DCIJ hield Gezellig Samenzijn toch in bedwang (1010) Verrassend resultaat „vacantie besteding" in CVO-school AUTO OF MOTORRIJLES AREND RE1JM Vijf en twintig jaar „school met het rieten dak Kennemer i. Lantaarn hei adres '„Felison" opent met Otto de Kat's werk Adviesbureau van „Humanitas" in Velsen OSd Clothes New Twee lokalen ingericht uit oud materiaal Drie leerkrachten vieren jubileum mee Santpoort Bekers verdeeld over de beste bazen Overvaren sloep deed ergste vrezen 5 Roozenburg won in perfect eindspel van Keiler Strawberries en Eechtrop bereiden zich op hockey- competitie voor Rrederode-tournooi van Schaakclub Santpoort Stormvogels-service OUDERS DEDEN HET ZELF AAN DE EKSTERLAAN Schaakclub „Kijk Uit" verdeelde prijzen Onderlinge hondenstrijd Bijna 4!/2 mille voor Rode Kruis THALIA Afsluiting Kanaaldijk onverantwoord WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1953 De talrijke dammers in het Max Euwe huis te Amsterdam zijn er getuige van ge weest hoe het sterke damtiental van Gezellig Samenzijn zeer tevreden was met het gelijke spel tegen het D.C.IJ.-tiental in de eerste wedstrijd voor de Noordhollandse hoofdklasse damcompetitite. IJmuiden telt weer mee als zeer sterke damclub en uit de uitslag van de titanenwedstrijd volgt, dat de strijd om de provinciale damtitel dit jaar zal gaan tussen O.D.V., D.C.IJ., Jozeph Blankenaar en Gezellig Samenzijn. Met een grote schare D.C.IJ.-supporters werd de reis naar de hoofdstad onderno men om het spel van de verjongde en goed getrainde D.C.IJ.-ploeg tegen de club, die er veertien keer in slaagde de nationale damtitel te winnen, van nabij gade te slaan. Aan het sublieme spel aan de kop- borden, met als uitblinker Piet Roozen burg, is het dan ook te danken, dat D.C.IJ. ondanks het falen van de staart on- bedrèigd een gelijk spel in handen hield. De wedstrijd Het begin was na anderhalf uur voor D.C.IJ. Op terreinwinst spelend, vlech tend en listig, zonder daarvoor enige con cessie aan de opbouw van de stand te doen, werd Steenhuis het slachtoffer van Du- keks fraaie uitstaande strikken. Met een bord met stukken en een volle dam achter, gaf Steenhuis zich over. Dukel gaf als eer ste en als voorbeeld zijn club de leiding. Maar het was toen bij de gebroeders Postma mis voor D.C.IJ. Tommy liep tegen de oud-kampioen van Nederland Wim Rustenburg verlies op of damzet. Tommy koos het laatste. Postma liet echter zijn kans glippen en verloor (2-2). Al in de opening werd zijn broer George het slacht offer van een bekend type zetje. Een stuk verlies volgde en George verloor: 4-2 voor Keiler en zijn mannen. Toen was het La- ros, die het hoofd koel hield tegen de Am sterdamse kampioen J. H. Ansems. Schit terend werd Ansems tot overgave gedwon gen. Weer was de stand gelijk (4-4). Beslist fortuinlijk was D.C.IJ., toen Yme de Jong in een verloren eindspel raakte en Bedolla winst verzuimde. Dit enige puntje was nog juist voldoende voor een gelijk spel. In een overzichtelijk positie-partijtje, waarin J. H. Vos elk voordeeltje betwistte, werd Ligthart op „afstand" genomen. Re mise was het resultaat (6-6). Suyck deed de hoop herleven door eerst een stuk en daarna de partij tegen de ex-kampioen De Jongh te winnen. Hij gaf D.C.IJ. opnieuw met 8-6 de leiding. Heime Langbroek speelde tegen de ge duchte P. G. van Hout een partij, waarin hij zich ontpopte als een zeer goed speler. Hij veroverde belangrijke terreinwinst en de IJmuidenaren dachten al dat Dukel's neef een „twee" voor zijn club zou scoren. In de zeven om zeven-stand kwam de fa tale vergissing van Langbroek en Van Hout won knap. Hoogtepunt Toen de stand 8-8 was, waren de bor den 1 en 10 nog in de strijd. Roozenburg speelde tegen Keiler een partij, zoals al leen Roozenburg die kan spelen. In het vergevorderd middenspel kwam het mo ment. Nadat Keller's basis in elkaar was gedrukt, volgde een stuk verlies. Het eind spel werd op zo'n meesterlijke wijze door ADVERTÉNTIE Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel. 6200 De leden van de Kennemer hockeyclub „Strawberries" uit Velsen en de Beverwijkse combinatie hockeyclub „Eechtrop" hebben zich evenals bij de andere verenigingen in Kennemerland voor het begin van de competitie (op Zondag 20 Septemebr) voor bereid door het spelen van enige oefen wedstrijden. Eechtrop heeft in Augustus elke week een avondtraining gehouden en speelde Zondag selectiewedstrijden om tot de definitieve vaststelling van de elftallen te komen. Eechtrop I, gepromoveerd naar de promotie klasse, speelt in de afdeling B tegen Leiden en Zuidwijck in Leiden, Tempo '34 en Aeolus in Rotterdam, HHIJC III en HDM II in Den Haag en Spirit in Schiedam. Eechtrop II en III speien in de derde klasse. Het tweede elftal komt uit in de afdeling D tegen HIC III, Pinoké IV, Amsterdam VI (alle Amster dam), Terriers, Strawberries III, DEM en BMHC VI uit een meer nabije omgeving. In de derde klasse C moeten Eechtrop III en Zandvoort III spelen tegen verenigingen uit Leiden, Den Haag en Delft en wel: HGC IV, TOGO IV. HHIJC IV. Rijswijk II, Delftse Studenten IV en Leiden III. De twee damesclftallen zijn ingedeeld in de derde klasse D en vierde klasse E. Het eerste damcsclftal heeft als tegenstandsters Straw berries, BDHC IV, Hermes, Hurley III, AMVJ II, Hermes II en Amsterdam IV. Eechtrop II dames moet spelen tegen Straw- L rics III, Ever Swift II, Alliance IV, DEM II, Terriers, Alkmaar II en Zandvoort II. Eechtrop houdt de jaarlijkse algemene ledenvergadering op 12 September. K. IT. C. Strawberries De hockeyvereniging Strawberries heeft dezer dagen een ledenvergadering gehouden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: P. M. Pleyler, voorzitter; J. H. van Randt- wijk, secretaris en vice-voorzitter; W. Raman, penningmeester: C. van Overeem, wedstrijd secretaris; J. Allan, A. Pronk en mejuffrouw D. de Visser, commissarissen. De elftalcom missies voor dames, heren en jeugd zullen onder leiding staan van i-esnectievelijk mej. M. Brunink, de heer P. A. Minderhoud en mej. D. de Visser. In het komende seizoen zal men reeds voorbereidingen gaan treffen voor een grootse manifestatie in het seizoen 1954 1955. Het vijfentwintigjarig bestaan zal dan samenvallen met het in gebruik nemen van nieuwe velden en de onening van een kleed huis. Het bestuur van Strawberries stelt zich voor het nieuwe seizoen in te gaan met elf tallen. die gedurende het gehele seizoen zo veel mogelijk dezelfde opstelling zullen houden. Ofschoon het aantal reserves gering is, wordt de competitie heren toch begon nen met vijf senioren-elftallen. Het vierde elftal zal het veteranenelftal worden en uit komen in de afdeling van de Onderbond Noordholland. de wereldkampioen gewonnen, dat dit op de kenners diepe indruk achterliet. Op- nieuw had D.C.IJ. de leiding en zich van een gelijk spel verzekerd. Het lot lag in handen van de jongste D.C.IJ.-aanwinst P. v. d. Berg. Er waren tegen Hellingman nog wel remise-kansen aanwezig. De G.S.'er gaf geen kans en won fraai. De uitslag werd iO-19. Het overzicht van de wedstrijd geeft het volgende beeld: 1. R. C. KellerP. Roozenburg 0—2 2. J. H. Vos—A. Ligthart 1—1 3. J. SteenhuisB. Dukel 0—2 4. J. H. AnsemsH. Laros 0—2 5. Herm. de JonghC. Suyk 0—2 6. W. RustenburgT. Postma 2—0 7. J. BedollaYme de Jong 1—1 8. J. J. de Wit—G. Postma 2—0 9. G. van HoutHeime Langbroek 20 10. HellingmanP. v. d. Berg 2—0 Totaal 10—10 Op Zaterdag 19 September begint de Velsense vereniging „Felison" het nieuwe seizoen met een tentoonstelling in haar zaaltje aan de Heidestraat van werk van de Haarlemse kunstschilder en tekenaar Otto B. de Kat. De officiële opening dezer expositie heeft em half vier 's middags plaats. De vereniging „Humanitas", die zich bezig houdt met maatschappelijk werk op Humanistische grondslag, heeft in Velsen opgericht een adviesbureau, dat op so ciaal-maatschappelijk gebied hulp wil verlenen aan diegenen, die „buiten de kring der kerken vallen". Gezinsproble men worden door het adviesbureau in be handeling genomen, evenals moeilijkhe den van algemeen-maatschappelijke aard. Het adviesbureau is gevestigd in het ge meentelijk vergaderlokaal aan de Abelen straat en houdt spreekuur op de volgende dagen en tijden: le en 3e Dinsdag in de maand van 8-9 uur 's avonds; 2e Donderdag in de maand van 3-4 uur 's middags. Dat wordt dus de eerstvolgende keren: Donderdag 10 September 3-4 uur en Dins dag 15 September 8-9 uur. Voor volgende week Dinsdag is voor D.C.IJ. de thuiswedstrijd vastgesteld tegen het sterke O.D.V. Jozeph Blankenaar kon ternauwernood winnen van de Christelijke Damclub Amsterdam. De uitslag werd 11-9 in het voordeel van v. d. Sleen en zijn mannen. Vele schakers zullen met belangstelling de wedstrijden van de „gx-ootmeesters" vol gen en daardoor weer met animo naar hun schaakbord grijpen om de partijen na te spelen. Hiertoe bestaat nu de gelegenheid: op 22 September gaan de klokken in hotel Velser- end voor het tournooi van Santpoort in beweging en zij zullen drie avonden tikken: 22, 23 en 24 September. Een tournooi, dat wanneer wij aan de factoren gezelligheid en gemoedelijkheid denken het grootmeester- tournooi zeker zal overtreffen. Wij wekken dan ook zowel de huisschakers als de club leden op om vóór 15 September in te schrij ven bij de penningmeester van de vereni ging. Voor huisschakers is het een prachtige gelegenheid om hun schaakkunde eens aan die van anderen te toetsen. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Het is ons gebleken, dat men uit het be richt onder bovenstaand hoofd een con clusie heeft getrokken, die zeker onze be doeling niet is geweest, maardie bij aandachtig lezen ook niet getrokken kón worden. Wij schreven: en toen dan ook in de boezem van één der vereni gingen het plan opkwam bij de thuiswed strijden een gratis programmablad uit te geven met de opstelling van beide elftal len, meende de andere supportersgroep dit niet onbeantwoord te kunnen laten". Degene, die ons hierover op de vingers tikte, meende, dat „één der verenigingen" móést slaan op de supportersvereniging, welke het eerst genoemd was in bedoeld artikeltje - „De Stormvogel" 1935 dus - en dat met „de andere supportersgroep" automatisch bedoeld werd „Stormvogels" 1953. Wij zijn het met deze opvatting ganse lijk niet eens. Zou er gesproken zijn van „de ene supportersvereniging" en „de an dere supportersgroep", dan zou er nog over gepraat kunnen worden. Tevens willen we nog even mededelen, dat aan het slot een regel was uitgevallen. Dit slot moest luiden: „Zodat elke „klant" van een wit „De Stormvogels"-bulletin „gesmeekt" werd er nog een blauw „Stormvogels"-blad bij te nemen. Eerlijk heidshalve mag niet onvermeld blijven, dat ook het omgekeerde wel eens het ge val was". Tijdens de zomervacantie hebben school bestuur, personeel en ouders van de leer lingen van de school voor Christelijk Volks onderwijs in Velsen-Noord zich bijzonder ingespannen om het handenarbeid- en handwerklokaal in het gebouw aan de Van Langeveldstraat te verwezenlijken. Dins dag zijn de beide lokalen tijdens een bij zondere ouderavond met de heer H. de Boer, wethouder van onderwijs als gast, een tikkeltje officieel geopend. Er is in de vacantieperiode ontzaglijk veel werk door een aantal ouders verzet, die van twee bestaande lokalen verrassend ingericht „werkkamers" hebben gemaakt met toepassing van oude materialen. Uit oude pakkisten zijn in het handen- arbeidlokaal vier zeer stevige werktafels ontstaan, compleet met kleine bankschroe ven, een, slijpsteen en een kast met prachtig nieuw gereedschap. Er kan daar voorts gewerkt worden met klei, papier, carton, raffia, pitriet en met glas met of zonder lood. Keizerin Soraya, de vrouw van de Sjah van Perzië, gaat tussen een aantal toeschou wers door naar het vliegtuig, dat haar van het vliegveld van Rome naar Teheran bracht Uit oude laboratorium werktafels zijn ruime kasten met opbergladen ontstaan en na een geringe metamorphose kan deze nuttige ruimte ook nog dienst doen als filmlokaal. De inrichting van het handwerklokaal is al even mooi. Van de oude, voor oprui ming bestemde schoolbanken, hebben nij vere handen ideale werktafels gemaakt. Een en ander mét verlichtings-armaturen aan het plafond ter completering. Er is nog meer veranderd. Bij de ingang van de school is tegen een imitatie rotswand een fraai tropisch aquarium gezet en op instigatie van het schoolhoofd verschijnt er bovendien een schoolkrant voor binnen- en buitenland.... Gisteravond hebben vele ouders echt niet kunnen wachten tot na de ouderavond, maar ze namen allereerst een kijkje bij de nieuwe aanwinsten. Ds. H. P. Huisman, voorzitter van het schoolbestuur, heeft er in de gymzaal later zijn voldoening over geuit. Hoe het allemaal gekomen is? Enkele jaren geleden al werd door een der ouders de vraag gesteld of er geen han- denarbeidlokaal aan de school kon komen en nu deelde de voorzitter mede, dat mej. Koepe onlangs voor de acte handenarbeid is geslaagde, zodat dit vak officieel op het lesrooster kan worden geplaatst. Daartussen in heeft een massa werk gezeten, waarvan ds. Huisman heeft verteld. De heer W. B. Kleywegt, het hoofd, hield vervolgens een uitvoerig betoog over de betekenis van handenarbeid op de school. Verrassend Nadat de thee was rondgediend gewaag de wethouder H. de Boer, als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, van zijn grote verrassing voor hetgeen tot stand is gebracht. Hiermede was volgens de wet houder, die in de na-oorlogse school in het algemeen een kentering ten goede voor het kind opmerkte, de liefde voor deze school overtuigend gedemonstreerd en hij was dan ook overtuigd van de dankbare tevreden heid met de aanwinst, waarmede hij na mens het gemeentebestuur het personeel feliciteerde. HET ZAL ZATERDAG feest zijn in de Jan Ligthartschool aan de Eksterlaan. Een van Velsens tien openbare lagere scholen, die bij leerlingen en hun ouders beter bekend staat als „de school met het rieten dak", zal op die dag vijfentwintig jaar lang jaar na jaar, de knapen en blommen van zes lente's hebben genood om er een gedeelte van hun jeugdjaren door te komen brengen. En dat is het gedenken wel waard, vooral, wanneer drie onderwijzers het jubileum meevieren. Het hoofd van de school, de heer J. H. van Oosterom, de heer G. Brunink en mej. C. H. van Nieuwenhuizen staan van de opening van de school af voor de klas om alle stadjes langs de Zaan, de intocht van een groep Batavieren op houtvlotten, het gebruik van de taal met al zijn dt's of die lastige tafelen van vermenigvuldiging wereldkundig te maken. Met nog een vierde leerkracht werd in 1928 met achtennegentig leerlingen begonnen en nu staan zij met hun zessen voor 257 jonge Velsenaren. „Een prachtig gebouw, fris en fleurig", heeft de heer Van Oosterom gezegd bij de opening van de school in het gymnastiek lokaal. Toen wethouder ir. K. H. Tusenius allen toesprak, om ook uit te roepen, dat hij alle hoofden van scholen, behalve het hoofd van de school voor B.L.O., miste. Hij meende daarin een demonstratie te zien. School E, zoals de Jan Ligthartschool vóór de oorlog heette, had weldra een groot leerlingenaantal. In tien jaar tijds steeg dit van 98 tot 294. Er is een tijd ge weest dat er vier leraren voor de klassen en het gymnastiekonderwijs hebben ge staan. Later, toen in de tijd van de crisis de gymnastiekonderwijzer werd bedankt, werden de klassen zes en zeven gecombi neerd. In die jaren waren klassen van 50 kinderen niet zeldzaam. De oorlogsjaren is men goed doorgekomen. Het onderwijs heeft men slechts gedurende enige tijd moeten stil leggen. Contact met ouders De oudercommissie hééft in die kwart eeuw vele malen van zich doen spreken. Er kwam een piano, er waren elk jaar school reisjes en St. Nicolaasfeesten en toen in 193Ö het vak lichamelijke oefening werd opgeheven besloot men eensgezind voor de jeugd een cursus gymnastiek op de vrije Woensdag- en Zaterdagmiddag te begin nen. De eerste ouderavond werd enige maanden na de opeivng van de school ge houden. Op 28 November 1928 kwamen de vaders en moeders van haast honderd leerlingen bijeen. Het hoofd van de school bleek moderne denkbeelden te koesteren. Hij stelde op de voorgrond, dat de school het opleidingsinstituut voor het leven be hoort te zijn. De school moet de leerlingen zo opleiden, dat ze over de grootst moge lijke mate van bruikbaarheid en geschikt heid, die hun individuele aanleg mogelijk maakt, naar geest, lichaam en gemoed beschikken om het volle actieve leven bin nen te treden. Ten tweede zijn als mid delen aan te wenden: ontwikkeling en ka rakter, noodzakelijke theoretische be kwaamheid en nodige technische vaardig heid. De samenwerking tussen ouders en onderwijzend personeel is hierbij een on ontbeerlijke factor. Geen huldiging Belangrijke veranderingen zijn er in die kwart eeuw niet geweest. De personen, die het eigenlijk kunnen weten, vertellen het niet. De drie jubilarissen willen niets we ten van een huldiging en daarom zal het Zaterdag „zakelijk" worden gedaan. Toch zijn er, zoals op alle scholen, ook op de Jan Ligthartschool verbeteringen; denk maar aan de gezondheidszorg, schoolradio, schooltandartsendienst, cursus spraakge brek en de doorlichting. Uit het schoollied spreekt ook al veel. Meer dan duizend leerlingen hebben het De dood in Mevrouw Floor van de Doodweg klaagt droevig haar nood. Want die Doodweg van heur is het stiefkind van de ge meente, toornt zij - dit jaar is er een nieuwe riolering ge legd en nadien is de straat er maar weer zo-zo-la-la inge worpen op een wijze, dat de kleinzoon van mij het mooier had gedaan. Daarover kwam 'n stapel zand, dat er nu alweer een half jaar ligt te liggen volgens het befaamd systeem „zand er over" en nu de avonden lengen, is het een straat met gevaren. Als Plu- vius eens wat royaal bezig is of de Doodweggers schrobben hun straatje, dan moet de be volking zich met de polstok uit de woningen begeven. Ex- zijn al enige records polsstok- hoog gesneefd. Ik heb de mannen van Openbax-e Werken gevraagd, hoe het precies zit en zij be vroedden, dat er nog wel eens weer stratenmakers be zig zullen gaan om de Dood weg een nieuw pakje te ver schaffen. Maar er zal in ieder geval geducht naar gekeken worden, beloofden zij mij plechtig. En of de klagers zich in het vervolg met hen in vex-binding willen stellen, dat werkt vlotter. Asylsblij Het is genoeglijk te aan schouwen, hoe de stroom van goede gevers ten bate van het Kerbert-asyl wassende blijft. Ergens uit de vishal is het gewaardeerde aanbod geko men, de honden en poezen van de Heerenduinenneder- zetting dagelijks te voorzien van een fiks maal vis zolang de voorraad strekt. En aan gezien die voori-aad nogal ver lijkt te willen strekken, zal het gedierte in dat nieuwe gebouwtje niet op houtjes hoeven te bijten. Het vier manschap, dat deze leverantie bekokstoofde, vex-dient een stevige poot en een warme lik, want men is er asylsblij mee. Maar van al die goede din gen worden voox-al de asyls- poezen hoe langer hoe gx-oter en hoe langer hoe mooier. En er komen steeds meer op de voortreffelijke keuken van het asyl af, want zoiets is gauw bekend onder de katten, dat miauwt vanzelf. Ergens is echter een grens aan de capaciteit van het asyl en er zijn nu welgeteld twin tig poezen te veel. Twintig schrandere poezen met stam bomen tot Karei de vijfde, netjes in de omgang en be paalde behoeften reeds buiten huis hebbende. Tegen spot prijzen worden ze opgeruimd, maar als er geen liefhebbers genoeg komen, moet de Die renbescherming er iets aan gaan doen met een pijnloos schokje uit een stopcontactje. Ge kunt de twintig nü nog redden Apropos, wanneer uw hon- dejuffrouw herfstige puber- teitsproblemen mocht hebben, dan heeft het asyl daar ook iets voor. Tot heil van hond, baas en omgeving. „Samenwerking" De kleine weeklacht op deze plaats over Hermanus Engelhardt, die droef zijn portemonnaie met loonzakje verloor, kan thans overstemd worden door een forse juich kreet. Want Hermanus heeft zijn balans weer kloppend ge kregen dank zij de voortref felijke samenwerking in de havenarbeiders- en vis- knechts-vereniging „Samen werking", die het verloren bedx-ag ad f 81,70 bijeen brachten en de strop solidair goedmaakten. Die club heeft trouwens haar naam wel meer grote eer aangedaan, als het op hel pen aankwam, want er sche mert mij zoiets in het geheu gen als een heel mooi bedrag voor het komende Vissers monument (de beeldhouwer heeft tussen haakjes zijn voorstudies beëindigd en is naar Amsterdam terug geto gen om de sculptuur in het gips te gieten) en voor het nieuwe hospitaalkerkschip. Om nog maar te zwijgen van de steun aan de invalide mak- kei-s waarover Henk Snoeks, Jan Dienaar en Hein Bx-oek een warm woox-dje weten mee te pi-aten. Put en kalf Het scheelde vorige week maar een dun haar of het kalf was verdronken. We mogen dan Jan Kok, de havenarbei der, die op het dek van de IJM 210 tuimelde, niet oneer biedig met een pril koebeest vergelijken, maar om het spreekwoord van die put en het genoemde zoogdier toe te passen, moet het maar even. Jan viel van de loopplank, toen één van de tuien, waar in de plank stevig hoort te hangen, brak en kwam in het Anthoniusziekenhuis terecht. Hij maakt het glukkig wel, zoals ook de bemanning van de IJM 210 bij diverse be langstellende informaties heeft mogen vernemen, maar daar mee is het i-isico van die los plank de wereld nog niet uit. Want dat ding blijft maar een wankele brug tussen schip en wal en wee degene, die het volgende „kalf" wordt. Waax-om zouden er aan één kant geen losse pennen en een touw aan bevestigd kun nen worden bij wijze van hou vast voor de plankman, als hij voelt, dat er iets misgaat. Dat is bij laag water tenmin ste een gevaar minder en het zou de moeite dx'iedubbel waard zijn, het eens te pro beren. Anders vraagt die put heus nóg eens een slachtoffer, dat misschien nóg slechter terecht komt dan Jan. Zwart geval Er is een liefhebbend voet balliefhebber tot mij gekomen, die getrouwelijk te vinden is achter de Schoonenbergse hek werken. Hij beschouwt daar op een staanplaats - verder reikt de beurs nu eenmaal niet- lachend of snikkend de ver richtingen van zijn dierb're elf, maar heeft na Zondag een weinig de dampen in. Meneer is het namelijk niet eens met de verfpolitiek van de over heid, die de hekken rond het „Velser stadion insmeerde met een soort zwarte teer", dat bij een weinig zonneschijn mooie zwarte handen veroorzaakt om van de pantalons en col bertjasjes nog maar tactvol te zwijgen. Hè, dat is hem glad van het hart gerold en nu bidt hij de vervende overheid met alle vriendelijkheid zijns harten het duistere goedje te verwijderen voor ook anderen zwart wor den en wegblijven. Wat denkt u van een fris bloemetjes be hang? LAMPENIER In hötel Kennemei'hof hield de schaakclub „Kijk Uit" haar najaai'svergadering, waax-bij als een der voornaamste punten op het pro gramma stond de indeling der groepen in de wintercompetitie. Voorts stond er een voorstel van het be stuur op de agenda, inhoudende een kleine contributieverhoging, die na enige discussie werd aangenomen. Na zijn openingswoord ging voorzitter Goi-dijn over tot de prijsuitx-eiking voor de winnaars uit de wintei-competitie en andere wedstrijden, nadat eerste wedstrijdleider De Haas de voorzitter met hef behaalde club kampioenschap had gefeliciteerd: de andere prijzen werden verdeeld onder de volgende winnaars: Groep I: C. J. Gordijn (clubkampioen 1953). Groep II A: J. v. d. Plas. Groep II B: H. Aarsen. Groep III A: H. Aarts. Gi-oep III B: M. Wezelman. Gi'oep IV B: J. Strij ker. Groep IV C: J. E. v. d. Eel. Winnaar revanchewedstrijden: Groep I: A. Kistemaker. Groep II: H. Aarts of C. Ab- sooel. Groep III: R. Blok. Groep IV: J. B. Cleeren. Winnaars kwaxdetwedstrijden: Groep 1: J. L. Wijdoogen. Groep 2: A. Rijke. Groep 3: H. v. Nieuwenhuizen. Gx-oep 4: P. Krab. Gx-oep 5: A. de Ruiter. Groep 6: R. Blok en J. Vis. Groep 8: F. Huisman en J. v. d. Doel. Gx-oep 9: J. Kooy. Nadat een voox-stel van het bestuur om het volgend jaar een ander competitie-systeem toe te passen werd afgestemd, kreeg de wed strijdleider gelegenheid de indeling der groe pen bekend te maken. Indeling Voorgesteld wex-d dit jaar in groepen van twaalf te spelen verdeeld in Groep I; Groep II A; Gx-oep II B; Gi'oep III A; Groep III B; Gx-oep IV. Dit werd door de vergadering in zijn ge heel aanvaard, waarna de namen der deel nemers werden voox-gelezen. Dit zijn: Groep I: H. Aarsen, C. J. Gox-dijn, G. L. de Haas, A. Kistemaker, J. Kraaienoord. P. Lansex-, J. v. d. Plas. J. Plugboer, A. Rijke, J. A. Stals, R. Vissers, J. L. Wijdoogen. Groep II A: H. Aarts. W. Bakker, W. Deel- der, J. Hillecamp. P. Krab, J. A. Kroon, A. Moleman, H. v. Nieuwenhuizen, J. Ringers, H. Spuls Sr.. J. Telliex-, A. de Rnitex-, T. Tol. Gx-oep II B: J. M. Heykoop, W. Huisex-, S. Kistemaker, M. Lanser, A. J. v. Niekerken, L. Roseboom, A. v. d. Plas. P. Scheurkogel, H. Spuls Jr., J. Verlaak. M. Wezelman, J. v. Stekelenburgh, A. Zeylmans. Groep III A: W. v. d. Berg, M. Berkhout, H. de Boei-, P. Brouwer, W. Hogewind. F. Huisman. A. J. Korff, P. Kramer, J. v. Ma rion, W. v. d. Tuin, J. E. v. d. Wel, H. Wolt- huizen. Gx-oep III B: R. Blok, J. Bohm. L. Dekkei-, J. v. d. Doel, C. v. d. Glind, C. Gx-avemaker, J. Hoogzaad, P. Koi-f, H. Sluitei's, J. Strijker, F. v. d. Veen, J. W. de Vries. Groep IV: K. Aalbersberg. G. Bakkex-, P. de Bruyn, J. Buys, J. B. Cleeren, J. Kooy, H. Oldemark, Mevr. Spuls, L. Toornvliet, K. v. Veelen, P. Verdam, J. Vis, J. Wempe, M. de Wolf. bekende lied op deze school aan de Ekster laan eenmaal in de cahiers getekend en vele malen gezongen: „In d'Eksterlaan staat onze school, bekend door 't rieten dak, We voelen ons daar 't hele jaar zo echt op ons gemak." Een groot feest zal het dus niet worden, maar de dames Jansen en Nieuwenhuizen en de heren Van Oosterom, Bx-unink, Van Groningen en De Bruin zullen de nadering van de twaalfde September toch zeker wel in hun klassen merken, 's Morgens gaan de kinderen in de gymnastiekzaal van een filmprogramma genieten en des avonds wordt in het Patronaatsgebouw de bijzondere ouderavond gehouden met bal na in „Flora". De jaarlijkse onderlinge wedstrijd van de IJmuidense politiehond-dresseerclub „O.B.K." is gehouden, waar de heren Gior- gis uit Haarlem, Boomhouwer uit Hilver- sem en Meijer uit Amsterdam als keur meester optraden. Zij werden bijgestaan door de „pakwerker" L. van Bakel uit Haarlem, terwijl de leiding in handen was van de heer B. Spoelstra. De uitslag luidde: 1. Rex (Dijkers), 2. Benno (Braun), 3. Siska (E. de Bie), 4. Lea (v. d. Molen), 5. Breston (Korver), 6. Ti ras (P. v. Oeffelen), 7. Rex (Keur) en 8. Max (Blenk). Nummer 1 in de jeugdklasse werd Wodan (Anthonissen) en 2. Astra (J. de Bie). Van de wisselbekers kwam de Hoog ovenbeker (le prijs) in het bezit van Dij kers, evenals de Henferbeker (voor man- werk), terwijl de Smitbeker (voor afdeling I, bewaken en reviex-en) bij de heer Keur bleef en de Dagbladbeker (voor afdeling I) naar Anthonissen ging. De prijzen wei-den 's avonds op de feest avond door voorzitter Keur met een toe passelijk woox-d aan de winnaars uitge reikt. De feestgangex-s werden hiex-na op px-ettige wijze beziggehouden door de heer P. W. Boys. De inzamelingsactie voor het Rode Kx-uis is in Velsen afgesloten met het verheu gende eindresultaat van f 4497,95. Dit re sultaat steekt gunstig af tegen dat van 1952, toen er f 3300 werd ingezameld, een verschil, dat goeddeels op het debet van veler spontane medewerking aan deze col lecte is te schrijven. Het afdelingsbestuur heeft dan ook grote waax-dering voor het vele werk, dat ettelijke Velsenaren voor het Rode Kruis hebben verzet. WmOMHIMWWW (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur op veler verzoek nogmaals in een speciale voorstelling HET SPOOK VAN DE OPERA in technicolor met Nelson Eddy Claude Rains Susanne Foster. Duizenden zagen deze film Duizenden willen haar nogmaals zien Toegang 18 jaar. Gisteravond is de Velsense politie ge- alax-meerd wegens het feit, dat er ter hoogte van de Casembrootstraat een onbe mande sloep in het Noordzeekanaal rond- di-eef. Er is in allerijl een onderzoek inge steld, daar men bovendien langs de Ka naalkant twee fietsen onbeheerd aantrof en dus vi-eesde, dat er een ongeluk op het kanaal was gebeurd. De sloep is opgepikt en bleek beschadigd te zijn, vermoedelijk was het vaartuigje overvaren. Toen de politie haar speurtocht te water staakte en de sloep aan de kant bracht, waren de beide fietsen vex-dwenen. Men neemt aan, dat de sloep losgeslagen en overvaren is - beschadigingen wezen al thans sterk in die richting. Naar aanleiding van dit vrij onbedui dende voorval is weer eens gebleken, hoe volkomen misplaatst de afsluiting van de Kanaaldijk is. Zoals wij al in onze „Ken nemer Lantaarn" opgemerkt hebben, staan aan de beide uiteinden van de Kanaaldijk sinds kort paaltjes, die elk motorisch ver keer over het grootste deel van.het sintel wegje langs het kanaal onmogelijk maken. Wanneer er daar dus iets ernstigs zou gebeux-en, kan er geen zieken- of doktex-s- auto bij komen, om over de last voor de politiewagens in geval van nood nog maar te zwijgen. Het lijkt ons dan ook volkomen onverantwoord, de situatie zoals ze thans is geworden, langer te handhaven. Wan neer er onvex-hoopt op het afgesloten deel van de Kanaaldijk iets ernstigs mocht ge beuren, kan een snelle hulpverlening drin- gende noodzaak wox-den. Met de daar ge plaatste palen als obstakel is een derge lijke hulp bijna onmogelijk.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7