Dodencijfer thans tot 32 gestegen; schade enorm Dulles plotseling naar Mendès-France en Eden Parijs, om te spreken Weerbericht Het gehele Dortau-bekken onder water Niets nieuws in Churchill's verklaring Onverwachte conferentie van drie Werkstudenten bij NZH als busconducteur Het woord is aan 69e JAARGANG No 2 298e JAARGANG No 15') 4mbonese partijen nemen afstand van „R.M.S." Meer kadercursussen voor middenstanders gewenst A merikaanse garantie nodig Nieuwe directie van „Garuda" geïnstalleerd Levende have van Artis weer aangevuld Nog geen aanleiding tot 55-urenweek in de bouwvakken Aardverschuiving in Columbia Vliegtuig gaat verkeer in Zandvoort regelen Data van verloven van drie lichtingsploegen Weerrapport DINSDAG 13 JULI 1954 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vijf Guatemalaanse machthebbers, een militaire Junta vormend, hebben de bevoegd heden van het dictatoriaat gedeeld en treden thans als één man naar voren als de regering van Guatemala. Het vijfmanschap gefotografeerd op zijn eerste pers conferentie. Van links naar rechts: Salazar, .Amas, Monzon, Olivia en Duvois. (Van onze correspondent in Wenen) Toen Zuid-Beieren enkele dagen geleden het slachtoffer was geworden van de watersnood, koesterde men in Oostenrijk nog de hoop dat dit land gespaard zou blijven. Dit was niet het geval. Door de aanhoudende regens van de laatste weken is de waterstand, vooral van de Donau, zo sterk gestegen dat deze rivier de enorme watermassa's niet meer kan verwerken. Daar komt nog bij dat het in de laatste tijd abnormaal heeft gesneeuwd. Nu zijn deze sneeuwmassa's aan het smelten gegaan, zodat de watertoevoer naar de Donau ge weldig is toegenomea. Het hele Donau- bekken is overstroomd. Dit water verplaatst zich in Oostelijke richting, dus naar Opper-Oostenrijk, en dan verder naar Wenen. Nadat eerst Pas- sau het slachtoffer was geworden, heeft nu de stad Linz de grootste schade opge lopen. Grote gedeelten van de stad staan blank. Er moesten 15.000 mensen worden geëvacueerd, dat is tien percent van de bevolking. Óp het ogenblik is het gebied tussen Linz en Wenen het meest bedreigd. De streek heet „de Waobau" en is de Betuwe van Oostenrijk. De meeste dorpen (Van onze correspondent in Londen) Churchill heeft er gistermiddag in het Lagerhuis de nadruk op gelegd dat de Brit se politiek inizake de toelating van commu nistisch China tot de UNO dezelfde is als in 1951 door de Labour-regering geformu leerd, namelijk dat de regering van Peking in de UNO vertegenwoordigd behoort te zijn, maar het tijdstip nog niet rijp is om deze kwestie aan de orde te stellen. Uit Churchill's rede blijkt, dat ook En geland alles laat afhangen van een radicale ommekeer in China's houding. Van posi tieve daden zal het tenslotte afhangen of China door het Westen inderdaad als een bekeerde zondaar kan worden beschouwd. Het is echter de hoogste tijd, zo kan hi.er misschien aan worden toegevoegd, dat het Westen duidelijk maakt wat het van China precies verwacht. Misschien zal het ko mende debat dit kunnen ophelderen. Churchill's lange overzicht van de be sprekingen in Washington en Ottawa miste alle inspiratie en was niet meer dan een herhaling van de verklaringen, welke na de conferenties werden gepubliceerd. Toen Churchill het vraagstuk van de Duitse herbewapening te berde bracht, en zpide dat het, niet veel minder dan krank zinnigheid was om Duitsland geen andere keus te laten dan een onafhankelijk natio naal leger, veroorzaakte Aneurin Bevan, de leider, van Labours linker-vleugel, een incident. Hij sprong op en klaagde er over dat het ontoelaatbaar was dat Churchill zijn politieke zienswijze verkondigde en dat hij zich strikt zou moeten bepalen tot een verslag van Washington. De Speaker betwistte dit en de storm op Labours achterbanken ontketend, luwde spoedig. Telegram aan Indonesische delegatie DJAKARTA (Aneta) De besturen van de P.N.I. (Partai Nasional Indonesia) en de P.I.R. (Partai Indonesia Raya) op Ambon hebben aan de voorzitter van de Indonesische delegatie, die in Den Haag besprekingen voert over de opheffing van de Unie, een telegram gezonden, waarin zij verklaren, dat zij de houding van de Ambonese demonstranten op het Binnen hof en de brief van ir. Manusama aan minister-president Drees, zeer laakbaar achten en zich daartegen kanten. Het tele gram werd verzonden naar aanleiding van de demonstratie, die de R.M.S.- volgelingen op 1 Juli op het Binnenhof hebben gehouden. Het telegram werd ver stuurd mede namens de volgende partijen en organisaties in de Molukken: de Par kindo, de Masjumi, de Partai Rakjat Nasional, de Parindra, de Partai Sosialis Indonesia, de Partai Serikat Islam Indo nesia, de Partai Buruh, de Partai Katholik en enige andere partijen en organisaties. In het telegram wordt gezegd, dat de R.M.S. geen Molukse volksbeweging is, maar de „tactiek" van een zekere buiten landse beweging, die zich van Soumokil c.s. bedient om in Indonesië beroering teweeg te brengen. De R.M.S. had nooit en heeft ook nu geen invloed op het Molukse volk", aldus het telegram, waarin er bij de Indonesische delegatie op wordt aan gedrongen een scherp standpunt in te ne men inzake de opheffing van de Unie en de teruggave van Irian. De Staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft ter gelegenheid van de uitreiking der diploma's aan de cursisten van de kaderopleiding van de Diocesane Middenstandsbond in 's Her togenbosch een toespraak gehouden,waarin hij onder meer zeide: dat de middenstand als geheel alsook die individuele midden standers, er voortdurend op bedacht moe ten zijn hun belangrijke economisohe posi tie te handhaven. Hiertoe is het noodzake lijk, dat de middenstandsondernemer er steeds naar streeft, zijn bedrijf zo efficient mogelijk te voeren. Naast een gedegen vakbekwaamheid dient hij daarvoor over een behoorlijke algemene en bedrijfsecono mische kennis te beschikken. Daarom acht te de staatssecretaris bet van groot belang, dat op ruimer schaal dan tot dusverre is geschied, kaderopleidinigen zoals in Den Bosch ingesteld, ook elders in den^Jande worden georganiseerd. WASHINGTON (AFP/Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, is op weg naar Parijs om met de Franse eerste minister, Mendès-France, en de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, te spreken over de Indochinese onder handelingen. Mendès-France heeft Dulles op diens verzoek uitgenodigd, waarschijn lijk gaat Dulles niet door naar Genève. Het besluit om Dinsdag bijeen te komen is genomen na een onderhoud van premier Mendès-France met de leider van de Amerikaanse afvaardiging op de Geneefsq con ferentie, Johnson. Deze bespreking werd Maandagmiddag gevoerd. Mendès-France zal zich Dinsdag per vliegtuig naar Parijs begeven. Hij zou Woensdag of Donderdag naar Genève terugkeren. Het bericht van Dulles' vertrek naar Parijs heeft in diplomatieke kringen te Parijs sensatie gewekt. Het besluit werd in Franse en Britse kringen te Washington met instemming ontvangen. Men had zich in deze kringen ongerust gemaakt over de gereserveerde Amerikaanse houding ten opzichte van de Franse pogingen om tot een wapenstilstand in Indochina te komen. Van bevoegde zijde te Washington is vernomen, dat Dulles het besluit om naar Parijs te gaan heeft genomen, nadat hij een telefoongesprek met Parijs had gehad. Volgens zekere berichten sprak de minis ter met de Amerikaanse ambassadeur te Parijs, Dillon. Minister Dulles heeft parlementaire verslaggevers medegedeeld, dat hij nog niet wist of hij na de besprekingen te Pa rijs naar Genève zal gaan. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken heeft tot een correspondent van Reuter gezegd, dat Dulles onbevangen naar Parijs gaat „en dat zijn uiteindelijke beslissing zal afhangen van Edens over redingskracht". Van de zijde van het Witte Huis is later medegedeeld, dat minister Dulles zich Maandag verscheidene malen in verbinding heeft gesteld met president Eisenhower. De president is het met het optreden van Dulles eens, aldus een woordvoerder van het Witte Huis. Zelfs de Franse ambassade te Washing ton was door de komst van Dulles naar Parijs verrast. De Franse ambassadeur, Bonnet, die Maandagochtend een onder houd had met onderminister Bedell Smith, zeide dat hij niets van een uitnodiging wist, totdat hij laat in de middag een telegram uit Genève kreeg, waarin de mogelijkheid van Dulles' reis naar Parijs werd geop perd. Niet naar Genève? Vóór Dulles in het vliegtuig stapte zeide hij, dat deze reis opnieuw de „grote be zorgdheid" van de Verenigde Staten over de gebeurtenissen in Indochina en Europa toont. Ook blijkt uit de onverwachte stap de oprechte wens van zijn land om te ko men tot een gecoördineerd optreden van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenig de Staten, aldus zeide Dulles. Verder zeide de minister, dat zijn reis naar Parijs geen afbreuk doet aan het eer der bekendgemaakte standpunt, volgens hetwelk noch hij zelf noch onderminister Bedell Smith het plan heeft naar Genève te gaan. Onze speciale verslaggever in Genève seint: Een grote verrassing was het voor de journalisten, die te Genève de laatste phase van de besprekingen over Indochina mee- DJAKARTA. (Aneta). De Indonesi sche minister van Verbindingen, prof. Roosseno heeft de nieuwe directie vain de Garuda Indonesian Airways geïnstalleerd. De functies vam president-directeur en di recteur zullen tijdelijk worden waargeno men door ir. Sutoto, hoofd burgerlucht vaart van dat ministerie. Tot onderdirec teur is benoemd de heer Mochtar, tot di- recteur-hoofd van de technische missie de heer D. K. van Houten, tot operationeel onderdirecteur ir. Dappen'beng en tot tech nisch onderdirecteur ir. Yap Kie Tik van de Garuda. maken, te vernemen dat Dulles, Eden en Mendès-France elkaar vanmiddag in Parijs zullen treffen. Het sobere communiqué, dat over deze reünie van ministers is ver schenen, volstaat met te verklaren, dat de drie ministers „de werkzaamheden van de conferentie te Genève willen bespreken." Zonder twijfel zal Mendès-France Dulles inlichten over de vooruitzichten en resul taten, die hem nu ongeveer duidelijk moe ten zijn, na zijn Zaterdagavond gevoerde besprekingen. Mendès-France en Eden gaan vanmiddag uit Genève per vliegtuig naar Parijs. De Franse minister, die in de afgelopen dagen buitengewoon actief is ge weest, heeft diepgaande gesprekken achter De N.Z.H. heeft in het rayon Leiden een viertal werkstudenten aangesteld om dienst te doen als conducteur op de buslijn Haar lem-Leiden. Deze jongelui zijn thans in opleiding en de eerste ervaringen met deze bijzon dere tewerkstelling kunnen gunstig ge noemd worden. Dit verschijnsel vindt zijn oorzaak in de schaarste aan geschoolde arbeidskrachten, welke ook de vervoerbedrijven in Neder land voor problemen stelt. In het rayon Haarlem heeft de N.Z.H. vooral gebrek aan chauffeurs, zo zelfs dat de directie, zij het ongaarne, haar toevlucht zou willen nemen tot het vooroorlogse stel sel van de „Zondagsruiters". mensen die als bijverdienste op Zon- en feestdagen als trambestuurder, conducteur of chauffeur dienst deden. Maar zelfs deze „Zondagsruiters" zijn in deze tijd moeilijk te vinden. Overigens is de omscholing van trambe stuurders in volle gang en ook dat zal binnenkort verlichting geven, terwijl de directie zich voorts troost met de gedachte, dat het verloop onder het personeel dit jaar niet zo groot is als in 1953, toen 196 man de N.Z.H. de rug toekeerden. Toch slaagde men er in 224 nieuwe krachten aan te werven. Verder wordt de huidige schaarste van tijdelijke aard beschouwd. Het huidige tekort aan personeel wordt op twintig tot vijfentwintig man ge raamd. In alle delen van Artis is op het ogen blik jong leven te bespeuren. Bovendien is het aantal nieuwe dieren, dat de laatste tijd in deze dierentuin is gearriveerd, bij zonder groot. Het oog van de bezoeker zal onder meer worden getroffen door een paar jonge Bengaalse tijgers, die, eenmaal vol wassen, aanmerkelijk groter zullen zijn dan de reeds in Artis levende Sumatraanse tijgers. Verder kreeg er een jaguar onder dak, Dit roofdier is afkomstig uit Zuid- Amerika en vertoont veel gelijkenis met de panter, het is alleen groter en verschilt ook iets in vlektekening. Tot de nieuwe roof dieren behoren ook nog twee piepjonge civetkatten, die de grootte zullen krijgen van een middelmatige hond. Nieuwe inwo ners, wie eveneens de aandacht op zich zullen vestigen, zijn Javaanse pauwen en Indische antilopen, van beide soorten een paar, een stel zwartsnaveltoekans, drie Agoeti's, dunpotige gedrongen Zuid-Ame rikaanse knaagdieren, die in Suriname boskonijnen worden genoemd, capucijner- apen, gelada-apen en een paar Koekangs, in een groot gedeelte van Azië voorkomen de half-aapjes. de rug met Molotov, Tsjoe En Lai, Van Dong (minister van Buitenlandse Zaken der Vietminh), de leiders der delegaties van Vietnam, Laos en Cambodja, en de afgevaardigde van India. Hij zal Dulles dus vanmiddag kunnen vertellen, welke voorstelling hij zich gevormd heeft van wat de Fransen in Indochina kunnen hou den en wat zij kunnen opgeven. Men mag aannemen dat het grootste stuk van Noordelijk Tonkin onhoudbaar is voor de Fransen. Nu de militaire toestand in dat deel van de Delta van de Rode Rivier ge leid heeft tot een samenstrekking van het Franse potentieel, inkrimping van het Franse gebied en evacuatie van belangrijke delen, kan men niet veronderstellen dat de vijand deze vruchten weer zal prijsgeven. Misschien kunnen de Fransen Hanoi, de hoofdstad van Noordelijk Tonkin, voor lopig houden en vooral de nog belangrijker haven Haiphong. De onderhandelingen der laatste dagen zullen vermoedelijk gelopen hebben over de vaststelling van de ver- delingslijn tussen Noord en Zuid, maar ook over het tijdstip waarop algemene ver kiezingen in Noord en Zuid moeten worden gehouden over de wijze, waarop de wapen stilstand kan worden gegarandeerd. Het klink misschien paradoxaal, doch ook de Vietminh is niet afkerig van een Ameri kaanse garantie, aangezien deze regering bevreesd is voor een verbreking van het bestand door Vietnam, dat niet zou willen berusten in het schamele geschenk van het grondgebied, dat zijn deel zou worden. Thans zal vanmiddag worden besproken, of de Verenigde Staten alsnog bereid zijn deel te nemen in de wapenstilstandsgaran tie. en stadjes, die hier in het dal liggen, staan onder water doordat het dal juist op dit punt heel smal is en het water niet vol doende kan spuien. Ofschoon het opgehouden heeft te regenen, is men bang dat de sneeuw zal gaan smelten waardoor het water nog meer kan gaan stijgen. Van uit de Wachau wordt nu het gebied rondom Wenen bedreigd. De Donau is hier tweemaal zo breed als gewoonlijk en de omstreken staan hier onder water. De hoofdstad zelf zal echter geen gevaar lo pen omdat zij vrij hoog ligt, maar men vreest het ergste voor het tuinbouw- en wijnbouwgebied benoorden en ten Oosten van de stad, daar er hier grote gaten zijn geslagen in de dijken van de Donau. Ofschoon men van een nationale ramp kan spreken, is er een groot verschil met de watersnood, zoals ons land die heeft DE OVERSTROMINGSRAMP meegemaakt. Het water komt hier namelijk niet als een plotselinge vloedgolf opzetten, maar het is meer een logge, zware water massa, die met de dag en met het uur stijgt en waartegen op den duur geen dijk en geen muur bestand is. Daar men echter het gevaar ziet aankomen, vallen er gelukkig maar weinig mensenlevens te betreuren. Wel is er gevaar voor hongersnood en ty phus omdat de door het water ingesloten mensen geen levensmiddelen genoeg heb ben en omdat het water besmet is. De reddingsdienst functionneert gelukkig uitstekend, vooral door de hulp van Ame rikaanse vliegtuigen en Russische storm- boten. Heel Oostenrijk spreekt er vol lof over. De materiële schade is enorm. Alleen in Linz bedraagt zij driehonderd millioen schilling. Maar Oostenrijk heeft al zoveel meegemaakt dat het ook deze ramp te boven zal komen vooral omdat het weet dat het door het buitenland niet in de steek zal worden gelaten. Maandagavond werd gemeld, dat in Oostenrijk nog vier personen als gevolg van de overstromingen om het leven zijn gekomen. Het dodencijfer voor Oostenrijk en Oost-Duitsland is gestegen tot 32. Bovendien worden in Oost-Duitsland nog personen vermist. In officiële berichten uit Linz is melding gemaakt van een plaag van plunderaars, die uit de verlaten huizen alles meeslepen wat van hun gading is. De politie heeft opdracht gekregen plunderaars neer te schieten. De Sovjet minister van Buitenlandse Zaken Molotov en de Franse premier, Mendès- France, gefotografeerd na hun besprekingen in de Sovjet-ambassade te Genève. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Claire Bourdon: De beleefdheid eindigt waar de goedheid begint. Staatssecretaris Van Rhijn Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Beernink betreffende de suggestie van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond tot instelling, gedurende de zomermaanden, van een 55- urige werkweek, heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer Van Rhijn, schriftelijk geantwoord, dat de stelling, dat een 55-urige werkweek in het bouw bedrijf een productiviteitsverhoging van 10 percent kan bewerkstelligen, naar zijn mening in haar algemeenheid niet juist is. Een algemene overwerkvergunning wordt in de regel pas dan in overweging geno men, wanneer blijkt dat daaraan landelijk of regionaal behoefte bestaat, zich uitende in een belangrijke toeneming van het aan tal individuele aanvragen tot het verkrij gen van een overwerkvergunning. Dit aan tal aanvragen is thans betrekkelijk gering. Met betrekking tot individuele aanvragen tot het verrichten van overwerk in het bouwbedrijf wordt thans echter een wel willend standpunt ingenomen. Mocht de situatie in de bouwnijverheid zich in die zin wijzigen, dat het wenselijk blijkt een algemene vergunning te ver lenen, dan zal de minister een daartoe strekkende aanvraag in overweging nemen en daaromtrent overleg plegen met de or ganisaties van werkgevers en werknemers. Ongeveer zes kilometer van Medellin in Columbia zijn Maandagavond bij twee aard verschuivingen honderd personen om het leven gekomen. Na een eerste aardverschui ving, waarbij tien mensen het leven verlo ren, verzamelde zich een groot aantal nieuwsgierigen. Op dat ogenblik deed zich een nieuwe aardverschuiving voor, waar door een groot deel der omstanders bedol ven werd. De ziekenhuizen van Medellin liggen vol gewonden en doden. Er zijn oproepen tot de bevolking gericht om bloed te geven. Naar de korpschef van politie, de heer H. P. Huijsman, ons mededeelde, zal uitsluitend bij wijze van proef het vlieg tuig van de rijkspolitieluchtvaartdienst, de Piper Cup R.P. 200 op Zondag 25 Juli wor den gebruikt bij de verkeersregeling tijdens de gecombineerde sportwagen- en junio renmotorraces, welke die dag op het circuit van Zandvoort zullen worden gehouden. Radio en mobilofoon in dit vliegtuig zullen in voortdurende verbinding staan met de mobilofoon van de Zandvoortse. politie op de grond, om te wijzen op drei gende verkeers-opstoppingen in Zandvoort en de directe omgeving. Bij de aanvoer zal de heer H. P. Huijsman als tweede inzit tende in het vliegtuig aanwezig zijn, bij de afvoer zal zijn plaats worden ingenomen door de inspecteur van de verkeersdienst in Zandvoort, de heer P. Douma. Korpschef Huijsman maakte met dit vliegtuig reeds enkele vluchten haee, hetwelk aanleiding is geworden, om thans eens te onderzoeken, of het inschakelen van deze luchtverkeers- dienst op bijzonder drukke dagen Zand voort van werkelijk nut kan zijn. Met grote nadruk wees de heer Huijsman er op, dat het hier op 25 Juli uitsluitend een proef neming betreft. De chef van de generale 'staf heeft aan de minister van Oorlog voorstellen gedaan to+ het verlenen van klein c.q. groot verlof aan de dienstplichtigen van de lichtings ploegen 1952 - 3, 1953 - 1 en 1953 - 2. Deze voorstellen zijn wat betreft laatstgenoemde ploegen gebaseerd op de beslissing van de regering inzake de verkorting van de duur van de eerste oefening tot 18 c.q. 20 maan den. De chef van de generale staf heeft de voorstellen gedaan in afwachting van de definitieve grootverlof beschikking, die in de legerorder zal worden gepubliceerd. Met ingang van 31 October wordt groot verlof verleend aan de dienstplichtige vaandrigs en kornetten (óók zij, die tijde lijk de rang van reserve-tweede-luitenant bekleden), sergeanten, wachtmeesters, kor poraals, soldaten der 1ste klasse en soldaten behorende tot de lichtingsploeg 1952 - 3 (voor de eerste oefening in November 1952 in werkelijke dienst gekomen) alsmede aan hen, die daarmede de eerste oefening hebben aangevangen of vervolgd een en ander voor zover niet reeds eerder groot verlof werd verleend. Aanvankelijk was de klein verlofdatum voor deze categorie be paald op 11 November 1954. Met ingang van 31 October 1954 wordt klein verlof en met ingang van 1 December 1954 groot verlof verleend aan de dienst plichtigen van de lichtingsploeg 1953 - 1 (voor de eerste oefening in werkelijke dienst gekomen in April 1953) alsmede aan hen, die daarmede de eerste oefening heb ben aangevangen of vervolgd. Er zijn uit zonderingsbepalingen vastgesteld voor een aantal dienstplichtigen. Dienstplichtigen van de lichtingsploeg 1953 - 2 (opgekomen in Juni 1953) alsmede zij, die daarmede de eerste oefening hebben aangevangen of vervolgd, gaan op 21 November 1954 en 1 Februari 1955 respec tievelijk met klein en groot verlof. Ook voor een gedeelte van deze ploeg zijn uit zonderingen gemaakt. (van hedenmorgen 7 uur) toestand U) i s a Ob Is 6 6 T3 cf 4-} U -P sü? cc i/i F"~r <D Z5 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. half bew. regen motregen onbewolkt licht bew. motregen licht bew. zwaar bew. zwaar bew. nevel nevel zwaar bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. regen licht bew. onbewolkt O 4 NO 2 WNW 6 NW 10 W 4 WNW 3 W 1 NNW 4 N 2 NNW 4 windstil W 2 NW 1 W 5 WZW 4 W 5 WZW 4 O 1 WNW 2 25 3 21 0.1 21 1 15 2 21 0 20 0 23 0.1 22 3 21 14 20 54 22 7 25 3 23 3 16 11 23 0 24 10 28 7 26 27 29 0 Neerslag Laatste 24 uur oXsooooooooccoooooooooooccooooooooooooooooooooocoocooooc IETS WARMER OVERDAG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Na opklaringen weer toenemende be wolking, maar waarschijnlijk overal droog weer. Vannacht iets kou der, morgen overdag iets warmer. Matige, tijdelijk zwakke naar Zuid- West draaiende wind. 13 Juli Zon op 4.34 uur. onder 20.56 uur Maan op 19.19 uur. onder 1.43 uur. 14 Juli Zon op 4.35 uur, onder 20.55 uur.- Maan op 20.03 uur. onder 2.39 uur. Maanstanden 16 Juli 1.29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 Juli: Hoog water: 2.20 en 14.51 uur. Laag water: 10.17 en 22.48 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1