VVB versloeg Kinheim en Vitesse won van Limmen Accordeons L J Havenberichten mr Wasserij en Chemische Wasserij KLEVERPARK zegt: pë,s™°1- Drie DCIJ-teams in competitie drie kanspaarden IJmuiden Velsen Moeder met kinderen tegen bromfietser DC IJ opent damseizoen Door gasverstikking om het leven gekomen ^Brietjea aan de redactie 6 Wijkertoren tour n ooi Tuimeling van de tonnen Vierjarig zoontje ernstig gewond Met Roozenburg-simultaan Beverwijker De Ruiter tweede in Oud-Beierland j Wilhelminafonds zoekt weiwillenden j Waterloo zorgde voor verrassing Verzoeken van bijzondere scholen Afscheid ten postkantore Scheepvaart Met Levasier Tours M.O. BOEKHOUDEN STAATSPRACTIJKDIPLOMA MOD. BEDRIJFSADMINISTRATIE PRACTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN TE HUUR GEVRAAGDPAND TE IJMUIDEN MAANDAG 2 3 AUGUSTUS 195 4 De wedstrijd in de verliezersronde van het WUkertorentournooi, die Zondagmid dag op „Watervliet" tussen VVB en Kin heim is gespeeld, is een zeer verdiende overwinning voor de Breesapers geworden- Beide ploegen haddien invallers en nadat Kinheim aanvankelijk het eerst voor het WB-doel was, overigens zander succes, kwam WB er steeds beter combinerend in. Weliswaar miste linksbuiten Van Dijk een open kans voor het WB-doel, doch aan de andere kant had Pigrnans i>n het Kin- heiim-doel geluk toen hij een schot van Bruinzeel stopte en Bleeker over schoot. WB was nu sterker en toch had1 Kinheim het eerst succes. Uit een vrije trap kwam de bal bij De Boer, die de bal hard' onder de vallende doelman Zadelhof in het doel schoot (0-1). De vreugde was kort, want geen twee minuten later ontving Helder de bal uit een pass van Bleeker. Uit het diagonale schot verdween de bal met effect via de paal langs Piigmans (1-1). Na een half uur beging Groeneveld de fout om met het ge zicht naar eigen doel gekeerd' de bal uit een voorzet van Kersbergen af te stoppen, waardoor hij langs de onthutste doelman in eigen doel schoot (2-1). Kinheim was er nu bijna geheel uit; er klopte weinig in de ploeg. Zelfs veroor zaakte achterspeler Paap enige minuten voor rust het derde doelpunt toen hij de bal uit een vrije trap van Bleeker met beide handen wegsloeg en Bruinzeel de strafschop fraai benutte (3-1). Na de hervatting bleek Kinheim te vol harden in onsamenhanigend spel met een volkomen onberekende aanvalslinie, die wegens slecht plaatsen ook al geen kansen kreeg verrassend' te zijn. Opnieuw moest Kinheim zich neerleggen bij de meerder heid van de WB-aanval, die hard werkte. Na een kwartier was Steinvoord op de rechtsbuitenplaats met een strakke voorzet de grondlegger van het mooie doelpunt, dat Helder even fraai maakte (4-1). De weinige Kiinheim-aanvallen hadden bijna geen gevaar in zich, hoewel v. d. Wdteren een keer uit een vrije trap tegen de lat schoot. Hoewel Groeneveld nog naar voren ging, bleef WB het spel beheersen. Doelpunten werden niet meer gemaakt. Vitesse '22 won van Dimmen met 3-2 De Wijkertoren-ontmoeting Vitesse '22- Limmen is een overwinning geworden voor de Castricummers, al werkten de be zoekers hard. De thuisclub nam na 15 mi nuten spelen de leiding door toedoen van mid'voor N. Stuifbergen, maar de vreugde Zaterdag.maakte J. M. uit Velsen-Noord een ritje op een lading vaten op een vrachtauto, die over de Halkade te IJmui den reed. Door een nogal veel voorkomend euvel, het schuiven van deze. beweeglijke lading, viel M. op straat, maar hij liep wonder boven wonder slechts schaafwon den aan het gezicht op. Omdat hij boven dien over pijn in de rechter-bovenarm klaagde is de man ter observatie in het Antonius-ziekenhuis opgenomen. Loos alarm Zaterdagmiddag dachten een paar om standers als gevolg van een hevige rook ontwikkeling op de kotter IJM 236, dat er brand op het aan de Oude Tegeltjesmarkt liggende scheepje was uitgebroken. Toen de brandweer op het alarm was toege sneld, bleek de motordrijver de roetaan- slag in de uitlaat te hebben willen weg branden. Motorrijder botste Op de Rijksweg Velsen-Haarlem zou de bestuurder van een personenauto Zater dag een voor hem rijdende bus inhalen. Hij merkte tijdig, dat dit wegens tegen liggers niet kon en kroop er weer achter. Een achter hem rijdende motorrijder rea geerde niet juist en reed tegen de afrem mende auto aan. Schade aan de motor was het gevolg. Fietser op slippende auto Een jongen, die Zaterdag de bocht Tromp- straat-Casembrootstraat te wijd nam, bot ste dientengevolge tegen een uit de tegen overgestelde richting komende bestelauto op. Doordat de chauffeur het ongeluk zag aankomen en zijn wagentje tot stilstand had gebracht, kwam de knaap er met schaafwonden aan het rechterbeen redelijk goed af. Zondagavond omstreeks half zes werd een over de Spaarnestraat in IJmuiden rijdende moeder met haar twee kinderen op de fiets door een roekeloze bromfietser aangereden. De nog onbekende man kwam met een mede-bromfietser van links de Rijnstraat uit en reed de fietsende dame, mevrouw G. uit Velsen Noord, pardoes aan. Zij viel en het vierjarig zoontje P. G., dat achterop zat kwam daarbij zo lelijk terecht, dat het met een schedelbasisfrac- tuur naar het Antonius-ziekenhuis moest worden overgebracht. De beide bromfietsers zijn doorgereden, naar voorlopig wordt aangenomen omdat zij de ernst van de situatie niet beseften. De politie verzoekt hen in hun eigen be lang dringend zich met haar in verbinding te stellen. Het kind, voor wiens leven aanvankelijk werd gevreesd, maakte het hedenochtend redelijk wel: het bewustzijn is terugge keerd. Het andere kind liep wat schaaf wonden op. in het Vitesse-kamp was slechts van korte duur, want enkele minuiten later maakte de Limmer midvoor J. Bakker de gelijk maker, één-één. Vitesse zette het doel van Limmen vervolgens onder zware druk en het resultaat was een doelpuntvan links buiten F. Zonneveld, twee-één. Kort voor het einde van de eerste helft bracht de rechtsbuiten van de bezoekers de stand weer op gelijke voet, twee-twee. Na de hervatting zaïgen de toeschouwers opnieuw een hardwerkende Limmer ploeg, waar tegenover Vitesse een technische meerderheid stelde. De vele kansen die rechtsbinnen A. v. d. Valk zijn clubgeno ten gaf, werden niet benut, doch enkele minuten voor het eindsignaal reageerde rechtsbuiten P. Duyn uitstekend en scoor de. Vitesse stond de voorsprong niet meer af. Op 1 September zal de damclub IJmuiden het nieuwe seizoen 19541955 aanvangen met een simultaanséance van wereldkam pioen Piet Roozenburg in het clublokaal van DCIJ (hotel Kennemerhof). Alle liefhebbers van het 100 ruitig bord kunnen gratis aan het spel tegen Roozenburg deelnemen. Te vens zal Roozenburg in de pauze die avond enige demonstraties geven op het de monstratiebord. Feestelijke jaarvergadering Op 8 September moest oorspronkelijk DCIJ een thuiswedstrijd spelen voor de hoofd klasse bondscompetitie om het kampioen schap van Noordholland. Deze ontmoeting tegen Wormerveer is uitgesteld tat 22 Sep tember te IJmuiden. De jaarvergadering van DCIJ zal nu op 8 September worden gehouden. De bestuursleden Dukel, Vooys en Laros zijn aftredend, doch stellen zich herkiesbaar. Van bestuurszijde wordt als nieuw bestuurs lid de heer v. Bakkum voorgesteld. Tevens komt de prijsuitreiking van het vorig seizoen aan de prijswinnaars, Roozen burg, v. d. Berg, Ott, Jan Waal, Piet Visser, v. Beelen en Kok aan de orde. Een interressant voorstel vormt de be oefening van het 144 ruitenspel („de Candese sectie") op de clubavonden. DCIJ, dat met drie tientallen aan de nieuwe bondscompetitie van de Koninkl. Ne derlandse Dambond zal deelnemen, heeft voor elk tiental nog een sterke reserve- groep in petto en hierdoor beginnen alle teams in hun afdelingen als kanspaarden. Het zou voor het DCIJ-bestuur wel een bij zonder mooi cadeau zjjn in het voorjaar van 1955 bij het 30-jarig bestaan een paar kam pioenen te kunnen huldigen. Het eerste tiental zal in de eerste week van September de strijd aanbinden met Jozeph Blankenaar en Gezellig Samenzijn. De Haarlemse Damclub, ODV en Zaandam zullen op de loer liggen om de leiders enkele punten af te snoepen, terwijl de overige zes clubs, Wormerveer, Weesp, CDA, DSTO, GS II, DCG wel om de laatste plaats in het krijt zullen treden, Doordat het seizoen 19551956 met vier hoofdklasse clubs wordt uitgebreid heeft er dit jaar geen degradatie plaats. Het DCIJ-tiental komt uit met de spelers: P. Roozenburg (aanvoerder), H. Laros, B. Dukel, Yme de Jong, A. Ligthart, C. Suyk, T. Postma, G. Postma, v. d. Berg, H. Swier. Haarlemse competitie Na de promotie van het tweede tiental in de eerste klasse van de Haarlemse dam- In Oud Beierland werden Zaterdagmid dag wielerwedstrijden gehouden voor ama teurs en nieuwelingen, waaraan ook werd deelgenomen door enkele renners van het Beverwijkse „Kennemerland". Bij de nieuwelingen werd de Heemskerker Toon Beentjes derde. De Beverwijker Jan Groot bezette de achtste plaats. Bij de amateurs leverde de Beverwijker Dirk de Ruiter een goede prestatie door samen met De Vree uit Breda een minuut uit te lopen op het peloton. De Ruiter werd in deze wedstrijd tweede. a Iedereen is in familie- of kennissen- kring wel eens geconfronteerd met de gevreesde volksziekte, de kanker. Iedereen weet, dat deze ziekte elk jaar duizenden slachtoffers eist. Iedereen weet, dat de kanker, waar j hij ook verschijnt, steeds weer onnoeme- lijk veel leed veroorzaakt. Iedereen weet, dat doeltreffende be- strijding van deze ziekte slechts moge- lijk is, wanneer daarbij aller krachten worden ingezet. Iedereen weet van het bestaan van de j vereniging „Koningin Wilheminafonds" J ter bestrijding van de kanker. Iedereen weet, dat deze vereniging van 30 Augustus tot en met 11 Septem- ber a.s. in deze gemeente een collecte houdt. Maar niet iedereen weet, dat de plaat- selijke afdeling van het „Koningin Wil- helminafonds" dringend verlegen is om medewerkers, die bereid zijn bij deze col- lecte in IJmuiden en Velsen hun dien- sten te verlenen. Het plaatselijk comité verzoekt daar- om met aandrang op korte termyn aan- i j meldingen van collectanten te mogen ontvangen aan één van de volgende adressen: mevr. S. de Vries-Spee, Kon. I j Wilhelminakade 78, IJmuiden (telefoon 4954); mej. H. C. Nieuwenhuijzen, Kon. f Wilhelminakade 38, IJmuiden (telefoon 5260)de heer A. J. G. Wermenbol, arts, Gijzenveltplantsoen 51, IJmuiden (tel. 6388)de heer G. Zegel, tandarts, Mer- wedestraat 38, IJmuiden (tel. 4832);; mej. E. Vijlbrief, Lijsterlaan 1, IJmui- den (tel. 4917); de heer J. H. Marcelis, Trompstraat 14, IJmuiden (tel. 4177); j de heer J. Tompot, Grahamstraat 118, IJmuiden; mevr. C. A. de Jong-Tissing, Stationsweg 77, Velsen (tel. 4662); de heer P. J. Bakker, Van Tuyllweg 15, Velsen (tel. 4765); le Afdeling Raad- huis, Velsen (tel. 5141). (Degenen die zich reeds spontaan bij de wijkhoofden, belast met de voorbe- reiding dezer collecte opgaven, behoeven zich niet nogmaals te melden, maar ont- vangen nader bericht.) Zaterdagavond is de 34-jarige Haarlemse expediteur J. J. Petri in een douchecel van een huis aan het Spaarne te Haarlem door gasverstikking om het leven gekomen. Men vermoedt, dat de geyser in de hoogste stand heeft gebrand, waardoor de zuurstof, die in de douchecel, welke zeer kleine af metingen heeft, aanwezig was, geheel is verbruikt. Daardoor is de vlam gedoofd, terwijl het gas uit de geyser bleef stromen. De man heeft dit niet gemerkt en is ge stikt. Men heeft nog getracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, doch deze pogingen hieven zonder resultaat. competitie, starten ook Vooys en zijn man nen in hun nieuwe omgeving als favorieten. De zwaarste tegenstanders zijn Beverwijk, St. Bavo en Het Oosten. Het tweede zal ver moedelijk met de volgende spelers uit komen: L. Vooys (aanvoerder), K. de Jong, A. W. Beukema, D. Ott, J. van Straten, Jelle Post, Koppel, J. Waal, P. Visser, C. Lodder. Er lopen nog onderhandelingen met enige sterke spelers voor DCIJ II. De kampioen van de Haarlemse eerste klasse krijgt het recht in het seizoen 195556 in de hoofdklasse uit te komen. In de 2e klasse zal het derde van DCIJ uitkomen. De strijd om de kampioenstitel zal gaan tussen Sportief en DCIJ II. DCIJ III komt uit met J. Smit (aanvoer der), W. v. Wort, Tielroy, v. Bakkum, v. Beelen, Engelhart, Nieuwenhuizen, P. Kok Jr., J. Braveober en „Opa", v. d. Bos. Tn het onder auspiciën van „Sloterdijk" gehouden tournooi om de Lindbergh-beker, speelde Waterloo tegen OSV en al kwam deze club met zijn volledig eerste elftal uit, het was en bleef een knappe prestatie OSV beide punten afhandig te maken. Drie-nul v/as het eindresultaat na een wedstrijd, waarin beide teams keurig tegen elkaar op wogen, maar Waterloo zich het meest schotvaardig toonde. Het eerste doelpunt kwam van de voet van Stek, die een vrije schop hard in schoot. De voorhoede van OSV kreeg niet veel kans tegen de prima spelende IJmuiderverdediging. De enige schietkans die zij kreeg was uit een vrije schop, maar het harde schot werd door doelman Kok gestopt. Het offensief van Waterloo, dat direct hierna werd ingezet, leverde één doelpunt op, gemaakt door Broek uit een voorzet van De Boer. Na de rust was het OSV die de toon aangaf, maar dit was van korte duur, want de IJmuide- naren gaven geen meter grond prijs, en wisten met juiste aanvallen het OS V-doel onder druk te nemen, waar de doelman zich van grote klasse toonde. Met nog vijf minuten te spelen verslapte het spel iets en kwam OSV gevaarlijk voor het IJmuider doel, waarbij Waterloo van geluk mocht spreken, dat 'n schot op de lat terugsprong Twee minuten voor het einde maakte Stek er 30 van. Waterloo plaatste zich in de finales, die 29 Augustus worden gespeeld. Bij B. en W. van Beverwijk zijn de vol gende aanvragen ingekomen van besturen van bijzondere scholen om medewerking ingevolge artikel 72 van de Lager-onder- wet 1920: a. Bij Brief van 9 Juni .heeft het R.K. Kerkbestuur van de H. Odulphus te Wijk aan Zee gelden aangevraagd voor verande ring van de inrichting van het gebouw der R.K. school voor gewoon lager onderwijs te Wijk aan Zee, voor vernieuwing van enig meubilair en voor aanschaffing van leermiddelen in verband met de toeneming van het aantal leerlingen. Bij een ingesteld ondrezoek is gebleken, dat de constructie van de ramen verouderd is en een behoor lijke ventilatie niet mogelijk maakt. De vloeren voldoen niet aan de eisen welke door de hygiëne worden gesteld. Ook voor het overige is, naar de mening van het college, dit verzoek gegrond; b. het R.K. Kerkbestuur van de paro chie van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad heeft bij brief van 23 Juni 1954 gel den aangevraagd voor aanschaffing van leerboeken in verband met de toeneming van het aantal leerlingen van de onder zijn bestuur staande R.K. jongensschool aan de Galgen weg; c. Op dezelfde overwegingen vraagt het bestuur van het Zedelijk Lichaam van Vrouwen „In Omnibus Charitas", te 's Her togenbosch, zijnde het bestuur van de R.K. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs aan de Peperstraat gelden aan voor aan schaffing van meubilair voor een nieuw te installeren klas. Zaterdagmorgen is op het postkantoor Beverwijk afscheid genomen van de employé tweede klasse W. B. Phillipson, die na een dienstverband van tien jaar bij de P.T.T. het ambtelijk leven verwisselt voor een functie in het particulier bedrijf. In zijn afscheidswoord herinnerde de waarnemend directeur, de heer A. Vliet- stra, er aan hoe de heer Phillipson een achttal jaren geleden het kantoor te Be verwijk als een bedeesde jongeman binnen trad om hier praktijk op te doen. Hij deed zich echter al spoedig kennen als een nauwgezet ambtenaar en een goede collega en daarom zien wij u node gaan, aldus de beer Vlietstra, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een geschenk van het gehele personeel. Namens de afdeling bestelling sprak de hoofdbesteller, de heer C. Kuiper, hierna enkele woorden van waardering. De scheidende ambtenaar dankte ten slotte voor de collegialiteit, die hij van het personeel heeft mogen ondervinden en verzekerde dat hij nog vele malen aan deze jaren zou terugdenken. Voor de eerste beurt losten vanmorgen drie trawlers: de Tzonne (van 16 Aug.), de Abraham (van 13 Aug) en de Norma Ma ria (van de 13de). De Tzonne had uit de weekreis meegebracht 2000 kisten Zuid haring en 30 varia; de Abraham ving 1300 kisten haring (zowel klein als groot) en 40 bijvis en de Norma had 1550 kisten totaal. In de eerste beurt losten voorts negen trawlloggers hun rondvis: 1200 kisten schelvis (goeddeels piepers) en 500 ma kreel plus wat gullen. In de tweede beurt kwamen 12 loggers en 17 kotters met 6000 kilo tong aan bod en enige haringtrekkers lieten de bijvis in de hal zetten. Haaien De Deense kotter R 12 kwam binnen met 48 haaien. Dirkje De RO 53 „Dirkje", die vandaag in IJmuiden zou lossen, koos eieren voor baar geld en Vlaardingen als haven, waar de trawler hedenmorgen de haring loste. Prijzen van Zaterdag. Gr. tong 3,50- 3, gr.m. tong 2,38-2,12, kl.m. tong 2-1,80, kl. tong 1 1.92-1,74, kl. tong II 1,70-1,50, .tarbot I 2,90-2,20, zalm 9-6 per 1 kg. Tar bot II 100-85, gr.m. schol 62-44, kl.m. schol 61-37, kl. schol I 45-30, kl. schol II 27-8, schar 19-13, bot 10-8, v. haring 16-12, ma kreel 21-16, gr.m. schelvis 32-28, kl.m. schelvis 32-28, kl. schelvis I 29-22, kl. schelvis II 16-9, wijting 13-8, gr. gul 28- 25, midd. gul 21-17, kl. gul 15-8 per 50 kg. Gr. kabeljauw 180-78 per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag: 540 kisten tong en tarbot, 1740 schol, 50 schar, 15 bot, 880 haring, 150 makreel, 845 schelvis, 395 wij ting, 320 kabeljauw en gul, 25 diversen, totaal 4960 kisten. Mooie en slechte haring De Norma Maria verkocht zijn mooie Noordharing' voor f 14 tot f 13; de iets min dere maar in haar soort ook goede Zuid- haring'van de Tzonne maakte f 11 tot f 12, maar de slechte vangst van de Abraham moest goeddeels worden afgekeurd. Geen grove vis Er was deze ochtend heel weinig grove rondvis aan de markt kabeljauw en gro te schelvis was er bijvoorbeeld haast hele maal niet. De piepers deden f 13, de grote kleine schelvis f 26 en de kleinmiddel f 34 per kist. Voor torgullen is f 13 tot f 14 be taald en de middelgul maakte f 21 tot f 26, terwijl de grote gul f 36 tot f 37 deed. Ma kreel is verkocht voor f 16 tot f 17. Morgen veel Behalve de Mary en de Schoorl zullen er morgen ongetwijfeld nog een paar trawlers verschijnen, zodat het de vraag is of alles een beurt krijgt en er weer niet één of twee schepen tot Woensdag moeten blijven overliggen. En dan op zee Van zee uit werden de volgende trekken gemeld: de WR 33 met twintig manden hoops, KW51 twintig manden hoops, KW 125 tien manden vis en 15 kilo tong, KW 169 zes manden vis, KW59 tien manden vis, KW166 zes manden vis en tien kilo tong, KW98 vijf manden vis en een paar kilo tong, KW107 zeven manden vis en twintig kilo tong, VL85 honderdtwintig manden haring, IJM33 een dagvangst van 70 man den haring, IJM39 dagvangst van 400 man den, IJM85 horderd manden haring in twee trekken, IJM24 honderd manden haring en 50 manden sardien, IJM21 tweehonderd manden haring en honderdvijftig manden haring, IJM33 vier pakken wijting, 1JM53 vijf manden piepers en een mand gul, KW 76 tien manden hoops. Voor de Dinsdag Voor de Dinsdagmarkt wordt verwacht de Schoorl met 1300 kisten en verder zul len vier loggers worden gelost, die Maan dag zijn blijven liggen. Vangstberichten uit zee Nacht van 22 op 23 Augustus. KW173 10 kantjes, KW50 1, KW110 1, KW15 1, KW42 10, KW161 3, KW170 12, KW19 5, KW22 30, KW14 25, KW54 9, KW2 30, KW 5 1, KW47 1, KW86 8, KW83 1, KW18 2, KW67 3, KW29 6, KW49 25, uit halve vleet KW 97 34, IJM283 en KW141 beide weinig vangst. Trawlharing: KW85 40 kantjes, KW16 25, KW70 30, KW159 140, KW23 17, KW25 40, IJM74 34, KW138 30, KW140 45, KW 175 40, KW7 145, KW9 95, KW38 65, KW 40 25, KW39 27, KW20 14, KW74 80, KW 37 68 kantjes. (Verkort weergegeven) Overwerk bij tunnelbouw. Naar aan leiding van het bericht over de moeilijk heden bij de tunnelbouw (Zaterdag IJ.C.) zou ik gaarne iets toelichten. Er was medegedeeld dat het overwerk in dienst van de Ballast normaal betaald wordt; dit wil ik voor een bepaalde groep tegenspreken, n.l. de chauffeurs. Die moeten, als er beton gestort moet wor den, 's nachts doorrijden, eerste ploeg van 19 uur tot 1 uur na middernacht. Dan worden ze afgelost. Deze aflossers rijden dan van 1 uur tot 7 uur 's morgens, waar na zij direct door moeten gaan in de dag dienst van 7 uur tot 16.45 uur. Dus maken deze chauffeurs een dag van 14V, uur (onderbroken door tweemaal een half uur schaft in de dagdienst). Voor deze zes nachtelijke overuren krijgen zij dan f 7,50 zonder belasting, terwijl zij recht hebben op minstens f 13,68, waarvan nog belasting afgetrokken moet worden. EEN ABONNé Zondag 22 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Castor van Rotterdam. Doklaan van Raumö. Urania van Norfolk. Jersbeck van Antwerpen. Grebbestroom van Londen. Celebes van Kingslyn. Swift van Londen. Margriet L. van Londen. Basilea v. Hamburg. Clio van Helsingfors. Bullfinch van Londen. Netherland Coast van New castle. Admiraal Nelson van Karlstadt. Vertrokken zijn: Lulea naar Duinkerken. Artillero naar Buenos Aires. Cordoba naar Buenos Aires. Geen vangst hadden: KW147, 144, 32, 78 en 130. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 20, Scheveningen 12 en Katwijk 9 kantjes. Binnengekomen IJM1 Tzonne, 6 Norma Maria, 61 Mary, VL77 Abraham, 78 272 3 228 204 75, KW 128 31 26 60 77 12 57 64 24 21 125 59 166 53 84 92 107 69 114 169 126 98 28 52 168 75 127 176 45 44 129 43, UK 85 4 53 161 86 52, AM 18 17 16, BU 33, RO 29, R 12, Deen 0175, Belg MV 3 Celebes. Vertrokken IJM20 Johannes Polderman, 2 Herman, 38 Zeelandia, 183 Vikingbank, 54 Limbur- gia, 240, 249, KW 123 95 151 41, UK 119 125 184 164 4 126 202 91 57 87 2 36 4 22 14 53 243 76 186 60, TX 4 8 39 11 32 49 17 12 10 14 37 21, HD 7 125 89 180 4 8 125 174, WR 67, O 315, O 175 (Belg.), MVS Cele bes. Amsteldijk, 20 te Rotterdam. Amstelstad, 20 v. Port Said ti. Amsterdam. Argos, pass. 21 Burlings n. Amsterdam. Ariadne, 20 v. Tarragona n. Valencia. Abbekerk, 21 te Melbourne. Aluara, 20 te Montevideo. Aagtekerk, 22 te Yokohama. Aalsdijk, 22 v. New Orleans n. Houston. Aardijk, 22 te Rotterdam. Adinda,, 23 Pladju verwacht. Agatha, 22 v. Pladju n. Bangkok. Alamak, 22 te Colombo. Alblasserdijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Alcyone, 21 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aldegonda, 22 te Singapore. Alderamin, 23 te Calcutta. Aletta, 23 te Saigon. Alkaid, 21 v. Rio Grande do Sul. Almdijk, 21 te Antwerpen. Alnati, 21 320 m. ZW. Las Palmas. Alphard, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Altair, 22 te Victoria. Amerskerk, 23 te Genua. Ampenan, 23 te Napels. Amstelvaart, pass. 22 Pantellaria n. A'dam. Amstelveen., 22 te Duinkerken. Andijk, 21 v. Tampico n. Mobile. Annenkerk, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Armilla, 22 te Singapore. Arnedijk, 21 v. Galveston n. Tampa. Averdijk, 22 te Norfolk. Banka, pass. 20 Gibraltar n. Beyrouth. Bantam, pas. 20 Key West n. Mobile. Barendrecht, pass. 20 Perim n. Fao. Bintang, 20 v. Santos te Rio Grande. Britsum, 20 te Montevideo. Billiton, 21 v. Colombo n. Bombay. Bali, 22 te Antwerpen. Bennekom, 22 te Pimentel. Bintanig, 21 v. Rio Grande n. Pto Alegre. Blitar, 21 v. Genua n. Marseille. Ceronia, pass. 21 Finisterre n. Yokohama. Caltex Delft, 24 Sidon verwacht. Caltex Pernis, 21 te Rotterdam. Caltex The Hague, pas. 22 Malta n. Rotterdam Caltex Utrecht, 21 te Rotterdam. Castor, 21 v. Rotterdam n. Paramaribo. Chama, pass. 22 Gibraltar n. Geelong. Delft, 20 vi Amsterdam n. Pacific. Delfland, 21 rede Ilheos. Drente, 22 v. Bahrein n. Madras. Ena, 23 te Miri. Esso Amsterdam, pas. 22 Gibraltar n. Antw. Felipes, 21 v. Padang n. Pladju. Friesland (SSM), 21 terug uit zee te R'dam. Gadilla, 21 v. Brisbane n. Sydney. Gadilla, 22 te Sydney. Graveland, pas. 21 Ouessant n. Recife. Groote Beer, 21 v. Quebec n. Southampton. Hathor, pass. 21 Ouessant n. Tunis. Heelsum, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Holland, 21 te Beira. Haarlem, 22 te Rotterdam. Hathor, pass. 22 Finisterre n. Tunis. Helder, 21 v. Funchall n. San Juan. Helena, 22 te Rotterdam. Helicon, pass. 22 Azoren n. Dordrecht. Hera, 21 v. Galveston n. Rotterdam. Hilversum, 24 te Isle of Grain verw. Hoogkerk, 22 te Genua. Ilos, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Indrapoera, 21 v. Semarang n. Tj. Priok. Jagersfontein, 23 te Durban. Japara KPM)23 te Fremantle. Japara (KRL), 21 Belawan n. Colombo. Java, 23 te Singapore. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 800 m. O. Kp. Race. Karimun, 22 v. Belawan n. Colombo. Katelysia, 22 te Port Soedan. Kota Ago eng, 21 v. Djeddah n. Tj. Priok. Kota Inten, 22 v. Tj. Priok n. Cheribon. Kota Baroe, 21 v. Rotterdam n. Soerabaja. Leersum, pass. 21 Azoren n. Brownsville. Lekkerkerk, 22 te Hamburg. Lindekerk, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Port Said Loenerkerk, 22 te Aden. Lombok, 22 te Casablanca. Loosdreoht, 22 v. Cochin n. Karachi. Loppersum, 21 te Venetië. Lutterkerk, 22 te Hamburg. Laagkerk, 20 v. Rotterdam n. Bombay. Laertes, 21 te Port Said. Lawak, pass. 20 Fernando Noronha n. Kaapstad Lucita, 21 te Heysham. Lindekerk, pass. 21 Finisterre n. Port Said. Maasdam, 22 v. Le Havre n. Southampton. Maashaven, 23 te Las Palmas. Malvina, 22 te Singapore. Mariekerk, 22 te Djibouti. Marissa, 22 te Southampton. Meliskerk, 22 te Yokohama. Mirza, 22 v. Miri n. Singapore. Modjokerto. 21 v. Belawan n. Colombo. Murena, 22 te Mena el Ahmadi. Marissa, 21 v. Liverpool n. Southampton. Muiderkrerk, 20 v. Las Palmas n. Antwerpen Maasland, 21 te Amsterdam. Mapia, 21 te Amsterdam. Notos, 20 v. Amsterdam n. Aarhus. Nieuw Amsterdam, 21 750 m. W. Valentia. Nigerstroom, 20 v. Freetown n. Las Palmas. Orion, 20 te Gibraltar Oostkerk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranje, 21 v. Napels n. Southampton. Oranjefontein, 21 140 m. ZW. Monrovia. Oranjestad, 22 te Curasao. Ovula, pas. 22 Azoren n. Curasao. Prins Willem George Fred. 20 te Chicago. Peperkust, pass. 21 Ouessant n. Bordeaux. Pendrecht, 21 v. Napels n. Mena el Ahmadi. Peperkust, 22 te Bordeaux. Prins Fred. Hendrik, 22 te Rotterdam. Radja, 20 v. Aiexandrië n. Halifax. Rita. 23 te Port Dickson. Rondo, 22 Socotra gepass. n. Belawan. Rotula, 22 te Bombay. Rijndam, 21 v. New Yohk n. Rotterdam. Stentor, 20 v. Madeira n. Barbados. Sarpedon, 21 v. Pta Gorda n. Kingston. Slamat, 22 te Bahrein verw. Stad Haarlem, 21 v. Emden n. Wabana. Saroena, 22 te Pladju. Schiedijk, 21 v. Antwerpen n. New Orleans. Sliedrecht, 21 v. Montevideo n. Caripito. Stad Alkmaar, 22 v. Karachi n. Bombay. Stad Maastricht, 23 te Gibraltar. Tamo, pass. 21 Finisterre n. Antwerpen. Trajanus. 21 te San Juan. Tabinta, 22 te Southampton. Tarakan, 23 te Tj. Priok. Taria, pass. 22 Barbados n. Engeland. Teiresias, 21 Guardafui gepass. n. Belawan. Temate, 22 te Colombo Titus, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Tjisadane, 22 te Santos. Van Spilbergen, 23 v. Port Amboin te Pointe. Noire verwacht. W. Alton Jones, 21 te Port Said. Waal, 20 v. Panamakanaal n. Pta Arenas. Westland, 21 te Bahia. Wonosari, 22 te Calcutta verwacht. W. Alton Jones, 22 v. Suez n. Mena el Ahmaai Waiwerang, 22 te Badasbaai. Waterman, 21 v. Balboa n. Papeete. Willem Ruys. 22 v. Belawan n. Singapore. Zeeland. (KRL), pass. 20 Finisterre n. R'dam. Zuiderkruis, 21 v. Kaapstad te Rotterdam. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, vertr. 28 v. Buenos Aires n. R'dam. Alhena, 30 Rio de Janeiro verwacht. Alnati, 28 Antw. 30 Rotterdam verw. Bloemfontein, vertr. 27 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Bonaire, verm. 25 v. Demerara n. A'dam. Boschfontein, vertr. 29 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Boskoop, 20 te Amsterdam. Cottica, vertr. 27 v. Amsterdam n. Demerara. Groote Beer, vertr. 21 v. Quebec n. R'dam. Indrapoera, verm. 24 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Jagersfontein, vertr. 22 v. Port Elizabeth naar East London 25 Durban verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 26 v. Rotterdam te Quebec verwacht. Maasdam, vertr. 21 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 24 Southampton en Le Ha vre 25 Rotterdam verwacht. Oranje, 21 te Napels 27 Amsterdam verwacht. Oranjefontein, 26 te Teneriffe 1 Sept. A'dam verwacht. Oranjestad, 22 Curasao verwacht. Rijndam, vertr. 21 v. New Yok n. Rotterdam. Sibajak, vertr. 31 v. Rotterdam n. New York. Waterman, 21 Panamakanaal 8 Sept. Welling ton verwacht. Westerdam, 23 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 22 Belawan 25 Tj. Priok verw. Willemstad, 23 Plymouth 25 A'dam verwacht. Zuiderkruis. 21 te Southampton 22 R'dam verw. KLEINE VAART Aco, 21 v. Simrishamn te Ronskar. Arnoudspolder, vertrè 21 v. Lissabon n. Oporto Actinia, 21 v. Westonpoint te Oslo. Arbon, vertr. 22 v. Grangemouth n. W. Italië. Bree Helle, 22 v. Londen te R'dam verw. Batavier I, 21 v. Rotterdam n. Bordeaux. Barracuda, 22 v. Rotterdam te Esbjerg verw. Binnenhaven, 21 v. Rouaan n. Casablanca. Brem, verw. 21 v: Antwerpen n. Lissabon. Caland, 21 v. Hamburg te Dundee. Catharina, 21 v. Fort William te Southampton. Continental, 21 v. Goole n. Gothenburg. Capricorn, 21 v. Rotterdam te Duisburg. Corrie b, 21 v. d. Theems n. Amsterdam. Da Capo, 22 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Daviena Goekoop, 21 v. Hamburg n. Londen. Depa pass. 21 Brunsbüttel n. Waasa. Dora, 21 te Burghead. Deo Duce, 21 v. Gothenburg te Rouaan. Deneb, 20 v. Londen n. Brussel. Diligentia, 20 v. Dakar n. Yainville. Doklaan, pass. 21 Brunsbüttel n. Amsterdam. Eniment, vertr. 21 v. Esbjerg n. Aarhus. Elisabeth b, 21 v. Bowling te Bordeaux. Ellewoutsdijk, 21 v. Rotterdam n. Denemarken Elsenburgh, pass. 21 Finisterre n. Duinkerken. Falco, vertr. 23 v. Montreal n. Liverpool. Fericia, pass. 21 Brunsbüttel n. Bordeaux. Fiducia, 2.1 v. Maassluis n. Boston. Frans, vertr. 23 v. Rotterdam n. Londen. Gote, vertr. 21 v. Rotterdamn. Tanger. Hermes, vertr. 23 v. Acunsion n. Montevideo. Helvetia, 21 te Rotterdam. Heemraadssingel, 21 v. Millom te Newport Mon Ida Jacoba, 21 v. Haukipudas te Portishead verw. Joost, 20 te Hudiksvall. Jaba, 21 v. Hansweert, n. Londen. Kemphaan, 21 v. Bridlington n. Gdynia. Larix, 20 te Gent, Lydia, 20 v. Struer te Sto'ókton on Tees verw. Lendert b, 21 v. Dotterdam te Bilbao verw. Marcella, 20 v. Newburgh n. Thorshaven. Maureen, 22 v. Boston te Montreal verw. Michel Swenden, 20 v. Gent n. Norrkoping. Monica, 20 v. Cadishead n. Liverpool. Markab, 21 v. Harlingen n. Esbjerg. Muphrid N, 22 Gravel) nes verw. Noord, 21 v. Billingibam n. Rotterdam. Nassauhaven, 21 v. Gothenburg n. Antw. Noorderhaven, 2.1 te Aarhus. Oosterburgh, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Prior, 21 v. Amsterdam te Le Havre. Pavo, 20 te Rotterdam Ponto, 18 v. Lovisa n. Zaandam. Ponza, 18 te Gefle. Pascholl, 21 v. Boston n. Delfzijl. Result, 21 v. Hamburg te Esbjerg verw. Rijnhaven, 21 v. Casablanca te Oran. Rapid, 21 v. Roterdam n. Parijs. Rema, 20 v. Goole n. Malmö. Rika, 21 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Rini, 21 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Sirius, 20 v. Londen n. Gravelines. Soemba, 20 v. Blaye n. Huil. Stella Maris, 21 v. Londen n. Holmsund. Swift, pass 21 Rouaan n. Parijs. Theano, verm. 21 v. Drogheda n. Amsterdam. Trito, 21 v. Rotterdam n. Dublin. Taormina, 21 v. Rotterdam n. Dieppe. Taurus, vertr. 21 v. Dover n. Rotterdam. Virgo, 20 v. Amsterdam te Rostock. Vivo, 21 v. Goole te Schiedam. Vrouwepolder, vertr. 21 v. Antw. n. Rochefort. Veenenburgh, vertr. 22 v. Rotterdam n. Midd lesbro. Vrijburgh, 21 v. Rotterdam n. Londen. Walenburgh, 21 v. Rotterdam n- Stockholm. Westpolder, 29 v. Oporto n. Antwerpen. Westropa, 21 v. Teignmout'h n. Gefle. Zeehaan, 20 v. Huil te Gdynia. SLEEPVAART Gele Zee, 20 op de Waterweg n. Rotterdam zon der sleep. Hum ber, pass. 20 Bizerta n. Maassluis. WOLLEN DEKENS Aangeboden restanten van vorig jaar (iets vuil) te gen zeer lage prezen, zo wel één als tweepersoons maten f 13.50, f 18.90, f 23.90. Koopt nu voor de winter. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. elke Woensdag en Zaterdag naar Carré voor de Snip en Snap Revue. Donderdag 26 Augustus V errassingstocht Vertrek 8.30 uur. LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55. Tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tel. 4250. Enorme sortering. Ook zonder vooruitbetaling Begin September aanvang van nieuwe cursussen In de periode 1948-1953 slaagden 4162 leerlingen n.l. 73 voor M.O.; 612 voor S.P.D.; 314 voor M.B.A. (Ass.); 3163 voor Praciijkdiploma. (Ass.) M.t prosp., aanm. van Maandag f/m Vrijdag van 9-5 en 7-9 uur aan de lesgebouwen HAARLEM, AMSTERDAM. ROTTERDAM, DEN HAAG, UTR E CHT, GRONINGEN, FRANS HALSPLEIN 9, COSTEINDE 3. HEEMRAADSSINGEL 111, SWEELINCKPLEIN 46, DOMPLEIN 4, TEL. HERESTRAAT 23. 16.372 36.389 30.898 33.67.85 K. 3402-2482 TEL. 31.971 TEL. TEL. TEL. TEL. EX AM EN 0 PL El Dl HG HUGAS, ELGERSHA, POTGIESER Gratis Hoboca-reisbonnen. RIJKSSTRAATWEG 59 Haarlem-N. Iedere cursist ontvangt jaarlijks de lijst vs onze geslaagde leerlingen met naam en volledig adres. in of nabij het centrum, direct leeg te aanvaarden, om als kantoor te worden gebruikt. Benodigd nuttig vloeroppervlak min. 175 m2; pand moet enkele kamers van ruime afmeting bevatten. Brieven met uitvoerige inlichtingen en vraagprijs te richten aan: Firma J. W. VAN SANTÉ. Makelaar te Haarlem. Nieuwe Gracht 118, telefoon 10611. IJMUIDEN: Kennemerlcan 27 Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8