3 IJMUIDER KLEDINGMAGAZIJN Engelse Quakermissie gaat in Moskou met de „gewone man" spreken De man die uit Egypte kwam. -Clowntje Riek a!le artikelen Gunstiger bedrijfsresultaten bij N.Z.H. Als een noodzakelijke aanvulling op het werk der confererende diplomaten Nederlandse coureurs gedupeerd door vreemde Duitse beslissing Vliegende vissen Hevea keert 6% uit Koningin Elisabeth van België erelid der Bachvereniging Nederlandse Handel Mij. keert 8% dividend uit Circus Strassburger komt Maandag in Heemstede Minister Van Maarseveen over de kwestie Finsterwolde AL ONZE PRIJZEN ZIJN DOORGESTREEPT 11 Verkoop van met grote korting tot toe Dividend op 4 pCt gehandhaafd Nieuwe paspoortenregeling zal niet hinderlijk zijn Voor de kinderen Televisie hoofdschotel op AVRO-vergadering Zomercompetitie ZATERDAG 7 JULI 1951 (Van onze correspondent in Londen) Zoals reeds eerder gemeld werd, zullen zeven leden van het Brits-Amerkiaanse „genootschap der vriendeh", die vanouds de „Quakers" worden genoemd, een missie ondernemen naar Moskou. Een lid der dele gatie is Paul Cadbury, wiens familie steeds een actieve rol in de Quaker-beweging heeft gespeeld. Een redacteur van het libe rale dagblad de „Manchester Guardian" gaat ook mee op reis. Er zijn geen commu nisten bij het gezelschap en ook geen com munistische „meelopers". Het is de eerste maal in de afgelopen jaren, dat de Russen een groep vooraan staande niet-communisten in hun land toe laten. De Quakers zijn, zoals men weet, men sen, die op grond van hun goedsdienstige overtuiging door humanitair werk de internationale broederschapsgedachte wil len dienen. In de oorlog hebben zij achter de schermen veel gedaan tot redding van slachtoffers en leniging van nood. Ook in ons land werkten zij, in de begintijd zelfs met toestemming van de bezetters. Zij gaan thans naar de Sovjet-Unie om daar met allerlei Russen te praten over practische mogelijkheden om de spanning tussen Oost en West te verminderen. Zij maken zich hoegenaamd geen illusies, maar achten het toch van groot belang, dat dood gewone partciulieren met soortgelijke men sen achter het IJzeren Scherm dingen kun nen bespreken, die voor politici meestal taboe zijn. Meer dan drie eeuwen laten de Quakers hun vredesgeluid horen. Met Rusland kwa men zij al vaak in aanraking. Drie hunner gingen destijds naar de Tsaar om te trach ten, de Krimoorlog te voorkomen. Het was de Quaker Daniel Wheeler, die de moeras sen rond St. Petersburg drooglegde en landbouwgrond schiep, welke als de beste in Rusland wordt beschouwd. Vele malen vóór de revolutie hebben de Quakers in Rusland hongersnood gelenigd. In de eerste tijd van de revolutie zelf distribueerden de Quakers voedsel en medicamenten onder de Russische bevolking. Een arts, die tot de Quakers behoorde, werkte tot 1937 in het Sovjet-departement van Gezondheid. Toen een werkgroep der Amerikaanse Quakers in 1948 de Nobelprijs voor de vrede ont ving, besteedde deze het geld voor de aan koop van streptomycine, dat aan het Rus sische Rode Kruis werd geschonken. Ook „op lager niveau" goeds te bereiken is wat De reis van de zeven is niet uit de lucht komen vallen. Enige tijd geleden vond op een Engels buitengoed een discussie plaats door enige prominente Quakers met dr. Korneichuk, president van het parlement der Oekraine. Verder waren aanwezig een Italiaans communistisch Kamerlid, een Franse schrijver, een Belgisch Kamerlid en een Pools auteur. Alle buitenlandse gasten waren leden van de communistische „we- reldvredesraad". De Quakers vertelden hun openhartig hoe het communisme hen ver ontrustte en zeiden, dat zij de vredesge zindheid wilden aanmoedigen, welke zo zeer gemist wordt in het vijandige pers en radio-commentaar uit Moskou, Praag, Warschau en Peking. Zij erkenden dat der gelijke klanken ook in het Westen ge hoord konden worden, vroegen zich af, hoe vrede in een dergelijke atmosfeer mo gelijk zou zijn en deden een beroep op Rus sische merewerking om de wolken van wantrouwen en verdachtmakingen, die over de wereld hangen, uiteen te drijven. Het eerste resultaat van deze discussie is nu dat de Quakers thans naar Moskou gaan om te getuigen van hun goede wil, al weten zij, dat velen hun schouders zullen ophalen over hun kinderlijke poging. Zij gaan dan ook natuurlijk niet in de ver wachting, de koers der wereld te kunnen veranderen, maar omdat zij weten te spre ken uit naam van millioenen, die in de „grote politiek" meestal vergeten worden. Zij beschouwen hun missie als een nood- Na het incident, waarbij de bokser Sugar Ray Robinson het slachtoffer werd van een zonderlinge uitspraak van een Duitse scheidsrechter, blijken ook de Heemsteedse coureurs Beels en Richardson door een merk waardige beslissing getroffen te zijn. Ri chardson en Beels, die vorige week respectie velijk eerste en vierde werden in de race voor 5C0 cc.-wagens op de Berlijnse Avus- baan, kregen na de race wél hun ere-metaal, maar' de enveloppe met de geldprijzen (te- samen 2000 Mark) werd niet uitgereikt. Na informatie bleek, dat dit een strafmaatregel was, omdat de Nederlandse rijders een andere deelnemer, de Duitser Franck, die derde werd, niet zouden hebben laten pas seren. Hoewel de Avus-baan breed genoeg is om met drie wagens naast elkaar te rijden, de Beels-rijdérs voortdurend achter elkaar hadden gereden en hen nergens de blauwe vlag (andere deelnemer wil passeren) was getoond, bleven de Duitsers bij hun merk waardige beslissing. Het onzinnige hiervan is, dat men hen wél op hun plaatsen in het klassement handhaafde. De KNAC zal zich thans met dit geval gaan bemoeien. De KLM zal binnenkort gaan onderzoe ken hoe het vervoer van tropische vjssen door de lucht het best kan geschieden. Zij heeft zich daartoe in verbinding gesteld met een handelaar in tropische vissen, die in de loop der tijden nauwkeurig aanteke ning heeft gehouden van alle omstandig heden, die het vervoer van tropische vis sen kunnen beïnvloeden. Het is de bedoeling dat het transport van deze vissen door de lucht van het begin tot het einde wordt nagegaan. Daarbij zal speciaal gelet worden op omstandigheden, die nog niet bekend zijn. Zo heeft men zich de vraag gesteld: „Wordt een vis lucht- ziek?" In het afgelopen jaar was door een be langrijke vergroting van de omzet de gang van zaken bij de N.V. Verenigde Neder landse Rubberfabrieken te Heveadorp al leszins gunstig, aldus het verslag over 1950. Tezamen met de onverdeelde winst per 1 Januari 1950 ad 299.832 geeft de balans een winstsaldo aan van 539.327, waaruit 6 procent dividend wordt voorgesteld. zakelijke aanvulling op het vaak vruchte loos lijkende werk van diplomaten en staatslieden, die doorgaans aan starre for mules zijn gebonden, waarbij het huma nitaire element vaak uitgesloten lijkt. In dien uit dit bezoek der Quakers iets blij vends zou voortkomen, zij het op een ander niveau dan het politieke, dan zou dit initia tief de moeite waard zijn geweest. Men mag slechts hopen, dat het niet voor valse propaganda zal worden misbruikt. De zeven vliegen op 14 Juli via Amster dam en Praag naar Moskou en zullen twee weken in Rusland blijven. De delegatie hoopt de leiders der Russische Orthodoxe kerk en van andere godsdienstige groepen te ontmoeten. De Quakers zullen weigeren massavergaderingen toe te spreken. Twee hunner kennen Russisch. Aan de generale repetitie, die gister avond in de Grote Kerk te Naarden werd gehouden van Bach's „Hohe Messe" werd een bijzonder cachet verleend door het be zoek van Koningin Elisabeth van België, die de uitvoering bijwoonde. Na de uitvoering werd zij ontvangen in het Naardense raadhuis. Jhr. J. C. E. de Ranitz. voorzitter van de Nederlandse Bachvereniging. installeerde haar in een waarderende toespraak als ere lid der Nederlandse Bachvereniging. Spreker schetste de grote verdiensten van de Koningin voor het muziekleven en wees op het grote concours van violisten in Mei in Brussel gehouden. In de onder presidium van de heer O. J. baron Collot d'Escury gehouden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de Nederlandse Handelmaatschappij N.V., bracht de directie verslag uit omtrent de gang van zaken van de vennootschap over het boekjaar 1950. De balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1950 werden daarop vast gesteld. Het dividend over 1950 werd be paald op 4 pet. voor de preferente en 8 pet. voor de gewone aandelen. Vcor houders van gewone aandelen zal de gelegenheid worden opengesteld tot een nader te be palen datum 5 pet. dividend in gewone aan delen te ontvangen. Maandagmorgen vroeg komt de lange extra-trein van het Nederlandse circus Strassburger uit Alkmaar naar Haarlem, een trein, die ditmaal meer dan 70 wagens vervoert, omdat er voor het waterballet zoveel extra-materiaal nodig is. Zo zijn er drie grote tankwagens, een pompwagen, een verwarmingswagen, en natuurlijk ook een machine die de kracht levert, om alles in beweging te brengen. Vooi-ts nog extra wagens voor het vervoer van het eigenlijk materiaal van het waterballet. Er is extra- personeel geëngageerd en een troep ballet meisjes onder leiding van balie tmeester Frankly uit Amsterdam, die tevens mee doet in de romantische Wild-West show „Hallo Texas". In de waterpantomime, waarbij tiendui zenden liters water de piste binnenstromen, werkt ook het gehele personeel mee. Men ziet er prachtige kleurfonteinen en licht effecten. Van het circensisch gedeelte, dat geheel uit nieuwe nummers bestaat, noe men we behalve de paarden in nieuwe dressuren en de jonge baby-olifanten, die een Hollandse klompendans uitvoeren, een gemengd roofdierennummer van leeuwen en tijgers, een Nederlands luchtnummer enzovoort. Circus Strassburger zal dit seizoen geen voorstellingen in Beverwijk geven. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot voorziening in het bestuur in Finsterwolde zegt de minister van Binnenlandse Zaken onder meer: Dat de gemeenteraad van Finsterwolde geëlimineerd zou worden uit overwegingen van buitenlands-politieke aard en niet uit hoofde van door dat college gemaakte fou ten, kan slechts betoogd worden door hen, die weigeren de hand in eigen boezem te steken en daardoor gedwongen zijn de redenen van het ingrijpen te zoeken op een plaats, waar zij niet liggen. Pogingen om deze leden, wier opvattingen omtrent de beginselen van behoorlijk bestuur funda menteel verschillen van die der regering, van het onjuiste van hun visie te overtui gen, zijn dan ook helaas bij voorbaat tot vruchteloosheid gedoemd. De regering zal bijzondere belangstelling schenken aan de maatschappelijke toestan den, welke de achtergrond vormen van de ontstane moeilijkheden. Met het provin ciaal bestuur van Groningen, dat van de toestanden ter plaatse nauwkeurig op de hoogte is, zal overleg worden gepleegd over de maatregelen welke zouden kunnen wor den genomen, om de spanningen in dit ge bied zoveel mogelijk te verminderen. De bevordering van meer werkgelegenheid in deze streek zou daartoe een belangrijke bijdrage kunnen leveren. KORT VERHAAL DOOR FERDINAND LANGEN ADVERTENTIE Bijv EGYPT. KATOENEN 3ASSEN NU 20 KHAKI 30NGENSPAK3ES NU 4.— KAMGAREN COSTUUMS NU 59.— SPORTCOLBERTS NU 17.50 OOSTERDUINWEG 33 - IJMUIDEN-OOST - TELEFOON 4074 (v.h. Briniostraat en Driehuis) Gisteren werd in Amsterdam de alge mene vergadering van aandeelhouders der Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschap pij gehouden, waar de balans- en verlies- en winstrekening over het jaar 1950 wer den goedgekeurd en de directie décharge werd verleend voor het door haar gevoer de beheer. Uit de boeken bleek, dat de bedrijfsresuï- tatenrekening een voordelig saldo aanwijst van 363.111,20 (vorig jaar 129.165,74) en dat de verlies- en winstrekening een winstsaldo van 158.139,38 (vorig jaar 172.075,73) toont. Het grote verschil tus sen beide posten valt te verklaren uit een „Dotatie reserve bijzondere voorzieningen" van 173.923,37, waarvan overigens in het nog beknopter dan vorige jaren gehouden verslag geen aparte melding wordt ge maakt. Er zal evenals verleden jaar 4 dividend worden uitgekeerd, waarmee een bedrag van 147.500.is gemoeid. Voor perso neelsverenigingen en dergelijke is een be drag van 10.000.uitgetrokken (vorig jaar een ongeveer gelijk bedrag). Een be drag van 639,38 blijft onverdepld. Uit deze cijfers aanmerkelijk gunstiger dan in het voorafgaande jaar kan de conclusie worden getrokken, dat de econo mische structuur van de N.Z.H. ondanks de ongunst der tijden niet aan gezondheid heeft ingeboet. Het is niet te boud gespro ken om te zeggen, dat het bedrijf sterker is geworden. Uiteraard is de algemene tariefverhoging, die in 1950 haar beslag kreeg, niet zonder invloed op de ontvangsten uit het vervoer gebleven. In een onderhoud dat wij met de directie over dit onderwerp hadden, werd ons dui delijk, dat dit goede resultaat tevens te danken is aan een toenemende efficiency in garages en werkplaatsen, aan een doeltref fender exploitatie der verschillende tram- en buslijnen en zeker niet in de laatste plaats aan het personeel, dat zich, zoals ook in het verslag staat, met de inzet van de gehele persoon heeft gewijd aan de dienen de taak die het bedrijf heeft. Ook bleek een toenemende zin voor studie om het vak manschap te vergroten. De totale personeelssterkte daalde van 1532 tot 1496, waarvan 674 personen in Haarlem werkzaam zijn. Het trammaterieel staat (nog steeds) voor een gulden op de balans, de autobus sen voor 1.450.659,45. Andere grote pos ten worden gevormd door de voorraden (ƒ1.851.193,59) en deposito's (ƒ8.926.514,64) De algemene reserve bedraagt 5.198.798,78 de onderhouds- en vernieuwingsfondsen belopen 6.500.565,89. EXAMENS Geslaagd voor het candidaatsexamen godgeleerdheid de heer C. D. Kousemaker te Haarlem. De door het Verbond van Haarlemse Speeltuinen gehouden collecte in de eerste week van Juli heeft opgebracht f3371,49.. Candidaat B. Bijleveld uit Haarlem is beroepen bij de Chr. Gereformeerde Kerk te Baarn. Ik ben geen caféhouder. Ik ben meer een artist. Maar gedurende enige tijd van mijn leven heb ik een café gehouden. Op zekere dag hield een auto voor mijn café stil en er kwam een zwierige man uit met een ge ruit jasje aan. Deze man ging bij mij aan een tafeltje zitten en ik vroeg hem wat hij drinken wilde. Maar hij wilde niets drin ken. „Ik kom zojuist uit Egypte", zei hij, „ik heb de Nijl gezien en de nijlpaarden, de lotos en de flamingo's. Ik heb geen dorst. Ik heb honger. Dat is de kwestie." En hij bestelde een dubbele biefstuk. Mijn vrouw bakte de biefstuk en ik diende hem op. De man at met forse hap pen. Toen hij het laatste stuk naar binnen gewerkt had, veegde hij zijn mond af en zei tegen mij: „Ik heb de pyramides gezien en het graf van Tut ank ammon. Maar geld om je te betalen heb ik niet." „Dat is me ook wat moois", antwoordde ik. Ik wist niet wat ik moest doen. Ik dacht, mijn vrouw zal er wel raad op weten. Ik ging naar de keuken. Ik zei: „Hoor nou eens wat voor een rare klant ik in de zaak heb. Hij komt uit Egypte en hij heeft aan het graf van Tut ank ammon gestaan. Maar geld om mij te betalen heeft hij niet." „Heeft hij de dubbele biefstuk opgege ten?" vroeg mijn vrouw. Ik zei: „Ja." „Dan is het een oplichter", besliste mijn vrouw. „Ook al was hij in de hof van Eden geweest en had hij Adam en Eva zelve in het paradijs gezien. Wanneer hij hier komt en biefstukken opeet en niet betaalt, dan moet hij een oplichter wezen." Met die boodschap ging ik terug. „Mijn vrouw is van mening", zei ik tegen de man, „dat u een oplichter bent." „Zij heeft ongelijk", antwoordde de man mij. „Ik heb gezegd, dat ik geen geld heb om te betalen. Maar ik kan wel met iets anders betalen. Ik heb iets wat meer waard is, dan tien biefstukken samen." „En dat is?" vroeg ik. „Jij bent een artist?" vroeg hij mij. „Ja", antwoordde ik, want dat was ik tenslotte. „Dan zul je 't kunnen waarderen", zei hij. „Het is een schilderij". Hij stond op en ging naar zijn auto. Even later kwam hij terug met een kleed, waar onder hij een schilderij verborgen hield. Hij zette het schilderij op een stoel, trok het kleed er af en floot tussen zijn tanden. Het was een schilderij van de zee. Van niets meer en niets minder dan de zee. „Kijk er eens naar door je oogharen", zei de man tegen mij, „en je ziet golven, ruim te, wijdheid. Je ruikt de zeewind." Ik tuurde door mijn oogharen en knikte. „Wel", zei de man, „is de koop gesloten? Voor een biefstuk is dat schilderij toch niet te duur." „Accoord", antwoordde ik. Ik dacht, voor een biefstuk is dat schilderij te geef. Ik heb een beste koop gesloten. En ik bood de man een glas bier aan, maar hij weigerde. Hij drukte mij de hand en reed weg in zijn auto. Ik liep verheugd naar de keuken. Ik zei tegen mijn vrouw: „Die man was geen op lichter. Hij heeft mij betaald met een schilderij dat honderd maal meer waard is dan een biefstuk. Hij zag zo aan mij dat ik een artist was." „Wat is het voor een schilderij?" vroeg mijn vrouw. „Ga maar mee", zei ik, „dan zul je 'm zien." Mijn vrouw volgde mij in het café. Daar stond het schilderij nog op de stoel. „Wanneer je er naar kijkt", zei ik tegen haar, „door je oogharen, dan zie je de gol ven, de ruimte, de wijdheid". „Victor....", zei mijn vrouw tegen mij. „En je hoort de golven", ging ik verder, „en je ruikt de zeewind". „Victor", zei mijn vrouw, „ken je dat schilderij niet!" „Kennen", antwoordde ik, „kennen Ik heb nooit zoiets moois te voren gezien." „Maar het heeft altijd bij ons zelf in de gang gehangen!" riep mijn vrouw uit. „Zie je dat dan niet!" „Je bedoelt toch niet dat het ons eigen schilderij is?" vroeg ik verbaasd. „O ezel dat je bent", zei mijn vrouw. „Wij hebben het nog van mijn vader gekre gen, toen wij twaalf en een half jaar ge trouwd waren." De schrik sloeg mij om mijn hart. „Ik kan het niet geloven", zei ik. „Ga dan zelC kijken", antwoordde mijn vrouw boos. Ik ging naar de gang. Op de plaats waar altijd het schilderij gehangen had, was een schrijnend lege plek. „Zie je wel", zei mijn vrouw toen ik terug kwam, „ik heb je 't al gezegd. Hij was een oplichter". „En hij zei nog wel dat hij aan het graf van Tut ank ammon had gestaan", ant woordde ik geheel verslagen. Mijn vrouw is mij de hele avond voor ezel blijven uitschelden. Ach ja, misschien had ze nog wel gelijk ook. Met het café is het ook nooit iets geworden. (Nadruk verboden) Onlangs is het nam-t de K.L.M. met vijfg vrouwen aangevuld Het wardessen der NederW ^taa! schappij bedraagt thaj aantal dat het bedrijf ring van de verzorging voorstel van^^W het\Tegelen bi'"' tot viering van cïrnavatt^S h-chtte de gemeenteraad fc! goedkeuring aan een vernrd het verbod tot carnavalsr1!» meente Tegelen". Deze '5 voort uit de op 26 Decemh^ÉSIi-Ts belofte, om gedurende 25 jaar? geen carnaval te vieren, welt u fa afgelegd met dien verstande dat ï:!f" worden goedgekeurd door de De belofte werd voor een op tweede Kerstdag 1944, n d7a^S „granatenwinter", afgeleèd "F bedreigd werd door evacuatie razzia's en oorlogsgeweld, 5"£-. De minister van Sociale Zal», v geen bezwaar, zo zegt hij in ziiVv Antwoord aan de Tweede wetsontwerp tot wijzigingvaÏÏW 1919 het mfnimumVffi; rustdag moeten zijn, oo derS'i, van op twaalf te stellen, Het Ü*1 Zondagen verder te verhogen ac'mt het ogenblik onmogelijk. Op vragen van de Tweede Kamerleden, Ritmeester (WD) en Janssen (KVP), be treffende de nieuwe regeling voor het af geven van paspoorten, heeft de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Stikker, mede namens de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Van Maarseveen en van Financiën, de heer Lieftinck, het volgende geantwoord: De invoering van de nieuwe voorschrif ten is, voor zover zij door het publiek als hinderlijk zijn beschouwd, uitgesteld. Een nader onderzoek naar de daartegen inge brachte bezwaren heeft plaats. Derhalve worden de paspoorten evenals voorheen afgegeven hetzij voor Europa, hetzij voor de gehele wereld. In verband hiermede acht de minister zich verschoond van de beantwoording der vragen, welke betrekking hebben op de opgeschorte maatregelen en volstaat hij met de verzekering, dat het in genen dele in zijn bedoeling heeft gelegen het bona fide reizigersverkeer op enigerlei wijze te bemoeilijken. Er zal naar worden gestreefd bij even tuele toekomstige wijzigingen in de rege ling van de afgifte van paspoorten, deze slechts met een redelijke termijn van in gang in te voeren, en wel in het gehele land op dezelfde datum. In het gebouw van de Pakistaanse ambassade te Den Haag vond Vrydag een plè;ï heid plaats ter gelegenheid van het Islamielisch Nieuwjaar (het einde derMóhitw daanse vasten). De plechtigheid werd georganiseerd door de Raad van lojteiii Nederland en bijgewoond door ongeveer 250 personen, onder wie de ameWi van Pakistan, S. Lal Sjah Bokhari en de waarnemend Hoge Commufsri) Indonesië, Raden Djuhana. Naar Islamietische zede werden er voor de wiwit voor de mannen afzonderlijke diensten gehouden. Nauwelijks hadden ze dat gezegd, ofdaar kwam opeens een hoofd boven de rand van de schutting uit! „Zeg eens.... wat moet dat hier?", klonk een woedende stem. Ze stonden alle drie verstomd van schrik. Het hoofd, dat hen aankeek, was van een politie-agent. En wat stak daar, als een vreemde versiering, uit zijn helm?.... De pijl, die Bunkie zojuist had afgeschoten! Ze konden geen van allen een woord uitbrengen. Dat was iets verschrikkelijks. Daar had Bunkie zomaar een agent getroffen met zijn pijl! En wat was de man kwaad! Je kon duidelijk zien, dat hij zich erg beledigd voelde door die pijl in zijn helm. „Nou, hoe zit het!", zei de agent boos. „Wie heeft me dat gelapt? Wat zijn dat voor aardigheden? Wie heeft op me geschoten?" „Ik.... ik.... meneer!", zei Bunkie stotterend. „Zo, zo!" zei de agent bars. „Nou dat gaat zo maar niet! Wacht, ik kom bij jullie!" Zijn hoofd verdween. De drie jongens stonden bang bij elkaar.... Op de algemene ledenvergadering van de AVRO, die heden in Almelo wordt ge houden, heeft de voorzitter G. de Clercq in een lange rede zijn aandacht geschonken aan de omroep in het algemeen en de AVRO in het bijzonder. Hij meldde ten eerste, dat de VPRO zich thans heeft aan gesloten bij de andere omroepen in de strijd tegen het „Radioprogrammablad", dat wordt uitgegeven door de Vereniging van Radioluisteraars met de bedoeling de basis der omroepen aan te tasten. Wie het omroepbestel wenst aan te tasten geeft de democratie een slag in het gezicht, zo dunkte de spreker. Hij deelde vervolgens mee, dat het de AVRO voor de wind gaat en ging toen over op het televisie-probleem, waarbij nog enige financieringsproblemen moeten wor den geregeld. Hij hoopte dat met 1 Sep tember met de proefuitzendingen uit het gebouw Irene in Bussum via de zender- Lopik zal kunnen worden begonnen. Hij maakte nog gewag van de Televisie stichting door de vier Nederlandse omroe pen opgericht en van een „schouwgeld" van dertig gulden dat de regering van tele visiekijkers zal heffen. Na de heer De Clercq sprak de heer W. Vogt, de directeur van de AVRO. Hij zei dat de omroepverenigingen in durf te kort zouden schieten, wanneer zij de taak der televisie niet moedig aanvaarden. Het vlakke Nederland is er technisch gezien een ideaal land voor, zei hij. Hij stipte nog even de Vereniging voor Radioluisteraars aan, die naar zijn mening thans verzandt in twisten en correspondentie met ont goochelde aanhangers. Basketball De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden zijn: Heren: HGA I—Sportbond I 9—33; Sport bond I—Oosterkwartier I 26—16; PSVH I— Oosterkwartier I 1527. Dames: HGA—Rapiditas 5—8; HOC I— HOC II 28—10; PSVHOosterkwartier I 13—17. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag: HGA II—Sportbond II (heren). Dinsdag HGWOosterkwartier II (heren) kazerne; Oosterkwartier—Rapiditas (dames); HOC IIRes, Politie (heren). Woensdag: Sportbond II—HOC II (dames); Sportbond I—HOC I (heren). Donderdag: PSVHSportbond I (dames) PSVH IIRapiditas (heren). Vrijdag: HGAHOC I (dames); Ooster kwartier I—HGA I (heren). Maandag: Res. PolitieHGA II (heren); HOC IIRapiditas (dames). In de eerste klasse heren zullen komende week wel weer overwinningen genoteerd kunnen worden voor Oosterkwartier en het ongeslagen herenteam van Sportbond, welke ploeg in de competitie een prachtig resultaat boekte tot heden. In de eerste klasse dames zal het team van I-IOC I wel een overwinning boeken op het pas beginnende HGA. Ook de dames van Oosterkwarlier kunnen winnen. In de tweede klasse heren heeft Rapiditas een goede kans, op de overwinning. Visserijschool won een eerste prijs sloéproeien Goed figuur van Ikuideffi in Amsterdamse sportweek Evenals het vorig jaar tijdens de S:P week 1950 hebben leerlingen van de fr meentelij ke Visserijschool van IJpfik ook nu, tijdens de Sportweek 1951 ink sterdam beslag gelegd op een eerste pi bij het sloeproeien. Even na het ster® was de tegenstander, „Zeecadetten", halve sloeplengte voor. Hij bleek «s niet opgewassen tegen de forse maarte slag waarmee de jonge IJmuidenaren-• liepen. -Zij maakten een uitstekend fip in de hoofdstad. De stuurman was dijk, leerling tweede klas van de op.» Zeevaart, en de roeiers: K, Sint, H. fti J. Zwaan, K. Floor, J. Loman, N, Spn» burg, C. Kraayenbosch, C. van Aabr4 De reserves waren: P. de Lange en Govis. VISSERIJBERICHT SCHEVE®® SCHEVENINGEN, 7 Juk. richt hedenmorgen uit zee: SCH in k.; thuisstomend: 87 8 k., 200 2 k, k., 245 68 k., 246 3 k„ 341 10 k, M 412 60 k.,159 2 k., 365 60 k, 2310L' k., 104 4 k., 332 17 k„ 39 50 k„ JJ nog 40 netten, 77 34 k, 157 geen 181 20 k.. thuisstomend, 199 40 17 k., 48 40 k„ 49 40 k, u. 99 65 k., thuisstomend, 132 5 It® vleet, 133 geen vangst, 189 netto, 15 25 k, 19 3 mend, 37 7 k., 69 2 k., 84 3 k, 12-, 130 8 k., 210 4 k., 236 12 k,2 - 50 k., 250 2 k„ 297 20 k,,31° k., 399 2 k., 20 2 k., 225 2 i JL Sch. 141 2 k., thuisstomend, W 'S 60 k.f 443 15 k., 280 geen van2Si, j 2 k„ 63 10 k, 84 2 k., 6610 M,i, 25 k., 95 geen vangst, 10 U fc vangst, 140 geen vangst, 3 50 k. uit halve vleet, 6 48 IK vleet, 110 50 k., 118 9 k, 3028 k, 333 8 k. a ios ffiiü VL 14 met 4 k., 29 1 k, 45 126l2Sit gelegd, 50 5 k., 53 3 k., j6 5_ 2 k., 71 2 k., thuisstomend, 78 80 2 k., 83 4 k., 84 7 k, 85 8k.» 2 k., 132 40 k., nog 38 netten,!--^ 2 k., 190 2 k., 196 60 k„ gistel- 12 k., 199 2 k, 200 geen 205 6 k., 206 2 k„ 207 5 k, k.; MA 5 met 30 k. Politieke delinquenten 'verliezen kort gedinS De verzorgingsorganisatie van delinquenten, die sinds en voerde „Stichting comité deze naam niet langer m bepaalde de president vani« se rechtbank, mr. C. W ren uitspraak deed1" ,^j! s ding, waarin de „Süchtmg eiseres optrad. 0* De „Stichting 40-43 - - «in ging op zich heeft gen fers uit het verzet, de gelijkenis in nawn en had de stichting van o quenten laten dagvaarden.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6