Dit jaar wellicht geen intocht van Goedheiligman IJmuider Harmonie concerteerde Visserij-varia Be Kleine Jaarbenr® Detailcijfers aanbesteding tehuis voor bejaarden BISCHOFF'5 BEZOEKT NOC VANDAAG MEER DAN 500 DONDERDAG 19 NOVEMBER 1953 9 ZELFBINDERS De heer F. Albrecht sprak voor „Nieuwe Koers" Tehuis voor bejaarden aller gezindten Wat de Klaproos opbracht Gemeente koopt grond en twee panden Stelt niet uit tot morgen wat U heden doen kunt. Scheepvaart „Kennemerland" nam deel aan toneelconcours OP EEN DOOR de eeuwen heen heimelijk verborgen gehouden plek in het Spaanse land zit de Goedheiligman, onze trouwe Sint Nicolaas nog steeds, diep bedroefd en toch in spanning weggedoken in zijn stoel. Zijn legertje zwarte mannen die al vooruit zijn gezonden naar de stad aan de zee, die Velsen heet, houden hem van uur tot uur op de hoogte, want het ziet er naar uit, dat de grote kindervriend dit jaar in Velsen geen officiële intocht zal maken. De Pieten draven 's nachts al speels over de daken, maar de Sint heeft uit Velsen nog steeds geen verzoek tot in scheping en overkomst ontvangen. En die zal er ook niet komen, want de Handels vereniging „Groot IJmuiden, een afdeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond en de afdeling Velsen van de R.K. Middenstands bond, die de organisatie van de intocht op zich hadden genomen, hebben zo weinig medewerking en slechts zo'n vleugje ent housiasme van de winkeliers ondervonden, dat de intocht dit jaar achterweg zal moe ten blijven. Waarom zo weinig enthousiasme en financiële medewerking? De winkeliers uit straten, die niet in het centrum thans nog de Kennemerlaan liggen, zien er geen belang in en menen, dat al die over geheel Velsen verspreide zaken toch geen grotere toeloop van de officiële intocht van Sint Nicoloas zullen hebben. Het enige centrum van zaken dat thans bestaat, de Kennemerlaan onthoudt zich voor het grootste deel van medewerking voor deze intocht. Daar meent men, dat van een ac tie, die door het zakencentrum zelf wordt gehouden, meer kracht zou uitgaan. Eén intocht Dat de middenstand in de eerste plaats de zakelijke kant van deze officiële intocht van een Sint Nicoloas in Velsen beziet, achten zij voor de hand liggend. In vroe ger jaren kende IJmuiden de intocht van de Sint Nicolaas van Bischoff en van Glas, dat waren dan de echte Sint Nicolazen. Na de oorlog kwam daar verandering in en kwamen de Kennemerlaan en nog enige zaken met een eigen Goedheiligman uit, die ieder op hun beurt werden ingehaald. Vorig jaar besloot de politie slechts toe stemming te geven voor één officiële in tocht voor IJmuiden, IJmuiden-Oost en Driehuis, wat verband hield met de moei lijkheden, die iedere optocht op de open bare weg veroorzaakt. Ook dit jaar zou slechts één vergunning worden verstrekt en deze werd aangevraagd door de plaatse lijke afdeling van de midd&nstandsver- enigingen. Velsen-Noord en Santpoort zouden voorts voor een privé-sinterklaas mogen zorgen. De politie heeft geen be zwaar, wanneer een zaak op bepaalde mid dagen Sinterklaas in haar pand laat reci piëren. Men wijst er evenwel op, dat dit in de meeste steden (Leeuwarden en Den Helder bijvoorbeeld) pas geschiedt na de offciële intocht van de echte Sint Nicolaas. deen saamhorigheidsgevoel Er zou dus dit jaar in IJmuiden een grote intocht worden gehouden en de be sturen van de Handelsvereniging „Groot IJmuiden" en de afdeling Velsen van de R.K. Middenstandsbond belastten zich ge zamenlijk met de organisatie van dit fes tijn voor de jeugd. „Het nodige saamhorigheidsgevoel bleek te ontbreken", vertelde de voorzitter van „Groot IJmuiden", de heer H. Homburg, „van tal van winkeliers kreeg men te horen: wat hebben we er aan". Bijdragen bleven uit en de middenstandsverenigingen kunnen toch moeilijk weer uit eigen kas geld voor deze intocht opnemen. „Men moet goed begrijpen", ging de heer Hom burg verder, „dat de middenstandsvereni gingen tot taak hebben de algemene be langen van de middenstand te behartigen. Daar betaalt men contributie voor en niet in hoofdzaak voor de organisatie van re1 clame-campagnes." De bestuursleden heb ben getracht de Velsense winkeliers warm te maken voor een intocht, maar de reac ties bleven teleurstellend. Moeilijke gemeente Velsen is voor het organiseren van acties een zeer moeilijke gemeente. Men maakt er ook op het gebied van de middenstand een enorme groei mee, die uiteindelijk zal moeten resulteren in een eenheid, een hecht hlok van Velsense zakenmensen, die met elkaar ook een „kleinigheid" als de intocht van een kindervriend tot oplossing zullen weten te brengen. Over enige jaren zullen de zaken op het Plein 1945. aan de Lange Nieuwstraat, het Marktplein en de Kenne merlaan (hopelijk) naar elkaar toe zijn gegroeid. Al deze winkeliers zullen een groot zakencentrum vormen, waarbij, aldus de heer Tfomburg, de winkelier in buurten als de Rivierenbuurt en Duinwijk niet uit het oog verloren moe< worden en niet van medewerking uitgesloten moet zijn. Er zal dan meer te bereiken zijn. Grotere eenheid Ook de voorzitter van het zakencentrum, de heer De Jong, sprak ten aanzien van de toekomst in deze trant. In een intocht van Sinterklaas, zoals bedoeld door de midden standsverenigingen, zien de winkeliers van het zakencentrum geen baat. Zij achten een campagne van één straat van groter belang, hoewel deze telkens wordt geremd aldus de heer De Jong door weigering van vergunningen voor bepaalde evenementen tijdens de acties. Van een vereniging als „Groot IJmuiden" voelt de heer De Jong geen kracht uitgaan. Hij is en dat onder streepte hij pal voor een grotere een heid in de Velsense middenstand. Inmiddels kunnen we hieraan toevoegen, dat de Sint, na het vernemen van deze uitspraken, het grijze hoofd heeft geschud. Al stappen de „hulp-sinterklazen" dan al ijverig door Velsen, hij is alsnog bereid de boot naar IJmuiden te nemen, opdat niet de grondslag voor een Sinter(jan)klaassen, maar voor een Sinterklaasfeest met een traditionele officiële intocht wordt gelegd. „Vcteranenlegioen Nederland" „Met God voor Nederland en Oranje". Dit is in het kort de doelstelling van het „Veteranen legioen Nederland", dat, om in IJmuiden tot een afdeling te geraken, Woensdagavond in zaal Flora aan de Zee weg een propaganda-avond had belegd. De Velsense leden van het „Veteranen legioen Nederland", welk legioen bestaat uit men sen die in enig militair verband in Neder land of overzee dienst doen of gedaan hebben en die tot dusver bij de afdeling Haarlem aangesloten zijn geweest, wilden ook in IJmuiden een afdeling opgericht zien, waartoe zij van het hoofdbestuur toe stemming kregen. De heer Schilling zeide dat het legioen twee jaar geleden in Amsterdam werd op gericht. Hoewel de regering aanvan kelijk argwanend tegenover ons stond, ont nam de Koninklijke boodschap „Gij hebt als veteranen allereerst het recht de vrede te bewaren", alle twijfel. De heer Schilling noemde de maatschappij in Nederland „vermaterialiseerd", reden waarom bij voorbeeld de BB herhaaldelijk wijzen moet op de sociale voorzieningen voor hen die zich aanmelden. Hij wees voorts op de Bepaling nu toch in de verordening B. en W. van Velsen hebben zich nader beraden omtrent de mededeling van de commissie van bijstand voor onderwijs- en culturele zaken, dat de meerderheid van deze commissie het gewnest acht, te voldoen aan de opmerking van Ged. Staten om in de verordening, die de subsidiëring van de bijzondere kleuterscholen regelt, op te nemen: „voor de toelating tot de school mag niet als eis worden gesteld, dat een kind later ech bepaalde lagere school of een lagere school van een bepaalde richting zal bezoeken." spanning tussen Oost en West. Als wij moeten kiezen, kiezen wij het Westen, al dus de heer Schilling. Als men ons vraagt of wij een politiek volgen, is ons antwoord: de nationale politiek. Wij zullen de Neder landse regering zo nodig hierop wijzen, als zij ons inziens niet de juiste politiek volgt. Na de pauze werden enige rolprenten vertoond, waaronder „Soldaten over zee". De avond werd onder meer bijgewoond door de Commissaris van Politie te Velsen, de heer J. P. Weyburg, en de heer C. Spoor. Zoals gisteren al gemeld kon worden, is in het raadhuis in Velsen de bouw aan besteed van een tehuis voor bejaarden, annex dertig woningen op een terrein be grensd door de Rijn-, Vecht-, Waal- en Scheldestraat in IJmuiden, overeenkom stig het bestek van architect J. Schipper uit Zaandam (bestek A). Tevens werd aanbesteed de bouw van 36 étagewoningen in twee blokken aan de Vecht- en de Scheldestraat, naar tekening van architect L. H. P. Waterman uit Amsterdam (be stek B). Het inschrijven op de bouw van beide complexen tezamen vormde bestek C. De gedétailleerde inschrijvingen er waren 23 gegadigden volgen hieronder: Naam A N.V. Willem Geel 549.000.— Van Herwaarden's Betonbouw550.500. H. Ribberink540.400. M. Ebbink 552.500.— Firma G. W. Kramer 545.200. Aann. Bedrijf Hartog 617.500. Aann. Bedrijf Wittebrood 600.500. Fa. C. H. ten Broeke 557.820.— J. A. de Koning572.000. Bouwbedrijf J. Stolk 575.500. Fa. De Boer 560.000. Fa. W. Bulters 558.000.— Bouwbedrijf „12 Provinciën" 542.500. Fa. Meyer 555.000. Fa. v. d. Putten544.260. N.V. Aann. Mij. Velsen 569.370.— Fa. J. Buur617.650. J. H. Baggerman 542.200. H. W. Sebregt 554.100.— Aann. Bedrijf Joh. Seijsener531.154. De Haan en Reek Bouwbedrijf511.754. M. Zwaan 595.960. Fa. De Vries 553.500.— Inscnrijipnjs B 582.125.— 611.000.— 480.000.— 616.000.— 496.000.— 492.800.— 493.000.— 510.000.— 486.000.— 580.000.— 482.000.— 485.980.— 648.000.— 612.500.— 602.600.— 477.724.— 512.768.— 1.132.625.— 1.032.300.— 1.161.200.— 1.053.828.— 1.068.500.— 1.061.000.— 1.044.000.— 1.135.000.— 1.026.260.— 1.055.854.— 1.265.650.— 1.156.700.— 1.008.878.— 1.024.522.— Het is een goede gedachte geweest, die de dirigent van de IJmuider Harmonie, de heer J. Groot, ertoe heeft geleid in het keurig verzorgde programma, dat de uit te voeren werken van Woensdagavond in het Rex-theater behelsde, een korte beschrij ving te geven van de loopbaan en de persoon van Franz Schubert, van wiens compo sities een viertal ten gehore werd gebracht. Hoewel dit moet ons van het hart de uitleg van de „Onvoltooide Symphonie" ons inziens beter tot zijn recht was gekomen in eenvoudiger bewoordingen. Als de woorden sforzati en unisono vertaald waren door de Hollandse woorden versterkingen en eenstemmigheid, dan zouden zij meer tot het publiek hebben gesproken. ADVERTENTIE verschillende modieuze kleuren en dessins vindt U nu in SPECIAALZAAK Oosterduinweg 26 - IJmuiden Een fantastische sortering, mooi enniet duur. Prijzen van 1.25 tol 7.50. GEEF - HEM - EEN - DA S Voor de Jongeren Organisatie van de Partij van de Arbeid, die met de afdelingen Velsen-Noord en Beverwijk Woensdag avond in het gemeentelijk ontspannings lokaal bijeen was, heeft de verhindering van de heer Evert Vermeer, lid van de Tweede Kamer, wel even teleurstellend gewerkt, doch zijn vervanger de heer F. Albrecht, lid van de Haarlemse gemeente raad, die wegens andere vergaderingen ook al later kwam, heeft veel vergoed met zijn beschouwing over de achtergronden in de Partij van de Arbeid. In afwachiing van de spreker was door voorzitter A. Sluis een zaalforum gevormd, dat zich slechts behoefde te bepalen tot de beantwoording van de vraag, waarom de leeftijdsgrens voor de loonsverhoging, de compensatie, was beperkt tot 23-jarigen. De mening was, dat de lijn had moeten worden doorgetrokken. Nieuw plan In de gemeente is een comité opgericht dat de mogelijkheid overweegt te komen tot de bouw van een tehuis voor bejaarden, waarin een 70-tal ouden van dagen uit alle kerkelijke richtingen een onderdak kunnen vinden en verzorging genieten. In het comité hebben naast verschillende kerkelijke leiders een aantal vooraan staanden uit de kerkelijke gemeenten zit ting. Hoewel nog niets definitief vaststaat, kan wel worden aangenomen dat men zal trachten grond te kopen in het nieuwste gedeelte van IJmuiden. Maar dit heeft op de uitvoering van de werken door het ensemble geen invloed gehad en daar gaat het toch maar om. De IJmuider Harmonie heeft op deze avond bewezen, dat zij meer presteren kan dan volksfestijnen met verdienstelijke mars muziek op te luisteren. Het blijft nog steeds een waagstuk om symphonische werken in harmoniebezetting ten uitvoer te brengen, speciaal „binnenshuis". Hoe loffelijk de uitvoering van de „Onvoltooi de" ook mocht zijn, de vertolking was op enige kleine oneffenheidjes na bijna vlekkeloos de sfeer van melancholische geheimzinnigheid, die bij een symphonie- orkest door de violen wordt geschapen en waardoor een dicht waas wordt geweven om het treurig lied van hobo en klarinet heen, kan niet door het violenvervangende instrment, de klarinet, worden weergege ven. Daardoor gaat er veel van die sfeer verloren. Nochtans, hulde aan de dirigent, die het er toch op waagde en die gedurende deze gehele avond het uiterste vergde van „zijn materiaal". Hulde ook aan de uitvoerende amateurs, die een dergelijke prestatie slechts door onvermoeid oefenen hebben kunnen geven. Van de „Rosamunde" vertolkingen deed het Ballet in het arrangement van Chomel het 't best. Dit werk werd met de nodige soepelheid uitgevoerd en de vooral schone melodie in de Entr'acte domineerde zodanig dat het gehele stuk er door gedragen werd. Wat de Marche Militaire betreft: het zou de IJmuider Harmonie niet zijn geweest als dit werk met minder enthousiasme en élan over het voetlicht was gekomen. Dit voor zover het de volwassenen aan gaat. De IJmuider Harmonie heeft name lijk ook nog een jeugdorkest van 30 „man", dat tijdens de uitvoering van gisteren nieuwe lauweren heeft geoogst. Wat deze jeugdige muziekliefhebbers presteren, mag er zijn. Dat het ongetwijfeld de heer Groot veel hoofdbrekens en de nodige tact zal kosten, geloven wij gaarne. Maar wat deze jongens en meisjes het publiek heb ben opgedist, was technisch volkomen ver antwoord. Het spreekt dat een mars als Wien bleibt Wien het goed doet, maar de Mendelssohn-fantasie stelt aesthetische eisen en dat de heer Groot ook hier aan dacht aan besteedt, kwam in het Früh- lingslied-motief wel heel duidelijk uit. Er is hard gewerkt en zeker heeft de dirigent tijdens de repetities meermalen moeten aftikken eer de ouverture Feodora van Tschaikowsky voor uitvoering rijp was. Ook deze vertolking mag op de ere lijst worden genoteerd. Als extra nummer heeft een klarinetten- trio, bestaande uit mevrouw Woerdman en de heren Vissinga en Woltzak de le Sona- te-a-trois van J. Haydn ten gehore ge bracht. Dit trio behaalde met dit nummer De Klaprooscollecte, die Zaterdag werd gehouden, bracht in Velsen 1706.02 op. Het comité, dat allen die op enigerlei wijze medewerkten om dit resultaat te bereiken dank zegt, merkt op, dat het totale bedrag aanmerkelijk hoger ligt dan andere jaren. Driehuis en Velsen-Noord hebben aanzien lijk meer bijeengebracht dan verleden jaar. In IJmuiden was de opbrengst het laagst, maar het comité meent dat dit komt door het te kort aan collectanten in dit stads gedeelte. de eerste prijs in het solistenconcours in Velserend!) Al wat deze avond aan schone klanken werd geboden, vond bij het publiek grote waardering en dit moge de IJmuider Har monie mede een stimulans zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan. Het programma vermeldde dat na de pauze het Zaans Kleinkunst Ensemble zou optreden. AD INTERIM In belang Volkshuisvesting De gemeente Velsen zijn te koop aange boden enkele stroken grond te Driehuis ter grootte van 62380 m2, voor een prijs be rekend naar 0,60 per m2. Deze grond- stroken zullen voor een gedeelte dienst moeten doen ten behoeve van de omlegging van de spoorweg, in verband met het maken van een aftakking naar de tunnel onder het Noordzeekanaal. De resterende grond heeft een agrarische bestemming. Na de omlegging van de spoorweg bestaat de mogelijkheid om de ondergrond van het vervallen gedeelte van de spoorbaan in eigendom te verkrijgen. Wordt hiervan ge bruik gemaakt, dan zal een aansluiting worden verkregen met de thans te koop aangeboden grond en met het reeds in het bezit van de gemeente zijnde gebied aan dc Duin en Kruidtoergerweg. Het agrarisch areaal ter plaatse zal daardoor van groter belang worden en beter geschikt zijn om dienst te doen als vervangend object voor cultuurgrond, welke voor stadsuitbreiding benodigd is. Na de eigendomsverkrijging door de ge meente, zal de strook, benodigd voor de aanleg van de nieuwe spoorbaan, aan het Rijk, c.q. de Nederlandse Spoorwegen in eigendom dienen te worden overgedragen. Dat de gemeente de grond eerst koopt en deze daarna weer overdraagt, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat een groter gebied veelal op voordeliger voorwaarden te verkrijgen is dan een (zoals in dit geval) smalle grondstrook, bestemd voor spoor baan. De grond is thans verpacht tot 30 November 1954. Deze pacht kan zonder be zwaar tot die datum worden bestendigd. Het ligt echter niet in het voornemen van B. en W. een verlenging van de pacht te bewerkstelligen. Te zijner tijd, na het ge reedkomen van de spoorwegwerken, kan opnieuw tot verpachting worden overge gaan. De gevraagde koopsom achten B. en W. billijk. IJmuiden-Oost Ten behoeve von de aanleg van de Hee renduinweg te IJmuiden-Oost en met het oog op de uitvoering van het uitbreidings plan in onderdelen voor Nieuw IJmuiden, is het gewenst dat de gemeente voorts de beschikking krijgt over het perceel Velser- duinweg 232. De eigenaresse heeft zich be reid verklaard het gehele perceel aan de gemeente te verkopen voor een prijs van 4500 in totaal. B. en W. achten de aan koop tegen de gevraagde prijs verant woord, wanneer in aanmerking wordt ge nomen, dat het perceel, met uitzondering van het voor wegaanleg bestemde gedeelte, in de toekomst als volwaardig bouwterrein kan worden geëxploiteerd. De verhuur kan na de overdracht van het perceel worden gehandhaafd, behoudens het voor wegaan leg benodigde gedeelte van de achtertuin. De eigenaresse van het pand Bik en Ar- ADVERTENTIE Aanvoer op Urk. Door 10 vaartuigen werd Dinsdag aan de Gem, Visafslag te Urk aan gevoerd: 658 pond snoekbaars 5052 cent 14 pond baars 6669 cent en 186 pond voorn 78 cent, alles per pond. Reisduren. Voor een achtdaagse reis besomde de Thorina gisteren het mooie bedrag van 27.200; de Maria van Hattum maakte in dertien dagen voor de verse vis 32.200 en de Vikingbank haalde voor de verse vis in twaalf dagen 22.300 binnen. Tenslotte maakte de Claesje 18.400 na twaalf dagen verse vis. Kees Plug viel weer niet tegen gezien de kleine vis als braad en radio: hij maakte 7300: de IJM 210 daarentegen viel voor zijn doen niet mee en besomde ditkeer 4850. Visboten van de tiende. Van de vis- trawlers zijn voor de komende dagen be kend de Schoorl, de Flamingo en de Hoop, die alle drie van de tiende November zijn. De Schoorl had een 700 kisten aan boord, maar moest nog een dag vissen; de Fla mingo en de Hoop waren eveneens nog vissende. Slot. Vandaag is er een kotter van Slot aan de markt met schelvis. Het schip had pech en moest daardoor de reis af breken. Kanaaltrekkers. De trek naar het En gelse Kanaal neemt hand over hand toe: ook de Herman en de Abraham zijn er heen, alsmede de Gelria. Eens kijken. Het fortuintje, dat de Maria van Hattum de laatste reis bij elkaar viste, heeft de schipper van de Klaas Wij- ker bewogen, daar ook eens poolshoogte te nemen. De Norma Maria had slecht weer en zit nu ook op de plaats, waar de Van Hattum vandaan kwam. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3.10- 2.25, gr. tong 4.80-3.25, grm. tong 3.05-2.30, kim. tong 2.54-2.22, kl. tong I 1.90-1.70. kl. tong II 1.66-1.41, tarbot I 3.60-2.30, alles per kilo: tarbot II 100, tarbot III 76, tarbot IV 60, tongschar 77-68. schartong 38, gr. schol 68-55, grm. schol 82-39, kim. schol 68-40, kl. schol I 47-37, kl. schol II 55-13.50. schar 19-14, bot 35-26, verse haring 16-13, makreel 32-17, gr. schelvis 75-64, grm. schelvis 67-52, kim. schelvis 48-40, kl. schelvis I 42-31. kl. schelvis II 26-8. wij ting 26-8, gr. gul 62-50, mid. gul 49-41, kl. gul 27-21, kl. haai 30-25.50, ham 84-70, poontjes 15-13, kl. koolvis zw. 35-20, alles per 50 kilo: gr. kabeljauw 288-138, gr. kool- vis zw. 92-80, gr. leng 86 alles per 125 kilo. Aanvoer van Woensdag. 87 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 11 tongschar en schartong. 490 schol, 51 schar, 26 bot, -1830 haring, 505 makreel, 1390 schelvis. 380 wij ting, 255 kabeljauw en gul, 10 leng, 43 kl. haai, 11 ham, 35 poon, 187 koolvis, 65 di versen. totaal 5380 kisten. Van de wal. Binnengekomen van de Engelse wal zijn de loggers KW 74 en KW 39 van de rederij Kennemerland met 32 en 31 last haring. De jongste aanwinst der Katwijker vloot had ook nog 300 kisten verse haring. Ook de KW 176 en de KW 85. van de rederijen Parlevliet hebben Woensdag avond de Engelse wal-vangst in de schuit gelost. Nieuwbouw. De Urker kottervloot breidt zich nog steeds uit. In totaal zullen nog in de komende maanden zes grote kot ters aan de vloot worden toegevoegd. De nieuwe Urker kotter van Snoek (UK 141) zal spoedig in de vissershaven verschijnen. noldkade 31 zw. en rd. te IJmuiden is be reid, dit aan de gemeente te verkopen voor een bedrag van 4150,in totaal. Het bezit van dit perceel is voor de gemeente van belang in verband met de verwezenlijking van het wederopbouwplan voor IJmuiden (West). B. en W. achten de prijs billijk. De verhuur kan tot wederopzegging worden gehandhaafd. Abbekerk, 17 te Suez. Adinda, 17 v. Singapore n. Haiphong. Aihena, pass. 17 Finisterre n. R:o de Janeiro. Amor, 17 v. Alexandrië n. Beyrouth. Amstelstad. 17 v. Oxelosund n. Mobile. And ijk, 17 te Havana. Annenkerk. 17 te Singapore. Argos, 18 te Leixoes. Arkeldijk, pass. 17 Azoren n. New Orleans. Arundo, pass. 16 Sable eil n. Cristobal. Albireo, 18 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alnati, .17 150 m. N. St. Paulsrock. Amstelvaart, 17 v. Bahia Blanca n. Montevideo Arendsdijk, 17 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Alamak, 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Ariadne, 17 v. Algiers n. Tanger. Aalsdijk, 17 te Bremen. Almdijk, 18 voor Hoek v. Holland mist. Alphard, 17 v. Victoria n. llheos. Aludra, pass. 17 Madeira n. Antwerpen. Appingedijk, 16 v. Havana te Vera Cruz. Aagtekerk, pass. 18 Gavdo eil. n. Genua. Aalsum, 17 rede Probolingigo. Akkrumdijk, 17 no m. NW. Cochin. Alcyone, 17 150 m. W. Teneriffe. Alderamin. 17 110 m. NW. Djeddah. Alkaid, pass. 17 Beachyhead n. Antwerpen. Alwaki, 17 155 m. N.NO. Bahia. Amerskerk, 17 200 m. W.NW. Port Said. Amsteldiep, 17 190 m. Z.ZW. Ouessant. Amstelpark. 17 60 m. NW. Finisterre. Armilla, 17 80 m. N. Kp. Varella. Axeldijk, 17 220 m. W. Scilly's. Bantam, 17 te Ummsaid. Barendrecht, 17 ten Westen Guadeloupe naar Lissabon. Billiton, 17 v. Singapore p. Ilo Ilo. Bloemfontein, 17 250 m. Z. Teneriffe. Boschfontein, pass. 17 Majorca n. Southampton Bonaire, 18 v. Barbados te Trinidad. Blcmmersdijk, 17 te Baltimore. Batoela, 17 v. Tj. Priok n. Cheribon. Boissevain, 20 Yokohama verwacht. Caltex Leiden, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Clavella, pass. 17 Str. Soenda, n. Melbourne. Chama, 18 v. Curasao n. Maracaibo. Cleodora, 17 v. New Orleans n. Curasao. Cottica, 18 te Amsterdam. Caltex Delft. 17 130 m. O. Malta. Caltex Nedei land, 17 150 m. W. Kreta. Caltex Pernis, pass. 17 Lissabon n. Sldon. Caltex The Hague, 17 50 m. NO. Ouessant. Caltex Utrecht, 17 110 m. O.NO. Algiers. .Castor. 17 v. Carupano n. Pampatar. Ceronia, 17 400 m. Z. eil. Mahe Seychellen 25 Bombay verwacht. Cistula, 17 ten W. Kangeroe eil n. Pladju. Drente, 17 v. New York n. Halifax. Dongedijk, 17 900 m. Z.ZW. Flores. Eendracht, 18 te Kavalla verwacht. Esso Amsterdam 18 v. Avonmouth n. Stanlow. Esso Den Haag. pass. 17 Kp. St. Vincent n. Antw. Esso Rotterdam. 17 95 m. Z. Pto Rico. Ena, pass. 17 Ceylon n. Balikpapan. Enggano, 17 v. Rotterdam n. Genua. Eemdijk, 18 v. New Orleans n. Houston. Etrema, 15 te Saigon. Elmina, 18 Takoradi verwacht. Farmsum, 16 v. Balboa n. Honolulu. Felipes. 17 v. Pulubukom n. Pladju. Friesland (KRL), 13 te Havana. Friesland (SSM), vertr. 18 v. Methll n. Odense. Gaasterkerk. 17 v. Brisbane n. Sydney. Gooiland, 17 v. Rio Grande do Sul n.' Puerto Grote Beer, 16 1000 m. O. Belle Isle. Gadila, 16 660 m. NO. Marquesas eil. Garoet, 17 te Damman. Gaasterland, 18 90 m. ZW. Finisterre. Heelsum, pass. 17 St. Miguel n. Houston. Heemskerk, 17 te Amsterdam. Hecuba. 18 v. Tampa n. Gent. Hector, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Hera, 17 v, Curasao n. Aruba. Helicon, 17 300 m. W.ZW. Lands End. Hermes, 17 te Paramaribo Hos, 17 te Catania. Ivoorkust. 17 te Matadi. Jagersfontein 17 te Amsterdam. Joh. v. Oldeivbarnevelt, 17 960 m. ZO. Diego Garcia n. Aden. Karimata. 18 v. Djibouti n. Dieddah. Kedoe. 19 te Tj. Pandang verwacht. Kleldrecht, 17 te Port Said. Kota Agoeng. 17 te Djeddah. Kota Baroe. 17 ten ZW. Minikoy n. Port Said. Kas'mbar. 18 te Ambon. Kertosono. 16 700 m. N.NO. Hawaii. Kota Gede. 17 70 m. O. Ceylon. Lineg. 17 Las Palmas gepass. n. Le Havre. Loosdrecht. 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Larenberg, 17 te Amsterdam. Laurenskerk. pass. 17 Kreta n. Genua. Lieve Vrouwekerk. 17 te Port Said. Liseta, 17 te Bangkok. Lemsterkerk. pass. 17 Algiers n. Antwerpen. Langkoeas, 18 60 m. W. Minikoy. Lawak, 17 te Tuticorin. Ire Mnire. 17 270 m. ZO. Christmas eil. LeuVfkerk. 17 130 m. O. ten N. Gibraltar. Marken, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Mataram, 17 te Assab Merwede, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Macuba, 13 te Stanlow. Marpessa. 17 v. Balikpapan n. Tarakan. Metula, 20 Curasao verwacht. Murerta, 23 v. Mena el Ahmadi te Suez verw. Maasdam. 17 370 m. NO. Kp. Race. Mariekerk, 17 v. Genua n. Port Said. Molenkerk, 17 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Meliskerk. pass. 18 Miri n. Singapore. Molenkerk. 15 te Zanzibar. Macoma, 21 Houston verw. Maetsuycker, 13 te Tj. Priok. Mal vin a, 17 ten anker Bar n. Stanlow. Mapia, 17 te'Munukao. Marken. 17 170 m. Z.ZW. Ouessant. Mentor, 18 v. Citia te Denia. Nigerstroom, 17 v. Freetown n. Monrovia. Nieuw Amsterdam. 17 390 m. O. ten N. Kp. Race Nestor. 17 550 m. N.NO. Paramaribo. Ootmarsum, 18 Le Havre verwacht. Omala. 18 te Rotterdam verwacht. Oranjefontein, 17 v. East London o. Durban. Ondria. 18 70 m. Z. Billiton. Overijsel. 17 v. Dongigala n. Balikpapan. Orestes. 18 Tumaco verwacht. Orion, 19 v. Buenaventura te Guayaquil verw. Prins Willem IV, pass. 17 Ouessant n. Valencia. Prins Alexander, pass. 17 Butt of Lewis naar Quebec. Poelau Laut. 17 v. Port Said n. Amsterdam. Polyöorus, 17 480 m. O. ten Z. Guardafui. Poseidon. 17 200 m. ZO. Kp. Hatteras. Prins Willem v. Oranie. 17 ten anker Schelde Roepat. pass. 18 Gibraltar n. Port Said. Riindam. 17 v. New York n. Rotterdam. Rad'a, 16 te Beyrouth. Riouw. 17 v. Port Swettenham n. Belawan. Reyniersz, 17 v. Makassar n. Soerabaja. Roclas, 16 te Trinidad. Roehiah. 17 320 m. O 7.O. Soeotra. Rër-ikei'k. 17 560 m. ZO. Soeotra. Rad,;a, 18 v. Beyrouth n. Port Said. Schie. 17 v. Roterdam 18 te Amsterdam. Sibajak, 18 120 m. Z. Ceylon. Sheratan. pass. 17 Mona eiland n. Philadelphia. Straat Malakka, 1 v. San Francisco do Sul te Montevideo. Stad Alkmaar. 18 te Wabana. Stad Maastricht, pass. 17 Ouessant n. Sluiskil. Sliedrecht. 17 1290 m. W.ZW. Madeira. Soestdnk. 16 600 m. O.NO. Key West. Stad Amsterdam. 17 770 m. O.NO. Bermuda. Stad Leiden. 17 100 m. W. Los Argeles. Stad Maasluis, 17 60 m. O. Shetland edl. Stad Vlaardineen. pass. 17 Nooidkaap n. Emdon S'anvac Talang Akar. 17 495 m. Z.ZO. Bangkok Sti-aat Hanka, 17 160 m. O. D!ego Garcia. SMindoeng. 14 v. Kobe n. Nagoya. Stad Arnhem. 18 te Bremen. Talisse, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Taria. 17 te Curacao. Thalatta 17 te Aden. Themisto, 17 te Montreal. Tibia. 17 v. Tripolis n. Rotterdam. Tomori, 17 te Belawan. Trajanus, 17 v. Kingston n. Tela. Tarn. 18 v. Rio de Janeiro te Santos. Tankhaven II. 17 v. Smgapore n. Sungeigerong Tnrkhaven III. 17 v. Sunge'gerona n. Tj. Uban. Tasman. 17 v. Belawan n. Tj. Priok. Tiibantiet, 17 v. Osaka n. Hongkong. Tiiluwah, 17 270 m. N.NO. Kp. Varella. Utrecht, 17 te Liverpool. Van Lloschoten, pass. 17 Guernsey n. Duinkerken Waterman, pass. 17 Dover n. Amsterdam. Westerdam. 17 130 m. ZO. Kp. Race. Woensdrecht. 17 40 m. O.NO. Algiers. TTsel. pass. 17 Ouessant n. Hamburg. Zuiderkruis. 17 80 m. Z. Dakar. Zeeland (KRL), 17 v. Genua n. P"rt Said. KLEINE VAART Adrr*-aal Courbet. 18 v. Hemosand te Zaandam All, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Na de R.K. gemengde toneelvereniging „Getosa" uit Santpoort was het Woensdag avond de beurt aan de Rederijkerskamer „Kennemerland" uit Beverwijk cm in het toneelconcours uit te komen, dat door de eigenaar van de toneelzaal Baltus te Uit geest is georganiseerd. Zoals bekend is, zal hieraan in totaal door acht verenigingen worden deelgenomen, waarbij van te vo ren een strenge selectie werd toegepast teneinde het peil van deze wedstrijd zo hoog mogelijk op te voeren. Zodat het eigenlijk reeds een onderscheiding op zich zelf betekent, wanneer een vereniging voor dit concours werd geïnviteerd. „Kennemerland" heeft hieraan inmid dels deelgenomen met de thriller „Flat te huur", door Frank Vosper naar de roman van Agatha Christie. Beide auteurs hebben hun sporen op het gebied van detective verhalen reeds lang verdiend, zodat de liefhebbers van dit genre de garantie ge boden wordt van een aantal enerverende taferelen getuige te z'jn. Hetgeen bij „Flat te huur" vooral in de laatste bedrij ven het geval is. „Kennemerland" heeft deze thriller nau welijks veertien dagen geleden nog voor haar eigen donateurs in het Kennemer Theater opgevoerd, 'over welke voorstel ling hier reeds uitvoerig werd geschreven. Het weerzien van dit stuk vermocht dan ook geen enkel nieuw gezichtspunt te openen, te meer omdat het een goede ge woonte is, geen détailcritiek tijdens een concours uit te oefenen, zolang de jury nog geen uitspraak heeft gedaan. Wij menen echter niet tegen deze regel te zondigen door vast te stellen, dat „Kennemerland" er opnieuw in is geslaagd van dit stuk een boeiende opvoering te geven, welke vlot en onder natuurlijk acteren verliep. Voor een belangrijke percentage was dit ook aan de perfecte rolkennis te danken, waarmee nogmaals werd aangetoond, dat geen en kele vereniging dit voorname onderdeel van een voorstelling verwaarlozen mag. Hetgeen helaas nog dikwijls te weinig wordt beseft. Alpha, pass. 17 Vlissingen n. Vilvoorde. Atlas, 17 te Kopenhagen n. Amsterdam. Admiraal Nelson. 18 v. Zaandam n. Vlaardingen Anna b. 17 v. Swansea n. Rotterdam. Arnoudspolder, vertr. 18 v. Antw. n. Lissabon. Audacia, 13 v. Calais te Duinkerken. Algarve, 17 te Leixoes. Bab-T, 17 te Ostrand. Beekbergen, 17 v. Barcelona n. Avonmouth. Betty. 17 te Veitselyoto. Bill, 17 nog steeds te Klcvgslynn. Binnenhaven, vertr. 19 v. Casablanca n. Port Lyautey, Birmingham, 13 v. Harlingen n. Goole. Blue Boy. 18 v. Vlaard ngen te Gorkum. Brem, 17 v. Antw. te Vlissingen. Ccniiance, 17 v. Antwerpen te Plymouth. Continental, 17 v. Boston n. Blyth. Coolsingel, vertr. 18 v. Rotterdam n. A'dam. Dollard. 18 te Sundsvall verwacht. Deneb, pass. 17 Vlissingen o. Antwerpen. Depa, 17 v. Aberdeen n, Montrose. Eijo, 18 te Gruvon. Fiat, verm. i7 v. London n. Rotterdam. Follonica. pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Fiducia, pass. 18 IJmuiden n. Hamburg. Frans, 17 v. Oslo n. Immirjgham. Gerrie, 19 te Rotterdam verwacht. Gaasterland, 17 v. Grangemouth n. Rotterdam. Harold, 17 v. Reykjavik n. Rotterdam. Haskerland, 17 v. Goole n. Kir.gsiyn. Holland, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Hondabosch, verm. 17 v. Londen n. R'dam. Hera. 17 v. Curasao n. Aruba. Henrica b, 17 v. Karlstad n. Guernsey. Ilias. 17 van Algiers n. Catania. Ida Pieter, verm. 17 v. Iludiksvall n. Nyham. Import, 17 v. Vianna de Castello te Maassluis. Joost, 17 te Zaandam. Jonex I, verm. 17 v. Londen n. Antwerpen. Jan Kleumer, 18 te Shoreham verwacht. Keyser. 17 v. Fowey n. Gefle. Koningin Juliana, 17 te Stettin. Kemphaan, 17 te Lerwick. Lydia, 17 v. Rostock te Korsor. Larix. 17 van Domsjo n. Amsterdam. Leuvehaven, vertr. 18 v. Rotterdam n. Antw. Markab, 17 v. Brugge n. Kampen. May Mere, 21 te Portsmouth verwacht. Merwehaven, 18 rede Le Havre n. Rouaan. Myfem, pass. 17 Holtenau n. Gefle. Myson, 17 te Parijs. Maasym, 17 v. Tripolis n. Valencia. Marcella, 17 te Sialufjord. Markab, 17 175 m. N.NO. Kp. Vilano. Matthew, 18 Isle of Grain n. Ipswich. Metrans, verm. 17 v. Londen n. Selzaete. Mirfak, 17 v. Casablanca t-e Nantes. Mirzam, 17 v. Rouaan te Casablanca. Monica. 18 te Horsens verwacht. Muphrid. 17 v. Liverpool n. Swansea. Neeltje b. verm. 18 v. Antwerpen n. Bayonne. Nieuwland. 17 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noorderhaven. pass. 18 Kiel n. Amsterdam. Oleum, verm. 17 v. Londen n. Middlesbro. Peter. 17 v. Requejada te Terneuzen. Pieter Hubert. 17 v. Patras n. Algiers. Pavo, 17 v. Ortrand naar Kramfors. Ponto, 17 te Zaandam. Poni'a. 17 van Oxelosund n. Zaandam. Riinhaven. 18 v. Rouaan n. Casablanca. Saba, 17 v. Frederiksund n. Antwerpen. Sirius. 17 v. Londen te Duinkerken. Soomba. 18 v. Amsterdam te Hamburg. Spes. 17 te Vlaaidingen. Spurt, verm. 18 v. Rotterdam n. Antwerpen. Strijpe. verm. 17 Ca--nblanca n. Rouaan. Taormina. 18 te Buck.v. Theodora. 17 v. Tyne te Larvik. Timor, vertr. 19 v. Bremen n. Londen. Toos. 17 te Duinkerken. Trito, 17 v. Dublin n. Belfast. Tyro. 17 v. Rotterdam te Dublin. Vrouwepolder, 17 v. L-ssabon n. Rotterdam. Veenenburgh. 17 v. M'ddlesbro n. Rotterdam Venus, 17 te Great Yarmouth. Virgo. 17 v. Antwerpen n. Gent. Vlndieat Atque Polit, pass. 17 Vlissingen naar Antwerpen. Westlaan. verm. 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Westerschelde, 17 v. Hamburg n. Ierland. We= tersin gel. 17 v. Nexo n. Antw-erpen. Walenburgn. 17 v. Le Havre. Westropa. 18 te Sundsevall. Wiobold Bohmer, 18 125 m. W. Ko. St. Vincent SLEEPVAART Gele Zee, 17 v. Suez n. Koweit. Goeree. pass. 17 Tuscar n. Clyde met zuiger en motorschip. Loire. 18 v. Lissabon te Dakar. Noordholland, pass. 17 Kp. Bougaroni n. Bhav- nagar met 2 kraanpontons. Oostzee. 17 260 m. O.ZO. Malta. Rode Zee. 17 v. Rotterdam te Gravesend. Thames, 17 560 m. W.NW. Flores n. „Empire Ner.e" Zwarte Zee, pas. 17 Tuscar n. Clyde met zuiger en motorschip. Met de zinkvleet. Omdat de Engelse wal-resultaten beneden de verwachtingen blijven, gaan de loggers dit seizoen al vroeg hun geluk in het Kanaal proberen. Maar daarvoor is vleet-wisseling nodig, omdat in het Kanaal met een diepe- of zink-vlee' wordt gevist. De Arend KW 7 en de Jav- KW 159 zijn reeds naar het Kanaal ve-- trokken. Als de KW 85, 176 en 74 over enige etmalen weer uitvaren ligt de koers ook naar het Kanaal.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7