„Suomi" hield Sinterklaas veldlopen in „Westerhout" kop Dukel wrong zich naar de door zege op W. de Jong Havenberichten Agenda voor Velsen r Visserij -varia Kinheim klopte Wijk aan Zee2-1 VVB won gemakkelijk van De Pionier (0-3) Beverwijk Joop Smit liet alle concurrentie achter zich 6 B. DAMAS -TOURNOOI Saletnik liet zich door een der zwaksten verschalken DEM verloor met 2-1 in Alkmaar Voetbal Kennemers veel sterker dan HRC: 4-0 IEV won onder protest van Waterloo (2-1) Eerste en verdiende over winning voor Vitesse '22 Goed werk van „Terrasvogels" Kuitwaard won Sinterklaas rit van „Kennemerland" Radar hielp scheepvaart P.v.d.A.-kinderen zongen de Sint toe De Sint bij D.S.S. Ledenvergadering Vogel vreugd Sinterklaas op „tournee" in Castricum Scheepvaart MAANDAG 8 DECEMBER 1952 De stand is nu: 1 Dukel, IJmuiden 5 1 0 11 2 Saletnik, Triëst 4 2 0 10 3 Gordijn, Den Haag 4 1 1 9 4 v. d. Sluis, Amsterdam 3 2 1 8 5 W. de Jong, Haarlem 3 0 3 6 6 Laros, IJmuiden 2 1 3 5 7 Fankhauser, Frankrijk 2 1 3 5 8 Bonnard, Lyon 2 1 3 5 9 Noome, Utrecht 2 1 3 5 10 Fanelli, Le Speise 1 2 3 4 11 H. J. Berk, Haarlem 1 0 5 2 12 Hartogh, Utrecht 0 2 4 2 Het is de IJmuidenaar B. Dukel Zaterdagavond gelukt in de zesde ronde van het internationaal D.A.M.A.S.-tournooi alleen de kop te nemen. Hij overwon de Oosterkwartier-man De Jong en de onderaan de lijst bengelende Utrechtenaar speelde met Saletnik remise. Het was voor Dukel in het algemeen ook overigens een goede ronde want ook de mede-koplopers Gordijn en v. d. Sluis brachten het niet verder dan tot remise. In technisch opzicht blijft de man uit Triëst, Saletnik, een raadsel. Dit bewees zijn party in de ronde van Zaterdag tegen Den Ilartogh. Het was deze Utrechtenaar gelukt in dit gezelschap nog maar één keer remise te spelen; in zfjn overige partijen bood hij weinig tegenstand, zodat hij met Berk uit Haarlem als de zwaksten uit dit tournooi werd gedoodverfd. Maar Saletnik liet zich in zijn partij tegen Den Hartogh in een nadelige hekstelling partij „nemen".... Maar de Utrechtenaar is mans genoeg, om welke speler ook eenmaal in die gevreesde positie op de knieën te dwin gen. Zo verging het Saletnik. De deskun digen in de zaal vreesden al het ergste voor de Italiaan. Toen de stelling als hier onder beschreven was, offerde Saletnik een stuk. Wit: Saletnik: 29, 33, tot 40. 42 tot 45. Totaal 13 stukken. Zwart: Den Hartogh: 13 stukken, 2, 3, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 18, 20, 24 25 en 27. Wit aan zet speelde 3731, waarna Den Hartogh als volgt dam kon nemen: 27-32, 38x27, 18-23, 29x16, 24-30, 35x24, 20x47, waarna de dam met gelijk spel werd af genomen door 31-26 en later 43-38 en 39-33. Terecht speelde Den Hartogh die hiermee een van zijn beste partijen lever de na 37-31, 18-22, waarna Saletnik tot stuk-offer met 35-30, 24x35 en 29-23 besloot. Nu biedt de stelling vóór dit offer zoveel fraais (met 33-28!), dat wij er be slist later op zullen terugkomen. Het slot na het offer was, dat de Ita liaan het geofferde stuk terug won en nog een voordelig eindspel ook kreeg, dat ten slotte in remise eindigde. Om z^n laatste kans te behouden moest de Haarlemmer W. de Jong verwikkelin gen in zyn party met Dukel zoeken. Toen de velden 23 en 24 met wit door de D.C.IJ.'er waren veroverd, was de stryd strategisch eigenlek al beslist. De Haarlemmer werd in de verdediging ge dwongen en toen de stelling: Wit: Dukel 7 stukken 23, 29, 32, 33, 34, 35 en 47 zwart: Wim de Jong 8, 15, 16, 17, 18, 21 en 25 was, maakte de Haarlemmer met S-13 een fout en gaf zich direct sportief gewonnen. Weer succes voor Laros Er was duidelijk verschil te zien in spel- opbouw van Laros en de tweede man uit Haarlem, H. J. Berk. Tegen zo'n geraffi neerd bravourstukje was de D.O.S.'er Eerk niet opgewassen. Laros gaf de toon aan en hoe Berk zich ook verdedigde, het bord èn speler van D.O.S. ging i-eddeloos ten onder. Door dit resultaat heeft Laros zich nu opgewerkt van de onderste plaats tot de middenmoot. Nerveuze Fanelli Of dit aan het Zuidelijke temperament ligt weten wij niet, maar een feit is het dat de Italiaan Fanelli, zo gauw hij achter het bord heeft plaats genomen en de strijd is ontbrand, erg nerveus wordt. Mogelijk dat dit van grote invloed is op zijn spel, daar Fanelli opvallend goede met beslist mindere partijen afwisselt. De Noordhollandse kampioen v. d. Sluis trof echter de Italiaan in uitstekende vorm en kon niet meer dan remise be reiken. Vanavond wordt het tournooi voortge zet. Dan spelen tegen elkaar: Dukel- Noome, Wim de Jong-Saletnik, Den Har- togh-Fanelli, Laros-Gordijn, Bonnard- Berk en v. d. Sluis-Fankhauser. De D.C.IJ. kampioen Laros speelde een hlindparty tegen de twee Italianen Salet- nik en Fanelli gezamenlyk. Na ruim een uur spelen en 55 zetten wist de IJmuide naar deze strijd te winnen. ADVERTENTIE Het midden en betere genre Vóór de chic ..UNIC" Meeuwenlaan hoek Cederstraat IJmuiden-Oost - Tel. 4206 KENT 'V ONS SPAARSYSTEEM In een spannende en harde strijd is Kin heim er in geslaagd met tweeeen van Wijk aan Zee te winnen. Gezien de krachts verhouding was een gelijk spel misschien beter op z'n plaats geweest want de thuis club was geenszins de mindere van Kin heim. Wel had Kinheim aanvankelijk een licht overwicht maar Wijk aan Zee kwam na een aarzelend begin beter op toeren en de strijd kreeg een volkomen open karakter. Om beurten verkeerden de doelen in gevaar waarbij tenslotte Kinheim iets gelukkiger bleek. Starreveld bezorgde de bezoekers na een klein half uur de leiding. Met een nul werd gedraaid. Ook in de tweede helft ontliepen de ploegen elkaar niet veel in kracht. Kin heim boekte het eerst succes door H. Prin sen en met een tweenul voorsprong leken de bezoekers volkomen veilig. Een heftig offensief der thuisclub volgde en thans werd Kinheim volkomen in de verdediging gedrongen. Kort voor het einde zag De Boer kans voor Wijk aan Zee een tegen- punt te scoren maar verder dan de twee een score liet Kinheim het niet meer komen. Tegen de verwachting in heeft D.E.M. het in Alkmaar tegen de Boys niet kunnen bolwerken. De Wijkenaren speelden lang niet in hun veste vorm en verloren met tweeeen waardoor de kampioenskans zeer sterk afnam. Dat de nederlaag verdiend is willen we echter niet beweren, want vooral in de eerste helft had D.E.M. ongetwijfeld het beste van het spel, maar tegen de verhou ding in kon Alkmaarse Boys de leiding nemen. Het was de gevaarlijke Indrie, die de D.E.M.-doelman het nakijken gaf. De Alkmaarse vreugde bleek evenwel van korte duur, want reeds spoedig had inval ler Burger succes toen hij op zijn beurt de Alkmaarse doelman te glad af was (11). D.E.M. behield het beste van het spel, maar een doelpunt van De Boer werd af gekeurd. Zo kwam de rust met gelijke stand. Ook na de pauze gaf D.E.M. aan vankelijk nog de toon aan en wederom zag D.E.M. zich een voorsprong ontgaan, 'oen een doelpunt van Jansen werd afge keurd, D.E.M. liet daarna de moed zakken en van dat ogenblik af kreeg de thuisclub een duidelijk overwicht. De druk op het Wijker doel werd te groot en kort voor het einde zag Alkmaarse Boys de veldmeer- derheid met een goed doelpunt beloond, waarmee de stand op tweeeen kwam. En deze voorsprong lieten de Alkmaarders zich niet meer ontnemen. De Kennemers heeft door haar betere techniek kunnen zegevieren tegen H.R.C. wiens voorhoede een zwakke indruk maakte. Het eerste kwartier waren de gas ten evenwel iets sterker, maar men zag geen kans om een behoorlijk schot op het doel van Wilkes te lossen. Er waren twintig minuten gespeeld toen midvoor H. v. d. Sluis met de bal door de verdediging heen glipte, naar rechts zwenkte en de bal voor doel schoot. Hier bemachtigde Bouvré de bal en scoorde (1—0). Enkele minuten later gaf Michel een pass naar H. v. d. Sluis die doelman Ling- beek onhoudbaar passeerde. In de tweede helft waren er eerst een drietal corners op het H.R.C.-doel die echter weggewerkt werden. Een schot van rechtsbuiten Kra mer wist Wilkes te stoppen. Na dertig mi nuten spelen liep Michel door op een pass van Van de Plas. Zijn schot trof doel (30). J. v. d. Sluis wist enkele ogen blikken voor het einde het vierde doel punt te scoren. In een snelle en later wat harde wed strijd heeft I.E.V. zich op „Rooswijk" wel verzekerd van twee winstpunten, doch onder protest van Waterloo, dat protes teerde tegen de zeer besliste uitspraak van de scheidsrechter inzake het niet-toe- kennen van een strafschop. Aan het eind van de wedstrijd werd de strafschop als nog genomen en in een doelpunt omgezet. I.E.V. begon direct met een hoog tempo, maar ook Waterloo was goed op dreef, zodat de thuisclub met Van Tunen in het doel zich op de verdediging ging toeleg gen. Toen Zonneveld bij I.E.V. miste, schoot de vrijstaande Waterloo-midvoor ongehinderd in (01). Na de hervatting speelde I.E.V. beter en nu ging de strijd ook meer gelijk op met wisselende kansen. Beide doelverdedigers moesten onder grote spanning herhaalde lijk hun gebied zuiveren. Na 20 minuten gaf Zonneveld een pass aan J. de Reus, die zwaar gehinderd door twee Water- looërs fraai gelijk maakte (11). Van een voorzet van J. de Reus maakte H. Duin vervolgens gebruik (21). I.E.V. ging nog beter spelen, doch toen nog 10 minuten te spelen waren maakte Leering free kick. Onder hevig protest van Waterloo besliste de scheidsrechter: vrije trap en niet een strafschop. De vrije trap werd wegge werkt. In zijn aohtste competitiewedstrijd is het Vitesse '22 uit Castricum eindelijk ge lukt de eerste punten van deze competitie in de wacht te slepen. Op het terrein aan de Beverwijkerstraatweg nam Vitesse de strijd op tegen BKC, en het is een ontmoe ting geworden waarin de thuisclub de toon aangaf. Het offensief dat de Castricum- mers terstond na de aanvang inzetten, had na 35 minuten resultaat, toen de gloed nieuwe midvoor P. Beentjes de bal vrij kreeg en onberispelijk scoorde (1-0). In de tweede helft ging BKC goed van start, doch het was linksbuiten Hollenberg, die in de 15de minuut uit een verwarde situa tie de stand op 2-0 bracht, wat hij een kwartier voor het einde deed volgen door zijn tweede, en zelfs Vitesses derde doel punt 3-0. Hoe veelvuldig de aanvallen van de thuisclub ook waren en hoewel de gas ten de moed opgaven, gedoelpunt is er niet meer. De Breesapers hebben in Amsterdam tegen De Pionier maar weinig tegenstand ondervonden, wat voor de bezoekende club aanleiding werd om wat mooi combinatie werk te demonstreren, zonder de kansen met schieten overigens uit te buiten. Binnen vijf minuten, nadat Kooimans een keer de Pionier-doelman had beproefd en Ploeg het houtwerk op zijn weg vond, was het midvoor Kooimans, die VVB de leiding gaf. De Pionier was niet opgewas sen tegen WB, welke ploeg over alle linies sterker was. De Pionier-aanvallen waren dan ook schaars en gaven de WB-achter- hoede en doelman Van Veelen weinig moeite met enkele verre schoten en een overigens keurig gestopte kopbal. De WB-meerderheid werd na 20 minu ten uitgedrukt in een fraai doelpunt van Kooimans, die de bal uit een prachtige pass van de spelverdeler Vlietstra had overgenomen (0-2). Na de hervatting begon de thuisclub geestdriftig, maar de tegenstand van WB deed de krachten spoedig luwen. Toen had VVB het opnieuw alleen te vertellen, zodat alle door De Pionier opgezette aanvallen door de VVB-verdediging gemakkelijk werden gekeerd en waaruit de Velsense aanvallers vaak opvallend mooie combi naties lieten zien. Het schieten was echter minder goed verzorgd. Wel kopte Kooimans de bal net over en ging een trekbal van Zand naast, maar het duurde een half uur. voor Kooimans uit een hoekschop van Zand opnieuw scoorde (0-3). Vlietstra fun geerde als de beste spelverdeler van het veld. RKVVA met 3-1 geslagen Voortekenen, die er op wezen, dat de Terrasvogels hun thuiswedstrijd tegen R.K.V.V.A. zouden winnen, waren er bij de aanvang niet bepaald aanwezig, want toen de blauw-witten zich opstelden, bleken twee steunpilaren uit de verdediging, t.w. rechtshalf Zaal en spil Dortmundt, niet aanwezig. De Terrasvogels-ploeg had daardoor nogal wijziging ondergaan: zo speelde Goedhart o.a. linksbinnen en stond Röb- ken op de spilplaats. Van de invallers leverde vooral Van der Kuyl op de links back-plaats goed werk. Bij R.K.V.V.A. mankeerde aan de onderlinge verstand houding zo een en ander en dit drukte zijn stempel op het spel der Amsterdammers. Met de rust leidden de Vogels door toe doen van Wijnen met 10. Deze voor sprong vergrootte Cobbe na de rust (20). Toen scoorde R.K.V.V.A. een doelpunt en dit bracht de spanning er weer even in (21). Tenslotte maakte Goedhart aan alle onzekerheid een einde (31). Wat de lagere elftallen presteerden Vitesse I—BKC I 3—0 Vitesse 2Alkmaarse Boys 208 Vitesse 3Schoorl 232 Vitesse 4HSV 4afgekeurd GVO jun. AVitesse jun. A afgekeurd HSV adsp. AVitesse adsp. A 34 Meervogels adsp. BVitesse adsp. B 90 De uilslagen van de Zondagmorgen ge houden Sint Nicolaasrit der rennersclub Kennemerland luiden: A-klasse: 1. Kuitwaard 57 min. 10 sec 2. Geldermans; 3. Stroomer; 4. De Nijs 5. De Ruiter. B-klasse: 1. J. Groot 494 min. 15 sec C-klasse: 1. Beentjes 36 min. 40 sec.; 2 De Boer; 3. Tuistra; 44. Wichert. Junioren: 1. Grapendaal 25 min.; 2. Nies ten; 3. De Jong; 4. Braas; 5. Both; 6. Koo men; 7. Stet jr. Dikke mist ook over Umuiden De dikke mist die het verkeer in heel West-Europa gisteravond parten speelde veroorzaakte ook voor het scheepvaart verkeer heel wat last. Toch is alles normaal zijn gang gegaan mede dank zij de havenradar van IJmui den, die een grote steun was bij het in- en uitloodsen der schepen, maar de ponten ondervonden alle hinder van de dikke flarden watten. Met voortdurende signalen op de fluit en de uiterste voorzichtigheid hebben de pontschippers hun verantwoor delijk werk echter ook deze nacht tot een goed einde gebracht. De NACO-bussen ondervonden, evenals de rest van het autoverkeer, ernstige ver traging van de dikke mist. De mist heeft overigens op het Noord zeekanaal nogal wat vertraging veroor zaakt. Gistermiddag om 16.40 uur verliet de „Helledanica" de sluis in IJmuiden en hedenmorgen om 9 uur was het schip nóg niet de Hembrug gepasseerd. Ditzelfde was het geval met de Deo Gloria, die vannacht om 3.10 uur de sluis uitvoer. Gisteravond om 21 uur lagen er vier schepen in de sluizen, die pas vanmorgen om 7.30 uur durfden opvaren. Tijdens de feestmiddag in 't Centrum voor kinderen van de leden van de Bestuur- dersbond, P.v.d.A. en Vrouwengroep der Partij werden de kleuters verrast door het bezoek van St. Nicolaas in hoogst eigen persoon die blijkbaar een zomer over denkt te blijven vergezeld van zijn trouwe knecht. Nadat zij toegezongen wa ren heeft de Sint persoonlijk surprises uit gedeeld. Voor het bezoek van de goedheiligman werden enkele alleraardigste speel- en tekenfilmpjes vertoond en deed de heer Van Wijk het jeugdige publiek verstomd staan van een respectabel aantal goochel trucs. Indien de heer Van Wijk voornemens is om zijn loopbaan als goochelaar voort te zetten, en gezien zijn kunnen is dat alles zins te verwachten, dan zou het wel aan bevelenswaardig zijn dat hij de Nederland se taal zuiverder leert uitspreken. Dit ech ter daargelaten hebben de kinderen een „fijne" middag gehad. De langzaam-aan tot traditie geworden veldlopen van de K.A.V. „Suomi" om en nabij de vijfde December zijn Zondag morgen op het landgoed „Westerhout", het wintertrainingscentrum van de athlcten, gehouden. En Sinterklaas zelve heeft het helemaal niet vreemd gevonden, om voor elke groep het startschot te lossen, om voor elke groep het startschot te lossen. De athleten in de verschillende afdelin gen hebben elkaar weinig toegegeven, al boekten de cracks de beste resultaten. Bij de senioren-heren, die over een af stand van ongeveer 3500 m. liepen, bezette Joop Smit in 12 m. 45 sec. met ruim ver schil de eerste plaats, gevolgd door 2. L. Lievers 13.26.2; 3. G. Oudendijk 13.49.1; 4. W Kok 15.1.6; 5. Ed. Schik 15.11.6. In de afdeling sprinters en technische athleten, die 1200 m. liepen over het ge accidenteerd terrein was de strijd groter. H. Kooyman kwam als eerste binnen in 3 min. 28 sec.; gevolgd door 2. G. v. d. Veer .30; 3. D. v. Zutphen 3.39.5; 4. B. v. Mid den 3.41. Ook de junioren liepen de 1200 m. af stand. Zij gaven heel wat strijd te zien, waaruit H. Martens zich eerste plaatste met 3 min. 32,4 sec.; 2. G. v. Alfen 3.32.6; 3. G. Gnodde 3.39.4; 4. Roemer 3.41.1 en 5. B. de Gelder 3.41.5. Voor de afdeling dames en meisjes was een originele puzzle-wedstrijd ontworpen. Van een open plek in het terrein moesten zij een aantal in konijnenholen, bij boom- Politie verbood zijn intocht Die voorgenomen allerlaatste rij toer van St. Nicolaas door Oud-IJmuiden, die Zaterdagmiddag zou hebben moeten plaatsvinden, is tengevolge van een ver- bod door de politie niet doorgegaan. Dat was wel jammer voor de buurt- en speel tuinvereniging DSS, maar aan de andere kant zat er wel heel veel in, want de Sin- terklazerij v/ordt in vele opzichten te ver doorgedreven, en is dit jaar zelfs al weer hier en daar in onze omgeving afgegleden naar de dingen, die nu juist niet bij het feest rond de 5e December horen. Zo was er Zaterdagmiddag dus geen juichende kinderschare op de sluizen die met kloppend hart de binnenkomst van de „Mico" aan boord, waarvan de kinder vriend had moeten staan, afwachtte, maar wel was er een onopvallende auto, die de Sint en zijn knecht bij Thalia binnensmok kelde, waar de jeugd acte de présence gaf. Twee maal drie honderd kinderen hebben het tweetal toegejuicht, om half drie de jongeren en om half vijf de ouderen en zij hebben zich haast misselijk gegeten aan de lekkernijen die Zwarte Piet zo royaal rondstrooide. Ook was er de poppenkast van „Oom Piet" die de kinderen bij de avonturen van Jan Klaassen en Katrijntje tot luide uitbarstingen bewogen. Wanneer komt er nu eindelijk eens een heid in de IJmuidense Sinterklazen? stronken en alle mogelijke plaatsen ver stopte letters zoeken, die samen drie woor den vormden. De eerste, die de puzzle op loste was R. Steyn; zij kon het advies „Suomezen traint regelmatig" tonen, ge volgd door 2. C. Haitsma; 3. I. Waasdorp; 4. T. Waagmeester; 5. E. Schweitzer; 6. M. de Jong. Feest in Statcnliuis In het Statenhuis aan de Velserweg kwa men 's avonds talrijke Suomi-familieleden bijeen om de wedstrijden voort te zetten met een onderling feest. In zijn openingswoord wees de heer H. J. Klaver nog eens op het belang van de training en daarna waren woord en daad aan Sint en Piet, die ook dit feest opvro lijkten. De goedheiligman drukte de leden op het hart voor de vereniging te werken en niet slechts Suomi te laten drijven op de contributie. Hoewel de Kennemerstaten-Hé-ho-actie door „Suomi" is gewonnen, betekent dit niet, dat de leden hiermede hebben vol daan aan hun plichten jegens de opbouw van de eigen vereniging en derhalve hoopte hij op nog groter steun. Vervolgens kwa men de presentjes uit een enorme mand. Het trio „Tapire" heeft de geestdriftige Suomi-familie nog lange tijd met zang, spel, muziek en dans bijeengehouden. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit in Leiden is ge slaafd voor het candidaatsexamen Franse taal- en letterkunde mejuffrouw J. W. van Leusden uit Velsen. Zondag 7 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sumatra van Antwer pen. Pieter Geertruida van Kopenhagen. Zeus van Rotterdam. Saxen v. Otterbacken. Aire van Goole. Atlantic Trader van Nor folk. Regdo Brazil van Hamburg. Brandaris van Geffle. Niobe van Caen. American Attor ney van Antwerpen. Jelö van Kagerö. Tidan van Mariestadt. Joost van Geffle. Frans van Karlshamn. Helledania van Fowey. Vertrokken zijn: Remmert naar Harbourg Ara naar Stockholm. Kirkouk naar Bannias. Stentor naar Antwerpen. Oise naar Parijs. Aire naar Rotterdam. MAANDAG 8 DECEMBER REX 20 uur: ,,'t Zit in de lucht". THALIA 20 uur: „Mara Maru, Schip der verschrikking". CULTUREEL CENTRUM 18 uur: 7e ronde DAMAS-tournooi. DINSDAG 9 DECEMBER REX Geen voorstelling. THALIA 20 uur: „Mara Maru, Schip der verschrikking". CULTUREEL CENTRUM 18 uur: 8e ronde DAMAS-tournooi Van groene wol tot grijze want Vorige week werden de volgende gevon den voorwerpen bij de politie gedeponeerd: Rozenkrans in étui, kluwen groene wol, autoped op luchtbanden, blauwe want, blauwe baret, grijze gebreide want, plastic zwarte ceintuur, wollen shawl, lintberg kapje, klapperpistooltje, portemonnaie met inhoud, enveloppe met kinderpostzegels, bruine portemonnaie met inhoud, ijzeren slee met houten zitting, rood zadeldekje, plastic kinderportemonnaie, bruine want met groene strepen, padvindersriem, rozen kransdopje inh. 4 centen, broche met groe ne en rode steentjes, een paar kinderschaat- sen, veelkleurige hoofddoek, blauwe cein tuur, donkerrode kinderwant, bobslede, staafzaklantaarn, muntbiljet, een paar glacé dameshandschoenen, wit kinder wantje, celluloid poppenarm, huissleutel, flanellen laken, rood gebreide kindermuts, gevlamde vulpen, een paar bruine kinder wantjes, grijs kinderwantje, groen ge kleurde vulpen, blauwe stoffen ceintuur, witte wollen herenwant, doublé schakel armband, een paar blauwe kinderwantjes, een paar glacé dameshandschoenen, kinder portemonnaie met inhoud, donkerblauwe alpinomuts, zilveren armband in zakje van Tegel, een zwarte gymnastiekschoen. De volièrevereniging „Vogelvreugd" af deling Beverwijk en omstreken houdt Dinsdagavond 9 December een belangrijke ledenvergadering in hotel Parkzicht, Zee weg in Beverwijk, welke de laatste zal zijn voor de komende keuring en tentoon stelling op 18, 19, 20, 21 December. Zoals te doen gebruikelijk heeft St. Ni colaas ook dit jaar de Castricumse scholen met een bezoek vereerd, al was het dan wat laat. De meisjes en jongens van de R.K. scholen voor lager onderwijs benevens de kleuterscholen in Castricum en Bakkum zongen Vrijdag de Sint toe en terloops kre gen de kleuters van de Castricumse Kleu terschool Vereniging in de middaguren de Sint op visite. Hij had dus een druk pro gramma af te werken maar vond niettemin nog tijd om aan de kleuters fraaie cadeaux uit te reiken. De hoogste klassen van de R.K. scholen togen Zaterdagmorgen naar het Corso-theater, waar hun een filmpro gramma is aangeboden. De zaal daverde van de lach om de komische situaties waar in Stan Laurel en Olivier Hardy zich wis ten te werken, in de veelzeggende film „In de penarie". Ook de kinderen van de leden van de Supportersvereniging CSV kregen Zater dagmiddag ditzelfde filmprogramma voor gezet in het Corso-theater, maar niet nadat de Sint en zijn knecht persoonlijk de 240 aanwezigen hadden begroet. Bij het verlaten van de bioscoop mochten de kinderen uit handen van de hoge be zoekers een grote zak lekkers in ontvangst nemen. In de avonduren vond in het Jeugdhuis aan de Overtoom een St. Nico laas bijeenkomst plaats van de Volksdans groep „De Zonneroos". Alcyone, pas. 5 ten N. Algiers. Alpherat, 5 te Los Palmas. Amstelveen, pass. 5 Algiers. Aalsdijk, 5 v. Hamptonroads n. Rotterdam. Argos, pass. 4 Bizerta. Adri 1, 5 vertr. v. Aden. Aardij'k, 5 375 m. O.ZO. Kp. Race. Adinda, 5 in Str. Soeivda. Alwaki, 5 v. Boston n. Philadelphia. Aimed Ij k, 5 tc Boston. Almdijk, 5 620 m. ZW. Flores. Amsteldiep, 5 580 m. W.ZW. Flores. Amstelvaart, 5 120 m. WN.W. Kp. Blanco. Arundo. 5 00 m. Z.ZW. Bermuda. Bintang, 5 te Priok verwacht. Bali, 6 v. Djibouti n. Colombo. Boschfontein, 5 t.h.v. Mogdishu n. Aden. Bennekom, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Barito, 6 v. Sanana te Makassar. Baud, 6 v. Sorong te Ambon. Caltex The Hague, pass. 5 Kp. St. Vincent. Chama, 5 te Port Sudan. Caltex Roepat, 4 te Singapore. Ceronia. 5 110 m. O. Gibraltar. Delfland. 6 te Rio de Janeiro. Diemerdijk, 5 v. Balboa n. Los Angeles. Douro. 6 van Hamburg naar Rostock Delft, 5 430 m. ZW. Lands End. Elmlna, 5 v. Port Ambon op rede Accra. Edam, 5 te New York. Esso Amsterdam, 9 8 u. Hoek v. Holland. Eos, 6 v. Istanboel te Izmir. Esso Rotterdam, 5 130 m. ZW. Guadeloupe. E trema, 5 140 m. W. ten Z. Crooked eil. Gadila, 8 v. Swansea te Curagao verw. Garoet, 5 dwars Kreta n. Port Said. HersiLia, 4 v. Cartagena n. Curasao. Helder, 6 v. Curagao n. Maracaibo. Haulerwijk. 5 nog te Khorramshar. Hector, 5 v. Ban te Venetië. Holland, 6 te Moma. Helena, 5 210 m. O.ZO. Key West. Jupiter, 5 v. Algiers n. Oran. Jagersfontein, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Kota Agoeng, 6 te Belawan. Kalimantan, 5 v. Balikpapan n. Makassar. Lemsterkerk, 5 v. Le Havre n. Duinkerken. Loenerkerk, 5 t.h.v. Massawa n. Aden. Lombok, 4 v. Los Angeles te Bombay. Laertes, 5 v. Swansea n. Glasgow. Lekkerkerk, 5 ten anker op Elbe. Le Maire, 6 te Singapore. Meliskerk, 5 v. Singapore n. Hongkong. Myonia, 8 v. Ummsaid te Stanlow verw. Muiderkerk, pass. 6 Gibraltar n. Le Havre. Mentor, 5 v. Hamburg n. Bremen. Modjokerto, 5 v. Soerabaja n. Balikpapan. Musi, 6 v. Pankalpinang te Benkulen verw. Noordwijk, 6 te San Juan verwacht. Oberon, 4 v. New York n. Port au Prince. Oranje, pass. 5 Kp. Guardafui. Ondinia, 9 v. Curagao te Stanlow verwacht. Oranjefontein, 5 420 m. W. ten N. Walvisbaai Orestes, 5 110 m. W.ZW. Ouessant. Poseidon, 5 v. New York n. Curagao. Prins Alexander, pas. 5 Scilly's. Prins Maurits, 6 v. Burriana n. Londen. Prins Willem in, 5 600 m. O. Kp. Race. Poel a u Laut, 4 350 m. Z. Flores. Prins Willem van Oranje, 5 300 m. ZO. Cp. Race. Radja, 6 te Cochin. Raki, pass. 5 Key West. Roebiah, 4 v. San Francisco n. Portland. Reyniersz, 6 te Priok. Rijnkerk, 5 190 m. N.NO. Finisterre. Schiedijk, 5 v. Belawan n. Singapore. Salland, pass. 6 100 m. ten W. St. Paulsrock. Sibajak, 5 Elba Cp. gepass. n. Suez. Straat Banka. 5 dwars Lorenzo Marques. Schie, 6 v. Gibraltar n. Oran. Slamat, 5 v. Penang n. Djibouti. Stad Alkmaar, 6 voor Hoek v. Holland. Stad Maassluis, 5 v. Vlaardingen te Lulea. tad Maastricht, 6 ten anker Waterweg. Saroena, 5 nog te Mulberry Pierhead. Schie, 5 v. Tanger n. Gibraltar. Slledrecht, pass. 5 Trinidad. Stad Vlaardimegn, 5 420 m. W. Lands End. Soestdijk, 5 240 m. W. ten N. Kp. Vincent. Tibia, 5 v. Singapore n. Miri. TJiluwah, 4 v. Priok n. Singapore en Hongkong Tjisadane, 5 v. Mauritius n. Lorenzo Marques. Taria, 6 v. Rotterdam te Curagao. Teucer, te Port Said. Tjipanas, 6 v. Kobe n. Hongkong. Tarokhavcn II, 5 v. Palembang n. Saigon. Ti lus, 6 v. Beyrouth te Alexandrië verw. Tiberius, 5 340 m. NW. Curagao. Van Outhoorn, 6 v. Priok te Padang. Waterland, 5 v. Bahia n. Recife. Weltevreden, 6 v. Londen te Rotterdam verw. Waal, 5 te Burriana. Winterswijk, 6 v. Quebec te Amsterdam. Wadwerang, 5 v. Bali n. Soemba. IJsel, vertr. 6 v. Rotterdam n. Levant. Zonnewijk, 15 v. Baltimore te Bombay verw. Schepen met passagiers, emlgrerenden en repatriërenden Aldabl, vertr. 6 v. Rio de Janeiro 8 te Victoria verwacht. Alhena, 8 te Montevideo 10 te Buenos Aires verw Alnati, verm. 12 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Boskoop, Barbados verwacht. Cottica, 18 Plymouth verwacht. Fairsea, 11 Port Said verwacht. Hetzelfde. De schrale plat- en fijn visaanvoer van Zaterdag bracht in de no tering geen verandering. De handel kocht gereserveerd, daar vandaag voldoende aan voer was te verwachten. Het royaalst werd de kleine schol aangevoerd, die f 30 tot f 28 voor de tweeën deed en f 18 tot f 15 voor de drietjes. Grove tong vond aftrek tegen f 2,60 tot f 2,80 per kg en de overige soorten deden gemiddeld f 1,70 tot f 1,50 per kg. Volop vandaag. Er was vandaag na een stil weekeinde volop in de markt. Voor de vroege losbeurten kwamen niet minder dan 4 trawlers aan de afslag. Dit waren de Chénévière met 100 kisten schelvis en piepers, 70 radio, 40 gestripte wijting, 30 dichte wijting, 400 makreel, 50 zwarte koolvis en 40 rog; de Tubantia met 270 schelvis en piepers, 120 wijting, 30 dichte wijting, 140 makreel, 35 zwarte koolvis en 30 poontjes; de Vios met 120 schelvis en piepers, 220 wijting, 60 makreel, 80 zwarte koolvis, 80 kabeljauw en gul, 30 poon en 110 haai met nog 110 heek; de Haarlem met 1900 Kanaalharing; de KW75 met 320 Kanaalharing, de KW 138 met 400 Kanaal haring en de IJM 7 met 1200 kilo tong, 40 kisten schol en 25 diversen. Voor de late losbeurten kwamen 28 loggers en kotters aan bod met een totale aanvoer van 21000 kg tong, 600 kisten schol, 90 wijting en 100 diversen, zodat er in totaal niet minder dan 560 kisten schelvis en piepers, 530 wij ting, 600 makreel, 165 koolvis, 50 rog en vleet, 55 poon, 80 kabeljauw en gul, 110 haai, 120 heek, 2620 kisten Kanaalharing, 22200 kilo tong, 670 kisten schol en 110 diversen in de hal kwamen. Heek in trek. Behalve de 700 kisten aanvoer die de VIOS Maandag meebracht had het schip ruim 120 kisten heek in de ruimen, die door de exporteurs zeer ge vraagd werden. Zij lieten dit in de waar dering duidelijk blijken en er zijn dus ho ge prijzen betaald. Wat er komt. Volgens de vertrekdata kunnen deze week voor binnenkomst wor den verwacht: de Maria van Hattum en Herman (vertr. 27 Nov.), de Tzonne (ver tr. 29 Nov. Kanaal), de Mary (Kanaal) en Flamingo (vertr. 1 Dec.), de Bloemendaal, Johannes Polderman, Petten (vertr. 2 Dec.), de Thorina (Kanaal), Claesje en Abraham (Kanaal, vertr. 3 Dec.), de Post Boy (Kanaal), Catharina Duyvis en Ber gen (vertr. 4 Dec.), de Hoop en de Medan (vertr. 5 Dec.), de Limburgia, Allan Wa ter en Sumatra (de laatste Kanaal, ver trokken de 6e December). Verder zijn de ze week te verwachten de loggers van de rederij Slot, de Wiron-boten en de KW 76. In cn uit. Zaterdag en Zondag kwa men binnen de UK 35 61 60 186 234 119 243 244 1 59, KW 189 12 2 21 94 56 67 140 35 147 104 60 173 30 53 166 155 34 133 27 31, IJM 3 227 74 11 229 32 5 230 276, KW 107 108 210 98 17 89 162, HD 87 67, AM 18, BU 33, AM 16, TX 48, WR 33, IJM 27 272 24 53 204 37 228. Naar zee vertrokken de TX 149, HD 76 67 87, SCH 7, UK 234 61 60 186, IJM 34 62. Polen in en uit. Van de Poolse vloot kwamen Zaterdag binnen om te lossen in de „bunker" de Jupiter" en de SWI 106. De Maly Wis vertrok weer naar de visserij. De haven in. De vletterman Gomes, die Zaterdagmorgen naar huis meende te gaan, maakte op de nieuwe Tegelmarkt zo'n ongelukkige schuiver met zijn fiets, dat hij pardoes in de haven terecht kwam. Met een kleine hoofdwonde is de onfor tuinlijke fietser op het droge gebracht door behulpzame omstanders. Na door de heer A. P. Bakker te zijn behandeld werd hij naar zijn woning vervoerd. Haring voor de honger. In de afge lopen week kwamen de volgende haring schepen binnen: de KW 50 zonder opgave, de KW 47 met 86 kantjes, de KW 65 met 170 k., de KW 37 met 70 k., de KW 18 122 127 170 zonder opgave, de KW 45 met 220 k., de KW 25 met 135 k„ de KW 6 met 161 k., de KW 141 met 460 k„ de KW 175 met 136 k., de SCH 140 met 60 k. Zonder op gave kwamen binnen de IJM 283, IJM 74, KW 168 en de KW 20. Marktprijzen. Heilbot 3,10-2,40, gr. tong 3,10-2,70, gr.m. tong 2,04-1,90, kl.m. tong 2,06-1,75, kl. tong I 2,11-1,72, kl. tong II 1,25-0,99, tarbot I 2,50-1,85 per 1 kg. Tongschar 96, gr.m. schol 58, kl.m. schol 50-42, kl. schol I 37-35, kl. schol II 45-19, schar 35-17, bot 25-23, v. haring 13,50-11, wijting 25-8, gr. gul 34, midd. gul 22, kl. gul 17, kl. haai 24,50 per 50 kg. Gr. ka beljauw 156-136, gr. leng 72 per 125 kg. Marktaanvoer: 145 kisten tong en tar bot, 1 kist heilbot, 4 kisten tongschar en schartong, 257 schol, 34 schar, 7 bot, 3335 haring, 145 wijting, 55 kabeljauw en gul, 6 leng, 11 kl. haai, 10 diversen, totaal 4010 kisten. Visserijbericht Urk. Heden; 5 Decem ber 1952, aangevoerd aan de visafslag Urk door 6 vaartuigen: 493 pond snoekbaars f 0.56-f 0.57 p. p. 82 pond blei 0,10 p. p. Groote Beer. 5 t.h.v. Sierra Leone. Indrapoera, 7 Port Said 16 R'dam verw. Joh v. Oldenibarnevelt, 8 Fremantle verw. Maasdam, vertr. 9 ca. 14 u. v. Rotterdam naar New York via Le Havre, Southampton en Halifax. Noordam, 8 v. New York te Rotterdam verw. Oranje, 9 Suez verwacht. Oranjestad, 13 Curagao verwacht. Rijndam, 7 v. Rotterdam te New York verw. Sibajak, 8 te Port Said 17 Rotterdam verw. Waterman, 12 v. Fremantle te R'dam verw. Westerdam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 13 Colombo verwacht. Willemstad, 10 Madeira verwacht. Zuiderkruis, verm. 8 Jan. v. A'dam n. Kaapstad. KLEINE VAART Amoudspolder, verm. 6 v. Antw n. Rotterdam Ary Scheffer, 5 te Casablanca. Audacia, 5 v. Gibraltar. Barendsz, 5 v. Gravelines n. Rotterdam. Bemisse, pass. 5 Kiel. Bernina, 5 v. Parijs n. Vlissingen. Caland, 6 v. Emden n. Rotterdam. De Ruiter, 4 v. Goole n. Kolding. Daje Bohmer, 6 te Huelva. Elisabeth, 3 v. Le Havre n. Londen. Ellewoutsdijk, 5 te Rostock. Ferocia, 5 25 m. N. Ouessant. Fiducia, 6 te Maassluis. Frisia, 5 v. Fedala n. Port de Bouc. Frejo, 5 v. Preston n. Rochefort. Goote, 7 te Rotterdam verwacht. Hast ni, 7 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Has IV, 4 te Huil. Hada, 6 te Huelva. Jokurma, 5 te Harlingen. Java, 6 te Nyborg. Keyser, 5 te Aarhus. Lies, 5 v. Streuma n. Zaandam. Marcella, vertr. 6 v. St. Malo n. Port Jerome. Mathew, 5 te Billingham. Menkar, 5 v. Casablanca n. Rouaan. Mies, 5 v. Karlstad n. Amsterdam. Noord, 6 te Bdlhngham. Pavo, 5 v. Borga n. Zaandam. Ponto, 5 v. Borga naar Zaandam. Ponza, 5 gepass. n. Herrang. Peter, 5 v. Rotterdam te Grangemouth. Sirius, 8 v. Duinkerken te Rotterdam verw. Suriname, 5 v. Kingslynti n. Goole. Swallow, 6 te Port Lyautey verw. Tilly, 5 Brunsbüttel gepass. n. Rotterdam. Tom v. d. Heide, 6 v. Nantes n. Bordeaux, loos, 5 v. Huil naar Newcastle. Tromp, 5 v. Gdynia n. Portsmouth. Twee Gebroeders, verm. 6 v. Fedala n. Nan te». Urmajo, 5 te Leitlt. Vrouwepolder, 5 v. Oporto n. Lissabon. Volharding, 6 te Casablanca verwacht.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8