K.V.P. opnieuw grootste partij Weerbericht Kampioenschap Winst van ruim 150.000 stemmen Wysjinski wellicht ambteloos burger Amerikaanse vliegtuigen brengen Franse soldaten naar Indochina Totaaluitslag gehele land Ook winst voor P.v.d.A. en C.H.; verlies voor A.R., K.N.P. en C.P.N. Het woord is aan Weer twee Russen in Australië teruggeroepen Weer een West-Berlijner ontvoerd? Charmant welkom voorMeesterkapper Hoe de zetels in de provincies verdeeld werden 68e JAARGANG No 240 DONDERDAG 22 APRIL 1954 Teruggang der A .R. New York Times meldt: Dien Bien Phoe kan niet ontzet worden Zelf maar zien Hij zal spoedig in Oost-sector terecht staan Iraaks kabinet dient ontslag in Nederlands voorstel op luchtvaartconferentie Weerrapport D Bureaux: Kennemerïaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dacfblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 298e JAARGANG No 88 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE JONGE SCHAAKMEESTER J. H. Donner, oud zesentwintig jaar, heeft het bestaan onze traditionele Nederlandse schaakkampioen en ex-wereldkampioen dr. Max Euwe te onttronen. Met een hele punt voorsprong is hij als eerste geëindigd in de strijd van twaalf schaakmeesters om de nationale titel, die ditmaal gevoerd is in de cantine van het Amsterdamse hoofdbureau van politie. Een ongewone omgeving, zoudt ge kunnen zeggen, voor twaalf eerzame burgers om elkaar met felheid in de haren te vliegen. Een geëigende omgeving daar entegen om er bedenktijd te krijgen, zij het dan dat daar meestal een minder be- hagelijk verblijf dan de cantine voor wordt beschikbaar gesteld. Het bewijst wel op nieuw dat de sportieve belangstelling der politie, die zich op groene velden zowel als in kabbelende watervlakten veelvuldig pleegt te uiten, veelzijdig is en ook de denksportsmen geldt. Euwe's voorbeeld toont hoe lang die de glorie kunnen handhaven. Hij is drieënder tig jaar kampioen van Nederland geweest: een tijdsverloop waarin vele sterren op ander sportgebied zijn geboren, opgegroeid, ontdekt, tot roem en titels gestegen en al weer in vergetelheid verdwenen. Onze schaakkampioen is gebleven. Wij waren er zo aan gewend geraakt dat het moeite kost te aanvaarden dat hij onze schaakkampioen niet meer is. Hij scheen als zodanig een blijvende instelling te zijn. Overigens is hij geenszins uitgespeeld en leeft ook zijn internationale roem voort; uit het Amster damse hoofdbureau van politie is hij dan ook rechtstreeks naar een buitenlands tournooi vertrokken en heeft daar meteen de strijd met Zwitsers aangebonden. En de vraag of zijn jeugdige opvolger hem al duurzaam de baas zal zijn. is nog geenszins opgelost, zoals de nieuwe kampioen dan ook met loffelijke bescheidenheid te ken nen heeft gegeven. Want Donner heeft nog nooit een partij van Euwe gewonnen, wel een keer of zes remise tegen hem bereikt, zoals ook in de Amsterdamse kamp is ge schied. Binnenkort zullen de twee een match ondernemen om de .krachtsverhou ding duidelijker vast te stellen. Maar hoe die ook af moge lopen: ge ziet de jeugd in de zegevierende opmars die haar tenslotte altijd deelachtig wordt, ook op het schaak bord. En Donner heeft al in 1950 in het Hoogoventournooi Euwe achter zich ge laten; hij heeft meer overwinningen ook in het buitenland behaald en anderhalf jaar geleden is hem reeds de titel inter nationaal meester toegekend. Een zekere nonchalance in de afwikkeling van partijen zo zeggen de kenners heeft hij over wonnen. Het valt op dat Euwe te Amster dam juist in het eindspel verscheidene ma len fouten schijnt te hebben gemaakt, die hem zijn kampioenschap hebben gekost en ook de alleen-bezetting van de tweede plaats, die hij tenslotte met Cortlever heeft moeten delen. Al* niet-schaker schrijft men deze din gen slechts op gezag der kenners en met eerbied neer. De onwetende op schaakge bied is immer tot eerbied geneigd. Het spel vervult hem met verwondering en respect, vooral ten aanzien van de denkconcentratie die het vergt, van de „positionele blik", de grote schaker eigen en van vooruit-bere kende combinaties. Die laatste schijnen verenigbaar met het aloude maar te zelden nageleefde motto „regeren is vooruitzien". De leek op schaakgebied is licht geneigd tot de gedachte, dat schaakmeesters zo niet goede regeerders en diplomaten, dan toch goede adviseurs van regeerders en diplo maten zouden kunnen zijn. Zou zulk denk vermogen vraagt de leek zich af niet meer nut kunnen afwerpen dan de beoefe ning van een fascinerend spel? De practijk bevestigt dit evenwel niet. Grote schakers blijven grote schakers en worden geen mi- nister-presidenten of „éminences grises" die achter hun stoel staan en hun vernuftige combinaties influisteren. Hun bijzondere breinfunctie, zo heeft een schaakmeester mij indertijd eens verzekerd, is zeer in het bijzonder op het schaakspel toegespitst. En hij voegde er tot mijn verwondering aan toe dat hijzelf er ondanks langdurig pogen nooit in geslaagd was, ook maar een mid delmatig dammer te worden en in dat andere denkspel steeds weer verslagen was door de middelmatige dammer die zijn mentor was. Ook, zei hij, heeft grote schaakbegaafdheid niets met wiskunde te maken, al is dan Euwe wiskundige en al ben ik het ook. Een levendige verbeeldings kracht op schaakgebied is daaren tegen van groot belang. En hij noemde de eertijds-vermaarde Oostenrijkse schaker Lilienthal, van beroep kleermaker, van wie de nog vermaarder Duitse grootmeester dr. Tarrasch, tevens geleerde van bijzondere faam, nimmer een partij had kunnen win nen. Onze nieuwe schaakkampioen Donner, wiens vader oud-minister van Justitie en president van de Hoge Raad is, is juridisch student. Of hij het tot zo grote internatio nale schaak-faam zal brengen als Euwe staat nog te bezien, maar hij schijnt goed op weg te zijn. Evenals Euwe dat op die jeugdige leeftijd was. Een geheimzinnig spel blijft het voor de leek; het moet een onweerstaanbare aantrekkingskracht bezit ten die hem geheel ontgaat, anders zou het niet tot zulke hardnekkige studie en zo grote denkenergie kunnen nopen. Een kniesoor en een nuchterling die daartegen de nuttigheidsvraag zou blijven aanvoeren; behoren tot de beste dingen des levens niet de overbodigheden en denkt men daarbij De Katholieke Volkspartij heeft haar positie van grootste partij, die zij bij de Tweede Kamerverkiezingen had verloren, heroverd: zij behaalde ruim 150.000 stemmen meer dan in 1952 en ruim 116.000 meer dan de P. v. d. A. In percentages uitgedrukt behaalde de K.V.P. 31,5, de P. v. d. A. 29,4 van het totaal aantal uitgebrachte stemmen. Ook de C.H.U. behaalde winst: zij kreeg nu 9,7 tegen 8,9 in 1952. Tot de partijen, die verlies boekten, behoren de A.R. (van 11.3% op 10,7 de K.N.P. (van 2,7 op 1 en de C.P.N. (van 6,2 op 5,3 Een oppervlakkige beschouwing van de verkiezingsuitslag van gisteren leidt tot de conclusie, dat de Partij van de Arbeid zegevierend uit deze verkiezing is te voorschijn gekomen. Een winst van 25 zetels is indrukwekkend genoeg om deze conclusie te rechtvaardigen. Deze winst is in vergelijking met 1950 behaald ten koste van de K.V.P., de C.H., de A.R., de C.P.N. en de kleine politieke groeperingen. Deze splinterpartijen, die in de Staten van Noord-Brabant, Limburg, Zeeland en Friesland ver tegenwoordigd waren, zijn sterk achteruitgegaan. Zo heeft in Friesland de gewezen communist Roorda, thans optredend voor de Socialistische Unie, het veld moeten ruimen. De heropgerichte Vrijzinnig Democratische Bond, die alleen in Friesland aan deze verkiezingen deelnam, behaalde slechts 2587 stemmen; 1,1 van het provinciaal totaal van ruim 243.000 stemmen. Het beeld van de politieke kaart van Nederland, zoals dat uit deze verkiezingen te voorschijn is gekomen, is echter scheef getrokken wanneer men het vergelijkt met dat van 1950. Want tussen 1950 en 1954 heeft er wat men pleegt te noemen poli tieke aardverschuiving plaats gehad. De doorbraak manifesteerde zich duidelijk en de vraag, welke beantwoord moet worden is, of deze aardverschuiving meer is ge weest dan een incident en of de wedloop tusen de P.v.d.A. en K.V.P. om de eerste positie zich ook nu nog duidelijk ten gun ste van de P.v.d.A. ontwikkelt. In dit opzicht is deze verkiezingsuitslag van belang. Meer nog dan de vraag, hoe in 1955 de samenstelling van de Eerste Kamer zal worden door de staten van Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Fries land, Noordholland en Zeeland zullen in dat jaar 25 senatoren moeten worden aan gewezen is de vraag van gewicht, of de P.v.d.A. haar vooruitgang heeft weten te consolideren en of de K.V.P. de afbrokke ling heeft kunnen stuiten. Reeds in 1953 heeft men van K.V.P.- zijde gesteld, dat de gemeenteraadsverkie zingen een herstel van de katholieke een heid te zien hebben gegeven. Vergelijkings materiaal ontbrak echter ten dele om de gerechtvaardigdheid van- deze conclusie te beoordelen. De cijfers van gisteren lenen zich echter wel tot vergelijken. En het is op grond van deze cijfers, dat geconclu deerd kan worden, dat de eenheidsleuze van de katholieken haar uitwerking niet heeft gemist. De winst, welke de K.V.P. sinds 1952 heeft geboekt is onmiskenbaar. Zij is bereikt ten koste van de Katho lieke Nationale Partij van de heer Weiter en het moge op grond van de voorliggende cijfers wonderlijk aan doen ten koste van de Partij van de Arbeid. Want ziet men de totaalcijfers en de landelijke percentages, dan zou op grond daarvan in de samenstelling van de Tweede Kamer een zetelver schuiving optreden, welke met de toe wijzing van restzetels de K.V.P. ver moedelijk twee zetels omhoog zou brengen, terwijl de P.v.d.A. slechts in het gunstigste geval haar dertig zetels zou kunnen handhaven. Daarnaast zou de fractie van de heer Weiter worden gehalveerd. De K.V.P. heeft sinds 1952 haar stemmenverlies aan de K.N.P. volledig teruggewonnen. De vorderingen welke de K.V.P. heeft gemaakt met betrekking tot de katholieken in de P.v.d.A. zijn minder spectaculair, maar dat de heer Romme enig terrein heeft heroverd valt niet te ontkennen. De P. v. d. A. heeft in Friesland, in Gro ningen en in Overijsel een absolute voor uitgang geboekt vergeleken met 1952. in Drente daarentegen een achteruitgang. Ook in de steden hebben zich verschuivingen voorgedaan. De V.V.D. is, vergeleken met 1950. gelijk gebleven: het totaal aantal verworven ze tels is ook nu 49, waarbij valt te noteren, dat in Noord- en Zuidholland één zetel winst, daarentegen in Drente en Gronin gen één zetel verlies werd geboekt. Vergeleken echter met de cijfers van 1952 is er echter winst geboekt, welke wel licht in de Tweede Kamer tot uitbreiding van het aantal zetels tot 10 zou hebben geleid. Gelet op de zetelverdeling in de nieuwe staten is het zeker niet onjuist te veronderstellen, dat vele gerepatrieerden, gesterkt door het optreden van de V.V.D. tijdens de Kamerdebatten, onder meer bij het bepleiten van de belangen van de In dische Nederlanders, hun stem aan de libe ralen hebben gegeven. De teruggang van de Anti-Revolutionnai- ren is een van de opvallende resultaten vain de verkiezingen, opvallend ook omdat niet tevens aan de Kunst, met grote K en al? Misschien zou het edele schaakspel veeleer een plaats in de kunst- dan in de sportrubriek verdienen, omdat het zo bij zondere fantasie en zo bijzonder denkver mogen vereist. R. P. deze teruggang er eveneens is in verge lijking tot de cijfers van 1952. Het Gere formeerd Politiek Verbond, waarin de af scheiding van de „artikel 31'ers" zich ook politiek manifesteert, knabbelt aan de Anti- Revolutionnairen. Wist het .P.V. het in 1952 tot OJ56 pet. te brengen, het bereikte nu een percentage van 0.7, hetgeen neerkomt op een winst van ongeveer 3000 stemmen. De A.R. liep terug van 603.111 tot 569.284 stemmen, terwijl daarentegen de C.H. voor uitging vergeleken met 1952 van 476097 op 514.370. Op grond van deze cij fers zou de A.R. in de Tweede Kamer een zetel verliezen en de C.H. er waarschijnlijk een winnen. Dat daarbij sprake zou zijn van een onderlinge verschuiving is echter niet aan te nemen. De opvattingen van de kiezers zijn nu eenmaal niet op grond van ogenschijnlijke plausibe'e verschuivingen te onderkennen. Vergelijkingen gaan meestal mank en meer dan een zeer algemene strekking kan men aan een vergelijking tussen Kamer- en Statenverkiezing ook niet toekennen. Het regionale element speelt bij de Statenver kiezing ook een rol. Want terwijl er giste ren een kleine 8000 stemmen minder wer den uitgebracht dan in 1952, kreeg de P. v. d. A. bijna 20.000 stemmen meer, maar in percentage bleef zij iets beneden dat van 1952. Een feit is echter onmiskenbaar: de Naar de „New York Times" schrijft zal Wysjinski, permanent vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie bij de UNO. „de vol gende maand naar Moskou terugkeren om zich mogelijk terug te trekken". Volgens het blad zou men in de Sovjet-Russi sche diplomatieke kringen gezegd hebben, dat Wysjinski de voorkeur zou geven aan „het rustige leven van een academisch po liticus". Er zou voor hem passage geboekt zijn op de „Queen Elizabeth", die vyf Mei uit New York vertrekt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Joseph Roux: God brengt ons vaak een bezoek, maar meestal geven wij dan belet. Uit kringen van de Australische regering is vernomen, dat een attaché van de Sovjet- Russische ambassade in Canberra, Platkais en de correspondent aldaar van het offi ciële Russische nieuwsagentschap Tass, Antonov, naar Moskou zijn teruggeroepen. Prof. mr. C. P. M. lloinme bracht zijn stem uit in het stembureau aan de Lage Duinen- daalseweg 17 te Bloemendaal. overwinnende partij van deze Statenver kiezing is de K.V.P.: zij ging ruim 150.000 stemmen vooruit. PARIJS (Reuter) Amerikaanse „Glo- bemaster"-transportvliegtuigen zijn Dins dag begonnen met het overbrengen van Franse troepen uit Frankrijk naar Indo china. Dit nieuws werd gisteren gelijktijdig te Parijs en te Washington bekendgemaakt. I Reeds zijn duizend pas opgeleide parachu- tisten op weg. Zij zullen worden gebruikt om het garnizoen van Dien Bien Phoe te versterken. Het ontzet van deze belegerde vesting is onmogelijk. Men verwacht niet, dat de nieuwe aanval van de Vietminh op Dien Bien Phoe voor volgende week begin nen zal. Franse officieren in Hanoi geloven zelfs, dat de aanval mogelijk zal worden uitge steld tot eind April of begin Mei. aangezien versterkingen voor de Vietminh, die de strijdmacht van de belegeraars op 40.000 man zullen brengen, tegen die tijd bij de belegerde vesting aangekomen kunnen zijn. Langer uitstel achten deze officieren niet waarschijnlijk, gezien de zware zomer regens, die in Mei zullen losbarsten. De bevelhebber van Dien Bien Phoe. brigade-generaal De Castries, vroeg Woensdag radiografisch dringend om meer hulp. De ring van de opstandelingen rond om het fort wordt steeds nauwer. De rijstvelden op de vlakte rondom Dien Bien Phoe zijn overdekt met bomkraters en zien er uit als een maanlandschap. Alle plantengroei is verdwenen. PartUen Stemmenaantal li 4 all ZÏ2 22.cn 2i.cn Percentages •S Sg2 S? 11 2o.cn 2 f- 2a.cn Zetels >J A 823 22 2o.cn 2o.cn P.v.d.A 1243455 1545867 1564644 25.7 29.- 29.4 156 181 K.V.P 3529009 1529508 1680788 31.6 28.7 31.5 189 186 A.R 591430 603329 569284 12.2 11.3 10.7 76 69 C.H 506916 476195 514370 10.5 8.9 9.7 70 64 V.V.D 412638 471040 467504 8.5 8.8 8.8 49 49 C.P.N 329089 328621 283344 6.8 6.2 5.3 31 24 K.N.P 31984 144520 54753 —.7 2.7 1.- 1 2 S.G.P 110151 129081 116225 2.3 2.4 2.2 11 11 G.P.V 28904 35497 38195 —.6 .7 —.7 1 2 Midd.partij 22078 25128 7104 —.5 —.5 —.1 3 1 Soc. Unie 8072 18010 8902 —.2 —.3 —.2 1 Overige pa'rtijen 13536 28949 21571 —.2 —.5 —.4 2 1 5335745 5326684 100 100 100 590 590 OOOOOCÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC oonooooooooooooooooo jp een stembureau aan de rand van Utrpcht meldde zich vandaag een 12- jarige padvinder, die zeide te willen stemmen voor een buurman, die vee koopman is en die vandaag de veemarkt moest bezoeken. De koopman had geen tijd om naar het stembureau te komen en de verkenner had aangeboden voor ,,'n heitje" het karweitje te willen ver richten. Gewapend met de oproepkaart en met een kwartje in zijn zak ver scheen de knaap daadwerkelijk op het stembureau, waar hem echter duidelijk werd gemaakt, dat de Nederlandse wet gever hierin niet heeft voorzien. Toen omstanders de jongen vroegen, waarop hij had moeten stemmen, antwoordde deze: „ik weet het niet, ik moest zelf maar zien Het Oost-Duitse nieuwsagentschap A.D.N. heeft Woensdag bevestigd dat dr. Wolfgang Silgradt, functionaris van een West-Duitse vluchtelingenorganisatie, in Februari in Oost-Berlijn „gearresteerd" is. Hij zal, al dus A.D.N., aldaar spoedig terecht staan. Volgens A.D.N. was Silgradt een lid van de „spionnageorganisatie, de Bond voor de Rechten van de Mens, die door de Ameri kaanse geheime dienst wordt betaald en beheerst". A.D.N. ontkent, dat Silgradt naar Oost-Berlijn werd ontvoerd. Volgens de West-Berlijnse politie zou Silgradt, die op 19 Februari spoorloos ver dween, ontvoerd kunnen zijn, hoewel hier voor geen bewijs was. Twee dagen nadat hij verdwenen was, werd zijn bureau in zijn West-Berlijnse woning door twee onbekenden opengebroken. Het Iraakse kabinet-Fadel Jamali heeft Woensdag zijn ontslag ingediend bij koning Feisal II. Het ontslag is nog niet formeel aanvaard. Volgens AFP schijnt het ontslag van het kabinet het gevolg te zijn van een latent conflict tussen de uitvoerende en de wet gevende macht. De regering is ook onbe kwaamheid verweten terzake van de hulp verlening bij de overstromingen in het ge bied van Bagdad. De koning zou geweigerd hebben, in te gaan op een verzoek van de premier om de Kamer te ontbinden. Militaire waarnemers in Parijs en Hanoi verklaarden Woensdag dat generaal Na varre. de Franse opperbevelhebber in Indochina, geen troepen beschikbaar heeft om te trachten over land de bezetting van Dien Bien Phoe te versterken of haar te helpen de belegerde veste te verlaten. Tegenslagen in Midden-Laos, Annam en aan de Cambodjaanse grens en sabotage door de Vietminh in de delta van de Rode Rivier hebben alle hoop om versterkingen over land te kunnen zenden de bodem in geslagen, aldus de waarnemers. Nattigheid De Fransen nemen in Indochina proeven met het veroorzaken van kunstmatige re genval boven de gebieden waarin de aan- voerwegen van de Vietminh-opstandelingen liggen. De eerste resultaten van deze proefnemingen zijn „bemoedigend", aldus heeft een woordvoerder van het Franse opperbevel in Saigon Donderdag bekend gemaakt. Permanente adviescommissie voor Europees luchtvervoer In Straatsburg overleggen vertegenwoor digers van twintig landen over een moge lijke coördinatie van het luchtvervoer in Europa. Gisteren heeft de Nederlandse delegatie de oprichting voorgesteld van een perma nente commissie van de Raad van Europa, die de regeringen advies zou geven bij alle beslissingen met betrekking tot het lucht vervoer in Europa. Een speciale werkcom- missie is belast met de bestudering van het voorstel. De Franse en Italiaanse delegatie steunen het plan. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand C ■ós £3 si If! i s ïi h r- Z5 Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome licht bew. zwaar bew. zwaar bew zwaar bew onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew onbewolkt licht bew. onbewolkt licbt bew. onbewolkt nevel nevel nevel nevel onbewolkt geheel bew. nevel mist N 4 windstil NNW 4 O 2 N 1 NNO 6 windstil N 5 NO 2 windstil NW 5 NNO 4 NNO 4 NO 5 W 2 windstil windstil OZO 1 W 7 W 1 NO 4 -1 0 2 0 0 0 3 0 -0 0 6 2 -1 0 1 0 -1 0 6 1 0 0,2 oomxxxoort Neerslag laatste t* uur De beroemde Parijse kapper Antoine, die in het Kurhaus te Scheveningen een demon stratie van zyn kunnen zal geven, werd bij zijn aankomst op Schiphol Woensdagmiddag een „luchtige" ontvangst bereid door een groep Nederlandse mannequins. De „stem ming" was er, het zonnetje werkte even mee en zo was er voor een kort moment een stukje Parijs op Amsterdams vliegveldAntoine na zijn aankomst temidden van zijn charmant escorte. AANHOUDEND DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Heldere nacht met plaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag droog en zonnig weer. Zwakke tot matige Noord- Oostelijke wind Dezelfde temperatu ren als vandaag, of iets hogere. 23 April Zon op 5.28 uur. onder 19.50 uur. Maan op 0.45 uur, onder 8.02 uur. Maanstanden 2fi April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 April Hoog water: fi.00 en 18.21 uur. Laag water: 1.41 en 14 04 uur Vriidag 23 April Hoog water: fi.34 en 18.57 uur. Laag water: 2.12 en 14.34 uur. Noordholland Zuidholland Zeeland Utrecht Overijsel Noord-Brabant Limburg Groningen Gelderland Friesland Drente Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 Thans 1950 P. v. d. A. 27 (24) 30 (27) 12 (11) 13 (11) 13 (12) 9 6) 5 3) 20 (17) 17 (15) 21 (17) 14 (13) 2) 1) 7) K.V.P 19 (19) 15 (16) 9 9) 12 (12) 14 (14) 50 (52) 39 (39) 2 2) 21 (21) 3 3) 2 C.P.N 11 (13) 4 5) (-) 1 1) 2 3) (-) 1) 3 4) 1 1) 1 2) 1 A.R 7 8) 11 (13) 6 6) 6 7) 5 5) 1 1) (-) 8 9) 6 7) 12 (13) 7 V.V.D 9 8) 9 8) 3 3) 3 3) 4 4) 1 1) (-) 5 6) 5 5) 4 4) 6 7) 5) (-) (-) (-) (-) (-) (-) C.H 4 5) 9 9) 8 8) 5 6) 7 8) 2 2) (-) 5 6) 10 (11) 9 (10) 5 Ger. Pol. V. (-) (-) (-) (-) 1 (-) (-) (-) 1 (-) (-) K.N.P (-) 1 1) (-) (-) (-) 1 (-) (-) (-) (-) Soc. Unie (-) (-) (-) (-) (-) (-) (-) (-) 1) St. Ger. P. (-) 3 3) 4 4) 1 D 1 1) (-) (-) (-) 2 2) (-) Midd. Partij (-) (-) 1) (-) (-) 2) (-) 1 (-) (-) Kath. Dem. B. (-) (-) (-) (-) (-) (-) 1 2) (-) (-) (-) (77) (82) (42) (41) (47) (64) (45) (45) (62) (50) (35)

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1