Zwierige Italiaanse pompieri's gaan Zevenbergen verlaten Bij Rilland-Bath blijft de toestand zeer gespannen Scherpe Egyptische critiek op Britse politiek in Soedan Tentoon stelling Na 40.000 werkuren Welluidende koorzang schalde door de straten Vandaag wil men de zandzakkendijk sluiten Eis tot ontruiming van de zóne van het Suez-kanaal op korte termijn IJ muiden „Van ander ras" voor het Rampenfonds Luidsprekers Politieke Jongerenbijeenkomst 6 „De Lichthoeve" bestaat dertig jaar Water was tot nu toe de sterkste Deviezenreserve steeg met 39 millioen Principiële kwestie over botsing op spiegelglad wegdek Badmintontournooi in Krelagehuis De staking op de scheepswerf in Delfzijl Opnieuw: het wisselen van „automatenkwartjes" Duitsers vluchtten uit vreemdelingen legioen Spoorboekje in een nieuwe gedaante Scheepvaart STADSSCHOUWBURG E.N.S.A.I.D. MODEVAKSCHOOL WOENSDAG 11 MAART 1953 Op het menu van een diner in Zeven bergen stond gisteravond als eerste ge recht „Antipasto". Voor wie geen Italiaans en wel Frans kent, betekent dit in goed Hollands „hors doeuvre varié". Antipasto stond op het menu ter gelegenheid van het afscheid van de Italiaanse pompieri's, de brandweermannen, die hier in deze om geving zo'n voortreffelijk werk hebben gedaan en in de weken, dat ze hier ge weest zijn, vele vrienden hebben gemaakt. Ongeveer 40.000 werkuren hebben de 154 man hier gemaakt. Voor een waarde van 550.000 gulden hebben ze geborgen aan werktuigen en huisraad, 300 landbouw machines en auto's hebben ze opgepikt. 1800 ton materiaal hebben ze vervoerd en hun voertuigen hebben 18000 kilometer afgelegd. Daarbij hebben ze 1400 meter brood op gegeten en een niet te meten hoeveelheid macaroni. Hoeveel wilde de commandant, ir. Carlo Malagamba, niet zeggen, want, zo zeide hij: „De Italianen hebben toch al de bijnaam van macaroni-eters en dat willen wij er niet nog eens extra dik bovenop leggen". De Heidemaatschappij bood hen gister avond een afscheidsmaaltijd aan en op de receptie, die er aan voorafging, zijn weder zijds vele woorden van waardering en vriendschap gesproken. Het taalprobleem werd opgelost middels een tolk, maar ir. J. Eshuis uit Arnhem, directeur van de Ne derlandse Heidemaatschappij, verraste allen met een vlot uitgesproken Italiaanse redevoering, waarin hij zeide dat de be tekenis van deze Italiaanse steun uitgaat boven de normale hulpverlening en een gebaar is geworden, dat men moet zien tegen de achtergrond van de Europese in tegratie. „We hebben niet anders dan onze plicht gedaan" zei commandant Malagamba en de Italiaanse consul, de heer J. M. J. Ellis, sprak van de vriendschaps-boodschap, die Italië hier als dank voor de hulp in de Po-vlakte had gebracht. Zevenbergen zal ze missen, deze stoere donkere brandweerlieden en zelf nemen ze naar hun land een klein stukje van Neder land mee. Op de laatste dagen werden souvenirwinkels in de omgeving bestormd en het Hollandse lepeltje, dat hen tijdens de maaltijd werd overhandigd, werd met een storm van enthousiasme begroet. De taal vormde het grootste probleem, èn voor de Italianen èn voor de bewoners van Zevenbergen. De Zuiderlingen mochten dan technisch nog zo goed zijn (en dat waren ze) als ze 'savonds in een café een glaasje bier dronken, wilden ze praten. „De dijken moeten hoger" wilde een brand weerman een boer uit Zevenbergen uit leggen, en door gebaren moest hij zijn be toog verduidelijken: „hoger" zei hij, „hoger". „Ja", zei de Zevenbergenaar, „Coppi gaat best tegen de berg op, maar onze Wim van Est ook" en beiden geloven waarschijnlijk nog, dat ze elkaar prima hebben verstaan. De Italianen aan de maaltijd en een strijkje er bij op het podium en het kan niet anders of in een minimum van tijd klinkt het Italiaanse lied door de zaal. Half Zevenbergen stond buiten, toen mach tig het Slavenkoor uit Verdi's Nabucco tot ver door de straatjes en steegjes schalde. Want 154 mannenstemmen zongen de vreugde over het welslagen van het werk uit en direct daarop volgde het speelse „Papaveri", vertolkt door dat massale brandweerkoor. En toen de bewoners van Zevenbergen reeds lang ter ruste waren, schalde nog het „Papaveri" van het terrein van de suikerfabriek, waar de mannen ge legerd zijn en waar de trein staat, die hen Vrijdag of Zaterdag weer terug zal voeren naar het zonnige land, dat ze met liefde verlaten hebben, voor de kou van de Hol landse winter. De pompieri's hebben af scheid genomen,, van Zevenbergen, maar het Westbrabantse land zal nog lang praten over hun werk. Het „Papaveri" zal in de komende weken hier waarschijnlijk het meest populaire liedje zijn. Het dertigjarig bestaan van „De Licht hoeve" te Garderen zal op" Woensdag 12 Augustus worden gevierd met een bijeen komst van alle Lichthoeve-vrienden uit het land. Die dag zal tevens het jongenshuis officieel in gebruik genomen worden. Za terdag 15 Augustus zal het jubileum een nog feestelijker tintje krijgen door een verscheidenheid van attracties. De vereniging „De Lichthoeve" (vroe ger te Santpoort gevestigd), die in 1927 koninklijk goedgekeurd werd en in 1947 toetrad als lid van de Centrale Bond voor inwendige zending en christelijk maat schappelijk werk, heeft tot doel het ver zorgen en opnemen van niet voldoende verzorgde kinderen en van vrouwen en meisjes, die hulp nodig hebben. Zij doet deze arbeid op christelijke grondslag. Elke gezindte wordt opgenomen, alleen hebben zij, die niet in aanmerking komen voor op neming in een andere inrichting, voorrang. Drie tehuizen heeft de vereniging tot dusver onder haar beheer. „De Heide bloem" biedt plaats aan twaalf baby's en kleuters tot de leeftijd van zes jaar. Achter dit kleuterhuis op een tien hectaren groot heideterrein ligt het sinds kort geopende jongenshuis dat plaats biedt aan twintig schooljongens. Het tehuis voldoet aan alle door de regering gestelde eisen. Op het landgoed „De Wittenberg" aan de rijksweg naar Apledoorn vinden zestien schoolmeis jes onderdak. Ook na hun meerderjarigheid kunnen de meisjes hier nog terecht. Het ligt in de bedoeling te komen tot de bouw van een nieuw kleuterhuis, dat „Spreeuwennest" zal heten. De laatste loodjes wegen het zwaarst, ook in Rilland-Bath, waar men Dinsdag met man en macht heeft aangepakt om vandaag de grote slag te kunnen leveren en het laatste gat in de zandzakkendijk dicht te maken. Men had er eerst op ge hoopt, dat men reeds gisteren het werk kon voltooien, maar men nam het zekere voor het onzekere en heeft de dichting naar Woensdag verschoven. Zware militaire en particuliere vrachtwagens rijden af en aan, van de Kreekrakdam naar de Zanddijk, be laden met pakkètjes van bietennetten, waarin zandzakken zijn gesnoerd. Niet minder dan duizend van deze pakketten moest men gereed maken en bovendien nog een lading van tweeduizend zandzakken, om de strijd tegen de klok te kunnen win nen, want iedere dag stijgt het water. Woensdag is het alweer 15 centimeter ho ger dan Dinsdag. De dijk, die men nu even ten Westen van de vroegere doorbraak heeft gelegd (daar- CAIRO (Reuter). De Egyptische pre mier, generaal Naguib, heeft Dinsdag te Cairo op een persconferentie scherpe cri tiek geoefend op het Britse bestuur in de Soedan, dat hij er van beschuldigde „zijn toevlucht te nemen tot oude koloniale werkwijzen, terwijl de inkt op de Brits- Egyptische overeenkomst over de Soedan nauwelijks gedroogd is". Naguib verklaarde dat de Egyptische re gering „talrijke klachten heeft ontvangen van verantwoordelijke Soedanese leiders, volgens welke Britse beambten een aantal leden van Soedanese stammen gevangen hebben gezet, omdat zij verklaarden het tien Januari gesloten Egyptisch-Soedanese verdrag te aanvaarden". Hij zeide dat de Egyptische regering ook klachten had ontvangen over „slechte be handeling van leden van Soedanese stam men door Britse beambten". Naguib vervolgde: „hierdoor wordt ons vertrouwen in de toepassing door Groot- Brittannië van de bepalingen der kortgele den gesloten Brits-Egyptische overeen komst betreffende de Soedan ernstig ge schokt." Dinsdagavond is te Cairo van gezagheb bende zijde vernomen dat Egypte Groot- Brittannië op korte termijn een in krach tige bewoordingen gestelde nota zal doen toekomen, waarin de eis tot „onvoorwaar delijke ontruiming" door de Britse troepen van de Suezkanaalzöne zal worden gesteld. Deze ontruiming zou in zes fasen moeten geschieden en in zes maanden tijds een feit moeten zijn. Men verwacht dat de nota op of om streeks 21 dezer aan de Britse ambassadeur te Cairo ter hand zal worden gesteld. Hier werd aan toegevoegd dat de nota ten doel heeft „de Brits-Afnerikaanse pogingen, om de Egyptische eis tot ontruiming der zóne op de lange baan te schuiven, door haar te koppelen aan het grotere vraagstuk van de opbouw ener verdedigingsorganisatie voor het Midden-Oosten, te verijdelen". De nieuw benoemde Egyptische ambas sadeur bij de Amerikaanse regering, dr. Ahmed Hoessein, zal spoedig per vliegtuig naar Washington reizen. Hij zal de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles vóór diens vertrek naar het Midden-Oosten, op de hoogte stellen van het Egyptische standpunt. Generaal Naguib heeft Dinsdag*verklaard van president Eisenhower „daden te ver wachten, die zullen bewijzen, dat hij beseft, De Weekstaat der Nederlandse Bank toont dat de deviezenreserve versterkt is met een bedrag van 39 millioen, voorna melijk door een stijging van de vorderingen en papier in buitenlands geld. Goud en de viezen tezamen benaderen thans de 4 milliard en zijn gestegen tot 3.910 millioen De bankbiljetten-circulatie is met 39 millioen gulden verminderd tot 3019 millioen. dat de Arabische vriendschap beter is dan Trumans politiek, die door Engeland en Israel was gedicteerd." Naguib voegde er aan toe: „Onze betrekkingen met het Wes ten kunnen niet verbeterd, worden tenzij de evacuatie onmiddellijk en onvoorwaar delijk wordt uitgevoerd. Het doet mij wer kelijk genoegen te vernemen, dat president Eisenhower alle Arabische landen uit een nieuwe gezichtspunt beschouwt, overeen komstig hun belang in het internationaal bestel. Op 31 October 1951 reed een automobi list met geringe snelheid in de Taaistraat te Vught. Hij wist, dat het wegdek zeer glad was en reed daarom zeer voorzichtig. Desondanks schoof zijn auto bij een rem- manoeuvre tegen een voor hem rijdende vrachtauto. De schade was gering. De kantonrechter in Den Bosch achtte de automobilist schuldig en veroordeelde hem tot acht gulden boete. De veroordeel de was van mening, dat hem geen schuld kon treffen, omdat hij alle voorzorgen in acht had genomen. Het gladde wegdek (dat thans verbeterd is) was volgens hem de oorzaak van de aanrijding. In overleg met de juridische afdeling van de ANWB ging hij in beroep bij de rechtbank te Den Bosch. Deze bevestigde echter het vonnis van de kantonrechter. De automobilist wilde deze kwestie gaarne principieel beslist zien en ging in beroep van cassatie bij de Hoge Raad. Hier werd opnieuw aangevoerd, dat de automo bilist niet aansprakelijk voor de aanrijding kon zijn, omdat hij rekening hield met het hem ter plaatse bekende slipgevaar en met de verkeersvoorschriften. De rechtbank bleek eertijds van mening te zijn, dat de onvoorzienbaarheid van het slipgevaar het gevaarselement vormt. Hier mede moest de verdachte onder alle om standigheden rekening houden. De procureur-generaal bij de Hoge Raad was van mening, dat de verdachte door de onvoorzienbaarheid van de remmanoeuvre op het abnormaal gladde wegdek de bot sing niet had kunnen voorkomen. Hij bracht echter de aansprakelijkheid van de wegbeheerder (het rijk) niet in het geding. Hij concludeerde tot vernietiging van het vonnis van de rechtbank en verwijzing naar het hof te Den Bosch. Op 14 April zal de Hoge Raad arrest wijzen. Zaterdag 14 en Zondag 15 Maart worden in het Krelagehuis in Haarlem de B en C tournooien van de Nederlandse Badminton- bond gehouden, die gecombineerd zullen worden met de nationale A-kampioenschap pen van Nederland. Hiervoor zijn vele in schrijvingen binnengekomen. Voor het A-tournooi hebben de sterkste spelers en speelsters van Nederland hun deelneming toegezegd. vóór was er al vier keer een nooddijk weg geslagen) is een meter of vier breed. Bo vendien heeft men vlak naast het stroom- gat stellingen geheid, waartussen de zand zakken worden geworpen. Deze stellingen moeten voorkomen, dat de zandzakken weggspoelen. Het grote moment is echter de dichting van het stroomgat met de zand zakken in de bietennetten. De mensen, die dit werk hier uitvoeren, onder wie 800 mi litairen van het regiment Oranje-Gelder land, zijn vol vertrouwen. Al is het stroom gat dan ook drie meter diep, vandaag moet het lukken. Als het gat dicht is zal men snel de nooddijk zelf gaan ophogen. Deze is thans wel breed en aan de zijkanten met balken verstevigd, doch nog niet hoog ge noeg, zeker niet voor de vloed, die men op 17 Maart weer verwacht. In Bath zelf be ginnen de huizen door het nu nog door ~e dijkgaten in- en uitstromende water gevaar te lopen voor instorting. Men zal nu trach ten in deze dijkgaten zinkstukken te leggen en dan moet een zandzuiger de rest doen. Maar voorlopig is het nog niet zover. Mocht de dichting bij Rilland dus niet gelukken, gisteren is toch nog een succes aan het waterfront in Oost-Zuid-Beveland geboekt en wel op de Levendeldijk bij het zwaar geteisterde Oostdijk. Des middags om vier uur wist men daar het breedste en diepste stroomgat van 40 meter breed en drie meter diep dicht te maken. Niet min der dan 40.000 zandzakken heeft men er voor nodig gehad. De mensen, die daar werken, Groningers, Drenten en Friezen, die op Walcheren in kampen zijn onder gebracht en met bussen hierheen werden gevoerd, waren erg voldaan over deze overwinning. De Zeeuwse bongerds Men schat dat 70 percent van de totale oppervlakte van geïnundeerde boomgaar den in Zeeland en West-Brabant ten dode is opgeschreven. Niet minder dan 550 telers zijn getroffen. Zij bezitten tezamen 1400 hectaren boomgaard. Het zijn voornamelijk jonge bedrijven die getroffen zijn, bedrijven dus die net in pro ductie waren of spoedig zouden komen. Van de 300 hectare kleinfruit werd 30 a 40 hectaren geïnundeerd. Van de boomkwe kerijen werd van de 70 hectaren 3 a 4 hec taren geïnundeerd. Hoewel de Zeeuwse veilingen gespaard bleven, ondervinden zij toch grote indirec*~ moeilijkheden wegens vermindering van de aanvoer. Tengevolge van de watersnood hebben ongeveer 1500 imkers hun bijenvolken ver loren. Dit is gebleken uit gegevens, ont vangen door de Vereniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt in Nederland. Een hulpactie zal worden ingesteld om de ge troffen imkers weer aan bevolkte bijenkas ten te helpen. Gistermiddag heeft het stakingscomité besprekingen gevoerd met de directie van Gebr. Sanders scheepwerf te Delfzijl. De directie verklaarde, dat er wel een andere mogelijkheid was geweest om tot een op lossing van de bestaande grieven te komen, maar verklaarde zich toch bereid, aan de verlangens van de stakers tegemoet te komen, mits men hedenochtend weer aan het wérk zou gaan. De directie weigerde aan het verzoek der stakers te voldoen om ook de uren, waarin gestaakt werd, uit te betalen. De arbeiders, die zich vanochtend niet op het werk zouden melden, dienden er rekening mee te houden dat zij ontsla gen zijn. De Rotterdamse politierechter veroor deelde een Rotterdammer tot twee kwar tjes boete, omdat deze na het sluitingsuur der winkels tegen vergoeding van het pu bliek kwartjes wisselde bij een automaten hal. De winkelier had hem een tas gegeven voor wisselgeld. Daaruit concludeerde de politierechter, dat hier wel degelijk van bediening sprake was. De veroordeelde liet beroep van cassatie tegen dit vonnis bij de Hoge Raad aantekenen. In de cassatiemiddelen werd opnieuw aangevoerd, dat de wisselfunctie zelfstan dig en voor eigen rekening werd uitge voerd en dus geen dienst van de winkelier aan het publiek betekende. Hieruit zou volgen, dat de Rotterdammer krachtens de Winkelsluitingswet niet strafbaar zou zijn. Gewezen werd op een arrest van de Hoge Raad op grond van de oude Winkel sluitingswet, waarin werd vastgelegd, dat een winkelier, die een versleten kwartje voor een goed kwartje ten behoeve van de besteding in zijn automaat wisselde, niet strafbaar was. De procureur-generaal zal op 24 Maart concluderen. Gisteravond werden op de Rijksweg nr. 12 onder Linschoten twee jonge mannen aangehouden, die aan de politie aldaar be kenden, ontvluchte Duitsers uit het Franse Vreemdelingenlegioen te zijn. De jongens, die respectievelijk 25 en 20 jaar oud zijn en een verwaarloosde indruk maakten, waren bij het Vreemdelingenlegioen in Oujda, ongeveer 200 km van Casablanca in Noord-Afrika. „Slechte behandeling en de vrees voor doorzending naar Indochina" hadden hen plannen doen beramen om te vluchten. Een week geleden zagen ze kans, na tevoren op een Duits schip van burger kleding te zijn voorzien, zich als versteke ling aan boord van een „onbekend" schip te verschuilen. Met dit schip zijn ze Maan dag in Rotterdam aangekomen, vanwaar ze probeerden te voet naar Duitsland te komen. Waarschijnlijk zullen zij op trans port worden gesteld naar Rotterdam, waai de Rijksvreemdelingendienst zich over hen zal ontfermen. Zij hadden geen paspoorten, doch wel papieren waaruit bleek, dat zij légionnaires waren. Het spoorboekje, dat de zomerdienst regeling bevat welke op 17 Mei ingaat, zal een ander formaat hebben en ook an ders ingedeeld zijn dan tot dusverre ge bruikelijk was. De verschillende Europese spoorwegmaatschappijen hebben namelijk overleg gepleegd om te komen tot een gro tere uniformiteit van de reisgidsen. Het Nederlandse spoorboekje zal een formaat krijgen van 20x12 cm., waardoor de blad zijden hoger worden en dus de verklaring van de bijbehorende noten overzichte lijker kan worden afgedrukt dan tot nu toe. Het belangrijkste is evenwel, dat de nummers van de tabellen gewijzigd wor den. Deze zullen voortaan zo gerangschikt zijn dat de voornaamste lijnen van het spoorwegnet zoveel mogelijk een nummer dragen dat op 0 eindigt. De aansluitende lijnen krijgen nummers volgende op het nummer van de lijn, waarop zij aanslui ten. De tabel Amsterdam-Rotterdam-Essen bijvoorbeeld krijgt nummer 10, de tabel Amsterdam-Haarlem-Zandvoort-Bad num mer 11. Door toepassing van dit systeem wordt het onthouden van de tabelnummers vergemakkelijkt en is de reisgids ook voor buitenlanders gemakkelijker te gebruiken. Voorts worden de voor elke tabel nodige voetnoten niet meer zoals tot nu toe met letters aangeduid, maar met nummers. Speciale treinen, die slechts ter gelegen heid van bepaalde feestdagen rijden zullen niet meer op afzonderlijke bladzijden wor den vermeld, maar in de desbetreffende tabellen. Op duidelijke wijze zal dan wor den aangegeven op welke dagen deze spe ciale treinen rijden. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: twee f 58.500. Loggers: SCH 135 f14.800; KW 51 f.3680; KW 76 f 10.800; KW 20 f 4800; KW 84 f 3500; HD 125 f4060. Kotters: IJM 316 f250; IJM 230 f1811; IJM 11 f2190; TX 33 f2100. „DE TOVERVIOOL" Het R.K. kinderkoor „Vrij en Blij" te IJmuiden geeft onder leiding van mej. A. Thijssens Zendag 15 Maart om 2 en 8 uur een tweetal opvoeringen van „De Tover viool" in het Patronaatsgebouw. Het is een sprookjes-operette in 4 taferelen naar motieven van Schubert, Mozart en Johann Strauss. Hiervan is de middagvoorstelling voor jeugdige bezoekers bestemd. De Arbeiders Toneelvereniging „P.A.L. V.U." heeft met de Dinsdagavond in het Rex-Theater gegeven opvoering van het Amerikaanse melodrama „Van Ander Ras oorspronkelijk geheel andere bedoelingen gehad. In samenwerking met de IJmui- dense afdeling van de Vara had zij hier mede willen inhaken op de actie ten bate van het hospitaal-kerkschip „De Hoop", waarbij de bekende Jan van Zutfen tij dens die voorstelling een aanbevelend woord zou hebben gesproken. Toen bracht de rampzalige nacht van 1 Februari ver andering in deze plannen, zodat besloten werd de baten thans voor de slachtoffers van de watersnood te bestemmen. Maar deze wijziging had tevens een hiaat in de organisatie tengevolge, waardoor het Rex Theater ontstellend veel lege fauteuils vertoonde. Het opgevoerde toneelspel van Arnaud d'Usseau en James Cow werd wegens de grote populariteit, welke dit stuk bij onze verenigingen geniet, reeds zo dikwijls in dit blad besproken, dat wij bij een her nieuwde beschouwing slechts in herhalin gen zouden vervallen. Te meer, omdat wij nog al uitvoerig aandacht hebben besteed aan de opvoering, welke PALVU enige weken geleden van dat zelfde stuk gege ven beeft in het „Kennemer Theater" te Beverwijk; ten bate van het TBC-fonds „Draagt Elkanders Lasten". Ook Dinsdag avond is het weer een verzorgde voorstel ling geweest, die het serieuze PALVU in alle opzichten waardig was. Het publiek heeft de enerverende handeling dan ook met intense aandacht gevolgd en werd door de spelers bepaald geestdriftig gestemd. Vandaar dat na elk bedrijf een enthousiast applaus werd geproduceerd, waardoor men bijna zou vergeten, hoe bedroevend gering het aantal toeschouwers eigenlijk was. J.v. D. Aagtedijk, 10 v. Rio de Janeiro te Bahia. Aagtekerk, 10 v. Colom-bo n. Fremantle. Alcyone, 10 te Antwerpen. Amerskerk, 9 v. Brisbane naar Sydney. Amstelveen, te Tarakan. Armedijk, 9 van Antwerpen. Axeldijk, 9 Flores Azoren gepass. Albireo, 9 v. Bahia n. Victoria. Aldabi, 9 v. Victoria n. Bahia. Altair, 9 v. Paranagua n. Santos. Abbedijk, 9 te Antwerpen. Alchi'ba, verm. 14 v. Rotterdam n. Bremen en Hamburg. Alderamin, pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Almdijk, 9 v. Rotterdam te !New York. Alpherat, 11 Antwerpen verwacht. Aren-dis-dijk 9 te Norfolk. Aardijk, 9 670 m. W.NW. Azoren. Adiimda, 9 230 m. Z.ZO. Saigon. Agamemnon, pass. 9 Bahamas. Aletta, 9 v. Port Swetteniham n. Pladju. Amor, pass. 9 Casquets n. Algiers. Al'iotih, 9 265 m. N.NO. Pa-uls-rock. Alnati, 10 v. Hamburg te Antwerpen. Bali, 9 v. Port Sadd n. Genua. Bantam, pass. 9 Sabang n. Colombo. Barendrecht, 10 v. Miri te Pladju. Benjnekom, 10 te Le Havre. Bloemfontein, pass. 9 Dakar n. Teneriffe. Boissevain, 3 v. Singapore n. Mauritius. Bonaire, 9 630 m. ZW. Landis End. Batoela. 9 v. Balikpapan n. Buleleng. Baud, 10 v. Semarang te Tj. Priok. Bawean, 9 v. Soerabaja n. Bandjermasin. Blitar, 9 280 m. Z.ZW. Kp. Palmas. Brits-urn, 13 v. Rotterdam te Vancouver verw. Caltex Pernds, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes. vertr. 9 v. Halifax keerde 9 terug n. Halifax met machineschade. Ceram, v. Harthapoint te Bushire. Ceronia, 10 te Soerabaja. Cottica, 10 v. Trina dad n. Paramaribo. Cronenburg'h, pass. 9 Ouessant. Chama, 9 120 m. O. Ras Farta'k. Coryda, 10 te Huil. Caltex Leiden, 10 120 m. W. Sidon. 01 ave 11a, 9 730 m. ZW. Galapagos edl. Delft, 9 v. Callao n. Chimbote. Duivendijk, 8 v. Los Angeies. Dan-ae, 8 te Megara. De-lfshaven, 9 360 m. NO. Rio Graaide. Diemerdüj'k, 9 150 m. NO. Fayaa h. Cristobal. Duivendrecht, 10 700 m. W. Ouessant. Eos, 9 v. Malta n. Piraeus. Edam, 9 650 m. O. Kp. Race. Eemdijk, 9 180 m. ZW. Bermuda. Fairsea, 9 770 m. ZW. Cocos eil. Felipes, pass. 9 ten ZO. v. Billiton. Friesland (KRL), 9 v. Balikpapan te Nunukan Farms'um, 21 Willemstad verw. Garoet, 9 te Genua. Gouwe, verm. 10 v. Port Talbot n. Las Palmas. Groote Beer, 12 9 u. Hoek v. Holland verwacht. Gooiland, 9 350 m. Z. ten W. Bona vita. Groote Kerk, 9 140 an. ZO. Kreta. Heemskerk, 10 v. Port Elizabeth te Kaapstad. Hestia, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Hoogkerk, pass. 9 Ceylon n- Penang. Haulerwijk, 9 360 m. O.ZO. Kp. Race. Helicon, 10 te Houston verw. Hydra, 10 v. Guanta te Cumana verwacht. Ittersum, vertr. 10 v. Amsterdam n. Bordeaux. Japara VKRL), pass. 9 Gibraltar n. Halifax. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 v. Belawan n. Colombo Kertosono, 10 te Belawan. Kal'oekoe, 9 v. Maniokwari n. Blak. Laagkerk, 9 v. Aden naar Port Said. Langkoeas, 9 v. Aden n. Colombo. Leuvekerk, 9 v. Marseille te Genua. Lindekerk, 9 te Hamburg. Limburg, verm. 10 v. Bombay. Loen-er-kerk, 10 v. Barcelona n. Antwerpen. Liseta, 10 v. Telo'kanson te Pladju. Luna, pass. 9 Kp. St. Vincent. Leersum, 13 v. Amsterdam te Houston verw. Loppersum, verm. 13 v. Rotterdam n. Italië. Lucita, 8 te Liverpool. Mirza, 9 v. Ummsaid te Bahrein. Muiderkerk, 9 v. Madras. Maasland, 9 v. Itajai n. Pto Alegre. Mataram, pass. 8 20 u. Gibraltar n. Marseille. Merwede, 13 Le Havre verwacht. Maas-kerk, 9 220 m. ZW. Kp. St. Vincent. Mapia, 9 100 m. ZW. Kreta. Merwede, 9 780 m. W.ZW. Lands End. Miitra, 9 480 m. Z. Flores. Miusi, 10 te Tj. Priok. Myon-ia, 9 v. Dublin n. Avonmouth. Nieuw Amsterdam, pass. 9 dwars Bahia. Noord-am, 9 390 m. W. Lands End. Noordwijk, 6 te Baltimore. Nestor, 9 90 m. ZW. Lands End. Oranjestad, 9 230 m. Z. ten W. Ouessant. Oberon, 9 v. La Guaira n. Curagao. Ovula, 9 350 m. W. Cochin. Orestes, pass. 9 Grenada. Overijsel, 10 280 m. Z.ZO. eil. Wake. Prins Fred. Hendrik, 9 v. Valencia n. Rotterdam Prins Fred. Willem, 9 v. Livorno n. Valencia. Prins Willem IV, pass. 9 Finisterre. Prins Willem II, 7 v. Rotterdam te New York. Pygmalion, 9 v. Grenada n. Amsterdam. Prins Alexander, pass. 9 Vlissingen n. Hamburg Prins Philiphs Willem, 9 180 m. W. Kp. St. Vin cent. Prins Willem V, 9 280 m. ZO. Kp. Race. Ruys, 9 v. Montevideo te Santos. Rondo, 10 v. Genua te Marseille verwacht. Reyniersz, 10 v. Makassar te Soerabaja. Rotti, 10 te Semarang. Salatiga, 9 v. Ilo Ilo n. Singapore. Salawati, pass. 9 Kp. St. Vincent. Salland, pass. nacht 9-10 Finiisterre n. St. Vim- cent. Saroena, 10 v. Singapore te Miri. Schie, 9 v. Hamburg te Amsterdam. Schiedijk, 8 v. Galveston n. Willemstad. Sibapak, pass. 9 Anderhalf graadskan. Stad Breda, pass. 9 Abaco eil n. Port Arthur. Straat Makassar, 8 te Osaka. Sliedrecht, 10 v. Newcastle n. Tyne. Stad Alkmaar, 10 v. Rotterdam n. Golf van Mexico. Stad Dordrecht, vertr. 11 v. Hueiva naar Rot terdam. Singkep, S v. Kopenhagen te Amsterdam. Saidja, 9 gesta-tion-neerd bij loods Palembang. Sarangan, 9 290 m. ZW. Ascension eil. Sarpedton, 9 300 m. N. Hispanolia. Scherpendrecht, 9 240 m. N. Kp. Orange. Siberoet, 9 v. Makassar n. Ogutua. Sig'li, 9 v. Tj. Priok n. Benlkulen. Sinabang, 9 v. Semarang n. Makassar. Stad Leiden, 9 500 m. W.ZW. Bermuda. Stanvac Benekat, nacht 9-10 v. Port Swetten- ham naar Penang. Stanvac Tal-a-ng Akar, 9 v. Singapore n. Saigon Straat Banka, 9 v. Penang n. Soerabaja. Stad Amsterdam, 9 170 m. Z.ZW. Sta vanger. Stad Vlaardingen, 9 80 m. ZW. Stavamger. Stentor, 9 450 m. NO. Paramaribo. Taria, pass. 9. Kiel. Tern ate, pass. 9 Sabang n. Belawan. Tero, 10 v. Mobile te Aarhus. Tara, verm. 11 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Themisto, 9 500 m. O.NO. Bermuda. Tiberius, 9 v. Bremen naar Antw. Tjibantjet, 10 v. Makassar te Balikpapan. Tjikampek, 9 v. Davao naar Hongkong. Tji'luwah, 9 v. Singapore n. Hongkong. Toniini, pass. 10 v. Djedldiah n. Suez. Tomori, 9 lio m. N. ten O. Finisterre. Trajanus, 7 van Houston. Utrecht, 10 te Bahrein. Veend-aan, nacht 9-10 te Halifax. Van Outboorn, -nacht 9-10 te Samaritida. Van Riebeeck, 10 v. Singapore te Tj. Priok. Van Riemsdijk, 9 v. Manokwari n. Sorong. Waterman, pass. 10 1 u. Kp. Bon n. Zeebrugge. Willem Ruys, pass. 9 20 u. Kp. Bo-n n. Port Said. Willemstad, 10 Aruba verwacht. Winsum, 10 v. Rotterdam n. Las Palmas. Waterland, 8 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Waingapoe, 9 v. Tenau n. Waingapoe. Weltevreden, 9 voor anker bij Belawan. Zuiderkruis, 9 630 m. NW. Walvisbaai. Zonnewijk, 9 360 m. W.ZW. Bermuda. Zijpenberg, 18 Port Said verwacht. KLEINE VAART Agiena, 7 te Lo-nden. Anna Henoy, pass. 8 Dover. A returns, 10 te Algiers. Annie, 9 van Ham-burg te Londen. Amstelstroom, 8 te Bristol. Be-ltic, 8 te Londen. Bianca, 7 v. Port au Prince n. New Orleans. Bonaire, 7 te Liverpool. Breezand, 7 te Avonmouth. Barends-z, 9 v. Hartlepool n. Quimper. Berndna, 9 v. Maimö te Kopenhagen. Birmingham, 10 v. Dover te Velzen. Blue Boy, 7 v. Boston te Oslo. Brand-aris, pass. 10 Vlissingen. Carpo, 9 v. Waterford ,n. Swansea. Coeta, 7 te Londen. Continental, 9 v. Berwioh n. Leith. Cornelia b II, 9 v. Montrose te Genua. Catharina, 10 v. Aberdeen te Grangemouth. Da Capo, 10 v. Belfast te Schiedam verw. Deo Duce, 9 v. Gotheniburgh n. Rouaan. Dritura, pass. 9 Vlissingen. Diana, 7 v. Avonmouth n. Swansea. Dinlkel, 7 te Exeter. Eban, 8 te Londen. Escaut, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Express, 3 v. Rotterdam te Le Havre. Gaasterland, 2 v. Rotterdam te Kingslynn. Hag-no. pass. 10 Lizard Head. Haskerland, 9 v. Rotterd'am te Grangemouth. Hast I, 9 v. Silloth n. Glasgow. Hast III, 9 v. Middlesiboro n. Goole. Hast V, 8 v. Guernsey te Londen. Herinnering, 7 van Aden. Heron, pass. 9 Vlissingen. Houtman, 9 v. Ards te Garston. Hinde, 7 v. Cardiff naar Rouaan. Ida Jacoba, 9 v. Casablanca te Liverpool. I-nspe, pass. 9 Vlissingen. Jocst, 8 te Barcelona v. Sete. JO'rina, 8 te Londen. Kortenaer, 9 v. Roscoff te Portsmouth. Lyra, 7 te Londen. Margaretha, pass. 10 Vlissingen. Ma-me, pass. 10 Brunsbüttel. Martini, pass. 7 Gibraltar. Muphrid, 9 v. Le Havre te Uddevalla. Merak, pass. 10 Vlissingen. Maartje, 9 te Oslo. Nieuwland, 9 v. Leith n. Grangemouth. Noorderhaven, 9 v. Belfast te Cardiff. Norma, 9 v. Vlaardingen te Kalundborg. Nottingham, 9 v. Harlingen te Goole. Nijenburg'h, 9 v. Rotterdam te Middlesboro. Nimrod, pass. 10 Vlissingen. Nautilus, 7 te Portsmouth. Oleum, 7 v. Southampton p. Middlesboro. Pavo, 7 v. Londen naar Nantes. Pon.to, 9 v. Alicante n. Barcelona. Po-nza, 7 v. Bayonne n. Lo-nden. Pieter Hubert, 10 v. Syracuse te Londen verw. Peter, 9 v. Dundalk n. Cardiff. Pollux, 7 te Swansea. Rema, 9 v. Roscoff te Portsmouth. Rubicon, 7 te Londen. Rose Marie, pass. 10 Brunsbüttel. Surte, 8 te Londen. Servus, 9 v. Graville naar Poole. Silvaplana, 10 te Malmo. Taurus, 9 v. Londen te Den Helder. Tom van der Heide, 8 v. Rouaan te Casablanca Trompenburgh, 9 te Kingslynm. Tubo, 7 v. Antwerpen te Londen. Tuko, 7 te Bristol. Venus. 9 v. Middlesboro n. Newcastle. Virgo, 9 v. Roscoff te Portsmouth. Van Brakel, 9 v. Landskroma te Norrkoping. Venue, 7 te Middlesboro. Vlieland, 9 v. Parijs n-aar Rotterdam. Valbel'la, 7 te Barry. Wilpo, 7 Ceute gepass. n. Avonmouth. Westlaan, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Westropa, 9 v. Randers n. Naptes. Wim, 9 v. Goole -n-aar La Rochelle. IJstroom, 7 te Newport. Zeevaart, 7 te Bristol. SLEEP VAART Loire, met Novioma-gum n. Koewait 9 Ouessant gepass. Atlantis, 9 80 m. Z. ten W. Ouessant. Tonny en Sjeffie hebben een zusje gekregen. Zij heet LEANARDA W. DE WOLFF- EGGERMONT J. DE WOLFF IJmuiden-O., 10 Maart 1953. Beukenstraat 8. Tij del. Antonius Ziekenhuis. In plaats van kaarten Ondertrouwd: COBY v. DUYVENBODE en WIM POSTMA IJmuiden-Oost, Maart 1953. De Huwelijksvoltrekking zal plaats vinden Dinsdag 24 Maart a.s. om 2.30 uur ten Raadhuize Velsen. Kerke lijke inzegening om 3.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk, Kanaalstraat IJmuiden. IJmuiden-O., Zeeweg 284. Alkmaar, Stationsweg 11. Mede namens de Ouders geven ARIE PAULUS OUWERKERK en GRETA CATHARINA BUS U kennis van hun voorgeno men Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vin den op Dinsdag 24 Maart a.s., ten raadhuize te Velsen, om streeks 16 uur. 10 Maart 1953. Velsen, Thorbeckelaan 29. IJmuiden, Trompstr. 187-189. Toekomstig adres: Casembrootstr. 38-40 IJm.-O. WERKSTER gevraagd voor Donderdag of Vrijdagochtend Mevr. v. Goor, Kanaaldijk 232, IJmuiden. Gevraagd net DAGMEISJE bij Mevr. Nol, Hoofdstraat 172, Santpoort. NET KOSTHUIS agb. voor twee vrienden of twee broers weekend afwezig. Brieven L 1132. Ruilen; vrij BOVENHUIS m. plat, huur f 4.90, voor bene denhuis, omtrek Sluis. Fro- gerstraat 18 rood, IJmuiden. WONINGRUIL. Kamer-keu ken, 3 slaapkam. met over loop, buur f 3.80. Ruilen voor groter huis. Zandersstraat 2, IJmuiden-O. WONINGRUIL Aangeb. zon- nige flat Den Haag t/o Zui derpark, 4 kam. badk. keu ken, enz. f 34.50 p. m. Gevr. huis, gem. Velsen, onversch. waar. Brieven L 1133. Zat. 14 Mrt., 7.30 uur - „Amsterd. Toneelgez." Shakespeare's Koning Lear" m.m.v. Albert van Dalsum, Robert de Vries, Paul Huf, Johan Schmitz en Louis van Gasteren, Caro van Eyck, Carla de Raet. Prijzen 1.tot 4.'alles inbegr.) Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Donderdag 103 uur. Tel. na 12 u. „NIEUWE KOERS", Jongerenorg. van de P. v. d, A„ belegt een met cabaret, een inleiding met discussie en een jongerenforum op Zaterdag 14 Maart a-s. om 8 u. in de voorm. Centrale Keuken aan de Abeelenstraat. Entrée 25 cent. van werkstukken tijdens de cursus vervaardigd. DONDERDAG 12 MAART, 3, 5, 8, 10 uur n.m. Cultureel Gebouw (Einde Lange Nieuwstraat) AANVANG NIEUWE CURSUS IIALF MAART Opleiding: Costumicre - Coupeuse - Lerares BEKENDMAKING De Directeur van het Bedrijf Openbare Werken te Velsen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een gewijzigde regeling is ingevoerd voor de werkzaamheden van de super- visoren. Als gevolg daarvan zal men als regel dan door de superviseren worden ontvangen, nadat men schriftelijk is opgeroepen. Een circulaire, behelzende de volledige regeling, is bij zijn Dienst te verkrijgen en wordt op verzoek toegezonden. De Directeur van Openbare Werken te Velsen, Ir. D. N. DAMMERS Tegen half Mei WOON RUIMTE aangeb. voor dame b. b. h. h. Brieven L 1131. Wederom ontvangen PLAS TIC HAARKRULLERS" 10 ct. p. st. „Elizabeth", Wijk a. Zeeërweg 164 t/o Watertoren E. N. S. A. I. D., Modevak school. Tentoonst. v. werk stukken tijd. cursus vervaar digd. Dond. 12 Mrt. 35 en 810 uur n.m. Cultureel Ge bouw, einde L. Nieuwstraat. Aanv. nieuwe cursus half Maart. Opl. costum., coup., Lerares. KLEURENFOTO'S van Hol lywood met garantie dat de kleur niet verbleekt. Foto Hollywood IJm. Te koop pr. moderne RADIO 3 banden f 120. Hagelinger- weg 139, Santpoort. Te koop: compleet RADIO TOESTEL m. pick up aansl. Na 6 uur. De Jong, Da Costa- laan 36, Driehuis-Westerveld Te koop: D. K. W. 98 c.c. te gen bill, prijs. Kanaalstraat 21 r., IJmuiden. Te koop keurige RACEFIETS f .85. Visser, Hoofdstraat 184, Santpoort. Te koop: 1 BIJENKAST met toebehoren en korf. 1 kope ren glazenspuit. Hoofdstr. 180 Santpoort. Te koop aangeb. PUCH 250 c.c. bouwjaar 1951, vaste pr. f 900. Lange Nieuwstr. 789.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8