Zwijgzame mannen werkten in de grote stormnacht aan de havens unie Scheveningen-radio moest zelf noodsignalen uitzenden „ïmmanuel" uit de torenkamer naar jeugdhonk in kelder Er was veel op te ruimen in Velsens straten Agenda voor Velsen „Julius Rütgers" lijkt verloren 7 NIETS DAN WIND EN WATER Tien vissersschepen op bunker en glooiingen gesmeten Hoog water drong riolering binnen I E1 Zendverkeer ondervond geen vertraging Transportkolonne Rode Kruis paraat Beverwijk Ponten hadden veel moeite met afmeren Santpoort Heemskerk i i i r Bram Visser met schaar Toon van oprechte waardering voor CJLIV OLD CLOTHES NEW Uw kleding binnen één dag gereed Ren halve eeuw hondklid Bond Ouden van Dagen telt al 192 leden Missiewerk in Indonesië werd goed gesteund MAANDAG 5 FEBRUARI 1953 NIETS DAN wind en water, dat uit lucht en zee neersloeg op de omgeving van de haven en hier en daar het vuurtje van een schip of lokaal, waar zwijgzame mannen waakten over schepen, havens en kusten. Dat was het beeld van de IJmui- dense haven in die Zaterdagnacht, dat Nederland een storm beleefde, die in een honderdtal jaren niet is voorgekomen. De voorspelling was niet mis geweest. Krachtige tot stormachtige wind tussen West en Noord-West, maar wis en zeker mag worden aangenomen dat in IJmuiden, indien de maat mocht bestaan, windkracht achttien heeft gewoed, ofwel vijftig meter per seconde. Voor de schepen was het buiten „kop en schoteltjesweer", gepaard gaande met springtij. Voor de pieren lagen niet veel schepen. Een enkel kustertje en de trawlers Catharina Duyvis, Herman, Flamingo en Bergen; allen op de thuisstoom lagen in het zicht van de haven te rijden in een storm die stuurman J. Veen van de reddingboot Prins Hendrik uit Den Helder, zoekend naar een Duitse olielichter deed opmerken: „Jaap, het is alsof de wereld vergaat". In de Vissershaven lag de Neeltje Jacoba, de mannen aan boord, er klaar voor. Slepen, havendiensten, loodswezen, kustwacht en al wat er komt kijken bij zware storm waren op hun qui vive. Laat maar komen was de gedachte. Het kwam.en ,hoe. AI om zeven uur moest de Nestor van Bureau Wijsmuller bijspringen in de werk- haven, waar de hopperzuiger NEM 3 was losgeslagen. De schepen in de Vissers- en Haringhaven, die door haven- en visserij- personeel in toom werden gehouden, bleken geen weerstand te kunnen bieden. Vele botters, kotters en een enkele logger sloe gen van de trossen af en belandden achter in de havens op de dijk bij het droogdok en tegen de gesloopte bunker in de Haring haven. Aan boord van de reddingboot Neeltje Jacoba waren de drie vaste bemannings leden de gehele nacht in touw. Bij de zen der en ontvanger werd geluisterd naar eventuele oproepen van in nood verkerende schepen. Koffie en scheepsbeschuit hielden de mannen op de been en bij een stevig verhaal van stormen die in geen enkele opzicht met noodweer uit vroeger jaren waren te vergelijken, werd de nacht door gebracht in de kleine, door een primus verwarmde, hut van de reddingboot. Veel werk heeft de stormnacht niet gebracht voor Jaap van der Meulen en de anderen. Van de kolenboten, die ligplaats hebben bij de Kalksteenfabriek, haalden zij in het holst van de nacht de vrouw en kinderen van boord, die bij terugkomst niet aan land konden gaan, aangezien het water om streeks' vijf uur een dergelijke hoogte had bereikt dat van de steigers rondom de haven geen plank of stuk beton was te zien. Visplanken, manden en velerlei soor ten hout werden op het land geworpen en vermengd met uit de haven door diep ploegende golven opgegraven klei, modder en olieresten. Het was daar een smeerboel op de havenhoofden. Op de Zuidzij stond het water tot bij de winkels. Trazvler omhoog De Poolse trawler Corab 2, die ook langs de kade bij de Kalksteenfabriek lag, schoot in.de duisternis vuurpeilen af en gaf andere nr jdseinen. Door de hoge waterstand d»1 ïcgde stond daar zelfs onder een water- laag van ruim een halve mekr en het breken van de trossen werd het schip met de voorplecht op de wal gezet. Men ver wachtte dat het schip zou kantelen, maar spoedige assistentie van een havensleep boot voorkwam erger. De trawler werd van de kant getrokken en opnieuw afgemeerd. Op bunker en dijk In de Haringhaven, waar verschillende schepen op sloop of de nieuwe haring vangst wachten, kregen de trossen wel erg veel te verduren. Door het open vlak van de haven kreeg de storm vat op de SCH 140, Onderneming I en de opgelegde traw ler IJM 277 Albatros. Naast elkaar dre ven zij weg en kwamen op de brokken be ton van de bunker omhoog te zitten. Toch lieten de bemanningen van de visserssche pen het er niet bij zitten. Op iedere plek, bij elke bolder en bij vele steigerpalen werden nieuwe verstevigingen aangebracht. Het mocht bij ruim tien schepen in de Vis sershaven niet baten. Als grootste en een van de eerste ging de logger KW 122 „De Vrouwe Jacoba" er van door. Langs het dok, dat, stevig verankerd als het is, mooi op zijn plaats is gebleven, dreef het schip botsend en stotend- op de dijk aan. Met de steven boorde het zich in de stenen glooiing en bleef er stevig zitten. Vele botters en kotters voegden zich daar bij de kotter UK 172, de logger KW 107, de botter UK 86 en KW 60 en nog enkele schepen, die al spoedig werden teruggehaald met de kleine havenslepers. De IJC 226 maakte het evenwel nog even erger en stootte op de houten brug naar het droogdok. Flinke schade en een gebroken brug was het ge volg. Ook het oliescheepje van de firma De Boer werd op de keien geworpen maar ADVERTENTIE nï "."f" T Het midden en betere genre Voor de chic ,;UNIC?' Meeuwenlaan hoek Cederstraat IJmuiden-Oost Tel. 4206 KENT V ONS SPAARSYSTEEM? was er weer vlug afgehaald. Drie dek schuiten van de Verenigde Steenkolen handel, waarvan er een was geladen met kolen, lagen gistermorgen vroeg in de ochtend bij vallend water op de glooiing stevig verankerd. Maar niet alleen de schepen liepen schade op. Ook pannen, hout en steenen slingerden in de havenbuurt overal in het rond; bij de N.V. Visserijmaatschappij Petten werd een stenen hek, met stalen poort, tegen de grond gesmeten. Vele net ten, die hingen te drogen op de grasvlakten, kwamen ook in de greep van het water en werden meegesleurd. Weliswaar werden de netten flink beschadigd, maar ze bleven behouden. Op de sluiseilanden brachten storm en zee zo grote kracht op, dat licht- opstanden werden verbogen en bij Sche- veningen Radio enige antennes afknapten. Lichten uit Een slag in de donkere nacht was het uitvallen van de stroomvoorziening door het P.E.N. Het was tien minuten over drie toen het licht van de vuurtoren doofde en ook elders in de stad alles in het duister kwam te zitten. Met lantaarns en petro leumlampen moest men zich behelpen. Ook bij de sluizen. De slepers van Wijsmuller lagen onder stoom, maar voor deze schepen was voorlopig buitengaats geen werk aan de winkel. Ze verleenden assistentie bij het terugbrengen van losgeslagen schepen en baggermateriaal in de havens van de Hoogovens en keerden daarna op hun pos ten terug. De Stentor kon 't echter ook op de trossen niet houden en sloeg los. Het schip werd afgemeerd nabij het haven kantoor in de Vissershaven. Ook de loods- afhaler werd hier voor uiterste noodge vallen klaar gehouden. Vletten en jollen waren bij de kleine sluis en in de Vissers haven op de kade geworpen. In dat weer was het niet zo verwonderlijk dat de schip per van de Hector opmerkte: „Ik kan nergens geen touw meer aan vastknopen. We hebben juist even buiten gekeken. Het was potdicht". Dat was Zondagmorgen half tien. Bij de sluizen hebben de sluisknechten het nog al kunnen klaren. Enige kelders, waarin de machines zijn opgesteld die de deuren in beweging brengen, waren volge lopen maar grote schade heeft dat niet gebracht. Binnenmeer In de Kalksteenfabriek, een onderdeel in de ex-Duitse onderzeebootbunker, hing Zondagmorgen in de duisternis van de och tend een eenzame figuur uit het bovenste venster. Het was de wacht die de fabriek naar geen enkele kant kon verlaten. De vlakte die wordt omsloten door de sleep- helling, de fabriek en de weg naar de Semaphore stond blank. IJmuiden was een nieuwe binnenhaven rijker, maar ho pelijk zal dit alles weer spoedig tot het verleden behoren. De storm gaat liggen. Nu krijgt men pas vandaag de kans de schade aan schepen, gebouwen en kade's op te nemen. Maar nog steeds zwietsen hozen water over de pieren, want een dergelijke orkaan sterft langzaam. N HET AARDEDONKER, bij wolken van zeeën, die geweldig wit en wild over pieren en sluisdeuren sloegen heeft personeel van politie, brandweer en rijks waterstaat zich Zaterdagavond omstreeks half negen een weg moeten drukken tegen de vliegende storm in naar het kuststation Schcveningen Radio, dat de gewoonte van noodseinen te ontvangen moest afwisselen met het tonen van een eigen S.O.S. Door de abnormaal hoge waterstand het water kwam in de nacht zelfs tot dertig cm onder de hoogste rand van de sluisdeuren waren de riolen van het kuststation die van de kelder naar de sluiskanalen leiden, in omgekeerde richting gaan functionneren. In de kelder, waar de kostbaarste apparatuur van Scheveningen Radio staat opge steld, rees het water geducht, zodat de toestand er hopeloos uitzag. Het zcndverkeer ondervond echter geen vertraging en ook op de noodgoiven konden de mannen van Scheveningen Radio het, op dit tijdstip zo begeerlijke werk blijven verrichten. Ten Zuiden van Dordrecht werd de rijksweg naar de Moerdijk overstroomd. De spoorlijn werd door de golven wegge- spoeld. Foto van de watervlakte in deze omgeving. De richtingwijzers steken nog boven het water uit. Een drukke verkeers- schakel tussen Zuid en Noord werd hier afgesneden en ernstig beschadigd. Het herstel van deze verbinding zal geruime tijd vergen. NKELE kornuitjes van de zevenjarige Bram Visser hebben Zaterdagmiddag in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan de opening van het nieuwe jeugdhonk van de Christelijke Jongemannen Vereniging „Immanuël" kunnen bij- v. onen. Op school zal hij de anderen ongetwijfeld vol trots hebben verhaald dat hij als jongste lid van de jeugdclub van de C.J.M.V. in IJmuiden-Oost met een ver vaarlijke en geel gekleurde leerschaar, die hij nauwelijks in de knuisten kon vatten, het lint heeft doorgeknipt. Daarmee was niet zonder glorie een nieuwe periode in het bestaan van de C.J.M.V.-afdeling ingeluid op een ogenblik dat allen met onge duld hadden verbeid. De gezichten straalden, want ze waren bijeen gekomen om, na enige maanden ijverig te hebben gewekt aan de inrichting van de kelder, het resultaat te tonen aan een uitgebreid gezelschap. MAANDAG 2 FEBRUARI Nutsbibliotheck. Uitlening van 19,30 tot 21,30 uur, Heidestraat. Thalia. 20 uur: „De duivelsbrigade". Rex. 20 uur: „Morgen is te laat". DINSDAG 3 FEBRUARI Buurt- en Speeltuinvereniging D.S.S. 20 uur: Thalia Theater, Feestavond. Rex. 20 uur: „Morgen is te laat". Oranjevereniging Driehuis, koffiekamer Westerveld. 20 uur: Filmavond „Naar Zee". Gemeentehuis. 19,30 uur: Openbare ver gadering van de raad der gemeente Vel sen. Tot kniehoogte stond het water in de kelder toen de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en de commissaris van politie, de heer J. P. Weyburg, zich van de toestand op de hoogte kwamen stellen. Van alle kanten rukten hulptroepen aan om de toevoer van het water via de riolen in te perken, maar dit was een onbegonnen werk. Wanneer het water enigszins zou gaan vallen verwachtte men ook daling van het peil in de kelder en dat geschiedde tegen elf uur. Inmiddels werden van alle kanten zandzakken aangesleept om de toe voer van de riolen te dichten en zodoende de volgende opkomende vloed, 's nachts half zes, het hoofd te kunnen bieden. En dat gelukte! Vele handen, waarin evenveel bezems, waren er voor nodig om het water uit de gangen, en de verschillende lokalen in de kelder te verdrijven. Men stuwde het naar de uitgang, maar in hoofdzaak zocht het zich een weg via de buizen waar daar het was gekomen: de riolering. Tegen elf uur konden allen gaan genieten van een bak koffie uit de cantine, want het ergste ge vaar was voorlopig bezworen. Dat de kostbare apparatuur in de kel der, waaronder de telefooncentrale, de an tennetoevoeren, de gelijkrichters, de accu batterijen en de diesel voor grote schade gespaard zijn gebleven is in hoofdzaak te danken aan de spoedige val van het water. Vrolijk familiefeest voor de ambtenaren De algemene bond van ambtenaren, af deling Velsen-IJmuiden heeft de leden een familieavond toegezegd op Woensdag 11 Februari in het Patronaatsgebouw. Aan het programma werken mee Corry Mole naar, Wim Theewis, Dick Siekerman en Gert Bobbeldijk van het Zaans Kleinkunst Ensemble. De heer C. Jansen, voorzitter van de ver eniging, verwelkomde de gasten en gaf een overzicht van de zwerftochten die men moest ondernemen om een geschikt club lokaal te vinden. Na in 1944 verdreven te zijn uit de Kalverstraat kwamen de C. J. M. V.'ers voorlopig bij de leden thuis bij een. 's Zomers kon men nog wel in het bui tonveld terecht, maar later zwierf men v~n de consistoriekamer, waar ze niet konden doen wat ze wilden, naar de zolder van de Emmaschool, waar het te klein was en als laatste oplossing naar de torenkamer, die het schoolbestuur voor hen liet ontruimen. Maar de heer Stam zal voortaan de bos sleutels na half elf niet meer in de gang horen vallen en de heer Bergsma heeft geen vermanende vinger op te steken, want de CJMV'ers hebben thans vaste grond onder de voeten, een eigen lokaal, zonder onderburen. Verdeeld over duizend verenigingen telt de CJMV in Nederland 48.000 leden, waarvan er bij het honderd jarig bestaan op Hemelvaartsdag velen naar de Houtrusthallen in Den Haag zullen komen. Ook IJmuidenaren! De plannen van „ïmmanuel" zijn veelomvattend: een hobbyclub, tafeltennisclub, vacantiekampen en fietsrallyes. Maar het voornaamste in het eigen huis blijft het aantrekkelijk hou den van het wekelijkse programma. En daar weten de leden van het bestuur wel raad mee. Erkentelijkheid Een woord van oprechte waardering voor de jongeren, liet ds. G. Wassenaar horen. „Een bepaald plekje onder de grond, jullie kelder, waar een stuk jeugdwerk wordt gebouwd, geeft voortaan een vaste stempel cp dit gebouw, dat veelal nog zo weinig weg heeft van een jeugdgebouw," aldus ds. Muurvast op het smaller wordende strand, vier kilometer ten Noorden van Noordwijkradio, hebben wij Zondagmid dag de „Julius Rütgers" gevonden, een al wat wrak wordend teertankertje van de rederij Halbermann en Co. uit Hamburg. Met zijn 854 ton bruto is dit scheepje een willige prooi geworden van de razende zee, die hem dit weekeinde uit de koers en tegen de afkalvende Hollandse duinenrij kwakte. Het in 1908 gebouwde tankertje was onderweg van Kopenhagen naar Ant werpen met een vracht teer en kapitein Schwerdt, een snauwerige Duitser met een baard als Barbarossa, heeft naar zijn zeg gen niets zien aankomen. De machine werkte normaal. Maar niettemin schoot de kleine „Julius" over de beide banken op de kust, waar hij als een tweede C. A. Banck hoog op het strand zit. De Rotterdamse bevrachter, die d^ moei te nam tegen de jagende Noordwester in te worstelen langs het smalle reepje strand om geld te brengen, kreeg nul op het request van Herr Schwerdt: „wir brauchen Ihr Geld nicht!" waarop de Rotterdamse bevrachter vaststelde, dat deze hooghartig heid kapitein en schip niet zou helpen: die „Julius Rütgers" was naar zijn vaste over tuiging voorgoed verloren. ADVERTENTIE Koningsplein 10 Tel. 4886 Naast de grote schadeposten, zoals bij Radio Scheveningen, het Consultatiebu reau in IJmuiden-Oost, het wegvagen van hele établissementen aan het strand en de beschadiging van op drift geraakte vis sersschepen, hebben enige inwoners van Velsen het recht te spreken van onplezie rige belevenissen. In de Annastraat in IJmuiden woei een ruit stuk en de op bed liggende bewoner, wreed in zijn slaap gestoord, moest zijn door glasscherven verwonde hand door de heer Bakker laien verbinden. De spoorwegbeambte L. werd door een stuk ijzer, dat uit een boom viel, bij de halte Julianakade aan het hoofd getroffen en ook hier greep de heer Bakker in. Van een dak aan de Lange Nieuwstraat woei de schoorsteen af. Dit veroorzaakte kolendamp in huis, waarvan een der kin deren nogal last ondervond. Het gehele gezin is toen inderhaast geëvacueerd naar een familierelatie in Oud-IJmuiden. Open bare Werken en Gemeentereiniging heb ben hun personeel ingeschakeld en de mannen hebben goed werk verricht met het afzetten van een straatgedeelte aan de Eikenstraat-Popelstraat, waar een top gevel naar beneden was gekomen. De dienst heeft zich verder bezig gehouden met het ruimen van een stuk muur aan de Zeeweg bij het Patronaatsgebouw het rui men van bomen aan de Driehuizerkerk- weg, Stationsweg, Velserbeek, enz. Naar verluidt heeft Zaterdagnacht op het Hoog oventerrein de verlichting het begeven, zodat een electromagneet op staande voet enige tonnen schroot liet vallen. Er kwa men geen persoonlijke ongelukken bij voor. Om 3 uur werd het bedrijf door P.E.N.-storing stil gelegd, om half vier was dat verholpen, maar eerst om zes uur was alles geregeld. De storm heeft verder nogal huis gehou den in de Heerenduinen en op Waterland waar een aantal bomen werd ontworteld. Rode Kruis paraat Het gehele weekeinde is de transport colonne van het Velsense Rode Kruis pa raat geweest, om bij de eerste oproep om hulp in actie te kunnen komen. Ook de auto's van Ziekenvervoer ston den klaar. Men was op al!es verdacht en de gehele nacht zijn de gebroeders Kloos terhuis in actie geweest om personeel van redding- en sleepboten naar de kant te brengen. In het speeltuingebouw aan de Kerk straat is de heer F. v. d. Pennen Zaterdag middag gehuldigd voor het feit dat hij zich 50 jaar geleden als lid van de Alg. Ned. Sigarenmakers Bond opgaf. Door verschil lende sprekers werd de jubilaris lof toege zwaaid: we*houder W. F. Visser uit Velsen prees hem vooral om zijn bereidheid ande ren te helpen en zich zelf nooit te zoeken. Als oud-vakgenoot haalde de heer P. J. v. Helden de eerlijkheid van de jubilaris aan. In al je armoede, dacht je er nooit aan als penningmeester ooit een cent van de orga nisatie te gebruiken", aldus deze oud-siga renmaker. Vervolgens spraken nog de heren Jb. Honig namens de Bestuurders- bond, G. v. Leyden namens de A.N.M.B., Kaebisch voor de A.B.C. en W. de Wit na mens de Bond voor Ouden van Dagen. G. Wassenaar, die zich er over verheugde te hebben beleefd dat de jeugd spontaan en energiek de handen uit de mouwen had gestoken. Zelf had hij enige streken grond verf op de muur gezet, maar die waren in middels bedekt door een glanzende laag dekverf. „Gelukkig maar," stelde spreker. Het had ds. Wassenaar al lange tijd ver ontrust dat hij zo weinig kon verrichten aan het jeugdwerk. De predikanten willen echter niets liever dan midden in de stroom van energie van de jeugd komen te staan. Dat zal binnenkort kunnen geschieden. De gemeentelijke ambtenaar voor het jeugdwerk, de heer P. J. Kwakkel, zelf oud-CJMV'er mocht namens het gemeente bestuur opmerken dat het college zeer erkentelijk en dankbaar is voor hetgeen „ïmmanuel" op het terrein van het jeugd werk verricht. In de zelfwerkzaamheid van de vereniging, tot uiting gekomen bij de bouw van de kelder, zag hij een gunstig teken Hierna volgde nog een reeks van zes sprekers. Achtereenvolgens voerden het voord de heer W. Huizer, namens de Pro vinciale commissie in de CJMV in Noord holland, die het enthousiasme van de af deling IJmuiden-Oost roemde; ds. A. van Nierop, voor het college van kerkvoogden en als oud-voorzitter van de CJMV; de heer R. v. Wetter, namens de commissie van beheer hij overhandigde een nieuwe vertaling van de Bijbel de heer J. Bergsma namens het bestuur van de Em maschool; de heer W. Pauw als voorzitter van het jeugdwerk en tot besluit de man van de bouwcommissie van de kelder, de heer H. Noorland. Naar de heer W. Huizer vertelde, zal binnenkort in IJmuiden-Oost de provin ciale bijeenkomst van de CJMV worden ge houden. In Velsen Noord hebben storm en water ook flink huis gehouden. Van talrijke hui zen werden daken beschadigd; dek- en vorstpannen lagen overal op straat. De Zuidelijke dakhelft van de R.K. kerk werd voor een groot deel „ontpand". Een duiven hok in de Geelvinckstraat sloeg uiteen en in de Van Rijswijkstraat moest een slaap kamervenster het ontgelden. Het werd met lijsten en al weggerukt. Bij de papier fabriek sloeg een stuk dak van een ge bouwtje bij de oude cellulosefabriek en gingen enige grote ruiten van gebouw PM 18 en kleinere vensters aan brokken. In de nacht van Zaterdag op Zondag had de pont de grootste moeite om te meren. Het schip moest hiertoe herhaalde pogingen doen. Een ruit van een nieuw, nog onbe woond huis aan de Wijkerstraatweg sloeg stuk; ook gebeurde dit aan het gymlokaal van de Watervlietschool. Op het „Rooswijk"-terrein werd door de storm het dak van het kleedlokaal wegge slagen. Erger nog was het aan de berghaven van de N.V. Volker, Westelijk van de Noorder- sluis, waar het buitenwater stukken van de aanlegplaats had ondermijnd, straatstenen uitgespoeld en het in de nabijheid staande houten, bewoonde huisje zware schade had toegebracht. Het water stroomde over de vloer en het dak was gedeeltelijk wegge slagen. Gistermiddag zijn de bewoners met de ten dele beschadigde inboedel per vrachtauto geëvacueerd. St. Paneratius kwam en speelde niet Op aandringen van scheidsrechter Van Dalen uit Haarlem zou de voetbalwedstrijd WBSt. Pancratius op „Watervliet" ge woon doorgaan. De voetballers uit St. Pan- eras, die wegens de storm op het land, bij het vee en aan de kassen hun bezigheden hadden, konden met moeite een elftal zen den, dat dan ook kwam, maar ruim een half uur later. De scheidsrechter oordeelde het ten slotte beter niet te spelen, temeer daar ook WB niet volledig was. Een groot aantal ouden van dagen van de afdeling Velsen Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft in ge bouw „Kindervreugd" aan de Doodweg de jaarlijkse vergadering bijgewoond, die onder leiding stond van de heer J. L. Hars- veld. Hij gaf in kort bestek een beschou wing over het wel en wee van de afdeling, waarbij speciaal de aandacht uit ging naar de moeilijkheden om voor de ouden van dagen in „Noord" een recreatieruimte te krijgen. De afdeling is volgens het uitvoerige jaarverslag van de secretaris, (je heer L. v. d. Wal, nog steeds groeiende. Het ledental breidde zich uit tot 51 echtparen en 90 alleenstaande dames en heren. De penningmeester de heer Y. Luttik kan zijn financieel verslag besluiten met een batig saldo. De heren G. van Dijk, tweede voorzitter, L. v. d. Wal, secretaris en Y. Luttik, penningmeester, werden bij accla matie herkozen. Voor het jaar 1953 werd een controlecommissie samengesteld uit drie leden. De aanwezigen werd medegedeeld, dat een ontspanningsavond wordt voorbe reid. Gedurende twee jaar hebben de meisjes van de Sint Fidelius naaikring zich be ijverd voor steun aan het Missie-werk van Paters-Capucijnen iri Indonesië. In deze twee jaar verschenen een reeks kinder- kleertjes en kazuifels, waarvan het resul taat het afgelopen weekeinde te zien was tijdens een tentoonstelling in het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg. Aanlokkelijk lagen daar de artikelen uitgestald, waar mee binnen kort de inlandse kinderen ge tooid zullen gaan. De fraaie kazuifels hebben ook al hun bestemming gevonden. Zij komen ten goede aan een onlangs afge brande kerk. Tevens was er een stand te bewonderen, waarin men met het leven van de Daj akkers werd geconfronteerd. Naast een onvervalst koppensnellerszvaard zag men fraai met de hand bewerkte ge bruiksartikelen. Vandaag zullen de kleren worden verstuurd naar Tilburg, vanwaar ze worden gedistribueerd. Naast de tentoonstelling werd een fancy- fair gehouden waar men zich kon verma ken in schiet- en werptenten. Als grote attractie werd een verloting gehouden met een rijwiel als hoofdprijs. Santpoort en VAS kwamen niet tot een beslissing Het heeft bij de wedstrijd tussen Sant poort I en VAS III niet aan spanning ont broken. Slechts vier partijen werden be slist, zes moesten worden afgebroken en zullen worden uitgespeeld of gearbitreerd. De resultaten waren: W. SchuurmanL. Simonis afgebr.; C. PelsA. Bouma afgebr.; J. BlansjaarF. Roessel afgebr.; P. SterkA. Jager Jr. 10; K. SteynP. v. d. Graaf 10; J. BrugmanA. Bausch afgebr.; T. de Boer mevrouw A. v. d. Veen afgebr.; J. Bilder E. Mastenbroek 01; G. SchuurmanL. Wessels afgebr.; A. v. d. BronkW. Vijvers 01. Voorlopig 22. Van de onderlinge competitie werden gespeeld: Groep II: HaanappelHoman afgebr.; VosmanVan Duyn 10. Ook Van Duyn slaagde er dus niet in Vosman een halt toe te roepen. Groep III: PieterseBusselman 10; Leysma—Vos 01; Van DijkIn 't Veld 01; LabouchèreBaljet 10; Hos Hoogzaad 10. Alle favorieten wonnen, duurt onverminderd voort. De spanning Eerste lustrum bij ADO Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de gymnastiekvereniging A.D.O. zal Donderdag 5 Februari een uitvoering wor den gegeven in het Marquette-theate*-. De vereniging bestaat thans uit acht trainings groepen, die op deze avond hun prestaties zullen tonen. BENOEMING. Onze plaatsgenote mejuffrouw M. Bis schop is met ingang van 1 Maart benoemd tot kleuteronderwijzeres aan de R.K. Kleu- 'erschool, Koningstraat te Beverwijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Dagelijks tussen 10 en 12 uur zijn bij de Dolifie inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Nieuw bruin kinderschoentje, roodbruin kinderwantje, een paar bruine wanten, glacé linkerhandschoen en een zwarte want.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 13