Koning Haakon bezoekt Noorse zeemanskerk in Rotterdam Weerbericht Ontspanning? Bondsdag zal zaak-John pas over drie weken bespreken Petrov kreeg 5000 pond voor een aantal documenten Haarlems Dagblad Minister Schroder met verlof gegaan Landgenoten maakten hun opwachting met muziek Watersnood kostte 107 Perzen het leven Molotov waarschuwde tegen oorlog Labour-leider Evatt beschuldigt de regering van verkiezingsmanoeuvre India en Frankrijk zijn het eens over enclaves Het woord is aan De verdeling van de regen over ons land VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954 Millioenen daklozen in China Amerikaanse ex-diplomaat lokt Sovjet-critiek uit Aanslag op Philippijnse president verijdeld Weerrapport 69e JAARGANG No 29 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 183 Uitgave Grafische Bedrij /en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER DOEN ZICH verschijnselen voor die op een ontspanning tussen Oost en West duiden. Dat is wel eerder gebeurd en toen is het niet bewaarheid. Dit noopt tot het vraagteken achter die titel. Wel is ditmaal de indiruk gewekt dat de verschijnselen van meer betekenis zijn dlan bij vroegere gelegenheden. Dat is tenminste een hoop volle gedachte. Van belang is zeker het snelle welslagen van Mendès-France's poging, om een wa penstilstand in Indochina te bereiken, ge weest. Men kan aanvoeren dat die wapen stilstand in feite voordelig is voor commu nistisch China. Maar het was aan de win nende hand en wat vooral van belang is: zowel de Chinezen als de Russen wisten natuurlijk zeer wel dat zij, als zij Mendès- France lieten falen door d'e bekende ve-r- tragings-taotiek toe te passen, dte bewinds- crisis in Frankrijk zouden doen voortduren. Nu hebben bij de jongste stemmingen in het Franse parlement de Franse commu nisten zich bovendien bijzonder tam ge toond tegenover die regering: zich eerst van stemming onthouden bij het stellen van die vertrouwenskwestie en daarna zelfs vóór haar gestemd. Men kan daar wel arglistige bedoelingen achter zoeken, maar het feit blijft diat met ieder succes de Franse re geringsleider aan .gezag en populariteit bij de openbare mening wint en dat het voor zijn tegenstanders in de burgerlijke par tijen daardoor steeds gevaarlijker wordt, een poging te doen om hem ten val te brengen. Hij heeft nu belangrijke volmach ten inzake economische sanering gekregen tot 31 Maart en de mogelijkheid doet zich voor dat hij een belangrijk herstel in Frankrijk zal kunnen bewerken, diaarbij zelfs nieuwe wegen inslaan en daarmee nieuw vertrouwen scheppen. Een ander verschijnsel dat van belang geacht moet wordien is de reis van de La- bour-delegatie naar Peking, onderbroken door een tweedaags verblijf en een buiten gewoon vriendelijke ontvangst dloor de regeringsleiders in Moskou. Churchill had zich tegen deze onderneming der oppositie niet verzet. En nu volgt op dat bezoek aan Moskou de uitnodiging van Worosjïlov, om een volledige delegatie van het Lagerhuis bestaande dus uit parlementsleden van de conservatieve, de Labour- en de liberale partijen naar de Russische hoofdstad te zenden. Die uitnodiging is aanvaard. Waarschijnlijk is zij niet spontaan gedaan; deze loop van zaken moet wel enige diplo matieke voorbereiding hebben gehad en Churchill zal er wel reedis van geweten hebben toen hij geen bezwaar maakte tegen de reis van Attlee en zijn partijgenoten. Welnu: het is interessant. Men kan dit al les pessimistisch beschouwen als een com munistische poging om een wig tussen En geland en Amerika te drijven. Maar het valt samen met de volkomen afwijzing in Washington van Syngman Rhee's streven, om de Amerikanen tot een kruistocht tegen China te bewegen. Generaal Mark Clark heeft voor een senaatscommissie de schep ping vain een volkomen breuk met de com munistische wereld bepleit: een volkomen breuk zowel op diplomatiek als op econo misch terrein. Er zijn vragen gesteld op president Eisenhower's wekelijkse pers conferentie: hij heeft iedere gedachte aan een preventieve oorlog tegen het commu nisme radicaal afgewezen en haar be lachelijk, ondenkbaar en volkomen onmo gelijk genoemd. De gedachte aan verbre king van diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie heeft hij evenzeer verwor pen en zijn oude strijdmakker Mark Clark heeft hij critiek niet bespaard. Voor het overige gaf hij een nogal rooskleurige voorstelling van die internationale toestand van het ogenblik; „politieke waarnemers" in Wastington hebben die toegeschreven aan het streven om voor de republikeinse partij een gunstige sfeer te scheppen bij de a.s. verkiezingen in November. Dat moge er bij komen, maar het valt daarom niet minder on dat de president juist op dit ogenblik zulke radicale uitspraken tegen een preventieve oorlog en tegen verbre king van diplomatieke betrekkingen met die Russen heeft afgelegd. Met China staat Amerika niiet in diplo matieke relatie. Engeland wel. Het valt op dat nu de Engelse diplomaat Trevelyan uit Genève naar zijn post te Peking is terug gekeerd de onderhandelingen over uitwis seling van Amerikaanse burgers in China en Chinese burgers in Amerika te Genève worden voortgezet, direct tussen Amerika en China, op „consulair niveau". Dat is eigenlijk het tegenovergestelde van het geen generaal Mark Clark zou willen, na melijk een uitbreiding van betrekkingen, zij het dan maar in een speciaal geval. Dat Hongarije een Nederlands aanbod van financiële hulp na de overstromings ramp, dat het al had afgewezen, bij nader inzien heeft aanvaard toen Oost-Duitsland een dergelijk aanbod van de Amerikanen had aangenomen, is als symptoom ook niet zonder betekenis. Natuurlijk in dubbele zin, de twee aanvaardingen duiden op een gemeenschappelijk beleid ten deze in de twee communistiseh-bestuurde gebieden. In het algemeen schijnt op dit ogenblik zowel aan Oostelijke als aan Westelijke zijde streven naar toenadering te bestaan. Het Engelse contact met Moskou trekt nu wel bijzonder de aandacht. En de indruk dat diplomatie-in-het-openbaar, die niet veel meer dan propaganda-strijd bewerkt heeft, hier vervangen is door diplomatie achter gesloten deuren, kan men moeilijk van zich afzetten. Die indruk wordt ver sterkt door de mededelingen der Engelse Labour-delegatie, waartoe noch diploma ten, noch ministers behoren alleen oud ministers dat zij zullen zwijgen over de gesprekken, aan twee maaltijden met de kopstukken der Sovjet-Unie gevoerd. De rode, witte en blauwe phloxen, door Ma- lenkov zelf voor dr. Edith Summerskil ge plukt en haar in een kleurige bouquet aan geboden, kan men uitsluitend als een kleu rige illustratie van het samenzijn beschou wen. Er moest een aardig plaatje bij. De Engelse gasten zullen het gehele bezoek zeker op zijn practisehe betekenis beoor delen. R. P. De 36-jarige Cornelia Belt uit Amster dam is in een ziekenhuis in Chamonix in de Franse Alpen opgenomen nadat zij ten gevolge van een val van een glibberig berg pad een schedelfractuur had gekregen. Zij maakte een val van 18 meter. Gisteravond was zij nog niet bij kennis. Het regende tijdens de rondvaart door de Amsterdamse grachten. Koning Haakon en Prins Bernhard sagen blijkens de foto echter de zonzij. (Van onze correspondent in Bonn) Op Dinsdag 7 September zal zo goed als zeker een buitengewone zitting van de Bondsdag over de zaak-John te Bonn ge houden worden. Dat is pas over drieëneen halve week. De meesten van de 500 leden zijn op reis. De voorzitter, dir. Hermann Ehlers, vertoeft op d'e Finse Aalands-eilan- d'en. Een van d'e voornaamste redenen, waarom die vergadering van de Bondsdag niet eerder kan plaatshebben, is dat er van 31 Augustus tot 5 September te Fulda een rooms-katholieken-dag wordt gehouden, waaraan behalve bondskanselier Ad'enauer ook een groot aantal parlementsleden zal deelnemen. Men is er in Bonn over gealarmeerd, dat de Russen er door de opzienbarende zaak- John in geslaagd zijn zowel in West-Duits- land' als in het buitenland verwarring en wantrouwen te verwekken. Reuter-AFP-DPADe minister van Binnenlandse Zaken, Schroder, is met toe stemming van Adenauer voor een korte periode met verlof gegaan. Hij zal vervan gen worden door d'e minister voor bijzon dere aangelegenheden, Waldemar Kraft. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft dr. Schröder alles geregeld voor het verdere onderzoek in dte zaak- John. Als de situatie zulks vereist, zal de minister onmiddellijk naar Bonn terug keren. Bijna alle West-Duitse bladten critiseren de houding van de West-Duitse redering en in het bijzonder d'ie van minister Schröder. De regering heeft een memorandum ge publiceerd, dat dir. John zou hebben onge steld, kort voordat hij maar Oost-Duitsland ging. Hierin waarschuwde de voormalige chef van de West-Duitse contra-spionnage- dienst tegen ..d'e geweldige krachtsinspan ningen van d'e communisten om Duitsland en de wereld te bolsjewiseren". De rechtbank van Hamburp heeft de inbeslagneming van het geïllustreerde weekblad „Der Stem" gelast, omdat in dit blad, diat een oplage van 800.000 exempla ren heeft, was geschreven, dat reedis op 3 Maart een vrouw dr. John en zijn vriend Zeer vele in Nederland wonende Noren en talrijke toeristen uit Noorwegen hebben hedenmorgen in Rotterdam hun koning hartelijk begroet bij zijn aan komst bij de Noorse zeemanskerk aan het Drooglever Fortuynplein te Rotter dam, waar de vorst een godsdienstoefening zou bijwonen. Er klonk Noorse muziek, die gespeeld werd door de leden van een muziekvereniging uit Arendal, die op het ogenblik een vacantiereis door ons land maken en deze gelegenheid niet wilden verzuimen om hun koning een muzikale hulde te brengen. Koning Haakon, die met zijn gevolg omstreeks tien uur per auto uit Amster dam was vertrokken, arriveerde om kwart over elf bij de kerk. De vorst werd begroet door de Noorse gezant in 's Gra- venhage, de heer Jorstad en door ds. A. Terjesen, predikant bij het Noorse ge zantschap. In de kerk bevonden zich ongeveer vier honderd genodigden, leden van het perso neel van het Noorse gezantschap, consu laire ambtenaren, leden van de Noorse kolonie en talrijke zeelieden. De dienst, een normale Noorse godsdienstoefening, begon met een orgelpreludium. De orga nist bracht „Landkjening" van Grieg ten gehore. In zijn predikatie zei ds. Terje sen onder meer: „Wij hebben met vreugde de dag tegemoet gezien, dat wij Uwe Ma jesteit hier op vaderlandse heilige grond in een vreemd land konden verwelkomen. Gij zijt reeds vele jaren de beschermheer van het zendingswerk ten behoeve van de Noorse zeelieden. Ook deze kerk heeft ge durende de jaren van haar bestaan steeds de bewijzen van uw zorg en grote belang stelling ondervonden". Ds.^ Terjesen herinnerde eraan dat, toen veertig jaar geleden de bouw van de Noorse zeemanskerk in Rotterdam werd voorbereid, Koning Haakon de eerste bij drage in het bouwfonds stortte. Voorts memoreerde hij het telegram, dat de Ko ning zond ter gelegenheid van de herin wijding van de kerk in 1937 en waarin de Koning het kerkbestuur zijn groeten en de gemeentelijke autoriteiten van Rotter- TEHERAN (Reuter-AFP). Het Per zische Rode Kruis heeft de balans opge maakt van de slachtoffers en schade ten gevolge van de overstromingen, die on langs het gebied van Roedbar, ten Noorden van Teheran, hebben geteisterd. Het aan tal doden is 107; 5000 mensen zijn dak loos. De schade beloopt een bedrag van 30 millioen rial. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft hulp aangeboden. India heeft een gift in geld gezonden. De Sovjet-Unie heeft een chèque van 200.000 roebel gegeven. In de Chinese provincies Hoepeh, Hoe- nan en Kwangsi zijn meer dan 20 millioen mensen door de overstromingen uit hun woningen verdreven. Meer dan een millioen hectare land staat onder water, aldus een bericht. Het persbureau „Nieuw China" meldde Vrijdag, dat het peil van het door de wind opgezweepte water van de Jangtse nog steeds stijgt. Van officiële zijde is toe gegeven, dat de overstromingen in dit ge bied de ergste sinds honderd jaar zijn. dam zijn dank overbracht voor de beschik baar stelling van 't bouwterrein. De Noor se predikant maakte van deze gelegenheid gebruik alle vrienden van de Noorse zee manskerk te danken voor de in de afge lopen veertig jaar ondervonden liefde en trouw. Men zong hierna psalm 100. De woorden uit deze psalm had ds. Terjesen ook als onderwerp van zijn predikatie gekozen. Na de predikatie werd gebeden en de oud-kerkelijke prefatie der kerk verricht. Om ongeveer twaalf uur was de gods dienstoefening afgelopen. Terwijl het mu ziekgezelschap uit Arendal wederom Noor se muziek speelde, verlieten de Koning en zijn gevolg de kerk. Per auto begaf de vorst zich naar Nu- mansdorp, waar hij aan boord van het koninklijk jacht „Piet Hein" werd ont vangen door Koningin Juliana en Prins Bernhard. Terwijl het vorstelijke gezel schap de lunch gebruikte vertrok de „Piet Hein" omstreeks halfeen naar Stavenisse op Tholen, waar Koning Haakon een be zoek zal brengen aan woningen, die vorig jaar door Noorwegen geschonken zijn ten behoeve van inwoners die door de over stromingsramp getroffen waren. dr. Wohlgemuth er van had beschuldigd betrekkingen met Oost-Duitsland te on derhouden, maar dat dte politie dteze aan klacht in de doofpot had laten verdwijnen. (United Press) Volgens de Oost-Duitse radio heeft John in Dresden een onderhoud gehad met die gewezen Duitse veldmaar schalk Friedrich von Paulus en met hem over d'e kwestie der Duitse eenheid ge sproken. Sommige waarnemers zien hierin een aanwijzing dat het tweetal wellicht gezamenlijk zal gaan ijveren voor hereni ging van Duitsland op Russische voor waarden. Von Paulus, die zich in 1943 met 365.000 soldaten in Stalingrad overgaf, en op het ogenblik volgens ontvangen berichten in de „krijgsschool" van Dresden officieren opleidt voor de semi-militaire Oost-Duitse politiemacht (hoewel hij dit zelf op een persconferentie ontkend heeft), heeft zich onlangs openlijk uitgesproken ten gunste van het Russische plan tot hereniging van Duitsland. MOSKOU (Reuter) De Russische mi nister van Buitenlandse Zaken Molotov, heeft Woensdagavond tijdens het diner met de Britse Labourleiders op de Britse am bassade te Moskou ernstig gewaarschuwd tegen de gevaren van een nieuwe oorlog, waarbij Groot Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie niets te winnen hadden. De Labour-delegatie vatte dit op als een zijde lingse waarschuwing tegen de herbewape ning van West-Duitsland een kwestie, waarover de Labourpartij verdeeld is. Molotov zei ook, d'at ©r grote behoefte aan bestaat, dat communistisch China tot de UNO wordt toegelaten. Hij hoopte, dat Groot-B-rittannië en China nauwere be trekkingen zouden aanknopen. De Russi sche leiders verzekerden opnieuw in hun toespraken en tijdens die tafelgesprekken met nadruk, dat Rusland in vrede met andere landen wil samenleven en zich niet wil mengen in de binnenlandse aangelegen heden van andere staten. De naam van Sir Winston Churchill werd in de gesprekken va.n de Russische leiders niet genoemd. Het werd aan Aneurin Be- van overgelaten om te verklaren, dat niet alleen de Labourpartij, maar het gehele Britse volk, de conservatieven en de pre mier niet uitgesloten, vrede wensen. De Labour-delegatie is Donderdag met een speciaal Russisch vliegtuig naar Peking vertrokken. Dr. Edtth Summerskill bracht de laatste daig van haar verblijf in Mosikou een bezoek aan een polykliniek en het grootste warenhuis van de Sovjet-Unie: Gum. De Britse groep parlementsledten, die op uitnodiging van maarschalk Vorosjilov eind September of begin October een bezoek aan Moskou zal brengen, zal uit ongeveer tien leden van alle partijen uit beide hui zen van het parlement bestaan. LONDEN (Reuter) Van Sovjet-Rus sische zijde is heftige critiek geleverd op een artikel van William C. Bullitt, voor malig Amerikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, in het Amerikaanse tijd schrift „Look", waarin de schrijver zegt, dat de Verenigde Staten slechts aan ver woesting door de waterstofbom kunnen ontkomen door de Sovjet-Unie op harde manier aan te pakken. Volgens Bullitt kon dat op tweeërlei wijze geschieden, name lijk door China te veranderen of door de „eerstvolgende communistische aggressie" te beantwoorden met een doortastende waterstofbom-aanval op de atoomproduc tiecentra van de Sovjet-Unie. Staatsiefoto van Koning Haakon VII, Koningin Juliana en Prins Bernhard, gemaakt direct na aankomst in het Paleis op de Dam te Amsterdam. CANBERRA (Reuter). Dr. Herbert Evatt, leider van de Australische Labour partij, die in de oppositie is, heeft premier Robert Menzies er van beschuldigd een „transactie" te hebben aangegaan met Vla dimir Petrov, een voormalige functionaris van de Sovjet-ambassade, om politiek voor deel te behalen. Volgens Evatt zou de regering Petrov ongeveer 5000 Australische ponden gege ven hebben voor zekere documenten, die gekocht werden om het Australische volk op ongepaste wijze te beïnvloeden bij de verkiezingen, die toen naderden. Evatt stelde dit „sinistere feit" tegenover het beeld, dat Menzies had gegeven van een man (Petrov), die de vrijheid zocht in een democratische staat, toen hij in April bekend maakte, dat Petrov politiek asyl had gezocht en gekregen. Hij vroeg zich af, waarom het „belangrijke feit", dat Petrov 5000 Australische ponden had ont vangen, achter gehouden was tot na de verkiezingen op 29 Mei. Premier Menzies heeft in het parlement de verklaring van Evatt „hysterisch" ge noemd. Zij bevatte „een mengelmoes van gedachten, die merendeels de communisti sche lijn volgen". De Australische eerste minister verklaar de, dat hij het Huis van Afgevaardigden op 13 April niet van de betaling aan Petrov in kennis had gesteld omdat hij toen nog niet wist dat dit gebeurd was. Menzies zeide, dat hij drie dagen voor dat hij in het parlement (op 13 April) had aangekondigd, dat Petrov politiek asyl had gekregen, de namen wist van allen, die met dr. Evatt in verbinding gestaan hadden of met hem te maken hadden. Deze namen waren in de documenten van Petrov vermeld. Volgens Menzies zou Evatt „wel licht thans niet hier (in het parlement) zitten" als hij bijzonderheden van de Petrov- documenten in de verkiezingscampagne van Mei had onthuld. De voorzitter van de koninklijke commissie voor spionnage, rechter Owen, heeft zich de vorige maand uitgelaten over het „verontrustende" feit, dat drie leden van de staf van dr. Evatt waren genoemd als informatiebronnen in de documenten van Petrov. Dr. Evatt trof evenwel geen blaam. NIEUW DELHI (Reuter) Radio- Nieuw Delhi heeft Vrijdag gemeld, dat binnenkort een regeling voor de Franse enclaves in India te verwachten is. In de afgelopen dogen zijn in de Indiase hoofd stad besprekingen over deze kwestie ge voerd tussen de Franse ambassadeur en het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus dit bericht. Premier Nehroe heeft Vrijdag op een bij eenkomst verklaard, dat het leger van In dia „in een handomdraai" de Portugese kolonie Goa zou kunnen bezetten, als het dat wilde. „Doch wij willen dat niet doen", aldus Nehroe. „Wij hebben het niet ge daan en wij zullen het ook niet doen". „Het Goanese actie-comité" heeft be sloten, dat een klein aantal „ongewapende betogers" met Indiase vlaggen „een vrij heidsoffensief" zullen openen. Als zij er in zouden slagen Goa binnen te komen, zouden zij de bevolking aansporen, zich vrij te verklaren van het Portugese be wind. „Het vrijheidsoffensief" zou bij tus senpozen versterkt worden, „totdat het doel: Goa te bevrijden tegen het eind van het jaar, is bereikt". (United Press) De Portugese gouver neur-generaal van Goa heeft gezegd „ge weld met geweld" te zullen beantwoorden, wanneer Zondag een „Bevrijdingsmars" naar Goa wordt ondernomen. „Wanneer zij echter op een vreedzame wijze komen, zullen zij dienovereenkomstig behandeld worden", aldus de gouverneur-generaal. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Diderot: Men moet van mij verlangen dat ik de waarheid zoek, maar niet dat ik haar vind. MANILLA (AFP) De inlichtingen dienst van het Philippijnse leger heeft be kendgemaakt, dat er een complot om pre sident Magsaysay met zijn gezin en ver scheidene regeringsleiders uit de weg te ruimen, is ontdekt. De groep stond onder leiding van een leider van de opstandige Hoeks, Tomas Calma. Het complot wordt beschouwd als een laatste poging van de Hoeks om het proces tegen hun leider Luis Taroec, dat op 26 Augustus moet begin nen, te vertragen. „Dit jaar viel de zomer op een Dinsdag". Een dergelijke uitlating toont de nuchtere berusting van een vacantieganger, wiens genoegens óók al door dichte plensbuien worden verhinderd, ofschoon hij misschien had gemeend, dat zijn collega, wiens vacan- tie een paar weken eerder verregend was „alles gehad" had. Hoewel het verlangen naar vermindering van de neerslag, die zo neerslachtig maakt, zeker overal gelijk is, zijn de hoeveelheden regen, die er vallen dat zeker niet. De jaarlijkse hoeveelheden tonen grote regionale verschillen. 1 J 550-600mm. 750-800 mm. rrrmn 6oo-65omm. 800-850 mm. f LT-J-I 650-700mm. ffiESMjf 85Q-900mm, Illllll 700-750™™., Men ziet hierbij de gemiddelde jaarlijkse hoeveelheid neerslag die ons land ontvangt, in kaart gebracht. De ontvangen neerslag druk men uit in de hoogte, die de regen, sneeuw, etc. zou innemen als alles op een plat vlak bleef staan. Op het kaartje vindt men deze hoogte uitgedrukt in mm. Hoe hoger dus de jaarlijkse waterlaag is in de diverse gebieden, hoe meer het er heeft geregend. De maand Augustus is over het algemeen de „natste" maand. (In het Zuid-Oosten van Nederland is dit Juli). Alleen in de kuststreek valt de meeste nattigheid in October. In de omgeving van Kampen en in mid den-Limburg valt verreweg de minste re gen. Men heeft echter nu reeds berekend, dat door de drooglegging van het IJselmeer, Kampen meer regen zal gaan krijgen. De bijgaande kaart is samengesteld naar gegevens die zijn berekend over een periode van 39 jaar. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand P- W) c *-S g I r< I t/i U S* EV U.V O 2 T1 V W ie iEE? Stockholm geheel bew. WZW 4 20 0 Oslo nevel NNW 2 20 5 Kopenhagen regen Z 4 16 1 Amsterdam geheel bew. ZW 8 16 8 Londen regen Z 4 20 8 Luxemburg regen ZZW 3 17 2 Parijs regen windstil 23 4 Bordeaux geheel bew. windstil 26 1 Grenoble onbewolkt NNO 2 27 0 Nice licht bew. NNW 2 24 0 Genève onbewolkt windstil 26 0 Zürich mist NW 2 20 1 Locarno zwaar bew. NNO 2 26 0 Berlijn zwaar bew. ZZW 3 20 0,2 Frankfort nevel ZZW 2 21 0,2 München onbewolkt Z 2 22 0,6 Wenen licht bew. windstil 23 0 Innsbruck nevel W 2 23 0 Rome onbewolkt NO 2 29 0 Ajaccio onbewolkt NO 3 25 0 Neerslag laatste 24 uur VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het S K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij- 'dagavond tot Zaterdagavond, opge- maakt om 10 uur: f Nu en dan opklaringen maar ook S enkele verspreide regen- of onweers buien. Matige Zuidelijke wind. Vrij warm. 14 Augustus Zon op 5.21 uur, onder 20.08 uur. Maan op 19.48 uur. onder 5.18 uur. Maanstanden 14 Aug. 12 03 uur: Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug 11 21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 Augustus Hoog water: 2 43 en 15.11 uur. Laag water- 10 47 en 23 08 uur Zaterdag 14 Augustus Hoog water: 3.23 en 15.51 uur. Laag water: 11.29 en 23.51 uur. ^XXXXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCXDOOCXXXXOOOCOOOOOCX-»

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1