Zes redders van de kregen de bronzen médaille Veertienduizend mijl in precies honderd dagen Heime Langbroek sloeg toe in spannende strijd Floor Varkevisser nam afscheid Reddingboot werd met radar naar s.s. „Carthage" geloodst Franse eretekenen volgen binnenkort Om de DCIJ-clubtitel Castricum 9 Leerling van Da Costa- school de beste in reciteerwedstrijd Na 49 jaren bij Van Gelder met pensioen De „Noord Holland" terug Technische politiemannen DGS en PSV wonnen volleyballwedstrijden Grote vraag naar Kamptechniek Roozenburg won van Dukel en Laros van Suyk Leerzame avond voor Aquarianen Scheepvaart Amsterdams bezoek aan Duinenbosch De groenteveiling van Woensdag 1X/TET EEN IN HET VERKLEINDE STUURRAD van de „Neeltje Jacoba" gevatte barometer, zeven médailles, een diploma voör lang durige dienst en een stoel met groene bekleding zijn „redders op zee en aan de wal" gistermiddag de trap naar de bovenzaal van hotel Augusta opgestapt om deze voorwerpen uit te reiken aan de leden van de beman ning van de reddingboot. Zes médailles waren voor evenveel mannen ter herinnering aan de tochten van 31 Januari tot 3 Februari, in welke periode hulp werd verleend aan het Franse stoomschip CARTHAGE, dat thans bij Scheveningen omhoog zit. De wel zeer waardevolle „rest" was be stemd voor de motordrijver Fl. Varkevisser, die de dienst van de Kon. N.Z.H.R.M. om gezondheidsredenen moest verlaten. Het zal evenwel niet lang duren of de kameraden van Floor zullen nogmaals met hun zessen samenkomen om te worden toegesproken. De pogingen van deze zes wakkere mannen bij de CARTHAGE zijn aan de Franse redding maatschappij niet onopgemerkt voorbij gegaan en deswege zal ook zij, via de Franse ambassade, médailles aan hen uitreiken. Bovendien is aan het station IJmuiden een diploma toegedacht. Temidden van de leden van de commis sie van plaatselijk bestuur ir. P. van Delden opende als voorzitter de bijeen komst heeft de voorzitter van het hoofd bestuur jhr. C. J. F. Quarles van Ufford de bemanning van de Neeltje Jacoba toe gesproken door te beginnen met de aange legenheid van thans, die zijn oorzaak vond in hetgeen zich op zee heeft afgespeeld in de dagen van 31 Januari tot 3 Februari. De gebeurtenissen voor de kust lagen bij allen nog goed in het geheugen maar toch meende jhr. Quarles van Ufford er goed aan te doen nog even de gedachte hierbij te bepalen. En terecht. Door de grote ramp in het Zuidwesten van Nederland is veel werk van de reddingboten vervaagd. Zwaarste tocht De scheepjes van de Kon. N. Z. H. R. M. hebben kunnen tonen wat ze waard zijn want het zal niet vaak zijn voorgekomen dat vijf reddingboten in een nacht tegelijk op zee in actie waren: de Neeltje, Prins Hendrik, Joan Hodshon, Brandaris en In- sulinde. De tochten waren lang, zeer vermoeiend en behoorden tot de zwaarste die de sche pen ooit hebben gemaakt. De Prins Hen drik draaide achttien uur achter elkaar in de buurt van Texel, de Insulinde ging met de masten plat tegen de golven en de Neeltje Jacobawas de eerste redding boot die met behulp van radar naar haar doel werd gedirigeerd. Het begon voor de bemanning van de Neeltje in de ochtend van Zondag 1 Febru ari. Ér heerste toen immers een nood toestand in de haven en schipper Van der Meulen moest er al gauw met zijn mannen op af om mensen van enige kolenlichters te halen. Ook bij de Poolse trawler, die tegen de kade van de Cementfabriek om hoog zat, werd geassisteerd. Men kon de van de lichters overgenomen personen pas na veel moeite aan de wal brengen. Wan neer er onverwachts een oproep was ge komen om naar zee te gaan had hij hen niet kunnen meenemen. Met radarhulp Zondagmiddag kwam het Frans Tunesi sche stoomschip Carthage in moeilijk heden en de Neeltje was al gauw op de uitstoom. Het was niet gemakkelijk om bij de zware zee het schip te vinden maar toen men langszij kwam bleek reddingboot hulp niet noodzakelijk. Men wenste een sleepboot maar die was met geen mogelijk heid te krijgen. De slepers konden de ha ven niet verlaten. Zonder aarzeling waren die vijf mannen van de Neeltje er echter op uit getrokken om te redden. En nu wenste de Carthage geen hulp.... Er bleef niets anders over dan terug te keren en men was de pieren tot op veertig mijl genaderd toen de marconist van de Frans man opnieuw begon. Nu was de redding boot werkelijk nodig. Schipper Van der Meulen wendde het roer maar er was geen zoeken aan in de duisternis van zee en lucht. Toen sptong de heer J. Schimmel van het radar-proefstation „Wave Guide" te Noordwijk in en hij besloot te gaan helpen om het opsporingswerk te vergemakkelij ken. Het radar-station peilde de Carthage en de Neeltje en gaf daarna via de kust wacht te IJmuiden de koers aan die de schipper moest varen. Dit vormde een uni cum in het Nederlandse reddingswezen en derhalve hoopte jhr. Quarles van Ufford dat men onverhoopt weer de hulp van Noordwijk zou mogen inroepen. De reddingboot bereikte het schip, on danks de Noordwijkse assistentie, pas toen er niets meer te redden viel: de Carthagé zat hoog op het strand. De twee Glennifers mochten de Neeltje weer naar de vissers haven brengen. „Het was misschien een tikje sneu voor de bemanning" aldus spre ker, „maar het is een bewijs dat de mannen van de Kon. N.Z.H.R.M. er met de redding boten op af gaan". Zes médailles Behalve het werk op de kust heeft de recldingmaatschappij ook daadwerkelijke steun verleend in het rampgebied. Twee motorstrandreddingboten en dc Dorus Rij kers, die als reserveschip in Harlingen is gestationeerd, werden naar Zeeland ge dirigeerd. Van alle acties van de schepen werd door het bestuur een rapport opgesteld en over handigd aan de ere-voorzitter van de Kon. N. Z. H. R. M., Prins Bernhard. In het antwoord sprak de Prins zijn waardering uit voor allen, die in de critieke periode hun plicht hadden gedaan. Als dank en grote waardering voor de pogingen om mensen te redden besloot het bestuur daarna aan alle leden van de vijf reddingboten, die in actie zijn ge weest, de grote bronzen médaille van de Maatschappij uit te reiken. Hiermee zij aangetoond hoe het bestuur met de be manning van elk schip meeleeft. Jhr. Quarles van Ufford speldde de onderschei ding vervolgens op de colberts van schip per J. van der Meulen, stuurman C. Ko per, D. de Koning, J. Varkevisser Jr. en Wiebe van der Meulen Jr. Voor de zoon van motordrijver Fl. Var kevisser was dit de eerste médaille na de eerste daadwerkelijke reddingstocht. De zoon van schipper Van der Meulen draagt er nu al twee op de borst. Afscheid van Floor Wederom was het woord aan jhr. Quarles van Ufford toen men afscheid ging nemen van de motordrijver Fl. Varkevisser, die op doktersadvies na tweeëntwintig jaar trouwe dienst de Neeltje Jacoba en daar mee de reddingmaatschappij moest ver laten. „Het was in October 1929 dat Var kevisser er bij kwam en sindsdien heeft hij het wel en wee van het IJmuidense station meegemaakt. Hij heeft zijn beste krachten gegeven en we zeggen hem als hoofdbestuur hartelijk dank", zei jhr. Quarles van Ufford, die hoopte dat de heer Varkevisser binnenkort enige ver lichting van de kwaal, zware rheumatiek, zou mogen krijgen. Namens het bestuur werd de heer Varkevisser wegens lang durige diénst de bronzen médaille over handigd. De directeur van de Kon. N. Z. H. R. M. voegde daar het diploma bij. Namens de commissie werd hem een roökstoel aan geboden. De heer F. Varkevisser heeft in zijn diensttijd achttien reddingtochten mee gemaakt en daarbij 129 mensen het leven gered. Als zwaarste reddingen memoreerde de voorzitter het Duitse lazaretschip in 1910, de Lotte Skou, de Sandbergen en de Metamorphosis. Op 30 April 1951 werd de scheidende motordrijver onderscheiden met de médaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Schipper J. van der Meulen was de laat ste spreker om uit aller naam voor de hartelijke woorden en médailles te bedan ken. Met het oog op de laatste reddings tocht bracht hij in het bijzonder dank aan de heer I. Kuyper en mr. J. R. van Eerde, die aan het werk met de Carthage alle steun hadden gegeven op de kustwacht toren. Tot de heer F. Varkevisser zei hij ondermeer: „Floor, hartelijk bedankt voor alles wat je hebt gedaan. Je was een goed zeeman, nogmaals dank". Deze overheersende heuglijke redders bijeenkomst werd voortgezet in een ge zellige sfeer, die de nodige en voortreffe lijke teamgeest kenmerkt. Ter gelegenheid van de Boekenweek heeft „De Beverwijkse Boekhandel" voor leerlingen van alle lagere scholen uit Be verwijk en Velsen-Noord een reciteer- avond gehouden, waarop van elke school vier leerlingen mochten deelnemen. In deze wedstrijd heeft de jury als de beste aangewezen James van Hoof, leerling van de Da Costa-school, die een waardevolle boekenbon als prijs kreeg. De animo, ijver, toewijding, onbevangen heid en belangstelling, die bij de deelne mers in de bovenzaal van veilinggebouw 't Centrum aan de dag is getreden, heeft het voornemen gestalte gegeven alle deel nemende kinderen ook de niet-prijswin- naars een certificaat uit te reiken, waarop is vermeld, dat zij aan deze Boekenweek- reciteerwedstrijd hebben deelgenomen. De jury, die dit voornemen toejuicht, stelt er prijs op deze certificaten te teke nen. Bij de papierfabriek Van Gelder Zonen NIV. heeft Woensdagmiddag weer een van de oude getrouwen, de heer D. C. Smit, „indikker" in de houtstoffabriek, dit be drijf verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na niet min der dan 49 jaren werken. Wegens ziekte van de scheidende was het afscheid een maand uitgesteld, maar de belangstelling van collega's en leiding gevende personen was er niet minder om. De chef van de houtstoffabriek, de heer P. N. Höweler, roemde de toewijding en trouw van de scheidende arbeider, die meer dan twintig jaar in de H.F. werkte. Daarvoor heeft de heer Smit verschillende functies bij de papierfabricage gehad, waar hem destijds een ernstig ongeluk trof, zodat hij een van de ogen verloor. De chef dankte terecht voor de vele verdiensten van de scheidende aan het bedrijf. Collega F. Fortuin gaf namens, het per soneel uitdrukking aan de gevoelens van kameraadschap en behulpzaamheid, die de prettige onderlinge verstandhouding heb ben bevorderd. Hij bood de heer Smit een mooie wan delstok aan. Van de voorlieden was de heer J. Snel de tolk bij dit afscheid. Hij gaf sigaren. Namens de bedrijfleiding van de papier fabriek toonde de bedrijfschef, de heer W. J. Willems zijn belangstelling. Woensdagmiddag heeft, de motordrijver van de Reddingsboot Neeltje Jacoba de'heer Varkevisser, afscheid genomen van de N.Z.H.R.MFoto: De heer Van der Meulen (links), schipper van de Neeltje Jacoba, overhandigt namens de bemanning een Darometer, terwijl de heer Quarles van Ufjort klaar staat om het diploma uit te reiken. Voor onxo kwartaal-abonnés bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten. 2e. Giro-biljet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven 3e. Geen kosten voor overschrijving Indien U hiervan gebruik wilt maken, verzoeken wij U een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. Bij de in Haarlem .gehouden examens van de Politie Technische Dienst zijn van het Velsense politiecorps met een getuig schrift teruggekeerd de heren inspecteur A. J. Wijnstroom en de agenten T. H. Dijk stra en J. Timmermans. De voortzetting van de volleybalcompe titie in de afdeling Beverwijk heeft Woensdagavond in de Da Costaschool over winningen opgeleverd voor de IJmuider herenteams van D.G.S. en P.S.V., die res pectievelijk speelden tegen Plaatwellerij 2 en V.C.K. 2. De eerste wedstrijd kreeg een spannend karakter daar D.G.S. en Plaatwellerij aar dig tegen elkaar waren opgewassen. Aan vankelijk kon door minder scherpe reactie bij het serveren en wat nonchalante balbe handeling van D.G.S. de tegenpartij iets uitlopen. Gaandeweg werd het samenspel van D.G.S. evenwel beter maar er gingen zekere doelpunten verloren wegens indivi dualistisch spel voor het net. Ook in de tweede set reageerde D.G.S. niet voldoen de op de serveerballen en daardoor kon Plaatwellerij van enige kansen profiteren. Daarna toonde D.G.S. zich bij het serveren heer en meester. De derde set werd een succes, doordat Plaatwellerij zich liet imponeren door het veel betere D.G.S.-samenspel. De uitslag werd 30 voor D.G.S. met 1513, 156 en 154. P.S.V. en V.C.K. speelden, wegens niet volledig opkomen van de V.C.K.-reserves en een dus met 40 reglementair gewon nen strijd voor de politiemannen, vriend schappelijk. Ook hier ontbrak de spanning niet door het wisselend succes. Soms wer den goede staaltjes van samenspel te zien gegeven in beide teams, die de punten broederlijk deelden. De uitslag was 22 met 159; 1215; 15—13; 9—15. De V.J.C., aangemoedigd door het suc ces dat bereikt werd met de deze winter gehouden cursus handenarbeid, stelde on langs de inschrijving open voor een cursus over kamptechniek. Het aantal gegadigden hiervoor bedraagt nu reeds 40 en de kans om mee te doen is er nog steeds, zowel voor leden van de aangesloten vereni gingen, als voor belangstellenden van buitenaf. De cursus wordt geleid door de heer J. Stoovelaar uit Amsterdam, hoofdconsu lent van de Nederlandse Kampeerraad en omvat vier lesavonden. De cursisten kun nen na het beëindigen van de cursus een getuigschrift verwerven. De V.J.C. richt zich in deze cursus op de vragen, die van deelnemerszijde zijn binnengekomen en het blijkt, dat grote in teresse bestaat zowel voor kamperen als bivakkeren, voor koken en al wat bij het tentleven behoort. Er zijn echter ook vra gen gedaan en dit zijn zeker niet de minst waardevolle die men gevoegelijk onder de problemen kan rangschikken. Zowe] jongere als oudere jeugdleiders zullen deze cursus volgen en ongetwijfeld zullen zij verrijkt van inzicht dit jaar met; de jeugd op stap gaan. In de strijd van de hoofdklasse om de clubtitel van DCIJ is deze week een mager programma gespeeld. In het spannende tournooi van gelijkwaardigen kunnen de twee uitslagen in. de kopgroep evenwel van beslissende invloed zijn. De jeugdkampioen van het vorige jaar, Heime Langbroek, die voor het eerst in de hoofdklasse uitkomt, heeft door een knappe overwinning op secretaris L. C. Vooys de leiding genomen, in deze titanenstrijd. Zijn concurrent J. v. Straten bracht het tegen A. K. W. Beukema niet verder dan remise. Dit puntje is voor v. Straten kostbaar omdat Heime nu een punt. is voorgekomen en nog slechts een partij moet spelen met Tommy Postma. Weet Heime zijn laatste partij te winnen dan is de kans groot, dat Dukel's neefje de erepalm van DCIJ zal wegdragen. De stand aan de kop luidt: gesp. gew. gel. verl. pt. 1. Heime. Langbroek 13 8 3 2 19 2. J. van Straten 13 6 6 1' 18 3. T. Postma 11 6 5 0 17 4. G. Postma 11 6 4 1 16 5. A. K. W. Beukema 12 5 5 1 16 6. H. Swier 11 3 7 •1 13 Met deze klasse van 15 deelnemers is na 14 partijen de strijd ten einde. De eerst- aankomende is clubkampioen en promoveert naar de „grote vijf". De vijf eerst aankomen den vormen de staart van het le tiental. Nu moet v. Straten nog zijn laatste partij spelen met G. Postma. George ontmoet verder nog Kaan. Kietsier en v. Straten. Verder was in de hoofdklasse nog een verrassende overwinning van H. Nieuwen- huizen op Jaap Smit te noteren. In hevige tijdnood kon Smit de juiste zet in een moei lijke positie niet vinden en Nieuwenhuizen boekte zijn eerste overwinning van dit sei zoen. Hij heeft de laatste plaats met 12 ge speelde wedstrijden en 5 punten evenwel nog niet verlaten. Verbitterd was de strijd om de puntjes tussen K. de Jong en Koetsier. Tot twee keer toe kon laatstgenoemde winst in het eind spel grijpen. Hij faalde beide keren, zodat de partij met een puntenverdeling eindigde. Wim Wort en D. Ott speelden eveneens remise. De volgende spelers lopen de kans dat zij de hoofdklasse moeten verlaten: Vooys en Ott 12 gesp. 11 pnt.; Koetsier 12 gesp. 9 pnt.; De Jong, C. Kaan en J. Smit 10 gesp. 7 pnt.; Visser 10 gesp. 6 pnt.; H. Nieuwenhuizen 12 gesp. 5 pnt. De kampioensplannen van Kok Sr. zijn deze week door Jan Waal ge4warsboomd. Met 10 partijen was Kok nog ongeslagen en met 16 pnt. de enige speelr die leider .Telle Post (15 gesp. 24 pnt.l kan passeren. Maar het was Jan Waal die Kok. Sr. in een prach tige klassieke partij geen schijn van kans gaf en overtuigend won. Voorlopig bezet Jan Waal met 19 punten de tweede plaats. Een wereldkampioen waardig In de selectiegroep haalde Piet Roozen burg in zijn ontmoeting met B. Dukel een oude variant in de 3429 opening van stal, waarmee Dukel gretig instemde. Een inte ressant en boeiend openingsspel ontstond. Vele slagdreigementen en combinaties vlocht de wereldkampioen op geniale wijze in de stand en toen de 16 om 16 stelling was bereikt, forceerde Roozenburg een ruil van 5 tegen 5. De grootmeester had diep door gerekend want, ondanks het feit dat Dukel elf stukken had, stond deze ineens verloren. Een verbluffende winst die Roozenburg tot een klasse óp zich zelf bestempeld. De uitslag van de partij LarosSuyk was ook een verrassing. In hevige tijdnood wist Suyk het hoofd koel te houden en door te breken naar de •damlijn. In een lang gerekt overmachts eindspel won Suyk tenslotte. De stand in de selectiegroep luidt: gesp. gew. gel. verl. p.t 1. P. Roozenburg 2. B. Dukel 3. C. Suyk 4. H. Laros 5. A. Ligthart 2 2 0 0 4 3 1113 2 10 12 2 0 111 10 0 10 De volgende week wordt de wedstrijd voortgezet. Tot het oude nest terug gekeerd Voorzitter K. de Jong verwelkomde de oude DCïJ'er Éiet Visser die na een afwe zigheid van 20 jaar 'weer in het DCIJ-nest teruggekeerd. De vroegere secretaris is met het ere-lid J. Kramer en D. Ott oprichter van de thans zo populaire damclub, die vol gend jaar haar 30-jarig bestaan hoopt te vieren. De Castricumse Aquarium-Terrarium Ver eniging Roodvinzalm, organiseerde Woensdag in hötel De Rustende Jager een lezing met lichtbeelden. Sinds enige tijd heeft de ver eniging zich een projectie-apparaat aange schaft, dat deze avond uitstekende diensten heeft bewezen. Zo konden plaatjes vertoond worden van Labyrintvissen en aanverwante families. Door middel van de plaatjes kregen de leden tevens een beeld van de wijze waarop zij hun aquarium het beste kunnen inrichten. De plaatjes waren door de N. B. A. T. te Den Haag, waarbij Roodvinzalm is aangesloten, beschikbaar gesteld, evenals de schriftelijke toelichting, waaruit de bestuurs leden bij toerbeurt voorlazen. Gistermiddag werd de ..Noord-Holland" afgemeerd, bij de steiger aan de Noordzijde van de Kleine sluis, na welgeteld honderd dagen lange deining. Het is toen al gauw in de lo- giezen een drukte van be lang geworden. En niet in het minst in de kombuis, waar een van de matrozen een brokje gezinsuitbrei ding op de sleper aan den volke toonde: een van de vier jonge honden waar mee de scheepshond nabij Suez een van de beman ningsleden in zijn kooi ver blijdde Nu is men wel wat mans op een sleper als deze van Wijsmuller, maar dat de be manning zo sterk zou zijn in het bedenken van hon dennamen wilde er aan vankelijk bij de familie leden niet in. Mogen we hen even voorstellen. ze heten Hurricane, Ty phoon, Cycloon en Stormpie. Ze waren aller liefst en ze hebben alle vier al een hok of mand aan de wal gevonden. Tijdens de laatste weken van de reis hebben ze met mams achter de pijp gebivak keerd, maar ongetwijfeld zullen die kleintjes zich op een kussen bij de haard meer op hun gemak voelen. Of zou hier ook het zee- mansbloed een woordje meespreken „De hele reis is maar wat voorspoedig verlopen", vertelde de kapitein Maar ten de Koe ons. Op 1 De cember vertrok men met drie 52 meter lange bak ken van een Nederlandse aannemingsorganisatie op sleeptouw. De bakken wer den naar Aden gesleept, waar een nieuwe olieraf finaderij-met-haven in aanbouw is. Vandaar ging de Noord-Holland een deurtje verder om het Noorse vrachtschip Toledo, om en nabij de vierduizend ton, van de rede van Bom bay weg te slepen en naar Hamburg te brengen. De tros, de rekker en de waaier en bovenal Wijs- muller's vlaggeschip heb ben zich met de beman ning weer uitstekend ge houden. De mannen zijn in die drie-en-een-halve maand, waarin veertien duizend mijl werden afge legd, niet aan land geweest. Of het moet, in Cairo ka pitein De Koe zijn geweest, maar dat was noodzaak. Elke gezagvoerder heeft daar wel iets aan de wal te regelen. Wat de volgende reis van de „Noord-Holland" gaat worden staat nog niet hele maal vast, maar er wordt gesproken over Rangoon. Éérst gaan ze echter naar Amsterdam om te repa reren. Over een maand begint dan het nieuwe klusje, even naar Birma. Abbedijk, 11 van Antwerpen. Abbe-kerk, 11 Genua verwacht. Agamemnon-, nacht 11-12 v. Pto Plata te Phila delphia verwacht. Alamak, 10 v. Calcutta n. Rotterdam. Albireo, 11 v. Bahia te VictoTia. Aldegonda, 10 v. Pladju n. Bangkok. Ampenan, 11 te Singapore. Amstelkroon, 10 v. Southampton n. Port Said. Aldabi, 11 v. Victoria te Bahia. Alt air, 10 v. Pa.ranaigua n. Santos. Aluidira, 10 v. Rotterdam naar Perz. Golf. Arendskeik, pass. 11 Guardafui n. Aden. Aagtedij.k, 10 v. Bahia. Alp-herat, 11 te Antwerpen. Aludira, 11 te Amsterdam. Awd'i.j'k, 10 te Mobile. Appinigedij'k, pas-s. 10 Scilly's. AailS'um, 10 v. Bremen naar Hamburg. Aardijk, 10 3.10 m. NW. Fiores. Aldiiinid'a, 10 185 m. O. Saigon. A'lwaiki, 10 440 m. N.NW. Fort Aleza. Am or, 10 160 m. ZW. Ouessant. Abbekerk, pass. 10 Majorca n. Genua. Almker'k, 10 145 m. W.NW. Kreta. Amstellanfd, '10 450 m. N. St. Pauls Rock. Arnedijk, 10 dwaas Wight. Arm ilia, 8 te Si mg a pore. Ariadbe, 14 v. N. York te Oruidiad Trujil-lo verw. Bemnekom, 10 v. Be Havre r. Antwerpen. Blijidemd'ijk, Dl v. Boston te St. John. Bonaire, 10 380 m. ZW. Lands Enid. Bali, pass. 10 ten Z. Oostp. Kreat n. Genua. Barendrecht, 10 aan de grond op de Musirivier Bloem fontein, 10 2J>0 m. N. Kaap Verde. Bantam, 10 410 m. O. Ceylon n. Colombo. Boissevai'n. 10 260 m. W.ZW. Sabarng. Caltex The Hague, pass. 11 Gibraltar. Cistuil'a, 10 v. Miri ra. Singapore. Caltex Nederland, 11 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, 10 170 m. O. Kreta. Caimphuys. pass. 10 eil. Bengkalis. Castor, Dl te Kingston. D-anae, 10 v. Megara <n. Catania en A'dam. Diemeudijk, l'O 240 m. ZO. Fayal. Delfshaven, DO 160 m. O.NO. Rio Grande. Delft, 10 v. Chimbote n. Huacho. Esso Den Haag, 16 ca. 17 u. v. Aruba te Pernis ver wacht. Ed-am, 10 426 m. O. Kp. Race. Eemdijk. 10 200 m. O.ZO. Bemmd'a. Esso Den Haag. 10 370 m. W. Fiores. Eos, 10 155 m. O. ten N. Malta. Erdmna, 10 140 m. ZO. Kp. Padiaran. Fa.rmsum. pa-ss. 10 Azorèn naar Willemstad. Fairsea, 10 460 m. Z. ten W. Cocos eil. Felipes, 10 t.h.v. Kp. Selatan. Gaasterland, pass. 12 Ouessant. Gadila, pass. 11 ten Z. Socotra. Garoet, 11 v. Genua n. Marseille. Gouwe. 10 v. Port Talbot n. Las Palmas. Gordias, 10 160 m. Z. ten W. Ouessant. Hector, 10 v. Algiers n. Burriana. Heemskerk, 10 v. Kaapstad n. Teneriffe. Haulerwijk, 10 370 m. ZO. Kp. Race. Hersdl'ia, 10 ten anker Guanta. Hydra, Dl v. Pampata-r n. Carupano. Joh. v. Oldenbarnevelt. 11 280 m. O. Ceylon. Java. 10 v. Tj. Priok n. Singapore. Papai a (KRL), 10 170 m. W.ZW. Kp. St. Vincent Jagersfontein, Dl v. Antw. te Amsterdam. Kota I raten, 10 v. Aden n.. Be-la wan. Kaimaraa, 10 v. Makassar n. Pare Pare. Kalimantan, 10 v. Singapore n. Soeraibaja Karo-ssa. 10 v. Ambon n. Barada. Kasimbar, 12 v. Singapore te Penarag verw. Karsi'k, Dl te Todi Tok verwacht. Lekhaven, pass. 11 Gibraltar m. Marseille. Leuvekerk, 11 v. Genua n. Port Said. Loosdreoht, 10 te Karachi. Lutterkerk, 11 v. Khorramshar n. Bahrein. Laagkerk, pass. 10 Perim n. Port Said. Langkoeas. pass. 10 Guardafui n. Colombo. La wak, 10 v. Xlo Ho n. Tarakam. Leersum, pass. 10 Key West n. Houston. Lemster'kerk. 10 v. Rastainiuira n. Mena al Ahmad. Leopoldskerk, 10 v. Djibouti n. Barcelona. GLaertes, 8 v. Belawan te Port Swettenham. Laureoskerk, 10 v. Bremen via Antw. te R'dam Maashaven. 11 Burutu verwacht. Mariekerk, 10 v. Port Soedan n. Aden. Marisa, 10 v. Curagao n. Djibouti. Mataram, 10 te Marseille. Meerkerk, 10 v. Hongkong n. Singapore. Mtiirza, 10 v. Bahrein n. Gibraltar. Mulderkerk, 11 v. Rotterdam te Ca-lcutta. Macorna, 7 v. Cochin te Bombay. Maetsuycker, 8 v. Fremantle te Singapore. Marken, 9 v. Soerabaja te Lyttleton. Macuiba, 10 130 m. Z.ZO. Kp. Padiaran. Maaskerk, pass. 10 dwars v. Lissabon. Mariekerk, 10 v. Port Soedan n. Aden. Minjak, 10 v. Ambon >n. MCnado. Mi tra, 10 530 m. W. Madeira. Myonda, 10 v. Dublin te Avonmouth. Malea. 10 450 m. NO. Montevideo. M al-va nia, 10 340 m. W.ZW. Okinawa. Mapia, 10 300 m. W.NW. Port Said. Noo-rdam, 10 D100 m. O. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 10 Recife gepass. Nestor, 10 400 m. ZW. Lamdls Énd. Nigerstroom, 10 nog te Lagos. Notos, pass. 10 Str. Bóniifacio. Ondina, 10 v. Aalesund n. Sta vanger. Oranjestad, 10 te Southampton. Ovula, 10 rede Cochin. Ootmarsum, 10 v. Mobile n. Jacksonville. Orestes, 10 150 m. ZO. Mona eil. O'beron, 10 v. La Guaiira te Curagao. Oranjestad, 11 v. Southampton n. Antw. Prins Fred. Hendrik, pass. 11 Gibraltar. Phrontis, pass. 10 Miniicoy n. Peruang. Prins Willem IV, pass. 10 Ouessant. Pygmalion., pass. 10 Barbados. Prins Alexander, Dl v. Antwerpen te Hamburg Prins Philips Willem, pass. 10 ten Oosten van Madeira Plains Willem V. 10380 m. O. ten Z. Kp. Race. Prins Fred Hendrik, 10 Kp. Palos gepass. Prins Fred. Willem, 10 75 m. Z. Toulon. Polyd-orus. 8 v. Tjilatjap te Soerabaja. Ruys, 11 te Rio de Janeiro. Rijnkerk, 11 v. Calcutta te Rotterdam. Rotti.10 v. Semarang n. Tj. Priok. Reael, 10 v. Bali n. Lombok. Ridderkerk, 10 190 m. O. Aden. Radja, 10 340 m. O. Ceylon n. Djibouti. Rodias. 10 v. Trinidad n. Kingston. Sarpedion. 11 v. New York te Curagao. Sibajak, 10 230 m. NW. Anderhalfgra&dskan. Sommelsdij'k, 10 v. Lakecharles n. New Orleans Stad Bred'a, pass. 10 Key West. Sail and, pass. 10 ten Westen v. Oporto. Scherpendrecht, 10 420 m. N. ten O. Belem. Sinabamig. 12 v. Semarang te Makassar verw. Slotend ijk. 10 180 m. W.ZW. Ouesant. Stad Leiden, 10 280 m. W.ZW. Bermuda. Stad Vlaardingen, 10 30 m. W.ZW. Yttersoe. Stanvac Talang Akar, 12 v. Singapore te Sai gon verwacht. Siberoet, 11 v. Makassar te Ogotua verw. Stad Amsterdam, 10 60 m. W.ZW. Bergen. Salaitiga, pass. 10 No or dip. Borneo. Sa rangan. 10 430 m. W. ten N. St. Helena. Stentor. 10 700 m. NO. Paramaribo. Straat Malkassar, 9 v. Osaka te Kobe. T'iiba, pass. 10 Azoren. Theoristo, 10 1000 m, W.ZW. Fiores. Tiberius. 11 v. Bremen te Antwerpen. Tibia, 10 voor anker Sambu Patch. Tjibantjet.. 10 v. Balikpapan n. Kidjang. T.iiwangi, 1(J v. T.f'v J?xiok n- Semarang. Tiberius, passï'TffDenr Helder. Tasman, 7 v. Kobe te Hongkong. Teiresias, 10 260 m. W. ten N. Mimcoy. Tji'bodas, pass. 10 Oostkust Malakka. Tjiluwah. 10 190 m. ZO. Kp. Cabodda. Tjipondok. pass. 10 ten O. Hainan. Tonioi, pass. 10 Daedalus. Tosari. 6 te Singapore. Van Heutsiz, 8 v. Bei ra te Dar es Salaam. Veendam, 10 v. Halifax. Willem Ruys. 10 Ma'lta gepass. Willemstad. 01 v. Aruba n. Pto Limon. Winsum, 10 v. Rotterdam n. Las Palmas. Wieidreeht, 10 in Golf v. Oman. Wadngapoe. 10 v. Waiinap'oe n. Ba dasbaai Waiwerang, 10 v. Pare Pare n. Singapore. IJsel, 16 v. d. Mlddell. Zee te Rotterdam verw; Zonnewijk, 10 410 m. Z.ZW. Bei'muda. KLEINE VAART Albeigen, verm. 11 v. Londen n. Santander. Anna, 8 v. Dakar. Barendsz, 10 te Imminigham met schade. Birmingham, 11 v. Velzen te Harlingen. Betty, 9 v. Hamburg n. Waterford. Blue Boy, 10 v. Oslo naar Maassluis. B'ornrif, pass. 11 Holtenau. Beekbergen. 10 v. Bordeaux n. Requeoada. Cairpo. 10 v. Swansea naar Rotterdam. Deo Duce, pass. 11 Brunsbüttel. Duiveland, 10 v. d. Tyne n. Rotterdam. Dïligentia, 11 v. Fawley te Cardiff verw. Confiance, pass. 10 Viissingen. Cornelis Houtman. 11 v. Gothenburg te Stettin. Casablanca, 10 v. Li bourne te Port Lyautey. Claes Compaen, 9 v. Rotterdam te Kjoge. Depa, 11 v. Barry naar Honfleur. Denii, 11 v. Bristol te Swansea. De Ruyter. 10 v. Cardiff te Antwerpen. E.vertsen, 10 v. Liverpool n. Casablanca. F.mergo, 11 v. Stockholm te Pas kalavik verw. Elisenbungh, 10 v. Casablanca te Rouaan. Express-, 10 v. Rouaan. Fidiucia. 10 v. Maassluis n. Boston. Frisia, 11 v. Berre te Fedala verw. Gaasterland, 11 v. Kings!!nn n. RRotterdam Hagmo. 10 v. Rotterdam te Dublin. Haskerland, 11 v. Grangemouth n. Rotterdam Hast I. verm. 11 v. Glasgow n. New Ry. Houtman, 10 v. Garston te Ell eh me report. HarteJ, 11 v. Hamburg, n, Antwerpen. Harold. 10 bij Christiansand. Jda Pi eter, verm. 12 v. Kings!ynn ni Goole. Import,r 10 v. Lissabon n. Vigo. .Tosien. 10 v. 'Grangemouth te Honfleur. Kenitra, 9 v. Bordeaux n. Fedala. Leemans, 10 v. MiddHesboro n. Avonmouth. Leny, 10 v. Hull n. Grangemouth. Lies, v. Swansea te Bordeaux. Mies, 10 .v. Casablanca te Bordeaux. Maircel'la, 11 v. Ipswich n. Rotterdam. Marroe, pass. 11 Hoek v. Holland. Menkar, 10 v. Casablanca te Rouaan. Mercurdus, 11 v. Manchester te Rouaan. Monica, 11 v. Rotterdam te Southampton. Mup'hrid, 10 v. Udldevalla n. Rotterdam. Mypuc'k. verm. 10 v. Methil n. Landckron«. Nieuland, 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, 11 van. Goole n. de Tyne. Netta, 12 v. Rotterdam te Savo-na verwacht. Noord. 11 v. Shellhaven te Bdlldngham. Noorderhaven, 10 v. Cardiff n. Oostende. Oleum, 10 v. South amp ton te Middlesboro. Pa-lma. 10 v. Drogiheda n. Rotterdam. Poseidon., 9 v. Amsterdam te Esbjerg. Rijnhaven, 10 v. Algiers n. O ran. Robert, 10 te Imminigham met Barendsz' op sleeptouw. Sanhbre, 10 v. Amsterdam te Parijs. Si an, 10 v. Nakskov te Delfzijl. Sporota, 10 v.. St. Nazadre n. Bordeaux. Swallow, 10 v. Londen te Sables d'Olonne. Saba, 10 v. Aberdeen te St. Malo. Sil-vaplana. Dl v. Malimö te Kopenhagen. Silvretta, 10 te Torrevieja. Sirius. 10 v. Duinkerken te Londen. Suriname, 10 v. St. Servan n. Plymouth. Tom van der Heide. 10 v. Casablanca n. Nantes Twee Gebroeders. 10 v. Concai neau n. Casablanca Timor, 10 v. Cork naar Dublin. Urmajo. 10 v. Gravelines n. Antweipen. Volharding, 8 v. Bordeaux te Casablanca. Viking. 10 v. Guernsey m New Lynn. Walenlburgh, 9 v. Rotterdam te Bordeaux. Westlaan, 10 v. Hamburg n. Bremen. Westpolder. 11 v. Rotterdam te Oporto verw. Zwerve^ 11 v. Bristol «i. uaiuiif. SLEEPVAART Noordiholland. 10 v. Hamburg n. IJmuiden. Poolzee, 10 230 m. Z. Dakar. Volksdansen in de paviljoens Woensdag hebben 40 Amsterdamse meisjes die in de hoofdstad een opleiding krijgen voor gezinsverzorgster, een bezoek gebracht aan het Provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Castricum. Zij kwamen op uitnodiging van het overkoepelend orgaan van alle vereni gingen op Duinenbosch, de O.V.A. Dit orgaan streeft er naar tussen zijn leden (patiënten van de inrichting) en personen en groepen van buiten contacten te leggen, zulks als onderdeel van de moderne therapie. Uit de aard van de haar strakse wachtende taak van gezinsverzorgster, toonden de dames grote belangstelling voor de wijze waarop in de inrichting de psychische defecten worden opgevangen. Zij lieten het niet bij belang stelling en lieten in de verschillende pavil joens tal van volksdansen zien, al of niet samen met bewoners van de inrichting van wie ettelijken deze kunst uitmuntend onder de knie hebben. Voor de begeleiding droeg Wim Meijer uit Amsterdam op zijn accordeon zorg. De bezoeksters waren in de morgenuren gastvrij ontvangen, waarbij onder meer de eerste geneesheer-directeur dr. P. E. M. Teenstra aanwezig was. Voor de door hen aangevoerde groen kregen de Kennemer tuinders Woensdag i- Castricum de volgende prijzen: Spruiten A 4782, spruiten B 2945. spruitkoppen 19, witlof I 45—48 witlof II 32, uien 34—38. boe renkool 20j-23, peen (afwijkend) 57, groene kool 1516 cent.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 27