JUeine Jxicvi&ewis Directeur M. Kampman ging heen, de heer H. van 't Hag jubileerde Zondag regionale athletiek- wedstrijden van „Suomi" Heemskerks volksfeesten begonnen onder een stralende hemel Onverholen tevredenheid over ambtenaren Europese bond voor trawler-visserij Driehonderd athleten naar „Watervliet" Beeld van „Bartje DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 8 Havenarbeider knipte aansteker aan tussen brandbare lading Greene in conflict met immigratie-autoriteiten der V.S. 4 t/m 11 September nabij Marktplein - IJmuiden De Kennemers-Beverwijk Theologische Hogeschool in Djakarta opgericht Afsluiting zomerseizoen door Veteranenlegioen Vreemde lichtstip waargenomen Scheepvaart Op dezelfde dag dat gisteren de oud-directeur van het Velsense bedrijf voor Gas en Water, de heer M. Kampman officieel, maar hartelijk afscheid nam van zijn ge trouwen, vierde de heer H. van 't Hag, chef van Bouw en Woningtoezicht de vijfen twintigste verjaardag van zün overheidsdienst. Zowel in het Cultureel Centrum, waar de heer Kampman veel verdiende lof moest aanhoren als in de theeschenkerij van „Velserbeek", waar eerder de heer Van 't Hag in de cadeaux en de bloemen werd gezet, bleek uit de vele toespraken dat Velsen kan bogen op een goed ambtenaren corps. Waarover de aanwezige wethouders hun voldoening niet verheelden. Wethouder W. F. Visser nam als eerste het woord in de theeschenkerij, toen daar 's morgens de chef van Bouw en Woning toezicht, technisch hoofdambtenaar-B, H. van 't Hag met zijn gezin op het podium der ere had plaatsgenomen. Hij vertelde, hoe de jubilaris van dit moment zes jaar geleden uit zestig sollici tanten is gekozen, een keuze, die de ge meente nog niet berouwd1 heeft. Niet al leen, dat de heer Van 't Hag in de moei lijke na-oorlogse opbouwperiode zijn spo ren dubbel en dwars verdiende, maar hij werd ook de geestelijke vader van een voortreffelijke bouwverordening en alleen al daarvoor was de wethouder hem uiter mate veel dank schuldig. Hij haalde voorts de onvermijdelijke meningsverschillen tus sen hem en de jubilaris op, die evenwel steeds in de beste verstandhouding naar een oplossing gingen. Na hem sprak ir. D. N. Dammers, directeur van het bedrijf van Openbare Werken, die de heer Van 't Hag weliswaar qualitate qua als een formeel mens zag (op deze vrije dag evenwel in overtreding zijnde) maar hem overigens prees voor zijn vele opbouwende werk. Als man van de „bouwpolitie" kreeg hij meer malen zo'n 500 klachten per jaar af te dóen en na te zoeken en alleen al daaruit bleek zijn onblusbare activiteit. Om van zijn be moeiingen met de Hinderwet nog maar te zwijgen: op dit terrein kwam zijn objecti viteit ten opzichte van hoor en wederhoor meermalen aan de orde. Dat de jubilaris zijn warme hart paarde aan een onwrik bare gestrengheid als zulks nodig was, leek de heer Dammers een schoon compliment en hij herinnerde er voorts aan, dat de heer Van 't Hag meewerkte aan de har monische conservering van het eenmaal gebouwde. Wat dit betreft zag hij nog ruime arbeidsterreinen voor deze ambte naar voorhanden. Zijn levendige en gewaardeerde belang stelling voor personeelsaangelegenheden (de heer Van 't Hag is voorzitter der per soneelsvereniging bij O.W.) werd eveneens als positieve eigenschap aangestipt en het was de heer Dammers dan ook een genoe gen zijn medewerker namens het bedrijf een aantal boeken te overhandigen, bene vens een loupe die hem te stade kan komen bij de postzegelliefhebberij en een geel- filter voor zijn fototoestel. Ir. J. J. den Hertog, de adjunct-directeur van het bedrijf zag in de jubilaris een on vermoeide strijder tegen de kwade elemen ten in de bouw en de verwaarlozing daar na, namens de afdeling Bouw en Woning toezicht sprak vervolgens de heer E. Pol derman en ook hij was dankbaar, meer speciaal voor de manier, waarop de heer Van 't Hag zijn minderen tegemoet treedt. Een boek en een ander persoonlijk ge schenk begeleidden deze hartelijke woor den. Uit naam van de personeelsvereniging voerde de heer J. M. Heere het woord en hij schonk de echtgenote van de jubilaris een bouquet, terwijl aan de boekerij harer wederhelft weer een band werd toegevoegd. Als directeur van de Dienst voor Volks huisvesting sprak de heer J. Stuurman zijn gelukwensen uit en liet zijn waar derende woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. Op zijn eigen wijze dankte de jubilaris vervolgens degenen, die hem toespraken stuk voor stuk en hij onthulde, dat hij al tijd' graag naar Velsen had willen komen. Afscheid directeur In de late middaguren was de drukkend warme „Van Rijswijckzaal" van het Cultu reel Centrum de plaats, waar de heer M. Kampman en zijn echtgenote door een grote schare werden opgewacht: de reeds door ziekte en een zware operatie buiten functie zijnde, maar thans weer herstelde directeur van het Velsense bedrijf voor Gas en Water is hier door velen toegesproken. Als eerste de wethouder, onder wiens portefeuille het bedrijf ressorteert, de heer H. de Boer. Hij zag aan de weemoed van dit afscheid een feestelijk tintje wegens de genezing van de scheidende directeur, maar kon zich voorstellen, dat deze niet helemaal tevreden is over het feit, dat de uitbreiding van het bedrijf niet onder zijn régime voltooid kon worden. Voorts me moreerde de wethouder de plezierige sa menwerking en merkte op, dat ook de heer Kampman de critiek niet bespaard is ge bleven zoals zij niemand in een verant woordelijke functie voorbij zal gaan. Niet temin heeft de thans scheidende directeur de basis weten te leggen voor het groeien de bedrijf en in dit opzicht kon hij een grootse taak aan zijn opvolger doorgeven. Met de overhandiging van bloemen voor De scheidende. mevrouw en een cadeau voor meneer sloot de heer De Boer zijn rede af, niet echter na die heer Kampman te hebben toegewenst dat hij een goede klant voor het pensioen fonds mag worden. Als adjunct-directeur sprak de heer R. Visser; hij vond het aan de ene kant niet leuk, dat de heer Kampman verdwijnt, maar zag ook de zonzij van de genezing. Uit de samenwerking had hij prettige her inneringen bewaard aan een man, die een warme liefde voor de techniek paarde aan een sterk verantwoordelijkheidsgevoel en een onvermoeibare energie en niet in de laatste plaats de saus des levens: het ge voel voor humor. Een album met de reconstructie en de uitbreiding van het bedrijf in beeld van het personeel plus een lijvige kist sigaren waren de stoffelijke blijken van waar dering van het personeel. Uit naam van de diensthoofden sprak de heer P. Waardenburg, directeur van Sociale Zaken zijn collega toe, hem dankend voor de voortreffelijke samenwerking en de heer J. H. Steenkamp, directeur van de Haarlemse energiebedrijven, voegde daar als voorzitter van de Nederlandse Vereni ging van Gasfabrikanten de beste wensen bij. Een omvangrijke mand met fruit sym boliseerde de vruchten, d'ie de scheidende functionaris tegen dé herfst van het leven kan plukken na een welbestede carrière. Voorts kwam ir. F. W. E. Spies, bedrijfs directeur der K.N.H.S., achter de katheder °m in een gemoedelijke speech de waar dering voor alle samenwerking onder woorden te brengen. Herinnerend aan de steun, die de gemeente Velsen de Hoog ovens wel eens in het verleden gaf, als dit bedrijf met zijn gasberging „omhoog" zat, karakteriseerde de heer Spies de heer Kampman als iemand, d'ie zowel de ge meenschap als zijn gemeente wist te die nen. Een exemplaar van die „Atlas van de Westerse beschaving" was de beste tolk der waardering dezerziid's. Nadat een persoonlijke vriend de heer Kampman had toegesproken en ook de heer P. J. de Klerk, zijn opvolger, het woord had gevoerd, kwam de heer Kampman aan zijn dankwoord toe, een dankwoord, dat tot de sprekers en tot het ganse, aanwezige personeel was gericht en de erkentelijkheid bevatte voor de goede verstandhouding dier afgelopen jaren. Reders uit Groot-Brittannië, Frankrijk, Nederland, Duitsland en België hebben tijdens besprekingen in Oostende besloten om de Europese Bond voor Trawler-visserij op te richten. Aan de Scandinavische orga nisaties op dit gebied zal gevraagd worden eveneens toe te treden. De bond heeft ten doel vraagstukken van gemeenschappelijk belang op te lossen. Zo zal men zich ook richten tegen de IJslandse uitbreiding van zijn territoriale wateren. In 1952 verbood IJsland aan buitenlanders het vissen in een gebied van 5000 vierkante mijlen rond de IJslandse kusten. Een woordvoerder van de reders heeft ver klaard, dat de Europese visserij-onder nemingen inzien, dat het noodzakelijk is visgronden te beschermen. Zij zijn dan ook te allen tijde bereid de desbetreffende maatregelen met IJslandse vertegenwoor digers te bespreken. De bond zal niet eerder zijn beslag krij gen dan na een conferentie met Scandina vische vertegenwoordigers, welke de vol gende maand gehouden zal worden. Neder land was op de besprekingen te Oostende vertegenwoordigd door de heren J. C. Pronk en J. Meyboom, respectievelijk voor zitter en secretaris van de IJmuider Reders vereniging. Op 10 April brak braind uit aan boord van het in de Merwehaven te Rotterdam liggende m.s. „Tanga" van de rederij John T. Essberger uit Hamburg. De brandweer is twee dagen met het blussen bezig geweest. Voor deze brand werd de 41-jarige ha venarbeider A. P. N. uit Rotterdam ver antwoordelijk gesteld. Gisteren haid hij zich te verantwoorden voor de politierech ter, die hem tot een gevangenisstraf van een maand veroordeelde. De officier vaal justitie had twee maanden geëist. De lading van het schip had bestaan uit copra, grond noten, sisal en witte bonen. De verdachte, d'ie zich in een ruim bevond om kapotte zakken dicht te naaien, ver klaarde dat zijn tabaksdoos tussen de la ding was gevallen. Toen hij ging zoeken had hij een aansteker aangeknipt om zich bij te lichten. Enkele ogenblikken later was er brand ontstaan. De verdachte gaf toe geweten te hebben, dat de lading brandbaar was. Zijn medearbeiders en hij zelf konden tijdig het dek bereiken Twee ruimen waren gedeeltelijk uitge brand. Het schip was ernstig beschadigd, volgens de officier van justitie voor hon derdduizenden guldens. Bewoners van het kleine dorpje Schulenberg in het Duitse Harzgebergte zeggen hun oude woonplaatsen voorgoed vaarwel. Schulenberg is gedoemd te verdwijnen in de golven van het Okertal-reservoir, een stuwmeer, dat is geconstrueerd om de nieuwe electrische centrale van energie te voorzien. De bekende Engelse schrijver Graham Greene is Dinsdag uit San Juan (Porto Rico) naar Haïti teruggezonden, omdat hij geen visum voor de V.S. had. Reeds in 1952 had hij moeilijkheden met de Amerikaanse immigratie-autoriteiten toen hij op het aanvraagformulier inge vuld had, dat hij een keer in zijn jonge jaren voor de grap lid van de communis tische partij was geworden. Later in het zelfde jaar kreeg hij zijn visum vier weken na de aanvrage. Hij weigerde dit visum en betaalde ook niet de telegraafkosten van de Amerikaanse ambassade, die blijkbaar met Washington overleg had gepleegd. De Nederlandse regering heeft beslo ten een bedrag van f 10.000 beschikbaar te stellen voor de Vietnamese regering ter leniging van de nood van de vluchtelingen die uit de door de Vietminh te bezetten Noordelijke zóne naar Zuid-Vietnam komen. De Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" zal Zondagmiddag op het sport park „Watervliet" regionale wedstrijden houden voor alle categorieën athleten (es) in de B-, C- en D-klasse. Voor deze wedstrijden bestaat bijzonder grote belangstelling onder de athleten van talrijke verenigingen uit Noordholland, die ongeveer aan het einde van het seizoen wel eens uitgemaakt willen zien tot welke resultaten zij kunnen komen op de uit stekende Watervliet-sintelbaan. In totaal zullen aan deze wedstrijden driehonderd dames, heren, meisjes en jon gens deelnemen, die gezamenlijk zo'n vijf honderd wedstrijdnummers zullen verwer ken. De organisatie van deze grote wed strijden vergt dan ook heel wat vakman schap en één van de vereisten is, dat de wedstrijden vroeg moeten beginnen wil men 's avonds tegen half zes het program ma hebben afgewerkt. Er zal, naar verwacht wordt, fel worden gestreden om de beste plaatsen te kunnen ADVERTENTIE De Amsterdamse beeldhouwster Suus Berkhout heeft van het Drents Genoot schap opdracht gekregen tot de vervaar diging van een beeldhouwwerk van „Bar tje" naar de roman van de schrijver Anne de Vries. Het beeld zal de schrijver worden aangeboden ter ere van zijn verjaardag op 4 September a.s. Suus Berkhout bij het ontwerp voor het beeld van „Bartje". De jaarlijkse volksfeesten van Heems kerk zijn Woensdagmorgen glorieus en zonnig begonnen met een optocht van ver sierde voertuigen en wat daar bij hoort. Voorafgegan door de dapper blazende le den van het fanfarecorps „St. Caecilia" is er een rondgang door het dorp gemaakt en het geheel was werkelijk fleurig op de ze prachtige nazomerdag met een schat van bloemen uitgestrooid over fietsen en begeleidende kinderen; de meisjes, allen met een oranjestrik in het haar en de jon gens ook in het oranje. Burgemeester Nielen wendde zich in zijn traditionele toespraak allereerst tot de kin deren. Hij herinnerde aan de traditie, die door de jaren werd gevormd om met deze feesten de trouw aan de Koningin te be wijzen. De burgemeester deelde mede dat het Oranjecomité in een aan de vorstin te zenden telegram hiervan blijk zal geven. Hij verheugde zich op het stralende weer en knoopte hier nog een paedagogisch woord aan vast. Zich tot de volwassenen wendend sprak de burgemeester de hoop uit dat de ouderen dit feest opgewekt zouden vieren en dat Uitgesteld f eestvoetbal: Zondagmiddag zal in het Gem. Sport park de voetbalwedstrijd de Kennemers Beverwijk worden gespeeld. Deze wedstrijd is een jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Beverwijk. Zij zou oorspronkelijk in Mei al worden gespeeld, maar moest toen door de promotiewedstrijden van Bever wijk worden uitgesteld. alles zonder narigheid zou verlopen. Hij bracht de dank uit aan de burgerij voor de financiële bijdragen, waardoor dit feest telkenjare wordt mogelijk gemaakt. Hierna zongen de kinderen „Wij leven vrij, wij leven blij" en begaven zich vervol gens naar hun school, waar ze uitgebreid getracteerd werden. Overal kermisvermakelijkheden Op diverse plaatsen in het dorp zijn ker misvermakelijkheden opgesteld en de spul- lebazen waren er rap bij om hun zaak voor het publiek open te stellen. Al dadelijk was te zien dat de Heemskerkers op dit feest een jaar lang met smart gewacht hebben, want belangstelling was er genoeg. De kleintjes werden door de draaimolen op het Kerkplein als door een magneet aan getrokken en de portemonnaie van de ouders moest er telkens weer aan geloven. Het hele dorp is trouwens in feeststem ming, want van vele huizen wappert vro lijk de driekleur. Aan de Marquettelaan werd 's middags een ringrijderij met paard en kar gehou den, waarvoor een grote belangstelling be stond. In de Kerklaan vonden kinderspe len plaats, 's Avonds werd het vooral druk en tot diep in de nacht werden de feeste lijkheden voortgezet. Ook vandaag is er nog het nodige te doen en de kortebaandraverij aan de Mar quettelaan vormt wel het hoogtepunt, te rneer daar het om het kampioenschap van Nederland gaat. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. wrrfomvMaiuuJiw bezetten, te meer daar het seizoen ten einde loopt en dus nu nog promotie naar hogere klasse-indelingen open staat. Daarom zal tevens van goede athletiek kunnen worden genoten op de diverse Technische en de talrijke loopnummers met de series, halve eindstrijden en finales. De wedstrijden, die voor de technische afdeling al om 12 uur en voor de loop nummers om één uur beginnen, worden besloten met de estafettes 4 x 80 m. meis jes, 4 x 100 m. juniores A, relay dames om het districtskampioenschap van Noordhol land en de Olympische estafette voor heren. Het Zendingscentrum van de Gerefor meerde Kerken in Nederland deelt het vol gende mede: Zoals bekend, bestond er al sinds jaren een hogere theologische school in Djakarta. Op initiatief van de Raad van Kerken in Indonesië, waarbij nagenoeg alle kerken in Indonesië zijn aangesloten, is men gekomen tot oprichting van een theologische hogeschool in Djakarta. Tege lijkertijd zal dan de vroegere H.T.S. wor den geliquideerd. In het directorium van de hogeschool hebben vertegenwoordigers van vele kerken zitting. Prof. dr. T. S. G. Moelia is voorzitter, terwijl ds. W. J. Ru- mambi als secretaris optreedt. Als docenten zullen optreden: dr. Müller en dr. Kriiger (Nieuw Testament), dr. Chr. Barth (Oud Testament), ds. Latuih- mallo en dr. J. Verkuyl (systematische vakken), dr. Pouw Boen Giok (kerkge schiedenis), drs. Pouw Ie Gan (ambtelijke vakken en zendingswetenschap), dr. A. van Leeuwen (godsdienstgeschiedenis). Het is niet de bedoeling, dat dr. Verkuyl zich losmaakt van het lectuurwerk. Voor het eerste cursus-jaar hebben zich al on geveer 20 leerlingen» gemeld. Op 15 Sep tember beginnen de colleges. Dinsdagavond heeft de drumband van de afdeling Amsterdam van het Veteranen Legioen Nederland onder leiding van de heer W. Verburg, in Haarlem een propa- gandamars gehouden. In hun kahki-unifor- men marcheerden de ruim twintig trom mels en hoorns hanterende legionairs van het station af naar het Houtplein en van daar terug naar de Grote Markt. In een der zalen van hötel Brinkmann waren vele leden van de afdeling Haarlem van het V.L.N. aanwezig om hen te ontvangen. Er werd daarna een gezamenlijke maaltijd ge houden. Tijdens een tafelspeech heeft de heer J. G. de Vries, voorzitter van de af deling Haarlem aangekondigd, dat het V.L.N. in Haarlem reeds weer bezig is met de voorbereiding van een omstreeks Sint- Nicolaas te houden Pasar Malam. Verder wil men in de Kerstvacantie kinderen uit kampen voor Ambonnezen een prettige middag bieden. Na de maaltijd werd nog een gezellig samenzijn gehouden, waarbij piano- en gitaarmuziek, het optreden van een gooche laar en een pseudo Willem Parel wel de be langrijkste onderdelen van het programma vormden. Laatstgenoemde hield een col lecte onder het mom voor zijn reiskosten, doch het ingezamelde bedrag van bijna tien gulden stelde hij aan voorzitter De Vries beschikbaar als eerste gift voor een op te richten fonds ter bestrijding van de aan- schaffings- en onderhoudskosten van een eigen drumband. Het V.L.N., afdeling Haarlem, wil namelijk in navolging van Amsterdam en nog een enkele plaats, trachten er toe over te gaan om ook in deze stad een eigen drumband op te richten. Op Vrijdag 27 Augustus is om 5 minuten voor elf 'savonds door iemand bij het Brasemermeer een lichtstip gezien die zich snel en langs een merkwaardig gekromde baan langs de hemel voortbewoog. De sterrewacht te Utrecht zou graag meer in lichtingen over dit bijzondere verschijnsel willen hebben teneinde het te kunnen identificeren. Zij verzoekt daarom degenen die het ook hebben waargenomen aan de sterrewacht te Utrecht, afdeling meteoren, op te geven in welke richting (opgeven als Zuid, Zuid-Oost, Noord, Noord-West bij voorbeeld), op welke hoogte (in graden boven de horizon) het verschijnsel zicht baar was, hoeveel seconden het te zien was en hoe helder het was. Eenzelfde verzoek om inlichtingen geldt een ander luchtverschijnsel dat op 30 Augus tus 's avonds tussen kwart voor tien en tien uur door iemand in Nijverdal werd opgemerkt. Alioth, pas. 1 Vlissingen n. Rotterdam. Alkaid, 1 te Rio Grande. Alpherat, 31 te Rio Grande. Amsteldijk, 1 te New York. Amstelkroon, 1 te Massawa. Aalsdijk, 31 v. Brownsville te Galveston. Abbekerk, 30 v. Belbourne te Sydney. Akkrumdijk, pass. 31 Vlissingen n. New Orleans Alioth, 1 v Antwerpen te R'dam verw. Arendsdijk, 1 v. Le Havre te Rotterdam. Arnedijk, 31 v. New Orleans n. Rotterdam. Amor, pass. 1 Lissabon n. Oran. Ampenan, pass. 1 Guardafui n. Colombo. Annenkerk, pass. 1 Balearen n. Genua. Appingedijk, 1 v. Boston n. Philadelphia. Arkeldijk, l v Singapore n. Soerabaja. Adonis, 1 te Cap. Haitien Alcyone, 31 320 m. Z. Bahla. Agamemnon, 31 300 m. W.ZW. Ouessant. Almdijk, 31 450 m. ZW t.W. Fayal. Alblasserdijk, 31 270 m. O.NO. Flores. Argos, 31 v. Ham/burg n. Bremen. Amstelpark, 31 220 m. ZO. Kp. Sable. Averdijk, 31 850 m. W.ZW. Valentia. Bennekom, 31 v. Callao n. Mollendo Blitar, 1 te Le Havre. Baarn, 31 te Calao. Bintang, 31 te Buenos Aires. Boskoop, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Bloemfontein, 1 320 m. N. Las Palmas. Bonaire, 1 v. Paramaribo n. Plymouth. Boschfontein, 1 v. Southampton n. Marseille. Bacchus, 31 v. Georgetown n Curagao. Bandjermasin, 1 v. Padang n. Makassar. Ceronia, 30 v. Suez n. Yokohama. Caltex Delft, pass. 1 Finisterre n. R'dam. Caïtex Pernis, 1 te Sidon. Caltex The Hague, pass 1 Finisterre n. Sidon. Corilla, 1 te Miri. Coryda, 31 280 m. O.NO. Pitcairn eil. Caltex Bintang 1 420 m. O.ZO. Socotra. Dalerdijk, 31 v. Balboa n. Los Angeles. Delfland, pass. 31 Fern. Noronha n. Las Palmas Delft, 2 te Trinidad. Drente, 1 Madras n. Calcutta. Eemland, 1 te Itajai. Eos, 1 te Beyrouth. Eemdijk, l te Antwerpen. Erinna, 1 te Pladju. Esso Amsterdam pass. 1 Gibraltar n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 1 Malta n. Sidon. Elmina, 31 v. Bremen n. Hamburg. Falco, 31 800 m. W. Fastnet n. Liverpool. Friesland (SSM), 31 v. Kopenhagen n Gdansk. Groote Kerk, 1 te Genua. Gadilla, 31 v. Adelaide n. Curagao. Garoet, 29 rede Singapore. Gaasterkerk, 1 v. Fremantle n Geelong. Ganymedes, 1 te Ciudad Trujillo. Helder, 1 San Juan verwacht. Helena, pass. 31 Scilly's n. Guadeloupe. Hoogkerk, 31 v. Santander n. Antwerpen. Helicon, 31 v. Dordrecht te Amsterdam. Haarlem, 1 850 m. W.ZW. Lands End. Hermes, 1 te Carthagena. Hestia, 1 v. La Guaira n. Pto Cabello. Hathor, 1 120 m. W. Kp. Matapan. Indrapoera, 1 v. Penang n. Belawan. Japara KRL)28 v. Colombo te Cochin. Japara KPM2 te Soerabaja. Jupiter, 31 v. Salondki n. Volos. Lekhaven, 31 v Necochea n. Las Palmas. Kota Gedeh, pass 31 Daedalus Rif n. Genua. Lawak, 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Loenerkerk, 1 v. Karachi n. Bombay. Luna, pass. 1 Finisterre n. Ceuta Leersum, 31 130 m. W. Key West. Lekkerkerk, 31 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Lissekerk, 1 te Khoralmufatta. Lombok, 31 500 m. O. New York. Mariekerk* pass. 1 Sabang n. Penang. Marisa, 31 te Thameshaven. Macoma, 1 te Geelong verwacht. Markelo, 1 Brunsbüttel gepass. n. Londen. Muiderkerk, 1 v Antwerpep te Amsterdam. Merwede, 31 te Le Havre. Madoera, 3 v. Miri te Singapore verw. Mataram, pass. 1 Finisterre n. Lissabon. Mo'djokerto, pass. 2 Guardafui n. Aden. Maureen, 31 250 m. Z. IJsland. Maetsuycker, 2 v. Fremahtle te Singapore verw Malea, 1 rede Pulu Sambu. Malvina, 1 330 m. Z. Bombay n. Fao. Mapia, 1 v. Hamburg n. IJmuiden. Marken, 1 nog te Warri. Metula, l 120 m. NW. Sharksbay. Nestor, 1 te Amsterdam. Noordam, 1 860 m. O. Kp Race. Ouwerkerk, 1 v. Fremantle n. Aden. Ovula, pass. 31 Martinique n Curagao. Oranjestad, 31 v. Carthagena n. Aruba. Oberon, 31 v Aruba n. La Guaira. Overijsel, 2 te Port Said. Peperkust, 1 te Dakar Prins Fred. Willem, 31 v. Toronto n. Cleveland Prins Maurits, 31 te Rotterdam. Prins Willem V, 31 v. Le Havre n. R'dam. Pieter S, 31 te Dagenham. Poelau Laut, 29 te Singapore. Poelau Laut, 1 v. Singapore n. Tj. Priok. Prins Fred. Hendrik, 1 315 m. NW. Scilly's. Prins Philips Willem, 31 275 m. O.t.N. Belle Isle Pygmalion, 31 dwars Oostp. Cuba. Radja, 1 te Halifax. Riouw, 1 te Casablanca. Rijnkerk, pass. 1 Straat Messina n. Livorno. Roepat, 2 te New York. Rijnland, 3 voor IJmuiden verwacht. Roepat, 31 170 m. O.ZO. Savannah Rufina, 1 te Martinique. Sibajak, 31 v. Rotterdam n. New York Statue of Liberty, 3'. v. Suez n. Mena el Ah- madl. Straat Soenda, 1 te Port Elizabeth. Stad Breda, 1 v. Kirkenes n. R'dam Stad Dordrecht, vertr. 1 v. Rotterdam naar Palermo. Sheratan, 1 te Port Said. Soestdijk, 1 v. Belawan n. Colombo Sarpedon, 31 160 m. O.NO. Turks eil. Scherpendrecht, 31 140 m. O. Trinidad. Schie, pass. 31 Mona eil n. Antwerpen. Schiedijk, 31 270 m. ZW. Bermuda. Sirrah, 1 300 m. W.ZW. Bombay. Sliedrecht, 31 370 m. O.t.Z. Paramaribo Stentor, 31 v. Trinidad n. Paramaribo. Teucer, pass. 31 Malta n. Port Said. Thelidomus, 31 v. Curagao n. Maracaibo. Teiresias, 31 te Singapore. Ternate, 2 te Singapore. Tamo, 1 te Hamburg. Taria, 31 100 m. O.NO. Fayal. Tegelberg, 31 1050 m O.ZO. Rio de Janeiro.. Tiberius, 31 760 m. NO. Barbados. Trompenberg, 31 200 m. N. Horta. Van Spilbergen, 1 v. Freetown n. Dakar. Willem Ruys, 1 v. Priok n. Singapore. Waterman, 1 te Papeete. Westerdam, 1 500 m. O. ten N. Kp. Race. Waal, 31 v. San Jose n. Amapala. W. Alton Jones, 1 dwars Muscat n. Suez. Zaan, 1 v. Amsterdam n. Oxelosund. Zeeland (SSM) 31 v. Stettin n Grangemouth. Zonnewijk, 1 Panama verwacht KLEINE VAART Adm Courbet, 1 v. Vestervik n. Oscarshamn. Adm. De Ruyter, 1 v. Londen te Oslo. Adm Nelson, 1 v. Kastrup te Aarhus. Advent, 31 v. Rotterdam te Esbjerg. Al'bergen, 31 v. Tonnay Charente n. La Pallice. Alcetas, 31 v. Bilbao te Bordeaux Ameland, pass. 31 Vlissingen n. Brussel. Amstelkroon, 31 v. Amsterdam n. Londen. Atlas, 31 v. Patras n. Catania. Audacia, 1 v. Gothenburg n. Halden Auriga, vertr. 1 v. Sligo. Ary Scheffer, 1 v Gothenburg te Rotterdam. Arnoudspolder, pass 1 Vlissingen n. Antw. Bab T, 30 Kiel gepass n. Domsjo. Barracuda, 1 v. Antwerpen te Boton. Binnenhaven, 31 v. Safi n. Port Lyautey. Bree Helle, 1 v. Rotterdam te Londen verw. Bill S, pass. 1 Vlissingen n. Wicklow. Birmingham, 1 v. Sunderland te' Delfzijl. Brem, verm. 1 v. Oporto n. Antwerpen. Betty Anne S, 1 v. Nantes te La Pallice. Carpo, 2 v. La Rochelle te Leith verw. Cascade, 1 v Rotterdam n. Kaapstad. Cateli, 1 v. Quimper n. St. Nazaire. Claes Compaen, 31 v. Plymouth n. Santander. Coeta, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Cormoran, pass. 3.1 Vlissingen n. Londen. Coolsingel, 31 te Heroen Deni, 31 v. Antwerpen te Graasten. Dido, 31 v. Carthagena n. Amsterdam. Draco, 31 v. Tarragona n. Malaga. Driebergen, 1 v. Calais n. Rotterdam. Domburgh, 31 v Duinkerken te Londen. Duiveland, 31 v. Grangemouth n. Rotterdam. Eemstroom, 1 v. Amsterdam n Leith. Eibergen, 31 v. Liverpool n. Marans. Elizabeth b, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Eminent, 1 v. Brunsbüttel n. Zaandam. Elsenburgh, pass. 31 Casquets n. Casablanca. Fiducia, 31 v Boston te Maassluis. Frans, 31 v. Varberg n. Middlesbro. Frans Bohmer, 1 v. Antw n. St. Malo. Frejo, 1 v. Gefle te Amsterdam verw. Goote, 31 v. Barcelona n. Genua. Gaasterland, 1 v. Leith te R'dam verw Hast I, 31 v. West Hartlepool n. Wilhelmshaven Hast V, 1 v. Londen n. Guernsey. Heemraadsingei, 1 v. Leith te Amble. Haskerland, 31 v. Goole n. Amble. Henrica, 31 v. Leixóes te Guernsey. Henrica b, 1 v. Gefle n. Le Havre. Ilias, 31 v Palermo n. Amsterdam. Import, 31 v. Antw. te Oporto verwacht. Joost, 31 v. Sundsvall n. Zaandam. Josef Swenden, 31 v. Kotka te Londen. Jokurma, 31 v. West Hartlepool te Stege Jonex I, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Keizersgracht, 1 v. Hamina te Rotterdam. Koningshaven, 1 v. Duinkerken te Rotterdam. Kwiek, 31 v. Vlissingen n. Breskens. Leemans, 1 v. Mariager n. Haukipudas. Lydia, 31 v. Svendborg n. Kristinehamn. Larix, 28 te Gefle. Margriet L, 31 v. Amsterdam n. Londen. Mariscal Lopez, 31 v. Ascunsion te Montevideo Marietje Bohmer, 1 v. Kaolak n. Abidjan. Marjan, 1 v R'dam h. Kotka. Marne, 31 v. Norrkoping n. Stockholm. Martha, 1 v. Aalborg te Aarhus. May Mere, 31 v. Setubal te Ibiza. May Star, vertr. 1 v. Antw. n. Rotterdam. Medea, 31 v. Civita Vecchia n Fleetwood. Mies, 31 v. Gent te Stockholm. Myfem, 1 v. Rouen te Parijs verw. Markab N. 1 v. Rotterdam n. Riga Mintaka N, 31 v. Bordeaux n. Casablanca. Maasym N, 31 v. Gdansk te Southampton. Nezo, 31 v. Zaandam n. Esbjerg. Netta, 1 v. Antwerpen te Huil. Nottingham, 31 v. Boston n. Tyne. Nyenburgh, 31 v. Stockholm n. Vaesteras. Oosterburgh, 31 v Bordeaux te Casablanca. Oosterdok, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranje, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Pavo, 28 te Rafso. Ponto, 28 Kiel gepass n. Ostrand. Ponza, 31 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Pascholl, 31 v. Delfzijl te Manchester. Perregaux, 31 v. Casablanca n. Nantes. Phidias, 31 v Amsterdam n. Bremen. Rapid, 31 v. Parijs te Antw. Rika, 1 v. Middlesbro n. Goole. Spaarnestroom, 1 v. Amsterdam n. Londen. Spurt, 31 v. La Pallice te Ipswich. Strabo, 31 v. Tel Aviv n. Haifa. Taormina, pass. 1 Brunsbüttel n. Band'holm Taurus, 31 v. Huil n. Faversham. Theodora, 2 v. Cuxhaven te Londen verw. Veenenburgh, 31 v. Aberdeen n. Middlesbro. Viking, 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Vlieland, 1 v. Rouen te Parijs. Vrouwepolder, 31 v. Bordeaux n. Swansea. Westpolder, 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Walenburgh, pass 1 Holtenau n. Rotterdam. Wiebold Bohmer, 1 v. Bordeaux n. Dakar. Zwerver, 31 v. Rouen n. Parijs. SLEEPVAAftT Blanken'burgh, 31 t.h.v. Kp. Tenez n. R'dam met bak. Oceaan, 31 t h.v. Belfast n. U.K. met tanker. Thames, 31 dwars Sukrabaai n. Marseille met ,,Dauphine" Dr. Josef Hromadka, een vooraanstaand theoloog uit het communistische Tsjecho- slowakije, geraakte blijkbaar in grote geestdrift tijdens zijn toespraak tot de deel nemers aan de conferentie van de Wereldraad van Kerken in Evanston (V.S.). Hromadka verklaarde voor de Raad, dat „de menselijke, burgerlijke en politieke opvattingen van vrijheid op de kerk niet van toepassing zijn. Een goddeloze wereld is veel gevaarlijker dan een heidense kerk zonder Christus, zo zei hij.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10