VANMORGEN IN DE VISHAL OP ZEE1 Attlee peilde mogelijkheden van vreedzaam samenleven Schmidt-Wittmack stapte na rijp beraad over de grens Communisten krijgen contact met een verzoeningsgezind Westen Belgisch eskader niet naar Denemarken Courses te Duindigt Vermoeden van tevoren beraamd plan in Oost-Duitse kringen Strijd om roeititels begonnen Luidsprekers Het Schoenenpaleis DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1?Ü Weer sabotage aan straaljager op de basis Florennes Olympisch kampioen naar Rotterdam Hoofdprijzen Staatsloterij WH '16 gaat betalen Vier van Njord tweede achter snelle Tsjechen Het Spaarne verslagen Scheepvaart SCHQ OL SCHOENEN in prima kwaliteiten en guldens goedkoper (Van onze correspondent in Londen) Wereldpolitiek wordt niet door persoon lijke vriendelijkheden gemaakt en alleen kinderlijke zielen mogen uit de ruiker die Malenkov voor mevrouw Summerskill plukte en de in Peking uitgelegde rode loper voor de Labour-gedelegeerden van Attlee de slotsom trekken, dat alles koek en ei is tussen Oost en West. Desniettemin heeft het bezoek van de Britse Labour- leiders aan de communistische machtheb bers diepe betekenis. Moskou deden zij ter loops aan, waarbij de daverende ontvangst door Malenkov en de zijnen als een ver rassing kwam. Sommigen zien hierin een duidelijk gebaar dat de Russen de Attlee- groep beschouwen als de voorhoede van een regeringsdelegatie onder aanvoering van Sir Winston Churchill zelf, die immers te kennen heeft gegeven dat hij een ge sprek op het hoogste plan wenst, al be grijpt hij dat dit niet overhaast gebeuren kan. Hoewel ook in Groot-Brittannië velen terughoudend stonden tegenover Attlee's reis, wordt zijn missie in het algemeen toe gejuicht, zoals ten overvloede uit een opinie-steekproef bleek. De Lafoour-leiders bezitten te veel verantwoordelijkheidsge voel om zich, door wie ook, zand in de ogen te laten strooien, of zich voor het communistische propaganda-kanretje te laten spannen. Daar komt nog bij, dat zij als oppositieleiders een bijzondere verant woordelijkheid dragen, welke hen er voor behoedt ongelukken te maken. Een Engels man pleegt in het buitenland zijn partij schap te vergeten. Dit geldt temeer voor vooraanstaande figuren uit de oppositie, omdat deze het schaduwkabinet vormen, dat elk ogenblik geroepen kan worden tot optreden. Harer Majesteits meest loyale oppositie, waarvan de regering de leider betaalt, bestaat niet uit personen, die al leen maar tegensputteren, maar wier voor naamste taak is te trachten het beter te doen dan de regering of haar op het ge bied van de buitenlandse politiek te hel pen. De oppositie kan de pogingen van de regering om een brug te slaan tussen Oost en West vergemakkelijken, al bestaat het gevaar, dat de bemoeiingen van de oppo sitie een averechtse uitwerking hebben. Daarom was Attlee's partijgenoot Hector McNeil zo gealarmeerd. De oppositie bezit echter een vrijheid van beweging, die het zittende kabinet mist. Verkenningstocht Attlee's reis is niet meer dan een ver kenningstocht. De Labourgroep is de eer ste niet-communistische delegatie, welke Peking heeft bezocht. De Engelsen betreu ren het, dat in Washington moord en brand geschreeuwd wordt over de Britse „aan- papperij", maar berusten in het besef d;at er een hemelsbreed verschil bestaat tus sen het politieke klimaat in beide landen. Van de spanningen in de Verenigde Staten over China, Rusland en het communisme in het algemeen, is in het nuchtere Groot- Brittannië geen sprake. Londen weet even goed als Washington, dat de communisten nooit zullen rusten in hun pogingen om de Engelsen van de Amerikanen los te weken. Maar de Britten zijn te harde realisten dan dat zij dit spelletje zonder meer zouden meespelen. Zij verwijten Washington een tekort aan werkelijkheidszin. Verstarrende onverzoenlijkheid kan alleen maar tot een uitbarsting leiden. Bemiddelende rol Groot-Brittannië is door zijn ligging, kwetsbaarheid en economische belangen meer dan ooit geroepen tot een bemidde lende rol. Het zal waarschijnlijk de com munistische machthebbers kunnen gene zen van het waandenkbeeld, dat het Brits- Amerikaanse bondgenootschap verbroken zou kunnen worden. Als Moskou en Peking hun leven beteren, kan een vruchtbare samenwerking met het Westen ontstaan, anders krijgen ze de pen op de neus. Ook in dit opzicht kan Attlee's reis verhelde rend werken. In Londen hoopt men dat Attlee de Chi nese leiders zal hebben gewaarschuwd voor pogingen om het Formosa-probleem met geweld op te lossen. Sommigen geloven dat Peking tot de erkenning gebracht moet worden dat Formosa in de Amerikaanse invloedsfeer ligt, zoals Noord-Vietnam in de Chinese Een winstpunt is dat het persoonlijk contact van de Chinese leiders met de En gelsen, eerst in Genève en nu in Peking, de Chinezen doen beseffen dat de Britten allerminst onverzoenlijk tegenover het nieuwe China staan en ook dat het fout was de Britse diplomatieke erkenning niet te beantwoorden. China ziet nu, dat het Westen niet „één pot nat" is. Aan de an dere kant hebben de Chinezen ontdekt, dat de revolutionnair Bevan allerminst een communistische meeloper is. Hij gaf hen duidelijk te verstaan dat het Westen niet zal afwijken van de parlementaire demo cratie. Slechts door wederzijds begrip kan er volgens Londen sprake zijn van een vreedzaam samenleven van Oost en West. In zekere zin haalt Attlee ook de kastanjes uit het vuur voor president Eisenhower, die politiek aan handen en voeten door het Congres is gebon den. In Londen constateert men met voldoening, dat ook het Amerikaanse politieke denken onder de invloed komt van een gematigde stroming en dat Washington zich begint los te ma ken van uitdagend optreden, daarbij het initiatief voorlopig aan de Engel sen latend Op het Zaterdagprogramma van Duindigt komen niet minder dan 75 dravers om van de rijk voorziene schotel, die dit week-einde de dravers en volbloeds wacht, nog een graantje mee te pikken. In het openings nummer kan Queenly Bertha haar serie slechte verrichtingen weer onderbreken met een overwinning, daar zij in dit qua klasse nederige gezelschap verre te verkiezen is. De start is haar moeilijkste punt, doch in dien zij vlot vertrekt krijgen Ralph Erebus en Spencer Nora alleen haar hielen te zien. Daarmee heeft Geersen dan ook wel zijn kruit verschoten, tenzij hij in de O Mc Gregor-prijs Proximity verkiest te rijden. Profiterende van de bekwame stuurmans kunst van Geersen kan hij dan Quicksilver S en Nikosa de baas blijven. In de Olympus-prijs krijgt Rosa Dear, die in vorm is gekomen, de kans dit te bewijzen door Racket en Sita te bedwingen. Rita du Maire is de outsider, evenals de beide ver tegenwoordigers van stal Oosting, die de zware grasbanen in het Noorden nu eens afwisselen met de snelle Duindigt-baan. Jan de Vlieger uit de Haarlemmermeer blijkt over een stel uitstekende 2-jarigen de beschikking te hebben. Eén daarvan Ta rantella debuteerde onlangs niet onver dienstelijk, zodat het gerechtvaardigd is deze merrie aan te bevelen voor de reeds meer gevorderde Tiende van Zora en Tizian, die 25 m. aan deze favoriet hebben te geven. Het slotnummer voor de dravers is een handicap voor paarden, die dit jaar nog geen eerste prijs hebben gewonnen. De handicap pers zijn er in geslaagd de 19 deelnemers zo Het is thans zeker, dat de Olympische kampioen 1952 Pierre Janquères d' Oriola lid zal uitmaken van de Franse équipe, die naar het internationaal concours hippique in Rotterdam komt. Ook Jose Bonnaud en de luitenant Bertrand du Breuil zullen de Franse kleuren verdedigen. In de Duitse équipe is de wereldkampioen springen, Winkler, opgenomen, die ook het vorig jaar in Rotterdam uitkwam. Voor Engeland zullen onder meer starten de ma joor Gibbon, en de amazones Susan White head, mevr. MarshallWhitehead en lady Mary Rose Williams. Van de Ierse équipe is nog weinig te mel den. Zeker is, dat onder leiding van com mandant Neylon, de kapitein Barry en de luitenants Cullinan, Kiem,an en Ringrose naar de Maasstad komen. Canada zendt zijn sterkste troef in Shirley Thomas, die enige tijd geleden in Dublin successen behaalde door onder meer de „president cup" te winnen. Naar het zich laat aanzien, zullen op de laatste dag van het internationaal concours hippique, Zondag 5 September, niet minder dan acht landen starten in de Grand Prix, te weten: Frankrijk, Duitsland, Engeland, Canada, Ierland, Italië, België en Neder land. De officiële Nederlandse équipe, die onder leiding staat van kolonel Pantchoulidzew (Diepenveen), telt de namen van Arts (Am sterdam), Gruppelaar (Ede), Hendrickx (Grathem), ltz.-vlieger Scheeren (Soestdijk) en Rijks J.zn. (Rotterdam). Eén dag vóór de wedstrijd om de „Pnx des Nations" zal definitief worden vast gesteld, welke vier ruiters van deze vijf in genoemde wedstrijd uitkomen en wie als reserve wordt aangewezen. 4e klasse 8e ljjst ƒ5000: 16803 1500: 6647 ƒ1000: 1008 14322 15333 18001 400: 1555 3193 4406 6769 9983 18861 19494 21738 21898 200: 1871 1885 4180 4364 6739 6909 7122 7273 7561 10498 12671 13276 13621 13714 14131 16899 17187 17351 17939 18453 19178 19368 19772 20372 20791 21461 WEEKABONNEMENTEN l uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Tijdens een vergadering van de het vorig seizoen naar de tweede klasse gede gradeerde vereniging WH '16, heeft men in principe besloten in het komende sei zoen over te gaan tot het geven van ver goedingen aan de spelers van het eerste elftal. Van onze correspondent in Bonn) Het geheimzinnige geval van de C.D.U.- Bondsdag-afgevaardigde Schmidt-Witt- mack, die evenals dr. John ongeveer een maand tevoren, plotseling naar de com munisten in de Oost-zone is overgelopen, heeft in Bonn de vraag opgeworpen of de deserteur op de hoogte is van bepaalde, en misschien ook wel militaire, geheimen. Hij maakte immers deel uit van de perma nente Bondsdagcommissie, die zich met vragen van de Europese veiligheid bezig houdt, en hy had zitting in de Bondsdag commissie voor algemene Duitse vraag stukken. Er is verzocht zijn immuniteit als Bonds daglid terstond te laten opheffen, want zo lang dat niet geschied is, kan men niet te plaatsen, dat het aanwijzen van de win- eens: zijn schrijftafel, die de staatspolitie naar vrijwel onmogelijk is. Wij hellen over naar Ooststar, die zeer snel aan de start is en derhalve gauw uit het gedrang zal zijn. Queen Bess en Quena B H mogen als de overige kanshebbers worden beschouwd. In de eerste ren is het al evenmin een voudig om uit het veld van 12 de winnaar op te sporen, doch de verwachting is dat Viticulture en Douce France tot de meest ondersteunde paarden zullen behoren. In de laatste ren wordt Euphorbia gepre fereerd boven Sakina en Aquavit. verzegeld heeft, openbreken om een kijkje in zijn achtergelaten papieren te nemen. Over het opheffen van die immuniteit kan echter alleen de Bondsdag beslissen, en die komt niet eerder dan in September bijeen.Juridische deskendigen van het ministerie van Justitie hebben verklaard dat men hem zijn mandaat niet kan ont nemen en dat zijn zetel in de Bondsdag leeg zal moeten blijven tot de volgende algemene verkiezingen over drie jaar. In stralend zomerweer zijn vanmorgen de Europese roeikampioenschappen op de Bosbaan begonnen. De roeiers hadden de flauwe Noord-Noord-Oosten wind iets tegen, de temperatuur was ideaal, name lijk 70 graden Fahrenheit. Begonnen werd met het nummer vier met stuurman. In de eerste heat startten Engeland, Finland, Noorwegen en Joegoslavië. De uitslag luidde: 1. Groot-Brittannië bladen door het water en hoe Het Spaarne ook vocht, ze moesten de Russen op 1750 meter een kwart lengte laten. Italië, nog steeds hoog slaand (38) kwam ook weer wat bij. De Russen hadden in tussen een halve lengte op de Nederlanders genomen. Een goed herstel bracht de Italianen tot vlak bü Het Spaarne. Toen spurtten de Haarlemmers fel en in een spannend duel (Rodklubben A.E.B.) 7.15.1; 3. Joegoslavië (Crvena Zveda) 7.24.6; 4. Noorwegen (Haldens Roklub) 7.27.2. Groot-Brittannië gaat over naar de halve finales, de anderen roeien in de re- pêchages. In de tweede heat startten Zweden, Rus land, Zwitserland en Italië. Op 500 meter lagen de Russen al ruim een lengte voor, roeiend met een krachtige haal. Op 750 meter bedroeg de voorsprong van de Rus sen reeds 3 lengten, Zweden lag tweede en Zwitserland derde. Met grote voor sprong, rustig roeiend won Rusland on bedreigd. 1. Rusland (Krylja Sovetov) 7.05.5; 2. Zweden (Stromstads Roddklubb) 7.18.2; 3. Zwitserland (Ruderclub Thalwil) 7.24.6; 4. Italië (Sebino) 7.26.4. In de derde heat was de uitslag: 1. De nemarken (Aarhus Roklub) 7.13.3; 2. Bel gië (Societé Royale Nautique Anversoise) 7.16.4; 3. Frankrijk (Besangon-Lyon) 7.19.2. In de vierde heat won Tsjechoslowakije (U.D.A.) (7.21.6) vóór Nederland (Njord) 7.24.4 en Egypte (Cairo University R. C.) 7.43.5. Tsjechoslowakije gaat over naar de hal ve finales. De anderen roeien in de repêchages. In deze vierde heat waren de Nederlan ders en Tsjechen het snelste weg. De Egyptenaren lagen op 750 meter reeds een lengte achter. De Tsjechen leidden toen met een halve lengte op Njord. De Tsjechen roeiden een tempo van 38, Njord 35 in een rustige, zeer goede stijl. Egypte BRUSSEL (ANP) Op de Belgische was voor de helft reeds uit de strijd. Op 1000 meter hadden de Tsjechen in een basis voor straaljagers te Florennes heeft tempo van 38 een lenffte voorsprong op (Royal Engineers R.C.) 7.13.2; 2. Finland liepen ze op de Russen in, kwamen voor- zich een nieuw geval van sabotage voorge daan. In de reactor van een „Thunderjet" werd gisteren nameiyk een 30 centimeter lange metalen buis ontdekt. Als gevolg van deze ontdekking zijn de straaljagers van deze basis, die gisteren naar Denemarken hadden moeten vertrek ken om daar aan grote luchtmanoeuvres deel te nemen, op de grond gebleven. De zware transportvliegtuigen, die Maandag van het vliegveld Meisbroek te Florennes waren aangekomen en die, begeleid door de Thunderjets naar Denemarken hadden moeten vertrekken, hebben opdracht ge kregen naar hun basis terug te keren. Het parket van Dinant stelt een onderzoek in. Enkele maanden geleden zijn ook daden van sabotage te Florennes gepleegd. Na een uitgebreid onderzoek werden toen twee beroepsmilitairen gearresteerd, die een be kentenis aflegden. Zij zouden geheel op eigen initiatief hebben gehandeld om wraak te nemen op een kapitein. Enkele dagen na hun aanhouding werden opnieuw in de reactors van straalvliegtuigen metalen voor werpen aangetroffen, hetgeen de indruk wekte, dat men nog niet de hand op alle saboteurs had gelegd. Nederland, dat laag bleef met een tempo van 33. voor op de Russen. De 1000 metertijd van Het Spaarne was 3.43.2. Toen sloegen de Russen een tussenspurt. Boord aan boord gingen de twee prachtig roeiende ploegen over de baan. De andere ploegen lagen al uit de strijd. Hard gingen de Russische In de twee zonder stuurman zag men in de eerste heat het met spanning ver wachte duel tussen de Henley finalisten, de ploeg van Het Spaarne en de Russen. De andere ploegen waren die van Zweden en Italië. Onze landgenoten en de Russen lagen naast elkaar. Na een prachtige start nam Het Spaarne een kleine voorsprong, doch door een snoek van de slag ging die weer verloren. Toch bleven de Haarlemmers voor lig gen. De Italianen kwamen goed mee. Zweden viel al direct terug. Met een kleine voorsprong bleef Het Spaarne naast de laag roeiende Russen (32) liggen, de Haarlemmers sloegen eveneens 32. Derde was de Italiaanse twee in een zeer hoog tempo (40). Op 1000 meter lag Het Spaar ne, in een tempo van 34 een halve lengte by, maar op de eerste baan kwamen ook de Italianen mee. Zij finishten krachtiger, zodat ze eerste werden. De Russen waren uitgeroeid en werden derde, Het Spaarne kwam op de tweede plaats. De tijden waren: Italië 7.45.1, Nederland 7.48.4, Rusland 7.51.2, Zweden 7.59.4. In de derde heat won België (7.49.9) vóór Groot-Brittannië (8.09.5) en Joego slavië (8.13.2). De uitslag van de vierde heat was: 1. Duitsland (8.01.1, 2. Tsjechoslowakije 8.28.6. Men neemt aan, dat Schmidt-Wittmack al sinds enige tijd een dubbele rol heeft gespeeld. Er zijn weinig of geen mensen, die geloven dat hij op een ingeving ge handeld heeft. Hij heeft uit Oost-Berlijn in twee brieven, waarvan er een aan zijn moeder in Hamburg was gericht, laten weten, dat hij zijn daad goed voorbereid had, waarschijnlijk in overleg met in vloedrijke figuren in Oost-Duitsland en misschien wel met dr. John. Parallel met geval John Sommige waarnemers zijn er van over tuigd, dat men hier met een van tevoren opgezet plan te doen heeft. Er valt een parallel te trekken tussen het geval van dr. John en het verdwijnen van Schmidt- Wittmack. Op psychologisch goed gekozen momenten zijn de ogen van de gehele buitenwereld op West-Duitsland gericht door opzienbarende verdwijningen. Het is duidelijk dat men van het Oosten uit pro beert de huidige toestand in West-Duits land en Adenauer's op het Westen ge oriënteerde politiek zo ongunstig mogelijk voor te stellen. De bedoeling is klaarblijkelijk niet al leen het vertrouwen van de Westelijke wereld in de bondsrepubliek te schokken, maar ook het vertrouwen van de bevol king van West-Duitsland in haar eigen re gering en in de tot dusverre gevolgde po litiek sinds de nazi's te ondermijnen. Men rekent er op, dat nog meer voor aanstaande figuren uit het openbare leven het voorbeeld van dr. John en Schmidt- Wittmack zullen volgen. Dat zou een diepe indruk maken op het goedgelovige en niet ontwikkelde deel der natie. Hoe zou de gewone man de huidige bewindhebbers kunnen vertrouwen wanneer vooraan staande figuren Adenauer in de steek laten en naar het Oosten overlopen? De communisten zouden het volk in West-Duitsland de overtuiging moeten bijbrengen, dat een vereniging van het Westen en het Oosten van Duitsland niet mogelijk was langs de tot dusverre door Adenauer ingeslagen weg maar alleen door een nauwe samenwerking tussen Oost en West. Het zou hun bedoeling zijn net zo lang ondergronds te wroeten, tot de tijd geschikt gevonden wordt om een volks front aan het bewind te laten komen, waarin communisten en links georiënteer de andere groepen broederlijk met elkaar zouden samenwerken. Zij zouden nog geenszins de hoop hebben opgegeven, dat West-Duitsland op den duur als een rijpe vrucht in de schoot van de communisten zou vallen. Twee trawlers Twee trawlers brachten vanmorgen een klein beetje drukte aan de markt. De Klaas Wijker (10 dagen) kwam met 1200 kisten haring, 50 varia. De Antje bracht van 10 dagen mee 250 kisten makreel, 150 schelvis, 40 diversen en 100 stijve kabel jauwen. Haring hield het De kwaliteit van de haring was over het algemeen bevredigend te noemen. De goede maakte 14.5016, de slappere kwali teiten lagen tussen 13.50 en 10. Ook de makreel deed het goed. Hiervoor beliepen de prijzen van 2630. België betaalde De weinige kabeljauw werd grif door de Belg gekocht, die er behoorlijk voor be taalde. Rijen maakten 136122, kisten zelfs 180288. De kleine kabeljauw ging ook over de grens voor prijzen van 146—184. Engeland kalm Engeland nam wel de grovere schol af, maar deed dit kalm aan. Oe grove soorten werden betaald met 3035, de schol I met 27—28. Naar het binnenland Het binnenland ontfermde zich over schol III voor 1320, schol II 20 25. Grote schelvis ging van de hand voor 4041, middel voor 4042, klein- middel maakte 43, pennen 41 en braad 20—22. Grote gul ging weg voor 5865, middel 44—45, torren 2022. Iets meer tong De kleine vaart bracht 450 kisten schol en 3000 kilo tong aan de wal. De aanvoer was wat groter dan gisteren en de prijzen lagen iets lager. Zo deden de lappen van daag 3.803.50. Groot-middel tong was beduidend goedkoper en begon met 2.80 om onder de 2.50 te eindigen. De halfpondjes bleven tamelijk stijf, namelijk 2.352.45. De enen begonnen op 1.95 en liepen op naar 2.05 en de slips schommelden tussen de 1.80 en 1.85. Voor morgen Vrijdag komen aan de markt de Bergen (van 16 Aug.) met 1100 kisten, grotendeels haring en de Eli Chénévière met 1400 kis ten en 140 stijve kabeljauwen. Ook de Post Boy wordt aan de markt verwacht. Oudste schepen zijn dan Herman, Flamingo, Su matra, evenals de Post Boy alle van 18 Augustus. R.O. 53. De meester van de Dirkje kreeg even voor het uitvaren een plank op het been. Hij werd in het ziekenhuis verbonden en is daar vandaan naar huis gebracht. Vangstberichten uit zee Nacht van 25 op 26 Augustus KW 15, 4 kantjes; KW 42, 5; KW 118, 4; KW 50, 10; KW 173, 15; KW 19, 14; KW 161, 10; KW 2, 5; KW 5, 7; KW 14, 1; KW 147, 20; KW 47, 10; KW 54, 2; KW 22, 17; KW 18, 2; KW 83 2; KW 144, 1; KW 29, 20; KW 49, 5; KW 78, 7; KW 130, 40. Trekkers: KW 123, 100; KW 85, 75; KW IC, 70; KW 70, 15; KW 159, 80; KW 23, 17; KW 138, 40; KW 6, 20; KW 7, 25; KW 9, 50; KW 75, 50; KW 38, 70; KW 41, 100; KW 20, 75; KW 39, 85; KW 40, 100; KW 41, 50; KW 74, 85; KW 37, 40; KW 95, 40; IJM 74, 70; IJM 283, 70. Geen vangst hadden: KW 67, 86, 32 en 151. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 8, Scheveningen 8 en Katwijk 8 kantjes. Twee trawlers: Klaas Wijker f 17600, Antje f 14500 (beide gedeeltelijk). Kotters: KW 189 f 520, KW60 f 560, KW35 f 440, KW128 f 360, KW31 f 170. Almdijk, pass. 24 v. Vlissingen n. Lissabon. Amerskerk, 24 v. Genua n. Marseille. Alhena, pass. 24 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro Arm ilia, 24 v. Singapore n. Bangkok. Aagtekerk, 24 te Santos. Alioth, 25 v. Rotterdam te Hamburg. Almdijk, pass. 24 Vlissingen n. Lissabon. Aalsdijk, 25 v. Houston te Corpus Christi. Aalsum, 24 v. Aden n Djedda-h. Algenib, pass. 24 Recife n. Las Palmas. Alnati, 24 240 m. NO. Madeira. Alphard, 24 v. Victoria te Rotterdam. Alpherat, 24 v. Port of Spain te Fort Aleza, Altair, 24 v. Victoria te Ilheos. Andij'k, 25 v. Mobile te New Orleans. Alcyone, 24 430 m. Z. ten W. Santos. Amsteldijk, 24 150 m. W. Bi shop rock. Appingeddj'k, 24 215 m. W.ZW. Kp. Race. Arerudsdijk, 24 510 m. Z. Kp. Race. Argos, pass. 24 Beachyhead. n. Amsterdam. Ariadne, pass. 24 Tres Forcas n. A'dam. Borneo, pass 24 Ceylon n. Palembang. Bacchus, 25 v. Amsterdam te Paramaribo. Bali, 25 v. Antwerpen te Londen. Banka, 25 v. Casablanca te Beyrouth. Baarn, 25 v. San Antonio n. Antofa.gasta. Caltex Delft, 24 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, pas. 24 Ouessant n. Sidon. Castor, 24 v. Amsterdam n. Paramaribo. Celebes, 25 v. Amsterdam te Corpus Christi. Ceronia, pass. 24 Al-giers n. Yokohama. Cistula, pas. 24 Aden n. Gibraltar. Ohama, pass. 24 Bone n. Geelong. Caltex Leiden, 25 100 m. W. Sidon. Cleod'ora, 25 80 m. Fremantle. Delfland, 23 v. Ilheos n. Bahia. Daierdijik, 24 730 m. NO. Curagao. Daphnis, 25 900 m. NO. Curagao. Diemerdijk, 24 260 m. O. Bermuda. Domgedij'k, 24 v. Nainamo n. Portland. Duivendrecht, 24 130 m. ZO. Bermuda. Edam, 24 380 m. Z. ten O. Hongkong. Eemdijk, 24 770 m. NO. Bermuda. Eos, 25 v. Barcelona te Malta. Esso Rotterdam, 25 430 m. N. ten O. Fayal. Falco, 24 v. Montreal n. Liverpool. Graveland, pass. 24 Madeira n. Recife. Groote kerk, 25 v. Rotterdam n. Lissabon. Gaasterland, 24 v. Itajahi 25 te Rio Grande do Sul. Gadila, 26 v. Sydney te Melbourne verw. Ganymedes, 23 v. New York n. Port au Prince Hersilia, 25 v. Maracaibo te Aruba. Helder, 24 460 m. Z. Azoren n. San Juan. Hera, pass. 24 Tortugas n. Rotterdam. Hilversum, 24 rede Sheerness. Hydra, 25 v. Paramaribo n. Port of Spain. Hector, 25 v. Alexanarië te Djidjelli. Hilversum, 25 te Isle of Grain. Indrapoera, 24 van Priok n. Singapore. Ittersum, 24 v. Le Havre te Duinkerken. Ilos, 25 v. La Coruna n. Antwerpen. Japara KRL25 v. Belawan te Colombo. Joh. v. Oldenbamevelt, 24 220 m. W. Kp. Race. Jupiter, 24 v. Istanboel n. Constanza. Kota Agoeng, pass. 24 Guardsfui n. Priok. Kieldrecht, 25 v. Bremen te Antwerpen. Karimun, 25 v. Belawan te Colombo. Kedoe, 24 te Gothenburg. Kota Baroe, 24 120 m. Z. Finisterre. Laertes, pass. 24 Port Soedan n. Aden. Lutterkerk, 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Lawak, 24 550 m. W. St. Helena n. Kaapstad. Leersum, 24 600 m. O. ten N. Bermuda. Lieve Vrouwekerk, 24 v. Khorramshar naar Bahrein. Lucita, 25 v. Heysham n. Oldkilpatrick. Maasdam, 24 230 m. W. Valentia. Maas, 24 v. Limasol te Piraeus. Malvina, 24 v. Singapore n. Fao. Meerkerk, 25 v. Durban te East London. Mitra, 25 v. Gothenburg te Le Havre. Modjokerto, 25 v. Belawan te Colombo. Mulderkrek, 24 200 m. Z.ZW. Finisterre. Mentor, 25 v. Bremen te Antwerpen. Marisa, 25 v. Southampton te Rotterdam. Merwede, 24 700 m. W.NW. Azoren. Ma coma, 25 1100 m. NW. Kp. Leeuwin. Macuba, 25 200 m. W.ZW. Westkaap. Mariekerk, 25 85 m. O. Socotra n. Penang. Marpessa, 25 Billiton gepass n. Miri. Niigerstroom, 25 v. Freetown te Las Palmas. Nieuw Amsterdam, 25 v. Le Havre te Rotterdam Nestor, 24 850 m. Z.ZW. Fayal. Oostkerk, 24 v. Rotterdam te Hamburg. Oranje, pass. 24 Burlimgs n. Southampton. Oranjefontein, 24 330 m. Z. Las Palmas. Oranjestad, 24 v. Aruba n. Pto Limon. Orestes, 25 v. Miragoane n. Houston. Orion, 24 v. Algiers n. Tunis. Ouwerkerk, 25 340 m. O. Albany. Ovula, 24 465 m. ZW. Azoren. Prins Alexander, 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Pendrecht, 24 v. Napels te Port Said. Prins Maurits, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Prins Willem George Fred. 23 v. Chicago naar Milwaukee. Peperkust, 25 v. Bordeaux n. Dakar. Poseidon. 25 v. Ciudad Truji'llo te Maracaibo. Prins Willem v. Oranje, 24 330 m. O. Belle Isle Pygmalion, 25 v. Houston te New Orleans. Rijnkerk, 24 v. Aden n. Port Said. Rijndam, 29 v. New York te Southampton verw Radja, 24 70 m. O.ZO. Algiers n. Halifax. Rufina, 25 te Georgetown. Ruys, 24 230 m. Z. Hongkong n. Singapore. Stad Maastricht, pass. 24 Carthaigena n. Li- vomo. Sumatra, 24 v. Port Said te Genua. Stad Dordrecht, pass. 24 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Sommelsdijk, 23 v. Boston n. New York. Stad Schiedam, 27 IJmuiden verw. Scherpendrecht, 24 330 m. O.ZO. Paramaribo. Schie, 25 v. Belize te Kingston. Schouten, 2! .v. Maraontsetra n. Marie? Stad Rotterdam, 24 395 m. O.NO. St. Johns. Straat Soenda, 24 160 m. NW. Tristan da Cunha Straat Bali, 25 220 m. O. Diego Garcia. Titus. 24 v. Amsterdam te Hamburg. Tamo, 26 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Taria, 24 500 m. NO. Barbados. Thelidomus, 24 v. Curagao n. Maracaibo. Tlba, 24 7 m. N.NO. Recife. Tiberius, 25 v. Paramaribo te Port of Spain. Tomini, 24 v. Port Said te Vassiliko. Utrecht, 24 v. Bahrein n. Bombay. Van Spilbergen, 24 v. Pointe Noire n. Lagos. Willem Ruys, 25 v. Singapore te Priok. W. Alton Jones, pass. 25 Aden n. Mena d Ahmadi. Waterman, 24 510 m. W. ten N. Galapagos ell. Westland, 24 v. Bahia te Rio de Janeiro. Willemstad, 25 v. Antwerpen te Amsterdam. Wonogiri, 25 v. Barcelona n. Rotterdam. Zaan, 24 v. Pitea te Amsterdam. Zijpenberg, pass. 24 Kp. St. Vincent n. Ceuta. Zonnewijk, 24 v. Tocopilla n. Gulfport. KLEINE VAART Adm. De Ruyter, 24 v. Amsterdam n. Londen. Adm. Nelson, 25 v. Rotterdam n. Kastrup. Amstelstroom, pass. 25 Gallopers n. Londen. Appingedam, 24 v. Vigo te Antwerpen. Arnoudspolder24 v. Setubal te Oporto. Aruiba, pass. 25 Fasterborg n. Stettin. Aco, 25 te Kemi verwacht. Adm. Courbet, pass. 25 Vlissingen n. St. Valery Ali S, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Ameland, 24 v. Antwerpen te Vlissingen. Amstelstroom, 24 v. Amsterdam n. Londen. Angeja, 24 v. Vlissingen n. Antwerpen. Att S, 24 v. Cork n. Manchester. Bab-T, 21 van Hernosand n. Zaandam. Bree Helle, 25 te Londen verw. Badzo, 25 v. Rotterdam te Amsterdam. Batavier I, 24 v. St. Nazaire n. Bordeaux. Bernard V, 25 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bill S, 24 v. Ipswich n. Sunderland. Birmingham, 24 v. Harlingen n. Goole. Boreas, 23 v. Amsterdam te Gothenburg. Brinio, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Caland, 24 v. Dundee n. Middlesbro. Claes Compaen, 26 v. Gdynia te Plymouth. Da Capo, vertr. 24 v. Rotterdam n. Lissabon. Deni, 25 v. Stettin te Brussel. Driebergen, 25 v. Nantes te Requejada. Eminent, 25 v. Esbjerg te Skoghall. Eemstroom, 24 v. Hull te Amsterdam. Eibergen, 26 v. Ala te Liverpool verw. Eyo S, 24 v. Karlshamn n. Rotterdam. Fiducia, 25 v. Boston te Maassluis. Fraternitè, 24 v. Southampton te Fowey. Friblo, 24 v. Boston n. Dordrecht. Frans, 25 v. Londen n. Billingham. Geeststroom, 25 v. Yarmouth n. Maassluis. Gaasterland, 24 v. Grangemouth n. Rotterdam. Geert Bbdewes, pas. 25 Vlissingen n. Gent. Gerrie S, 25 v. Helsinki te Hamina verw. Gramsbergen, 25 v. Sibenik n. Garston. Grey 25 v. Vlissingen n. Antwerpen. Glory, 25 v. Vlissingen n. Hamburg. Harold, vertr.. 25 v. Abo n. Rotterdam. Hasewint, 25 dwars Sept eil n. Bari. Hast IV, vertr. 25 v. Kopenhagen n. Gothenburg Hsist V, 24 v. Dover te Antwerpen. Heemraadsingel v. Cardiff te Rotterdam verw. Has'kerlamd, 25 v. Goole te Kingslynn. Hebe Nobel, 25 v. Vlissingen n. Fulham. Helvetia, 24 v. Rotterdam te Vlissingen. Henrica, 24 v. Emden te Gefle. Ingeborg, 25 v. Rotterdam te Brake. Ilias, 24 v. Venetië te Rijeka. Joost, 2 te Hudiksvall. J aba, 25 op Theems n. Vlissingen. Jonex I, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Larix, 23 Holtenau gepass. n. Stockholm. Lucas Bols I, 24 Gothenburg gepass. n. Christl- nenamn. Lucas Bols II, 25 dwars Ameland n. Hamburg. Leemans, 25 v. Kotka te West Hartlepool. Leny, 25 v. Cardiff n. Fecamp. Marcella, pass. 24 Pentlandfirth n. R'dam. Merak N, 25 v. Ascuncion te Bahia verw. Meres N, vertr. 25 v. Rotterdam n. Oslo. Mies, 25 v. Amsterdam n. Gent. Mintaka N, 25 te Nantes verw. Mirfak N, 24 v. Montevideo n. Ascuncion. Monica, 24 v. Dublin n. Workington. Marathon, 24 v. Famagusta n. Hull. Margriet L, 24 v. Amsterdam n. Londen. Marletje Bohmer, 24 v. Casablanca n. Dakar. Marne, 24 v. Jersey n. Antwerpen. May Mere, 25 v. Barry te Setubal verw. May Star, vertr. 25 v. Abenraa n. Depfort. Meuse, 25 v. Koping te Antwerpen. Midsland, 26 v. Grangemouth te R'dam verw. Noord, 24 15 m. ZW. Dungeness. Noorderhaven, 24 v. Aarhus te Horsens. Nassauhaven, 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Nero, 24 v. Lissabon n. Melilla. Nieuwland, 25 v. Rotterdam n. Leith. Niobe, 24 v. Kotka n. Rotterdam. Noords tad, 25 v. Rotterdam te Amsterdam. Oosterburgh, 24 v. Port Lyautey te Bordeaux. Pavo, 23 Holtenau gepass. n. Domsjo. Ponto, 23 te Zaandam. Peter, 24 v. Vejle n. Hamina. Phidias, 24 v. Lissabon n. Hare. Result, 24 v. Esbjerg n. Napels. Spes, 24 v. Antwerpen te Sikea. Spurt, 24 v. Swansea te Rochefort. Statensingel, 24 v. Porsgrunn n. Rostock. Schokland, 24 te Zaandam. Spora, vertr. 25 v. Londen n. Rotterdam. Stella Maris, 25 v. Londen te Holmsund verw. Tukker, 25 v. Oostende te Amsterdam verw. Teunika (Ex Marken), 25 v. A'dam n. Zaandam Theodora, 25 v. Newcastle te Kjoge. Vindicat Atque Polit, 24 v. Bodo n. Mesane. Veenenburgh, 24 v. Rotterdam te Middlesbro. Volharding, 24 v. Dublin n. Amsterdam. Westersingel, 25 v. Barry te Tonnay Charente. Wickenburgh, 24 dwars Dungeness n. Casablanca Wiebold Bohmer, 25 v. Dakar te Duinkerken. Zaanstroom, 25 v. Amsterdam n. Londen. SLEEP VAART Humber, 24 v. Marseille n. Port Fouad. Noordzee, 24 80 m. NO. Ouessant. Oostzee, pass. 24 Kp'. Bon n. Sydney. Tyne, 24 v. Curagao n. Temeuzen. Witte Zee, 24 v. Maassluis te Lubeck. HAARL. INSTITUUT tot opl. pedicure, voetkunde, chiropodist(e). Vakdipl. Pijn boomstraat 6, tel. 24402. Aan vang nieuwe cursus medio September. BROODBAKKER-BEZOR GER of BEZORGER gevr. Aartsep, Broodbakkerij. Ste- phensonstraat 72-74, IJm. NET MEISJE gevr. voor hele dagen. Zelfstandig kun nende werken. Goede be handeling en goed loon ge garandeerd. Kennemerlaan 25, IJmuiden. HULP i. d. HUISHOUDING gezocht. Adres te vernemen bur. van dit blad. MEISJE, 17 j. zoekt werk v. d. midd. uren. Da Costalaan 34, Driehuis. SPOEDVERKOOP. Wegens interne reorganisatie zullen wij v.a. heden t/m. 31 Aug. alle costuums, regenjassen, sportcolberts en pantalons tegen sterk verminderde prijs v. d. hand doen. Klum- pers' heren- en jongenskle- ding, Rijksstraatweg 39 hoek Zaanenlaan H.-N. DAMES. Ruilt uw oude bontmantel in voor een nieuwe. Bonthuis 't Centrum Utrechtsestr. 134 b.h. Frede- rikspl. A'dam. Tel. 39418. ONG. ZIT-SLAAPK. keu- kentje of kookgel. gez. door verpleegster in Velsen, Sant poort, Driehuis. Br. de Vries Schotersingel 127, Haarlem. GEM. ZIT-SLAAPKAMER met pension te IJmuiden-O., liefst omgev. Zeeweg gez. d. onderwijzeres per 1 Sept. Br. L 3063. BELONING voor eerlijke vinder van tas m. visgerei, verloren omg. ponten Velsen Warner, Van Speykstr. 24, IJmuiden. WILT U LEKKERE DROGE SIGAREN ROKEN? Gaat ze dan bij Sigarenmag. „De Sport" kopen. Alle vooraan staande merken. Wijk aan Zeeërweg 146. GOED PENSION gevr. liefst bij particulier van Woensdag 1 Sept. tot Zondagmorgen 12 Sept. in omgeving Marktter rein voor Heer, liefst m. tele foon. Spoedig antwoord met prijs. H. de Winter, Haarlem sestraat 6, Scheveningen, or ganisator van het Lunapark. MOD. FLAT aangeb., bevatt. 3 kamers, badcel, zolderk. enz. Gevr. Huis Zeeweg of omgev. Brieven L 3064 MARKTPLEIN 13 brengt U een grote sortering ONZE 6 MAANDEN GARANTIE SCHOENEN in mooie modellen 29/31 13.90, 32/35 15.90, 36/40 17.90 SPECIALE AANBIEDING STAPPERS met rubber zolen 27 6.95, 28/31 7.95, 32/35 8.95, 36/40 9.95, 41/47 11.95 VRIJ HUIS aangeb. (gem. won.) te A'dam-O. Tuind. Watergr.m., bev. gr. huisk., keuk., bijkeuk.; boven 2 a 3 sl.k. met badk., v. en a. tuin, vrij uitz. Huur f 8.95 p. wk. Gevr. iets dergel. te Santp. of omg. Br. aan: B. Breuker, Graanstr. 34, A'dam-O. RUILEN: De Noostraat 3de etage voor benedenhuis. Br. L 3065. RUILEN: huis Zeeweg Drie huis, 4 sl.k. gr. tuin voor vrij huis of flat vrij uitzicht. Br L 3066. Goed onderh. BESTELAUTO merk Hillman, halve ton v. billijke prijs te koop, Hoofd straat 160, Santpoort. Beste INFERNO HAARD te koop en beste stofzuiger. Pr. billijk. Fazantenlaan 3, IJm- Oost. MAGNEET TANDEM te k. met Victoria hulpmotor, in prima staat f 175. Te bevr. J. Schouten, D. Hartoghstr. 52. JONGE KONIJNEN en gas haard te koop. Schoolstr. 7, IJmuiden. MOTOR BAKFIETS te koop Streefland, Tuindersstr. 45, IJmuiden-Oost. STRANDHUISJE, dagver- blijf te koop. P. C. Hooftlaan 71, Driehuis. BROMFIETS, Kaptein Mo- bylette te koop, Kanaalstr. 206, IJmuiden. Pr. STOFZUIGER, „Excel- sior" te koop, verstelbare zuigkracht, 1 j. gar. met hulpstukken. Lange Nieuw- straat 740, IJm. I. g. st. z. DIVAN m. KLEED te koop f 30. Planciusstr. 23, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3