Nog steeds catastrofale komen meldingen van doorbraken binnen Weerbericht Zwaar getroffen DODENCIJFER OVERSCHREED REEDS DE DRIEHONDERD Koningin en Prinses Beatrix in getroffen gebieden Haarlems Dagblad Schade in Zandvoort op één ton geschat Laatste nieuws uit de rampgebieden Het woord is aan... Veertig doden op Goeree Bijdragen aan het Rampenfonds Kouder weer op komst 67e JAARGANG No 174 MAANDAG 2 FEBRUARI L953 297e JAARGANG No 22 Een gruwelijke nacht vol onverwachte rampspoed was de inleiding tot een Zondag, die Nederland niet licht vergeten zal. Wind en water spanden samen in een woeste overval, die als een bliksemsnelle invasie van ellende en vernieling over de Neder landse Westkust spoelde. Het aantal slachtoffers, nog steeds niet volledig bekend, heeft de driehonderd overschreden. Van 340 mensen staat thans vast, dat zij omkwa men in de golven of onder het puin van instortende huizen. De schade is nog niet te overzien, laat staan te schatten. Nog wordt op vele punten wanhopig strijd geleverd tegen het verwoestende water, dat standhoudende dijken langzaam ondermijnt. El ders zijn troosteloze watervlakten het teken dat daar de strijd verloren werd en Ne derlands historische vijand, het water, het menselijk vernuft overwon. Een nationale ramp heeft ons land getroffen. Een nationale hulpactie is echter tegelijk met volle kracht en onvermoeibare energie ingezet. Heel Nederland leeft mee en helpt de zwaarbeproefde bevolking van de noodgebieden. Hieronder geven wij een samenvat ting van het laatste nieuws uit de getroffen streken. Prins deelde New Yorkers nieuws van de ramp mede Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7,on-en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post ti.SO. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ZELDEN IS ONS LAND zo zwaar getrof fen als door het onheil, dat springvloed en orkaan dit maal hebben aangericht. Hon derden hebben de dood gevonden in deze ramp; de totale omvang van het verlies aan mensenlevens was vanmorgen nog niet eens vast te stellen en gevreesd werd dat het nog veel hoger zou blijken te zijn. Voors hands onberekenbare schade is veroorzaakt. Als men aan de tientallen millioenen denkt, waarvan Zondag reeds in Den Haag gespro ken werd, voelt men dat die maar een zwakke aanduiding geven. Des te zwakker, omdat getallen zwijgen van het leed dat tienduizenden getroffen heeft: door het ver lies van hun woningen en hun eigen, meest vertrouwde kleine bezit: van hun tehuis en omgeving. En in zo menig geval door het verlies van hun land en hun vee, hun scheepje of hun werkplaats: door vernieti ging van hetgeen met hard werken bereikt was en waarborg voor de toekomst bood. Dat alles is in weinige uren van bulderen de storm en opgezweepte wateren verdwe nen. Als het Nationale Rampen Comité, ten snelste gevormd, zijn beroep op ons volk met volle kracht doet schallen kan dan ook niet anders verwacht worden dan dat het volle weerklank zal vinden. Zeker ook in een district als het onze, dat het geluk heeft gehad grotendeels voor de ramp ge spaard te zijn gebleven. Gisteren is dat al in eerste aanleg gebleken, toen hulptroepen ook uit deze streek zich naar bedreigde pol ders, dorpen en steden spoedden. Vandaag blijkt het uit de geestdriftige ijver, bij vol wassenen en bij de jeugd, om ook in gelde lijk opzicht en door de verstrekking van kleren te hulp te komen. Wij twijfelen niet aan het antwoord dat het Nationale Ram pen Comité uit deze streek ontvangen zal; wij herinneren slechts aan de traditie die hier te dien aanzien leeft, en die een goede en grote traditie is. Weer heeft de oude vijand Holland doen vechten tegen de zee. Geen strijd kan ons volk voeren als deze, die leeft in zijn ver leden en leeft in zijn bloed en waarvoor het immer gereed staat als de noodklok luidt. In storm en koude, doorweekt door regen, in nacht en ontij zijn tallozen te hulp geschoten, zwoegend om bedreigde plaatsen te versterken, om te verhoeden dat de ramp zich verder uitbreidde. Hel pend ook om vee en huisraad te redden. Mensen die een week van harde, vaak een tonige aubeid achter zich hadden en die zich met frisse en onuitputtelijke energie in een strijd wierpen, die zij lang niet ge voerd hadden of misschien nooit tevoren en die zij toch meteen begrepen en verstonden. Zo kan dat leven in een volk omdat het zulk een verleden heeft; dat zeggen wij weer en het is een vaststelling van een feit maar geen verklaring, want eigenlijk is het een wonder. Als gij dan leest van die aan biedingen van materiële en andere hulp uit andere landen, moet gij die ook niet slechts als een gebruikelijke uiting van sympathie en bereidwilligheid zien. Want als een ramp als déze ons volk treft grijpt dat de anderen aan; als wij strijden tegen de zee zien zij het zoals het op zijn best en moe digst is: onversaagd in tegenslag, sterk en vindingrijk, steeds weer tot opbouw bereid en tot de offers, die vereist zijn. Als zulk een ramp ons volk treft wekt het ontroe ring en voelt men de waarheid in die oude term: datgene waarin een klein volk groot kan zijn. Ouderen onder ons zullen gedacht heb ben aan die vorige grote watersnood die ons land, en toen vooral Noordholland en een deel van het rivierengebied trof, ook bij springvloed en Noordwesterstorm en in dezelfde tijd des jaars: de ramp van Januari 1916, die veel minder mensenlevens kostte maar eveneens enorme schade teweeg bracht. Het was de doorbraak der Zuider- zee-dijken in West-Friesland die een groot deel van de landerijen in deze provincie in een woeste, kokende zee deed verkeren. Dagenlang woedde de stor-m; tienduizenden mensen werden dakloos, grote hoeveel heden vee kwamen in de golven om. Het eiland Marken werd zwaar getroffen; daar gingen veel mensenlevens teloor en houten huizen werden van hun palen geslagen en dreven op hun daken op zee. Men kan niet vergeten, als men dat toen aanschouwd heeft, hoe de bevolking streed om dijken van bedreigde polders te redden, hoe ook mensen, die zeker zelden of nooit een schop gehanteerd hadden, onvermoeid doorzwoeg denevenals ditmaal. En hoe de roep om hulp weerklank in den lande vond. Evenals dat ditmaal zeker het geval zal zijn. De wereld kijkt opnieuw naar ons. De wereld ziet dat de oude veerkracht niet verminderd is. R. P. De schade aan wegen, toegangen tot het strand en gemeentelijke gebouwen te Zand voort wordt voorlopig geschat op ongeveer f 100.000.Donderdagavond zal de Zand- voortse gemeenteraad in een spoedverga- ring hijeen worden geroepen ter bespre king van de situatie. Hedenmorgen is men met man en macht begonnen de Zuidelijke strandafgang nabij de Strandweg weer voor de motorredding boot „Dudok de Wit" berijdbaar te maken. De D.U.W.-arbeiders zijn bij deze werk zaamheden ingeschakeld. Kort voor het ter perse gaan van deze editie bereikte ons een bericht over de toe stand op het eiland Goeree en Overflakkee. Van het schip Bertha Johanne is namens de burgemeester van Ouddorp medege deeld, dat het stadje Ouddorp op Goeree voor de helft onder water staat. Er zijn een groot gat en enige kleine gaten ih de zeedijk bij Ouddorp-haven geslagen. Bij het grote gat zijn naar schatting tien huizen verloren gegaan. Verder is een groot aantal huizen licht en zwaar bescha digd. Het Noordelijke en Noord-Westelijke gedeelte der gemeente is nog droog, hoewel het water in de sloten stijgt. Een persoon is door verdrinking om het leven gekomen. Mensen, die in de onder water gelopen ge bieden waren ingesloten, zijn met eigen hulpmiddelen gered en naar hoger gelegen gebieden gebracht. grotendeels veroorzaakt door de heftige stormen. Van watersnood was slechts hier en daar sprake. Bij Sint Maartensbrug (gemeente Zijpe) zijn de duinen op twee plaatsen doorbro ken. In Zandvoort is de duinenreep weg geslagen en zijn de strandtoegangen ver dwenen. De reddingspost van de Zand- voortse Reddingsbrigade is ingestort. Dui nen sloegen ook weg bij Kijkduin, 's Gra- venzande, Kamperduin, Noordwijk aan Zee, Beverwijk en Katwijk aan Zee. In Kamper duin is een groot houten café slachtoffer van de storm geworden. Het Oranjebad in Noordwijk aan Zee is weggeslagen. In Kat wijk is het hotel „Brittenburg" zo goed als Victor Hugo: De smart is een vrucht; God laat haar niet groeien op een tak, die nog te zwak is om haar te dragen. Het zwaarst werden het Zuiden en het Westen van het land getroffen. Grote gebieden steden, dorpen en polders staan blank. Vele plaatsen zijn geheel van de buiten wereld afgesneden. Vele inwoners van overstroomde dorpen hebben verscheidene uren op zolders of in toppen van bomen moeten doorbrengen voordat zij door red dingsploegen konden worden gered. Tientallen huizen, schuren, vacantiehuisjes en uitspanningen werden verwoest. Honderden stuks vee verdronken. Een totaal beeld van de watersnood en de omvang van de hulpverlening kan nog niet worden gegeven. Een groot aantal militairen is bij de hulpverleningsacties ingeschakeld en verwacht mag worden dat doorlopend grote groepen militairen, D.U.W.-arbeiders, Rode Kruis- colonnes en andere hulpverleningsploegen zich naar de getroffen gebieden zullen begeven. De Koningin, Prinses Beatrix en de ministers Drees, Algera en Beel hebben Zondag verscheidene plaatsen in de getroffen gebieden bezocht. In deze streken moet men het veelal zonder communicatiemiddelen stellen soms zelfs zonder electriciteit, water of gas. De Spoorwegen hebben in sommige streken de diensten moeten staken, doordat spoorbanen zijn weggespoeld of overspoeld. In verscheidene gebieden, vooral op Zuid-Beveland, is men reeds vroeg op de dag begonnen met de evacuatie van de bevolking. De Zeeuwse eilanden zijn het zwaarst getroffen. Men vreest voor ernstige verzilting. Het eerste bericht dat men sinds Zater dagnacht hedenmorgen van het eiland Schouwen ontving, maakte melding van een zeer critieke toestand, doordat de dij ken op verschillende plaatsen doorgebro ken zijn. Bijzonderheden ontbreken nog. Dramatische tonelen spelen zich af in de gebieden, waar redders in roeiboten en motorvletten geïsoleerde bewoners trach ten te redden. Hbe groot de nood is, weet men nog steeds niet in gehele omvang. Tal van plaatsen zijn zonder verbinding met de buitenwereld. Uit het plaatsje 's Graven deel kwam hedenmorgen het bericht, dat zestig mensen door het water werden meegesleurd, toen een huis instortte waar zij toevlucht hadden gezocht. Allen ver dronken. Zeshonderd mensen zitten nu nog op zolder van een school samengepakt. Pontonniers trachten hen te bereiken. De kou belemmert het werk der redders, van wie verschillende bewusteloos werden. Geheel Noord-Beveland is ondergelopen. Er zijn tientallen doden. Uit verschillende plaatsen op de Zeeuwse eilanden worden nog steeds dijkdoorbra ken gemeld. Op Voorne Putten en Schou wen zijn dijken bezweken, nadat men de hele nacht gevochten had om ze te behou den. Hieronder het laatste overzicht van de plaatsen waar slachtoffers vielen: Dodenlijst Willemstad 12, Moerdijk 13, Hontenisse 8, Krabbendijke 4, 's-Gravendeel 55, Din- teloord 3, Terneuzen 4, Vlissingen 3, Hoe- dekenskerke 1, Hondsbossezeewering 1, Sliedrecht 1, Maassluis 1, Halsteren 17, Kruispolder 8, Rotterdam 1, Nieuwneuzen- pdlder 1, Heijningen 25, Numansdorp 12, Auverngee Tbeodoruspolder 17, Helle- voetsluis 5, Texel 4, St. Philipsland 1, Veere 2, Kortgene 35, Raamsdonkveer 2, Hoeksewaard 7, Oosterschelde 4, Kruindn- gen 11, IJsseknonde 3, Brandwijk 2, Goe ree en Overflakkee 40. Walcheren De zeedijken op Walcheren zijn op ver schillende plaatsen bezweken. De nieuwe Nieuwe Kerkerpolder en de Suzanna-pol- der zijn volgelopen. In de dijk bij Ramme- kens zijn gaten geslagen, onder andere bij Veere en Vlissingen. In laatstgenoemde plaats is de toestand ernstig. De binnen stad staat blank en het water in de straten bereikte een hoogte van drie a vier meter. Ook Veere en Arnemuiden staan onder water. Bij Veere was men er hedenmorgen in geslaagd een gat in de dijk met 3000 zak ken zand te dichten. Zuid Beveland Op Zuid-Beveland zijn de zeedijken bij Ellewoudsdijk, Kattendijke, Baariand en Kruiningen doorgebroken. De Reigers bergspolder en de Wolverdijksepolder zijn ondergelopen. Rilland Bath en Kruiningen zijn geïsoleerd. Het water stroomde met grote kracht de polders binnen. In deze ge bieden is men bezig met de evacuatie van de bevolking, die naar Goes wordt ge bracht. De „zak" van Zuid-Beveland is het hevigst getroffen. Tussen Baarland en Hoedekenskerke staat het water tot aan de kruin van de dijk. Op vijftien plaatsen zijn gapende ga ten in de dijk geslagen. In Oudelande zijn twee doden. Wolphaertsdijk staat geheel onder water. In Rilland Bath wordt de burgemeester vermist. In Waarde zaten gisteren nog veertig mensen in de huizen. Aan de Kat- tendij'Kse dijk bij Goes is met duizend man gewerkt. Het grootste gevaar is daar ge weken. Het gat in de djjk bij Kruiningen is zo groot, dat de grote veerboot Kruinin- gen-Perkpolder daar doorheen is gespoeld en op de weg ligt. Het lot van Noord-Be veland is onzeker. In Katseveer op de dijk staande zag men de dijk op Noord-Beve land in elkaar zakken en de huizen weg spoelen. Men vreest hier het ergste. De toestand in Stellendam (op Goeree- Overflakkee) is zeer ernstig. De gemeente staat vrijwel geheel onder water en de be volking heeft zijn toevlucht gezocht op vissersbootjes. Er is gebrek aan levens middelen en water. Talloze cadavers drij ven in de eindeloze watervlakte rond Stel lendam. In Melissant, waar geen direct ge vaar dreigt zijn vier lichamen aangespoeld van inwoners van Stellendam. Door de overstroming zijn op Goeree 40 weggevaagd. In Scheveningen zijn duizen den vaten haring weggespoeld. In de haven van IJmuiden zijn vele loggers op drift geraakt. Op het strand werden uitspannin gen een prooi van de storm. Op Ameland is een hotel aan de duinrand vrijwel ge heel weggeslagen. Een sluisdeur bij Oude- schild op Texel is weggeslagen. Het wa ter stroomde het land in. Ook bij Cocks- dorp werd het eiland overstroomd. Een autobus met werklieden, die Zondag ochtend op weg was naar de bedreigde plaatsen op het eiland, is in een sloot ge reden. Hierbij zijn vier inzittenden om het leven gekomen. Vrachtauto meegesleurd Uit Brandwijk wordt gemeld, dat twee personen, die in de afgelopen nacht met een vrachtauto varkens trachtten te ver voeren uit de ondergelopen gebieden in de Alblasserdam door het stromende water zijn meegesleurd en verdronken. Er wa ren reeds twee vrachten varkens door hen vervoerd. Het hoge getij te Rotterdam is van ochtend normaal verlopen. De rivier is binnen de kade muren gebleven, zodat de toestand wat dat betreft te doden gevallen. De haringvloot, die in Breskens ligt, gaat naar Stellendam om de bevolking te evacueren. Ook Urker botters zijn uit Breskens op weg naar Stellendam om hulp te bieden. Zeeuwsch Vlaanderen In Zeeuwsch Vlaanderen zijn de dijken bij Terneuzen, Hoofdplaat, Ossenisse, Hon tenisse en van verscheidene andere polders doorgebroken. Bij Kadzand is de zee over de sluis geslagen. Grote stukken duin zijn weggespoeld. In verscheidene dijken zijn gaten geslagen. Dordrecht: gered Het gemeentebestuur van Dordrecht deelde te middernacht mede, dat de toe stand niet meer critiek is. De gaten in de Noorderdijk, de Kildijk en de Kilkade, zo mede bij de Wieldrecht en de Veehaven zijn gedicht. Hulp, die nog voortdurend van alle zijden wordt aangeboden, heeft men niet meer nodig. Zuidhollandse eilanden De gemeenten Oudenhoorn en Helle- voetsluis staan geheel onder water: Zuid- land, Abbenbroek en Nieuw Hellevloet ge deeltelijk. De bevolking van Abbenbroek en Oudenhoorn is geëvacueerd. De afsluit- dam in de Brielse Maas nabij Oostvoorne is over een afstand van ongeveer 300 meter ernstig beschadigd. In 's-Gravendeel is de toestand zeer ernstig. De „God zij dank-polder", de Bosse polder, de Scheur- polder en de Noordbankpolder op het eiland Roozenburg zijn onder water ge lopen. Er is veel vee verdronken. Langs de Nieuwe Maas De Kappelpolder bij Maassluis is in drie minuten onder water gelopen. Ongeveer 1500 huizen in Maassluis werden een prooi ven het water. De Maasdijk is doorgebro ken. Vele fabrieken hebben daar grote schade opgelopen. Ook in Vlaardingen was de toestand critiek. Het havengebied van Vlaardingen stond geheel blank. Fabrieken liepen onschatbare schade op. Het 8000 ton metende passagiersschip „Stad Vlaardin gen" raakte op drift, doch kon tijdig weer aan de veilige tros worden gelegd. In Schiedam is een 33 meter diepe bouwput voor het nieuwe dok van Wilton Feijenoord volgelopen. Brabant Het water van de Westerschelde heeft grote gebieden in Zuid-West-Brabarit blank gezet. Een zeedijk is ter hoogte van de Os- sendrechtse haven bezweken. De gehele Vijdtpolder staat blank. Willemstad, aan het Hollands Diep, staat vrijwel geheel on der water. Tot tien kilometer ten Zuiden van Moerdijk spoelde het water over het land. De dijken om Dinteloord zijn ook niet bestand gebleken tegen het water. Er is veel vee verdronken. Een Dieseltrein heeft uit Zevenbergen een deel van de bevolking geëvacueerd. Duinen moesten het ontgelden In het kustgebied van Noord- en Zuid- Holland en op de eilanden is de schade f's-Gta/ertiage D" fo^¥nZShd«r R,n*w ychiedar SS#»-' Rotterdam weer normaal is. De wind is aan merkelijk in kracht afgenomen. IIulp uit de lucht Een Dakota van de K.L.M. heeft boven de noodge bieden onder meer rubberboten, 10000 broden en alle kleding uit de af deling gevonden voorwerpen van de K.L.M. uitge worpen. Deze kle ding zou binnen kort in het open baar worden ver kocht. De Dakota wordt normale om standigheden als fotovliegtuig ge bruikt. Het heeft een luik in de bo dem. Daardoor is het voor deze hulpverlening ge schikt. Vergezeld van prinses Beatrix heeft Ko ningin Juliana Zondagmiddag een bezoek gebracht aan de omgeving van de Krimpe- nerwaard. De komst van H.M. was de auto riteiten in die streek niet bekend. Zij reed eerst tot aan Ouderkerk, welke plaats zelf onbereikbaar was, zodat de koninklijke auto slechts tot de grens van het onder gelopen land kon rijden. Vervolgens wer den Lekkerkerk, Krimpen aan de IJssel en Krimpen aan de Lek bezocht. Onze directie heeft vandaag namens dit blad een bedrag van 1000,— overgemaakt aan het Rampenfonds. Wij stellen ons gaarne beschikbaar om voor hen, die dat wensen, als tussenstation op te treden; aan onze kantoren te Haarlem, Grote Hout straat 93 en Soendaplein 37 en te IJmuiden, Kennemerlaan 186, kun nen bijdragen worden gestort, die wij zullen doorzenden. De op onze kan toren ontvangen giften zullen wij in de krant verantwoorden. Zoals elders in dit blad vermeld is kan men bijdragen direct storten op postgiro 9575 van het Nationale Rampenfonds te Den Haag of per postwissel zenden aan het secreta riaat van het Rampencomité, Staten- laan 81, Den Haag. De Nieuwe Waterweg, die Rotterdam met de Noordzee verbindt, is bij Maassluis buiten zijn oevers getreden, met als trew, gevolg dat men voor zover het oog reikt overstroomde landerijen ziet. Toen Prins Bernhard Zondagmiddag hef nieuws van de ramp vernam had hij juist ter herdenking van de stichting van New York, driehonderd jaar geleden een rede gehouden in de St. Marks Church in the Bowery in het hartje van oud Manhattan. In deze kerk is de eerste gouverneur van Nieuw Nederland, Pieter Stuyvesant, be graven. De plechtigheid werd o.a. bijge woond door burgemeester Impelliteri van New York. De Prins deelde zijn gehoor in de „Saint Marks" het nieuws over de zware slag die ons land getroffen heeft mede. Hij sprak met grote emotie en zijn toehoorders wa ren diep onder de indruk. Hij vroeg de aanwezigen te bidden voor degenen, die zijn omgekomen en hen die thans in ge vaar en ellende verkeren. Prins naar Eisenhower? Vernomen wordt dat Prins Bernhard in de eerste helft van de acht Februari a.s. beginnende week een bezoek van drie da gen aan Washington zal brengen. Ofschoon er thans nog geen regelingen zijn getroffen voor een bezoek aan presi dent Eisenhower, schijnt men met zeker heid te mogen aannemen dat de Prins, die een oude vriend van de generaal is, op het Witte Huis zal worden ontvangèn. De burgemeester van Krimpen aan de IJssel was toevallig ter plaatse aanwezig, waar de koninklijke auto stilhield. Met hem had de Vorstin een informatief onderhoud. Het lag in het voornemen te pogen Zeeland te bereiken. Dit bleek echter onmogelijk omdat op de wegen grote hoeveelheden vee in veiligheid werden gebracht. In de rich ting Vianen reden Koningin en Prinses terug naar Soestdijk, toen het te laat was geworden nog andere oordgp te bezoeken. Namens Koningin Juliana brengt prinses Wilhelmina vandaag en Dinsdag een bezoek aan de door de watersnood getroffen gebie den in Zeeland. Het K.N.M.I. deelt tnede: de invloed van het depressiegebied, dat in ons land en het gehele Noordzeegebied zware stormen ver oorzaakte, op het weer in West-Europa vermindert steeds verder, naarmate de kern in de richting van Zuid-Oost-Europa wegtrekt en opvult. Een hogedrukgebied, dat op de oceaan in aantocht was, breidt zich over het Noordzeegebied, het zeegebied ten Westen van Noorwegen en Scandinavië uit. Ook in Noord-Scandinavië en Noord-Rusland kwamen krachtige luchtdrukstijgingen voor, waardoor een verbinding tot stand komt tussen het van de oceaan afkomstige hogedrukgebied en een zeer groot hoge drukgebied, dat zich reeds geruime tijd boven Noord-West-Siberië handhaaft. Deze ontwikkeling in de luchtdrukverdeling be tekent, dat in het Noordzeegebied, Zuid- Scandinavië, in onze omgeving en Noord- West-Duitsland de winden geleidelijk naar Noord-Oost draaien. De Noord-Oostelijke winden zullen komende dagen geleidelijk koudere lucht uit Scandinavië aanvoeren. Een langzame daling van temperatuur in ons land moet worden verwacht, waarbij reeds komende nacht plaatselijk lichte vorst zal optreden. ^px>ooor«x»30ooooc»oocoooooc*Kcxxxx30cnooooonocoooooQoocx IETS KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende sneeuwbuien. Krachtige tot matige, maar voorname lijk langs de Waddenkust tijdelijk harde wind tussen Noord en Noord- Oost. Iets kouder met plaatselijk lichte vorst in de nacht en ochtend. 3 Februari Zon op 8.17 uur, onder 17.31 uur. Maan op 22.46 uur, onder 9.24 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 2 Februari Hoog water: 5.52 en 18.00 uur. Haag water- 1.39 en 13.54 uur Dinsdag 3 Februari Hoog water: 6.21 en 18.30 uur. Laag water: 2.04 en 14.17 uur. XXOOOOOCXXXXlOCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCiOCCOOOOOCOOOC^

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5