Weerbericht Canadese afgevaardigde doet lieroep op Russische delegatie Perón wint Overweeg onze voorstellen, inplaats van te lachen I velser Haarlems Dagblad editie Het woord is aan Noodtoestand in Karinthië Adenauer werd uitgenodigd voor defensie-bespreking Eerste ronde over de staalindustrie EDEN EN PEARSON SPRAKEN IN PARIJS Arabische staten zijn het oneens Kor Kuiler overleden Zorg voor Nederlandse graven in Indonesië Spionnenangst en atoombomvrees Oostenrijk strijkt de Grote Vier onder de kin Mijnwerkersstaking in Noord-Frankrijk Frankrijk gaat invóer. uit dollargebied beperken Indonesische luchtvaart heeft piloten nodig Nederlands eerbetoon aan Belgische blussers Nederlandse delegatie in Parijs uitgebreid Prinses Armgard gaat in Hilversum wonen Labour-motie verworpen Verdrag inzake sociale verzekering met Duitsland Conferentie met Stalin niet uitgesloten Rust in Korea jaArGANG No 108 DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 295e JAARGANG No 272 -aUx: Kennemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. IB |l éf n Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), ij H TT 1 $3 «A Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. ^veg47,Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, I li ||i»J 1 H J I 1 1 I 8 ijt i I I Abonnement per week 40 cent, per kwartaal ^Hoofdredactie en aJle afdelingen 15295 rik dfei sla als JL JL JL JL W 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening Adv.tarieven op aanvr. bij de Adrnin. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman [öecteur KOSONGl kumsong XHODO PJONGGANG KANSONG- KUMHWA 'HWACÏTcjj" .KUMCHON /...fHORWON YANGGU HAJU YONCHON Hwachon rssgnpir KAESONG PANMUNJON- munsan 38e Breedte graad Oorspronkelijk plan van de U.N.O. Oorspronkelijk plan van de Roden Huidige frontlijn =3 <o5VE0EL Vliegveld INCHON Kimpo^ y\ «SUW0N V PELT15I413E Hel Koreaanse lijnenspel DJAKARTA (Aneta) In opdracht van de Nederlandse regering vertoeven op het ogenblik in Indonesië admiraal J. W. G. van Hengel en generaal P. Alons, wier taak is, na te gaan wat nodig is om de zorg van de graven en erevelden in Indonesië in goede staat te houden, als binnen afzien bare tijd de Nederlandse gravendienst in Indonesië zal verdwijnen. Over deze kwes tie zijn er reeds ontmoetingen geweest met de Indonesische gravendienst, waaromtrent admiraal Van Hengel en generaal Alons verklaarden onder de indruk te zijn van de zeer hoffelijke ontvangst en het begrip dat voor deze aangelegenheid bestaat. De samenwerking tussen de Indonesische gra vendienst en de Nederlandse voorzover nog aanwezig is zonder overdrijving ideaal te noemen, aldus deze beide autori teiten. Op het ogenblik is nog overleg gaande over de manier waarop de zorg voor de erevelden, dus voor het onderhoud, de beplanting en dergelijke, in de toekomst zal worden verricht. Op de vraag hoe dit in andere landen is geregeld was het ant woord dat internationaal gebruikelijk is om een lichaam in de vorm van een stichting, commissie of anderszins de zorg voor gra ven van buitenlanders toe te vertrouwen. Het overleg hier te lande is nog niet in een stadium om iets te kunnen zeggen over de te kiezen vorm. In totaal zijn er in Indonesië 22 erevel den, waarop in totaal ongeveer 30.000 doden rusten. Admiraal Van Hengel en generaal Alons hebben reeds een aantal erevelden in ogenschouw genomen en het ligt in de bedoeling om in de twee weken, die zij nog hier zullen blijven, ook nog andere erevelden te bezoeken. Otto Maynard, de man, die Zondag door de Amerikaanse politie in een hut onder de brug van Oakland naar San Francisco werd gearresteerd onder verdenking van spion- nage, blijkt een onschuldig tuinman en amateur-fotograaf te zijn. De Amerikaanse federale recherche heeft kunnen vaststellen, dat Maynard uit angst voor de atoombom uitgebreide gegevens betreffende kernsplitsing had verzameld teneinde precies te weten, wat hij zou moe ten doen bij een eventuele atoombomaan val. Het onderzoek is thans gesloten. Maynard zal zich alleen wegens landloperij hebben te verantwoorden, aangezien hij geen toe stemming had om onder de brug te wonen. WENEN (Reuter). Maandag heeft de Oostenrijkse regering bekendgemaakt, dat zij op 12 October de Britse, Amerikaanse, Franse en Russische regering heeft ver zocht er in toe te stemmen haar legaties in Oostenrijk tot ambassades te verheffen. Tevens wenste de Oostenrijkse regering haar legaties in Londen, Parijs, Washing ton en Moskou tot ambassades te verhef fen. De Britse, Amerikaanse en Franse rege ringen hebben met dit voorstel ingestemd, aldus de bekendmaking. Van Russische zijde was nog geen antwoord ontvangen. De bedoeling van het verzoek is te be wijzen, dat er nauwe en vriendschappe lijke betrekkingen tussen Oostenrijk en de vier grote mogendheden bestaan. PARIJS 12 November. (Reuter). Een gedeeltelijke staking in de voornaamste Franse kolenmijnen in de departementen Nord en Pas de Calais, die thans een week duurt, is Maandag uitgebreid. Bijna 12.000 van de 98.658 mijnwerkers in het gebied zijn thans in staking. Zij protesteren tegen het feit, dat zij vijftien procent van de kosten van de me dische verzorging en medicijnen moeten betalen, welke tot de vorige maand gratis werden verleend. De betaling was opge legd, omdat de sociale-verzekeringsorga- nisatie van de mijnwerkers schulden had. De ai-beiders zouden de grote hoeveelhe den medicijnen hebben gebruikt. PARIJS. Wanneer de Franse premiei-, René Pleven. Vrijdag het woord zal voeren tijdens het debat in de Nationale Verga dering over de financiële en economische positie van het land, zal hij waarschijnlijk een vermindering aankondigen van de met dollars te betalen invoer. Het Franse kabi net zal tijdens zijn bijeenkomst van Woens dag of Donderdag besluiten, of er na afloop van het debat om het vertrouwen van de Vergadering gevraagd zal worden. In de maanden Juli tot en met September van dit jaar bedroeg het nadelige saldo van de handel van Frankrijk alleen met de Verenigde Staten meer dan 30 milliard francs. Zoals vele luchtvaartmaatschappijen heeft ook de Indonesische Maatschappij „Garuda Indonesian Airways", behoefte aan uitbreiding ,-an haar vliegerkorps. Op verschillende manieren wordt hiervoor een oplossing gezocht. In de eerste plaats dooi de opleiding in Nederland van Indonesische aspirant-vliegers. Daarnaast wordt de mo gelijkheid onderzocht om ook op korte termijn reeds aan de behoefte van de „Ga ruda" aan vliegers tegemoet te komen. Voor zover hiertoe geen Nedex-landse pilo ten beschikbaar zijn wordt nagegaan op welke wijze het reeds in Indonesië aan wezige contingent vliegers van andere na tionaliteit zou kunnen worden uitgebreid. Hierbij wordt onder meer gedacht aan de inschakeling van Duitse verkeersvliegers, die zich hiervoor aangeboden hebben en die in betrekkelijk korte tijd hiervoor ge oefend kunnen worden. De mogelijkheid bestaat dat de K.L.M. hierbij behulpzaam zal kunnen zijn met haar theoretische op leiding en lesvliegtuigen. i De Montesquieu: lk houd van de hoeren; zij weten niet genoeg om verkeerd te rede neren. Watersnood en storm Maandag is in de Oostenrijkse provincie Karinthië de noodtoestand afgekondigd. Door overstromingen van de Dra en de Gail zijn in de gebieden Koetschach en Mauthen vijf bruggen weggespoeld en is schade toe gebracht aan de oogst en aan gebouwen. Verscheidene wegen zijn onbegaanbaar ge worden. In de streek van Rosenthal zijn de souterrains van vele huizen ondergelo pen. Bovendien zijn van een aantal huizen de daken afgerukt door een hevige storm. In Italië, waar het drie weken lang ge stormd heeft wordt de schade geschat op duizenden millioenen lires. Het aantal doden is gestegen tot 140. Bij stormen, die onlangs over Zuid-Italië, Sicilië en Sardinië hebben gewoed, verlo ren 110 mensen het leven. Men vreest, dat wanneer er geen einde komt aan de regen val, de Po buiten haar oevers zal treden en grote schade zal aanrichten in een ge bied, dat voor de economie van Italië van het grootste belang is. Honderden plaatsen zijn reeds door het water van zijrivieren overstroomd. In Venetië staat thans alles blank. Het plein van de San-Marco staat een meter onder water. Men schat, dat de schade te Milaan 1.500 millioen lii-e be draagt. De Nederlandse consul-generaal te Ant werpen D. Middelburg heeft aan boord van het Nederlandse s.s. Ridderkerk de onderscheiding van ridder in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan ir. Edmond Rombaut, commandant van de Antwerpse brandweer; aan adjudant Eugeen J. de Landsheer werd de gouden ere-medaille en aan de brandweerman A. L. Govaerts de bronzen ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. In zijn toespraak bracht de heer Middelburg in herinnering, dat de gedecoreerden zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt bij het blussen van de brand, die op 20 Maart 1951 uitbrak aan boox-d van het s.s. Rid derkerk. Aaix het moedige en deskundige ingrijpen van de Antwerpse brandweer was het te danken dat dit schip voor de Nederlandse koopvaardij behouden bleef. Een beeld van de overstromingen in Noord- Italië. In het dorp Tavernerio (nabij Como) ondermijnde een buiten haar oevers ge treden rivier tal van woonhuizen. Enkele der gedeeltelijk ingestorte woningen. Indonesië weet niets van Japans-Amerikaanse plannen DJAKARTA. (Reuter). Een Indonesisch woordvoerder heeft heden ontkend iets te weten van een Japans-Amerikaans voor stel inzake de exploitatie van tot dusver nog niet benutte bronnen voor het winnen van rubber in de binnenlanden van Indo nesië. Op een vraag inzake een bericht uit Tokio betreffende een stap tot het weer exploiteren van vooroorlogse bedrijven, die thans onder beheer van de Indonesi sche regering staan, zeide de woordvoer der, dat acht voormalige Japanse onder nemingen door zijn regering waren opge ëist. De woordvoerder voegde er aan toe, dat de opgeëiste ondernemingen niet in min dering gebracht konden worden van de In donesische eisen inzake de Japanse her stelbetalingen. ZWAAR BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins- dagavond tot Woensdagavond, opge- maakt om 10 uur: Hier en daar tijdelijk mist. Overigens zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, maar later enkele verspreide jj opklaringen. Matige wind hoofdzake- lijk tussen Noord en West. Weinig verandering van temperatuur. 14 November Zon op 7.56 uur, onder 16.52 uur. J Maan op 16.37 uur, onder 9.17 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 13 November Hoog water: 3.08 en 15.24 uur. Laag water: 11.13 en 23-29 uur. Woensdag 14 November Hoog water: 3.47 en 11.51 uur. Laag water: 16.02 uur. "iiaaiaaiiiiiiiaiiaiiauiMUUiiiaiiiiiaiiiiiiiiaiiiiutj (Van onze correspondent te Parijs) M was liet na Acheson en Wysjinski de beurt aan Eden, om als een der grote fjJpjfO i« Pa,ais de Chaillot toe te spreken. Hij stak een rede af, waarin hij uiting jj dc diepe teleurstelling, die Wysjinski's rede bij hem gewekt had. Zijn hele '""die ontegenzeggelijk in mineur klonk, was voor een groot deel in de vragende leid. „Waarom kunnen we het prachtige vredesinstrument dat de TJNO vormt, Jnchtbaarder gebruiken? Waarom gaan wij door in Korea een oorlog te voeren, Sjgeljjks talrijke jonge mensenlevens kost? Waarom verhoren wij de reclitvaar- rLlaiigens van dr. Adenauer niet? Waarom tekenen wij niet eindelijk het vredes- mct Oostenrijk, een land, dat door onenigheid van de grote vier nog immer -de bezetting zucht? Waarom zetelt Italië niet liier in ons midden?" L de man, die op al deze vragen het JJfd had kunnen geven, Andrei zat op enkele passen van het gestoelte met de koptelefoon op het sin een geveinsde onverschilligheid Vieren te ordenen en te lezen. /Russische delegatie heeft intussen a nieuwe spreekbeurt in de Alge- Vergadering gevraagd. Verwacht dat Wysjinski de redevoeringen van Westelijke afgevaardigden wil beant- 'iai Eden voerde de Canadese minis- Buitenlandse Zaken, Pearson, het V\!a afloop van zijn rede volgde een Vig en stormachtig applaus. ü.N.0. vormt onze laatste en onze Vjoop op vrede. Het accent verschuift Vieer en meer van beste naar laat- Vde de Canadese minister van Bui- rise Zaken. „Wij zullen aan dit ver- Sa een einde moeten maken, indien Vnsen dat onze wereldorganisatie jbestaan als een doelmatig instrument Vrede te handhaven en de veiligheid sorderen. internationale betrekkingen bewegen meen zeer wezenlijke en gevaai-lijke cm het conflict tussen twee grote in, die wantrouwend, vijandig en be- itegenover elkander staan. V. wij de verklaring, die de leider issische delegatie Donderdag heeft ifjd, waarderen naar de bewoordin- Vaarin zij is geuit, zouden wij hieruit sconcluderen dat de Russische rege nt besloten elk streven om een be- iverstandhouding in de wereld teweeg sagen onmogelijk te maken. Ook zou iSieruit volgen dat de Sovjet-Unie de niet wil gebruiken om internatio- {Kchülen op te lossen, doch dat zij ichts een middel in ziet om die landen, auede zij het niet eens is, te honen, te mxren en aan te vallen. Maza (Chili), de Iraakse afgevaardigde Fadhil Al Jamali en de Poolse afgevaar digde en vice-minister voor Buitenlandse Zaken Stefan Wierblowski aan het woord. De Chinese afgevaardigde uittte beschul digingen aan het communistisch regiem in China, de Iraakse gedelegeerde voer uit tegen Israel en noemde dit land de oorzaak van alle onrust in het Midden-Oosten. De Poolse gedelegeerde beschuldigde de Ver enigde Staten ervan een „Amerikaanse nieuwe orde" op de wereld te willen vesti gen, en betoogde tenslotte dat hij over tuigd was van de mogelijkheid dat landen met verschillende politieke stelsels vreed zaam naast elkander leven. Hierna werd de vergadering tot Dinsdag verdaagd. LONDEN. (Reuter). De Britse premier Winston Churchill werd Maandagavond in het Lagerhuis de vraag gesteld of hij zich voorstelde „een nieuwe poging te doen om de vrede te beveiligen door het initiatief tot het houden van besprekingen tussen hemzelf, president Truman en maarschalk Stalin". Churchill antwoordde: „Er bestaan op het ogenblik geen plannen voor onderhan delingen met de Sovjet-Unie over alge mene vraagstukken, doch de mogelijkheid van beprekingen op hoog plan, indien zich daarvoor gunstige omstandigheden zouden voordoen, is niet uitgesloten". Als deskundigen aan de Nederlandse de legatie naar de zesde Algemene Vergade ring van de UNO in Parijs zijn nog toege voegd de heren H. Oosterhuis en M. Rup- pert, respectievelijk eerste en tweede voor zitter van de raad van vakcentralen. Zij zullen deelnemen aan de besprekingen in de economische commissie over de agenda punten technische hulp en financiering van de economische ontwikkeling van minder ontwikkelde landen. De West-Duitse kanselier Adenauer, die tevens minister van Buitenlandse Zaken van de bondsrepubliek is, heeft een uitno diging ontvangen om 15 November aanwe zig te zijn op een conferentie over defen siezaken van de ministers van Buitenland se Zaken van Frankrijk, Italië en de lan den van de Benelux. Naar verluidt is Adenauer om persoonlijke reaenen met in staat te komen. Hij heeft besloten Walter Hallstein, staatssecretaris van het mi- nistrie van Buitenlandse Zaken, te zenden. De kanselier is ook uitgenodigd naar Parijs te komen voor een conferentie met de ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Frankrijk en Engeland. Deze conferentie begint 22 November. Op 3 December wordt Adenauer voor een officieel bezoek in Engeland verwacht. De Argentijnse verkiezingen zijn zo on miskenbaar gunstig voor Juan Perón ver lopen, dat de overwinning hem vrijwel niet meer kan ontgaan. Toen 70 van de stemmen waren geteld, dat waren er 5 millioen, had Perón er 3.300.000. De radi cale oppositie-candidaat Ricardo Balbin kreeg er slechts 1.700.000. Het tellen der stemmen moest worden gestaakt wegens een hevige storm, die vele telefoonverbindingen verbrak, maar al. bij deze stand moest de radicale partij toege ven, dat zij het pleit verloren had, hetgeen trouwens nauwelijks anders te verwachten was geweest, na de systematische kneveling van haar verkiezingscampagne door het régime van Perón. In Buenos Aires kwam Balbin nog het dichtst op de hielen van Perón. De twee candidaten haalden daar respectievelijk 618.725 en 828.955 stemmen. De afgevaardigde Emilio Visco heeft het parlement voorgesteld 11 November als de „dag van Eva Perón" te vieren, wegens het aandeel, dat zij in de overwinning der Peronisten heeft gehad. LONDEN (Reuter). Met 320 tegen 281 stemmen is in het Britse Lagerhuis een motie van de socialisten verworpen, waar in voorgenomen denationalisatie van de staalindustrie en uitbreiding van het par ticuliere wegvervoer werd gecritiseerd. De liberalen steunden de regering. In de motie werd gezegd dat de plannen van de regering de nationale inspanning niet ten goede zouden komen, doch „be zorgdheid en onzekerheid" in twee belang rijke takken van bedrijf zouden scheppen. Tevoren had de socialistische oppositie in het Britse Lagerhuis verklaard, dat als de staalindustrie gedenationaliseerd zou wor den, de socialisten haar opnieuw zullen nationaliseren wanneer zij weer aan de macht zouden komen. De minister van Bevoorrading, Duncan Sandys (de schoonzoon van Churchill) ver klaarde, dat de wet op denationalisatie. die over ongeveer drie maanden bij het parle ment zal worden ingediend, een beheers raad zou scheppen, waarin de regering, de directies, arbeiders en verbruikers zouden zijn vertegenwoordigd. Het advies van de vakverenigingen en de werkgevers over de plannen van de regering zal worden inge wonnen, aldus Sandys. De nieuwe Britse conservatieve regering heeft Maandag de houding van de vroegere Labourregering ten aanzien van het pïan- Schuman onderschreven. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot goedkeuring van het op 29 Maart 1951 te Bonn tussen Nederland en de Bondsrepubliek Duitsland gesloten verdrag in zake sociale verzekering. Bij de onderhandelingen, welke reeds sedert ge ruime tijd met de bondsrepubliek Duits land gevoerd werden tot hervatting van het wederzijdse betalingsverkeer op het gebied van de sociale verzekering, bleek het wenselijk tevens na te gaan of het mo gelijk was om tot een wederkerigheids verdrag betreffende de sociale verzekering te geraken, aldus de toelichting. Dit ver drag past geheel in het kader van de sa menwerking binnen het verband van de Raad van Europa, welke zich er voor heeft uitgesproken, dat de bij de raad aangeslo ten landen bilaterale verdragen op het ge bied van de sociale zekerheid met elkaar sluiten. Bovendien betekent dit verdrag een verdergaande samenwerking met Duitsland op sociaal gebied, waarmee reeds een begin werd gemaakt bij het multila teraal accoord voor sociale zekerheid van Rijnvarenden. CHURCHILL: h heeft tot grevolgr dat ook de houding aderen onverzettelijker wordt, het- oiteindelijk tot. gevolg moet hebben il«tinde practijk niet meer doenlijk is ilieke onderhandelingen van welke »k te voeren. Dit is de wezenlijke en het werkelijke gevaar van de toestand". gehele wereld weet", vervolgde )D, „dat het Atlantische verdrag een itie met een louter verdedigend ka- is, in het leven geroepen in strikte temming met artikel 51 van het it. Ik hoop dat de Russische delega te Westelijke ontwapeningsvoorstel in overweging zal nemen, opdat h plaats van er om te lachen, ons zal helpen bij het verwezenlijken van i&pste hoop van het mensdom. ijhssen zullen de Westelijke mogend- hun bewapening moeten voortzet- «k al heeft de geschiedenis aange pot het nimmer mogelijk is geweest pee met behulp van wapens alleen te aieren. Doch welke andere keus heb- pj, onder de huidige omstandigheden, ;2*ii ie maken hebben met een staten- 3 die uitsluitend kracht als waarde- erkent, dan ons zelf zo sterk moge- °p maken? Slechts op deze wijze kan j Rwereld in een positie komen, waar- „p b staat is met de communistische j, P te onderhandelen". 3 minister Pearson was uitgespro- 2 de Algemene Vergadering tot 13 f/'.®rlandse tijd geschorst. middagvergadering kwamen ach- tos de Griekse afgevaardige Kis, de vertegenwoordiger van het twaisösche China, dr. Tsiang, José Muartensdijkse tollen tussen ■y en Hilversum staan weer in het van_ de belangstelling. De Van Binnenlandse Zaken heeft 4 bedrag van f 180.000 geboden ■Z.. ^n3 der tollen. Het gemeen- ::lf(.van Maartensdijk vindt dit be- rte laag,zodat de weggebruikers no9 tol zullen moeten betalen. In opdracht van Hare Doorluchtige Hoogheid, Prinses Armgard, de moeder van Z. K. H. Prins Bernhard, is het bui ten „Oersberg" aan de 's-Gravelandseweg 97 te Hilversum, aangekocht. Prinses Arm gard zal zich metterwoon in Hilversum ves tigen en vermoedelijk reeds op 15 Novem ber op het fraaie landgoed haar intrek ne men. Het gemeentebestuur heeft de hier toe nodige vestigingsvergunning reeds verleend. „Oersberg" is vele jaren bewoond ge- PARIJS (Reuter) Maandagavond hebben te Parijs afgevaardigden van de zeven Arabische staten: Egypte, Syrië. Irak, Jordanië, Libanon, Saoedi-Arabië cn Ye men geen overeenstemming bereikt over een gezamenlijke politiek ten aanzien van de plannen der Westelijke mogendheden voor de verdediging van het Midden- Oosten. Na een vergadei'ing van twee uur ver klaarde de Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken, Salah el Din Pasja, dat er geen besluiten waren genomen en dat morgen de bespi-ekingen zullen worden voortgezet. Het hoofd van de Syrische dele gatie bij de UNO, Faris el Khoery, die de vei'gadering voorzat, zei, dat hij „voldaan" was. Haloe, de minister van Buitenlandse Zaken van Libanon, verklaarde: „Wij zul len onze besprekingen voortzetten, totdat wij een gezamenlijke politiek hebben be reikt". Eerder op de dag had een Egyptische woordvoerder verklaard, dat Egypte zijn oppositie tegen het vier-mogendhedenplan zou handhaven, zelfs als de andere Arabi sche landen zich met het plan zouden ver enigen. De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Azzam Pasja, woonde de vergadering niet bij, doch hij werd op de hoogte ge houden van de besprekingen. Gemeld is, dat hij „min of meer voldaan" was over de besprekingen van Maandagavond. Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft „namens de Griekse bevolking van Cyprus" in een telegram aan de voorzitter van de commissie der UNO voor de niet- zelfbesturende gebieden verklaard, dat de bewoners van Cyprus „geen handhaving wensen van de status van Cyprus als Britse kolonie". De bewoners hebben gestaakt „voor een vrij nationaal leven door op neming in de Griekse staat, waartoe zij krachtens hun afkomst behoren", aldus dit telegram. De regering van Zuid-Afrika heeft het lidmaatschap van het commando voor het Midden-Oosten aanvaard en is bereid in geval van oorlog land- en luchtstrijdkrach ten naar het Midden-Oosten te zenden. Dit is door het departement van Buitenlandse Zaken te Pretoria meegedeeld. De voorgevel van het fraaie landhuis. weest door de familie Van Mesdag, die het in 1920 liet bouwen. Prins Bernhard heeft enige tijd geleden een bezoek aan het bui ten gebracht, waarna tot de aankoop werd besloten. Met het buiten is tevens een strook omliggende grond, ongeveer twee hectare, waai-op een siertuin is aan gelegd, gekocht. Vanochtend is op 74-jarige leeftijd, na een korte ongesteldheid, overleden de be kende musicus en dirigent, Kor Kuiler, oud-dirigent van de Groninger Orkest Ver eniging. De heer Kuiler vestigde zich reeds jong in Groningen als pianist, waarna hij in 1904 dirigent werd van de zangvereni ging „Bekker". In 1910 volgde hij Peter van Anrooy op als dirigent van de G.O.V. Hij bleef deze functie vervullen tot in de laatste oorlogsjaren, toen hij als zodanig werd opgevolgd door Jan van Epenhuisen. Behalve bij Koemsong, waar zoals ge meld de verbondenen Maandag bij een beperkt offensief hun tegenstander een kilometer terugdreven, is het aan het front in Korea rustig. Volgens meldingen van de vijfde Amerikaanse luchtmacht- groep werd door laaghangende wolken de luchtactiviteit boven Korea beperkt tot slechts zes aanvalsvluchten. Op de besprekingen te Panmoendjom zijn gisteren in het geheel geen vorderin gen gemaakt, aldus een woordvoerder van de UNO. De sub-commissie van de wapenstil standsdelegaties heeft vandaag vijf uur achtereen vergaderd. De geallieerde gedele geerden hebben verklaard, dat wederom geen vorderingen zijn gemaakt.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1