Experiment-Pinay heeft minder succes dan verwacht werd Duitse jaarbeurzen voeren hevige concurrentiestrijd Agenda voor Beverwijk Mw. M. BAKKER Ga niet Foto Hollywood DE JONG'S HlcUa- FLINKE HANDIGE JONGEN GEVRAAGD Franse premier gaat zijn tanden laten zien Zweedse pers woedend over Margaret's lijfwacht Beverwijk Inbraak in fotowinkel Velsen IJmuiden Velsen-Noord STENO TYPEN TALEN Maison HILLEGE Luidsprekers LAKENS JAKO tccyeci Let U even op... W. TEN HOVE Administratieve kracht (m) 6 Miss Truman op reis Katholiek congres in Berlijn geopend Communistisch kantoor in Bonn geplunderd De „Eendracht" wordt in Rotterdam gerepareerd Overheidspremie voor woningverbetering Dief liet kostbaarste toestellen staan Smaakt elk uur van de dag Ervaren vroedvrouw Boekh. Middenst. Met Levasiers Tours 3.98 1.49 Vrijdag a.s. 22 Augustus SPECIAAL-OPTIEK AANK. VERKOOPSTER ADVERTENTIE-ACQUISITEUR WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1952 (Van onze correspondent in Parijs) Na een vacantie, die hem niet zo heel veel rust heeft, gebracht, is deze week de Franse premier Pinay weer in Parijs te ruggekeerd. Hij had zich de laatste weken op een hotelkamer in de bekende badplaats Aix-les-Bains teruggetrokken met de be doeling er eens even helemaal uit te zijn, maar van dat plan is niet zo heel veel terecht gekomen. Bijna dagelijks klopten er ministers aan zijn deur om urgente zaken, hetzij van binnenlandse aard, hetzij van buitenlandse aard, met hem te bespre ken. Met de terugkeer van de minister-presi dent hervat intussen de regering weer haar normale activiteit. In het bijzonder zullen deze week de resultaten en de perspectie ven van het zogenaamde experiment- Pinay, het plan dus voor de economische sanering van het land, aan een onderzoek worden onderworpen. In officiële kringen verheelt men zich niet, dat de gang van zaken tot dusverre niet helemaal beantwoord heeft aan de verwachtingen, die oorspronkelijk in het plan werden gesteld, ofschoon ontkend wordt, dat er redenen voor bijzondere on gerustheid zouden bestaan. De staatslening met gouddekking is zeker geen mislukking geworden, al zijn de sommen, die er door werden opgebracht, toch vrij aanzienlijk beneden het bedrag gebleven, dat men of ficieel eerst in het vooruitzicht had gesteld en vooral de hoeveelheden goud, die in ruil voor staatspapieren werden „ont dooid", zijn bepaald niet meegevallen. Een nog grotere teleurstelling echter hebben de besprekingen met de Amerikanen over de militaire bestellingen opgeleverd. Het negatieve resultaat van deze onderhande lingen betekent voor Frankrijk een tegen valler van een 400 milliard francs. Er zijn daarnaast nog andere ongunstige factoren, zoals de droogte en de mond- en klauw- zeer-epidemie, die tot gevolg hebben ge had, dat de vlees- en melkprijzen zijn ge stegen, waardoor de beloofde daling der kosten van levensonderhoud, die zich nog maar heel voorzichtig had aangekondigd, wel een dubieuse aangelegenheid gaat worden. De vakverenigingen beginnen zich dan ook weer te roeren en voor de volgende maand, wanneer de vacanties voorbij zijn, wordt er van hun kant nu al een nieuwe actie voor herziening van de lonen voor bereid. De allerzwaarste zorg en tegenslag voor de regering is evenwel geweest, dat ze niet de actieve medewerking van de ondernemers en cle zakenlieden heeft ge kregen, waarop in den beginne zo vast was gerekend. De detailprijzen mogen dan al iets zijn gezakt, in verhouding met de grondstoffen is die daling toch beslist on voldoende gebleven. Waaruit blijkt, dat de zakenwereld, die eerst Pinay zo hartelijk begi-oette, het bij een platonische aanmoe diging heeft gelaten en aan zijn oproep tot redelijkheid geen gehoor heeft gegeven. De winsten, die in het bijzonder door de Franse tussenhandel worden gemaakt, drukken nog altijd veel te zwaar op de prijzen en verkoopsprijzen, die het dubbele of zelfs het drievoudige van de inkoops prijzen zijn, vormen, vooral wat de groente en het fruit betreft, nog steeds geen uit zondering. Alleen met overreding en tege moetkomendheid zoals de amnestie voor belastingfraudeurs is Pinay er dus niet in geslaagd de handelaars en werkgevers tot een actieve medewerking aan zijn eco nomische politiek te bewegen. Wat er nu moet gebeuren, zal volgende STOCKHOLM (Reuter). De dochter van de Amerikaanse president, Margaret Truman, brengt een bezoek aan Europa. Zij vertoeft thans in Zweden, waar zij bij haar uitstapjes wordt geschaduwd door een uit twee Amerikaanse politicdienaars be staande lijfwacht. De Zweedse pers trekt thans van leer tegen het optreden der lijf wacht, dat volgens haar hooghartig en kortaf is. De bladen zeggen dat de Ameri kanen gewapend zijn en hun revolvers ver moedelijk in hun okselholten verbergen. De „Expressen" heeft Margaret Truman de raad gegeven „Papa te vragen de lum mels, die achter u aanlopen, terug te roe pen". Het blad meldt, dat toen een van zijn fotografen poogde een foto van miss Tru man te nemen toen zij per trein van Stockholm naar Malmö reisde, een der lijfwachten de man toevoegde: „Indien u foto's neemt, zal ik u buiten westen slaan". Het grootste Zweedse dagblad, de „Dagens Nyheter", dringt er bij het Zweed se ministerie van Buitenlandse Zaken op aan de Amerikaanse bewakers uit te leggen „tot hoever zij in Zweden mogen gaan". Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld er door de Ame rikaanse ambassade van tevoren van op de hoogte te .zijn gesteld, dat Margaret Tru man tijdens haar bezoek aan Zweden door Amerikaanse bewakers zou worden ver gezeld. „Doch de ambassade heeft niet gezegd dat deze bewakers gewapend zou den zijn". Géén gevaar „Aftonbladet" schrijft dat de bewakers plotseling en zonder omslag inwoners van Stockholm tegenhouden, die langs plaatsen willen lopen, waar Margaret Truman zich ophoudt. „Het zou wellicht aanbeveling verdienen de Amerikaanse ambassade er op te wijzen, dat deze dingen in dit land toch niet op een dergelijke wijze kunnen gebeuren", schrijft dit blad, hieraan toe voegend: ..Bovendien verkeert het leven van miss Truman in Stockholm in het ge heel niet in gevaar. Tenslotte zal zij hier niet gaan zingen". weken door de ministers besproken wor den. Spaarzaamheid Men weet intussen al, dat de minister van Oorlog, Pleven, niet bereid is, inge volge de Amerikaanse houding, arbeiders in de bewapeningsindustrie te ontslaan een maatregel, waarmede, als pressie op Washington, enkele weken geleden nog openlijk gedreigd werd en wat de bin nenlandse economie betreft, heeft Pinay nogmaals met nadruk verklaard, dat hij, ondanks de teleurstellingen, toch geen nieuwe belastingen zal heffen. Het tekort op het budget voor 1953, waaraan nu ge werkt wordt, en dat in October aan de Kamers moet worden voorgelegd, zal wor den aangezuiverd, zo is medegedeeld, door bezuinigingen, waarmede de regering een honderd milliard hoopt uit te sparen. Der tig milliard daarvan zal ten koste gaan van de militaire begroting. Door aldus de tering naar de nering te zetten, wil Pinay dat de staat het goede voorbeeld geeft, maar^stcr- ker dan voorheen zal er nu voor worden gewaakt, dat dit voorbeeld ook metterdaad gevolgd wordt. Pinay heeft daarom al dreigende woor den gericht tot de zakenlieden, die hij hun „onsociale klasse-egoïsme" heeft verweten en men verwacht, dat hij in de toekomst zo nodig wat hardhandiger tegen hen van leer zal trekken. Men heeft wel eens ge zegd dat een teleurgestelde liberaal nog veel dirigistischer te werk kan gaan dan de meest overtuigde socialist, en uit de vrees, dat Pinay dit binnenkort in de praclijk zal demonstreren, valt waarschijnlijk de wel wat gedaalde koers van zijn populariteit in zakenkringen te verklaren. In elk geval heeft de tot dusverre zo goedmoedige Pinay zijn tanden getoond en men zal nu af moeten wachten of hij even tueel ook toe zal bijten. Van socialistische zowel als van Gaullistische zijde is inmid dels al te kénnen gegeven, dat het experi- ment-Pinay van nu af al als een échec moet worden beschouwd. Voor een objec tieve uitspraak lijkt het moment niettemin nog wel rijkelijk vroeg. Eerst wanneer het nieuwe budget zal zijn opgesteld en aangenomen zal men kunnen zeggen of de huidige premier zijn weg, of zo men wilt zijn martelgang, ter sanering van de Franse economie tot het zegevierend einde zal kunnen vervolgen. BERLIJN (Reuter) Dinsdagavond is het 75e jaarcongres van de Katholieke kerk in Berlijn geopend. Duizenden Oost-Duitse Katholieken bevonden zich onder degenen, die de openingsplechtigheid bijwoonden. Een groot aantal belangstellenden, die niet meer in de zaal konden, trotseerden buiten de regen om de plechtigheid via luidspre kers mede te maken. Ook uit Nederland zijn Katholieken aanwezig. Het congres zelf wordt in alle sectoren van Berlijn gehouden onder het motto: „God leeft". De voorzitter van het congres, mevrouw Klausener, zei in een radiotoespraak, dat het Berlijnse congres een „bedevaart" ge worden is. Het annuleren door de Oost- Duitse autoriteiten van speciale goedkope treinen voor congresbezoekers had de hei ligste gevoelens van vele Oost-Duitsers, die nu wegens geldgebrek niet konden komen, diep gekwetst. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Allan Water f21.300; Hoop f 11.800: Polderman f 14.200. Loggers: KW 20 f2170; KW 84 f2090; IJM 209 CWiron 3) f 10.100; IJM 208 f4820: IJM 53 f3130. Kotters: KW 189 f500; KW 128 f460; KW 35 f680; IJM 226 f50; IJM 249 f200; TX 33 f 2700. BINNENLAND Dinsdagmiddag is op het Plein 1944 in Nijmegen het monument ter herinnering aan de in de tweede wereldoorlog gevallen bur gers en soldaten uit Nijmegen overgedragen aan het gemeentebestuur van Nijmegen. Vorig jaar was op hetzelfde plein het in gips uitgevoerde nood-monument reeds officieel onthuld. De beeldhouwer Jacques Maris heeft het monument, in Beiers graniet uitgevoerd. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft er in toegestemd, dat van Rijkswege 50 percent subsidie zal wor den verleend tot resauratie van de ecuwen- oude Callixtus-toren der Ned. Herv. kerk te Groenlo. De kerk, welke dateert uit de veer tiende eeuw, is reeds eerder hersteld. Ook de gemeente Tiel is overgegaan tot de uitschrijving van een lening. Op Dinsdag 26 Augustus staat de inschrijving open op (900.000 4' i percent 30-jarige obligation tot de koers van 100 pet. De lening is totaal groot f 1.500.000. De opbrengst dient voornamelijk voor de woningbouw. Senator Tom Connally, voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkin gen van de Amerikaanse senaat, zal van 18 tot 21 September ons land bezoeken. Senator Connally maakt op het ogenblik een reis door een aantal Europese landen, alwaar hij de verschillende vertegenwoordigingen der V. S. bezoekt. Hij was reeds in Engeland en vertoeft thans in de Scandinavische landen. Dinsdag 26 Augustus zal er in de dekenale kerk van Sint Jacobus aan de Parkstraat in Den Haag een plechtige Mis van requiem worden opgedragen voor de zielerust van mevrouw Eva Perón, de over leden echtgenote van het Argentijnse staats hoofd. Tal van autoriteiten en de leden van het corps diplomatique zijn door de Argen tijnse gezant in ons land, de heer R. Valen- zuela, tot het. bijwonen van deze plechtige rouwdienst uitgenodigd. Op 2 September zal er bij de rubber- stichting te Delft, in samenwerking met de afdeling bovenbouw en de afdeling keur en onderzoek van de Nederlandse Spoorwegen, een voordracht worden gehouden over de constructie en samenstelling van rubber rail-onderleggers. HAARLEM EN OMGEVING Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk op Donderdag middag van 34 uur door Hendrik Las- schuit luidt: 1. Occasional-ouvcrture, G. F. Handel; 2. Gig, air and gavot. Th. Arne; 3. a. Vater unser im Himmelreich, b. Liebster Jesu. wir sind hier, J. S. Bach; 4. Praelu- dium en fuga c kl. t., J. S. Bach; 5. Passa- caglia e kl. t. (uit sonate VIII). Joz. Rhein- bergcr; 6. Andantino, C. Franck; 7. Morceau de concert, A. Guilmant. Als makelaar in onroerende goederen is door de Haarlemse rechtbank beëdigd de heer A. Prins, Kennemerlaan 152 te IJmui- den. Als vertaler voor de Franse taal de heer J. van Gelder, Eksterstraat 202 te Haarlem. Op de hoek van de Zuiderhoutlaan en de Bronsteeweg bij de Blauwe Brug remde gistermorgen om half twaalf een motorrijder voor een auto, die hij van de Bronsteeweg zag naderen. Zijn motor slipte echter en hij werd aangereden door een achter hem rijdende personenauto. De man. een 43-jarige Haarlemse behanger, kreeg een vleeswond -boven het rechteroog, die in het Grote Gast huis is gehecht. BONN (Reuter) Heinz Renner, de fractieleider van de West-Duitse commu nistische partij, heeft de Duitse Jeugdorga nisatie, een anti-communistische beweging die, voorzover bekend, niet met een poli tieke partij verbonden is, beschuldigd van plundering van het plaatselijk kantoor van zijn partij in Bonn. Naar DPA meldt, zijn Maandagnacht on bekenden het kantoor binnengedrongen. Zij vernielden ramen en deuren, rukten schilderijen van Marx en Engels van de muur, besmeurden en verscheurden boe ken van de bibliotheek en verdwenen met medeneming van de postzegelkas. Volgens de politie zijn er „in het geheel geen aanwijzingen", dat de inbraak is ge pleegd door leden van de Duitse Jeugd organisatie. BONN (Van de correspondent van het A.N.P.) Op 31 Augustus opent de na- jaarsbeurs te Frankfort haar poorten. Daar na zullen de beurzen in Keulen en Hann over volgen. Deze West-Duitse beurzen kunnen bogen op een nog steeds stijgend aantal inzendingen, ook uit het buitenland. Dit jaar zullen in Frankfort 3500 firma's inzenden, waarvan bijna een derde deel in de textielbranche. Uit het buitenland zullen meer dan 1300 inzenders aanwezig zijn uit veertig landen. Zoals vorig jaar tonen ook nu weer de Italianen de grootste belang stelling, gevolgd door de Fransen. Het aan tal vaste buitenlandse paviljoens op de jaarbeurs is weer met twee verrijkt, name lijk van Frankrijk en Ierland. Nederland heeft reeds een eigen paviljoen in Frank fort. Zowel op het jaarbeursterrein in Frank fort als op dat van Hannover heeft men pas de eerste stenen gelegd voor grote uitbrei dingen der tentoonstellingsruimte. Daar door is de sedert jaren tussen Frankfort, Hannover en Keulen gevoerde concurren- tiestrijd om de erfenis van de nu volledig i in een Oostelijke affaire veranderde Leip- ziger Messe tot een nieuw hoogtepunt ge- komen. In de laatste weken is een scherpe polemiek tussen de drie steden, doch voor- i namelijk tussen Frankfort en Hannover ge- jvoerd. De strijd is zo hoog gelopen, dat de burgemeester van Frankfort zich tot het federale ministerie van economische zaken heeft gewend met het verzoek in te grijpen in de heilloze concurrentie tussen de beur zen. Ook de handel heeft reeds aangedron gen op overheidsmaatregelen, die een einde zouden kunnen maken aan de verwarring, die er door het bestaan van drie volkomen langs elkaar heen werkende beurzen dreigt te ontstaan. In het bijzonder is er op ge wezen, dat het van de buitenlandse bezoe kers, die in steeds groter getal de Duitse beurzen bezoeken, te veel verlangd is naar drie verschillende steden te reizen. Een jaar geleden reeds heeft men getracht aan de verwarring een einde te maken door be sprekingen te openen over een afbakening van het terrein der drie „Messe"-steden. Hannover zou zich volgens de daarbij ge dane voorstellen moeten gaan specialiseren als tentoonstelling van hetgeen Duitsland op technisch gebied heeft aan te bieden. Frankfort zou de traditie van de Leipziger „Mustermesse" moeten voortzetten en Keu len zou zich op vakbeurzen moeten gaan instellen. Van deze plannen is niets terecht gekomen. Hannover is zojuist begonnen met een uitbreidingsproject van zestig millioen mark, juist om de monster-beurs meer plaats te bieden. Hannover, waar onder Britse regie in 1947 de eerste stap gedaan werd om de rol van Leipzig over te nemen, heeft nog altijd niet zijn ambities prijs ge geven. Het doel is hier, zoals eertijds in Leipzig, op het najaar de technische en de monsterbeurs tegelijk te doen houden. Frankfort heeft zijn technische show reeds laten vallen, doch het meent slecht beloond te zijn daar men in Hannover voortgaat ook de monsterbeurs verder uit te breiden. Volgens de Frankforters is dit niet alleen onbillijk tegenover het grote handelscentrum aan de Main, doch ook tegenover Leipzig. Men heeft er namelijk ook politieke overwegingen in het geding gebracht en gesteld, dat de West-Duitse steden zo fair moeten zijn geen aanspraak te maken op een universele beurs, daar deze voor de toekomst gereserveerd zou moeten blijven voor een aan de Russische druk onttrokken Leipzig. Overigens kunnen zuiver materieel de drie West-Duitse steden nog altijd niet tippen aan de oude glorie van Leipzig, dat vroeger al dezelfde acco- modatie bood als de drie Westelijke beurzen van nu tezamen. Wat Keulen betreft, ook daar voelt men er niet voor zijn gebied verder in te per ken. Maar de Keulse beurs heeft nooit zulke grote aspiraties gehad als de beide andere en heeft er zich steeds toe beperkt zijn eigen voordelen zo goed mogelijk uit te buiten. Die voordelen zijn de nabijheid van een machtig afzetgebied voor gebruiks voorwerpen in het industriegebied van Rijn en Ruhr en de nabijheid van zo belangrijke handelspartners als Nederland, België en Frankrijk. Het motorschip Eendracht van James Smith en Zonen te Rotterdam, dal, zoals bekend, op 12 Augustus door de mist in de Straat van Gibraltar aan de grond liep, ligt nog in Gibraltar. Een onderzoek heeft uilgewezen, dat de hak van de roersteven er af is. De Een dracht is een dubbelschrocfschip en daar om kan het nog op eigen kracht de reis naar Rotterdam voortzetten. Het zal echter geëscorteerd worden door de sleepboot Walcheren, die met een lichter onderweg is van Londen met bestemming Gibraltar. De sleepboot wordt.daar Zondag of Maan dag verwacht. De Eendracht zal na aankomst in Rotter dam worden gerepareerd. In Beverwijk worden overheidspremies toegekend om woningen die leeg staan om dat zij onbewoonbaar zijn weer bewoonbaar te maken. Huizen die dreigen onbewoon baar te worden, zullen worden opgeknapt. Normaal onderhoud en herstel van oor logsschade zijn hierin niet begrepen. Per woning zal voor verbetering ten hoogste 1400.worden uitgekeerd. Wie in Bever wijk meent, dat hij voor deze regeling in aanmerking komt, kan er bij de bevoegde instantie in het raadhuis over gaan praten. In cle nacht van Maandag op Dinsdag is zoals de politie ons thans pas meedeelt ingebroken in de fotohandel G. A. J. Boumans aan de Groenelaan te Beverwijk. De dader heeft zich toegang verschaft door het indrukken van een ruit in de achter deur. Er worden zeven fototoestellen vermist en tevens een herenrijwiel, waarmee de dief zich snel uit de voeten heeft kunnen maken. De politie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Nader vernamen wij, dat in de keuken een bebloede zakdoek is gevonden. De zeven toestellen vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 1000.Nu is het merkwaardige, dat de inbreker de kost baarste camera's heeft laten staan. Deze waren naast de thans ontvreemde toestel len in étalage en winkelvitrine uitgestald. De eigenaar was verzekerd tegen diefstal. Vergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend dat vergunning is verleend aan: de N.V. Maatschappij tot exploitatie van kooksovengassen (Mekog) te IJmui- den, tot het uitbreiden van het bedrijf, door het opstellen van een tijdelijke semi-tech- nische installatie op het fabrieksterrein van de Mekog te IJmuiclen; en voorts aan J. Veldkamp te IJmuiden (Oost), tot het op richten van een slachtplaats met inrichting voor hét bewerken van vleeswaren in het perceel Lange Nieuwstraat 781 te IJmui- den-Oost. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: B. P. J. Schulte—Teunissen. d., Brcdesfraat 51, Valburg. E. van Bodegraven Spitse, d., Ir. Krijgerstraat 20, Velsen-N. P. F. TimmerGieseling, d., Ir. Krijgerstraat 35, Velsen-N. D. KoomenDaniels, z., Tussen- becksweg 57, IJmuiden-O. M. Cornegge Sterteveld, z., Kerkerinklaan 45, Santpoort. A. H. M-BonariusKaandorp, z. Bonairestraat 42, Santpoort. J. van de LagewegNauta, z., Ogelwightstraat 26, Velsen-N. W. de Haan- Van der Tang, z., Curagaostraat 64, Santpoort. J. A. de BoerBurggraaf, d.. Sirenestraat 11, IJmuiden. E. H. GravemakerDijkhuizen, z., Kanaalstraat 200 rd-, IJmuiden. E. van der VeenWamsleeker, d., IJsselstraat 27, IJmui den. J. M. RademakersAnepool, z.. Kanaal straat 152, IJmuiden. M. HamVisser, z., Kennemerlaan 109, IJmuiden. B. Schilp Span, z.. Wijkeroogstraat 106, Velsen-N. OVERLEDEN: J. Staduwe, 87 jr., weduwe van H. Braam, Fultonstraat 6. IJmuiden. VISSERIJBERICHT ÜRK Dinsdag werd door 136 vaartuigen aange voerd: 14.684 pond kuilpaling, prijs f 0.75 f0,90 per pond; 167 pond lijnaal, prijs fl f 1,25; 1155 pond snoekbaars, prijs f0,68 f 0,75; 171 pond rode baars, prijs f 0,65f0,70; 384 bak nest, prijs f2,34 per bak van 371L- kg. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 2920 Augustus KW 3 6 k.; KW 23 1 k.; KW 144 10 k.; KW 18 20 k.; KW 32 10' k.; KW 49 2 k.; KW 42 5 k.; KW 43 10 k.: KW 110 1 k.; KW 173 7 k.; KW 151 4 k.; KW 167 8 k.; KW 56 2 k. Trawlharing KW 147 6 k.; KW 123 7 k.; KW 47 12 k.; KW 44 33 k.; KW 83 30 k.; KW 67 30 k.; KW 41 30 k. Geen vangst hadden: KW 2; KW 14; KW 130. Gamiddelde vangsten Vlaardingen: 15 kantjes. Scheveningen: 7 kantjes. Katwijk: 5 kantjes. Marktprijzen. Heilbot 2.702.25. Gr tong 3.45—3.15. Grm. tong 1.60—1.42. Kim. tong 1.62—1.46. Kl. tong I 1.25—1.12. Kl. tong II 1.12—1.07. Tarbot I 2.20—1.70. Steur 3.alles per kg. Tongschar 65 Schartong 30, Kl.m. schol 36—31, Kl. schol I 29—22, Kl. schol II 20—8. Schar 12.50—12, V. harihg 13-50—11, Makreel f 15—10, Gr. schelvis 4537. Grm. schelvis 40—23, Kim. schelvis 25.50—17, Kl. schel vis I 2213, Kl. schelvis II 168, Wijting 8.70—8, Gr. gul 25—15.50, Mid. gul -14.50 -10.50, Kl. gul 12—8, KI. leng 18, Kl. Haai 16—10.30, Ham 50, Kl. koolvis zw. 20, Kl. koolvis wit 21, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 10047, Gr. koolvis zw. 34.50—30, Gr. koolvis wit 52, Gr. leng 44, alles per 125 kg. Woensdag 20 Augustus Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Bleke Bet. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Er op of er onder. Donderdag 21 Augustus Bioscopen: Geen voorstellingen. slechts 48 cent per pak 'tt Unox°predsml St. Caccila concerteert op schoolplein Het. programma voor het op 21 Augustus 1952 te geven avondconcert op het school plein van de Watervlielschool aan de Wij- kerstraatweg te Velsen-Noord. door de R.K. Harmonie „St. Caecilia", luidt: 1. Jubel Klange, Ernst Webel arr, P. J. Mo lenaars; 2. Ouverture „König Stephan", L. van Beethoven arr. Rocus van Yperen; 3. Die schone Galathea, F. van Suppé arr. P. J. Molenaar; 4. Fantasie Pastorale, G. H. Bocclijn; 5. Die Vier Menschcn Alter (Ouver ture).'E. Mehul arr. E. Kuh: 6. Humores Que, M. Poot; 7. Klankfestijn, T. Hannush arr. P. J. Molenaar. Het publiek wordt verzocht tijdens het concert stille in acht te nemen. Ondertrouw d: GER. PRINS cn ANTON PRINS De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden 10 Sept. a.s. om 3 uur op het Raadhuis te Velsen. IJmuiden, 19 Aug. 1952. Kon. Wilhelminakade 61. Kennemerlaan 152. GEVESTIGD: Snelliusstraat 53, IJmuiden. Spreekuren: Dinsd. en Dond. 23.30 uur. Woensdag 78 uur. ER. HALSSTR. 1. Tel. 14624 HAARLEM. TAPIJTEN - DEKENS Verkoop partij goederen lan particulieren met kl. foutjes: Wiltons f 88.50, f 105; M. Smyrna's v.a. f 98.50; Wiltons 250 x 350 f 140; wollen dekens (iets vuil) f 15.50, f 18.90; Da mast bedstellen f 42.50 TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V. Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. naar de stad om een foto toestel te kopen. Wij hebben ruime sortering in alle prij zen cn.wij leren het u tot in de puntjes. LANGE NIEUWSTR. 793. ZO N AANBIEDING mag u niet laten gaan. Pracht En gelse Huiskamer bestaande uit: dressoir, tafel, 2 clubs en 4 stoelen, geheel compleet v. f 419. 'T MEUBELHUIS, Zijl- weg 2628, Haarlem. DA COSTALAAN' 1 Tel. 4728. Driehuis. Banketbakkerij-Kokerij Voor de borrel: heerlijke zoutjes en bittergarnituur. ZONDAG A.S. naar de belangrijke voetbalwedstrijd STORMVOGELS-EMMA in het Rotterdams stadion Vertrek 7.50 uur. Plaatsen a 2.80 per persoon. Bespreek deze vroegtijdig bij LEVASIERS TOURS, Wjjk a. Zecërwcg 55, tel. 4650 MENTINK Driehuizerkerkweg 103, Tel. 4250 OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE. Spec, vakopleiding- voor alg. erkend dipl. Aanv. nieuwe cursus med. Sept. Inl. en prosp. Haarl. Kweek school, Kl. Houtweg 39. Tel. 17377. Haarlem. Gevr. NET MEISJE tot 4 u. iq gezin m. 2 kind. zelfst. kunn. werken. Mevr. van Stein-Callenfcls, Vinken- baan 32 (bospad) Santp. St. Gevr. een nette ongehuwde WERKSTER voor de Vrijdag Brieven L 1625 Mevr. de Boer, Marnixlaan 14 Driehuis, vraagt MEISJE v. d. ochtenduren of enige ochtenden p. week. FLINK MEISJE v. de huis- houding gevr. tot 2 u. Adres bur. van dit blad. NETTE WERKSTER gevr. 1 morgen per week. Joh. Ver- hulstweg 28, Santpoort-St. Nette vrouw, 40 jaar, m. wo ning. zoekt opgewekte LE VENSGEZEL, huwelijk niet uitgesloten. Brieven L 1630. Fleer 37 j. niet onbem. z. ser. kennis m. dito VROUW n. ouder d. 38 j. Br. liefst met foto erew. ret. L 1629. Heer 38 j. z. REISGENOTE om v. gez. rek. een week in Sept. het land door te reizen. Brieven L 1628. KL. SLAAPKAMERTJE te huur gevr. met of zonder bed. Brieven L 1627. WORDT LID van de wandel sport ver. De Kennemer Ja gers. Inl. IF. C. Smit, Zeeweg 314, Driehuis. Uw kleuter vindt het zeker fijn bij GRATIA-PLATO op turnen te zijn. In Ulo Don derdag 4.45 Uur. Gym, spel en. baloef. Stichting Veren. Modevakscholen Nederland in 1 September begint de nieuwe cursus in naaien en knippen Opleiding voor examens Aparte les voor gehuwden Clublessen Pasklaar maken Aanmelden in Velscn-N., v. Rijswijkstraat 33, Woensdag en Donderdag van 6—8 uur. Telefoon IJmuiden: 5495. Dagelijks aanm. in IJmuiden: IJmuiderstraatweg 159 Directrice: W„ G. TOLMAN, IJmuiderstraatweg 159, IJmuiden 1e KWALITEIT GRASUNNEN 1 PERSOONS extra zwaar SLOPEN extra groot van 7.90 NU van 1.98 NU ANEGANG 22 TEL. 19743 - HAARLEM V" rit. Dames zolen en hakken, gelijmd2 95 Heren dito 3.95 JTTVticdnTichting^ ~<fchö® r epara^ r r M. REM - Kennemerlaan 129 - IJmuiden - Tel. 4057 ons personeel is met vacantie. Dinsdag a.s. slaan wij voor cén keer over, maar. slaan wij voor U klaar van 26 uur en Zaterdag wordt Uw bril alweer thuisbezorgd. KENNEMERLAAN 42 Mogen wij op Uw medewerking rekenen SCHOENMAKERIJ DE LUXE is wegens vacantie gesloten van 24 tot en met 31 Augustus. ZUIDERDORPSTRAAT 9—11 VELSEN-DORP GEVRAAGD Brieven: cn aanname kousenrep., 18 jaar of ouder. Oosterduinweg 22 IJmuiden bij C. V. JOHAN STERK, Industriestraat, IJmuiden. Bij een dagblad kan voor het rayon Kennemerland een jongeman als geplaatst worden. Br. met volledige inlichtingen onder no. 501 bur. v. d. blad. N.V. Machinefabriek IJMUIDEN vraagt om opgeleid te worden voor loonadm. en sociale aangeleg. Leeftijd 20—22 jaar. Alleen schr. soil, aan le Industriedwars straat 4. IJmuiden. Nette KOSTGANGER gevr. Evertsenstraat 15. IJmuiden. Aangeb. Haarlem-N. VRIJ HUIS bev. 4 kam. keuken, vóór- en achtertuin. Gevr. vrij huis, IJm.-O., Santpoort, Driehuis. Brieven L 1626. WONINGRUIL. Aangeb. te Arnhem vrij benedenhuis bev. 3 slaapk. voor- en ach- lerk.. keuken, gang, kelder, tuin. Huur f 6.30 inol. water voor soortgelijk huis. omgev. IJmuiden-Oost, Driehuis, Santpoort, huur f 6f 7 p. w. Brieven L 1624. WONINGRUIL A'dam-TJm. Agb. te A'dam 2e etage. 1 kam. 2 sl.kam., keuken, wa randa. Gevr. huis in IJmui den. Inlichtingen Vechtstr. 77 IJmuiden. WONINGRUIL A'dam-IJm.- O. Agb. 4 kam. keuken. Gevr. dito huis IJm.-O. Brieven L 1623. Te koop gevraagd: in g. st. zijnde JONGENSFIETS voor leeft. pl.m. 12 j. K. Wilhel minakade 26 rd. SOLEX te koop in g. st. f 160 Herenduinweg 46, IJm.-O. Te koop: STOFZUIGER- SLEE. Geelvinckstr. 52, Vel sen-Noord. Te koop: MOTORRIJWIEL, m. D. K. W. 98 c.c. bouwjaar '38 in g. st. Te bevragen H. v. Kaam, Lijsterlaan 23, IJm.-O. Te koop kleine maat HE RENFIETS, Zeeweg 230, IJmuiden-O. Weg. overcompl. te koop agb. 2 pers. eik. LEDIKANT met staalmatr. en 2 del. veren- bed. Adres Kennemerl. 148. Tc k. agb. N. II. BI. HEN NEN, volop a. d. leg. Tevens halfwas konijnen. Te bevr. Berkenstr. 37, IJm.-O. Te koop agb. H. FIETS. Pr. Steynsjtraat 70, IJmuiden. Te koop: BURGERWOON HUIS te Santpoort (Dorp) Hagelingerweg 88. Ledig te aanv. Zeer geschikt gelegen voor verbouw tot winkel. 1 blikje RED STAR tomaten puree (5 x geconcentreerd) is gelijk aan 1 kilo zongerijp- te verse tomaten. Trek profijt!!

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 4