Veren igi n Strawberries leidt met grote voorsprong in promotieklasse Wim de Jong en Beeke leiden; Dukel zonder veine Havenberichten Agenda voor Velsen Hockey in Velsen en Beverwijk „Chandu" met experimentele lezing uit de IJmond Droogscheren zonder RADIO-KOOI „Santpoorts Bloei" begon nieuw seizoen „uitverkocht" Cycloop snelde te hulp WIJ moest strijd tegen SIZO uitstellen Onderlinge fotowedstrijd van de BAF Motorclub binnenshuis „De Klavierschippers" spelen voor TBC-bestrijding Motor-, auto- en bromfiets- rit van MGG „Volksonderwijs" bespreekt winterprogramma Gollecte voor Wzirlevbëscherming De oncFHiorfe strijd bij De Pion De Schakel speelde voor uitverkochte zaal Om provinciale en Kennemer titel Beverwijk won opnieuw in districtstournooi Fleurige opvoering van "De Wonderbloem" Feestavond van en voor IJmuidens Roem VZV won met 2-1 van DWR Bridgeclub „Driehuis" voorronde Inbraak in leegstaand zomerhuisje te IJmuiden Ouderavond van Zeewijkschool EEQAlYK ET* Oud-katholiek Onder steuningsfonds vergadert „Wanneer ouders het niet redden" Ouderavond in COL School MAANDAG 25 OCTOBER 1954 Strawberries heeft Zondag gewonnen van Hurley, een magere overwinning wel iswaar in de op eigen terrein gespeelde wedstrijd, maar ook de zesde achtereen volgende zege. Daarmede heeft Straw berries behalve de bovenste plaats op de ranglijst eveneens een voorsprong van niet minder dan vijf punten bereikt op Ka meleon en Eechtrop, met beide zeven pun ten uit een zelfde aantal gespeelde wed strijden. De einduitslag eennul voor de thuis club was reeds tien minuten na het begin- signaal bereikt. Het enige doelpunt werd gescoord door rechtsbinnen J. Schols. Het spelverloop gaf overigens een vrijwel ge lijk opgaande strijd te zien, met een klein overwicht van Strawberries, maar ook wel rommelig spel, waarbij nogal eens naast het door de tegenpartij verdedigde doel werd geschoten. De in Amstelveen gespeelde ontmoeting tussen Eechtrop I en Amsterdam III was voor de rust een gelijk opgaande strijd, waarbij de thuisclub iets in de meerder heid was en uit een korte hoekslag de lei ding nam. Deze werd na de rust te niet gedaan door middenvoor A. Schaap uit een aanval over de rechtervleugel. Het begin van een Beverwijkse overwinning was het doelpunt van linksbuiten D. Nieuwen- huis en om aan alle onzekerheid een einde te maken zorgde rechtsbinnen D. Drijver voor nog twee doelpunten. Hiervan werd het laatste doelpunt indirect uit een korte hoekslag ingeschoten, toen de doelverdedi- ger van Amsterdam de bal niet goed kon wegwerken. De standenlijst in de promotieklasse C luidt na Zondag als volgt: Strawberries 6 12 Hurley 5 5 Eechtrop 6 7 Alkmaar 6 4 Kameleon 6 7 A'dam III 4 3 Zandvoort 6 6 H'sum III 5 0 Van de overige herenwedstrijden wer den er bij Strawberries en bij Eechtrop twee van de vier wedstrijden afgelast. Wel werd gespeeld de ontmoeting in de twee de klasse D tussen Strawberries II en BMHC III, welke ontmoeting in een zege (drieéén) vpor de gasten eindigde. Voor de rust nam BMHC de leiding door twee doelpunten uit een doorbraak van de mid denvoor M. Hendrikse. In de tweede speel- helft verkleinde P. Siebbeles eveneens middenvoor de achterstand van de thuisclub maar voor het eindsignaal klonk Ipracht H. Eldering de stand op drie—één voor BMHC. Een aan de gasten toegekende strafbully werd door J. Kammeyer tegen de aanvoerder en achterspeler van Straw berries, C. van Overeem, genomen maar leverde geen doelpunt op. In de competitie in de derde klasse D werd de ontmoeting Eechtrop IIZand voort II gespeeld, die met een gelijk spel (éénéén) eindigde, een uitslag die de verhouding goed weergeeft. De thuisclub opende de score in de eerste helft, toen H. Hendriks, bij een doorbraak alleen voor de Zandvoortse doelverdediger A. Bakels kwam te staan, er in slaagde de bal om hem heen te spelen en in het doel te schieten. Toen in de tweede helft bij een vrijwel gelijk opgaande strijd Zandvoort toch af en toe een overwicht had maakte J. F. Brokman, middenvoor van Zandvoort, de gelijkmaker. Voor de competitie in de onderbond wer den nog gespeeld de wedstrijden HBS V tegen Strawberries V, met een overwin ning met dubbele cijfers (elfnu)) voor Als ooit een eerste klap een daalder waard was, dan mag de openingsavond van het winterseizoen van Santpoort's Bloei, welke voor die prijs toegankelijk was, zo genoemd worden. De Amsterdamse tele- paath Chandü gaf op succesvolle wijze de monstratie van zijn kunnen ten beste voor de zo goed als uitverkochte zaal van het Jeugdhuis van de Nederlandse Hervormde gemeente, waarin Santpoort's Bloei als ge woonlijk deze avond belegde. Na het succes dat Chandu in Februari van dit jaar behaalde, was het voor de or ganisatoren niet moeilijk nogmaals tot een optreden te besluiten; daarmede hun be lofte aan vele leden, die de eerste avond geen plaatskaarten meer konden bemach tigen, inlossend. Hoezeer dit genre lezingen in de smaak valt, blijkt onder meer hieruit, dat veten beide Chamdu-avonden hebben bezocht. Een vingerwijzing voor het bestuur van Santpoort's Bloei voor het nog samen te stellen winterprogramma. In grote lijnen was het programma gelijk aan dat van het eerste optreden van deze met wonderlijke gaven begiftigde. In een vlotte causerie waarschuwde hij voor de grote zwendel welke door vele in kristal en koffiedik kijkende toekomstzieners be dreven wordt. Grote mensenkennis plus aangeleerd gedachtenlezen gebruiken zij om de niet-uitgesproken wensen of bange voorgevoelens van de graag betalende con sulterenden in eigen woorden te formuleren tot een toekomstvoorspelling, waarheen, wat die bange voorgevoelens betreft, maar al te vaak geleefd wordt. Hóe dat gedachtenlezen aangeleerd kan worden, vertelde Chandu óók. Hopelijk slagen niet alle aanwezigen erin, want dat kan lastig worden in een dorp. Verbluffend waren overigens de experi menten op het terrein van wilsoverbren- ging welke Chandu in zijn lezing laste. Ook het met behulp van een pendel bijeen- zoeljen van drie uit vijftien gelijkgevouwen papiersnippers werd een groot succes. Na een korte inleiding over paravisie de monstreerde hij dit door o.m. goed geblind doekt het serienummer van een guldenbil jet van een der (Santpoortse) aanwezigen foutloos op te schrijven, alsook dat van een lidmaatschapsbewijs van een der automo- bielsportverenigingen. Na de pauze gaf de heer Candu telepa- tisoh consult aan hen die dat wensten en daartoe een foto of persoonlijk eigendom van de betrokkene beschikbaar hadden ge steld. Evenals vorige maal moest hij keus maken uit tientallen voorwerpen, daar de belangstelling hiervoor weer buitengewoon groot was. Verbluffend en uit de aard der zaak onverklaarbaar was zijn werkwijze om tot kennis van zaken te komen. Op discrete wijze deelde hij zijn zienswijze van de toekomst mede, wat niet altijd pret tig om aan te horen moet zijn voor de be- trelfenden j| de thuisclub in Bloemendaal, en de ont moeting Eechtrop IV tegen Ever Swift. Deze wedstrijd eindigde in een zege van vijfnul voor de gastheren met doelpun ten van N. Groot en G. Gerritse voor de rust, H. Martens en nogmaals de beide eerstgenoemde spelers in de tweede helft. Dameswedstrijden Bij Strawberries gingen twee van de vastgestelde competitiewedstrijden door, bij Eechtrop slechts een van de vier. Strawberries won overtuigend met vier nul van het bezoekende Kampong, dat zeer zwak speelde en dat het alleen nog aan het goede spel van de doelverdedigster dankt, dat de nederlaag voor de hockey- sters uit Utrecht niet nog groter is gewor den. Uit een korte hoekslag opende me vrouw G. Smits voor de rust de score; op dezelfde wijze maakte zij kort na het be gin van de tweede helft het tweede doel punt. Mejuffrouw G. de Groot en mejuf frouw G. Nijssen voegden er nog twee doelpunten aan toe. In de competitie in de vierde klasse werd de wedstrijd tussen het derde en vierde elftal van Strawberries gespeeld. Het derde behaalde twee winstpunten ten koste van het vierde door een zege van tweenul. De in Beverwijk gespeelde wedstrijd tussen Eechtrop III en Alliance IV voor de onderbond-competitie vertoon de het beste spel in de eerste helft. De thuisclub maakte vier doelpunten door de dames J. Bogaard (1) en E. Schrik (3). Na de rust werd alleen het tegenpunt voor Alliance gemaakt. Zweed was hem voor De Duitse coaster Klaus Wilhelm (340 ton) raakte gisteravond wegens machine- schade in moeilijkheden ter hoogte van het lichtschip Smith Knoll. Het schip zond noodseinen uit. Omstreeks één uur in de nacht voer de Cycloop van de firma Wijs muller ter assistentie uit. De Cycloop is echter om vier uur in de morgen onver richter zake teruggekeerd, want inmiddels had een Zweeds schip de Klaus Wilhelm op sleeptouw genomen naar de Theems. Door een onbegrijpelijke terrein-afkeu ring (het veld bleek n.l. prima bespeelbaar te zijn) is de belangrijke ontmoeting van WIJ tegen SIZO uitgesteld. Jammer was dit vooral voor het publiek, dat buiten de schuld van WIJ tevergeefs de schreden gericht had naar het Waterloo-terrein. Door een uitstekende 5-0 overwinning heeft het tweede revanche genomen voor het gelijke spel, dat vorige week tegen hetzelfde elftal in de, thuiswedstrijd werd behaald. Ook het derde elftal zegevierde in de ontmoeting met Kennemerland 3, en heeft daardoor zijn eerste overwinning behaald. De uitslagen luiden: VEWIJmuiden 2 0-5, Kennemerland 3IJmuiden 3 0-3. As piranten: Beverwijk aIJmuiden a 4-3. Profvoetbal begon vroeger Zondagmiddag zijn vele voetballiefheb bers misleid door een aankondiging in ons blad, dat de profwedstrijd op Schoonen- berg om half vier zou beginnen. De wed strijd begon echter om half drie. De fou tieve aanvangstijd was ons meegedeeld door het bureau van de NBVB, die geen wijziging heeft opgegeven. Zelfs een zakelijke en onromantische aangelegenheid als een betonnen pijpleiding kan een aardige foto opleveren, zoals dit doorkijkje door het geraamte van een bijna 6V2 meier dikke pijp, welke voor een waterkrachtstation in Frankrijk gebouwd wordt. De Beverwijkse amateur fotografen heb ben hun eerste onderlinge wedstrijd gehou den, waarbij men voor de beoordeling van het ingezonden werk een nieuw systeem volgde. Voor deze onderlinge fotowedstrijd waren 24 inzendingen binnengekomen die beoordeeld werden door de heren Broertjes van Hattum, Blikslager en v. d. Akker. Vooral in de B en C klasse vielen goede inzendingen te bewonderen. Na afloop heeft de heer Broertjes de volgende uitslagen be kend gemaakt: Meesterklasse, de heer L. C. J. van Hat tum een 2e prijs met 29 punten, in de A- klasse (gevorderden) de heren J. A. Pierik en W. Natte beiden een tweede prijs met resp. 24 en 23 punten. Ih de B-klasse (beginners) rle heer H. Rut gers een 2e prijs met 21 punten, de heer G. E. Terpstra een 2e prijs met 20 punten, de heren J. E. Segboer en R. M. Akse beiden een 3e prijs met 19 punten, de heer E. van der Linden een 3e prijs 18 punten. In de C-klasse (junioren) Mej. A. E. Teenstra en de heer P. W. Nieuwenhuizen beiden een le prijs met 20 punten. De Heer P. van Duin een le prijs met 18 punten. Ook 's winters houdt de K. M. C. zijn le den prettig bezig. Zij maakte daar Zaterdag avond een begin mee. In de bovenzaal van ,,'t Centrum" waren de leden en hun dames gezellig bijeen, terwijl het Cabaretgezelschap „De Remo's" onder leiding van Klaas Oos- terveel diverse sketches en liedjes ten beste brachten. Bijgestaan door mevr. D. Bieren broodspot wist dit voortvarende stel jon gelieden een afwisselend programma te brengen, waarin vooral de sketch „Grietje en Pietje" en het dolle optreden in „Examen in de dorpsschool" daverend applaus ver oorzaakte. Bijzonder geslaagd was het op treden van Jan Dienaar, die met ziin accor deon de zaal tot meezingen wist te bewegen. Bovendien verzorgde hij met nog twee an dere heren, die piano en drums bewerkten, een muziekje, waarop de feestvierenden tus sen de bedrijven door een gezellig dan.dje maakten. Na afloop van het optreden van „De Re mo's" bood de heer J. J. Konz namens de K. M. C. de dames van het cabaretgezel schap bloemen aan, terwijl hij hen dankte voor het programma, dat „precies op maat" was. Het Beverwijkse show-accordeonorkest „De Klavierschippers" geeft op Donderdag 28 October een concert ten bate van het t. b. c. fonds „Draagt Elkanders Lasten". Er zal een non-stop programma ten gehore wor den gebracht, waaraan wordt medegewerkt door Tony Schellevis, imitator en Willy Gleysteen, kunstfluiter. Dirigent is de heer Cor Brouwer. De Motor Club Castrieum heeft voor de liefhebbers op Zondag 7 November een mo tor-, auto- en bromfietsrit in petto. Dit is da laatste rit die de club van dit seizoen orga niseert en voor het eerst dat ook bezitters van een bromfiets deel kunnen nemen. In verband met dit laatste wordt Donderdag 4 November in hotel De Harmonie aan de Burgemeester Mooystraat een bijeenkomst gehouden, waarop speciaal bromfietssters en bromfietsers welkom zijn. Op Donderdag 28 October komen de leden van de afdeling Beverwijk van „Volkson derwijs" in ,,'t Centrum" in vergadering bijeen. Onder andere zal het winterprogram ma worden besproken. Tevens zal een ge luidsfilm worden vertoond over de herstel werkzaamheden aan de dijken in het ramp gebied. Bridgers telden de slagen De bridgeclub „Wijk aan Zee" heeft een onderlinge wedstrijd gehouden die in de voleende uitslag eindigde: I. Hevnis-Dikkenbeso 2714 pnt.: 2. Mevr. Bolvau der Aar pnt.; 3. de heer en mevr. G»rtenbach 20 nnt 4. mei van Kla verenBol 1714 pnt. 5. SchoosKleyn 17^ punt. In het tiidvak van 25 tot en met 30 Octo ber wordt in Beverwijk pen collecte gehou den ten bate van het „Verbond van Alge mene Instellingen voor Kinderbescherming" De onderlinge wedstrijden van de Castri- cumse schaakclub De -Pion, in hotel Meijer gehouden, hebben de volgende uitslagen op geleverd. Afdeling A: P. HoekstraJ. Rozing, remise; J. BosP. Holes 0-1; J. van Ravenzwaai- Walter Uhl, remise; J. v. d. BornWerner Uhl 0-1; P. SlingerP. Molenbroek 0-1; C. BennesTh. de Smalen 1-0. Afdeling B: P. BeekmanA. de Wit 1-0; P. Zwart—J. de Liefde 0-1; D. Keethaas—H. Hoogervorst 1-0. Afdeling C: Notaris A. van Cranenburg— J. Oudshoorn, remise; CretierA. Kossen 0-1; J. v. d. VeldeP. Beentjes 0-1; J. Heuse- veldJ. Mittendorf 1-0; P. KerstensH. Nie- meyer 0-1. Vrijdag 29 October speelt het tweede tien tal van De Pion zijn eerste bondscompetitie- wedstrijd tegen Lasker, uit Uitgeest. De tweede opvoering in hotel Borst door de Castricumse toneelvereniging De Schakel van het Amerikaanse blijspel ,,Öp voorschrift van de dokter" is een nog groter succes ge worden dan de eerste. Met de plaatsbespre king had men 's middags om twee uur een aanvang gemaakt en nog geen uur later waren alle plaatsen besproken. Er moesten velen teleurgesteld worden, uit financieel oogpunt voor De Schakel een „weelde", die zij zich de laatste jaren niet meer had kun nen veroorloven. Het publiek, waaronder zich burgemeester C. F. Smeets, zijn dochter en een aantal afgevaardigden van zusterver enigingen uit Castrieum en Egmond bevon den, beloonde speelsters, spelers en de re gisseuse, met een applaus, dat de vorm van een ovatie kreeg. Klaverjassende „Strandmeeuwen'' De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandrneeuwen" hield een onderlinge wedstrijd waarvan de uitslag was: l.M. G. Seysener 4813 pnt. 2. H. Schellevis 4575 pnt. 3. C. de Witte 4545 pnt, 4. B. Groosjohan 4486 pnt. 5. mejuffr. L. Paap 4463 pnt. 6. mevr. Seysener 4457 pnt., 7. C. Warmenho- ven 4332 pnt. 8. mejuffr. T. Bles 4327 pnt. 9. J. Paap 4129 pnt. 10. mevr. Paap 4047 pnt. II. N. de Boer 3968 pnt. 12. mevr. Bol 3540 punt. De wedstrijd om de provinciale damtitel heeft wel een zeer ongunstig verloop. Stahlberg's partijen moesten worden geannuleerd, omdat Stahlberg in het zieken huis moet worden opgenomen. Jan Metz kreeg daardoor een winstpartij minder op het rooster. De leider kwam zelf dit weekend geheel niet achter het bord. Daar Metz geen bericht van verhindering heeft gezonden kunnen strafmaatregelen tegen de Amsterdamse kampioen niet uitblijven. De stand is na de 7e ronde wel zeer onover zichtelijk. Voorlopig staan Kennemerland's kam pioen Wim de Jong en de speler uit Weesp, Beeke, met 8 punten uit 6 partijen aan de kop. Met Dukel wil het niet vlotten. Dit week. end bracht hem weer twee remisepartijen met twee voor Dukel kansrijke eindspelen. De boeiendste partij was wel tussen Wim de Jong en Dukel. Met wit koos Dukel de Chestemvariant en hij kreeg belangrijk voordeel op de Haarlemse damspeler. Zelfs zou de stand reeds bij 17 om 17 voor Dukel gewonnen zijn, doch een ge dwongen nadelige combinatie bezorgde De Jong een stuk iln Dukels gelederen. Ten slotte werd het toch nog een gelijke afwik keling, maar Dukel had vrije doortocht naar de damlijn. Ten koste van een stuk kon ook De Jong doorbreken naar dam en ontstond er een boeiend dammen-eindspel. Na zes en half uur met voor Dukel drie dammen en twee sukken en De Jong twee dammen en twee stukken en De Jong twee ceren. Tegen Oud kreeg Dukel voordeel, omdat deze een foutieve combinatie nam. In een „wetenschappelijk" gewonnen eindspel speelde Dukel éven minder scherp en de man uit Alkmaar kon op het nippertje re mise afdwingen. De overige uitslagen luiden: v. d. Sluis—Buick 20, WillemseBeers 1—1, AnsemsBeeke 11, OudDukel 11, Beeke—v. d. Sluis 11, BeersOud 20, LangrasBuick 20, DukelDe Jong 11. De stand der deelnemers luidt: Wim de Jong en Beeke 8 pnt. (uit 6), v. d. Sluis 7 (uit 6), Beers 7 (uit 6), Langras 6 (uit 5), Willemse 7 (uit 6), Dukel 5 (uit 5), J. Metü 5 uit 3), Ansems 4 (uit 5), Blom 3 (uit 4), Oud 3 (uit 6) en Buick 1 (uit 6). In de vorige week wist Beverwijk op nieuw te winnen in het tournooi om de Kennemer damtitel. Nu werd V.K.D. 1 het slachtoffer van de kampioensploeg. Wel werd de wedstrijd met 102 afgebroken, maar de einduitslag wordt een 146 of 155 overwinning voor Bais en zijn man nen. De nieuwe combinatie HaarlemOoster kwartier wist met 128 de Haarlemse Damclub II er onder te houden, doch zal een punt verspelen tegen Hillegom. Wegens het late uur werd in een 99 stand afge broken en die hangpartij zal vermoedelij remise worden. St. Bavo is nog zonder verliespunten. Nu werd met 137 van Haarlemse Damclub XI gewonnen, 't OostenK.N.C. was een boei ende wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tientallen: de clubs deelden (1010) de punten. D.C.Y. II behaalde haar eerste overwinning op Halfweg (146). In de tweede klasse won Stabiel met 14 6 van Beverwijk II. Sportief speelde tegen Beverwijk III en behaalde een 137 over- Het R.K. Kinderkoor en de Operette club van de Speeltuinvereniging „Vrij en Blij" hadden voor twee Zondagen beslag gelegd op het Patronaatsgebouw ten einde jong en oud te kunnen amuseren met enige fleurige opvoeringen van „De Wonder bloem", een alleraardigste kinderoperette in drie bedrijven door Jo Mulder, op mu ziek van Anton L. W. Voerman. De intrigne is geheel op de fantasie van het jeugdige publiek ingesteld en verhaalt van een jonge prins, die al jaren lang door een hardnekkige ziekte aan het rustbed ge bonden is. Het hof wordt met nieuwe hoop vervuld wanneer de genezende kracht van een wonderbloem aan de koning en de koningin bekend is gemaakt en prinses Norma onmiddellijk besluit deze bloem te gaan zoeken. In het onmetelijke woud valt zij echter in handen van de kwade bos- duveltjes, die haar in triomf naar hun ge heimzinnige grot ontvoeren. Het behoeft dan wellicht geen nader betoog dat de dap pereprinses door de fee Lelierein uit hun handen wordt bevrijd en in het bezit van de begeerde wonderbloem zegevierend naar het koninklijk paleis terugkeert. Haar thuiskomst betekent uiteraard een vlotte genezing van de prins, welke beterschap met een luisterrijk hoffeest vrolijk wordt gevierd. Onder leiding van mejuffrouw A. Thijs- sen was met de ruim tachtig medewerken de meisjes een dikwijls bewonderenswaar dig resultaat bereikt, dat een fleurige en uiterst verzorgde opvoering ten gevolge heeft gehad. De costuumpjes hadden een opmerkelijke frisheid. Zo vormde de smaakvolle aankleding van de troonzaal in het eerste bedrijf een veelbelovende in zet, welke goede indruk door het verdere verloop nog werd versterkt. Ook de vol gende bedrijven leverden telkens de no dige bekoorlijke, fleurige tafereeltjes op met welluidende kinderzang en geestige dansjes. Vandaar dat ook mejuffrouw Ria Dekker, die uit leden van de zangclub een balletgroep vormde, mejuffrouw C. Thijs- sen, die zich aan de piano opnieuw een vaardige begeleidster toonde.en de dames die de fraaie costuums hebben vervaar digd, hier eveneens met ere dienen te wor den vermeld. Op de Zaterdagen 30 October, 6 en 13 No vember gaat „IJmuidens Roem" zijn talrijke donateurs weer vergasten op een feestavond h„et Patronaatsgebouw zullen worden gehouden. Onder leiding van D Wii- kevf„ ie" de A"' B- en C-orkesten' ver schillende nummers ten gehore brengen. Dit- ^•+?<LZUi en,kele Nederlandse variété- artisten hun medewerking verlenen. Liesbeth Lunow en Fons Dankaart treden op als komisch operette-duo, terwijl Wilma urand en Jan Oradi met circusimpressies voor de dag zullen komen. Jan Oradi verzorgt verder de conférences en treedt als imitator op. Dolf Brouwer zorgt voor de muzikale omlijsting en het bal. winning; de eerste overwinning dus voor de IJmuidense ploeg. D.C.IJ. XII won met 137 van K.N.C. H. Hoofddorp leverde een keurige prestatie door Stabiel in eigen huis met 119 te kloppen. „Cruquius" ver loor met 119 van V.K.D. II; Beverwijk II en de Haarlemse Damclub III leverden een spannende strijd, maar de Haarlemmers wisten met 128 te zegevieren. Voor de komende week is vastgesteld Haarlemse Damclub IIHalfweg. In ver band met de strijd tussen Roozenburg en Huisman in de gemeente Velsen wordt de competitie verder stopgezet. Voor de tweede klasse wordt gespeeld K.N.C. II—V.K.D. II. Stabiel kan thuis winnen van Halfweg II. ADVERTENTIE m.. jBk 1 THORgNS-R'WERA v 1 v.v-1 electrische stroom met ZWITSERS door VEER MECHANISCH AANGEDREVEN DROOGSCHEERAPPARAAT Overal te gebruiken. De 3 roterende beitels scheren de zwaarste baard schoon uit. Prijs 58.50, in étui Oosterduinplein 8 - Tel. 4264 IJmuiden-Oost. Goed begin van de Wintercompetitie Met twee invallers voor Van de Vegte en L. Gravemaker, kwam VZV uit met de volgende spelers: C. Bouman, C. Visman, W. Hamers, W. Bakker, L. Mossel, P. Swier en Elzeman. t Na het terreinverkennen ging VZV in de aanval, waarna als gevolg van een aardia spelmoment in de eerste minuten voor VZV, met een prachtig doelpunt van P. Swier, een 1-0 voorsprong voor de IJmuidenaren kwam. Kort daarna was het DWR, dat met een doorslag bal de stand op gelijke voet bracht (1-1). Dat ontmoedigde de VZV'ers niet, want nadat de aanval van DWR afgeslagen was, gaf Hamers keurig door naar Bakker,- die op zijn beurt naar Swier speelde: deze bracht met een omhaal d'e stand op 2-1. Daarmee ging de rust in. Na de rust ging het spel gelijk op, maar de achterhoeden waren meester van het veld. VZV bracht het nog tot enkele aanval len, die op niéts uitliepen Door een uitval van DWR kwam Pieterse van DWR alleen voor het VZV-doel, zijn harde schot werd keurig gestopt door de VZV-doelman, pre cies „op het eindsignaal", zodat VZV met een 2-1 overwinning uit het water kwam. De bridgeclub Driehuis heeft Woensdag de eerste wedstrijd in de tweede voorronde gespeeld. Na vier wedstrijden volgt weer promotie en degradatie. De uitslagen van deze eerste wedstrijd zijn: Afdeling A (in pereenten): 1, 2 en 3. Boon-Cleere, Baart-Bais en mevr. Need- v. d. Vlugt 54,76, 4 en 5. Ooms-Klinkenberg en mej. Stada-Blink 50,79; 6. Schaaper-v. d. Vlugt 46.83; 7. echtpaar Poppe 46,03 en 8. Snoek-Noordman 41,27. Afdeling B (in percenten): 1. mevr. v. d. Vlugt-v. d. Eekhout 63.49,: 2 dames Snoek- Ooms 52.38; 3. echtp. Van RumDt 51,59: 4. Duoker-Need 51,59: 5. Geus Jr.-Valk 49.21; 6. Hillige-Kuipers 44.44; 7. dames Van Dok -Bruineberg 43,65;8. Leviet-Berkhout 42,06. Afdeling C (in percenten); 1. Tol-War- merdam 68,06; 2. echtp. Ouwerkerk 63,89; 3. Pennock-Hoogerduin 61.22; 4. dames Noordman-Klinkenberg 47,22; 5 Krab-We- scher 45,83; 6. Geus Sr.-mevr. Van Hoften 40,28; 7. Immig-Van Gameren 23,61. Een Amsterdammer, die elke zomer een huisje in het IJmuidense kamp „Ons Bui ten" bewoont, moest dezer dagen merken, dat onbekenden zich toegang hadden ver schaft tot zijn zomerverblijf. Hij mist een petroleumvéVgasser, een broodtrommel en een broodzaag, kopjes en schoteltjes en een petroleumstel. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De Zeewijkschool aan de Romerkerkweg te Beverwijk houdt heden (Maandag) in de bovenzaal van het gebouw een ouder avond. Op deze bijeenkomst zal afscheid worden genomen van de vertrekkende on derwijzeres mevrouw Dubois. Oud-leerlingen van de school, leden van de Beverwijkse Accordeonclub, zullen aan deze avond een muzikaal tintje geven. Zo wel vóór als na de ouderavond wordt er gelegenheid geboden om het wérk van de kinderen te bezichtigen en over de vorde ringen met het onderwijzend personeel te spreken. Het overschakelen van verscheidene trawlers op verse vis is niet alleen voor de Zuid maar zeker ook voor de IJmui dense Noordzij op het juiste moment ge komen: doordat heel wat kotters nog steeds voor de visserij zijn uitgeschakeld is de behoefte aan verse vis groter dan anders in de herfst. De oorzaken van de magere aanvoeren der kottervloot liggen voor de hand: ten eerste heeft de KLM nog altijd een aantal in dienst, die a raison van f 4000 per week en vergoeding van de nettenschade plus opbrengst van de gevangen vis rusteloos naar wrakstukken van de „Willem Bonte koe" blijven zoeken, ten tweede wordt er bij Terschelling door de Urkers naar de resten van de Helderse en Urker scheepjes gezocht, die tijdens de laatste.orkaan ver gingen en ten dérde kruipt de kleine vaart begrijpelijkerwijs gauwer dan anders de havens in als het sein op harde wind of erger staat. En dat gebeurt nogal eens de laatste tijd. De haringvisserij is bovendien wel on verwacht op haar eind gaan lopen, al zijn er ook vorige week nog een paar uit schieters geweest. Maar toch hebben de schepen, die tijdig op vis uitgingen aan het langste eind getrokken en verscheidene boten kwamen boven de f 30.000, wat ze ker reden tot tevredenheid genoemd mag worden. Overigens is de Zuidzij daarmee niet van de moeilijkheden af;- Zaterdag nog lagen er een stuk of vijf scheoen varens ree, maar het ontbrak aan matrozen. Geen volk genoeg. Hier wreekt zich weer een jarenlang gevoelde, steeds sterker gewor den behoefte aan vers bloed voor de Ne derlandse visserij, die blijkens de dezer dagen gepubliceerde cijfers over de man kracht der Nederlandse visserij hoogst waarschijnlijk niet van tijdelijke aard zal zijn. Is hét dan in de vissector iets ruimer ge worden, aan plat- en fijnvis blijft een ont stellend gebrek bestaan: tot Vrijdag werd voor de schol II een f 55 per kist betaald en de drietjes zijn zelfs tot de f 45 ge stegen, terwijl bij de tongen de vlag al niet veel anders stond: lappen ver in de f 4 per kilo, grootmiddel diep in de f3. Dus voor Frankrijk en België was er al heel weinig te halen op de IJmuidense markt. Niet alleen wat de plat- en fijnvis betrof, want ook de kabeljauw liet zich slechts met moeite verleiden en dan moest de koper altijd nog f 160 voor een kist uittellen en een rij werd ook niet onder de f 100 afgestaan. Hèt binnenland moest het dus met schelvis zien te doen en ge lukkig is er vorige week nogal wat braad gekomen. Maar de fantastisch hoge prij zen, die er de laatste tijd voor koolvis, vroeger een niet-aangekeken vissoort, worden betaald zeggen toch wel iets: Woensdag gingen een paar kisten zelfs over de f 100 en Zaterdag is er bij ruime aanvoer van de Vikingbank zelfs nog f 68 tot f 75 per kist betaald. Maar het moet gezegd: de vroegere verguizing van deze vis was nauwelijks terecht te noemen: warm gebakken, kan het een delicatesse zijn en alleen in koude (gebakken) toe stand is koolvis wat droog. Doordat de vis ook overal elders duur bleef, heeft IJmuiden. w.einig. import ge zien: geen Duitse filets en een hoge Oos- -tendense markt ondanks dé IJslanders daar. Alleen wat Deense gullen (de Deen se kabeljauw ging onze neus voorbij naar België), die evenwel de gaten niet konden dichten. Is het een wonder, dat de Noord zij best tevreden is, dat de Zuidzij haar schepen op verse vis uitstuurt? De afdelin-g IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" zal Vrijdagavond in het oud-Katholiek vereni gingsgebouw haar gebruikelijke najaarsver gadering houden. In deze bijeenkomst zal verslag worden uit gebracht van de algemene jaarvergadering, die in Den Helder is gehouden en wordt het winterprogramma besproken. In het raam van haar winterprogramma houdt de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid morgen Dinsdagavond in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een lezing. Spreekster is mevr.j Krop-Mantel uit Vel-' sen-.Noord over het onderwerp: „Wanneer ouders het niet redden". De oudercommissie van de Centrale Openbare Lagere School te Castrieum heeft voor Vrijdag 29 October een ouderavond georganiseerd in de gymzaal van deze school. Er zullen door het bestuur aan de ouders voorstellen gedaan worden omtrent de besteding van de gelden van het Ouder fonds. Tevens zal men van gedachten kun nen wisselen over de viering van het Sin terklaasfeest. Na de pauze houdt de heer G. F. 't Hooft, uit Amsterdam, een lezing over de doelstellingen van de vereniging Volksonderwijs. De aanvang van de bijeen komst is op 19.45 uur gesteld. Zondag 24 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ambriorix van Rotter dam. Rema van Antwerpen. IJstroom van Fowey. Vivo van Felixtown. Pygmalion van Antwerpen. Liberté van Geffie. Dina van Plymouth. Bertha Kelenman van Norrkö- ping. Ranaville van Swansea. Netherland Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Cornells naar Gent. Mas ter Nicos naar Hampton Roads. Concordia naar Norresundet. M. G. Parodit naar Hamp ton Roads. MAANDAG 25 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De gevangene van Zenda". Rex, 20 uur: ,;Suzanne". Nutsbibliotheek, Heidstraat 1, geopend van 1921.30 uur. DINSDAG 26 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De clown". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, Gem. ontsp. lokaal. Van Diepehstraat, lezing. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur openbare verga dering gemeenteraad Velsen., t

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3