Vrouwen nodig voor de federatie „WH" r Hex JAeatet Agenda voor Beverwijk „Overwin Europese arrogantie en begrijp inheemse psyche" Bestuursbenoeming vroeg meer tijd dan begrotingsdebat Benoorden het kanaal Restauratie bazar Grote Kerk trok belangstelling Heemskerk Wijk aan Zee VRIJDAG 30 OCTOBER 1953 EHBO en sociaal werk komen handen te kort HET DOZIJN BLIJFT VOORDELIGER DE VERBODEN VRUCHT Landbouwers ontstemd over aardappelheffing Eerste schorsenerenveiling met redelijke resultaten „Weenink I" versloeg „Schaaklust" Emigranten zagen films over hun eigen plannen Aanvoer van hout Lezing over Mau-Mau Rederijkers spelen „Flat te huur" DEM-hockeyplannen voor Zondag Dak alleen al gaat 10 mille kosten Kennemer motorclub legt contact R.K. Vrouwengilde en Amerika „Santos" collecteert Bijeenkomst van „Raad van Overleg" uitgesteld Raad Castricum bijeen P.v.d.A. doet weer mee in de commissies Metaalbewerkers bespraken werkclassificatie „Denk en Zet" dacht en zette „Arion" neemt deel aan concours Oecumenische Hervor mingsdag in Santpoort Scheepvaart wmm THALIA ROBIN HOOD HET WONDER VAN FAT1MA MORGEN IS TE LAAT Het werk van de federatie „Vrouwelijke Vrijwillige Hulp" belooft in Beverwijk en Velsen-Noord op gang te komen. Deze federatie landelijk, provinciaal en plaatse lijk georganiseerd is ontstaan uit de in de loop der jaren gegroeide samenwerking tussen een tiental vrouwenverenigingen. Zij vindt haar taak in vredestijd en kan bij mogelijke dreiging van oorlog meewerken in de organisatie Bescherming Burger bevolking. Tijdens een gistermiddag gehouden bij eenkomst, die door vertegenwoordigsters van verschillende vrouwenverenigingen te Velsen-Noord, Beverwijk en Wijk aan Zee werd bezocht er waren als gasten ook enkele dames van de federaties Santpoort en IJmuiden heeft mevrouw V. Vis van Venhuizen, lid van het bestuur van de pro vinciale organisatie, de bedoeling van de organisatie uiteengezet. Het werkterrein ligt plaatselijk, bestaat in het bevorderen van de practische hulp verlening op ieder terrein, gecoördineerd en voorzover niet liggend op het arbeids veld van ter plaatse bestaande comité's. Spreekster noemde de zorg om gerepatri- eerden echt thuis te brengen in het nieuwe milieu, hulp in ziekenhuizen en inrich tingen, militairen wat huiselijkheid te geven, sociëteiten voor Ouden van Dagen, en dergelijken. Dit zijn allemaal taken, waarin de verschillende vrouwenvereni gingen elkaar kunn envinden, de handen ineenslaade om ee opbouwende, eendrach tige sfeer te verkrijgen. Ter vergadering werd niet het defini tieve besluit genomen om de erkenning van de federatie Beverwijk-Velsen-N. bij het provinciale bestuur aan te vragen. In hun eigen verenigingen zullen de verschil lende afgevaardigden een en ander ter sprake te brengen om zodoende een stevige ondergrond te geven aan de op te richten definitieve federatie. Vrouwen en B.B. Kolonel Van 'Lier, hoofd Bescherming Burgerbevolking in de kring Velsen-Be- verwijk, heeft over de medewerking van de federatie aan deze organisatie gesproken. Een medewerking, die indirect tot de taak van de „Vrouwelijke Vrijwillige Hulp" behoort. De B.B. heeft de vrouwen over het al gemeen niet nodig in een vast dienstver band uitgezonderd voor enkele functies maar als vrijwilligsters zonder con tractueel verband. De taak van de vrouw in de B.B. ligt op de eerste plaats in de dienst Sociale Verzorging, waarvoor be noorden het Noordzeekanaal nog vele krachten nodig zijn onder meer voor de 10 opvangcentra (26 gemeld, nog 14 nodig), voor de cantine-dienst (8 nodig, geen ge meld). De vrouwen kunnen echter ook bij andere diensten actief ziin, vooral in Velsen-Noord en Beverwijk, waar de in dustrie in vele gevallen de mannen die ADVERTENTIE .Rex dtaaol de kroon voor beeld en loon HEDEN t.m. MAANDAG De nieuwe avonturen van de „Voordeliger per dozijn"-familie. WOENSDAG Nog 1 voorstelling van met FERNANDEL. Hoofdbestuurslid LTB had andere mening De landbouwers zijn in geen enkel op zicht tevreden met de areaalheffing op aardappelen. Dit kwam Donderdagavond heel duidelijk tot uiting in de vergadering die de boerenvakgroep der L.T.B. hierover in café De Klomp hield. De voorzitter, de heer J. Poel, protes teerde met klem tegen de areaalheffing. Een fondsvorming is naar zijn zeggen goed, maar niet voor aardappelen. Het komt sporadisch voor dat er een teveel is, zo dat het „fonds" aangesproken zou moe ten worden. Deze wijze van heffing kost de boeren geld en het bedrijf wordt toch al duurder, want de verzekeringspremies gaan omhoog terwijl de veevoederprijzen en de granen naar beneden gaan. Het hoofdbestuurslid de heer J. Th. van Saase was wat de areaalheffing betrof een gans andere mpning toegedaan. Ware het niet, dat de oogstgebieden in Zuidholland en Zeeland uitgevallen zijn, dan was er nu al een groot overschot aan aardappe len, zodat er nu al een débócle dreigde, re pliceerde hij. Er werd breedvoerig van gedachten ge wisseld, maar de aanwezigen waren niet te overtuigen van de noodzakelijkheid der heffing. Donderdag werd de eerste schorseneren- veiling in Beverwijk gehouden. Er was een aanvoer van 10.000 kg aan de veilingen tezamen en de prijzen voor de A-kwaliteit waren niet ongunstig: er werd van 4249 cent per kilo betaald. De B-kwaliteit bracht van 1527 cent per kilo op. VRIJDAG 30 OCTOBER Kennemer Theater, 6.45 en 9.15 uur: „De wrede zee". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De lokken de wildernis". W.B. Theater, 8 uur: „De roepstem van de pampa's". ZATERDAG 31 OCTOBER Bioscopen als Vrijdag. op het bedrijf moeten zijn in geval van nood geen gelegenheid kan laten B.B.-ex- te worden. Een grtot deel van de taken moet door vrouwen worden ovei-genomen. In de Kring heeft men nog 2000 B.B.-ers nodig! Bij de geneeskundige dienst zijn E.H.B. O.-ers te kort, voor de commandopost zijn nog personen nodig en bij de blokorgani- satie komt men op de 38 blokken nog 117 E.IIB.O.-ers te kort. Taken genoeg voor de dames. Wanneer de federatie te Bever wijk en Velsen-Noord mede de taak op zich wil nemen de dames te werven en uit haar geledingen de krachten nodig voor deze zeer grote en nuttige taak aanbrengt, dan is een groot goed bereikt. Ook wat dit betreft zegden de afgevaar digden toe een en ander in de eigen ver- enigingen te bespreken. Het ziet er naar uit, dat te Beverwijk en Velsen-Noord de federatie „Vrouwe lijke Vrijwillige Hulp" een belangrijke plaats zal innemen, helpend, zoals de sta tuten zeggen, waar de overheid het vraagt, instellingen of particulieren het vei-zoeken. Het eerste tiental van de Beverwijkse schaakclub heeft zijn eerste bondswed strijd, die werd gespeeld tegen „Schaak- lust" met 7-3 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen zijn: P. Stet (Weenink)S. Dijkstra rem., C. Koomen N. Gutter rem., Pb. BakkerP. M. Boots man 1-0, Jac. MeyerJ. Dekker 1-0, H. van 't HoffJ. Gorter 0-1, A. Tervoort A. Prikkel rem., J. ReinhoutN. v. d. Stal rem., W. GroenJ. Vriens 1-0, J. C. Muyen K. Schenk 1-0; P. de BoerS. Zwager man 1-0. In een tot de laatste plaats bezet Kenne mer Theater heeft het reis- en passage bureau Ruys en Co. Donderdagavond een filmavond belegd voor hen, die willen emigreren. De heer G. Tates hield een korte inlei ding en wees erop dat in tegenstelling tot vroeger, toen de emigranten in hun nieu we vaderland eenvoudig aan hun lot wer den overgelaten, de regeringen deze men sen thans met alle beschikbare middelen bijstaan. Hierna werd de film „Emigranten reizen per Sibajak", die in opdracht van dit bu reau werd vervaardigd door Multifilm uit Haarlem, vertoond. Deze rolprent geeft een indruk hoe het op een emigrantenshcip toegaat. Vervolgens werden nog een film over het leven van Nederlanders in Austra lië en een rolprent over Nieuw-Zeeland vertoond. Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Donderdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. „Lotte Oldendorff" met een la ding van 616 vadem hout va.n de Finse haven Wasa. Als voorzitter van de personeelsvereni ging der N.V. Machinefabi-iek C. Maters opende de heer C. Rozemeyer gisteravond het winterseizoen van deze vereniging. Hij hoopte, dat het programma in ieders smaak zou vallen. Het bleek alras, dat de keus van deze avond inderdaad een goede was: de heer D. van Sijn uit Den Haag vertelde namelijk over zijn reis-ervaringen in het land der Mau-Mau. Kenya aan Afi-ika's Oostkust bestond oorspronkelijk vooimamelijk uit woeste grond, omzoomd door oerwouden, en werd door de Engelsen aangekocht en in cul tuur gebracht. Toen het gecultiveerde ge bied floreerde, trok het de aandacht van de inheemse bewoners, de Kikoejoe's, die daarop een eis tot teruggave van het ge bied indienden. De Kikoejoe's, die uiter mate lui, onontwikkeld en bijna zonder uitzondering onbetrouwbaar bleken, zei spreker, namen, toen -hun eis .afgewezen werd, andere middelen te baat en groe peerden zich om een enigszins academisch gevormde leider, Ben Jatta, die zijn En gelse vrouw en kind had achtergelaten. Een tot hysterie opgevoerde haat zweepte hen op tegen al wat blank en Aziatisch was. Moord en doodslag waren het gevolg en men is in Kenya zijn leven thans niet meer zeker. Naast de Kikoejoe's wonen de Massai, een volk dat als herdersvolk weliswaar vrediger is, doch zo mogelijk in een nog meer ongeordende maatschappij leeft. Het jachtvolk van de Macamba doet in ont wikkeling voor de beide andere volkeren niet onder en haat de blanken even grondig, zei de heer Van Sijn. De groepering om een leider is, vol gens de heer Van Sijn, zeker niet te be schouwen als een door de blanken veroor zaakte aangelegenheid, maar zuiver een noodgreep om uit de eigen, ellendige toe standen te komen. In geen geval mag de strijd van de Mau-Mau echter als een hel- denstrijd worden gezien, aldus spreker, want, indien hun de kennis en vooral de werklust kon worden bijgebracht om het overige deel te cultiveren zouden zij in alle behoeften kunnen voorzien. De door de Engelsen gevoerde tactiek van rechtspreken over de Mau-Mau-leden was volgens de heer Van Sijn niet juist. Hij zou de bewindvoerdei-s willen adviseren eerst de psyche van de Kikoejoe's te leren doorgronden en daarop hun rechtspraak te bouwen. Bij een groter begrip van deze eenvoudige mensen en een overwinnen van de Europese arrogantie en het Afri- Rederijkerskamer „Kennemerland" zal haar eerste winteruitvoei-ing op Donderdag 5 November in het Kennemer Theater geven. Onder regie van de heer P. Fiege zal de thriller „Flat te huur", naar een vei-haal van Agatha Christie, gespeeld worden. In het stuk spelen mee de dames M. HoflandVellekoop, G. ZegelZalm, A. van BerkumWorkum, G. Vellekoop en de heren B. Pijpers, H. G. van Herwijnen, P. Stevens en L. Scheffei-s. De uitvoering wordt met een bal besloten. DEM-dames 1 ontvangt om 12 uur HH IJC 2 en zal alles op alles moeten zetten om weer eens een overwinning te kunnen behalen. Dames 2 speelt om 13.30 uur bij Straw berries en daarvan wordt verwacht dat de winstpuntqp bij DEM blijven. Dames 3 speelt tegen Alkmaar 4. Deze wedstrijd kan door DEM gewonnen wor den. De wedstrijd van heren 1 te Amsterdam tegen Pinoké 4 is zeer belangrijk. Als DEM deze match wint, blijft de voorsprong van 1 punt op BMHC 6 behouden. Pinoké beschikt over een zeer sterke verdediging. Heren 2 ontvangt Siseo om 13.30 uur. Wanneer het spelpeil van de vorige weken gehandhaafd blijft, is de kans op succes groot. En dit betekent dan ook waarschijn lijk een stapje omhoog. Zaterdag 31 October speelt meisjes a tegen Eechtrop a op het Eechtrop-terrein. kaanse wantrouwen, zou dit volk zeer zeker te civiliseren zijn. Na deze met allerlei anecdoten aange vulde vertelling, genoten de bezoekers van een ontdekkingsreiziger-film, die door George Breakston was geregisseerd en die zeldzaam fraai was opgenomen. Zeer rea listische momenten uit olifantenjacht, nijl paardenkolonies, pygmeeën-dansen enzo- vooi-ts lieten niet na om bij de toeschou wers een diepe indruk achter te laten. Ondanks het vroege avonduur heeft een grote schare belangstellenden Donderdag avond/in het Hervor-md' Verenigingsge bouw aan de Beverwijkse Schans de of ficiële opening van de bazar ten bate van de restauratie der Grote Kerk bijgewoond. De heer R. J. Vos, voorzitter der restau ratie-commissie heette in zijn openings woord in het bijzonder wethouder W. Al- berda van harte welkom. Vervolgens bracht hij een dankwoord aan allen, die aan de voorbereidingen der fancy-fair een aandeel hebben gehad en bracht naar voren dat met de restauratie van het dak alleen al een bedrag van 10.000 gemoeid was. Hij noemde deze bazar de laatste, maar zeker niet de onbelangrijkste scha kel om tot dit bedrag te komen. Met de wens dat deze bazar volledig aan het doel zou mogen beantwoorden, verklaarde de heer Vos haar voor geopend. Hierop volgde direct een geanimeerde belangstelling voor de vele fraai verzorg de kraampjes. De belangstelling der jeugd ging vooral uit naar de electrische treinen, die ze zelf mochten besturen. De gehele avond is het doorlopend druk geweest in het gebouw en reeds vele en goede zaken zijn er gedaan. Niet alleen kwam de be langstelling van Hervormde zijde, maar ook zeer veel andersdenkenden waren hier vertegenwoordigd. Om ook de leden van de Kennemer Motor- en Fietsmotorclub 's winters iets te kunnen bieden, zal Zaterdag 31 October a.s. in het Statenhuis aap de Velserweg een contact-avond worden gehouden. In afwij king met andere jaren, toen alles door eigen krachten wei-d verzorgd, is het pro gramma voor ditmaal afgestemd op de ver richtingen van de P. W. Boys. Het belooft „knots" te worden; tot 2 uur bal na uit de muziekdoos van Kareltje. Voor de leden van het Katholiek Vrou wengilde van Heemskerk heeft mevrouw Kortekaas-de Haan Donderdagavond een lezing gehouden over haar reis naar Ame rika, die zij als lid van de Nederlandse Huishoudraad heeft gemaakt. Spreekster vertelde dat zij drie maanden in het land van Uncle Sam heeft .vertoefd, maar dat deze periode toch nog tekort was om dit geweldige land door en door te leren ken nen. Hierdoor was zij slechts in staat enkele indrukken weer te geven van de zeden en gewoonten van dit volk. De Amerikanen zijn hardwerkende mensen en hebben mede hierdoor een hoge levensstandaard bereikt, aldus spreekster. De presidente, mevrouw de Boer-Boots sprak in haar openingswoord de voldoening uit over de grote opkomst der leden. Zij deelde mede dat volgende maand door een bekende firma een modeshow zal worden gehouden. De R.K. vereniging tot bestrijding van tbc „Santos" houdt Zondag 1 November haar jaarlijkse collecte in Heemskerk. De tegen 4 November vastgestelde bijeen komst van de Raad van Overleg, waarop de heer Pepers, lid van de Katholieke Film Actie, zou spreken over het onderwerp „Jeugd en film" is tot een nader vast te stellen datum uitgesteld. Met als hoofdschotel de aanbieding van de begroting der gemeente en die van de gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon ter agenda, vergaderde gisteren Castricums gemeenteraad. De aanbieding nam slechts geringe tijd in be slag en het bleek dat men de begroting sluitend had weten te krijgen door een bedrag van 105.600 uit de reserve te nemen. De post gewone dienst geeft een bedrag aan inkomsten en uitgaven aan van 1.252.175. Burgemeester C. F. Smeets gaf een zeer korte toelichting op de begroting en de raad had ook weinig commentaar. De benoeming van bestuursleden van Maatschappelijk Hulpbetoon wegens ver trek van zuster A. Bosdriesz en de benoe ming tot wethouder van de heer N. Veldt, nam meer tijd in beslag. Over het alge meen krijgen de wijkverpleegsters die in M. H. zitting hebben, op hun verzoek vanwege het feit, dat zij in het huwelijks bootje stappen eervol ontslag en met zuster A. Bosdriesz is het niet anders ge gaan. Voor deze vacature kon de raad kie zen tussen de zusters M. C. Lansman en G. C. Boots en hoewel zuster Lansman als eerste op de nominatie stond, koos men met 14 stemmen voor en 2 tegen, zuster Boots. Toch in de commissie Als plaatsvervanger voor de heer N. Veldt, koos men met eenzelfde stemuitslag de heer G. Meijer (P.v.d.A.), die zijn be noeming aanvaardde, niettegenstaande het feit, dat de P. v. d. A. in de vergadering van 1 September van dit jaar had ver klaard in geen commissie meer zitting te nemen. De heer M e i.i e r heeft echter vóór de stemming een uiteenzetting gegeven en ge zegd dat zijn fractie, na uitvoerig hierover van gedachten te hebben gewisseld, be sloten had haar standpunt te wiizigen, om dat het standpunt van 1 September ingeno men was als gevolg van de gang van zaken bij en »de resultaten van de wethouders verkiezingen. Tot onderwijzer aan de Centrale Open bare Lagere School benoemde men met al gemene stemmen de heer W. H. A. Ouds hoorn uit Tricht. In een volgende raads vergadering zal men echter opnieuw in een vacature van deze school moeten voor zien, omdat bij de ingekomen stukken een schrijven was van de heer Peute, onder wijzer aan deze school, waarin hij vroeg ontslagen te worden als zodanig wegens vertrek naar elders. Meer presentiegeld De presentiegelden voor de raadsleden en voor de leden van de raadscommissiën die respectievelijk 5.50 en 2.75 per lid en per bijgewoonde vergadering be droegen zijn verhoogd en het voorstel van B. en W. om deze presentiegelden op respectievelijk 7 en 3.50 vast te stellen ondervond geen tegenspraak. Het voorstel van de burgemeester, de jaarwedde van de beide wethouders van ƒ- 669:00 800 te brengen, werd eveneens aaixvaard. Tijdens de jaarvergadering van de afde ling Wijk aan Zee van de R.K. Metaal- bewerkersbond, die in café „de Zon" werd gehouden, heeft het hoofdbestuurslid, de heer Sijm, een inleiding gehouden over de werkclassifcatie en de hieraan verbonden loonwijzigingen. De'voorzitter, de heer J. van Bennekom. deelde in zijn openingswoord mede dat het ledental is gestegen en thans 101 bedraagt. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer Van Gooi, bleek dat er een batig saldo in kas is. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter bij acclamatie herkozen. De heer J. v. d. Mey werd ondanks zijn verhindering, op deze avond gehuldigd wegens het feit dat hij vijfentwintig jaar lid van de bond is. De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde partijen van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" zijn: J. v. d. WelJ. Langewis 0-2, W. Duin W. van Klaveren 2-0, M. KleinB. Zuider duin 0-2, N. de BoerR. Mahlberg 0-2. De muziekvereniging „Arion" zal op Zaterdag 7 November deelnemen aan een concours, dat wordt gehouden in Schoon hoven. „Arion" neemt deel in de afdeling fanfare en zal een tweetal ouvertures ten gehore brengen. De gemeente Castricum zal van de heer J. Biesterbos in totaal 8690 m2 grond kopen en deze grond is gelegen binnen het par tieel uitbreidingsplan „Noord-Oost" en is onder meer voor de bouw van openbare gebouwen bestemd. Daarnaast zal de ge meente aan de heer J. Biesterbos grond, met een totale oppervlakte van 8420 rn2 verkopen voor de helft van de prijs, als die welke van.de heer Biesterbos wordt gekocht. Over deze verkoop wisselde men van gedachten en enkele leden maakten bezwaren tegen de transactie. Uiteindelijk verleende men het college machtiging, tot onderhandeling over de eventuele ver- en inkoopsprijs over te gaan. Jeugddienst op Zondagochtend Zaterdagavond zullen vele Protestanten in de Nederlands Hervormde kerk aan de Burg. Enschedélaan te Santpoort samen komen om de Kerkhervorming te her denken. Teneinde deze Hervormingsdag meer in het middelpunt van de belangstelling van alle Protestanten te plaatsen, zal deze her denkingsdienst in Oecumenisch verband worden gehouden. Sprekers voor deze avond zijn dr. J. W. Herfst, Remonstrants predikant, ds. W. Veen, Doopsgezind predikant en liturg ds. D. ter Steege, Ned. Hervormd predikant. Het kapelkoor zal medewerking verlenen. Aagtekerk, 29 te Port Swettenham. Abbekerk, 30 Cebu verwacht. Agatha, 29 te Pladju. Alm kerk, 23 te Cochin. Antonia, 28 v. Pladju n. Makassar. Averdijk, 28 te New York. Albireo, 23 v. Paranagua te Rio Grande do Sul Alcyone, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, pass. 28 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Altair. 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Amor, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Amstelpark, 29 v. Bremen te Hamburg. Axeldijk, pass. 23 Kp. Race n. Rotterdam. Aaisdijk, 28 te New York. Aalsum, 28 te Tj. Priok. Alblasserdijk, 27 te New Orleans. Almdiik, 29 bij Vlissingen voor anker n. Londen Alnatie, 29 v. Buenos Aires te Montevideo. Amerskerk, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Abbekerk, 29 te Cebu. Amstelstad. 28 te Le Havre. Arendskerk, 29 v. Cebu n. Manilla. Aichiba, 28 430 m. N. ten O. Recife. Aldegcr.da, 23 ten Z. Bllliton n. Soerabaja. Ampenan. 28 v. Banjuwangi te Panarukan. Amsteldijk, 28 v. Halifax te Boston. Annenkerk, 28 90 m. O.NO. Port Soedan. Blitar, 29 te Genua. Boskoop, 28 480 m. NO. Flores n. Barbados. Blijden-dijk, 28 v. Antw. te Rotterdam. Biiliton. 29 te Tanga. Boissevain, 27 v. Belawan n. Singapore. Bali. 28 te Koe wait. Baud, 30 v. Makassar te Ambon verw. Caltex Utrecht, pass. 28 Kp. Vincent n. R'dam. Cistula, pass. 28 Straat Soenda n. Adelaide. Clavelja, 23 v. Hongkong n. Miri. Ca'.tex Nederland, pass. 29 Algiers n. R'dam. Caltex Delft; 28 105 m. ZW. Cyprus. Caltex Leiden, 28 170 m. O.ZO: Kreta. Caltex The Hague, pass. 28 Burlings n. Sidon. Camphuys, 29 te Gorontalo. Corilla, 28 120 m. NW. Menado. Erinna. 29 v. Curagao te LiverpooL Eos, 23 te Hamburg. Elmina. 28 v. Antwerpen te Bordeaux. Eemdijk, 29 v. Havanna te Vera Cruz. Enggano, 28 v. Rotterdam te Hamburg. F.na. 28 dwars Kp. Elba n. Fao. ïï.trèma, 29 v. Singapore te Saigon verw. Friesland (SSM), pass. 28 Kielerkanaal n. Ko penhagen. Friesland (KRL), pass. 28 Keywest n. Galveston. Groote Beer, 28 te Halifax. Gooiland. 28 v. Recife n. Bahia. Garoet, 29 v. Beyrouth te Port Said. Gordias, 28 v. Lissabon n. Rotterdam. Groote Beer, 28 v. Halifax n. New York. Groote Kerk, 29 v. Livorno te Genua. I-Iermes, 26 v. Baltimore n. Port au Prince. Hoogkerk, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Hydra, 28 v. Tampa te Antwerpen. Hect-or, 28 v. Kalamata te Patras. Heelsum, 28 360 m. W. ten Z. Lands End. Heemskerk, 28 230 m. Z. Luderitzbaai. Helder. 28 dwars Norderney n. Bremen. Hera, 28 240 m. N. Finisterre n. Cumana. Hersilia. 28 500 m. NW. Flores. Ilos, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Ivoorkust, pass. 28 Kaap Formosa n. Duala. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 te Fremantle. Jagersfontein, 29 v. Kaapstad te A'dam. Jupiter, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Japara (KPM), 29 te Palembang. Kertosono, 28 v. San Francisco n. Portland. Kota Agoeng, 29 v. Singapore te Port Swetten- ham. Kota Inten, 29 v. Colombo te Port Soedan. Kiedreeht, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Kronenburg. 30 v. Archangel te Londen verw. Kedoe, 28 290 m. O.ZO. Socotra. Kota Gede, 28 80 m. NW. Lissabon. Kaloekoe, 28 v. Tj. Priok n. Singapore. Larenberg, pass. 28 Kp. Vincent n. R'dam. Lekkerk. 28 v. Genua n. Port Said. Liseta, 30 v. Pladju te Tjilatjap verwacht. Laagkerk, 27 te Colombo. Laertes, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Leopoldskerk, 30 Bahia verw. Loosdreeht, 29 v. Genua n. Marseille. Lutterkerk. 29 te Antwerpen. Langkoeas, 28 v. Semarang te Tegal. Lemsterkerk, 28 v. Khorramshar n. Bahrein. Leuvekrke, 28 470 m. W.NW. Kozhikode. Limburg, 28 300 m. O.NO. Fernando Noronha. Maas, 29 te Lissabon. Maashaven, 28 te Newcastle. Molenkerk, 29 v. Aden n. Mombasa. Macuba, 28 te Suez. Mataram, 28 v. Penan n. Belawan. Mentor, pas. 28 Gibraltar n. Al'giers. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG 7 en 9.15 uur en ZONDAG 3, 7 en 9.15 uur Een verhaal uit duizenden De nieuwe avonturen van „De vrijbuiter van Richard Leeuwenhart" met RICHARD TODD en JOAN RICE. De romantiek der Middeleeuwen herleeft MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur De ontroerendste legende dezer eeuw in fascinei-ende kleuren Het indrukwekkende schouwspel, dat ieders hart zal ontroeren. DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen De film met het actuele probleem: De sexuele opvoeding van de jeugd Wenen krijgt weer iets terug van de voor-oorlogse sfeer, waardoor zij in de gehele wereld beroemd was. De hoofdstraten worden verlicht door duizenden gloeilampjes. Een kijkje in de Mariahilferstrasse in Wenen, feestelijk verlicht. Mureria, 28 v. Chittagong n. Mena el Ahmadi. Maasdam, 29 v. Kingston te New York verw. Madoera, 28 v. Houston n. New Orleans. Malvina, 28 v. Port of Spain n. Engeland. Markelo, 28 v. Hamina te Leith. Marisa, pass. 28 Straat Balabak n. Balikpapan. Marken, 28 90 m. ZO. Socotra n. Suez. Marpessn, pass. 28 ten Oosten Formosa n. Miri. Minjak, 29 te Makassar. Modjokerto, pass. 23 ten W. Balearen n. R'dam Nieuw Amsterdam, 1 Nov. Cobh verwacht. Nieuw Holland, 29 te Sydney. Oranje, 28 v. Port Said n. Napels. Oranjefontein, 28 v. Southampton te Teneriffe. Orion, 23 1100 m. ZW. Flores. Overijsel, 28 390 m. W. Sabang. Poelau Laut, 28 v. Padang n. Belawan. Prins Fred. Willem, 25 v. Chicago n. R'dam. Prins Joh. W. Friso, pass. 29 Vlissingen naar Hamburg. Prins Maurits, 24 v. Rotterdam te Montreal. Prins Willem V, 29 te Montreal verwacht. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Montreal n. Toronto Papen-drecht, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Stock holm. Pendrecht, 28 v. Rastanura n. Mena el Ahmadi Perna, 23 ten anker Musi rivier. Prins Willem III, pass. 23 Rockall n. Montreal Raki. 29 Soerabaja verwacht. Rempamg, 28 540 m. W.NW. eil. Wake. Riouw, 28 v. Soerabaja n. Probolinggo. Rijnland, 23 170 m. W.NW. Lissabon. Salatiga, 30 Honolulu veiwac'nt. Schiedijk, 29 te Singapore. Sumatra, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Sibajak, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Sabang, 29 te Singapore. Sarangan, 28 v. Tj. Priok n. Cheribon. Sigli, 29 te Makassar. - Stad Amsterdam, pass. 28 Start Point naar Emden. Stad Breda, 28 575 m. NO. Yokohama. Stad Leiden, 28 940 m. W. Vancouver. Stad Maassluis, 23 100 m. W. Rorvik. Stad Rotterdam, 28 170 m. Z. Stavanger. Stad Vlaardingen, 28 920 m. W. Lands End. Stanvac Talang Akar, 23 van Belawan naar Sungeigerong. Straat Makassar, 28 80 m. ZW. Okinawa. Teiresias, 28 v. Singapore n. Tj. Priok. Taiban, 28 v. Khoralmufatba te Mena el Ah madi. Tjisadane, 28 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Triton, 28 v. Fort Liberie n. Philadelphia. Tara, vertr. 30 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Tomori, 29 v. Suez n. Djeddah. Tabian, 28 v. Khoralm Fatta n. Mena el Ahmadi Talisse, 28 Brothers gepass n. Suez. TanJkhaven I, 23 v. Sungeigerong n. Saigon. Tanfchayen n, pass. 28 Anamba eil. naar Sungeigerong. Tankhaven ifl, 28 te Tj. Uban. Tasman, 29 te Singapore. Tibia, pass. 28 Kp. de Gata n. Swansea. Titus, 28 250 m. O.ZO. Sicilië. Tjikampek, 28 v. Balikpapan n. Kobe. Tjipondok, 23 270 m. N. Biiliton. Tjiwangi, 23 300 m. Z. Hongkong. Trajanus, 28 370 m. W. Flores. Trompenberg, pass. 28 Dungenes n. Houston. Utrecht, pass. 28 Minikoy n. Aden. Van Spilbergen, 28 v. Amsterdam n. Antw. Van Outshoorn, 28 v. Soerabaja n. Padangbaai. Van Riebeeck, 23 v. Makassar te Buleleng verw. Willem Barendsz, pass. 29 Dover n. Curasao. Waal, 28 v. Catania n. Oran. Waterman, 29 v. Wellington te Bremerhaven. Westland, 28 v. Montevideo n. Santos. Willem Ruys, 28 v. Port Said n. Suez. Willemstad, 28 v. Aruba te Curagao. Woensdrecht, 28 naar Mena el Ahmadi. Waterland, 28 v. Bahia n. Las Palmas. Willemstad, 28 te Aruba. Wonosari, 29 te Palembang. Wieldreoht, 23 Burling gepass. n. Sidon. Zuiderkruis, 28 178 m. W. ten N. Sierra Leone. Zeeland (SSM), 27 v. Huil n. Hamburg. Zonnewijk, 28 265 m. NW. Kaapstad. KLEINE VAART Anna b, 31 v. Grangemouth te Savona verw. Algarve, 28 v. Leixoes te Lissabon. Anna H-enny, pass. 29 Vlissingen n. Ipswich. Amoudspolder, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Atlas, 23 v. Palma de Mallorca n. Valencia. Barracuda, 28 v. Oslo te Heroen. Bernisse, 1 Nov. v. Casablanca te Boness verw. Betty Anne, 29 v. Emden n. Kopenhagen. Bill, 29 v. Antw. n. Garston. Bill, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Bluye Boy, 28 v. Grenan te Frederiksund. Bab-T, 28 n. Skelleftea. Bree Helle, 28 v. Rotterdam te Londen. Brinda, 28 v. Abenraa n. Antwerpen. Carpo, 28 v. Dublin n- Fowey. Citadel, 2 v. Aalborg te Hogenas. Cornells b I, 28 v. Leith n. Thorshaven. Deni, pass. 28 v. Whitehaven n. Kopenhagen. De Ruyter, 28 v. Gefel te Zaandam. Dinkel, 29 v. Antw. te Vlissinegn. Dollard, 28 v. Rotterdam te Kalmar. Driebergen, 28 v. Teignmouth n. Genua. Fiducia, vertr. 29 v. Goole n. Gent. Follanica, 29 v. Port Talbot te Oostende. Frans 28 v. Newcastle n. Horsens. Gaasterland, 28 v. Goole n. Amsterdam. Gerrie, 28 te Cardiff. Geziena, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Hartel, 30 v. Duinkerken t eCBideford verw. Haskerland, 29 v. Rotterdam te Harlingen. Hast V, 28 v. Londen n. Geurnsey. Heemskerk, 28 v. Wamemuende te Stralsund. Import, 29 v. Oporto te Rotterdam. Jonex I, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 28 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Jorina, pass. 28 Kiel n. Kalmar. Jozef Swenden, 28 v. Garston n. Barry. Jutland, pass. 23 Kp. Roca n. Carthagena. Leemans, 28 v. Terneuzen te Goole. Leny, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Lugano, pass. 28 Vlissingen n. Struer. Larix, 27 n. Zaandam. Lies, 28 v. Sharpness te Port Talbot. Lydia, 28 v. Bordeaux n. Avonmouth. Marcella, 28 75 m. W. ESbjerg. May Star, 29 v. Mostaganem te Liverpool verw. Markab, verm. 28 v. Goole n. Frederiksvaerk. Markab, 28 500 m. W.ZW. Flores. Martien, 29 pass. Vlissingen n. Antw. Matthew. 29 v. Thameshaven n- Jersey. Megrez, 29 pass. Gibraltar n. Napels. Michel Swenden, 27 v. Blybh n. Esbjerg. Mies, 29 te Norrkoping. Monica, 29 te Gothenburg verw. Midas, 28 te Kopenhagen n. Aarhus. Mulan, 28 v. Antwerpen te Londen. Muphrid, 29 v. Savona te Bastia. Nettie, pass. 28 Vlissingen n. Stockholm. Nanjo, pass. 28 Vlissingen n. Brussel. Noorderhaven, 29 v. Porsgrun te Monsteras. Noorderlicht, 29 v. 'Groningen n. Rotterdam. Noord, pass. 28 Lands End n. Rotterdam. Noordland, 28 v. Vlissingen te Ayr. Tottingham, 28 v. d. Tyne n. R'dam. Oleum, 27 v. d. Tees n. Jersey. Olive, 28 v. Vlissingen n. Oostende. Prinses Margriet, 28 v. Glasgow n. Port Talbot. Pa-vo, 27 te Hargshamn. Ponto, 27 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Prior, 28 v. Glass or,doek te Whitehaven. Robert, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Rose Marie, pass. 23 Vlissingen n. AntJw. Sint Walburg, verm. 28 v. Londen n. R'dam. Soemba, 28 v. Amsterdam te Vlaardingen. Spes, 29 v. Vlaardingen. Start, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Strijpe, vertr. 29 v. Rouaan n. Casablanca. Theano, 29 v. Drogheda te Belfast. Toos, 28 te Augustusboi-g. Trio, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Tromp, 28 te Zaandam. Vecht, 29 v. Delfzijl te Odense verw. Viking, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Vrede, 28 v. Fowey n. Gothenburg. Westerdok, 28 v. IJmuiden n. Gothenburg. Westpolder, 28 v. Casablanca te Safi. Wickenburgh, 29 v. Duinkerken te Londen. SLEEPVAA1- Ilumber, 28 dwars Kp. Flattery n. Southampt Loire, met baggermolen en bak 29 v. IJmuidci naar Lissabon. Noordzee met bak 28 70 m. W.ZW. Oporto. 0

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11