Beverwijkse damclub bestaat vijfentwintig jaar Raad van Heemskerk was niet eensgezind JOPPERS BISCHOFF Agenda voor Beverwijk GERARD VAN PRAAG 12.50 HEREN-OVERHEMDEN GERARD VAN PRAAG Vraag en antwoord inzake winkelsluiting Bejaardencentrum ontlokte debat Castricum Wijk aan Zee 5J5 WIJ krijgt bezoek van de landskampioenen Iedere Zaterdag y Nog deze maand raadsvoorstel verwacht Huisvrouwen maakten een uitstapje NACO rijdt andere route THALIA „Toonkunst" hield haar jaarvergadering Grond voor een gas opjaaginstallatie V oorzorgsmaatregel betreffende aanleg van buisleiding „Ninotchka" bij de metaalbewerkers Eerste competitiewedstrijd van Vitesse '22 Steeds meer woningen in Castricum Dief had trek in konijnenbout De tentoonstelling op het kampeerterrein Steun Wettig Gezag oefent Supporters gaan vergaderen Snoek van bijna 1 meter Kermis en Volksspelen Programma voor Zondag van IJVV Stormvogels VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 De Beverwijkse Damclub recipieerde Donderdagavond ter gelegenheid van haar vijfentwintigjarig bestaan in de grote zaal van het Statenhuis. Dat de B.D.C. zich in damkringen een bijzondere plaats heeft verworven bleek wel uit de grote be langstelling, die deze damclub bij haar jubileum heeft ondervonden. Buiten vertegen woordigers van de Bond waren er talrijke damverenigingen uit de omtrek, die bij monde van hun voorzitter op deze receptie van hun belangstelling deden blijken. De voorzitter van de B.D.C.de heer J. G. Hagenaar, heette allen welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandse Dambond, Dis- trictsbond en Kennemer Staten. Vervolgens memomeerde hij het feit dat de damclub in feite reeds veertig jaar be staat, maar dat zij vijfentwintig jaar gele den werd heropgericht. Nadat hij de ge schiedenis der club van tijdens en na de oorlog had geschetst gaf de heer Hagenaar het woord aan de vertegenwoordiger van de K. N. D. B., de heer L. v. d. Sleen. Deze prees allereerst de verdienste van het Beverwijkse bestuur, dat de damclub tot één der grootsten had opgewerkt. Dat de B. D. C. nog niet in de hoofdklasse uit kwam, noemde spreker een stimulans voor de vereniging om zich technisch nog meer te bekwamen. Andere sprekers Als vertegenwoordiger van de Noordhol landse Dambond verwisselde de eerste spreker van jasje en attendeerde op het feit dat dammen even belangrijk is als schaken. Hij had namelijk gehoopt dat de Hoogovens indertijd ook aan de kampioen schappen dammen zouden hebben deelgeno men. De heer Warmerdam, die namens de clis- trictsbond het woord voerde, roemde de goede clubgeest van de B. D. C., die hij belangrijker achtte dan een plaats in de hoofdklasse. Namens de bond over handigde hij een plaquette. De voorzitter van Kennemerstaten, de heer H. Voorzanger, viel hierna de eer te beurt om het jubilerende bestuur geluk te wensen. „Het is geen kunst om als vereni ging 25 jaar te bestaan", aldus spreker, „maar om als bloeiende vereniging deze mijlpaal te bereiken geeft reden tot feest vreugde". In verband met de opmerking van de heer v. d. Sleen zette hij vervolgens uiteen dat Kennemerstaten en Hoogovens niets gemeen hebben.. „Indien u echter", zo be sloot hij zijn toespraak, „door eigen kracht alhier een internationale match zoudt wil len organiseren, dan kunt u zeker rekenen op de steun van Kennemer Staten". De voorzitter van de B. D. C. repliceerde hierop dat hij binnen niet al te lange tijd over deze zaak met de heer Voorzanger zou komen praten. Vervolgens brachten nog afgevaardigden van de volgende damclubs hun gelukwen sen over: H.D.C., Haarlem, St. Bavo, V.K. D.; allen uit Haarlem; Stabiel uit Sant poort, Sportief uit IJmuiden en St. Thomas uit Castricum, terwijl de damverenigingen uit Hillegom, Halfweg en Wijk aan Zee schriftelijk hun felicitaties hadden overge bracht. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de B. D. C. op Woensdag 24 September een feestavond geven in de bovenzaal van 't Centrum aan de Koningstraat. B. en W. van Beverwijk doen de raad hun antwoord toekomen op de vragen, die het raadslid T. Ettema heeft gesteld: Is het u bekend, dat enkele groot-win kelbedrijven zich niet meer houden aan de plaatselijke winkelsluitingsverordening en de gehele week de ganse dag geopend blij ven? Het is het college bekend, dat verschil lende winkeliers hun winkels op Dinsdag middag geopend houden. Daartegen kan niet worden opgetreden aangezien de bij raadsbesluit van 20 Januari 1947 vastge stelde verordening regelende de Dinsdag middagsluiting, nog steeds niet de Konink lijke goedkeuring heeft verworven. Zijn B. en W. niet van mening, dat de zich wel aan de verordening houdende winkeliers hierdoor ernstig benadeeld kun nen worden in de financiële uitkomsten van hun bedrijf en deze winkeliers ge dwongen kunnen worden de vrije middag op te offeren, die deze mensen even zeer nodig hebben en ook als een goed sociaal recht wordt erkend? Het college is van mening, dat de win keliers van dezelfde branche door deze handelwijze nadeel kunnen ondervinden. Omtrent de vraag in hoeverre dit met win keliers in andere branches het geval is kunnen B. en W. thans nog geen uitspraak doen. Is het openhouden van een winkel, welke volgens de voorschriften gesloten diende Ie blijven, niet als oneerlijke concurrentie te kwalificeren? Aangezien sluiting van een winkel op Dinsdagmiddag niet bij een Koninklijke goedgekeurde verordening is voorgeschre ven kan niet gesteld worden, dat in strijd met voorschriften wordt gehandeld. Is het college niet van mening, dat het winkelpersoneel in hun sociale positie wordt benadeeld nu in de eerst bedoelde zaken een vrije ochtend wordt gegeven in- plaats van een vrije middag, waardoor hun de gelegenheid wordt ontnomen een mid dag in het gezin door te brengen, terwijl het jongere personeel de gelegenheid wordt ontnomen lessen te volgen, welke voor de verdere ontwikkeling in het vak nodig zijn? Omtrent de keuze van een vrije ochtend of middag zijn in de verschillende gemeen ten de meningen verdeeld. In Beverwijk wordt door het winkelpersoneel de voor keur aan de Dinsdagmiddag gegeven. Is het B. en W. bekend, dat winkelchefs nu in het geheel geen vrije ochtend of mid dag genieten, wat bij een loyale naleving van de verordening wel mogelijk is? Onder de restrictie, vermeld in het ant woord op vraag 3, kan deze vi-aag bevesti gend worden beantwoord. Weet het college dat zowel door organi saties van winkelpersoneel als winkeliers tegen het scheppen van deze chaos is ge protesteerd, maar dat de politie niet op treedt? Ook deze vraag wordt bevestigend be antwoord. Welke stappen denkt het college te doen om aan deze ongewenste situatie snel een einde te maken? B. en W. zijn voornemens nog deze maand een voorstel bij de raad aanhangig te maken tot regeling van een halve-dag sluiting voor winkels. De plaatselijke afdeling van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen heeft samen met de afdeling Velsen Donderdagmiddag een bezoek gebracht aan het feestende Purmerend. Het doel der reis was een bezoek te brengen aan de tentoonstellingen die in het marktstadje Purmerend Worden gehouden. De prachtige stands met bloemen, groen ten en fruit brachten de dames in verruk king. Maar de grootste aandacht schonk men toch aan de handwerktentoonstelling. Men heeft ook de mode-shows gadegesla gen, waar als een aardig intermezzo de be kende West fries Kees Stet enige kostelijke voordrachten ten beste gaf. Omstreeks zeven uur arriveerden de da mes, hoogst voldaan over hetgeen men ge zien had, weer in Beverwijk. Doordat de Maerten van Heemskerck- straat voor alle verkeer is afgesloten heeft de Naco-bus tijdelijk een andere route moe ten nemen. Uit de richting Beverwijk ko mende rijdt de bus langs de Rijksstraatweg via de Oosterstreng naar het Kerkplein, vandaar via de Marquettelaan naar Cas tricum; komende van Castricum dezelfde route in omgekeerde volgorde. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Vrou wen in de oertijd". Luxör-theater, 7 en 9.15 uur: „Kikvors mannen". W. B.-theater, 8 uur: „De vrijbuiter". Statenhuis. 8 uur: Jaarvergadering H. O. Harmonie. ZATERDAG 13 SEPTEMBER Bioscopen: als Vrijdag. Daar staat het nu op zijn nieuwe bestemming; het huis van de Castricumse tuinder Fr. Schut, dat zo'n wonderlijke tocht heeft gemaakt. In anderhalve week tijds is het duizend meter versjouwd. De foto maakt duidelijk dat het huis onder de „verhuizing" geenszins heeft geleden. Over enige dagen is de stalen slee van onder het huis ver wijderd en zijn de fundamenten opgemetseld. Aannemer Biesterbos gaat dan op zoek naar nieuwe opdrachtgevers. Voor hem is geen huisje te klein, geen huis te groot. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Vanaf heden t/m Zondag Jean Simmons - Trevor Howard in MINDERJARIG MEISJE VERMIST Een dramatisch errbociend filmwerk in een sfeer van achterdocht en intriges. Maandag t/m Woensdag Yvonne de Carlo in HOTEL SAHARA Vol vrolijkheid, spanning en charme! Zondagmiddag 3 uur Familievoorstelling met Walt Disney's gekleurde tekenfilm P I N O C C H I O Geheel Nederlands gesproken! Een wonderwereld voor U en Uw kinderen! Donderdag a.s. in onze serie speciale voorstellingen Ingrid Bergman in JEANNE D'ARC De jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Beverwijk en omstreken van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst, die Donderdagavond in het Witte Kruis-badhuis is gehouden, stond geheel in het teken van het kortelings plotseling verscheiden van de heer C. Ris, secretaris. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, de heer A. Toeset, dat deze bijeenkomst wegens het overlijden van de secretaris een geheel ander karakter zou dragen als men zich had voorgesteld. Daar de verscheiden secretaris iemand was van weinig ophef, volstond de heer Toeset met een korte herdenking van de ijverige functionaris, die gedurende enkele ogenblikken staande werd herdacht. In drukwekkend was-de stilte tijdens het spe len van de Treurmars van Mendelssohn, door dokter C. van Wielink op ontroerende wijze op de piano vertolkt. Uiteraard was het voorgenomen muzi kale- en vocale programma na de vergade ring afgelast De heer C. J. v. d. Oord jr. volstond ver volgens met een kort mondeling overzicht van het jaarverslag, dat uiteraard niet ter beschikking was om daarna als penning meester een summiere opsomming te ge ven van zijn kasverslag, dat desondanks reden tot tevredenheid inhield. In het bestuur, dat voorlopig was aan gevuld door de heer C. J. v. d. Oord jr. kwam geen wijziging. Tot leden van de kascommissie werden benoemd mevrouw Rens en de heer G. J. Tukker. Aan de aanwezigen werd mededeling gedaan van het uit te voeren programma in het komende seizoen. Dit wordt ingezet op 20 November met de uitvoering van het oratorium Paulus van Felix Mendelssohn, met medewerking van het Toonkunstkoor, orkest en de solisten Annie van Veldhoven, sopraan; Aafje He.vnis, alt; Han Ie Fcvre, tenor en De Rijk, bas. Op 5 Februari volgt een Beethoven- avond door Willem Andriessen in het Ken nemer Theater en op 19 Maart een recital door de cellist Max Orobio de Castro, met medewerking van de pianist Theo van der Pas, in het Luxor Theater. Tijdens de rondvraag bracht rector Hen nen van de Bisschoppelijke Kweekschool hulde aan koor, bestuur en dirigent P. J. Potgieter, mede namens de talrijke leer lingen van deze opleidingsschool voor het belangrijke culturele werk van „Toon kunst" in Beverwijk. Ten slotte werd op de aanwezigen een ernstig beroep gedaan leden te winnen, om dit culturele werk blijvend mogelijk te maken. In de raadsvergadering van 23 Juni werd een crediet verleend voor de bouw van een opjaaginstallatie ten behoeve van de gas- v.oorziening te Wijk aan Zee. Het voor deze installatie te stichten ge bouwtje kan geplaatst worden op een strook grond gelegen aan de Zeestraat met .een oppervlakte van ongeveer 60 m2. B. en W. stellen de raad thans voor met de eigenaren van de grond een erfpacht overeenkomst aan te gaan, waarbij de ge meente de voor het gebouwtje nodige grond voor de duur van 25 jaren in erfpacht ont vangt tegen een canon van f 2.50 per jaar. De burgemeester van Beverwijk maakt be kend, dat in verband met een bepaling in de Onteigeningswet de stukken betreffende de voorgenomenonteigeningen ten behoeve van de aanleg van een transportleiding voor rivierwater van Jutfaas via Leiduin en Vel sen naar Castricum, op de secretarie dei- gemeente ter inzage zullen worden gelegd van 16 September tot en met 6 October 1952. Belangstellenden kunnen gedurende dat tijdvak, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvan, bezwaren tegen de voor genomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bij het hoofd van het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Zij, die dit bij hun be zwaarschrift verlangen, zullen in de gele genheid gesteld worden hun bezwaren mondeling toe te lichten. ADVERTENTIE In onze REGENKLEDING AFD. speciale aanbieding de nieuwe „reversible" Damesregenmantel (aan 2 kanten te dragen) a 39.75 OOSTER DUINWEG Gedeputeerde Stalen van Noordholland hebben aan Heemskerk een extra bouw volume toegewezen van 28 woningen ten behoeve van de bouw van een complex be staande uit 22 kleine woningen en een ver zorgingshuis voor bejaarden. Echter door de voorlopige stopzetting van de premie regeling woningbouw 1950 kon er niet spoedig worden overgegaan tot de bouw van dit bejaarden-centrum en daar de pre mieregeling waarschijnlijk nog lang op zich zal laten wachten, verzocht de St. Agnes- Slichting de gemeente om met gebruik making van de bijdrageregeling woning- bouwwet 1950 dc bouw van deze woningen te overwegen. Later zullen dan deze wonin gen aan de Stichting in huur worden ge geven tegen een huurprijsregeling van de overheid, zodat de huizen tegen een zeer lage huurprijs bewoond kunnen worden. Bij gebruik van de financiering ingevolge de bijdrageregeling woningbouwwet 1950 kan een grote rijksbijdrage verwacht wor den, waardoor de huurprijs dezer wonin gen ca. 0.90 per week lager zal zijn. De gemeente is hiervoor tot een geld- Een stampvol „Luxor"-theater heeft gis teravond genoten van de vertoning van de al zeer oude film „Ninotchka". Komische momenten deden de feestvierders soms schateren van het lachen. „Feestvierders" was de betiteling van de bondspropagan- dist van de Algemene Nederlandse Metaal- bedrijfsbond, de heer M. Iiogestegen uit Den Haag', want er zou reden zijn tot feest vieren omdat de geschiedenis van de A. N. M. B. hiertoe aanleiding gaf. In een korte propaganda-speech voor de aanvang van de film zette de heer Hogeste- gen uiteen, hoe het verloop van cle A. N. M. B. in de afgelopen 65 jaar was geweest, hoe de A. N. M. B. thans met ruim 77000 leden in alle mogelijke geschillen, zowel door regering als werkgevers werd geraad pleegd. Speciaal voor de niet-leclen van de bond te tonen, hoe zij werkte, had het be stuur deze avond belegd en daartoe een aardig propaganda-filmpje gedraaid, dat als titel droeg „Steek over". Met de op wekking de bond te steunen in haar stre ven, de jeugd te winnen en de leden meer kennis over het bedrijfsleven bij te bren gen, besloot de heer Hogestegen zijn toe spraak. Het eerste elftal van Vitesse '22 uit Cas tricum gaat Zondag in een thuiswedstrijd van start tegen het Velsense Kinheim. De Castricummers komen met de volgende opstelling in het veld. Doel: K. Zonneveld; achter: P. Beentjes en W. de Wildt; mid den: N. Lute .A. Hollenberg en J. Tool; voor: II. Borst, A. Groot, F. Twisk, S. Sneekes en F. Zonneveld. Zoals uit deze opstelling blijkt moet Vitesse het nog zon der de actieve rechtsbinnen A. v. d. Valk stellen, die enige weken geleden in een ontmoeting van het Wijkertorentournooi werd gewond. Dit betekent zeer zeker een grote handicap voor de thuisclub, hoewel de invaller-linksbuiten F. Zonneveld, wat snelheid betreft, niet voor zijn clubgenoot onder doet. De wedstrijd vangt om half drie aan. Voor de lagere elftallen ziet het pro gramma er als volgt uit. Vitesse 3-RKAFC 4; St. Victor 3-Vitesse 4; Vitesse jun. A- USVU jun. A; Vitesse jun. B-RKAFC jun. B; RKAFC adsp. A-Vitesse adsp. A. In de laatste wereldoorlog zijn er in Castricum meer dan 300 woningen dooi de bezetter afgebroken. Reeds direct na de bevrijding werd de wederopbouw van het dorp met kracht ter hand genomen en het gevolg daarvan is dat het aantal nieuw ge bouwde woningen op het ogenblik het aan tal der afgebroken woningen benadert. In het verlengde van de Prinses Wilhelmina- laan heeft de bouwondernemer de heer Flinck uit Driehuis Woensdag een aanvang gemaakt met de bouw van 7 middenstands woningen recht tegenover de 6 die deze ondernemer reeds eerder plaatste. Met de bouw hiervan is een kapitaal van circa 105.000 gemoeid. Blijkbaar zijn er nu reeds lieden die met het oog op de naderende winter en het Kerstfeest het oog laten vallen op ander mans konijnen. De echtgenote van de heer De Haan, die achter de woning aan de Geelvinckstraat een reuze-langoor in een hok had, moest Donderdagmorgen ervaren dat het dier in andere handen was over gegaan. De plaatselijke politie werd van de diefstal op de hoogte gesteld en het onder zoek werd dadelijk met behulp van een politiehond ter hand genomen. Tot nu toe zonder resultaat. De wijd en zijd bekende natuur-histori- sc'ne tentoonstelling op het kampeerterrein, die in de zomermaanden voor kampeerders is opengesteld, zal Zaterdag en Zondag voor iedereen toegankelijk zijn, en wel Za- tex-dag van 810 en Zondag van 1012 uur. Op deze expositie zijn onder meer archeologische vondsten uit het duinter rein te bezichtigen evenals ontelbai-e soor ten vlinders, vogels, schelpen en wat dies meer zij. Het ligt in de bedoeling, in tegen stelling tot andere jaren, de tentoonstelling de komende winter intact te houden. Ver enigingen en scholen die dan de expositie met een bezoek willen vereren, dienen zulks van te voren bij het P. W. N. aan te vragen. De oefenklas in Castricum van Steun Wettig Gezag is nog steeds groeiende wat betreft de aanmelding van nieuwe krach ten. Was er in de beginne na de oprichting van de plaatselijke commissie maar voor één ingezetene aanleiding om tot S.W.G. toe te treden, op het ogenblik is het aantal deelnemers gestegen tot 13. Iedere Dins dagavond wordt er in het voox-malig vei linggebouw aan de Dorpsstraat met ijver geoefend onder leiding van verschillende instructeurs. Het gebouw leent zich voor dat doel uitstekend. Op 23 September komen de leden van de R.K. Supportersvereniging ..Blauw-Zwart" in jaarvergadering bijeen. Een van de voornaamste punten van de agenda is wel de verkiezing van een nieuwe penning meester in verband met het feit dat de heer A. Dekker enige tijd geleden deze functie heeft neergelegd. De vergadering wordt ge houden in zaal Roozendaal aan de Dorps straat. De heer G. Klaasse, postkantoorhouder in onze gemeente, is een verwoed sportvisser. Toen hij een dezer dagen in Broek op Wa terland zijn geluk ging beproeven duurde het niet lang of hij kreeg „beet". Het duurde echter ruim een half uur voordat de heer Klaasse zijn vangst op het droge had, een vangst die bestond uit een snoek van ongeveer één meter lengte. lening moeten ovex-gaan van 140.000. a 4 1/4 "li voor de tijd van 30 jaar. De bouwkosten ad 139.985.kunnen hier uit gefinancierd worden. Bezwaren De heer Muyen (P. v. d. A.) zag in deze regeling echter een bezwaar omdat de gemeente de risico's draagt en na de bouw de woningen in exploitatie geeft aan de St. Agncs-Stichting. Hij bracht naar voren dat de gemeente in dit geval de woningen beter zelf zou kunnen cxploitei-en. Ook de heer B e e n t j e s was het hiermede eens. Burgemeester H. N i e 1 e n ruimde de angst voor financiële gevaren uit de weg door er op te wijzen dat de gemeente bij de bouw veel kosten zou besparen in de administi-atie, daar deze nu door de Stich ting gedragen moeten worden en bij klach ten over eventuele vei-beteringen en on derhoud geen last zal hebben. De heer Wentink (C.H.U.) kon er niet mede accoord gaan dat niel-Katholiek Heemskerk niet zou kunnen mede genie ten van de woningen, omdat de Stichting een Katholiek kaï'akter draagt. Hij wees er op dat slechts die aannemei-s kunnen in schrijven die aangesloten zijn bij de Ka tholieke bond van Aannemei-s. Hij kon zijn stem dan pas geven indien hierin een wij ziging gebracht zou worden. Burgemeester H. N i e 1 e n verklaarde zich hiermede accoord. Met algemene stemmen werd het vooi'stel tot de bouw en de lening aangenomen. Al leen de heer Muyen (P. v. d. A.) stemde uit principieel oogpunt tegen. Waren het Woensdag de kinderen, die zich in Wijk aan Zee met spelletjes ver maakten gisteren waren het de ouderen, die zich weer jong waanden en tot groot vermaak der omstanders op de fiets gezeten naast de ring staken, omrolden bij het hin dernislopen of van de spriet in het water vielen. Nochtans hebben al deze slachtof fers hun nederlaag loyaal aanvaard en werd deze laatste dag van de Wijk aan Zeeër volksfeesten een dag, waarbij prins „Jolijt" danig de scepter heeft gezwaaid. Boze longen beweerden, dat Woensdag en Donderdag geen inwoner van Wijk aan Zee het Hoogoventerrein heeft betreden en, gezien de drukte die er deze dagen heeft geheerst, zou men geneigd zijn aan te ne men, dat er een kern van waarheid in deze bewering school. De uitslagen van de 's middags gehou den volksspelen, waarvan de prijsuitrei king hedenavond bij de heer Fr. v. Son zal plaats vinden, luidden als volgt: Hindernislopen, dames: 1 R. Holthaus, 2 B. Schellevis, 3 E. de Bie, 4 T. Oldenburg. Blaastrappen, heren: 1 v. d. Veen, 2 J. Muys, 3 K. Wilgenburg, 4 B. Vrijburg. Sprietzitten, dames: 1 B. Schellevis, 2 W. de Bie, 3 mevr. Seysener, 4 E. de Bie. Sprietzitten, heren: 1 C. Visser, 2 J. Aar denburg, 3 H. Gertenbach, 4 S. Bol. Katknuppelen, le ton: 1 Th. de Boer, 2 K. Wilgenburg, 3 T. v. d. Mey, 4 W. Snijders Katknuppelen, 2e ton: 1 D. Klein, 2 W. de Goede. 3 S. Durge, 4 G. Holthaus, 5 J. Dirks, 6 R. Dobber. ADVERTENTIE ADVERTENTIE heerlijk warm in alle maten leeftijd 10 jaar met kleine, stijging per maat. Zo juist ontvangen met vaste boord beige en groen in alle maten OOSTERDUINWEG 26 - IJMUIDEN Het voetbalseizoen neemt een aanvang en ook WIJ is vol verwachting van de prestaties harer eltfallen. Het eerste elftal start direct al goed en ontvangt op „Schoo- nenberg" de landskampioenen van de Za terdagmiddagcompetitie: Spakenburg. Te gen dit elftal pleegt WIJ haar beste wed strijden te spelen. De kx-acht van dit elftal is bekend en de IJmuidenaren, die enkele jongere spelers hebben opgesteld, zijn in sterkte niet achteruit gegaan. Misschien blijft er één punt in IJmuiden. Het elftal is als volgt samengesteld: W. Koster; R. de Boer, W. Rem; A. v. d. Scheur, K. Wielinga, J. Guijt; J. Luppens, P. v. Niekerken, A. Wapenaar, T. Rietdijk, L. Vooys. Het tweede elftal ontvangt „Energie" voor de Kennemerland-beker. IJmuiden 3-Kennemerland 3. Zandvoortmeeuwen 2-IJmuiden 5. Junioren: IJixxuiden a-IJmuiden b. Aspiranten: IJmuiden b-Kennemers e; IJmuiden c-Kennemers f. Stormvogels 1DWS 1; Stormvogels 2 AFC 2; Haarleixi 3Stormvogels 3; Storm vogels 4Spaarnevogels 1; Stormvogels 5— VI. Vogels 3; Stormvogels 6Beverwijk 4; Stormvogels 7—VI. Vogels 5. Opstelling Stormvogels 1: P. C. Kraak; D. v. d. Oever, J. Tol; H. J. Snoeks, P. Heilig, E. Westers; J. P. Snoeks. J. Luppens. H. Angcnent, R. de Boer, A. v. Onselen. Reser ves: J. Venus. A.' Glas, K. v. Opbergen. Opstelling Stormvogels 2: J. Venus; J. v. Vliet. Jelle Blinkhof; E. Gravemakei\ M. Ponte. T. J. de Boer; J. Meijer, C. Post, E. Westers, A. P. A. v. Vliet, G. K. Drager. Reserves: J. R. v. d. V«lde, J. Admiraal. ONTVANGEN WIJ NIEUWE VOORRAAD IJZERSTERKE manchester plusfours 12.50 (kl. stijging p. m.) maxxehester korte broeken 4.50 (kl. stijging p. m.) Zwaarste kwal. manches ter werkbroeken19.75 Luxe manchester heren- pantalons 22.50 OOSTERDUINWEG SCHEEPVAART Aagtekerk, XI te Genua. AaJspm, 10 ten anker rede Calcutta. Athena, 10 170 m. N. Recife. A nustelvaart, 11 te Mombassa. Alehiba, 11 San Francisco verwacht. Aldabi, 10 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aimkerk, 10 v. Aden naar Suez. Almdijk, 9 te Havana. Alderamin, 10 te Karachi. Amsieikioon, 10 v. Rotterdam le Amsterdam. Abbedijk, 11 van Londen te Bremen. Alcyone, 10 380 m. Z.ZW. St. Vincent. Alkaid. 10 t.h.v. Sukra baai. Alphard, 10 500 m. Z.Z.W. Madeira. Aimilla, 10 v. Singapore r.aar Saigon. Aai dijk. 10 350 m. O.NO. Bermuda. Amsteldijk, 10 v. New York n. Philadelphia. Amslelpark, 10 300 m. Kp. Race. Baarn, 10 v. Talcahuano n. San Antonio. Bantam. 11 te Singapore. Bennekom. 10 v. Curaqao n. Aruba. Bonaiie, 10 420 m. N.NO. Paramaribo. Boskoop, pass 1.0 Kp. San Lorenzo. Breda, 10 v. Willemstad n. Antwerpen. Boschfonlein, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Bar.d.iermasio, vertr. IX v. Ampenang. Bax end. echt. pass. 10 ten W. Round eil. Bonickoe, vertr. 11 v. Tolitoli n. Menado. Britsum. 10 610 m. O-t.N. Belle Isle. Barendxedit. 12 Hoek v. Hol!, verw. Blijdendijk. 10 v. New York n. Boston. Cistula, 11 RasLvnuia verwacht. Clavella, 10 v. Alexaiidrië n. Piraeus. Cieodora, pass. 10 Dor.diahead. Caltex Delft. 11 v. Ro .r:dam te i- Callisto, 10 450 m. O. BcKe Lie. Camphuys, 10 v. So te Ambon. Chama, 10 Ras al Had j-p:-.-. Celebes, 10 420 m. O. L i< ahead. Danae. 10 v. Genua naai Livorno. Esso Rotterdam, 10 v. Aruba n. R dam. Edam. 10 600 m. W. Sciily's. Eemdijk, 10 410 m. NW.t.W. Flores. Eos, 10 Kp. St. Vincent gepass. Esso Amsterdam. 10 475 m. W.t.Z. Flores. Etrema, 10 520 m. N. Belem. Garoet, 10 v. Tj. Priok n. R'dam. Graveland, 11 Santos verwacht. Groote Beer. 10 160 m. NO. Sable eil. Glessula. 10 dwars Aruba. Gooiland, 10 170 m. Z.ZO. Madeira. Ganymedes. 11 v. Trinidad te Ciudad Trujillo. Hector, 11 te Bremen. Hecuba, 10 v. Amsterdam naar Bremen. Hersilia, 10 van Antwerpen. Haarlem, 10 v. Bremen naar Hamburg. Hermes, 10 260 m. N.NO. Guadeloupe. Hestia, 10 260 m. ZW. Guadeloupe. Hydra, 11 v. New York te Port au Prince verw. Indrapoera, 10 v. Southampton n. Marseille. Ilos, 10 v. Jeremie n. Port au Prmce. Jagersfontein, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Joh. v. Oldenbarnevelt. 10 220 m. NW. Fre- mantle. Jupiter, 10 v. Canneto naar Amsterdam. Java, 10 dwars Elba Cp. Kota Agoeng, 11 3 u. te Antwerpen. Karossa, 11 v. Penang te Medan. Kasimba, 10 v. Tegal n. Cheribon. Kota Gede, 10 v. Port Said n. Suez. Laagkerk, 10 v. Port Said n. Genua. Leersum, 10 v. Antwerpen n. Savanna. Leuvekerk, pass. 11 Ouessant. Loenerkerk. 12 te Aden. Lawak, 7 van Seattle naar Bombay. Leerdam, 10 v. New York naar Rotterdam. Le Maire. 12 Tj. Priok verwacht. Llssekerk. 10 Ras al Hadd gepass. Lutièrkerk, 10 in Golf van Suez. Manoeran. 10 v. Balikpapan n. Makassar. Muiderkerk. 10 te Port Said. Macuba. 10 600 m. W. Madeira. Marissa. 10 800 m. ZO. Torrestraat. Mentor. 10 470 m. Flores. Minjak. 10 Menado n. Gorontalo. Mitra, 10 t. h. v. Massawa. Moler.kcrk, 10 230 m. NO Mombassa. Mu-rena. 10 260 m. W.t.Z. Gibraltar. Nieuw Holland. 11 te Tj. Priok. Oranje, pass. 10 Minicoy. Ovula. pass. U Aden. Omala, 10 160 m. NW. FremawMe. Ophir, 10 v. Belawan naar Singapore. Orawjefomtein, 10 420 m. NO.l.o. St. Helena. Overljsel, 10 210 m. V/. Karachi Orestes, 11 v. Caripito verwacht. Phrontis. 10 te Suez. Poelau Laut, 10 Sabaxiig gepass. Poseidon. 11 v. Maracaibo te Cristobal verw. Prins Fred. Wiilem, 10 110 m. O.NO. Great Yarmouth. Prins Joh. W. Friso, 10 660 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins Willem II. 10 250 m. N.NO. Bahama eil. Prins Willem IV. 10 490 m. O. Belle Isle. Pygmalion, 10 150 m. N Curacao. Radja, 10 v. New Orleans te Baltimore. Raki. 11 v. Panarukan te Banjuwangi verw. Rondo. 10 te Halifax. Rijndam. 10 720 m. W. Cp. Clear. Reael, 10 v. B. .kulen n. Tj. Priok. Rempang, 10 Pantellaria gepass. Roebiah, 10 v. d. Moes! rivier n. Cheribon. Rod-as, 11 v. Guadeloupe te Curacao verw. Rotula, 10 130 m. NO. Cumqao. Slamat, 10 v. Halifax n. Alexandrië. Salland, 11 v. Buenos Aires te Diamante. Singkep. pass. 10 Enggano eil. Sliedrecht 10 v. Son-los n. Rio Grande Do Sul. Sloterdijk. 10 v. Singapore n. Penang. Schie. 11 v. Essequibo te R'dam verw. Stad Maastricht, 11 v. R'dam te Lulea verw. Stad Vlaardingen, 13 ca. 10 u. Hoek v. Holland verwacht. Sabang. 10 nabij Balikpapan. Saidja, 10 rede Muntok. Scherpendrecht. pass. 10 Kp. Frio. Soestdiik. 10 dwars Kp. Comgin. Straat Ban'ka, 10 270 m. ten O. Anderhslfgraads- kar.aal. Stad Leiden. 10 240 m. O.NO. Bahamas. Tamo, pass. 10 Recife. Tiba. 10 van San Juan te New York. Tegelberg. 11 v. Tamatave te Mauritius., Tarakan. 11 Aden verwacht. Tara. 10 v. proeftocht terug te Rotterdam. Tawali. 11 te Suez. Themisto. 10 400 m. NW. Kp. Clear. Tibia, 10 230 m. NW. Cochin. Tjiluwah, 11 v. Singapore te Hongkong verw. Tiberius, l'l te Guania. Veendam, 10 190 m. O.t.N. Kp. Race. Waterman. 10 240 m. Z. Kp. Race. Willem Ruys. 10 v. Port Said n. Southampton. Waal. 10 te Tunis. Wnnosari, 10 ISO m. N.t.W. Flores. Weslland. 10 160 m.t.O. St. Paulsrock. IJsel. 10 »c Alexandrië naar Catania. Zeeland (KRL), 10 van Genua n. Marseille. Zuidersluis. 10 370 m. ZO. Kp. Race. Zaan. 10 v. Dordrecht te Rotterdam. Zomiewijk, 10 v. Rotterdam n. Monreal. Zijpenberg, 10 80 m. O.t.Z. Hull. KLEINE VAART Ary Scheffer, verm. 12 v. R'dam n. An'tw. Batavier III, pass- 10 Ouessant. Birmingham. 10 v. Harlingen te Goole. Brem, 12 v. R'dam tc Lissabon verwacht. Carpo, pass. 10 Lizard. Continental, 11 v. KSae'ka te Burgihead. Daje Bohmer, 12 v. Limmerick te R'dam verw. Deo Duce, 10 v. Kopenhagen n. Rouaan. Dorinda. 10 v. Rotterdam te Ronnskar. Elisabeth, 10 v. Kot'ka te Londen. Express, to v. Bos'on naar Rotterdam. Geert Bodewes, 11 mo m. O. Kp. Pal mas. Haskerland. 10 v. Kingslynm n. Rotterdam. Ibis. 10 v. Hamburg naar Midtilesbro. Jacaranda. 4 v. Maracaibo n. Nicaragua. Jan Herman. 10 v. Boulogne n. Rouaan. Lies. 10 v. Federicia n. Kot'ka. Mids-land. 10 v. Grangemouth n. R'dam. Mies. 10 le Westliartlepool. Nottingham. 10 van I.eith naar Rotterdam. Meter Hubert. 10 te Ramsgate. Rema, 10 v. Gent n. Stockholm. Spolanda. 10 v. Stockholm n. R'dam. Spora, 10 v. Liverpool n. Swansea. Tyro. 10 v. Swansea naar Rotterdam. Taurus. 10 v. "Wllhelmshaven n. Mid'dlesbro. Veen en burgh. 10 v. Aberdeen te Mid'dlesbro. Vlieland, 10 v. Parijs n. Rotterdam. Vlier, 10 v. Villa real n. Oporto. Vrij burgh, pass. 11 Kp. Vilano. Venus, 10 v. Hull te Norwich. Virgo, HI v. Teignmouth te Gefle. Vivo. pass. 10 Kopenhagen. Walenburgh. pass. 10 Ouessant. Westlaan. li Bremen verwacht. Westpolder. 15 v. Ooorto te R'dam verw Westropa. Hl v. Londen n. Antwerpen. SLEEP VAAR'l Blankenburgh. 10 te Cadiz. Hudson, to op Bittermeer. Humber. 10 210 m. NW. Flores. Loire. 10 t. h. v. Yenbo. NoorcJholland. pass. 10 Fatherpoint.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 13