Nijverheidsschool winnaar van de DC IJ-wisselzuil Frankrijk-Nederlandse „profs" in het Patronaatsgebouw Auto Rijles Auto Rijschool Agenda voor Velsen Havenberichten „op IJmuider Courant Bedrijf Openbare Werken komt veel ruimte tekort Kotter IJM 249 na motorpech op Egmondse strand gedreven A. REIJM D' In verliezersronde waren jongens van de Insingerschool de beste dammers IJmuider Harmonie speelde voor zieken Old Clothes New Aanvraagformulier Santpoort Castricum 6 SCHOOLD AMTOURN OOI 1953 De heer F. J. Heyens 25 jaar landbouwkneeht THALIA Druk seizoen voor de boeg SPORTFILMS BIJ „ALCURA" Postma—Blom: remise Velserbeek 1 wordt voor f33.600 uitgebreid met semi permanent houten gebouw Meer dan vijfhonderd gulden voor „De Hoop" Een en twintig ton hoog en droog Vanmorgen door sleepboot „Nestor" vlot gesleept WOENSDAG 17 JUNI 195S MET HET INGAAN van de laatste en beslissende ronde tussen de Nijverheids school en de Creutzbergschool welke kwartetten in het door D.C.IJ. georgani seerde scholendamtcurnooi alle partijen hadden gewonnen kon men een speld horen vallen in de anders zo rumoerige speelzaal. Zet voor zet heerste er spanning. Het eerste succesje kwam voor de Creutzbergschool toen Wim Visser met een fraaie combinatie zijn school de leiding gaf. Later bleek voor de Creutzbergjongens dat dit de enige winstpartij was, want drie jongens van de Nijverheidsschool: Jan Brave- boer, P. Kok jr. en Willem Kramer wisten allen hun partij te winnen. Toen bord drie van de Creutzbergschool Leo Boon moest capituleren en de stand daarmee 2-2 werd, kwam de routine van het wedstrijdspel, en de controle over de klok een woordje meespreken. Aan de eerste twee borden van de Nijverheids school hadden Jan Braveboer en Piet Kok Jr in de D.C.IJ. junioren-afdeling hun les sen al lang gehad. Het was deze routine, die uiteindelijk de doorslag gaf, want in dien bord 2 van de Creutzbergschool beter zijn tijd had kunnen verdelen, dan had deze beslist gewonnen. Technisch was het spel van de zoon van het D.C.IJ.-erelid J. Kramer beter. Piet van Eerden werd het slachtoffer van een fraaie damcombinatie, hetgeen een stuk verlies gaf en Jan Braveboer bracht daarmee de stand op 6-2 voor de Nijver heidsschool. De uitslagen van de winnaarsronde luidden: Eerste ronde: NijverheidschoolKohn- stammschool 8-0, CreutzbergschoolR.K. Hartschool 8-0. Tweede ronde: R.K. HartschoolNijver heidsschool 0-8, CreutzbergschoolKohn- stammschool 8-0. Derde ronde: KohnstammschoolR.K. Hartschool 4-4, NijverheidsschoolCreutz bergschool 6-2. De eindstand van de winnaarsgroep was: Nijverheidsschool 3 3 0 0 6 22-2 Creutzbergschool ..3 2 0 1 4 18-6 R.K. Hartschool ..30101 4-20 Kohnstammschool .30101 4-20 Verliezersronde Ook in de verliezersronde ontbrak de laatste ronde niet aan spanning. De In singerschool en de jongens van meester Faber waren gelijk op de eerste plaats ge ëindigd. Een beslissingswedstrijd om de eerste prijs in de verliezersronde was nood zakelijk tussen de Moerberg- en Insinger- leerlingen. Uiteindelijk won de Insinger school met 5-3. De uitslagen waren als volgt: Eerste ronde: MoerbergschoolInsinger school 4-4, Clara SternschoolInvaller voor Adalbertschool 8-0. Tweede ronde: InsingerschoolInvaller voor Adalbertschool 8-0, Moerbergschool Clara Sternschool 5-3. Derde ronde: Invaller voor Adalbert schoolMoerbergschool 0-8, Clara Stern schoolInsingerschool 2-6. Door een schoolreisje kon de Adalbert school het tournooi niet uitspelen. Vier leerlingen van de R.K. Hartschool hadden zich bereid verklaard als invallers te fun geren. De eindstand van de verliezersronde luidde: Insingerschool 3 2 1 0 5 18-6 Moerbergschool 3 2 1 0 5 17-7 Clara Sternschool 3 1 0 2 2 13-11 Adalbertschool 3 0 0 3 0 0-24 Prijsuitreiking Het was zeer hoffelijk van voorzitter K. de Jong toen bij de prijsuitreiking de twee meisjes van de Moerbergschool in de eer ste plaats naar voren werden geroepen om een fraaie herinnering als deelneemster aan dit jeugdscholen-damtournooi in ont vangst te nemen. Henny van Dorp en Cor rie Zwart waren maar wat blij met het boek van het D.C.IJ.-bestuur. Vier leerlingen van verschillende scholen hebben het in zes ronden klaar gespeeld alle partijen te winnen. Om de persoonlijke topscorer-prijs moest worden geloot. On der luid gejuich ging deze naar de geluk kige doch goed spelende Wim Visser van de Creutzbergschool. Henk Voorbergen, Cor Gravemaker, Piet Oort en Rink Struikmans moesten als win naars naar voren komen, om van voorzit ter De Jong een mooi vaantje voor hun Insingerschool te ontvangen. Tot besluit verschenen de vier jongens van de Nijverheidsschool, die als winnaars van het D.C.IJ..-scholentournooi de hulde van de D.C.IJ.-voorzitter in ontvangst mochten nemen. Jan Braveboer, Jan Bak ker, P. Kok, Willem Cremer kregen een damboek als persoonlijke prijs en de fraaie D.C.IJ.-wisselzuil voor de school mee. „De Nijverheidsschool hebben jullie vol gend jaar wellicht verlaten," zei voorzitter De Jong tegen de winnaars", maar zorg dat de vier opvolgers tenminste evengoed naar voren komen als jullie hebt gedaan. D.C.IJ. staat altijd klaar voor de jeugd om de dam- lesscn te geven." Het was een leuk moment toen aanvoer der Jan Braveboer de zuil aan de directeur van de Nijverheidsschool, de heer P. L. Hubeling overhandigde.De directeur richtte het woord tot het D.C.IJ.-bestuur en sprak vol trots tot zijn jongens. Een van de dam liefhebbers bracht het D.C.IJ.-bestuur hul de voor de organisatie, waarna voorzitter K. de Jong met een woord van dank aan Velsens gemeentebestuur, aan de onder wijzers van scholen en wedstrijdleider Wim Zeeders cn de belofte om volgend jaar Mei opnieuw deze scholen-wedstrijd te organi seren, het tournooi sloot. De heer F. J. Heyens, die vijfentwintig jaar achtereen werkzaam is bij het land bouwbedrijf van de Gebr. J. A. en A. J. Splunter, werd hartelijk gehuldigd in zijn woning aan de Kanaaldijk nabij de Plaat- wellerij, waar de jubilaris ook precies 25 jaar woont. Het bezoek van de heren Van Splunter gold niet alleen een hartelijke felicitatie. Speciaal de verdiensten van de jubilaris als tractor-bestuurder werden in het licht gesteld. Als bewijs van waarde ring ontving de heer Heyens een gouden horloge en een mooi bloemstuk. De heer F. Schelling, bedrijfsleider, liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een vulpen en daarna kwamen de collega's aandragen met een sigaren-étui, een kist sigaren en feestbloemen. „Watervliet" naar seriewedstrijden De korfbalvereniging „Watervliet" die, behalve de gebruikelijke training, thans een rustperiode heeft, zal Zondag 5 Juli deelnemen aan de in Haarlem te houden Auro ra-seriewedstrijden. Knaap van zeven jaar liep tegen auto op Op de Wijkerstraatweg is Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf door onvoorzichtig heid het ongeveer zevenjarig zoontje van de heer K. uit de Schoonoortstraat door een auto aangereden. Het knaapje, dat van school kwam, heeft blijkbaar zonder vol doende op het verkeer te letten en natuur lijk geen gebruik makend van de over steekplaats de weg overgestoken. Hij liep daarbij tegen een van de pont komende auto op en werd tegen de straat gesmakt. Hoewel het ongeluk zich ernstig liet aan zien kon de dokter alleen een diepe hoofd wond en enige ontvellingen verzorgen. ADVERTENTIE WBtH—N <hef theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling een reprise van CARY COOPER in Cecil B. de Mille's avonturenroman DE HELD VAN JAVA in kleuren! (The Story of Dr. Wassell) De dramatische belevenissen van Dr. Wassell, tijdens de Japanse invasie op Java. Een groot en indrukwekkend filmwerk! VRIJDAG a.s. komt SILVANA MANGANO in „A N N A" Vliegtuigen van de Marine Luchtvaart vliegen boven het Australische vliegdckmoe- derschip Sydney en de oefenkruiser Devonshire (achtergrond)die op de rede van Spithead lagen ter gelegenheid van de vlootschouw, Maandag door Koningin Elisabeth II van Engeland afgenomen. Evenals vorig jaar heeft de IJmuider Harmonie ook dit jaar in „Heliomare" te Wijk aan Zee en in het Provinciaal Zieken huis een concert gegeven. Op 6 Juni was „Heliomare" aan de beurt. Voor een dank baar publiek werd twee uur lang gespeeld. Men luisterde vol belangstelling naar een uitstekend concert. Na de pauze beleefden partiënten en personeel een verrassing door het optreden van de boerenkapel van de IJmuider Harmonie, die haast nog meer in de smaak viel en die zelfs de rector er toe bracht voor één keer de grote trom te slaan. Na afloop dankte rector Van Ginkel de Harmonie voor dit bijzonder geslaagde optreden. Op 13 Juni waren patiënten en personeel van het Provinciaal Ziekenhuis aan de beurt en ook hier bereidde de Harmonie allen een prettige middag. Na afloop maakte men voorafgegaan door de tam boers, een kleine mars door het prachtige park. De Harmonie heeft nu nog een drukke zomer voor de boeg. Op 9 Juli concerteert de Jeugdharmonie met het Jeugdorkest van IJmuidens Roem op het Stationsplein. Op 5 Juli werkt de Harmonie mee aan het tuinfeest van I.V.H. en op 8 Augustus con certeert men onder auspiciën van de V.V.V. voor de badgasten te Wijk aan Zee. Een week later wordt gespeeld te Zand- voort voor de Touring Zandvoort. Op 24 Augustus neemt zij deel aan de marswed strijd, die de Christelijke Muziekvereniging „Wilhelmina" organiseert bij haar 40-jarig bestaan. Op 27 Augustus volgt het tweede concert te Santpoort en in diezelfde week wordt nog een concert aangeboden aan het jubilerende „Wilhelmina". Tenslotte nemen de tamboers dan nog op 30 Augustus deel aan de marswedstrijd, uitgeschreven door Concordia te Oostzaan. De Algemene Culturele Raad te Velsen heeft met de filmavond, die hij Dinsdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg heeft gehouden, ongetwijfeld een zeer goede greep gedaan. Een stampvolle zaal heeft geboeid de aantrekkelijke sportfilms aan schouwd en vele tientallen die geen kaartje meer konden bemachtigen zijn teleur gesteld huiswaarts gekeerd. De grote trekpleister was de film van de voetbalwed strijd Frankrijk tegen de Hollandse profs. De Olympiadefilm deed hier echter niet voor onder. ADVERTENTIE VAN OUDS HET ADRES Voor Santpoort (alleen) Hagclingcrweg 134, Tel. 8930 Maandag heeft Koningin Elisabeth op de rede van Spithead de grote vlootschouw afgenomen, varende niet het voor deze gelegenheid als Koninklijk jacht dienst doende, 1580 ton metende adviesjacht „Surprise". Foto: Koningin Elizabeth tijdens de inspectie aan boord van de „Surprise". Het was weliswaar de al vele malen ver toonde rolprent van de Olympische Spelen 1936 te Berlijn maar in zijn nieuwe gedaan te met commentaar van Aad van Leeuwen blijft dit evenement toch altijd weer een aantrekkelijk geheel. De grandioze verrich tingen van athleten zoals Jesse Owens, de fenomenale Amerikaanse tienkamper Morris en de Amerikaanse schoonspringers heeft allen tot enthousiasme gewekt. Vooraf gaf de secretaris van het Instituut van Arbeidersontwikkeling, afd. Velsen, een be schouwing van deze film en de sport in het algemeen. Professionalisme was naar zijn mening een verarming van de sport met een kleine kring van uitblinkers, terwijl sport als vrije tijdsbesteding een verrui ming betekent. Piet Kraak, die vóór de voetbalfilm het woord tot de sportvrienden richtte, zei dat de buitengewone verrich tingen van de Hollandse profs in de voet balwedstrijd tegen Frankrijk niet alleen het gevolg waren van een zware training, maar ook van de wil om te tonen wat zij als Hol landers waard waren. Spelers zóals De Har der en De Vroet, die in Holland als afge daan werden beschouwd zijn in Frankrijk ADVERTENTIE Dry cleaning only Koningsplein 10 Tel. 4886 WOENSDAG 17 JUNI IJmuider Harmonie, Openluchtconcert, 20 uur. Park Velserbeek. Thalia, 20 uur: ,.De dokter en het meisje". Rex, 20 uur: „Toen stond de aarde stil". Raadhuis. 1415 uur: Spreekuur wethou der van Onderwijs. DONDERDAG 18 JUNI Evangelistatiekoren, Santpoort. Openlucht concert, 20 uur, Burg. Rijkenspark. Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling van „De held van Java". Rex, 20 uur: „Toen stond de aarde stil". Plein Nijverheidsschool, Basketball- 4 ;monstratie. De eerste partij tussen Blom (HDC) en Postma (DCIJ) is in remise geëindigd. Deze week wordt de tweede partij bij „DCIJ" gespeeld en Maandag bij de damclub „Sta biel" te Santpoort de derde partij. Deze spelers zijn in het hoofdklasse-tournooi van Kennemerland gelijk geëindigd op de derde en vierde plaats. Een herkamp is noodzake lijk omdat drie spelers het district Kenne merland in de eindstrijd van het kampioen schap van Noordholland vertegenwoordigen. Dinsdag 16 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jongkind van Rotterdam. Ardetta van Liverpool. Deucalion van Liver pool. Lijnbaansgracht van Kotka. Breda van Rotterdam. Oberon van Antwerpen. Dray- wood van Swansea. Trianca van Swansea. Cato van Rotterdam. Amasus Fluvius van Colchester. Nyenburgh van Stockholm. Cre mona II van Aarhus. Belgrave van Swansea. Gouwe van Sundsvall. Makkum van Gent. Albert G. Braun van M' bro. Karimata van Rotterdam. Peter van Mantyluoto. Congo- stroom van Le Havre. Pouharnel v. Durban. Vertrokken zijn: Amsteltoren naar Mar seille. Rikke Skou naar Methil. Thetis naar Kopenhagen. Fenris naar Le Havre. Ropke- sine naar Hamburg. Rebecca E naar Brake. Ranskar naar Londen. Keylebrook naar Bremen. Silfretta naar Rotterdam. Ardetta naar Rotterdam. Swift naar Londen. Eem- stroom naar Leith. Phrontis naar Londen. Jans naar Londen. Neeltje B naar Duinker ken. Grebbestroom naar Londen. Santa Rita naar Rotterdam. Belgian Coast naar M' bro. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van a 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnement;.:! E OPHEFFING per 1 Juli van de „gemeenschappelijke regeling intercommunaal wederopbouwbureau Noordholland-West 1951" heeft tot gevolg, dat de werk zaamheden van dit bureau, welke verband houden met aangelegenheden betreffende de wederopbouw in Velsen, en welke thans nog worden verricht ten kantore van het wederopbouwbureau aan Stationsweg 28, zullen worden ondergebracht bij het bedrijf Openbare Werken. De meest bevredigende oplossing om de ambtenaren onder te brengen achten B. en W. de uitbreiding van de ruimte van het gebouw Velserbeek 1, met een semi-permanent houten gebouw achter het bestaande en daarmee verbonden door eén overdekte houten gang. Een semi-permanent gebouw biedt het voordeel, dat het snel kan worden gemonteerd en eventueel later kan worden verwijderd en elders weer opgebouwd. De kosten van de wijzigingen in het bestaande gebouw worden geraamd op f 4100.De aanbouw, inclusief sanitair, verwarming, verlichting, stoffering en vloerbedekking e.d., worden begroot, op f 29.500.in totaal f 33.600. In de toelichting zeggen B. en W. van Velsen dat voor het vlot functioneren van dit nieuwe onderdeel van het bedrijf on middellijk contact met de directie en de andere afdelingen van groot belang is. Daar als gevolg van personeelsuitbreiding bij het bedrijf Openbare Werken al een ge brek aan plaatsruimte in het gebouw Vel serbeek no. 1 is ontstaan, is het onmogelijk aan de nieuw aan dit bedrijf te verbinden ambtenaren een behoorlijke plaatsruimte te verschaffen. Daarnaast wordt de noodzaak steeds meer gevoeld om nieuw technisch perso neel aan te trekken ten einde het hoofd te bieden aan de verwerking van het steeds stijgende aantal projecten, dat door het bedrijf en wel in het bijzonder door de bouwkundige afdeling moet worden be handeld. Ook voor dit personeel zal binnenkort weer plaatsruimte moeten worden gevon den. Bovendien heeft ook dp dienst voor de Volkshuisvesting met ruimtegebrek te kampen en zou deze dienst daarom zeer ge baat zijn met het te zijner beschikking stellen van de vrijkomende ruimte in het perceel Stationsweg no. 28. Het nieuw op te richten gebouw kan om verschillende redenen, ondermeer in ver band met de lichtvoorziening, en het hoog teverschil in het terrein niet direct aan het beslaande gebouw aansluiten. De verbin dingsgang zal aansluiten op de deur van i de serre in het bestaande gebouw. De serre zal door het aanbrengen van wanden wor den verdeeld in een kamer, een gang en verschillende kastruimten, waaraan grote behoefte bestaat. In de nieuwe aanbouw zullen worden ondergebracht de afdeling voor de weder opbouwwerkzaamheden, de afdeling grond bedrijf en de afdeling onderhoud. Deze laatste twee afdelingen zijn thans op de eerste verdieping in het bestaande gebouw gehuisvest. Bij deze afdelingen komt veel publiek om inlichtingen, zod-at de begane grond de aangewezen ligging is. In de vrijkomende ruimte op de eerste ver dieping kan een afzonderlijke tekenkamer worden ingericht voor de bouwkundige af deling, waardoor de tegenwoordige teken kamer wordt ontlast en deze uitsluitend zal dienen voor de civiele afdeling en de meetafdeling. Door onderlinge verwisse ling van de bezetting van de overige ka mers tenslotte kan een bevredigende toe stand worden bereikt en zal voorlopig de behoefte aan ruimte zijn voorzien. De op Vlaggetjesdag in IJmuiden gehou den collecte voor het hospitaal kerkschip „De Hoop" heeft in totaal 507.46 opge bracht. Hiervan kwam een bedrag van 89.51 uit de busjes, die op schepen en in winkels waren geplaatst. Uiteraard is de vereniging de gemeente Velsen bui tengewoon dankbaar voor deze gift. topspelers. „De prestatie was des te gro ter", meende de heer Kraak, „aangezien de Hollanders in die wedstrijd op voor hen veelal onbekende plaatsen speelden". En dat daar in Parijs een pittig partijtje is ge speeld met vaak prachtige staaltjes van techniek, met een De Harder als uitblinker, kon men op het witte doek aanschouwen. Het was overigens een knappe filmtechni sche rolprent, die in den beginne aardige Parijse stadsbeelden te zien gaf. Het voet balgedeelte is bovendien niet te lang ge houden, want de flitsen die een camera ten enenmale moet geven kunnen op den duur zeer vermoeien. Alle drie de doelpunten waren fraai in beeld gebracht, zodat de toeschouwer van de wedstrijd het volle pond kreeg. De heer Boersma gaf in zijn openings woord de teleurgestelden moed want „Al- cura" overweegt een reprise van deze bij zondere sportavond, die als proef zeker ge slaagd mag heten. (Van onze verslaggevers) TDVEN NOORDELIJKER dan de plek, waar vorig jaar de botter HD 220 van schip- -LJ per-eigenaar D. J. Wezelman strandde en gesloopt moest worden, lag, zoals reeds gemeld, gisteren de bij paal 41 tussen Egmond en Castricum aan Zee gestrande IJmui- dense motorkotter „Stormvogel" IJM 249 van rederij A. v. d. Ree hoog en droog op het strand. Toen in de middag bleek dat bet scheepje lek was geslagen werd de assistentie ingeroepen van de sleepboot „Nestor" van bureau Wijsmuller, die tegen kwart over vier in de buurt was. De eerste poging van de „Nestor" om de in 1925 gebouwde „Stormvogel" bij het hoogwater van 's avonds zeven uur vlot te brengen lukte evenwel niet. De stranding van de „Stormvogel" IJM 249 is slechts door enige personen bad gasten uit Egmond, die een ochtendwan deling maakten gezien. De 249 met drie man aan boord, onder wie schipper M. W. v. d. Ree en B. Jansen voer voor de gar nalenvisserij 's morgens omstreeks zes uur dicht onder de kust bij opkomend tij en een Zuid-Westelijke stijve bries. De motor van de kotter ging toen plotseling in sta king en men slaagde er niet in de kar op nieuw op gang te brengen. Door wind en stroom zat het scheepje, dat een flinke garnalenvangst aan boord had, al né korte tijd hoog op het strand. De IJM 249 zou, naar later bleek, 's middags niet aan de af slag verschijnen, om de garnalen aan de man te brengen. Toch verloren de opva renden de moed niet. Zij gingen kalm ver der met hun werk en zeefden de garnalen. Uitgesproken slecht zat het scheepje er niet bij en bij het opkomend water was het 's avonds best te proberen. Toch zou het anders verlopen. Omstreeks half een vond men het raadzaam er een sleepboot bij te halen. De kotter een houten schip was bovendien lek gesla gen. De sleepboot Nestor die om kwart over vier bij de IJM 249 was, had na vijf en dertig minuten al verbinding en toen om tien minuten voor zes de motorstrandred- dingboot „President Steyn" onder leiding van schipper Cor van Pel te water werd gelaten om te kunnen ingrijpen wanneer het nodig was, kon met het werk worden begonnen. Tegen zeven uur was de IJM 249 al weer behoorlijk omspoeld en kon de Nestor een eerste poging wagen. Het water kwam echter dertig cm. minder hoog dan 's morgens bij de stranding. Aan boord van de kotter was de bemanning van drie koppen aangegroeid tot zeven man, maar hoe de „Nestor" ook trok, na een half uur zat er nog geen beweging in het scheepje, dat een en twintig ton groot is. Er kwam weer steeds minder water onder de kiel te staan en een uur na de hoogste waterstand liepen de inwoners van Egmond al weer om het garnalen kottertje heen. Mede door dat een staaldraad brak ging de „Nestor" tegen half negen op de IJmuidënse haven aan. Men had toen alle hoop dat het zou lukken de „Stormvogel" bij het hoog tij van vanmorgen acht uur los te slepen. Ook de reddingboot „President Steyn" van de K.N.Z.H.R.M. zocht in de avond tegen acht uur het strand weer op. Vanmorgen vlot Vanmorgen om kwart over acht is de sleepboot „Nestor" er hij een tweede poging en na een uur trekken in geslaagd de IJmuidense kotter „Stormvogel" IJM 249 los te slepen en daarna naar IJmuiden te brengen. Al om half vijf vannacht was de „Nestor" weer ter hoogte van de gestrande kotter om een lijn over te brengen. Tegen half zeven trachtte men voor de tweede maal sinds de stranding het scheepje los te trekken, hetgeen inderdaad lukte. De „Stormvogel" heeft zodoende even meer dan een etmaal „omhoog" gezeten. De reddingboot van Eg mond, de „President Steyn", behoefde van morgen niet in zee te worden gebracht. „De Santhaes" in het veld met „de Trombadours" Donderdagavond wordt op het terrein aan de Kwekerslaan weer een voetbalwed strijd gespeeld tussen de elftallen van „De Santhaes" en de „Trombadours". Het laat ste is samengesteld uit het tamboerkorps van de muziekvereniging Soli Deo Gloria. Huisvrouwen op excursie De leden van de Katholieke Vrouwen bond afdeling Castricum hebben een twee tal excursies voor de boeg. Dinsdag 7 Juli zal men een bezoek gaan brengen aan Van Wijk's textielfabrieken en aan de conser- venfabriek van Tieleman en Dros te Lei den. Een excursie naar de Gero-zilverfa- brieken te Soest staat voor Donderdag 16 Juli op het programma. Roggebouwers naar De Melkweg Aan de gala-avond ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling „De Melkweg", op Maandag 22 Juni in de Houtrusthallen te Den Haag, zal ook de Castricumse boerenkapel „De Roggebou wers" medewerking verlenen. In het show programma van Vrijdag 26 Juni treden de Castricummers eveneens op.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8