Elastieken Kousen OCCASION Rijwielen f/u kopenbjj "d/A is f TC REGEN KLED1NGPALEIS MEUBELFABRIEK Maison Hillege Critiek op plannen voor middelbaar onderwijs Geschil in België over de amnestie Courses te Duindigt Velsen Velsen-Noord IJmuiden Nieuwe uitgaven Vragen aan B. en W. van Beverwijk „De Vergulde Gaper" AUTOMOBIELEN No. 1 Fa PRUIS II.75 VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1952 Ledenvergadering van R ijks H.B.S. -leraren Kerkelijk Nieuws Aanvullingsdetachement naar Korea vertrokken Beul van Breendonk vrijgelaten Paardensport Vergunningen verleend Pijpenbuiger Hagedoorn in de bloementjes Visserscheepje gestrand Over de subsidies aan de bijzondere scholen SCHEEPVAART WAAROM J. VAN DEN BERG In Baam heeft de Vereniging van Leraren aan Rijks Hogere Burgerschollen een tweedaagse algemene ledenvergade ring gehouden. Drs. A. S. van Dam, rector van het Openbaar Lyceum te Coevorden, bracht in zijn openingswoord een aantal bezwaren naar voren in verband met de ingediende wetsontwerpen betreffende de door te voe ren vernieuwing bij het voorbereidend hoger en middelbaar oaiderwijs. Men heeft in de eerste plaats bezwaren tegen de scherpe scheiding, die de minister maakt tussen voorbereidend hoger- en middel baar onderwijs. Vervolgens maakte men bezwaren tegen de overlading, die vooral ten gevolge van de vierjarige cursus latijn dreigt op te treden. Drs. Van Dam betreur de voorts de beperking om anders dan door het reorganiseren van, opgeheven schooltypen (Handelsdagschool met vier jarige en HBS met driejarige cursus) zelf standige algemene middelbare scholen op te richten. Voorts hangt er volgens drs. Van Dam nog steeds een sluier over de uiteindelijke bedoelingen ten aanzien van de algemene middelbare scholen, zowel wat het relatieve aantal ervan aangaat als ten" aanzien van de bevoegdheden har er leraren. De spreker achtte het onjuist, dat er geen meisjesscholen blijven bestaan, die voorbereidend hoger onderwijs geven. De memorie van toelichting bij de betrokken wetsvoorstellen geeft volgens hem blijk „van een ongunstig en voorbarig, oordeel'' over de "Middelbare Meisjesschool". De regeling van de toelating alsmede het feit, dat de deskundigen voor alle scho len van ^voorbereidend hoger en van mid delbaar onderwijs worden vervangen door gecommitteerden zulks ondanks de on mogelijkheid om een voldoende aantal ge committeerden te vinden, beschikkend over zoveel deskundigheid in alle vakken vervult het hoofdbestuur met zorg. De aan deze gecommitteerden verleende macht kén zo.tot een groot gevaar worden. Ncd. Herv. kerk Beroepen te Muiderberg, (toez.) A. de Haan, cand. te Zeist. Aangenomen naar Schraard, (toez.) N. Bergstra, v.h. predikant bij de Prot. kerk in Ind., thans woonachtig te Leeuwarden. Aangenomen naar de Ev. Broederge meente in Suriname, H. P. Schouten, cand. te Oegstgeest. Beroepen te Oldebroek (2e pred.pl.) W. L. Tukker te Delft. Bedankt voor Bleskensgraaf, J. v. d. Heuvel te Schoonhoven. Benoemd tot hulp prediker te Heino, H. Bos, cand. aldaar tot vicaris te Wieringermeer, L. C. Bal jé, cand. te Leiden tot hulpprediker te Rot terdam L. C. Spijkerboor te Souburg. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te New Westminster (Canada) W. W. J. van Oene te Schiedam. VERZENDING VAN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie moet zijn gepost, staan tussen haakjes achter de naam van het schip'vermeld: Voor Indonesië: m.s. Talis- se (4 September) en m.s. Indrapoera (6 September); voor Nieuw Guinea: m.s. In drapoera (6 September); voor Suriname: s.s. Cottica (3 September); voor de Neder landse Antillen: m.s. Willemstad (2 Sep tember); voor de Unie van Zuid-Afrika: m.s. Stirling Castle (30 Augustus) en m.s. Pretoria Castle (7 September); voor Ca nada: s.s. Edam (2 September); voor Ar gentinië, Uruguayj Chili en Bolivia: s.s. Alberto Dodero (9 September); voor Bra zilië: s.s. Santa Ursula (1 September) en voor Australië en Nieuw Zeeland: s.s Chi- tral (29 Augustus) en s.s. Strathnaver (7 September). Met de „General S. D. Sturgis", een Amerikaans troepentransportschip, is giste ren een aanvullingsdetachement, bestemd voor het Nederlands Detachement Verenig de Naties uit Rotterdam naar Korea ver trokken- De militairen, te weten vier offi cieren, drie onderofficieren en 95 korpo raals en manschappen onder commando van eerste luitenant E. Rowe uit Rotter dam, werden toegesproken door generaal- majoor J. R. H. Lagas, namens de minister van Oorlog en de chef van de Generale Staf. Onder de militairen was een zevental, dat voor de tweede maal naar Korea gaat. Verder.bevindt zich bij het detachement de legerpredikant kapitein J. van Willigen van der Veen, die in Japan met de geeste lijke verzorging van verlofgangers en zie ken zgl worden belast. (Van onze correspondent in Brussel) Een bericht als zouden de ministers van Justitie, Pholien, en de premier, Jean van Houtte, die zich respectievelijk in Mexico en de Belgische Congo met vacantie bevin den, vervroegd worden terug geroepen, in verband met de ernstige politieke situatie, welke is voortgevloeid uit de socialistische campagne tegen de amnestie en tegen de vrijlating van bekende collaborateurs, is gisteravond door de regering gelogenstraft. De socialistische pers toont zich verbol gen over het feit, dal na de clemcntiemaat- regel ten voordele van de onmenselijke beul van het kamp van Breendonk (bij Antwerpen), Richard de Bott, die zijn doodstraf zag omzetten in levenslange dwangarbeid, thans bekend werd gemaakt dat de ex-kolonel die onder de bezetting de rijkswacht commandeerde, is vrijgelaten. Het geval van - de wrede folteraar en moordenaar De Bott, die zijn slachtoffers tot aan het hoofd placht te begraven en hen daarna met de spade of zweepslagen afmaakte, is een geval, dat werkelijk iedere Belg met afgrijzen vervult. De Bott werd pas vorig jaar in Duitsland aangehouden en profiteert dus van de algemene maat regel, dat zijn doodstraf, die bij verstek werd uitgesproken, niet meer zal worden uitgevoerd. Reeds vroeger heeft, een Bel gisch minister van justitie verklaard, dat het in een Christelijke democratie niet mogelijk is doodstraffen zo lang na de oor log nog uit te voeren. Men is overigens van oordeel, dat mi nister Pholien in de zaak De Bott de cle mentie te ver heeft gedreven. Zoals wij verwachten, zijn deze feiten allerminst een gunstige basis voor de stu die van een wetsontwerp inzake de amnes tie voor politieke collaborateurs, welke amnestie door de IJzerbedeyaarders werd geëist. Sommige verzetsgroepen hebben reeds hevige protesten laten horen in de zin dat de zaak-De Bott een aanslag op de morele gaafheid der natie is. De reeks vacantie-courses op Duindigt wordt dit weelc-einde besloten met een tweedaags-programma, dat klinkt als een klok. Ondanks het feit, dat het Zaterdag programma grotendeels is gereserveerd voor de mindere klasse, zijn de nummers zonder uitzondering zwaar, bezet ph mopi- lijk te voorspellen. In de Toto-prijs krijgt de onfortuinlijke Queen Belwin een. góede kans om haar eerste overwinning te boe ken, doch het schimmeltje moet daarbij op grote tegenstand rekenen van Quick Boy en Quickline. Qua snelheid is Qualiteit S verreweg de beste doch de merrie is te onbetrouwbaar om haar aan te bevelen. De tweejarige maidens brengen naast enkele debutanten, waaronder de uitste kend gefokte „River", ook de „oud-gedien- den". Van deze wordt geprefereerd Red- loff W.B., Ronald, R. Petrosia met als out siders Ramona S en River. In de Koppel-prijs, welke vermoedelijk gesplitst zal worden, kan Napoleon zijn verbeterde vorm bewijzen met een over winning, hoewel de concurrentie zeer zwaar is. Oranje Nassau, Nannie Gregor en Oosting's Lieveling zullen dichtbij Na poleon de finishpaal passeren. De zwarte merrie „Nooit Gedacht" pro fiteert nog steeds van haar lage winsom en staat op papier in de Ticket-prijs zeer gunstig, zodat zij bij een repetitie van haar laatste verrichtingen moet kunnen winnen. Ortolaan S en Peter Spencer zijn haar grootste concurrenten, de wispelturige Petronella wordt als outsider gesignaleerd. Voor de Grote Weddenschap-prijs mag verondersteld wórden, dat Oranje J cfe baas zal blijven over Nelson en Ör de Ca- sindra, drié paarden, die op het ogenblik in topvorm zijn. Voor King Spencer, die lang niets prés- teerde, maar nu achter elkaar twee keer won, wordt de taak, hem opgelegd dooi de handicapper, steeds zwaarder, zelfs zo zwaar, dat een nederlaag van de hengst in het amateursnummer is te verwachten. De verwachting is dat Leonidas G dit zal win nen, die met King Spencer, Lord Heny en Overste van Fresena de hoofdrollen in dit nummer zal vervullen. Tenslotte starten dan nog de dravers, die dit jaar nog geen eerste prijs hebben ge wonnen. Het is allerminst een gezelschap „krukken", maar het zijn voornamelijk paarden, die laat in training zijn gekomen. Van deze oudere maidens moet Narcis G in staat zijn Nike van Hollo te kloppen, Nannie Gregor en Postduifje G zullen op de loer liggen om van iedere misstap van deze favorieten te profiteren. In de hordenren start wederom een be scheiden gezelschap. Tsatti, die de vorige maal met overmacht won, zal nu waar schijnlijk het onderspit moeten delven te gen de Belgische schimmel Nanouk, die in zijn geboorteland reeds behoorlijke suc cessen over de horden behaalde. Wiribi, die in deze specialiteit debuteert kan ver rassen, temeer daar in de training goede geruchten over haar gaan. ADVERTENTIE Méetlwenlaah hoek Cederstraat IJmulden-Oost Tel. 420G KENT U ONS": SPAA RSYSTEEM* Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat ingevolge de Hinderwet vergunning is verleend aan de Esso Neder land N.V. te 's Gravenhage tot het inrichten van een ondergrondse benzinebewaarplaats op het fabrieksterrein van Van Gelder Zo nen N.V. aan de Kanaalkade 61 te Velscn- Noord en aan de Caltex Petroleum Maat schappij (Nederland) N.V. te 'sGravenhage tot het oprichten van een benzinepomp installatie voor het perceel Dennenstraat 16 te IJmuiden. De heer S W. Hagedoorn, pijpenbuiger bij „De Plaatwellerij", is vandaag een kwart eeuw in dienst van het bedrijf aan de Kanaalkant. Omstreeks halftien is de jubilaris ten kantore ontvangen. Directeur ir. E. F. Peltzer opende de grote rij spre kers. De heer Hagedoorn kreeg bijvoorbeeld de zilveren legpenning met bijbehorend vererend getuigschrift van de Maatschappij Nijverheid en Handel. Na de heer S. de Haan, bedrijfsleider, een collega pij pen - buiger, W. Visser, een vertegenwoordiger van de personeelskern, de heer L. Otte, een afgevaardigde van de „Kern", de heer C. Luttik, kwam de heer H. Kraayeveld naar voren om namens het „Van Biezen- fonds", het bedrijfsfonds bijzondere noden, het bestuurslid Hagedoorn te complimen teren. - VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 28 op 29 Augustus KW 23 5 k.; KW 144 30 k.; KW 18 40 k.; KW 32 5 k.; KW 49 10 k.; KW 42 25 k.; KW 43 2 k.: KW 110 12 k.: KW 173 6 k.: KW 50 25 k.; KW 51 4 k.; KW 167 7 k.; KW 170 10 k.;.KW 163 1 k.; KW 56 10 k. Trawlharing KW 9 130 k.; KW 25 100 k.; KW 140 25 k.; KW 86 34 q.; KW 67 20 k.: KW 48 85 k.; KW 38 50-k:; KW 20 70 k.; KW 29 42 k.; KW 39 16 k.: KW 40 30 kKW 41 40 k.: KW 78 120 k.: KW 176 17 k.: KW 22 50 k.j KW 45 34 k.; KW .175 130 k.; KW 65 15 k.; KW 159 150 k.; KW 129 25 k.; KW 124 5 k.; KW 161 10 k.; KW 70 50 k.; IJM 74 30 k.; IJM 283 40 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 14 kantjes. Scheveningon: 14 kantjes. ..Katwijk: 14 kantjes. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Thorina" f 17.500 (ged.); Medan f533.0 Cgcd.lAbraham f19.500. Loggers: KW 85 f700 (ged.); KW 123 f 1550 (ged.); KW 84 f6080. Kotters: IJM 227 f75; IJM 226 f200: IJM 249 f170; KW 31 f570; KW 189 f45; KW 35 £410. P. J. Stolk: Het spook Van Loghum Slaterus, Arnhem. Het is op zichzelf geen slecht idee geweest van de heer P. J. Stolk, een verhandeling te schrijven over de houding van het mensdom tegenover het spookwezen en daar een psy chologische verklaring van te geven. Op som mige punten is het ook wel belangwekkend wat hij schrijft, over het spook als zinnebeeld „van de zijnsvorm van de mens die, van contact met de wereld verstoken zijnde, de eigen totaliteit verloren zag gaan", en over de angst voor spoken als gevolg van het besef van eenzaamheid tegenover de dood. Maar het is verbazingwekkend, zoveel ruimte als deze schrijver nodig heeft om zijn vrij eenvoudige betoog in op te zetten. Hij is nooit bereid een zaak kort en krachtig te stellen; alles wordt opgenomen in een vloed van weinig genuanceerde woorden, die beter geschikt zijn om de lezer in een staat van toegeeflijke doezeligheid te brengen dan om hem te activeren tot geestelijke medewer king. Het heeft er soms iets van of de tekst in een eerste instantie niet via een pen of een schrijfmachine is vastgelegd, maar per dictafoon. Het sterkst is de indruk dat hier een imaginaire lijder aan spokenvrees in lichte graad wordt toegesproken, wanneer de heer Stolk de lezer tot voorbeeld neemt van een nachtelijk bezoeker in een sterf kamer en van een nachtwandelaar: „Ge kromt u dieper in elkaar. Op een gegeven momenc krijgt ge een gemene slag tegen uw wang, en een kleverig blad valt voor u op de grond. Ge bromt een verwensing, en loopt verder." Verder gebeurt het niet zo onom wonden; niettemin behoudt de lezer het ge voel dat men hem probeert om te praten in plaats van hem een argumentatie aan te bieden. Als het betoog niet zo hoogst-per- soonlijk gesteld was zou het waarschijnlijk korter en helderder zijn. S. M. Omstreeks half twaalf is ter hoogte van Bakkum e.en klein vissersschip, dat te dicht onder de wal voer, gestrand. Doordat het tij snel viel, kon het scheepje vermoedelijk een botter niet meer in open water komen. Vanavond zal men proberen met assistentie van de Egmondse reddingsboot het gestrande scheepje los te trekken. VISSERIJBERICIIT URK Donderdag werd door 54 vaartuigen aan gevoerd: 7242 pond kuilpaling. prijs f 0,75 f 0.80 per pond: 114 pond lijnaal f0,72f 0,95; 336 pond snoekbaars f 0,67-f 0.69; 35 pond rode baars f 0,63f 0,65 en 266 bak nest, prijs f2,44 per bak van 37Vi kg. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN Adrianus Theodoras, z. van Th. Castricum en Cornelia Zonneveld, Bree- deweg 16; Pieter Paul, z. van G. J. de Heer en A. Davids, Poelvenstraat 3; Adrianus Anna Petrus, z. van C. J. Admiraal en C. A. van Velzen, Mient 91. ONDERTROUWD: Lubbert Harms, wo nende te Castricum en Klaasje Hogenstijn. wonende te Castricum. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het Beverwijkse raadslid Th. A. H. van der Horst heeft de volgende vragen ter be antwoording aan B. en W. voorgelegd: 1. Herinnert uw college zich dat op 2.0 Mei 1952 door de raad een verordening in zake subsidiëring van bijzondere scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs is vastgesteld en tevens dat bij de behandeling van het ontwerp dier ver ordening door uw college op aandrang uit de raad de toezegging is gedaan dat schoolbesturen, die daaraan behoefte ble ken te hebben voor een hogere subsidie dan die vastgesteld volgens de normen der verordening in aanmerking zouden komen? 2. Is het uw college bekend, dat deze toevoeging, die een essentieel bestanddeel van het raadsbesluit is zonder welke toevoeging immers verschillende raadsle den hun goedkeuring aan de verordening zouden hebben onthouden, niet aan de betrokken schoolbesturen is medegedeeld? 3. Is uw college niet met mij van oordeel dat dit als een minder volledige uitvoering van 's raads besluit moet worden be schouwd? 4. Op welke wijze verklaart uw college dit verzuim? 5. Is uw college bereid de toevoeging alsnog schriftelijk aan de betrokken school besturen te doen weten? BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Marjan, d. van J. Weber en R. 'Kuipers; Marijke, d. van M. Rooze en A. Britting; Rudolf, z van P. Majoor en I. Bouthoorn; Margarctha W„ d. van E. M. Koopman en W. J. Numan; Rudolf, z. van J. Kaaijk en F. H. Kooien; Maria C„ d. van J. v. Vliet en M. C. Schoenmaker; Margaretha M„ d. van A. A. Schcllevis en M. M. Zonne veld; Johannes A., z. van J. J. Spanjaard en C. Schermer: Simon Chr., z. van S. Zoet en Chr. M. Kalkwarf; Jozef I. I., z. van M. de Jonge cn H. Q. Moné; Alfonsus P. C., z. van -M. de Jonge en H. Q. Moné; Antonia J., d. van W. Kuil en J. Alkcmade: Simone R., d. van C. A. v. Duin en G. C. Beukman. GETROUWD: R. G. van der Voet en E. B. Rijken; A. C. Kuilman en J. M. H. van der Meij. ONDERTROUWD: L. Smit en H. M. Mes- sink: P. Gruteke en A. S. Luttik. OVERLEDEN: J. Roorda, 84 jweduwn. van K. Vlugt. Antonia, 25 van Singapore n. Pulusambu. Baarn, 2» van Ca-Mao naar Mollende. Breda, 28 v. Callao naar Huacho. Bonaire, 27 v. Barbados n. Trinidad. Boskoop, 23 v. Curasao naar Aruba. Blitar, pass. 23 Ouessant n. Antw. Bacchus, 27 v. Pto Cabeilo naar Guanta. Bantam, pass. 27 ten Z. Cp. Salatan. Barendreoht, pass. 27 Algiers. Bosch fontein, 27 140 m. ZO. Oostpunt Kreta. Bali, 27 van Makassar op rede Semarang verw. Bandjerma-sin, 27 v. Buleleng n. Balikpapan. Baud. 27 Tj. Priok n. Singapore. Bennekom, 27 350 m. NO. Fayal n. Trinidad. Borneo, pass. 27 Dover n.. Brake. Britsum, 27 530 m. K. Lands End. Coryda, 26 v. Singapore te Bribane. Caltex Utrecht, pass. 27 Gibraltar. Conlla, 28 v. Singapore te Fremantl-e verw. Caltex Delft, 27 100 m. ZO. Kp. St. Vincent. Caltex Perms, 31 Rotterdam verwacht. Caltex The Hague, 27 35 m. NW. Kp. Bon. Camphuys, 27 v. Tj. Priok n. Semarang. Celebes, 23 Belawan verwacht. Chama, 26 80 rn. W. Singapore ell. Cleodora, 27 270 m. Z. Karachi. Cascade, 20 v. Vera Cruz te Cienfuego-s. Ceronia, 27 160 m. O. Fernando Noron-ha. Cisl.ula, 27 540 m. Z.ZO. Cocos eil. Dongedijk, 27 van Portland. Danae, 28 v. Rotterdam te Lissabon verw. Duivendrecht, 27 v. Londen te Rotterdam. Dalerdijk, pass. 27 Scilly's n. Antw. D-iemerdijk, 27 190 m. N. Cartagena. Eos, 28 van de Levant te Rotterdam. Elmlna, 27 v. Douala naar Monrovia. Enggano, 27 van Colombo. Erinna, 27 90 m. Z.ZO. Oinawa. Esso Amsterdam, 27 100 m. ZW. Cp. Hatteras. Eendracht, 27 50 m. Z. Burlings Port kust. Essö Den Haag, 27 240 m. N.NO. Sombrero. Btrema, 27 1160 rn. NO. Guadeloupe. Fan-sea, 27 er, hoogle van Kp. de Gata. Friesland (KRL), 27 100 m. ZO. Minicoy. Friesland (SSM), 27 70 m. Z. Fimiisterre. Gaasterland, 27 te Pto Alegre. Gord-ias, 27 v. Piraeus te Izmir. Gouwe, 31 v. Portgentil te Monrovia verw. Groote Beer, pass. 23 Scilly's 29 7 u. aan de iloek van Holland verwacht, Gadlila, 27 70 m. Z. Kreta. Garoet, 27 v. d. baai v. Amoerang n. Bitung Gouwe, 27 280 m. W.t.Z. St. Thomas eil. Ganymedes, 28 v. Paramaribo n. Georgetown. Heemskerk, 23 te Melbourne. Hera, 28 van Rotterdam te Amsterdam. Heimes, 27 van Amsterdam naar W. Indie. I-loogkerk, pass. 28 Ouessant n. Antw. Halhor, 23 van Amsterdam te Rotterdam. Heelsum, verm. 27 v. Antw. n. Bremen ca. 5 Sept. Rotterdam verwacht. Hector, 27 120 m. ZW. Beyrouth. Helder, 29 v. Port au Prince te Santigo de Cuba verwacht. Hydra, pass. 27 Long eil. Hecuba, 27 630 m. NO. Bermuda. Hersilia, 27 780 m. NO. Guadeloupe. Hoogkerk, 27 175 m. N.NO. Fimslerre. Ittersum, ca. 25 Sept v. Houston te Rotterdam verwacht. Ino, 24 v. Cristobal n. La Guaira. Jagersfontein, 28 te Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt, 23 te Aden, Java, 29 Colombo verwacht. Japara ,KPM), pass. 27 Sir. Soenda. Kola Inten, 27 24 u. te Genua. Kedoe, pass. 27 Tj. Priok n. Penang. Kota Baroe, pass. 27 Ouessant. Kalimantan, 27 v. Tegal n. Cheribon. Kara-Ion, 27 v. Makassar naar Balikpapan. Karossa, 28 te Padaog. Karsik, 23 v. Palcmbang te Tjilatjap verw. Kieldrecht, pass. 27 Point de Galle. Luna, 27 van Sevilla naar Lissabon, temsterkerk, 27 van Rotterdam n. Perziche Golf Linge, 27 van Lissabon te Huelva. Loppersum, 27 van Rotterdam naar Genua. Leersum, 26 v. New York te Boston. Lombok, 26 760 m. NO.t.O. Cure eil. Laagkeik, 27 210 m. O. Ras al Hadd. Laurenskerk, pass. 27 Ras al Tadd n. Suez. Lissekerk, 27 nog te Basrah. Luiterkerk, 27 Oporto gepass. Merwede, 25 te Mobile. Murena, 28 v. Curasao naar Madras. Maasdam, 27 van Montreal te New York. Meerkerk, 27 v. R'dam n. Calcutta via Genua. Metula, 27 v. Pulubukom n. Vizagpatam. Maas, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Algiers. Maivina, 28 v. Balikpapan te Tarakan verw. Meliskerk, 27 200 m. NO. Madras. Macuba, pass. 28 Trinidad. Maetsuycker, 26 v. Tj. Priok te Fremantle. Mirza, 27 Torresstraat gepass. Mitra, pass. 27 ten W. Stromboii. Modjokerto, pass. 27 ten W. Balearen. Muiderkerk, 28 v. Antw. le R'dam verw. Nestor, 27 van Paramaribo naar Amsterdam. Ntgerstroom, 27 v. Luanda 28 te Lobito verw. Notos, 24 v. Ciudad Trujillo n. Santiago de Cuba. Nieuw Amsterdam, 27 410 m. O. Cp. Race. Oberon, 27 v. Cp. Haitien n. Amsterdam. Oranje, 27 van Amsterdam naar Tj. Priok. Overijsel. 28 te Basrah. Ovula, 27 dwars Malakka. Oranjestad, 27 150 m. NO. Cartagena. Prins Willem II, pass. 27 Key West. Prins JOh. Willem Friso, 27 laat v. Montreal te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 27 v. Detroit te Chicago. Polyphemus, 26 rede Singapore. Poseidon, 25 v. Port au Prince te New York. Pygmalion, 27 v. New Orleans n. Curasao. Poelau Laut, pass. 27 St. John's eil. Poly do rus, pass. 27 Minicoy. Prins Fred. Willem, 27 130 m. O.N-Q. Belle Isle. Prins Jbh. Wlilem Friso, pass. 27 Dover. Prins Maurlts, 28 16 m. Z. Lizard. Prins Willem V, 27 770 m. O. Belle Isle. Ridderkerk, 28 v. Antw. te Rotterdam. Reael, 27 v. Semarang n. Cheribon. Reyniersz, 27 v. Tolitoli n. Donggala. Rossurn, 27 te Terneuzen. Ruys, 27 800 m. O.NO. Montevideo. Rijndam, 27 470 m. W. Lands End. Stad Haarlem, 27 v. Lulea n-aar Rotterdam. Stad Alkmaar, 27 v. Newport te Narvik. Stad Arnhem, 27 van IJmuiden naar Casablanca Stad Leiden, 28 v. Rotterdam n. New Orleans. Singkep, 28 v. A'dam te Tj. Prtok verwacht. Sibajak, 27 14 u. v Port Said. Saidja, 28 v. Singapore et Muntok verw. Saroena, 27 300 m. Z. Hongkong. Sloterdijk, 27 v. Saigon 28 Nara Vitas verw. Siad Breda, 27 350 m. N. Flores. Stad Schiedam, pass. 27 Visby. Stad Vlaardingen, 27 440 m. NO.t.O. Cp. Race Stentor, 27 190 m. NO. San Miguel. Swartehondt, 28 v. Makassar te Donggala. Samarind-a, 27 460 m. W. eil. Wake. Sumatra, 26 le Tj. Priok. Sunetla, 27 440 m. W.t.Z. Pitcairn eil. Titus, 27 van Borugas naar Istanboel. Tamo, verm. 30 v. Buenos Aires «1. N. Amerika Tarakan, pass. 28 Finisterre. Tjipanas, 25 te Kaapstad. Teiresias, 23 v. Banjuwangi te Soerabaja. Tomini, 27 v. Kopenhagen te Oslo. Taria," pass. 27 Malta. Tjipondiok, 25 v. Kobe te Nagoya. Tjitjalenigka, 27 1-140 m. O.NO. Rodriguez eil. Tank-haven, III, 23 v. Saigon te Sungeigerong. Tasman, 27 290 m. W. Anderhalfgraadskan. Tawali, 27 220 m. ZO. Cp. Sable. Tern ate, 27 dwars O ran. Tiba, 27 120 m. O.l.Z. Cayenne. Tibia, 27 630 m. Z. Guardafui. Tji'bodas, 28 Tj. Priok te Cheribon. Tjikampek, 23 v. Balikpapan te Binlang verw. Tjiiuwah, 28 van Soerabaja te Balikpapan verw. Tjiwangi, 23 v. Singapore te Hongkong verw. Waterman, 29 ca. 8 u. v. Kaapstad te R'dam verwacht. Waal, 28 van Amsterdam te Rotterdam. Willemstad, 28 v. Cristobal te Amsterdam. Waikelo, 27 te Atapupu. Waiwerang, 28 v. Buleleng te Singapore verw. Winterswijk, 27 dwars Cp. de La Hague 28 Ter neuzen verwacht. Weltevreden, 24 v. Balikpapan te Makassar. IJsel, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Malta. Zeeland (KRL), pass. 28 Guardafui n. Aden. Zuiderkruis, 27 v. Southampton. KLEINE VAART Alt, 29 v. Wilhelmshaven te Grangemouth verw. Appingedam, 27 v. Bordeaux te Casablanca. Ba-b-T, 22 te Man-tyLuoto v. Lulea. Bernisse, verm. 23 v. Aalborg n. Casablanca. Binnehaven, 27 v. Nemours te Casablanca. Brinda, 27 v. Delfzijl naar Londen. Casablanca. 27 v. Casablanca te Nantes. Continental, 23 v. Gefle n. Kasko. Crescendo, 27 v. Port Lyautey n. Liverpool. Elisa, 26 van Casablanca te Caronte. Frisia, 27 v. Livorno naar Fedala. Goole, verm. 29 v. Huelva n. Flixboro. Hada. 27 v. Fedala te Casablanca. Hartel, 27 v. Bremen te Antwerpen. Hulst, 25 v. Houston n. Vera Cruz. Joost, 25 te Hamina v. Helsinki. Jacobs Oatiharina, pass. 28 Royal Sovereign. Larix, 23 te Gefle v. Lulea. Merwehaven, 27 v. Port Lyautey te Mostaganem Mirach, 27 v. Rotterdam te Loctudy. Neeltje, pass. 28 Beachy head. Neptunus, 28 100 m. W. Vlieland. Nieuwehaven, 27 v. R'd-am te Duinkerken. Omlandiia, 27 v. Tanger le Marseille. Pavo, 27 van Holmsuod n. Oscarshamn. Pon to27 te Pitea van Lulea. Pon-za, 26 te Skelleftea van Met'hil. Pieler Hubert, 27 v. Herrang te Hamina. Prima, 28 v. Bayonne te Southampton. Rema, 27 van Hamina naar Dover. Rika, 28 van Cardiff naar Rouaan. Rijnhaven, 28 v. Duinkerken te Casablanca. Spolanda, 27 van Londen naar Calais. Spora, 27 van Nantes te Bordeaux. Swallow, 26 v. Agadiir naar Saf.i. Taurus. 28 v. Boston n- Newcastle. Tilly. 26 van Goole n. Stockholm. Venus, 27 van Hull te Norwich. Vindicat Atque Polit, pass. 23 Cromer. Virgo, 28 v. Kotka te Southampton. Vivo, 27 v. Husby naar Karsborg. Volharding, pass. 28 Kp. S. Vincent. Wilpo, 21 te Domsjo van Amsterdam. Westropa, 28 v. Grangemouth n. Dordrecht. Willy, pass. 23 Westereems. SLEEP VAART Humber, met 2 bakken 27 190 m. ZW. Ouessant. Noordzee, met baggermolen en bak 27 380 m. Wes t Fi raster re Poolzee, 27 v. Riochio te Aruba. Thames, 27 van Suez naar Aden. Zwarte Zee, met veerboot 27 te Istanboel. Abbedijk, pass. 27 Scilly's n. Antw. Amsteidijk, 27 te Bremen. Alhena, 23 van Antwerpen te Rotterdam. Alwaki, 72 van Victoria n. Bahia. Arendsdijk, 27 van Willemstad. Arundo, 27 van Amsterdam naar St. Laurens. Alderamin, 27 van Aden naar Bombay. Alnati, 27 te Brest. Ampenan, 27 v. Penang n. Belawan. Amstelvaart, 27 v. Port Said n. Port Soedan. Andijk, 23 v. Havana te Tampico. A verdijk, 27 v. R'dam te New Orleans. Aalsdijk, 28 van New York te Baltimore. Adinda, 27 v. Bangkok ten aniker loodsschip Palembang. Algen-tb, 27 350 m. Z. St. Vincent. Alloth, 27 van Bremen n-aar Hamburg. Aiudra, 27 175 m. O. Malta. Amstelpark, 27 750 m. O. Cp. Race. Amstelstad, 27 70 m. W. Lofoten. Armilla, 27 230 m. z.t.w. Cp. Cambodia. Aagtedijk, 27 500 m. N. Be-lem. Amsteidiep, 27 340 m. Z. Cp. Race. PLUNDERING OP GROTE SCHAAL!!!! DAG en NACHT heeft onze FABRIEK gezwoegd om de collectie Regenjassen van onze winkels, na de succesvolle OPRUIMINGS-VERKOOP, welke inder daad meer op een plundering leek, weer op peil te brengen. GEEN WONDER, want NOOIT tevoren zag U dergelijke mooie kwaliteiten en FANTASTISCH LAGE PRIJZEN. Aangemoedigd door ons OVERWELDIGEND SUCCES zullen w(j deze EXCEPTIONEEL LAGE PRIJZEN nog even handhaven IMPORT DUBBEL POPLIN JASSEN 32.50 PRACHT KWALITEIT DUBBEL EGYPTISCH LINNEN 39.75 Gegarandeerd waterproof 100 WOLLEN GABARDINEJASSEN - KINDERREGENJASSEN Ons devies: ZO VAN DE FABRIEK NAAR HET PUBLIEK. Filialen te Haarlem, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Heerlen, Kerkrade. Breda SCHAGCHELSTRAAT 22 (zijstraat Anegang) Telef. 16062 levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. en Brabantse huiska mers. Bankstellen, Slaapk., Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers. Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. DA COSTALAAN 1. Driehuis. Verzorgt uw Feestdiner Opgemaakte Schotels en Puddingen. Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad- Drogisterij J. VAN LEEUWEN Trompstraat 22, IJmuiden-O. Volkswagen 1952 open dak Volkswagen 1952 Austin van Nov 1951 8000 km gelopen Peugeot 1950 Citroën 1950 Ford Prefect 1948 Deze wagens worden met 3 maanden schriftelijke ga rantie verkocht. AUTOMOBIELBEDRIJF VAN DER HELM on v d VAART Kinderhuisvesl 29-31-33 Tclcf. 15727 - 18035 koopt men zijn radio- of te levisietoestel bij op radio- en televisiegebied? 1. U weet u koopt bij een deskundige 2. U heeft vertrouwen in ons advies. 3. U heeft een zeer ruime keuze. 4. U kunt kiezen uit: Philips, Erres, Siera, Blaupunkt, Grundig. 5. U kunt beschikken over onze moderne geoutilleer de werkplaats. 6. Wij regelen de betaling met u en u wordt er pret tig ontvangen. 7. Bij uw radio-gramofoon kunnen we een keur-col- lectie platen leveren. De Radio-specialist. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110. ■■■■■■■■■■■■■■■«■■■■■■■■■a Keuze uit 100 stuks In sport en toer met 3 versnellingsnaaf enz. Union, Vesting. Rudge. Locomotief. Batavus e.a. W. Barendszstraat 21 Telef. 5726 - IJmuiden ■iiiuBia Moderne, elegante en buigzame California Uiterst voordelig Prachtige damesmolière in zeer geslaagde modekleuren Jn b.ryin calfj 14,75 Leuk uitgevoerde pump- en instepmodel In bruin en zwart calfs In beige calfs 16.75 fn zwart suède 17.75 Aardige Instep in bruin en beige leder In zwart suède en lak 16.75 Filialen te Haarlem: Cronjéstraat 70 Grote Houtstraat 64 Beverwijk: Breestraat 66

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3