was heel vriendelijk." Hij was veel gemakkelijker te benaderen nu Sally met hem tot overeenstemming was geko men over Elaine. Het kind was de laatste tijd veel gelukkiger en Duncan begon er steeds meer voor te voelen haar naar school te sturen. HOOFDSTUK XIV. Anne lag rustig voor zich uit te kijken. In de kamer hing de geur van de vele bloemen, die men haar had gestuurd. Er was een grote vaas met anjers van de hertogin, Ben Barlow had een geweldige bos gladiolen gestuurd, mevrouw Jarvis had getracht Anne wat vrolijker te stem men met een bosje anemoontjes, en de be dienden van het statige huis op Berk^ Square hadden afrikaantjesg- Sally had Anne verblijd met enM* denia's en Marigold haar zustor grote stapel fruit. ,t K. Verder stond er nog een mand chideeën, een geschenk van Elain VadWat is iedereen toch vriendel#^ mij", herhaalde Anne steeds t. Zij voelde zich al wat opgek J j, en dr. Drayson waren niet maar de laatste had haai vert blinde darm er toch uit moes. Toen Anne met David alleen zij hem: olies? „Ja, maar hoe moet dat n kunnen het onmogelijk betal „Ik ben bang, kunnen ontkomen. Maak je ff(l zorgen. Sally heeft gezegd, dat O] voor elkaar zal krijgen. jaj „Dat is alles gori en wA- ®aop tekent, dat zij en Mangoldziclj^ zeggen moeten. Dat vind ik leuk." tv heb „Het zal alles wel meevaHen. JK aan dokter Drayson uitg^S d- greep het wel. Hij zal je het vel over de oren halen, „Is deze kamer duur. - wj$ David keek, alsof hu het w{0 vertellen, maar iets in Aiu hield hem te ontkennen. Anne zuchtte diep-^^

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6