Noordhollands vee t.b.c.-vrij Agenda voor Velsen uit de IJtnond België blijft zich verweren tegen liberalisatie vis uitvoer Visserij -varia Oude wijn iti nieuwe zakken Oostende stelt zich teweer en komt met aanvechtbare cijfers Twee jaar ontzegging voor schipper O. 265 Vergaan van Willy Jeanninne" behandeld Na 43 jaar onderwijs Wethouder Visser over „IJmond" Castricum „VERENIGINGSVARIA" Heemskerk Van der Gijp midvoor tegen Engeland DE VLAG UIT: T uinbouwstudieclub in blakende welstand Belgische Onderzoeksraad Raad voor de Zeevaart Concert door het Velser Dameskoor Concert in Ned. Herv. Kerk Kanaalstraat Afscheid van ouders en personeel Motorrijders vierden feest PWN-bridgedrive Friese avond, die klonk als een klok GRB collecteerde met succes Weinig belangstelling voor stemming Nieuwe voorzitter bij VZV Stichting „Het Vierde Prinsenkind" geeft film avond THALIA GASLICHT Wisselbekers uitgereikt Twee maal op één dag in „Luxor" Philharmonisch orkest concerteert Maurits Dekker bij ABVA-leden DINSDAG 2 MAART 1954 (Van onze correspondent in Brussel) Er heerst te Oostende alweer enige be roering rond het probleem van de vrijma king van het handelsverkeer in kleine vis (40 centimeter en korter). Tussen België en Nederland zou de ruil handel in die vissoorten van 1 Maart af volkomen worden geliberaliseerd, maar de Belgische vissers hebben hiertegen grote bezwaren naar voren gebracht. Het tweede kamerlid voor Oostende, de heer Piers, heeft o.a. verklaard, dat die vrijmaking een ramp zou worden, niet al leen voor de visserij, maar ook voor Bene lux in het algemeen. Nederland, aldus de heer Piers, ligt dich ter bij de visgronden en de prijzen zijn in vele opzichten lager dan in België. Wat kan en moet de Belgische regering doen om de eigen visserij te beschermen?, vroeg de heer Piers zich af. Diets maken In de eerste plaats moet, volgens de heer Piers, de regering te Brussel, Den Haag diets maken, dat België niet zijn hele vis serij kan offeren op het altaar van Benelux. Wij wensen dat Benelux tot stand komt, ecchter alleen wanneer de concurrentie voorwaarden ongeveer gelijk zijn. Als ge volg van de oprichting, aldus de heer Piers, van rokerijen in Nederland, is het aantal visrokerijen in België geslonken van 80 tot 35. In 1948 voerde België uit Neder land 179 ton gerookte haring in, over 1953 was dit kwantum reeds gestegen tot 860 ton. Inzake de lonen noemde de heer Piers cijfers, (die o.i. een ernstig onderzoek ver dienen), daar zij zulke grote verschillen vertonen. De lonen van ongeschoolden van 21 jaar en ouder, aldus de heer Piers, bedragen in België 23 frs. (f 1.70) per uur, in Neder land slechts 10.20 frs. (dus iets meer dan 76 cent). De gespecialiseerde arbeiders zouden in België 26 frs., in Nederland 11 frs. verdienen, terwijl vrouwen, ouder dan 21 jaar, in België 17 frs. per uur ontvan gen, in Nederland 7 frs. Het loonverschil bedraagt dus 100 tot 130 pCt Protocol Verder was de heer Piers van oordeel, dat er een visserij-protocol tot stand dient te komen, in de geest van het landbouw- protocol, d.w.z. een vrije invoer, mits er een minimum-prijs wordt ingesteld. De heer Heger, minister van Landbouw, zeide dat overleg werd gepleegd met Nederland, maar dat nog geen accoord kon worden bereikt. „Ik heb mijn collega, de heer Mansholt, gewezen op de grote moei lijkheden. die zouden rijzen", aldus zeide de heer Heger, „meer kan ik echter niet zeggen, opdat de besprekingen in een pas sende sfeer zullen kunnen plaatsvinden". Oostende kijkt nu met spanning uit naar de oplossing van deze kwestie. In gebreke Van Nederlandse zijde vernamen wij nog, De Belgische Onderzoeksraad voor de Zeevaart te Oostende heeft uitspraak ge daan over de stranding en het vergaan van de kotter O. 265, de „Victoire Rogier", die op 21 October 1953 de haven van Oostende verliet en op 10 November de Helderse haven binnenliep om een gewonde mo tordrijver aan land te brengen. Bij het verlaten van de naven strandde de kotter op de Haaksgronden. De bemanning werd door de reddingboot „Prins Hendrik" van boord gehaald. De Belgische raad kwam tot de conclusie, dat schipper Antierens Victor Den Helder heeft verlaten, zonder de hulp van een loods te hebben ingeroepen, zonder zich te hebben laten inlichten over de bebakening in die omgeving en wel wetend tussen welke gevaarlijke ondiepten hij zijn vaar tuig diende te sturen. Hij heeft op een cri- tiek ogenblik de brug verlaten om de mo tor na te zien en heeft geen orders aan de roerganger gegeven. De raad is van me ning dat de schipper zijn kotter eerst ten anker had moeten brengen. De raad is van oordeel dat de schipper vaartuig en bemanning zonder enige grond of noodzakelijkheid aan groot onheil heeft bloot gesteld en dat het stranden en ver gaan van het scheepje uitsluitend te wijten is aan de onbegrijpbare lichtzinnigheid en roekeloosheid van schipper Antierens. Om die redenen heeft de Raad voor de Zee vaart hem gestraft met de ontzegging van het recht om gedurende twee jaar in de hoedanigheid van schipper te varen. ADVERTENTIE -Koek uwn. DINSDAG 2 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: Geen filmvoorstelling. D.S.S., 20 uur: variété „Kunst en vrolijk heid," Thalia. SANTPOORT: Toneelver. „Jan van Dommelen", 20.15 uur, „Zorperlust", toneeluitvoering. VELSEN: Raadhuis, 19.30 uur, Openbare vergade ring van de Velsense gemeenteraad. WOENSDAG 3 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Gaslicht". L v. A.O., 20 uur: Cultureel Gebouw, leziag. dat de liberalisatie van kleine vis reeds op 1 Januari 1953 had moeten plaatsvinden, doch dat aan de Belgen nog één jaar werd gegeven, opdat in die periode in de kleine kustvisserij de nodige hervormingen en rationalisatie zou kunnen worden doorge voerd. Maar na een jaar is men blijkbaar geen stap verder gekomen. Men moet overigens vaststellen, dat de Belgische partner reeds meer dan eens in gebreke is gebleven. Men had van de Nederlandse zijde begrip voor de sociale aspecten van de kwestie. De be trokken vissers zijn namelijk kleine bazen, dié met een of twee familieleden-matrozen werken en het zeer moeilijk hebben maar een eeuwig uitstellen leidt tot niets en ver ankert de Belgische kustvisserij in verou derde methodes. Het Belgische persbureau „Belga" meldt nog: Zoals bekend zou België krach tens de Benelux-overeenkomsten van 1 Maart af de beperkingen op de invoer van vis uit Nederland afschaffen. In gezaghebbende kringen te Brussel wordt echter vernomen dat voorlopig niet tot hervatting van de invoer wordt over gegaan. Tot dusver is nog geen enkele in voervergunning verleend. De onderhandelingen tussen de beide landen worden voortgezet. De Belgische minister van Landbouw zal binnenkort besprekingen voeren met minister S. L. Mansholt. Vorige week heeft, de Belgische Onder- zoeksraad voor de Zeevaart uitspraak ge daan In de zaak over het vergaan van de Belgische kotter „Willy Jeanninne", de Oostende 65 in de ochtend van 27 Novem ber. De kotter strandde die dag bij de E'erlandse vuurtoren. Drie bemanningsle den kwamen om bet leven. De andere mannen konden worden gered door de mo. torstrandreddingboot „Joan Hodshon". De O. 65 stond onder bevel van schipper eige naar Hubert van Acker, 46 jaar oud. De raad is van mening dat bij het slechte zicht en de onmogelijkheid om de positie van de O. 65 te bepalen, zeker de schipper of twee leden van de bemanning op de brug hadden moeten staan. De matroos van de wacht, Brackx, die van matroos Bruyneel de wacht overnam om 6.45 en opdracht kreeg een bepaalde koers te stu ren, heeft verzuimd van tijd tot tijd de dieptemeter te raadplegen en voorts heeft hij om 7.20 uur 's morgens een licht voor uit voor het lichtschip Texel aangezien en als gevolg daarvan zijn koers gewijzigd om niet te dient bij het lichtschip te komen. Hij heeft zonder grote ondervinding, zon der kennis van de grondbeginselen van na vigatie gehandeld naar beste weten en kunnen, meent de raad. Na het zien van de vuurtoren had hij in ieder geval de schip per moeten waarschuwen. De raad is ten slotte van oordeel dat matroos Brackx de ontvangen opdracht van de schipper om een bepaalde koers te volgen, niet heeft opgevolgd en dat hij een gebrek heeft ge toond aan vakkundig overleg, plichtsbesef en verantwoordelijkheidszin. Om die rede nen is matroos Brackx gestraft met de ont zegging, om vier maanden als matroos van de wacht te varen. Het Velser Dameskoor onder leiding van de heer J. Beider geeft Donderdag, 4 Maart in het Ned. Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost een concert. Medewerking verlenen Bernd Susskind, bas-bariton en Ke-nnemerland Gemengd Koor onder leiding van de heer T. de Vries. De pianobegeleiding is van Annie Schoen. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest en het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer", dirigent Willem Wie9ebahn, zullen Donderdag, 11 Maart een uitvoering geven van „Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze", van Jos Haydn en „Sta'bat Ma ter" van Franz Schubert. Solisten zijn Mea Naberman, sopraan; Maria Pavelka, alt; Chris Chef f er, tenor; Herman Soheij, bas. Nadat de heer C. Oderkerk Zaterdag morgen in de school' voor Christelijk Volks onderwijs aan de Van Langeveldstraat, die hij met 43 van zijn 45 onderwijsjai-en diende, voor de laatste maal de boeken en schrif ten had opgeborgen om wegens zijn pen sionnering zijn vak vaarwel te zeggen, is hem Maandagavond in de gymzaal van de school door het schoolbestuur, ouders, oud-leerlingen en personeel nog eens een hartelijk afscheid bereid. Ds. H. P. Huisman, voorzitter van het schoolbestuur merkte op, dat de wereld er 42 jaar geleden heel anders uitzag en ook Velsen-Noord veel kleiner was, met nog heel wat landelijke schoonheid. Met enige hartelijke woorden van dank en waarde ring schonk ds. Huisman de meester een prachtig boekwerk. Met een geestig wederwoord en de her innering aan vrolijke en minder prettige belevenissen op school dankte de heer Oderkerk. Nieuwe leerkracht Vervolgens stelde ds. Huisman de heer T. Tilstra uit Berlikum als de nieuwe leer kracht voor. Ook het hoofd der school, de heer W. B. Kleywegt, bood de heer Oderkerk een tweetal fraaie boekwerken aan. Tenslotte was het mevr. Fröhlich Hoenderdos uit Beverwijk, een vroegere collega van de heer Oderkerk aan dezelfde school, die de hoop uitsprak dat zijn geest in de school en onder het personeecl ge handhaafd zou blijven. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid, die Maandagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een ledenvergadering heeft gehouden, groeit snel in ledental. Hierop heeft de heer E. Sanders, voorzitter, in zijn openingstoespraak de nadruk ge legd, want de ledenwinactie, welke in De cember is begonnen leverde niet minder dan veertig nieuwe leden op, waardoor het totaal nu 208 is geworden. Aan het op 29 Maart in Utrecht te hou den middenstandscongres van de P. v. d. A. zullen de Velsen-Noordse middenstan der deelnemen. De viering van het Meifeest is voorts be sproken. Als spreker zal optreden de heer Brandsma uit Haarlem, secretaris van de Ned. Bouwvakarbeidersbond. Ten aanzien van de besprekingen inzake de „IJmond"-plannen, die in de laatste ge houden vergadering eveneens op het pro gramma stonden, heeft de voorzitter vol staan met verklaringen naar aanleiding van de toen gedane uitlatingen, die blijk baar verkeerd beoordeeld zijn, maar in wezen volkomen juist waren. Om de leden ter zake een deskundige voorlichting te geven is de heer W. F. Vis ser, wethouder van openbare werken, uit genodigd op 5 April zijn zienswijze over de ,,IJmond"-plannen kenbaar te maken. Aan het zaalforum werd als belangrijkste vraag gesteld die naar aanleiding van de 5 Mei-herdenking. Bij dit tere onderwerp bleek men algemeen van dezelfde gedach ten te zijn bezield; namelijk deze herden kingsdag niet te laten verwateren. Grondstof aanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Maandagmorgen aangekomen het Duitse m.s. „Isartal", dat van de Noorse haven Follafors een lading van 500 ton houtstof aanvoerde. De Motorclub Castricum heeft het win terseizoen besloten met een feestavond in hotel De Harmonie. Door eigen leden en enige motorrijders uit Beverwijk werd een bont programma naar voren gebracht, dat in totaal vier uur duurde. Niettegenstaande deze lange tijd hebben de aanwezigen de zaal was stampvol zich in het geheel niet verveeld. De heer J. van Tongeren uit Beverwijk 'imiteerde de welbekende Jan Doedel op uitstekende wijze en deed de zaal daveren van de lach. Voor een „regen" van populaire me'odieën zorgden de accor- deonnisten, mejuffrouw Gonny Schoen maker en de heer N. Brandjes en voorts waren daar een dame en twee heren die bekende cowboy-songs zongen. Het Castri- cumse duo W. Kuys-G. Schilp voerde tal van sketches op en aan het slot van het bonte programma kregen de toeschouwers een komische opera voorgezet. De algehele leiding was in handen van de heer B. Beu- mer. Met een kort, maar gezellig bal werd de avond begoten. In hotel De Rustende Jager te Castricum heeft Zaterdagmiddag een bridgedrive plaats gevonden die was uitgeschreven voor employé's van het Provinciaal Water leidingbedrijf Noordholland. Er waren 43 deelnemers en deelneemsters voor wie di verse prijzen, bestaande uit wild, krenten broden en rookwerk, beschikbaar waren gesteld. In afdeling A werd de familie Molenkamp eerste met de familie Jonker op de tweede plaats. De heer en mevrouw Perry werden eerste in afdeling B gevolgd door de familie Bakker. De heer en me vrouw Joosse uit Castricum behaalden in afdeling C de meeste punten. De bewoners van Marrakech in Frans Marokko zongen en dansten toen de nieuwe sultan Sidi Mohammed Ben Moulay Arafa hun stad een bezoek bracht. Een muzikale hulde. De eerste Friese avond, die Maandag in hotel De Rustende Jager te Castricum plaats vond, is een groot succes geworden. De Friese vereniging Us Memetael uit Beverwijk had het initiatief tot deze avond genomen en aan de flinke opkomst was te tien, dat er nog heel wat Friezen in de badplaats woonachtig zijn. Allen werden velkom geheten door de voorzitter van Us Memetael, de heer J. Brouwer, die in korte trekken het doel van de vereniging uiteen heeft gezet. Daarna was het woord aan enige leden van Us Memetael die een eer-gezellig Fries cabaretprogramma brachten. Van de medewerkenden mogen wij vooral noemen de heren P. de Vreeze en J. Tuinstra. Deze heren oogstten als .bedelaarspaar" een groot succes, evenals de dames Brouwer, v. d. Meulen en Doeve en de heer en mevrouw Bouhuis in de an dere voordrachten. Menig Fries lied werd uit volle borst meegezongen en als geheel was het een avond die klonk als de beken de (Friese) klok. De oproep van het bestuur der Castri- cumse Reddings Brigade „De Strand- lopers", de Zaterdag gehouden huis aan huis collecte te steunen, is niet vergeefs ge weest. De in totaal opgehaalde som be draagt f 286 met welk resultaat de CRB ten zeerste verheugd is. Voorgaande jaren trachtte men gelden voor de training en aanschaffing van materieel te verkrijgen door middel van een loterij. Nog nooit heeft men echter zoveel bijeen gekregen als Zaterdag het geval is geweest. De CRB is de milde geefsters en gevers ten zeerste dankbaar. Zowel in hotel Borst als in zaal Roozen- da^l te Castricum heeft de K.V.P. Zondag de stemming voor de candidatenlijst der aanstaande Statenverkiezing gehouden. Van de ruim 550 leden die de K.V.P. in de badplaats heeft, gaven in totaal 196 leden gevolg aan de oproep van het bestuur hun stem uit te brengen. Op het politiek advies stemden 167 personen en op de vrije lijst 14 personen. Vijftien stemmen waren on geldig. Onlangs heeft het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland op een veiling in Amsterdam een kostbaar kussen aangekocht, waarop de Brabantse Leeuw, getooid met Hertogshoed, staat geborduurd. Na de aankoop werd besloten het kussen aan de provincie Noord-Brabant aan te bieden. De heer J. Posch (rechts), dijkgraaf van het hoogheemraadschap, biedt prof. dr. J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, het kussen aan. Mr. dr. J. Belonje (rechts achter) en de heer G. A. M. van Rooij (links achter), respectievelijk secretaris van het hoogheemraadschap en griffier van de provincie Noord-Brabant, kijken belangstelleiid toe. „Volksonderwijs" in Beverwijk ter vergadering De afdeling Beverwijk van de Vereniging „Volksonderwijs" zal Vrijdagavond in de bovenzaal van ,,'t Centrum" haar jaarlijkse algemene vergadering houden. Het ligt in de bedoeling om na behandeling der agenda een deskundige het woord te verlenen voor een causerie over de tunnelbouw te Velsen. De algemene ledenvergadering der Velser Zwemvereniging werd gehouden in „Ken- nemerhof" te IJmuiden. De heer P. Borst is afgetreden als voorzitter, welke functie door hem sinds 9 December 1932 haast onafgebro ken werd uitgeoefend. De scheidende voor zitter bracht dank uit voor de goede samen werking zowel van de zijde van het bestuur als die der leden. Tevens uitte hij zijn waar dering en dank voor de spontane medewer king welke werd genoten gedurende het jubileum-jaar 1953. Hij hoopte dat de VZV wederom een voorname plaats in zal gaan nemen in de rijen der sportverenigingen wanneer de wintertraining in het „Velser- bad" weer mogelijk is. Als commissaris is afgetreden de heer Chr. Visman. De verga dering besloot met algemene stemmen het bestuur als volgt samen te stellen: voor zitter P. Swier, 2e voorziter J. C. de Maijer, le secretaris C. Broek, 2e secretaris H. J. Blokland, le penningmeester W. Hamers, 2e penningmeester C. M. Bouman, commissa rissen C. Visman, N. Schoone en S. Wolt- huizen. Leden van De Pion in onderlinge strijd Tijdens de laatst genouden onderlinge wedstrijden van de Castrieumse schaakclub De Pion in hotel Meijer aan de Dorpsstraat verloor in afdeling A J. van Ravenzwaai van P. Molenbroek. Indien Van Ravenzwaai in de eindstrijd een pion had genomen inplaats van de torens te ruilen had hij waarschijn lijk de partij in remise kunnen beëindigen, doch nu moest hij de overwinning aan zijn tegenstander laten. De ontmoeting Walter UhlTh. de Smalen werd afgebroken. Laatstgenoemde speler staat een pion voor. In afdeling B behaalde H. Niemeijer een behoorlijk resultaat door tegen de sterke, jonge B. Schlosser remise te spelen. A. de Wit verloor, zoals werd verwacht van P. Beekman en P. Lute verloor van notaris H. A. M. van Cranenburgh. Ook de partij D. KeetbaasJ. Rozing werd remise en ten slotte zegevierde H. Hoogervorst over P. Kerstens De stand in de kopgroep van afdeling B is als volgt: 1. P. Hoekstra, 13 pnt. uit 14 wedstrijden; 2. J. Rozing 11 uit 13: 3. P. Zwart, 9 uit 12; 4. De Keetbaas 9 uit 13 en 5. B. Schlosser 9 uit 14. Burgemeester H. Nielen van Heemskerk schrijft ons: Wie kent niet het doel en streven van de mooie en sympathieke stichting „Het Vier de Prinsenkind", namelijk de verzorging van de wezen en van de invalide kinderen ten gevolge van de oorlogshandelingen 1940—1945? Deze stichting heeft zich thans tot ons ge wend om haar in de gelegenheid te stellen ook in onze gemeente, onder andere door het vertonen van films aan de bevolking te laten zien al datgene wat door haar voor de kinderen wordt gedaan, waarmede wordt beoogd enige baten te verkrijgen om dit mooie werk te kunnen blijven voortzetten. Wij hebben gemeend spontaan onze medewerking te moeten toezeggen, dank baar als wij zijn dat wij hier in Heemskerk gespaard zijn gebleven van alle ellende en verdriet, die deze rampen teweeg gebracht hebben. Met vertegenwoordigers van alle ver enigingen hier ter plaatse, alsmede met de hoofden der scholen is een voorbespreking gehouden om te komen tot een doeltreffen de organisatie en het was zeer verheugend te constateren, dat allen, die waren uitge nodigd voor deze bespreking ook aanwezig waren en spontaan hun medewerking heb ben toegezegd om de actie van deze stich ting in Heemskerk te doen slagen. Een werkcomité werd samengesteld, waarin de navolgende dames en heren zit ting namen: Voorzitter: burgemeester H. Nielen; secretaris: de gemeente-secretaris H. C. Schram; 1ste penningmeester: de heer P. van Tuinen, hoofd der Christelijke school; 2de penningmeester: de heer A. van der Laan, hoofd der Openbare school; leden: mevrouw A. W. JansenVan der Laan, Breedslaglaan 2 en mejuffrouw A. Pekel, Zaalberglaan 20. Besloten werd op Woensdag 17 Maart de filmavond te houden in het Marquette- theater, terwijl in overleg met de hoofden der scholen werd overeengekomen, dat op die dag drie kindervoorstellingen zouden worden gehouden. Na de zakelijke besprekingen kregen de aanwezigen enige flitsen te zien van de films, die zullen worden vertoond, namelijk uit„De fluistering der gevallenen" en uit de kleurenfilm „Kinderen van ons volk". Allen waren reeds diep onder de indruk van deze enkele flitsen. Aller mening is dan ook dat een ieder moet trachten deze films te zien. Reserveert dus nu reeds de avond van Woensdag 17 Maart De ware maten. De juiste gegevens van het in aanbouw zijnde hospitaallkerk- schip „De Hoop" zijn, na de besprekingen tussen de ontwerper de heer H. W. de Voogt te Haarlem en de onder leiding van prof. ir. J. W. Bonebakker staande com missie der sub-afdeling der scheepsbouw- kunde van de Technische Hogeschool te Delft: lengte over alles 44.04 meter, leng te waterlijn 39.49 meter, breedte 8.40 me ter, holte tot hoofddek 3.3 meter en diep gang 3 meter. Het schip krijgt een Brons motor van 400 pk. De verwachte snelheid is ruim 10 zeemijl. De accommodatie in 't hospitaal is tien patiënten. Voorts is er een parate ziekenboeg voor twee man. Het schip wordt gebouwd bij de Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij te Zaandam onder Lloyds toezicht. De oorspronkelijke gedachte van de bovenbouw op het nieu we schip is vervallen. De inrichting van het vervallen gedeelte kon gemakkelijk in de rest van het schip worden verwerkt. In het rapport zegt de commissie onder meer: „Dit geeft grond tot de verwachting dat ook het werkelijke schip een prettig zeeschip zal blijken te zijn". Besommingen van Maandag. IJM6 N. Maria f 16.800, R015 Antje f 12,100, R046 Claesje f 18.000, IJM129 f 8290, IJM 204 f 4230, IJM74 f 5610, ROll f 4130, SCH107 f 4620, SCH27 f 16380, KW57 f 5550, KW140 f 5220, KW45 f 11280, KW 176 f 11500,, KW75 f 7050, KW104 f 3980, KW17 f 4850, KW26 f 5730, KW41 f 8030, KW107 f 5320, KW64 f 4280, KW28 f 4250, KW15 f 4200, KW127 f 4860, KW59 f 5030, KW39 f 5990. KW138 f 4780, KW10 f 5070, R03 f 3020. IJM276 f 2870, KW133 f 4390, KW98 f 4990, 1 trawler met f 18.400. ADVERTENTIE het theater met de beste films WOENSDAG en DONDERDAG 8 uur vertonen wij in speciale reprise voorstellingen INGRID BERGMAN Charles Boyer Joseph Cotten in het fascinerende drama Het grootste wereldsucces der laatste jaren Toegang 18 jaar Het Nederlands voetbalelftal, dat Zondag 7 Maart in Rotterdam in het Feijenoord- stadion tegen Engeland (amateurs) uitkomt, is door de keuzecommissie van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Steiger (PSV). Achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven). Midden: Klaassens (WV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aanvoerder. Voor: Overbeke (DOSKO) Van Beurden (BW), Cor van der Gijp (Emma), Ben- naars (DOSKO) en Gruyzen (Sittardia). De reserves zullen later worden aange wezen. Met uitzondering van Cor van der Gijp is dit hetzelfde elftal, dat op 25 October van het vorig jaar met eennul van België in Rotterdam won. MARKTBERICHT 1 Maart Waspeen 14—33; spruiten 28—112; witlof 3767; rabarber 39—68; prei 17—28; boeren kool 1941; groene kool 2331; gele kool 11—21; rode kool 6—12; peen 4—7; uien 5—10. Naar aanleiding van een aan de zuivel fabrieken in Noordholland gericht schrij ven van de Stichting „De Provinciale Ge zondheidsdienst voor dieren in Noordhol land", gevestigd te Alkmaar, heeft Maan dag van alle zuivelfabrieken ten Noorden van het IJ en het Noordzeekanaal de drie kleur feestelijk gewapperd, dus ook van de N.V. Melkinrichting „Velsen". De aanleiding is gelegen in het feit, dat ingaande 1 Maart 1954 op de boerderijen ten Noorden van het kanaal geen „reageer- ders" onder het rundvee gehouden mogen worden, hetgeen betekent, dat al het rund vee in dit rayon TBC-vrij is. Het betreft hier een aantal van 164.000 runderen, die ruim driekwart van de ge hele veestapel in de gehele provincie Noordholland uitmaken. Op de Maandagavond gehouden jaarver gadering van de Tuinbouw Studieclub zijn de wisselbekers voor bloemen, groenten en bindwerk uitgereikt. De heer D. v. d. Zwaan kreeg de beker voor bloemen: hij behaalde in 1953 727 p.; voor groenten kreeg hij hem met 516 p. nu definitief in zijn bezit. Voor zijn grote in zendingen kreeg hij tevens nog de Tuin- bouwgids 1954. De heer R. de Ruiter verwierf de wissel beker voor de groep bindwerk met 170 p. Het jaar 1953 is druk geweest voor de studieclub: er werden liefst 3 vergaderin gen gehouden en drie excursies gemaakt, zo meldde de secretaris, de heer W. Jans sen in zijn jaarverslag. De vereniging telt 158 leden. De penningmeester, de heer R. Docter, moest een klein nadelig saldo constateren; deze functionaris werd bij de bestuursver kiezing bij acclamatie herkozen. In een tweetal vacatures werden de heren C. Jan sen Jr. en G. Tabak gekozen. DTSKinheim vriendschappelijk Zondag gaat Kinheim, ijs en weder die nende, naar Oudkarspel om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen D.T.S. Dank zij de financiële samenwerking tussen rijk en boerenstand zijn de vijf- en driejarenplannen uitgevoerd. Dit is van groot belang voor de export, doch zeker niet minder voor de volksge zondheid er er is bovendien een boerenbe- lang mee gemoeid. De Stichting „De Provinciale Gezond heidsdienst voor dieren in Noordholland" kan over het bereikte resultaat tevreden zijn. T oonkunstconcerten In de middag jeugdconcert De afdeling Beverwijk en omstreken van de vereniging tot bevordering der Toon kunst geeft op Donderdag 4 Maart een tweetal concerten. Het eerste, dat om half vier in de middag begint in het Luxor- Theater is voor de jeugd bedoeld en ver meldt onder meer werken van Mozart, Von Weber, Schumann en Saint-Saëns. Als solisten treden op Bertje Davelaar (piano)' en Ru Otto (clarinet). Samen met het Toonkunstkoor treedt des avonds het Nederlandse Solistenkwartet uit het Nederlandse Kamerkoor op onder lei ding van dirigent P. J. Potgieser. Het pro gramma, dat eveneens in het Luxor- Theater wordt gegeven, bevat werk van Schubert, Brahms, Gade; de quatre mains worden verzorgd door N. Witbaard en C. v. Wielink. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft Woensdag 17 Maart in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk een concert. Onder leiding van Toon Verhey wordt een pro gramma uitgevoerd van werken van Van Beethoven. Solist is de pianist Gerard Hen- geveld. De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren houdt Vrijdag 5 Maart in „De Groentebeurs" een „familie avond". De bekende voordrachtskunstenaar Maurits Dekker zal aan deze bijeenkomst meJewerken.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7