De kippen en konijnen kunnen komen in het Patronaat Agenda voor Beverwijk NEDERLAND Als er maar geen vogelpest heerst Castricum Velsen-Noord IJmuiden PPT verkoopt Velsen grond terug DCIJ versterkt de gelederen Dam-élite tegen Roozenburg „Sportief" damde KNC omver Ha ven berichten 5 Naar India Veel successen voor teams van Eechtrop Polshorloge vermist Plannen voor een tentoon stelling van vrije tijdsbesteding Melk op school, maar dan zelf meenemen Cabaretavond ten bate van de BLO-school te Beverwijk Watervliet-koriballers misten geestdrift (en de punten) Watervliet-buurtgenoten zagen „Mary, ik houd van je" OORLOGSNAWEE Suyk en Ligthart moeten degradatiegevaar afwenden Lezing over kinder verlamming „Kunst en Vriendschap" IIIII WSËÊËÊËÈ n8I IBÉillMi Zo ook met NAPPA HANDSCHOENEN GEVOERDE NAPPA DAMESHANDSCHOENEN Een pracht gevoerde NAPPA HERENHANDSCHOEN Negentien plaatsen in tournooi al bezet Reserves verloren van Halfweg DINSDAG 21 OCTOBER 1952 De leden der Kennemer PJuimveevcrcni- glns: hebben Maandagavond onder voor zitterschap van de heer H. J. Vessies in hotel Parkzicht te Beverwijk een praat avond gehouden, waar natuurlijk de Pro vinciale Pluimveetentoonstelling; in het Palronaatsgebouw te IJmuiden op 9, 10 en 11 Januari 1953 ter sprake kwam. De feestelijke opening van deze tentoon stelling zal op 9 Januari om vijf uur plaats vinden in café v. d. Lem te IJmuiden. Dat het organiseren van een dergelijke tentoon stelling wel enige durf vereist, bleek uit een opmerking van een der aanwezige keurmeesters: „Wanneer binnen een straal van dertig kilometer de pseudo-vogelpest wordt geconstateerd, zal de hele tentoon stelling in duigen vallen." Voor inenting weinig belangstelling Tot ziin spiit moet de heer Vessies mede delen, dat bij de voorinenting slechts 47 dieren waren ingeënt; de nainenting, die maar voor twee maanden zal gelden, zal plaatsvinden op 29 November. De heer Joh. Vessies werd in het be stuur bij acclamatie herkozen en mevrouw Van Groeningen werd als nieuw lid ver welkomd. Keurmeesters De keurmeesters, die zich voor de ten toonstelling beschikbaar hebben gesteld, werden hierna bekend gemaakt. Het zijn: met de Beverwijk se huisvrouwen Maandagmiddag zijn de leden van de afdeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in huize „Terpsichore" bijeen geweest. Nadat de presidente, mevr. A. Moens- v. d. Veen, me*een welkomstwoord tot de leden en speciaal tot mevr. A. Burky- Bartelink, die een lezing kwam houden over „de positie van de vrouw in India", hac' geopend, kwam mevr. Burky aan het woord. Zij heeft jarenlang als plan tersvrouw in India gewoond en vertelde plezierig over haar ervaringen daar. Haar man werd er aangesteld op een suikerplantage en ried haar aan, hem niet te vergezellen, maar de jonge vrouw ging toch mee en, naar ze tegenover de Bever- wijkse huisvrouwen verklaarde: Ik heb er geen spijt van gehad. Ze kwam er als enige Nederlandse vrouw in een uithoek terecht en daar heeft zij kennis gemaakt met de zeden en gewoonten der inheemse bevol king. Mevrouw Burky vertelde over de ondergeschikte positie van de vrouw en de kinderhuwelijken, de sociale omstandig heden en de kleur en charme van dit ein deloos mooie, maar ook eindeloos-mysteri euze India. Met intense belangstelling hebben de aanwezige dames naar dit onderwern ge luisterd. Mevruw Moens was ongetwijfeld aller tolk, toen zij dank bracht voor deze causerie. De competitiewedstrijden van het afge lopen weekeinde ziin voor de Beverwijkse hockeyclub „Eechtrop" zeer succesvol ge weest. Het eerste elftal kwam met een overwinning van 20 uit de in Zandvoort gespeelde strijd tegen ZHC II. Eechtrop II versloeg HIC II met 4—0. De wedstrijd Eechtrop IIILeiden V werd op verzoek van de tegenpartij uitgesteld, die niet in staat bleek een volledig elftal op de been te brengen. Voor de competitie in de on derbond won het vierde van het vijfde elf tal met 70. De dames van de eerste elftallen van DEM en Eechtrop speelden gelijk (22); de tweede elftallen van Eechtrop en Zand voort ontmoetten elkaar in een strijd die in het voordeel van de plaatsgenoten ein digde (31). Het derde won van het vier de elftal met 20, een competitiewedstrijd in de Onderbond van Noordholland. De jeugd won ook alle wedstrijden. Twee jongenselftallen wonnen met 21, respectievelijk 20 van Kraaien en Al liance en de meisjes van Eechtrop versloe gen Alliance met 21. Radiodokter in het koper De radiodokter J. Molenaar heeft Maan dag de gehele dag spreekuur gehouden in zijn winkel aan de Begijnestraat. Door lopend was gisteren de wachtkamer gevuld met zakenrelaties en cliënten, die de heer Molenaar en diens echtgenote kwamen ge lukwensen met het feit, dat hun zaak twaalfeneenhalf jaar bestond. Dat deze ge lukwensen niet alleen met een handdruk gepaard gingen, bleek wel uit de overwel digende bloemenschat, die in de winkel en de werkplaats een plekje had gevonden. Bij- de politie in Beverwijk is aangifte gedaan van vermoedelijke diefstal van een polshorloge. De eigenaar had het laten liggen in een douchecel van het badhuis aan de Baanstraat. Toen hij de vermissing constateerde ging hij terug, maar in het badhuis aangekomen bleek het horloge verdwenen te zijn. ADVERTENTIE A. N. W. B. K. N. A. C. AUTORIJLES? met nieuwe wagen REIJM S AUTORIJSCHOOL UW ADRES Ilagelingerwes 134 Santpoort - Telef. 8930 GEDIPL. INSTRUCTEUR DINSDAG 21 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Er kan nog meer bij". Luxor Theater, 7 cn 9.15 uur: „Wien tanzt". WOENSDAG 22 OCTOBER Bioscopen: Als Dinsdag. Grote hoenders: D. Das, H. ten Kulve, A. Lentink, Jac. de Vries en P. v. Groe ningen. Krielhoenders: H. L. A. v. d. Horst, J. C. Kuijken. Sierduiven: H. Moezelaar, P. de Rover, C. A. M. Spruit. Konijnen: Fr. C. Schaetler, L. A. Hama ker, J. A. Schippers en A. v. Manen. GROENTEMARKT Andijvie 1426; bloemkool 1851; bospeen 1021; waspeen 816; sperciebonen 26—71; pronkbonen 3552; sla 29; spinazie 1836; tomaten 1666; spruiten 3782; prei 1121; knollen 920; boerenkool 1226; groene kool 814; gele kool 914; uien 1522; breek- peen 612; druiven 7178; appelen 1023; peren 825. Men heeft in Castricum de behoefte ge voeld, eens kennis te maken met al dat gene, wat er op het gebied van de vrije tijdsbesteding wordt gepresteerd. Daarom is besloten, een tentoonstelling te organi seren van werkstukken op het gebied van schilderen, boetseren, houtsnijwerk, scheeps- en vliegtuigbouw, tekenen, etsen, smeed- en koperdrijfwerk, smyrna-, vlecht en haakwerk en wat dies meer zij. De orga nisatoren hebben het plan om de tentoon stelling in het begin van 1953 te houden. Deelneming is voor iedereen „uitgezon derd zij, die voormelde artikelen vervaar digen uit hoofde van hun beroep" open gesteld. Het ligt in de bedoeling om voor werpen bijeen te brengen uit de streek Zaandam tot en met Den Helder-, Zij, die in principe bereid zijn voor deze tentoon stelling in te zenden, gelieven zich vóór 1 December te melden bij de heer C. J. Heeck, Stetweg 27, Bakkum. Aanmelding kon geschieden per briefkaart met duide lijke vermelding van naam en adres, de in te zenden voorwerpen, en de afmetingen daarvan. Dank zij de medewerking van de leer krachten worden de Castricumse kinderen, welke de lagere school bezoeken, in de ge legenheid gesteld A liter melk in de mor genuren te nuttigen. Burgemeester en wet houders hebben althans aan de ouders van de schoolgaande kinderen bovenstaande regeling in overweging gegeven, doch het zal nog een grote vraag zijn of er animo voor is, te meer daar de kinderen zelf de 'A liter melk van huis mee moeten nemen. In het rondschrijven staat tevens vermeld, dat de leerkrachten zullen zorgen dat de melk genuttigd wordt. Zaterdag 25 October wordt er in hotel Borst te Bakkum een cabaretavond gehou den, waarvan het batig saldo is bestemd voor de B.L.-Emmaschool te Beverwijk. De avond wordt verzorgd door The Varia's, de P.W.N.-Boys en Casymba's. Na afloop gaan de benen van de vloer op muziek van The Varia's. Wat de tuinders kregen Maandag kregen de tuinders in Castri cum voor hun groente de volgende prijzen: spruiten 3873, grove spruiten 1519, boerenkool ll'/a17, bloemkool 823, an dijvie 1520, rode kool 13, uien 18A19'/2, peen 9, druiven 83, dubbele bonen 7178, prei 913, bospeen 10, waspeen 15, selde rij 5660. Geslaagd Voor het vakdiploma aannemer slaagde te Amsterdam de heer G. L. Tromp uit Castricum. Houtaanvoer Maandagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Duitse s.s. „Lore Oltens", dat van de Finse haven Hamina een lading van 584 vadem hout aanvoerde. Het eerste Watervliet-korfbalteam dat Zondag de moeilijke uitwedstrijd in Wor- merveer speelde tegen Groen Geel vergat de nodige geestdrift mee te nemen en de Wormers, die dit wapen wèl gebruikten, verdienden de 5-3 overwinning daardoor ten volle. Watervliet kon in deze wedstrijd tijdens welke veel last werd ondervonden van de harde wind, het juiste antwoord niet vin den op het zware spel van de thuisclub, maar de Velsenaren waren desondanks in de aanvang beter. Te veel aandacht is er echter besteed aan de verdediging, zodat middenvak en aanval elkander niet al te best aanvulden. Dit buitte Groen Geel uit door na 20 minuten de leiding te nemen. Een valpartij van Hartman in de Water- vliet-verdediging zorgde voor een vlotte scoringskans, die gegrepen werd (2-0). Groen Geel bleef de toon aangeven, maar na de hervatting liet Watervliet de lauw heid wat varen en begon de club een krachtig offensief op de Groen Geel-korf. Tegen de verwachting in scoorde Groen Geel desondanks (3-0), maar Watervliet herstelde zich door een goed doelpunt van mevrouw Hartman (3-1). Dit gaf de gasten nieuwe moed. Zij speelden veel levendiger, doch in de nu gelijk opgaande strijd benutte Groen Geel twee kansen onder de paal (5-1). Zeer sportief blijvend tegenover minder oirbare taktische middelen van de tegenpartij kwa men de gasten nog één keer opzetten. Tot tweemaal toe had de hardwerkende Veer beek succes (5-3), maar de tijd was te kort om de Watervliet-achterstand nog in te lopen. De toneelgroep van de buurtvereniging „Watervliet" heeft de talrijke leden van deze vereniging, die de zaal van het Ken nemer Theater geheel vulden, Zaterdag een uitvoering voorgeschoteld van de comedie in drie bedrijven door Norman Krasna „Mary, ik houd van je", in de Nederlandse bewerking van Jan Teulings. Voorzitter J. Klein, die deze avond open de, herinnerde aan de slecht bezochte jaar vergadering, waar ook gewezen is op het euvel van de telkens terugkerende ver lotingen, zonder welke de financiën voor feestavonden niet kunnen worden opge bracht. De voorzitter wekte voorts op om toch vooral het positieve werk van de Velser Kunstkring „Voor Allen" te steunen door haar uitvoeringen te bezoeken. Een beroep werd voorts gedaan op de aanwezigen de toneelclub met enige heren leden uit te breiden. Mevrouw Hoefman, regisseuse, heeft met deze opvoering getoond met de heren van Watervliet-tonelisten iets goeds te kunnen brengen, hoewel de comedie van Krasna wemelt van onwaarschijnlijkheden die al leen door vlot en fris spel wat kleur ver mogen te krijgen. De vlotheid was er on tegenzeggelijk speciaal aan de kant van de jonge Mary McKinley, John Lawrence en Oscar Dugan, die niet alleen de eerste, maar ook de dankbaarste rollen vervulden en zonder twijfel het trio vormden, dat daverende lachsalvo's aan het publiek ont lokte. Weliswaar voldeed Lawrence goed als de jonge, in allerlei leugentjes verstrikte minnaar, maar een jeugdiger figuur zou wellicht meer hebben voldaan. De alle moeilijkheden beheersende Dugan vulde uitstekend aan en al waren er dan bij de andere uitvoerenden enkele zwakke plek ken te constateren, waar het ging om de kolder kon „Watervliet" tevreden zijn. Alleen dient wel zorgvuldiger met de costumering te worden omgesprongen. Men heeft heel wat verbeelding nodig om een sergeant, luitenant en generaal in dezelfde uniform te onderscheiden en een generaal draagt geen drie sterren op de kraag. Tijdens de pauze van de opvoering, die met een overvol bal werd besloten, stelde de heer G. Voerman de leden voor een contributieverhoging te aanvaarden om de gebruikelijke, maar ongewenste verloting voortaan achterwege te kunnen laten. Dit voorstel kon als aangenomen worden beschouwd. VZV gaat zilveren feest vieren Op 4 Juni 1953 zal de Velser Zwemver eniging haar 25-jarig bestaan herdenken. Reeds Woensdagavond worden vrienden van de V.Z.V. in hotel Kennemerhof uit genodigd de vergadering tot de viering van het vijfde lustrum bij te wonen. Bij akte van 12 Maart 1942 is, krachtens besluit van de burgemeester, „waarnemen de de taak van de gemeenteraad", d.d. 25 November 1941, no. 48-3, door de gemeente aan de staat der Nederlanden ten behoeve van het Staatsbedrijf der P.T.T. verkocht een perceel grond in IJmuiden, ter opper vlakte van 2171 m2, voor een bedrag, be rekend naar 9.per m2, of 19.539 in totaal. Dit perceel is gelegen ten Zuiden van de Oosterduinweg en het was oorspronkelijk bedoeld voor de bouw van het nieuwe postkantoor. Wegens de gewijzigde bestemming van dit terrein, overeenkomstig het vastgestel de wederopbouwplan voor IJmuiden, welke bestemming reeds gedeeltelijk is verwezen lijkt, dient de gemeente weder de beschik king over deze grond te verkrijgen. Na ter zake gepleegd overleg heeft de directeur- generaal van de P.T.T. ingestemd met de overdracht van dit terrein door de Staat aan de gemeente voor de eerder gemelde prijs van 9.per m2 of 19.539 in totaal, te vermeerderen met 2.wegens des tijds door het rijk in verband met de aan koop gemaakte bijkomende kosten, der halve voor een bedrag van 19.541. Met dit aanbod kunnen B. en W. zich verenigen en zij stellen de raad voor: de bovenomschreven grond in het belang van de Volkshuisvesting van de Staat der Ne derlanden aan tc kopen, voor de som van 19.541, waartoe de begrotingen van de gemeente en het Grondbedrijf dienen te worden veranderd. Voor de belangrijke ontmoeting, welke het D.C.IJ.-tiental Woensdag te Heemstede tegen St. Bavo in de Noordhollandse hoofdklasse speelt, wordt het vrijwel ze ker, dat de dammers Suyk en Ligthart (nu de damclub IJmuiden hun krachten meer dan ooit nodig heeft om het degra datiegevaar af te wenden) weer in het team worden opgenomen. Daarvoor was het nodig, dat twee voor dit seizoen gekozen spelers, hun plaats in het tiental afstonden en speciaal voor C. Suyk enige formaliteiten moesten wor den vervuld. Als alles naar wens verloopt, is het een mooie kans dat met Suyk en Ligthart a.s. Woensdag D.C.IJ. de wedstrijd tegen St. Bavo wint. Dan kan het D.C.IJ.-tiental vol vertrouwen de overige zes wedstrijden in deze Noordhollandse hoofdklasse dam- competitie tegemoet zien. Deze week wordt er nog gespeeld tussen de Haarlemse Damclub en C.D.A. Een kleine overwinning voor de gebroeders v. Dartelen lijkt mogelijk te zijn. Damcluo Wormerveer ontvangt thuis het sterke Gezellig Samenzijn. De Amsterdammers winnen hier zeker en O.D.V. kan thuis van Weesp winnen. Dè strijd tussen Jozeph Blankenaar en Door Combinatie Groot is voor de boven ste plaats van groot belang. De mannen van v. d. Sleen en Metz zullen wel weten te winnen. Oosterkwartier ontvangt thuis Zaandam en hier is de uitslag moeilijk te voorspellen. Dinsdag 28 October ontvangt D.C.IJ. in Mede als gevolg van cle oprichting van een werkcomité in de gemeente Velsen, dat zich ten doel stelt de revalidatie van de slachtoffers der kinderverlamming mo gelijk te maken, zal dr. P. H. Lachapelle, orthopaedisch chirurg te IJmuiden een lezing houden over deze ziekte. Zijn inlei ding wordt toegelicht met lichtbeelden. De toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" te IJmuiden geeft op Zaterdag avond 1 November in het Patronaatsge bouw een opvoering van „Jong.... zijn we maar eenmaal!" De voorstelling van dit toneelspel in drie bedrijven door Chris- tien van BommelKouw en Henk Bakker, begint om 8 uur. Regisseur is de heer Van Dokkum. li '5 3 Zeven majestueuze heerseressen van de zee liggen aan hun kaden in de haven van New York. Zelfs in een Amerikaanse haven gebeurt het niet altijd, dat tegelijkertijd zovele „groten van de zee" zijn vertegenwoordigd. Op deze foto, die vanuit een hef schroef vliegtuig van de Amerikaanse kusticacht werd gemaakt, ziet u van links naar rechts: de Britse schepen „Media" (gedeeltelijk zichtbaar); de „Mauretania"de „Queen Elizabeth" en de „Georgic"; het Franse schip „Lïberte": de United States", die zoals de naam aanduidt van Amerikaanse afkomstis, en het Italiaanse schip „de Conté Biacamano". ADVERTENTIE Alle leveringen stagneren momenteel door een tekort aan grondstoffen bij de fabrikanten. Gelukkig hebben wij onze inkopen zeer vroeg gedaan, niet alleen heeft men tijdig z'n goed in huis, maar men kan dan ook bij de fabri kanten voordeliger kopen. prima kwaliteit reeds vanaf f 10.90 kleuren zwart, bruin, grijs, groen, marine. in grijs en bruin vanaf f 13.90 KOOPT ZE NU, dan hebt U nog RUIME keus. P.S. In onze confectie-afdeling weer nieuwe kinderjurken en prachtige jersey deux-pièces. Trompstraat 810 Telefoon 5332 De tegenstand voor de IJmuidenaar Roozenburg, die de wereldtitel van 4 tot 26 November in Nederland moet verdedi gen groeit: er blijkt onder de buitenlandse dammeesters grote animo te bestaan om aan het gevecht om het wereldkampioen schap deel te nemen. Kreeg eerst het organiserend comité be richt, dat de in België vertoevende Poolse meester A. Slaby aan de wedstrijd zou deelnemen, later schreef ook de Canadese dammer Raoul Dagenals in. En dit week einde kreeg het comité telegrafisch be richt dat de wereldkampioen op de 144 ruiden, de Canadees Marcel Deslauriers op 4 November in Nederland komt. Er zijn al 19 plaatsen van de 20 inge nomen en met 2 buitenlandse dammers wordt nog onderhandeld. Het is haa'st wel als zeker aan te nomen, dat Huisman als eerste reserve-deelnemer voor Nederland niet kan uitkomen, omdat de buitenlandse belangstelling groter wordt dan verwacht was. Met spanning heeft een grote schare damliefhebbers de ontmoeting „Sportief" K.N.C. gevolgd. De beide eerste punten waren voor de IJmuidenaren en ze kregen ze cadeau, doordat aan bord zes één speler van K.N.C. ontbrak; al vroeg in de avond wist J. Wesselius H. Bonsema in het mid denspel met een eenvoudige combinatie te verrassen en na een stuk achterstand moest de K.N.C.-er opgeven (4-0 voor Sportief). Ook P. Bakker aan bord 5 wist zijn tegen speler na een stuk achterstand tot overgave te dwingen; G. Mooi kreeg zijn partij re mise tegen A. Bron, wat een prachtig re sultaat genoemd mag worden voor een in valler en H. Andrea won zijn partij op overtuigende wijze (stand 9-1). W. Post verloor tenslotte van W. Duba en C. Buys en J. Jonker speelden remise (11-5). J. Lichtendahl en J. de Boer schoven „Spor tief" in de veilige haven door beiden een keurige overwinning te bevechten. De einduitslag werd hierdoor 15-5 in het voordeel van „Sportief". Anders om Het tweede tiental van „Sportief" ver loor Donderdag van Halfweg en wel met 17-3. Sportief telde vier invallers. De onderlinge strijd werd eveneens voortgezet. In groep B I wist A. Ras van H. Veltman te winnen waarmee Veltman zijn eerste verliespunten aan de broek kreeg. Een tweede verrassing werd de nederlaag die H. Oud van de jeugdige Koffeman moest incasseren. De overige uitslagen luiden: Groep B I: R. KoffemanH. Out 2-0, H. VeltmanH. Dijkhuizen 2-0, H. Dijk huizenD. J Menger 2-0, H VeltmanA. Ras 0-2. Meer jeugd. Het visserij laboratorium van Lowestoft heeft meegedeeld, dat blij kens onderzoekingen er op het ogenblik meer driejarige haring in de Kanaal- scholen rondzwemt dan zo'n 20 jaar te rug. Dat zou mede een gevolg zijn van de betere levensvoorwaarden voor de haring in dit deel van de Noordzee. „Geen betere toekomst". Een optimis tisch beeld voor de jeugd, die de Engelse visserij-industrie als haar werkterrein wil gaan uitkiezen, is dezer dagen op een ver gadering in Lowestoft ontplooid door een deskundige op dit gebied, die verklaarde, dat er voor jonge arbeiders nergens een beter toekomst zou zijn dan juist in de in dustrieën, die annex ziin met de visserij. De eerste Engelse vismeelfabriek, speciaal voor de verwerking van haring is in Great Yarmouth geopend. De productie bedraagt, wanneer de fabriek straks een maal op volle toeren draait, 600 ton olie en 1000 ton vismeel per dag in het hoog seizoen. Redelijk. De verwachtingen waren gisteren niet al te hoog gespannen, maar in verhouding tot de massale aanvoer van deze Maandagmarkt zijn de prijzen nog best meegevallen en het grove spul onder de tongen liep zelfs buiten verwachting op. Dat werd veroorzaakt door de om standigheid, dat tweederde van de aange voerde tong uit kleine soorten bestond. De lappen kwamen deswege in de laatste af slag op vijf gulden per kilo terecht en de groot- en kleinmiadel deden f 2,60, terwijl de grove slips voor f 1,50 per kilo van de hand gingen. De verse haring deed het bizonder aar dig en het mocht jammer heten, dat ette lijke Engelse wal-partiien wegens gebrek aan ijs tijdens de thuisstoom der betrok ken loggers dermate hadden geleden, dat ze nog maar net verkoopbaar waren en in vele gevallen zelfs ter vismeelfabriek ver oordeeld moesten worden. De goede soorten werden echter ge waardeerd op f 17 per kist; trawlhaxing varieerde van f 13 tot f 15 per 50 kilo. Kleine schol. De aangevoerde schol was erg klein van stuk. Tweeën en drieën brachten het tot f 25 tot f 20 en respec tievelijk f 18 tot f 12 per kist, die de toets der critiek voor de export kon doorstaan, leverde liefst f 60 per kist op. Tzonne winnaar. De trawler Tzonne voerde gisteren de boventoon en ging met f 23.500 strijken na een tiendaagse reis. De Vikingbank, die er acht dagen op uit is geweest, bracht f 21.600 binnen en de Post Boy, de enige haringtrawler van deze Maandagmarkt, maakt f 19.700 voor zeven dagen. Van de loggers spande de KW. 162 met f 6860 de kroon en bij de weekloggers lagen de besommingen voorts rond de f 3200. Voorlopig drietal. Voor vandaag stonden gisteren op de nominatie De Hoop, met 600 kisten makreel. 130 schel vis en piepers, 40 zwarte kolen en 50 stuks stijve kabeljauwen; de Bloemendaal met 675 kisten makreel, 100 schelvis en piepers, 25 diversen en 50 stuks stijve, terwijl de Johannes Polderman voor 480 kisten makreel, 50 diversen, 300 stuks stijve en 60 kisten kabeljauw en gul zorgde. Vergeten! Het was Maandag met al die visaanvoer aan hal- en Zuidzijde haast geen wonder, dat één haringlogger, de KW. 73, gewoon vergeten werd. De be manning, die Maandag weer wilde varen, ontdekte dat de 250 kisten verse haring nog in de ruimen zaten en ze besloot Maandagavond laat de haring dan nog maar in de hal te plaatsen. Wachten. Toen de Wiron-kotter IJm. 221 Maandagmorgen begon te lossen en er al enige kisten vis waren uitgestald, werd besloten toch maar tot Dinsdag te wachten: het werd wel wat laat en druk. Ook de KW. 77 en een paar andere kot ters losten pas vanmorgen Slecht weer. De weersomstandighe den voor de kustloggers en kotters waren Maandagmiddag zo slecht dat de hele vloot binnen bleef. Besommingen. IJm. 183 Viking Bank f21.620, IJm. 1 Tzonne f23.100; 1 trawler met f 19.700, KW. 159 f4360, KW. 25 f4680, KW. 9 f2870, KW. 122 f3970; KW. 162 f6860, KW. 10 f2170, KW. 155 f3090, KW. 98 f2600, KW. 168 f2740, KW. 169 f3150, KW. 108 f2438, KW. 84 f 2553, KW. 107 f3130, KW. 26 f2810, KW. 59 f2290, KW. 69 f1120, KW. 17 f2710, KW. 125 f2353, KW. 20 f2760, KW. 78 f3510, KW. 129 f2160, KW. 57 f3970, Sch. 140 f6050, KW. 7 f 1070, BU. 33 f 3370, AW. 16 f 3480, AW. 17 f3370, AW. 18 f2660, RO. 1 f2800, RO. 2 f2450, IJm. 229 f2550, IJm. 230 f610, IJm. 228 f1140, IJm. 276 f 1870, IJm. 277 f1210, IJm. 221 f102, WR. 33 f 535, KW. 33 f 1653, KW. 53 f 1655, KW. 27 f 1298, KW. 210 f 1370, KW. 34 f3180, KW. 31 f980, KW. 30 f 1470, KW. 94 f1440, HD. 87 f 2360. Marktberichten. Prijzen: Heilbot, 2,15- 1,90, gr. tong 4,65-3,60, grm. tong 2,26-2, kim. tong 2,21-1,94, kl. tong I 1,43-1,26, kl. tong II 1,21-0,96, tarbot I 2,70-2,20, alles per kg. Tarbot IV 52, tongschar 88-74, grm. schol 71-64, kim. schol 62-58, kl. schol I 54-41, kl. schol II 32-8, schar 31,50- 18, v. haring 16,50, makreel 18,50-14,50, gr. schelvis 65-46, grm. schelvis 56-47, kim. schelvis 49-41, kl. schelvis I 47-37, kl. schelvis II 32-24, wijting 32-8, gr. gul 50- 41, mid. gul 40-33, kl. gul 28-20, kl. haai 25-21, poontjes 21-14, kl. koolvis zw. 30- 22, kl. koolvis wit 41, kl. rode poon II 16- 8 alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 272- 148, gr. koolvis zw. 73-68, gr. koolvis wit 108, gr. leng 94, alles per 125 kg. Aanvoer: 605 k. tong en tarbot, 2 k. heilbot, 10 k. tongschar en schartong, 1670 k. schol, 130 k. schar, 3710 k. haring, 2025 k. Makreel, 560 k. schelvis, 210 k. wijting, 130 k. kabeljauw en gul, 6 k. leng, 13 k. kl. haai, 32 k. poon, 77 k. koolvis, 80 k. diversen, totaal 9260 kisten. Maandag 20 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Charlotte Bohl van Kaskö. Jans van Londen. Frisian Coast van New castle. Boreas van Oporto. Gordias van Bre men. Warun van Oskarshamn. Lena Stone van Swansea. Celebes van Bremen. Colum bus van Karlstadt. Karskar van IJstadt. My- fem van Newport. Eemstroom van Grange mouth. Atlas van Valencia. Regea van Man- tyluoto. Lore Ottens van Hamina. Mangen v. Otterbacken. Vinga van Vesteras. Rehhof v. Oxelosund. Bittern van Liverpool. Ardennia van Gothenburg. Kaap Falga van Karlstad. Spaarnestroom van Fowey. Vertrokken zijn: Haithabu naar Stockholm. Hildegaard naar Thyne. Frisian Coast naar Rotterdam. Victory naar Antwerpen. Sinkep naar Port Said.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7