Van Straten en Dukel blijven leiden in het D.C.IJ.-tournooi Prijsberekening vrijgelaten Velsen-Noord Castricum IJmuiden Beverwijk Uitstekende beurt van „Nieuw Leven" 7 Jeugdkampioenschappen beloven veel Bazar voor orgel in Hervormd wijkhuis IJmon'Wames op rand van het kampioenschap Weg door polder Bestuursmutaties bij „Her wonnen Levenskracht" Velsense kunstenaars „in de fabriek" „Genezing door hand oplegging" 4 genda voor Beverwijk „Trouwen?" van Gogolj THALIA SIMSON en DELILA Scheepvaart DONDERDAG 24 JANUARI 19 52 Opnieuw hebben de leiders in het DCIJ- tpurnöoi Dukel on Van Straten gewonnen. Daar Laros deze ronde niet mee speelde, hebben de twee cracks uit 9 partijen 17 punten gehaald en Laros bezit nu 13 punten uit 7 partijen. Er liggen voor Dukel en Van Straten nog drie partijen voor de boeg en Laros krijgt nog vijf partijen af te werken, voor de onder linge hoofdklasse-competitie is beëindigd. Het toeval wil, dat juist Van Straten in "de laatste ronden Dukel en Laros ontmoet. Er is tussen de leiders uiteraard nog van alles mogelijk en met geen mogelijkheid valt te voorspellen wie van de drie deze spannende nek-aan-nek-race om de clubtitel van DCIJ ten slotte zal winnen. Gemakkelijk is de winst voor Dukel en Van Straten niet tot stand gekomen. Toen Dukel na goed openinesspel stukwinst had gefor ceerd, verraste Nieuwenhuizen zijn tegen speler met een geestig zetje, wat een door braak naar dam tot gevolg had. Hoewel de leider twee stukken voor stond had Nieuwenhuizen remise kunnen afdwin gen met doorbreken naar dam. maar toen hij dat verzuimde, wist Dukel een 5-om-4-stuk- k n eindspel en daarna winst af te dwingen. Er wordt goed en fel gespeeld om een dei- leiders een puntje af te snoepen. Dit onder vond ook Van Straten. Smit moet in het middensoel winst hebben verzuimd, doordat hij in tijdnood kwam. Nu blunderde hij en Van Straten kon een kostbare overwinning in de wacht slepen. Eindelijk behaalde voorzitter K. de Jong ook weer eens een overwinning. Secretaris L. Vooys werd het slachtoffer van een goed verborgen dam-combinatie, T. Postma had veel moeite met Ott, doch verbeterde zijn positie tenslotte met een overwinning. Visser past zich na zijn promotie in de hoofdklasse uitstekend aan. Met zijn remise tegen H. Swier heeft hij nog steeds een gemiddelde van 50 procent. Het is een bijzondere presta tie van de 75-jarige „Opa" v. d. Bos om in de eerste klasse zo netjes mee te doen. Voor de wedstrijdleider de klokken in wer king had gezet, werd de oude baas door voorzitter De Jong toegesproken, omdat de 75-jarige topscorer was geworden van het tweede tiental. Daarbij werd de speler een blijvend aandenken aangeboden. Na enige uren spelen werd de veteraan het slachtoffer ener geraffineerde combinatie van Koppelman. Maar na afloop won hij een partij tegen H. Leeuw, die wegens het late uur de vorige keer werd afgebroken. Na een langdurige ziekte speelde J. de Boer weer eens in de eerste klasse mee. Maar Leo Binkhorst is nu ook geen speler om zich zo van het bord te laten vegen, zodat na een aantrekkelijke strijd de partij remise werd gegeven. In de tweede klasse wisten de lei ders Evert Schadé en W. Zeeders op nieuw te winnen. Schadé won van W. ter Horst. F. Oorthuizen verloor van Zeeders. Ook P. Schadé werk' zich op de ranglijst omhoog. Ditmaal werd Huigen het slachtoffer, een niet verwachte uitslag kwam tussen de jeug dige Braveboer en F. Oorthuizen tot stand: Braveboer wist te winnen. Het wijkhuis van de Nederlands Hervorm de Gemeente, dat de vorige maand in ge- brui'k is genomen, heeft nog niet de be schikking over een kerkorgel'. Tijdens de kerkdiensten wordt de zang begeleid door een harmonium, waarvan de klankcapaci teit te klein wordt geacht. Teneinde de aan schaffing van een groter instrument moge lijk te maken, is een „orgelfonds" in voor bereiding. Voor dit doel wordt nu volgende week in het wijkhuis aan de Dijckmans- strsat op Donderdag 31 Januari en Vrijdag en Zaterdag 1 en 2 Februari een baza'- gehouden. Plaatwellers spelen toneel De toneelclub van de personeelsvereni ging „De Plaatwellerij" bereidt zich weei voor op een uitvoering voor de leden met de opvoering van het blijspel in drie be drijven „De stier van Californië", geschre ven door Piet Mossinkof. De regie heeft de heer J. van Baar. De toneelavond wordt Zaterdag 2 Fe bruari in gebouw „Concordia" gehouden Van de vier door de handbalvereniging .IJmond" ie snelen competitiewedstrijden is voor Zondag de belan-rniksfe de onimoetine- tussen do dames van Beverwijk 1 en ITmonrj 2. De Ï.Tmondson hebben in deze wcdstrhd de beslissing in de hand over het kampioen schap der afdelings tweede klasse. In de afzonderlijke afdelingscompetitie werden beide ploegen kampioen. Vorige week werd de eerste beslissingswedstrijd met een overtuigende 51 zege door IJmond gewonnen. Een gelijk spel bezorgt de groen gele dames niet alleen het kampioenschap, maar tevens automatische promotie naar de afdelings eerste klasse Noordholland-Zuid. Een eveneens belangrijke wedstrijd is die voor de districts tweede klasse tussen de heren van IJmond 1 en Aalsmeer 2. Deze wedstrijd, die voor IJmond het voordeel van eigen terrein heeft, kan de gastheren een hogere plaats op de ranglijst bezorgen. De andere IJmond 1-dameskampioenen ontvan gen Concordia 2. De verwachting van een Velsense overwinning ligt voor de hand. De heren van IJmond 3 gaan naar BGV 2. Als zii even schotvaardig zijn als vorige week k^men de punten naar Velsen. De opstellingen zijn: Dames. IJmond 1: H. Nabben; L. Mossel en C v. d. Plas; J. Konz, L. Meijer—Konz en M. de Jager; M. v. Vliet. D. Marokelbach, M. Klesser R. van Dongen en H. Porck. IJmond 2: T. v. Duyvenbode; A. v. d. Vis en B Schoon; IC. Beers, A. Grapendaal en N. v. d. Plas: A. Nieuwkoop, T. Jak, P Knik, T. Zuurbier en T. Groen. Heren. IJmond 1: J Böhm; W Revmer en P. Rens; K. Schik, L. Aptroot en P. de Waal: J. Beunder. H. Garritsen, B. Hofman, H Nabben en P. Scheerman. IJmond 3: IC. Groot.; C. Kruishoop en J. Breur: J. Hoogeveen. P. Bijl en G. Wooning; J Heidoorn, W. Prinsse, J. de Waal, J Joosten en L. Hagenaar. Klein programma voor „Watervliet" Voor de korfbalvereniging „Watervliet" s maar een klein programma af te werken, dat alleen voor de aspiranten van grote be- *eVanSdèSsenioren-twaalftallen speelt Water vliet 4 een uitwedstrijd in Haarlem tegen Oosthoek 2. Na het fraaie kampioenschap van de A- -oirariten blijken de B-Watervlieters met V willen achterblijven. De 4—0 overwin ing op Haarlem B deed hun de prachtige rans op het kampioenschap behouden. Van Vp nog resterende drie moeilijke wedstrijden -"v-dt Zaterdag de ontmoeting tegen Sport V -ent uit gespeeld. /Va'ervliet C ontvangt DSV. Ook hier kan voor de thuisclub een overwinning in zitten. De A- en B-Watervlietploegen spelen een onderlinge oefenwedstrijd. Volgende week wordt: het tournooi voort gezet. Jeugdtournooi Hoewel de inschrijving voor het jeugd tournooi tot Vrijdag op de clïibavond van damclub „Sportief" is opengesteld, is er nu reeds een grote animo onder de jeugd om mee Ie spelen om het damkampioenschap van IJmuiden, Beverwijk en Omstreken. Inschrij vingen kwamen reeds binnen van H. Lang broek 'titelhouder van Haarlem en omstre ken), Kuyper, v. Dijk, Braveboer, G. Huigen, K. Visser, De Boer, E. Oorthuizen (allen leden van DCIJ). Ook een viertal leden van damclub Beverwijk speelt mee. Voor het senioren-kampioenschap van IJmuiden, Beverwijk en omstreken, welk tournooi de volgende week aanvangt, zal de titelhouder T. Postma zijn titel 1951 verde digen. Vooys, Nieuwenhuizen en v, Straten dingen voor DCIJ verder mee. In de eerste en tweede klasse spelen mee W. v. Wort, J. Meyer en Opa v. d. Bos. Rundveefokkers hoorden waardevolle woorden „De voeding van zijn vee is voor de boer zeer belangrijk, door een slechte voèding kunnen er allerlei kwalen aan de dag treden, waaraan men in de regel weinig aandacht schenkt. Het gebeurt veel, dat men pas als de kwaal of ziekte een heel eind heen is, deskundige raad gaat inwinnen. Een opwekking om, zodra men iets bij de dieren constateert wat niet in de haak is de hulp van deze dienst in te roepen, is zeker op zijn plaats. Ook door het mineralen ge brek in de Nederlandse bodem ontstaan er ernstige gebreken in de opfok van het vee." Aldus de Rijksveeteelt-consulent de heer ir. L. de Vries uit Alkmaar. Op uitnodiging van de Rundveefok Vereniging „Assumburg" hield de consulent in hotel „De Ooievaar" een lezing over het onderwerp „Veevoeding en Rundveefokkerij". Dat deze twee punten bij de boeren in de belangstelling staan kon men zien aan de grote opkomst. Lang sprak de heer De Vries over de bestrijding en de prophylaxe van diverse ziekten. De boeren hebben in Uitgeest vooral te kampen met lichte grond, in tegenstelling tot die in het noordelijke gedeelte van de provincie. Voor de verbetering van deze lichte grond gaf spreker verscheidene advie zen die de boeren zeer zeker zullen trachten op te volgen. punt van discussie Tijdens een vergadering van de hoofd ingelanden van de Castricumse polder heeft de technisch adviseur ir. J, v. d. Boogaard meegedeeld, dat de Uitgeesterweg het best met grint en „Solite" kan behandeld wor den, waarvoor een bedrag van f 10.500 n dig zal zijn. Langs deze wee komen 's zomers veel kampeerders naar Castricum en het hele iaar door is er een druk verkeer van arbeiders van en naar de Zaanstreek de ingelanden zelf gebruiken de weg veel min der intensief. Er bleven het polderbestuur twee dingen over: de polderlasten verhogen of een lening sluiten. Ir. v. d. Bogaard merkte terloops op. dat een langlopende lening niet lukt, als Gedeputeerden niet de garantie hebben, dat de weg gefundeerd wordt, en dan kost die weg-minstens f40.000. Wellicht is er met de gemeente iets aan te vangen, meende hij, daar de bijdrage nu niet in verhouding is tot de kosten van deze weg en hij gaf de raad eens contact met het gemeentebestuur op te nemen. Gevaarlijke vondst Tijdens de verbouwingswerkzaamheden aan het raadhuis vond men tussen het plafond van de tweede en de vloer van de derde ver dieping enige gevaarlijk uitziende projec tielen. Het vermoeden bestaat dat deze voor werpen men heeft ze nog niet kunnen identificeren afkomstig zijn uit de tweede wereldoorlog. De politie heeft zich over de voorwerpen ontfermd. Door het vertrek naar elders van haar secretaris de heer S. Zijlstra, was er bij de plaatselijke afdeling van „Herwonnen Le venskracht" een vacature ontstaan. Men heeft hierin thans voorzien door als zodanig te benoemen de heer J. van der Hoeff wiens adres luidt: Poelvenstraat 22, Bakkum. Wie mist een kater? Aan het politiebureau Dorpsstraat zijn in lichtingen te verkrijgen over de volgende verloren en gevonden voorwerpen. Verloren: een broche. Gevonden: dameshorloge, paar bruine wol len handschoenen, ledige bruine portemon- naie, rode kater, rechtse glacé heren hand schoen, muntbiljet van f 1, zadeldek. Medio Februari zal er in één of meer cantines der Hoogovens een tentoonstelling gehouden worden van werken van beelden de kunstenaars in de gemeente Velsen en naaste omgeving. Voor deze tentoonstelling, die de propa- ganda-afdeling van Hoogovens in samen werking met „Felison" organiseert, kunnen werken, tot een maximum van vijf per inzender, tot en met 31 Januari ingezonden worden aan de propaganda-afdeling (Wal- serij Oost) der Hoogovens. De werken zullen ongeveer drie maan den in omloop blijven en zijn door Hoog ovens verzekerd. Aan deze tentoonstelling zijn voor de inzenders geen kosten verbon den. In een geheel bezette zaal van het Neder lands Hervormd Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan hield de heer Stoethof, directeur van de Vereniging tot Heil des Volks te Amsterdam, een lezing over de „genezing door handoplegging", waarvan gesproken tyordt in Jacobus 5 14. Aan de hand van Bijbelgedeelten wees hij erop, dat voor hen, die werkelijk ge loven, wonderbaarlijke genezingen niet al leen beperkt behoeven te blijven tot de oude Bijbelverhalen, maar dat het Woord ook hier nog steeds van kracht is. „Het Evangelie is niet alleen een evan gelie van vergeving, maar ook een evan gelie van genezing", aldus spreker. De heer Stoethof heeft in Duitsland meerdere genezingen door handoplegging van nabij meegemaakt en via de wire- recorder liet hij enkele stemmen horen van personen die getuigenis aflegden van hun genezing. Nadat er gelegenheid gegeven was tot het stellen van vragen, bedankte ds. W. Oorthuys de spreker voor zijn interessant betoog, waarna de heer Stoethof met gebed eindigde. De toekomstige ouderdomsvoorziening Op Dinsdag 29 Januari zal de NW Be- stuurdersbond in het zaaltje van dansschool Dors aan de Koningstraat te Beverwijk haar tweede ontwikkelingsavond organi seren. De heer H. J. Wevers zal dan spreken over: „De toekomstige ouderdomsvoorzie ning". DONDERDAG 24 JANUARI Luxor Theater, 8 uur: Filmavond ABCC, vertoond wordt „The halfway house". VRTJDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De zoon van de kalief. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Vrouwen zonder naam. W. B. Theater, 8 uur: De geheimzinnige duikboot. Als het idéé van Jan Velzeboer afkomstig is om tijdens het jubileumseizoen de leden op een voorstelling van „Trouwen?" van Gogolj te vergasten, dan mag „Nieuw Leven" deze jeugdige regisseur voor zijn ingeving wel bijzonder erkentelijk zijn. Niet alleen schonk hij de vereniging hier mee de gelegenheid eens van de door ama teurs gewoonlijk gevolgde koers af te wij ken, maar bovendien leverde hij onder zijn knappe leiding een voorstelling af, die wij tot aan het derde bedrijf met stijgende be wondering hebben gevolgd. Wat Jan Velze boer hier met enkele spelers op het gebied van komische typering wist te bereiken grenst voor amateurs bijna aan het on waarschijnlijke en hiervoor alleen verdient hij reeds een oprecht gemeend compliment. Maar ook het ensemble maakte hij tot een voorbeeldig sluitend geheel, de verschil lende typeringen werden met al hun bonte en bijna groteske afwijkingen toch tot een komische eenheid samengebracht, hetgeen diverse kostelijke taferelen opleverde. Wij denken hier bijvoorbeeld aan het tweede bedrijf, waarin de gehele schare dwaze aanbidders tezamen dromt en ieder voor zich naar de hand van de schuchtere Agafia dingt. Dat het derde bedrijf soms beden kelijk verslapte, kwam voornamelijk om dat juist hier de zwakke broeders uit het ensemble een belangrijk aandeel in de han deling wtyd toegekend. De beide militairen gedroegen zich in hun fraaie uniformen enigszins gedwongen en ook Agafia Thimo- fejefna was nog niet geheel tegen deze rol opgewassen. Dit blijspel „Trouwen?" (eigenlijk „Het Huwelijk" geheten) van de in 1852 op slechts 42-jarige leeftijd overleden Russi sche auteur Nikolaj Gogolj is in ons land niet zo bekend als „De Revisor", al werd het nog in 1948 door het Rotterdamse To neel onder regie van Paul Storm opgevoerd. Maar dat het na een eeuw nog in staat is een volle zaal tot uitbundige vrolijkheid te bewegen, hebben de beide voorstellingen van de Geheelonthouders Toneelvereniging „Nieuw Leven" op Maandag- en Woens dagavond in het Kennemer Theater over tuigend bewezen. Jan Velzeboer had zijn regel gebaseerd op de mening, dat de inhoud van het stuk (waarvan wij Dinsdag reeds een uittreksel gaven), eigenlijk te mager is om de be langstelling aan het publiek gaande te houden, vandaar dat hij zijn volle aan dacht aan de typering wijdde. Het gevolg was een aaneenschakeling van dolle dwaas heid, waarachter steeds de hand van de meester viel te herkennen. Kostelijk was K. Groot als Podnolessin, de verlegen amb tenaar, die zijn liefde niet durfde beken nen. De komische schuchterheid, waarmede hij Agafia telkens tegemoet trad, werd met een zeldzame allure uitgebeeld. Vooral in zijn scène met het bloemstuk, dat hij in een stupide bleuheid totaal vernielt, bereikte hij het toppunt van dwaasheid. Met hem bevond de oer-komische Eierstruyf van K. Jurrions zich op dezelfde hoogte. Deze domme bullebak stapte met lompe schreden over het toneel, waarbij stem en gebaar uitstekend tot een caricaturale harmonie werden gebracht. Mevrouw G. Jansen- Koppenol maakte eveneens een subliem type van de sluwe, tierende koppelaarster, waarbij ook haar plastiek te bewonderen viel. Mevrouw M. Schmitz-van Helde was een onvervaarde schoonmoeder en C. van der Plas eigenlijk de enige normale figuur in dit stuk. Van J. Butter zagen wij verder nog een onverstoorbare knecht. Deze voorstelling zou „Nieuw Leven" eigenlijk een speciale onderscheiding moe ten opleveren. De ernst, toewijding en overgave, die hier werden betoond, maken er volledig aanspraak op. Maar misschien achten Jan Velzeboer en de werkende leden zich reeds voldoende beloond met het grote succes, dat hen ten deel is gevallen. Het waren dan ook opvoeringen waaraan de toeschouwers ongetwijfeld nog lang de beste herinneringen zullen bewaren. JAN VAN DAM ADVERTENTIE (het theater met de beste films) vertoont vanaf VRIJDAG a.s. het machtige heldenepos Voorverkoop op de dag der voorstelling van 1112 uur. De minister van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning hebben met ingang van Dinsdag de Prüzenbeschikking Handelsmarges 1951 en de richtlijn voor de prijsberekening door de groot- en kleinindustrie ingetrokken. Beide maatregelen werden begin April 1950 in werking gesteld. Deze beslissing houdt in, dat de prijzen van de goederen, waarvoor geen afzonder lijke prijsregeling bestaat, voortaan door de betrokken ondernemers kunnen worden vastgesteld. Zij blijven evenwel onderworpen aan het verbod van prijsopdrijving op grond van de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet. Ook het Prijsvormingsbesluit, waarin bepaald is dat de prijsvorming in overeenstemming met het algemeen belang moet geschieden, blijft van kracht. Het verlenen van grotere vrijheid in de prijsvorming is mogelijk, omdat blijkens de ervaring der laatste maanden als gevolg van de sterk gewijzigde marktverhoudin gen in de prijsvorming geen tendenzen meer aanwezig zijn, die tot ongemotiveer de prijsverhoging aanleiding zouden geven. Onder deze omstandigheden is de intrek king dezer prijsmaatregelen bovendien ge wenst, omdat in tal van bedrijfstakken zich afzetmoeiijkheden voordoen. Een goede bedrijfsvoering vereist bij de huidige marktsituatie een snelle aanpassing van de onderlinge prijs- en margeverhoudingen aan de wisselende omstandigheden in het bijzonder ook aan de buitenlandse con currentie. Prof. mr. A. Anema, de nestor van de Eerste Kamer en voorzitter van de A.R.- fractie, hoopt 10 Februari zijn tachtigste verjaardag te vieren. Prof. Anema is Haarlemmer. Beste kinderen, Zoals jullie natuurlijk al meteen gemerkt hebben, is ook de tooi van ons hoekje een beetje anders geworden. Een beetje, zeg ik, maar ik bedoel eigenlijk een heleboel. Want voortaan komt dit leuke plaatje altijd boven mijn brieven te prijken en ik ben er echt trots op. Jullie ookNog even iets over het puntenraadsel. Deze Donderdag geef ik jullie het laatste van de eerste serie en de volgende week beginnen we weer met nummer één van serie twee. Natuurlijk maak ik dan ook meteen bekend, wie de winnaar is van de eerste ronde. De uitslag van het maandraadsel voor de „K"-kinderen en de nieuwe „taak" komen dus ook allemaal in het volgende kinderhoekje te staan. Jullie mogen dus allen een week lang popelen van nieuwsgierigheid! En nu gauw naar onze correspondentie. Om te beginnen is hier een nieuweling, die graag ROZEMARIJN wil heten. Nu dat kan gebeuren. De andere naam, die je schreef was er al. Fijn, dat je meteen zo kort en duidelijk alles in je brief vertelde, over je leeftijd en je verjaardag en zo. Je raadsel zal ik goed bewaren, dat komt nog wel eens van pas. Ga je van de zomer pro beren om het tweede zwemdiploma ook te halen? Volgende week begint een nieuwe ronde van de puntenraadsels, dan kun je zeker wel eens een poging wagen om een mooi boek te winnen. Afgesproken? Van BRUINVIS kwam weer een gezellige brief. Zo langzamerhand weet ik precies, hoe het nu eigenlijk op de huishoudschool toe gaat en dat vind ik erg leuk. Je moeder zal het wel prettig vinden als ze zo nu en dan een mooi kleedje thuis krijgt en na tuurlijk vindt ze het ook fijn, wanneer jij iets voor jezelf gemaakt hebt. Heb je al eens iets gekookt, wat je niet lustte? Ook STEROOGJE is weer van de partij. Zij vraagt of er wel eens een opstellen- of tekenwedstrijd uitgeschreven wordt. Nou en of, Steroog. Als het kon, zou je dat eens aan de andere nichten en neven moeten vragen, want we hebben er al heel wat ge had. Natuurlijk komt de gelegenheid voor jou ook nog wel eens om je talenten te laten zien. Kun je goed tekenen? APPELSNOETJE wist ondanks de druk fout in het puntenraadsel toch de goede oplossing te vinden. Had je de krant van Meizoentje geleend? Is de zanguitvoering goed gegaan? Volgende ronde doe je na tuurlijk helemaal mee met de punten raadsels. MEIZOENTJE vindt het jammer dat ze de jongste is thuis. Natuurlijk is het leuker, wanneer er nog een klein broertje of zusje thuis is, om te verwennen; maar ik geloof, dat jij met je zusje van vijftien jaar toch nog niet zo slecht af bent. Leuk, dat jullie op dezelfde school zijn. Je zusje van twintig werkt zeker al, of helpt ze moeder thuis? Schiet je al op met je schortje? GRASSPRIETJE is van harte welkom bij ons. Jammer dat die andere schuilnaam er al was, maar deze vind ik toch nog aar diger. Natuurlijk mag je kleine broertje ook mee doen, al is het dan maar voor „spek en bonen", want om zo'n mooie brief te schrijven als jij, is hij nog wat te klein. Maar hij mag altijd de groeten aan mij doen in jouw brief, dat vind ik echt gezellig. Kun jij net zo mooi tekenen als je schrijft? Laat me maar eens zien wat je kan. Toch kan MUIZENSTAART haar Tante Els niet vergeten. Volgende ronde doe je toch zeker met alle puntenraadsels mee, is het niet? We beginnen volgende week met een nieuwe serie. Wat een bof, dat je de juffrouw juist bij je vriendinnetje aantrof. Was het boekje mooi? Fijn, dat je rapport er zo goed uitzag. KEESJELIEF kwam met de oplossing van het maandraadsel. Ja jongen, volgende week komt de uitslag in de krant, dus er was niet zoveel tijd meer. Ik ben nieuws gierig wie de prijs wint, jij zeker ook? UKKEBUMPIE is erg in zijn schik met het boek. Ja, ik dacht wel, dat jij zo'n spannend verhaal mooi zou vinden. Daar om heb ik dit dan ook voor je uitgezocht. Hebben jullie een aardig afscheidsfeest ge had op school? Prettig, dat je zo'n echte fijne verjaardag hebt gehad. FLUITEKRUID is een beetje veront waardigd omdat ze de vorige brief wel op tijd in de bus had gedaan en hij toch te laat is gekomen. Ik denk, dat er een foutje ergens in de bezorging geweest is, meisje, maar met deze brief is het gelukkig goed gegaan. Het spel dat je noemde, vind ik ook zo leuk. Wij hebben ook al heel wat uurtjes zoek gebracht met „monopoliën". Dus jouw verjaardag is alweer niet slecht geweest, dat kan ik wel merken. Wat jammer dat jullie buren zo ver weg zijn gegaan, vooral als het goede vrienden waren. Zijn er al weer nieuwe bewoners in het buurhuis? En daar is mijn vriend PARMENTIER ook weer. Fijn, dat je weer van plan bent om geregeld te schrijven. De volgende week begint onze nieuwe serie puntenraad sels, dan kun je meteen je best doen om een boek te winnen. Dat je naar het strand geweest was, kon ik wel merken, want je brief zat nog vol zand. Maar ik vind het niet zo leuk, dat jullie je op gevaarlijk ter rein gewaagd hebben. Ik kan me best voorstellen, dat de moeder van Wim erg boos was. Ze zal wel bijdraaien denk ik, als je even naar haar toe gaat om te beloven, dat jullie zulke streken niet weer zullen uithalen. Daar zijn de meeste moeders erg gevoelig voor. En dan ga je natuurlijk van zelf weer met Wim spelen. Vertel je me eens of je het gedaan hebt? Ook EIKEBLAADJE stuurt mij de oplos sing van het raadsel. Jammer, dat je één klein foutje maakte: Pannerden moet na melijk met twee „n's" en niet met één. Voortaan goed opletten, hoor! Hoe is de zanguitvoering gegaan? TIJGERVINKJE stuurt alleen de oplos sing van het puntenraadsel. Kan er volgen de keer weer een briefje af? Nog een nieuwelingetje op de valreep. Kom maar gauw binnen, BEUKEBLAD, in onze gezellige kring. Je mag je schuilnaam houden, hoor. Prettig, dat je meteen je~ver- jaardagsdatum schreef. Heb je nog broer tjes of zusjes? LEESGRAAG vermoeit zich maar niet meer met het oplossen van de puntenraad sels, zo schrijft hij. De volgende ronde ben je dan ook vast van de partij, daar reken ik op. Dus jij bent een echte voetbal-lief hebber. Het wordt nu wel echt weer voor de buitensport. Die regentijd maakte, dat er veel wedstrijden afgelast werden, of viel dat nogal mee? Je hebt zeker familie in Hilversum wonen? Ook WATERFEE vergeet niet om nog gauw haar oplossing in te sturen. Je was bijna te laat meisje, voortaan wat eerder posten, hoor. Heb je een leuke verjaardag gevierd bij Fluitekruid? Ze zal wel erg in haar schik geweest zijn, met je cadeautjes. Dan is hier nog ELFJE, die dikke vrien dinnen is met Poesje en haar daarom ook in onze kring genodigd heeft. Je hebt gelijk hoor, hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd! Gaat de meetkunde al wat beter? En dan is daar ons POESJE, de laatste nieuweling en de hekkensluitster van ons hoekje van deze week. Ik vind deze schuil naam heel aardig en je moet maar niet veranderen, want ik heb je al ingeschreven onder deze naam. Het doet me plezier om te horen, dat je het zo prettig vindt op de huishoudschool. Ook is het goed, dat jé zo veel van naaien houdt, want dat kan je later erg te pas komen. Die recepten moet je nog maar eens goed bestuderen, want zo'n vijf ontsiert toch eigenlijk je hele rap port. Is het schort al af? En dit tvas das onze laatste brief voor deze week. Tot volgende keerl TANTE ELS (Briefjes vóór Dinsdag op de Kennemerlaan 154, IJmuiden of aan de bez-orger meegeven). TANTE ELS FELICITEERT: BEUKEBLAD, die eergisteren jarig was, KRAAI, die morgen het feestvarken wordt, KABOUTER BELLEFLEUR en PRO FESSOR TWEEBEEN, die allebei Maandag feest gaan vieren en LAPPER KRISPIJN, die volgende week Dinsdag jarig wordt. Allen van harte gelukgewenst! VOOR JONGE HERSENS De oplossing van ons derde puntenraad sel was: Oosterbeek, Harlingen, Panner den; Kangeroe, Hermelijn, Hagedis; Pri mula, Dahlia, Orchidee. DE PUNTENLIJST: Waterfee 20: Voetbalkoning 15; Elke- blaadje 17: Elfje 17; Steroogje 20; Bruin vis 17; Ukkebumpie 5: Fluitekruid 20: Mei zoentje 15; Tijgervinkje 15; Lathyrus 9; Rozemarijn 5; Appelsnoetje 5; Beukeblad 5. HET NIEUWE PUNTENRAADSEL Op onderstaande stippen en kruisjes meet je woorden invullen volgens achterstaande betekenis. Heb je dit goed gedaan, dan komt er op de kruis jes van boven naar beneden een woord te lezen, wat jullie ongetwijfeld alle maal zijn, als je dit raadsel opgelost hebt. 1. X. ZZ geel glanzend metaal. 2. X sappige, rode, gele of blauwe vrucht. 3. X ZZ de openingen van een net. 4. X ZZ de vrouw van de baas. 5. X. ZZ niet smal. 6. .x. met lucht of gas gevulde bal. 7. X ZZ lentemaand. 8. .x. ZZ kermis- of markttentje. 9. X ZZ hoog, spits bouwwerk. 10. x ZZ kleine vos. Alleen volledige oplossingen zijn geldig. Dus niet alleen het gevraagde woord op schrijven, maar alle woorden van één tot tien. Dit raadsel is weer tien punten waard en voor elke fout wordt er één punt afgetrok ken. Doet allen je best op dit laatste raad sel van deze serie. Volgende week de uit slag! T. E. Albireo, 23 van Buenos Aires te R'dam. Algenib, 23 te Bahia. Abbedijk. 21 van R'dam te Houston. Amsteldijk, pass. 22 Scilly's. Abbekerk, 22 van Sydney naar R'dam. Aldabi, pass. 23 Fernando Noronha. Agamemnon, 22 460 m. NO. Fahal. Akkrumdijk, 22 van R'dam te Hamburg. Aldegonda, 22 van Pladju naar Bangkok. Amsteldiep. 22 800 m. W. ten Flores. Amstelpark, 22 320 m. N.NO. Bermudas. Alhena, 22 300 m. N. St. Paulsrock. Alpherat. pass. 22 Bermudas. Armilla, 20 van Saigon naar Haiphong. Arundo, 22 115 m. W. Key West. Averdijk, 22 780 m. W. ten Z. Scilly's. Axeldijk, 22 70 m. O.NO. Miami. Aagtedijk, 30 van Buenos Aires te New York verwacht. Aalsdijk, verm. 24 v. R'dam naar Golfhavens. Aardijk, 22 120 m. Z. Bermudas n. Le Havre. Alioth, 28 Recife verwacht. Alkaid, 24 Buenos Aires verwacht. Alphacca, verm. 23 v. Buenos Aires n. N. York Ampenan, verm. 24 v Philadelphia n. Soerabaja Amstelstad, verm. 23 v. Beyrouth n. Port Said. Amstelvaart, 22 300 m. W. ten N. Key West. Arendskerk, 22 van Bremen naar Antwerpen. Arnedijk, verm. 30 v. New Orleans n. R'dam. Breda, 22 van Aruba naar Antwerpen. Baarn, 23 te Arica Bennekom, 23 van Brunsbüttel naar Hamburg. Boskoop. 22 v. Pto. Limon naar Cristobal. Bantam, pass. 22 Kp. Vincent. Bali, 23 bij Ceylon verwacht. Bengkalls, verm. 28 v. Singapore n. Lorenzo Marques. Bintang, verm. 24 v. Manilla n. Honoloeloe. Blommersdijk, 25 v. R'dam te New York verw. Caltex Nederland pass. 22 Kp. Vincent. Caltex The Hague, pass. 22 Burlings. Ceram, 22 dwars Vigo n. Antwerpen. Ceronia, 22 440 m. W. Kp. Vincent. Caltex Leiden, 22 dwars Kp. Carbon. Castor, 22 v. Kingston naar Mobile. Celebes. 25 Aden verwacht. Delft, 22 540 m. W.ZW. Madeira n. La Guaira. Duivendrecht, 22 240 m. N.NO. Paramaribo. Eemdijk, 22 750 m. ZW. Flores n. Havanna. Ena, 22 op Meer v. Maracaïbo. Erinna, 23 van Mlri te Pladju. Edam, verm. 26 v. R'dam naar New York. Friesland (SSM), 22 van Londen te Huelva. Felipes, pass. 22 Anamba eil. Friesland (KRL), 28 v. Kopenhagen te R'dam verwacht. Graveland, 22 van Las Palmas. Gadilla, 20 van Singapore te Buenos Aires. Gooiland, 23 bij Fernando Noronha. Garoet, 25 Aden verwacht. Heelsum, 22 van Le Havre naar Antwerpen. Haarlem, 23 v. Maracaïbo n. Meer v. Maracaïbo Helder, 22 van Antwerpen naar Amsterdam. Hersilia, 22 van Esmeraldes te Buenaventura. Hector, 22 v. Algiers naar Lissabon. Helicon, 22 250 m. N. Curapao. Hermes, 22 v. Ciudad Bolivar n. Port of Spain. Hoogkerk, pass. 22 Kp. Elefante. Hydra, 22 420 m. W.NW. Finisterre. Heemskerk, 22 dwars Port Soedan naar Aden. Ittersum, 22 500 m. Z. Kp. Race. Indrapoera, 22 dwars Port Soedan. Japara (KRL), 22 van R'dam naar New Orleans Jagersfontein, pass. 22 Lissabon. Kalap, 22 van R'dam naar Tj. Priok. Katwijk, 23 v. Amsterdam te Delfzijl verw. Kalabahi, 22 v. Tj. Priok naar Singapore. Kota Inten. 22 rede Semarang. Kedoe, 22 540 m. NW. AnderhalfgraadskanaaL Lemsterkerk, pass. 22 Aden. Lombok, 21 v. Vancouver n. Singapore. Laertes, 22 van Malmö naar Hamburg. Leuvekerk, 22 nog te Damman. Langkoeas, 23 bij Ceylon, 26 Penang verwacht. Limburg, verm. 23 v. R'dam naar Antwerpen. Maaskerk, 22 van Dakar naar Antwerpen. Meliskerk, 22 van Marseille n. Antwerpen. Merwede, pass. 22 Bermudas n. Charleston. Muiderkerk, 23 te East London. Maasland, 23 v. Buenos Aires te Amsterdam. Mariekerk, 22 van Port Said. Molenkerk, 23 v. West Afrika te A'dam verw. Maas, 22 dwars Bone. Maashaven, pass. 22 Finisterre. Malea, 22 dwars Muscat. Mapia, 22 rede Semarang. Marken, 22 690 m. ZW. Lands End. Mentor, 22 van Beyrouth naar Messina. Mirza, 22 dwars Lissabon. Musi, 23 van Balikpapan te Ambon. Madoera, 23 400 m. NW. Fernando Noronha. Markelo, 23 150 m. O.NO. Madeira. Meerkerk, 22 dwars Port Soedan n. Aden. Nigerstroom, 22 v. Freetown n. Takoradi. Noordwijk, pass. 22 Kp. Vincent. Ondina, 22 van Port Said. Oranjestad, 22 v. Aruba naar Curacao. Ootmarsum, 22 700 m. W. ten N. Flores. Oberon, 22 560 m. O. ten ZZ. Barbados. Omala, 22 400 m. O. Dondrahead. Orestes, 23 v. New York te Port au Prince verw. Prins Willem v. Oranje, pass. 22 Kp. de Gata. Prins Joh. W. Friso, verm. 26 v. R'dam n. S6. John. Pygmalion, 22 v. Port of Spain n. Georgetown Riouw, pass. 22 Sabang naar Aden. Rossum, 23 v. Huelva te Rieme. Reyniersz, 22 v. Soerabaja naar Ampenan. Rotula, 22 290 n>. ZW. Flores. Rijnland, 22 180 m. N. ten O. St. Vincent. Rempang, 26 Colombo verwacht. Rijnkerk, 22 dwars Port Soedan. Sloterdijk,, 23 te Port Swettenham. Stad Leiden, pas. 22 Azoren. Stad Schiedam, pass. 22 Dakar. Sarpedon, 23 v. Amsterdam te La Guaira. Sommelsdijk, 23 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 22 van Galveston n. Nederland Sambas. 23 v. Bangkok te Singapore. Schiedijk, 22 van Semarang naar Tj. Priok. Soestdijk, 22 400 m. W.NW. Flores. Stad Breda, 22 900 m. O. ten N. Bermudas. Stad Dordrecht, 22 bij Finisterre. Stad Maastricht, 22 105 m. Z.ZW. Ouessant. Stanvac Benakat, 22 van Sungeigerong naar Bangkok. Stanvac Pendopo, 22 van Soerabaja naar Sung eigerong. Swartenhondt, 23 v. Balikpapan te Menado verwacht. Salatiga, verm. 23 v. Colombo n. Aden. Salawati, verm. 23 v. Amsterdam n. Soerabaja. Stad Vlaardingen, 22 620 m. ZW. ten W. Flores Stanvac Djirak, 22 250 m. N. ten W. Singapore. Sumatra, verm. 30 v. Amsterdam n. Balikpapan Tawali, 22 Suez naar Alexandrië. Tjisadane, 22 v. Zanzibar n. Singapore. Tegelberg, 22 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Tongkol, 22 v. R'dam naar Tj. Priok. Themisto, 22 330 m. W. ten Z. Ouessant. Tjibesar. 22 1170 m. O. NO. La Plata. Tjiluwah, 22 van Soerabaja naar Makassar. Triton. 22 van New York te Curapao. Taria, 22 240 m. NO. Kp. Padaran. Tomini, 29 Aden verwacht. Triton, 23 v. Curacao te La Guaira verwacht. Wieldrecht, pass. 22 Celon. Waterman, 22 van Sydney te R'dam. Willem Ruvs, 22 v. R'dam naar Tj. Priok. Waal, 22 van Maracaïbo naar Jacmel. Westerdam. 22 570 m. W. Scilly's. Winsum, 22 bij Finisterre. Winterswijk, 22 150 m. O. Kp. de Gata. Weltevreden, verm. 27 v. San Francisco naar Bombay. Woensdrecht, 22 bij Kp. de Gata verwacht. Zuiderkruis. 22 van R'dam naar Halifax. Zaan, verm 25 v Setuba) naar Nederland. Zijpenberg, 22 150 m. O. Kp. de Gata. KLEINE VAART? Actinia, 23 van Londen te Dieppe. Algarve, 22 v. Billingham naar Goole. Audacia, verm 23 v. Antw. n. Santander. Ali, 23 in Washbay. Bree Helle, 23 van R'dam te Londen verw. Dollard, 23 van Warnemunde te Abo verw. Deni, pass. 23 Brunsbüttel. Domburgh, pass. 23 Ouessant. Elsenburgh, pass. 22 F'/iisterre. Eban, verm. 23 Hamburg naar Londen. Echo, 22 van R'dam te Dublin. Escaut, 22 van R'dam te Parius. Ferócia, pass. 22 Beachyhead. Flevo. 22 van Gothenburg n. Bremen. Frisia. 23 van Stanlow naar Heysham. Gaasterland, 22 van Leith naar R'dam. Geert Bodewes, 23 v. R'dam n. Skive. Hondsrug, 24 v. Cuxhaven te Antwerpen. Hagno, 22 v. Dublin naar R'dam. Haskerland, 22 van Goole naar Kingslynn. Hast V. 22 nog te Douglas eil Man. Hartel, verm. 23 van R'dam naar Hamburg. Jozina, 24 v. Port Lyautey te R'dam verw. Kortenaer, 22 v. Avonmouth te Barry. Larix, 22 van Zaandam naar R'dam. Leny, 22 van Irving naar Garston. Lies. 22 van Grangemouth n. Newcastle. Maartje, 21 van Londen naar Gent. Markab. 21 van de Tees naar R'dam. Mies. 22 v. Grangemouth te Duinkerken. May Mere, 22 nog te Greenock. May Star, 22, v. Christiansand n. Drammen. Marcella, verm. 23 v. Pt. Jerome n. Duinkerken Mizar, 22 van Vlissingen te Kostock. Monica. 23 van Irvine naar Belfast. Nettie, 22 van Preston naar Duinkerken. Nieuwland. 23 v. Grangemouth naar R'dam. Noord, 22 v. Billingham n. Stanlow. Ponza, 22 te Papenburg van Leer. Palma, 23 van Dundalk naar Antwerpen. Peter 22 van Swansea naar St. Malo. Prima. 22 van St. Nazaire n. Bavonne. Prinses Wilhelmina, 22 v. A'dam naar Goole. Plato, 24 v. Hamburg te A'dam verwacht. R. P. S„ 23 te Swansea verwacht. Shamrock, 23 te Stromstad verwacht. Silvaplana. 22 van Vlissingen. Silvretta, 22 v. La Pallice te Bordeaux. Sambre, 22 te Antwerpen. Soemba. 22 bij Warnemunde. Spolanda. 22 van Antw. n. St. Nazaire. Sporota, 22 van Ayr naar Barrv. Strijpe, verm. 23 v. Nordenham n. Antw. Tromp, 22 v. Antwerpen te Grangemouth. Texel, 23 van R'dam te Hamburg verwacht. Tom van der Heide, 22 v. Marseille te Casa blanca.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3