Nadere mededelingen over uitstel tot verbouwing van Krelage-huis Kostbare lading van de „Skogau" is wellicht nog boven water te halen L uit Ouddorp de Sch. 183 in huurkoop heeft heeft het expeditiebedrijf J. Wassink ïe 'jGravenhage opdracht gegeven de Sch. Visserij-varia Noors schip, dat in de kerstnacht 1947 bij Castricum vergingvervoerde gaskolen r"Z'wSSSp -*> - *5£ S^erk' in he' 23nd Vande SS v /,3 Sw 27 f 121°; KW 53 f 1600; de heren J' van stra" SfrJW05 zestig jongelui en Agenda voor Velseo Ee*' £n voLSgeren V3n dC Straat" Bouw van drie gymnastiek lokalen dubieus Velsen-Noord „Concordia" geeft twee uitvoeringen Beverwijk Uitbreidingsplan „Oostertuinen" ligt ter inzage Agenda voor Beverwijk BL OEMBOLLENCUL TUUR SCHEEPVAART Goede prestaties van DEM-ers in Sloterdijk Reprise van „Twee oorvijgen" plNSDAC 10 APRIL 1951 In de druüenge avond van d kust, een toma 24e Decem_ 1 i. MrtftlTO Het ziClWkapUein van het Noorse ber Z ntip Sk 'gau, dat zo- ton 0„ 7Ware dreun door het Plotseling een losgeslagen mijn SkonderS7vrnrda?nMeulen van de Schipper Ja;'P b t werd omstreeks ^iS niaar hij, die in zovele zesuf gr JSge zee te vlug af was, «vallen de S.r terugkeren: een ««ITS va"S kleine8 dertig kop- ®an in loep weten te redden. Nu, dik pen'mar lat ligt dat Noorse wrak daar Nt»rdzee. fweesn gebroken, maar de H" "SS moeten nog te vinden het aandurft zou er een ^tooie grijpstuiver te verdienen zUn. Poging om de Sch. 183 over land te bergen Tin kotter Sch. 183 die nu al geruime tijd d Scheveningse strand bij de vuur- tr J zal misschien binnenkort worden SfS De rederij Van der Zwan en Zoon Scheveningen, van wie schipper Van 1 Alfde weersomstandigheden het toelaten 7afdr expeditiebedrijf Woensdag met de voorbereidende werkzaamheden beginnen. zal worden getracht het op de bodem van de Sch. 183 liggende zand te verwijde ren om de bodem te inspecteren. Het schip list thans anderhalve meter diep in het tard Het zal van de toestand van de bodem van het schip afhangen of de kotter op V«e onderstellen dan wel op een wagen zal worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling de Sch 183 over land te bergen. Als dit p'an slaagt, zal de kotter over de weg naar er. scheepswerf worden gebracht. MARKTBERICHTEN 9 April 3951 Prijzen Heilbot 3.03—2,00; gr. tong 2.50-2,35: gr.m. tong 2,50—2.25; kl.m. tong 2,45—2.10; kl. tong 1 1,30-1,56; kl. tong II 1,31—1,51; tarbot I 3,10-2,30, per kg. Tarbot II 120-114; tarbot III 91—84; tar bot IV 63-48; tongschar 93—89; schartong 33-29: gr.m. schol 77; kl.m. schol 92—62; kl. schol 166-15; kl. schol II 35—8; schar 24—8; v. haring 26-13,50; makreel 17—11.40; gr. schelvis 50—37; gr.m. schelvis 49—43; kl.m. schelvis 50—44; kl. schelvis I 45—40; kl. schelvis II 38-19; wijting 24—9,50; gr. gul 51-45: midd. gul 44—43; kl. gul 40—37; ham 66-58; kl. wolf 46—30; poontjes 158; kl. hoolvis zw, 24,50—13; kl. koolvis wit 32—30, per 50 kg Gr. koolvis zw. 192—90; gr. koolvis wit 40—32; gr. leng 74; gr. heek 88—82; gr. wolf 96—88, per 125 kg. Aanvoer 493 kisten tong en tarbot, 8 kisten heilbot, 40 kisten tongschar en schartong. 1440 kisten schol, 420 kisten schar. 830 kisten haring. 1940 kisten makreel, 575 kisten schelvis, 870 lasten wijting, 130 kisten kabeljauw en gul, 30 kisten leng, 4 kisten ham, 35 kisten wolf, 150 kisten poon, 340 kisten koolvis, 100 kisten diversen, Totaal 7387 kisten. Besommingen IJM 73 Hoop f 16.550: I.TM 125 Flamingo f 18.420; IJM Meclan f 17.530. RO 1 f1925; RO 9 f2830; IJM 204 f 1535; JM 129 f5980; IJM 75 f 8890; KW 159 f 3160; KW 108 f 960; KW 104 f 1840; KW 67 f3570; KW 86 f2430; KW 4! f3530; KW 78 f 2270; KW 65 f4310; KW 97 f1090; KW 130 f 2260; KW 39 f 1800; KW 22 f1030; KW 107 f 1030; KW 51 f1880; KW 84 f2110; KW 166 f 1730; KW 24 f 990; KW 169 f1902; KW 162 f1150; «f»; KW 161 f1720; KW 16 f 1330; KW 19 f 1100; KW 147 f 1590; KW 69 f2130; IJM 32 f320; IJM 228 f 1460; •5 30°; KW 210 f 510; KW 31 f670; KwïSSi £777 nm' KW 72 KW 34 f2420; BU 33 f 1720. «n trawler besomde f 18.620. hammen op een „instuif"-manier die regelmatig de „Instuif" !S 5 Neder]ands Hervormde Kerk in n ,ÏVezoeken gaan Zaterdagavond «n zeer bijzondere dam-avond beleven. jenenB.Dukel deze „Instuif" binnen stui- iT6en/e^klassen van de Comité- ei11? U° President Steijnstraat om halen n aar"jk dam-experiment uit te Smde wf 6 gaat name!i-'k een Z°SG_ "bkksem-simultaan-seance" weg- van de in«?i ndspelon" fe8en de beste groof ripm t"'eze Partij zal op een teïlïn ,°--9trSlebord in het speellokaal ven&ï"' De heer B' Dukel ««at bo de ioneeron paar damfragmenten voor geownd Hn, mt,eenzetten- De avond wordt ÏS vIhI i C' van Wijngaarden, houden Fri, *el4een °°gje in het zeil zal 31 belangstellirfg1 voorat S, enDp?efjte0nd ko™e" Willy Walden Thalia Tw! op de Planke" van het «Kift w .met de revue van René ^cundeerd dner H •n.ieuws'ZiJ worden ge- zoals Lizzy Vain "e aodere artisten, Keiling "Lip Herbert J°eks, Thom de „Dancing T n«Ju1U»Sen' Jenny Simonis, zi^!e omufsHn J iGn voor de mu" B'ookhouiS McCarthyhe' 8ehee' Joh" Patronaat ?nDinsdag 10 A»r" Spelen'vVtt' ,m over Olympische Thalia 20 V Jmuiden' Raadhuis ft» 11 April gemeester; 14 totni?-r: sPreekuur bur- wethouder „an o, Hur: spreekuur J»IU, 20uuï SerW,JS- Bex' 20 uur: T van de straat". "«dams Vohkinnf jongen"' d00r Am" rtelÜng), neel- (Openingsvoor- Er is een diepgaand onderzoek gaande naar de mogelijkheden van de berging dezer thans wel zeer kostbare lading. Een deskundige, die in de loop der jaren meer stoute stukjes in zijn vaandel heeft weten te schrijven, heeft met assis tentie van een bevriende reder in de om geving van het wrak rondgeneusd en al kan hij nog geen definitief oordeel vormen over de bergingsmogelijkheden van de gaskolen, de papieren staan niet ongunstig en duikers zullen het wel weten te klaren. SCHEEPVAART IJMUIDEN Maandag 9 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sigvard van Helsingborg. Santa Ursula van Bremen. Durward van Grangemouth. Iris van Gothenburg. Bomma van Oslo. Deo Favente van Aarhus. Castillo Montiel van Hamburg. Val Bella van Kopen hagen. Clio van Abö. Hervord Bi-att van Varberg. Fairwood Oak van Swansea. Ru- dolf van Oxelosund. Frans Jurgen van Rot terdam. Selbo van Sande. Vertrokken zijn: Bernisse naar Bilbao. Libelle naar Bremen. Frisian Coast naar Rot terdam. Hecuba naar Antwerepn. Gevolg van de laatste bouwbeperkingen De beperking in de competentie van de gemeentebesturen betreffende het goed keuren van bouwobjccten, die onlangs door de minister van Wederopbouw cn Volkshuisvesting is afgekondigd, heeft de gemeente Vclsen min of meer in onzeker heid gebracht omtrent de verschillende plannen, die door haar gemaakt waren voor de bouw van drie gymnastiek lokalen. Deze behoeft thans ook de goedkeuring van de minister, zoals reeds bekend is gemaakt. Het gaat hier om het gymnastieklokaal, dat bij het gymnasium in Velsen-Noord zou worden gebouwd, het lokaal, dat aan de Pieter Vermeulen- en de Julianaschool in IJmuiden zou worden toegevoegd en het lokaal, dat een veel kleiner en gebrek kiger gymnastieklokaal in de Adolf van Nassauschool in Santpoort zou vervangen bij de verbouwing van deze school. Dit zijn alle drie objecten, die op korte ter mijn zouden worden verwezenlijkt. Er is alle reden te verwachten dat deze bouw enige tijd zal worden vertraagd nu het ministerie haar moet goedkeuren. En of er een fiat op deze plannen zal komen, moet ook nog worden afgewacht. De bouw van deze drie lokalen, die voor de ministeriële maatregelen zo zeker scheen is door het een en ander thans weer du bieus geworden. Het spoorwegnet hij Leiden ondergaat een belangrijke uitbreiding. Ten Noorden van de Haarlemmervaart zullen zes nieuwe viaducten komen, waarover de spoorbaan gelegd zal worden. Dientengevolge zullen het verkeer op de weg en de scheepvaart Ier plaatse geen stagnatie meer ondervinden. Een overzicht van de bouw van een der viaducten. „Jong Santpoort" gaat eerste lustrum vieren De bekende Santpoortse speeltuinvereni ging „Jong Santpoort", die haar tuin heeft achter de kleuterschool aan de Wüstelaan, werd in het jaar 1946 opgericht. De 14e April wordt het eerste lustrumfeest gevierd in de zaal „Zomerlust" aan de Hoofdstraat met een gevarieerd programma. Na een toespraak van voorzitter D. Keij- zer zullen „die Rooiroks", het gewaardeer de IJmuidense C.J.M.V.-gezelschap, con certeren; schetsen, een balalaika-kwartet en „twee jongens en een gitaar comple teren deze bonte avond. De Hoogoven-voetbal rolt verder Weinig krachtsverschil te merken Het voetbaltournooi voor personeel van Hoogovens en nevenbedrijven heeft thans de eerste week achter zich, waarin al twee inhaalwedstrijden zijn gespeeld. Dit gebeurde Zaterdagmiddag, waai door op het enige beschikbare terrein aan de Koningsweg niet minder dan vier wed strijden achtereen gespeeld moesten wor den. De uitslagen lieten weinig krachts verschillen zien: Lab Mekog verloor met 0-1 van Internationale II en bij de tweede inhaalwedstrijd tussen Ovenbouw I en Garage moest de laatste met 2-0 de punten afstaan. Tussen Timewriters en Verf ton was meer spanning, doch de schilders zege vierden met 0-1. Multis—Singerboys ein digde in 2-1. Maandagavond werd de ontmoeting Bouw I tegen Platenridders I gespeeld. De laatste ploeg was technisch de betere en geldt als een van de favorieten voor de laatste ronde. De Platenridders wonnen, ondanks flinke tegenstand, met 2-0. Het programma moest voor de komende dagen al weer worden gewijzigd, wat voor de organisatoren geen gemakkelijke taak werd. Teneinde de voorronde, die aanvankelijk eerst 19 Mei zou eindigen, wat vlotter te doen verlopen, wordt het schema zodanig gewijzigd, dat ingaande 23 April in plaats van één wedstrijd per avond er twee ge speeld kunnen worden. GRONDSTOFFENAANVOER VOOR PAPIERFABRIEK. Maandagavond is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweed se s.s. „Helvor Bratt", dat van Gothenburg (Zweden) een lading van 900 ton houtstof aanvoerde. „Watervliet" speelt „Wilde Rozen" De toneelclub van de buurtvereniging „Watervliet" zal het winterseizoen Zater dagavond in het Kennemer Theater beslui ten met een opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Wilde Rozen". Dit spel „van leed en hartstocht", geschreven door Joh. van Eekelen, wordt geregisseerd dooi de heer G. Janssen. De toneelvereniging „Concordia" regis seur de heer L. W. Boeree, zal het seizoen besluiten met de comedie in drie bedrijven door A. Praetly in de vertaling van Jan Teulings „Vogel vlieg de wereld in". „Concordia" geeft van dit stuk twee uit voeringen in gebouw Concordia op de Zaterdagen 14 en 21 April. Beide avonden worden besloten met een bal onder leiding van de heer D. Heemskerk en met muziek van „De Bianca's". De burgemeester van Beverwijk maakt bekend, dat een ontwerp van een plan tot partiële herziening van het uitbreidings plan „Centrum" het plan „Oostertuinen" van 9 April tot 7 Mei 1951 in uitvoerige kaarten uitgewerkt met de daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften ter ge meente-secretarie voor een ieder ter in zage ligt. Gedurende deze termijn kunnen bezwa ren tegen de vaststelling van dit plan bij de gemeenteraad worden ingediend PRIJZEN GRONDONDERZOEK IN DE ZOMER LAGER Door het Bedrijfslaboratorium grond onderzoek zal ook deze zomer de gelegen heid worden geboden om grondmonsters in te zenden en wel van 15 April tot 25 Juli. Dit' onderzoek'wordt „uitgesteld on- dex-zoek" genoemd, omdat het wordt ver richt op een tijdstip, dat het laboratorium past, waarbij het onderzoek van monsters tegen het normale tarief voorgaat. Maar omdat de voorjaars- en vroege zomer maanden voor dit laboratorium een aan zienlijk minder drukke tijd vormen, zal men bij dit „uitgesteld onderzoek" veel vuldig op de normale duur (4 a 6 weken) kunnen rekenen. FILMAVOND OVER ZWITSERLAND De personeelsvereniging der machine fabriek C. Maters V.C. zal op Donderdag 19 April in de bovenzaal van veilingge bouw ,,'t Centrum" het winterprogramma besluiten met een filmlezing over Zwit seriand. De heer H. Tiemstra, propaganda chef bij het Nationaal Zwitsers-Verkeers bureau te Amsterdam, zal een causerie houden, waarbij enige films zullen worden vertoond over het alpenland. CABARET-REVUE De toneelgroep „Het Masker" en het Masker Show-orkest „The Dio's" zullen Donderdag 19 en Dinsdag 24 April in het K.S.A.-gebouw een cabaret-revue op de planken brengen. Verder zullen de „Zin gende Transvalers" het Edelweistrio, La Argentina's en de Texas Rangers hun medewerking verlenen. NATUURWACHT WORDT NOG INGEDEELD De hoofden van scholen in Beverwijk waarvan leerlingen zich voor het werk van de „Jeugd-natuurwacht" hebben op gegeven, zullen dezer dagen een lijst aan het comité, dat dit werk organiseert, door geven met de namen van de kinderen, die zij er voor hebben aangewezen. Hopenlijk zal deze of de komende weck de defini tieve samenstelling van de natuurwacht bekend worden, zodat de vrijwillige wachtdiensten zeer binnenkort kunnen beginnen. „GIETELINGEN" GAAN KLEINKUNST ZIEN Donderdag 19 April zal in het Kcnne mer Theater het kleinkunst-ensemble van Kees Stet voor de vereniging „De Giete ling" optreden met een propgramma van muziek, goochelexperimenten, Westfriese voordrachten, sketches onder het motto „Voor elck wat wils". Dinsdag 10 April Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De Zuidzee zondares". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De klok kenluider van de Notre-Dame". Woensdag 11 April Bioscopen: Zie Dinsdag. In de gisteren in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem gehouden algemene vergadering van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden, een rede uitgesproken, waarin hij opmerkte, dat sedert de laatste vergadering de toen zich reeds boven onze welvaart samenpakkende wolken,"zich ver enigd hebben tot een donker uitspansel. De algemene wereldtoestand vormt een bedreiging voor de welvaart der wereld en de internationale handel, waarin het bloembollenvak is ingeschakeld, staat voor rote problemen. Spreker is er van over tuigd, dat het vak bereid is, zij het wel licht niet zonder te murmureren, in dat gene wat absoluut noodzakelijk is, het zijne bij te dragen. Dan moet ook de staat in de eerste plaats alle perfectionisme ver mijden en alle niet noodzakelijke be moeiingen afkappen en ten tweede moet worden gezorgd, dat niet wederom de kleine en kleinere zelfstandigen beneden het voor hen sociaal verantwoorde mini mum worden neergedrukt. Spreker vervolgde, dat met grote be langstelling het komende exportseizoen tegemoet wordt gezien. De oplossing van Duitsland's financieel-economische moei lijkheden zal mede in grote mate voor dit seizoen beslissend zijn; wij kunnen slechts hopen dat zulk een oplossing te rechter tijd zal worden gevonden en voor de ex port bevredigend moge zijn. Ook de uit voer naar Engeland zal aan de gekoesterde verwachtingen moeten beantwoorden, wil het bloembollenvak een redelijk jaar tege moet gaan. Door de onzekere vooruitzichten, de grote prijsstijgingen en de wens der rege ring om de investeringen voor de eerstko mende jaren zoveel mogelijk te beperken, heeft het hoofdbestuur tot zijn grote spijt moeten besluiten om de voorgenomen grote verbouwing van het Krelagehuis voorlopig uit te stellen. Wel zal de nood zakelijke en niet langer uit te stellen ver nieuwing van de verwarmings- en venti- latie-inrichting doorgang moeten vinden. De daarmede in verband staande verplaat sing van het ketelhuis in het geheel dei- toekomstige verbouwing zal, indien het hoofdbestuur daarvoor vergunning kan krijgen, in de komende maanden tot stand worden gebracht. Gehoopt wordt dat spoedig een zodanige ommekeer in de wereldverhoudingen zal ontstaan, dat ook de rest van het verbou- wingsplan tot uitvoering kan komen. In middels stelt het hoofdbestuur voor, reeds zoveel mogelijk voor dit doel gelden te reserveren. Spreker zeide te beseffen dat het uitstel dezer verbouwing voor de meeste leden een grote teleurstelling is, doch hij kan slechts verzekeren dat deze teleurstelling voor het hoofdbestuur dat zozeer van nabij de ongemakken der hui dige situatie ondervindt, wel het aller grootste is. Tenslotte deelde spreker mede dat in het kader van een betere samenwerking tussen de vereniging en het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten het hoofdbestuur be sloot aan de uitnodiging van het bestuur van het B.V.S. te voldoen om spreker af te vaardigen naar de vergaderingen van de Commissie van Bijstand. Hiermede is op een zeker acceptabele wijze een einde ge komen aan een volkomen onbevredigende toestand, zonder dat het karakter van de vereniging als vrije en onafhankelijke vak organisatie wordt aangetast. Op een vraag van de afdelingen Voor hout en Harenkarspel om het Krelagehuis niet meer op beursdagen te verhuren, ant woordde de voorzitter, dat de damesbeurs een belangrijk bedrag aan huur betaalt. Dat bedrag kan niet gemist worden voor een goede exploitatie van het gebouw. Voorts deelde spreker mee, dat bij uitstel van de verbouw van het Krelagehuis de bijdrage van de gemeente Haarlem niet verspeeld zal worden. De afdelingen Noordwijkerhout en Voor hout informeerden of het garantiefonds voor de Flora 1953 door de stijging der kos ten groot genoeg is. De voorzitter merkte op, dat de op zet van de Flora 1953 zodanig moet zijn, dat er geen tekort moet ontstaan. Mocht dat wel het geval zijn, dan moet dat niet zo erg zijn. Het succes van de tentoonstel ling mag niet afgemeten worden met een sluitende exploitatie. Het vak maakt im mers veel reclame in binnen- en buiten land. Bovendien trekken Haarlem, Heem stede en vele andere gemeenten in het Wes ten van het land vele toeristen. Het juiste bedrag van het garantiefonds is niet te zeggen, omdat nog toezeggingen verwacht worden. Het bedrag kan op 350.000 ge schat worden, hetgeen neerkomt op 50% van het budget. De leden van Bloembollen cultuur zullen niet behoeven bij te dragen; alleen zal gevraagd worden mee te werken, dat succes bereikt wordt. „Keukenhof" leverde vorig jaar aan entréegelden een be drag van 300.000 op. Spreker is niet be vreesd, dat Flora minder bezoekers zal trekken. De gehele tuinbouw verleent im mers medewerking. Het speet spreker dat er concurrentie van „Keukenhof" te ver wachten is, doch hij hoopte dat de kleine groep vakgenoten de onderneming van het gehele vak geen schade zal aandoen. Moge lijk is nog ovex-eenstemming te bereiken. De afdeling Wassenaar vroeg of de loop der omstandigheden geen aanleiding is na te gaan of de Flora al of niet moet door gaan. De voorzitter antwoordde, dat reeds geruime tijd geleden besprekingen zijn gevoerd. De directie van „Flora 1953" houdt rekening met de vraagstukken van deze tijd. De meeste hiervan zijn reeds opgelost. De tentoonstelling brengt zoveel deviezen op, dat het niet te verwachten is, dat het kleiner bedrag aan investeringen onver antwoord genoemd kan worden. De baantraining begint weer Zaterdag trokken enige D.E.M.-athle- ten naar Sloterdijk, om deel te nemen aan de propaganda-veldloop, welke werd georganiseerd door N.F.C. uit Medenblik op verzoek van de geza menlijke sportverenigingen uit de Wieringermeer. Het parcours was zeer zwaar door de voortdurende regenval en er kwamen bovendien enige zware hindernissen in voor. De A-B-C en D-klassers startten teza men met tijd-handicap. De wedstrijd werd gewonnen door Bobeldijk van de organiserende vereniging, die luide werd tiegejuicht door het talrijke publiek en die een crack genoemd mag worden in zulke zware veldlopen. Henk Adrichem werd een goede tweede, na een mooie strijd met Bobeldijk, in wie hij uiteindelijk zijn meerdere moest er kennen. Ton v. d. Plas (D-klasse) liep een zeer goede race en eindigde als 6e in totaal, wat hem een tweede plaats ople- vex-de in de D-klasse. Bij de junioren was Wim van Straalen ook best op dreef en eindigde als 7e, kort daarop gevolgd door Harry Hamers, welke als 8e eindigde. Paul de Vilder eindigde als 13e. De D.E.M.-mensen kunnen op een goede race terugzien. Nu zo langzamei'hand het baanseizoen weer gaat naderen, gaat de athletiek- afdeling van D.E.M. de duin- en indoor- training weer beginnen. Op Donderdag 12 April zal 's avonds een begin worden gemaakt met de baantrai ning onder leiding van de heer Holle boom. Dit is tevens het begin van de meer gespecialiseerde training voor de diverse nummers, waarop de athleten en athletes het komende seizoen zullen uitkomen. De winkelierscombinatie „Plan West" zal hedenavond haar tweede jubileum voorstelling geven. De bekende Haarlemse toneelgroep „Alberdingk Thym" zal nog maals opvoeren het blijspel „Twee oor vijgen". Aagtedijk, 8 v. Norfolk n. Albany Aagtekcrk, 8 te Penang. Alamak, pass. 8 Perim. Alhena, 7 te Antw., 12 R'dam verw. Alioth, 7 te Rio Grande. Altair, 9 v. Recife te Bahla. Amsteldtep, 8 v. Suez. Amstelkerk, 9 te Luanda v. Lagos. Amstelstad, 8 v Madras. Amstelvaart, 8 te Calais. Almdijk,8 v. Corpus Christi n. Mobile. Alphacca, 9 v. Santos te Victoria. Averdijk, 9 pass. Viissingen v. Antwerpen. Aludra,, 9 20 u. te R'dam verw. Ariadne. 7 v. A'dam n. Genua. Akkrumdijk, 9 te Antwerpen. Adinda, 7 v. Pladju te Lieuchien. Algenib, 8 375 m. NO. Azoren. Armllla. pass. 9 Anamba eil. Bintang. 9 te Boston. Blitar, 8 te Suez. Bonaire, 8 v. Demerara te Paramaribo. Borneo, 8 rede Semarang. Britsum, 8 te Tamatave. Baarn, 8 te Rotterdam. Bantam, pass. 8 4 u. Ouessant. Beverwijk, pass. 8 Finisterre. Blommersdijk, 8 te Antwerpen. Bacchus. 6 v. New York n. Inagua. Breda, 9 te Guayaquil. Bandjermasin, 8 te Soerabaja. Baud, 8 v. Belawan te Singapore. Bengkalis, 8 G90 m. NO. Bermuda. Caltex Leiden, pass. 8 Malta. Caltex Nederland, pass. 8 Lissabon. Caltex The Hague, pass. 8 bij Malta. Castor. 8 te Trinidad. Castelbianco, 3 v. Aden. Cottica. 7 v. Dover n. Madeira. Congcstroom, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Camphuys, 8 v. Dongala te Tolitoli. Casablanca, pass. 8 Finisterre. Ceram, 8 v. Bremen n. Antwerpen. Corilla. pass. 8 Muscat. Castor. 9 v. Trinidad n. Inagua. Delfshaven, 9 te Las Palmas. Drente, 7 v. Penang n. Port Swettenham. Dorsetshire. 10 bij Kp. Guardafui verw. Dalerdijk, 7 v. Los Angeles n. R'dam. Diemerdijk, 8 v. Balboa n. Los Angeles. Delftland, pass. 8 Ouessant. Elmlna, 8 v. Accra n. Takoradi. Esso Den Haag, pas. 8 Mona eil. Edam, 7 v. New York n. R'dam. Eemdijk, 9 te Havanna. Eendracht, 7 v. Casablanca n. Antw. en R'dam. Eemland, 12 IJmuiden verwacht. Ena (t). 9 400 m. O. Curagao. Friesland, pass. 6 23 u. Kp. Guardafui. Felipes, 7 v. Pladju n. Soerabaja. Garoet, 7 rede Belawan. Gaasterland, pass. 8 Wight. Groote Beer, 8 350 m. Z.ZO. Christmas eil. Ganymedes, 8 GOO m. Z.ZO. Barbados. Heemskerk, 9 v. Sydney te Brisbane. Heelsum, 7 v. R'dam n. Hamburg. Hera, 8 te Amsterdam v. Bremen. Himalaya (emigr.), 5 v. Melbourne n. Sydney. Hoogkerk, 7 te Mombassa n. Tanga. Hestia. 7 v. Bucnavontura n. Cristobal. Heelsum., 9 v. Hamburg n. Bremen. Hersilia. 8 G75 m. NO. Barbados. Hermes. 7 950 m. NO. Sombrero. Indrapoera, pass. 7 Kp. Bougaroni. Ino, 7 v. Amsterdam. Ilos, 8 v. Port au Prince n. Gonaves. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 9 Kreta. Jupiter, 7 te Antwerpen n. A'dam. Kedoc, 7 v. Macassar n. Semarang. Katwijk, 7 v. R'dam n. Civita Vecchia. Kertosono. 8 7.30 u. te Antwerpen. Kota Inten. pass. 9 2 u. Ouessant. Kapuas, pass. 8 Burlings. Karossa, 8 v. Biak te Manokwari. Karsik, 8 v. Parepare na Toll. Langkoeas, 8 rede Makassar v. Soerabaja. Leerdam. 8 te R'dam v. New York. Lemsterkerk, 8 bij Runsal Jebel. Linge 8 v. R'dam n. Aviles. Leuvekerk, 9 v. Bandarshapur te Khorramshar Loosdrccht, 9 v. Port Said n. Marseille. Lutterkerk. 8 v. R'dam te Hamburg. Mentor, pass. 7 Ouessant. Minjak. 8 v. Port Said. Mijdrecht, 8 te Sandefjord. Mariekerk, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Meliskerk, 9 te Antwerpen. Maas, 10 v. New Orleans te Curagao verw. Macoma. 8 v. Palembang n. Singapore. Malea, pass. 8 Perim. Mitra, pass. 7 Ceylon. Molenkerk, 8 nog te Khorramshar. Musi, 7 v. Ambon n. Boeton. Marpessa, 8 500 m. Z.t.O. Karachi. Modjokerto, 3 240 m. ZO. Minicoy. Mentor. 9 te Antwerpen v. Haifa. New Australia, pass. 8 Straat Soenda. Noordwijk, 7 v. R'dam n. Civita Vecchia. Noordam, 7 v. New York n. R'dam. Nestor, pass. 7 Ouessant. Oranje Fontein. 9 te Durban. Oranjestad, 9 v. Maracaibo te Kingston. Ootmarsum, 8 300 m. MW. Azoren. Ovula. 8 v. Miri te Balikpapan. Overijsel. 8 400 m. N.NW. Diego Garcia. Parkhaven. 8 te Newport News. Poseidon, 9 v. Porto Cabello te Guanta. Prins Philips Willem, 8 te Hamburg. Prins Frederlk Hendrik. 7 v. Antw. n. Hamburg Papendrecht (t). 8 315 m. NO. Fayal. Rotti, 7 te Sorong v. Makassar. Roma. 8 te R'dam v. Djakarta. Rijn, verm. 10 v. Huelva n. Sluiskil. Rufina, 8 v. Kingston te Trinidad. Rijn, 7 v. Huelva n. Sluiskil. Rondo. 8 240 m. NO. Madagascar. Rotula (t). pass. Ras al Hadd. Saparoea, 7 v. Suez. Sliedrechl. pass. 8 Malta. Stad Maastricht, pass. 8 Finisterre. Salatiga, pass. 7 Wake eiland. Sibajak. 9 bij Djcddah. Stad Arnhem. 7 te R'dam v. A'dam. Sarpedon, 9 te Maracaibo. Stad Maassluis, verm. 11 v. Pepcl n. IJmuiden. Sinabang. 7 te Mcnlaboh. Stanvac Benakat, 9 te Belawan. Stanvac Pcndopo, 7 geankerd Port Swettenham. Schiedijk, 9 te Antwerpen n. Hamburg. Tamo. pass. 3 Finisterre. Tarakan, 7 te Ilolehaven. Tawali. 8 te Port Said. Tibia, 7 v. Buenos Aires n. Curagao. Titus, 7 v. Algiers n. Lissabon. Tjibesar, 7 v. Bangkok n. Singapore. Tjikampek, 8 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Tjisadane, 8 te Mauritius. Triton. 8 v. Turks Island n. Philadelphia. Tankhaven I 7 v. Bangkok n. Sungeigerong. Tankhaven II, 7 v. Palembang n. Tj. Uban. Tankhaven III. 8 v. Pladju n. Singapore. Tasman. 9 te Singapore v. Hongkong. Telamon, 7 v. New York n. Turks Island. Tji'oadak, 7 v. Soerabaja te Semarang. Tomori, 3 v. Makassar n. Djakarta. Teiresias, 8 300 m. W.t.N. Dondrahead. Tiberius, 8 360 m. NW. Trinidad. Vcendam, 10 New York verwacht. Tussen wal en schip. De 63-jarige tremmer A. Willems uit de Elzenstraat, is Maandagmorgen omstreeks 11 uur, toen hij zich aan de Zuidzij aan boord van de traw ler „Schoorl" wilde begeven, uitgegleden en tussen wal en schip in het water geval len. Hij raakte daarbij de beschoeiing en de scheepswand en kreeg een hoofdwond en een ribfractuur. Nadat de man op de kant was geholpen verleenden dr. De Vries en de heer Bakker eerste hulp. Hij is later in het Anthonius- ziekenhuis opgenomen. Alleen platvis duur. De Maandag- markt kon de rondvisnoteringen weinig goeds brengen: zelfs schelvis kreeg een tik en daalde tot 19 voor de braat en' de klein middel en grotere soorten konden het niet hoger brengen dan tot 50 per kist, terwijl de onderkant-prijs bij de 37 per kist lag. Met de wijting was het ook al niet best: grote soorten konden eerst nog 24 per kist opbrengen, maar ze zakten in latere afslagen tot 16 per kist en de kleintjes konden nog maar net vrij blijven van de opvangregeling met 9.50 per kist. Ook makreel was iets goedkoper, hoewel ze wist stand te houden op 17 per kist voor de grote soorten en 11 tot 13 voor de kleinere broeders. Platvis was daarentegen peperduur en steeg zelfs; kleinmiddelschol deed bijvoor beeld 92 per kist en schol 2 varieerde van 25 tot 23 per kist, terwijl mooie soorten het nog brachten tot 35.... de kleine schol 2 werd later op de dag daaren tegen aan de visverwerkende industxrieën toegewezen. De fijnvis blijft stabiel zodat de grote tong v/eer 2.50 tot 2.31 op bracht en de tong 2 1.51 tot 1.31 per kilo. De totale aanvoer op de Maandag- markt bedroeg ruim 7300 kisten, waarvan 500 fijnvis, 1440 schol, 830 haring, 1900 makreel, 870 wijting en 575 schelvis. Zuinig tot goed. De Hoop, die Maan dag aan de hal kwam, besomde na een 12- daagse reis 16.500, de Flamingo 18.420 voor een 12-daagse reis, de Medan 17.530 voor een 9-daagse reis en de Vios sleepte als topscorer 18.600 na een 12-daagse reis uit het vuur. Van de loggers was de IJM 75 de hoogste aanvoerder, voor een gecombineerde aanvoer besomde de Gorre- dijk 8890. Verder deden de Shamrock nog 5980 en de KW 65 4310. De besommin gen van de weekloggers varieerden van 1000 tot 2000. Liggen blijven. Behalve de loggers KW 140, KW 34, VL 85, VL 61, KW 129, KW 124, VL 166 en VL 8 die Maandag verstek lieten gaan en een gezamenlijke aanvoer van 1170 manden losten, was van de trawlers de Thorina aan de afslag met een aanvoer van 10 kisten tarbot, 40 grote schelvis, 100 stijve kabeljauwen, 70 wijting, 10 kleine poon, 900 makreel, 90 haring, 10 dichte wijting en 25 radio. Ruime voorraad. De Woensdagmarkt zal flink voorzien zijn: de Assan Reis komt van IJsland met 540 kisten kabeljauw, 400 schelvis, 220 koolvis, 60 wijting, 80 diver sen en 800 stijve kabeljauwen. De Petten zal ook van IJsland binnen zijn met 180 kisten schelvis, 250 koolvis, 20 roodbaars, 200 kabeljauw en 140 diversen. Behalve de Limburgia, waarvan tot heden nog geen aanVoeropgave is binnengekomen en de Tzonne met ruim 1400 kisten, kunnen er nog enkele Noordloggers worden verwacht. Claes naar huis. De Claes Compaen, die Zaterdag aan de thuisstoom begon van IJsland met het doel de Donderdagmarkt te halen, heeft 200 kisten schelvis, 400 kabeljauw, 500 koolvis. 220 roodbaars, 10 platvis, 40 kuit en 250 stijve kabeljauw onder de luiken. Er is nog niet uitgemaakt, of de bestemming IJmuiden of Grimsby wordt. Lek. De Deense kotter E 212 die van morgen aan de afslag was met 20 manden vis, moest IJmuiden aandoen met lekkage in het voorschip. I11 en uit. Maandag kwainen binnen; KW 124, VL 166, 83, IJM 75, 33, E 212. Naar zee vertrokken: SCH 242, IJM 240, 229, 230. VD 60. UK 70 en IJM 38. Van Riebeeck. 9 tc Djakarta. Van Hcutsz, 8 v. Singapore n. Hongkong. Weltevreden, 7 te Penang. Winterswijk, 7 v. Caibarien n. Nederland. Woensdrecht, pass. 8 Ras Fartak. Willem Barendsz. pass. 9 Las Palmas. Westland, 7 v. Las Palmas. Waal, 7 v. Port au Prince n. Houston. Waikelo. 9 v. Soerabaja te Makassar. IJsel, 8 te Antwerpen v. Hamburg daarna A'dam Zijpenberg. 11 Baltimore verw. KLEINE VAART Arnoudspolder, verm. 9 v. Londen n. R'dam. Bernina, 8 v. R'dam le Gothenburg. Barendsz. 7 v. Londen te Caen. Claes Compaen, 6 v. Bilbao te Bordeaux. Coolhaven, 7 v. Rouen n. Casablanca. Corona, 8 v. Hamburg te Shoreham. Dacapo, 9 v. Esbjerg te Bilbao verw. Domburgh, pass. 8 Finisterre n. Duinkerken. Dorinda, 8 v. Stanlow n. Ballina. Elisa, 7 v. Casablanca te Port Lyautey. Ellewoutsdijk, 9 v. Roscoff te Portsmouth. Flandria, 8 v. Duinkerken tc Le HaVre. Ferocia, pass. 8 Start Point. Hast HI, 8 v. Kopenhagen te Parijs. Henk. 7 v. Liverpool n. Rouen. Ingeborg. 7 v. Frederikstad n. Vlaardingen. Import. 6 v. Marseille n. Casablanca. Jakob Oorburg. 10 v. Waterford te Londen verw. June. 8 v. Port Talbot tc Bordeaux. Leuvehaven, 9 v. Gothenburg te R'dam verw. Matthew. 9 v. Londen n. Casablanca. Mulan, 8 v. Antwerpen te Horsens. Mercurius. 7 v. Huil n. Keadby. Merel. 7 v. Londen n. Grangemouth. Mcike, verm. 10 v. Antwerpen n. Lissabon. Merak. 9 v. R'dam n. A'dam. Mizar, 6 v. Bordeaux n. Agadir. Nieuwland, 8 te Grangemouth v. R'dam. Nottingham, 7 v. Harlingen n. Goole. Oceaan. 8 v. Glasgow te Partington. Oise. 7 v. A'dam n. Parijs. Oranje. 9 v. Hamburg te R'dam verw. Poortvliet, 7 v. Antwerpen n. Oslo. Palma, 8 v. Vlaardingen te Sandefjord. Prima. 8 v. Londen te Gent. Pacific 7 v. Antwerpen te Mostyn. Rema, 7 v. Cork te Fremington. Remmert, 9 v. Antwerpen te Oporto verw. Saba. 8 v. Swansea te Granville. Silvretta. 8 v. Gothenburg n. Rouen. Spes, 7 bij Skagen. Strijpe, pass. 8 Goeree. Sambre, 7 v. Parijs n. R'dam. Seaham, 7 v. Harlingen n. Leith. Spora, 7 v. Nar.tes te Port Lyautey. Taurus, 7 v. Grangemouth n. R'dam. Timor, pass. 9 Dungeness. Texel. 8 v. R'dam le Bremen. Urmajo, 7 v. Wilhelmshaven n. Huil. Valbella. 9 v. Nakskov te A'dam. Vrede, 8 v. Antwerpen te Bohus. Vivo, 7 v. Bremen te Dundee. Wilpo, 7 geankerd Haifa. Westropa, 7 v. Liverpool te Amsterdam. Westlaan, 8 v. R'dam te Bremen. Wickenburgh, 7 v. Boi'dcaux n. Casablanca. SLEEPVAART Atlantis, 7 v. Bizerta n. Remoens. Ebro, 8 v. Swansea n. R'dam zonder sleep. Hudson, met 2 bakken 7 36" 04" N. 5' 19" W. Noordzee, 7 v. Durban n. Nacala. Poolzee, met kraan 7 34' 04" N. 22' 47" O. Thames, met tanker Roland 7 36' 52" N. 0' 38" O, Zwarte Zee, met hopper zuiger 7 29' 59" N. 74" 31" West.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3