Waterschade in de Biesbosch op vijf, zes millioen geraamd Weerbericht Pogingen Franse Kamer staat voor een historische beslissing Bergboezem onderging het lot waartoe hij is voorbestemd Dedijers onschendbaarheid in het parlement opgeheven Strop brak, bok liep vast Colombo-landen nodigen China uit Vuurwerk explodeerde Het woord is aan Vergadering begint heden om vier uur Persconferentie met de buitenlandse correspondenten ging niet door Iets minder zacht 69e JAARGANG No 146 WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 v e l s e r Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 300 Straaljager van Volkel in Duitsland neergestort Voor Afrikaans-Aziatische Conferentie in April Rampenfonds springt waarschijnlijk bij Ridderkerk onderhandelde twee jaar met Den Haag Meerstoel overnachtte bij de Velser ponten Kabinetszitting in Bonn te elfder ure afgelast Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klaqhten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER WORDT nog steeds aan gemeenschap pelijke ontwapening gedacht. Er wordt ook over gesproken. Binnen enkele weken zal te Londen de subcommissie van de ontwapeningscommissie van de UNO bij eenkomen, waarin de Grote Vier en Canada zitting hebben. Misschien herinnert gij u wel dat Canada in dergelijke besprekingen in het bijzonder betrokken wordt omdat het een aandeel in de ontwikkeling van de atoomwapens heeft. Misschien herinnert, gij u ook, dat wijlen de Russische afge vaardigde bij de UNO Wysjinsky vlak voor zijn dood een rede heeft gehouden, waarin hij zich bereid verklaarde tot voortzetting van de ontwapeninssbesprekingen op de grondslag van het Westerse standpunt. In het geval was het Westerse standpunt door Engelsen en Fransen gezamenlijk gefor muleerd. En men vond dat toen een be langrijke Russische concessie. Weliswaar was dat een diplomatieke waardering en ligt er als regel een grote afstand tussen hetgeen diplomaten belangrijk vinden en hetgeen het publiek verheugt. Het, publiek wordt pas blij als men definitieve beslui ten neemt. Goed toch betekent die Rus sische concessie van een paar maanden geleden, dat de besprekingen nu tenminste met enig uitzicht op resultaat voortgezet kunnen worden, zij het dan nog maar door een subcommissie. De poging is niet ge staakt, zelfs niet voorlopig gestaakt, en hoop doet leven. Nu zei Dinsdag een bericht uit Washing ton, dat Churchill van zins zou zijn om in Januari een bezoek aan Eisenhower te brengen. Men is er niet helemaal zeker van, maar het nieuws komt uit gewoonlijk-wel ingelichte bron. Moge deze bron haar faam gestand doen. Sinds Churchill in Mei 1953 in een door het gehele Lagerhuis geest driftig toegejuichte rede verklaarde, dat hij besprekingen van de hoogste politieke leiders der machtigste machten beoogde om een weg tot vreedzaam voortbestaan te vinden, verwacht men van hem heil. Als hij met Eisenhower gaat praten moet het dit onderwerp betreffen. Bovéndien, niet waar, wil Mendès-France ook met de Rus sen praten als eenmaal de Parijse accoor- den betreffende de Europese Unie dbor alle betrokken parlementen geratificeerd zul len zijn. De Russen zijn op het moment, juist vanwege die Europese Unie, weliswaar zeer weinig toeschietelijk, maar als het eenmaal zover is zou dat kunnen verande ren. Dat schijnt men tenminste aan te nemen. Er wordt dus iets voorbereid, er wordt gepoogd om in de richting van een resul taat te koersen, dat als het bereikt werd van veel groter betekenis zou zijn dan alle Kamerdebatten over aanhangige defensie verdragen bij elkaar. Want in werkelijk heid bewapent men voort en vormt men dreigende slagordes met het oog op het gevaar van een oorlog, die niet gevoerd kan worden. Als men wil voorkomen dat hij toch eenmaal losbreekt zal men dat alleen kunnen bereiken door ontwapening en niet door bewapening. Wie de lessen der historie niet negeert beseft dat. Het is eer der hier betoogd'; het verdient telkens weer naar voren te worden gebracht. Als de subcommissie van de ontwape ningscommissie van de UNO vorderingen maakt en als Churchill en Eisenhower ge zamenlijk in dezelfde richting enige voor uitgang weten te bewerken, is dat van veel groter wezenlijk belang dan allerlei ge ruchtmakende debatten en stemmingen in het openbaar. In zijn Kerstboodschap aan het Franse volk heeft Mendès-France ge zwegen over politiek, maar wel gezegd: Ik zou graag willen dat deze Kerstdag een teken zou zijnvan ons verbond om ge zamenlijk zodanig op te tredten dat wij een wereld vinden, waarin geen mensen meer hongerig, koud en bevreesd zijn een wereld waarin alien in vrede kunnen leven rondom de haard, waarop zij recht hebben. Die wereld wordt niet aangeduid door de zesenvijftig milliard dollar, die het Wes ten in het afgelopen jaar aan bewapening heeft uitgegeven. Of door het overeen komstige bedrag - niet bekend gemaakt - dat het Oosten eraan besteed moet hebben. Maar wel door een eind te maken aan deze gekke verspilling in wederzijdse angst voor een aanvalsoorlog, die niet meer onder nomen kan worden omdat hij algehele vernietiging zou .betekenen. R. P. Piloot omgekomen Een straaljager van het type F 84 Thun- derjet van de Koninklijke Luchtmacht, ge- stationneerd op de vliegbasis Volkel, is Dinsdagmiddag op een oefenvlucht boven Duits grondgebied, 3 kilometer ten Oosten van Breitenburg, verongelukt. De bestuur der, de gehuwde sergeant-vlieger P. J. Oostdijk uit Nijmegen is daarbij om het leven gekomen. De verongelukte vlieger was 21 jaar. Ser geant-vlieger Oostdijk was op een naviga- tievlucht en had te kampen met slecht wêer. De oorzaak van het ongeluk is nog met vastgesteld. Over het ongeluk deelde een woordvoerder van de Britse luchtmacht mede, dat het vliegtuig in de vlucht uit elkaar gespron gen is en de wrakstukken over een gebied van een halve mijl verspreid werden. DJAKARTA (Reuter) De vijf pre miers van de Aziatische landen, die in Bogor confereren, hebben besloten com munistisch China uit te nodigen voor de conferentie van Aziatische en Afrikaanse landen, die in April in Indonesië zal wor den gehouden. Officiële bevestiging van het bericht, dat communistisch China voor de Afri kaans-Aziatische conferentie zal worden uitgenodigd, is niet te verwachten tot he denmiddag het slotcommuniqué zal wor den uitgegeven. De eorre: eondent van PIA te Bogor verneemt, at eek Japan een uitnodiging zal ontvangen tot het deelnemen aan.de Afrikaans-Aziatische conferentie. Gisteravond heeft zich ten huize van de heer L. Piersma aan de Wijk aan Zeeër- weg in IJmuiden een explosie voorgedaan, die ernstige gevolgen had. (De heer P. is eigenaar van een vuurwerkfabriekje in oud-Velsen). Vijf mannen waren bezig met het bewerken van knalkurken. Door on bekende oorzaak is een hoeveelheid hier van ontploft. De 19-jarig,e J. v. d. L. werd door een steekvlam aan het gelaat getrof fen en is met ernstige brandwonden in het Antonius-ziekenhuis opgenomen. In het huis van de heer P. werd grote schade aangericht. De politie heeft een zeer uit gebreide hoeveelheid vuurwerk in beslag genomen. De heer P. had geen vergunning deze materie in zijn woning op te slaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S André Maurois: Eerst vrij laat in het leven leert men, te bekennen dat men niet weet wat men niet weet, en dat men de boeken niet gelezen heeft die men niet gelezen heeft. Maar als men dat eenmaal tenvolle be reikt heeft: wat een opluchting! Deskundigen van waterschappen en de Stichting van de Landbouw In Brabant hebben de schade, die de jongste storm in de Biesbosch en de polders van de Lang straat heeft aangericht op een bedrag van vijf a zes millioen gulden geraamd. Dit is het bedrag, dat nodig zal zijn voor het herstel van de dijken, de Waterloop en de wegen, maar er is nog niet in verdisconteerd de bedrijfsschade en de schade aan huizen, boerderijen enzovoorts, die de bewoners van het gebied hebben geleden. In de dijken van Biesbosch en Langstraat heeft de storm ruim 50 stroomgaten ge slagen, waarvan sommige meer dan 60 meter breed zijn en nog steeds doet daar het water zijn verwoestende werk en maakt de gaten groter. Iedere dag betekent hier toeneming van de schade, die groter is dan in de beruchte Februaridagen van het vorige jaar. Doch deze keer zijn er, doordat de bewoners tijdig gewaarschuwd zijn geworden, geen slachtoffers gevallen. Wel zijn enige honderden met boten van de rijkspolitie van de bedreigde plaatsen gehaald en het feit, dat vrijwel alle boerde rijen na de ramp van Februari telefonische aansluiting hebben gekregen heeft waar schijnlijk veel onheil voorkomen. Nu was ieder voorbereid en kon tijdig maatregelen voor evacuatie nemen. De kosten van herstel zullen veel meer bedragen dan het vorig jaar. In de eerste plaats kan men nergens volstaan met pro visorische maatregelen, omdat men mis schien nog de winterstormen te wachten heeft, voorts zijn de werkdagen in deze maand korter dan in Februari en volgende maanden en tenslotte is er naar verhou ding minder materiaal beschikbaar, omdat de meeste aannemers aan het werk zijn in Zeeland en moeilijk hun objecten daar in de steek kunnen laten. De stemming in de Biesbosch onder de landeigenaren en pachters is mismoedig. De kosten van herstel van sommige van de 80 a 90 polders in de Biesbosch zullen vaak zo hoog zijn, dat het niet meer de moeite loont ze te maken, waarbij men dan nog de risico loopt, dat het water bij de volgende storm wéér zijn vernielende werk zal doen. Wachten op Deltaplan Dertigduizend Nederlanders hier wach ten op de uitvoering van het Deltaplan, zo zeide burgemeester Odenkerk van de ge meente Dussen en Hank, die ook tot de getroffen gebieden behoort. De Biesbosch vecht een welhaast hopeloze strijd tegen het water, omdat de dijken nu eenmaal maar een bepaalde hoogte mogen hebben. Dit heeft zijn terugslag op het gehele maatschappelijke en economische leven van deze bevolking. Het Deltaplan blijft voorlopig nog op de lange baan, en daar- Intussen liep de polder onder In een buitengewone vergadering heeft de gemeenteraad van Ridderkerk gespro ken over het onderlopen van de in deze gemeente gelegen polder Donkersloot en Woude tendens de storm van 23 Decem ber. tengevolge waarvan 10 gezinnen een goed heenkomen moesten zoeken. Zowel de burgemeester als de wethou der van Openbare Werken liet uitko men, dat niets is verzuimd om het onder lopen van de polder te voorkomen. Reeds vóór de ramp van 1 Februari 1953 heeft het gemeentebestuur pogingen aangewend deze polder een grotere be veiliging te geven. De lange duur van de onderhandelingen met de daarbij betrok ken instanties in. Den Haag hebben er ech ter toe geleid, dat pas op 23 November van dit. jaar op kosten van de gemeente kon worden begonnen met het ophogen van de kade langs de rivier. Onmiddellijk na het onderlopen van de polder heeft het gemeentebestuur alle maatregelen getroffen om de polder zo spoedig mogelijk droog te krijgen. mede ook de ruilverkaveling in deze vruchtbare polders en de ontwikkeling van het provinciaal wegennet. Dit laatste heeft weer zeer sterk zijn invloed op de mogelijkheid om industrieën aan te trek ken. Zuiden zwaar getroffen Het zwaarst is de Zuidelijke Biesbosch getroffen, die grotendeels behoort tot het gebied van de gemeente Made en Drim- melen op het Noord-Brabantse vasteland. Duizenden hectares vruchtbaar land staan hier onder water en het gebied roept as- Gebroken dijken, ondergelopen land. sociaties op met de toestand van de twee de maand van het vorige jaar. Met jaloerse ogen kijkt men in de rich ting van Dordrecht, waar men de polders wel een voldoende hoge dijk heeft gege ven en waar overstromingen thans sinds jaren niet meer voor komen. „Waarom wü wel en zij niet", vraagt men in de Bies bosch. De Waterstaat heeft daar echter zeer gegronde redenen voor, omdat dit wa tergebied als bergboezem moet dienen bij hoge vloeden en verhoging van de dijken hier waarschijnlijk desastreuze gevolgen elders zal hebben. Nu de Biesbosch dus ook thans de stoot heeft opgevangen, hebben de landbouw organisaties zich daar tot de regering ge wend om bij haar om steun voor herstel van wegen en dijken aan te kloppen. In de Wet op de Watersnoodschade 1953 heeft de regering erkend, dat zij morele plich ten heeft om in te grijpen bij grote ram pen, zo redeneren de mannen van de Bies bosch en volgens hen is dit inderdaad een grote ramp. Hoe de regering daarover denkt is nog niet bekend, maar mocht het antwoord negatief zijn, dan zou men, zo hoort men in de Biesbosch, gelden uit het Rampenfonds beschikbaar kunnen stellen. Het Rampenfonds zal op dezelfde basis als in 1953 is gebruikt, de slachtoffers van de jongste stormvloed op 23 December trachten te helpen. Deze mededeling heeft de burgemeester van Ridderkerk gedaan tijdens een aldaar gehouden buitengewone raadsvergadering. De burgemeester heeft dit bericht telefonisch van het Rampen fonds ontvangen. BELGRADO (Reuter/United Press) Het Joegoslavische parlement heeft met algemene stemmen besloten het lid Vladi mir Dedijer van zijn parlementaire on schendbaarheid te ontheffen. Daarmede is de weg geopend naar een vervolging van Dedijer wegens vijandige propaganda tegen de staat, die gestraft kan worden met dwangarbeid. De kwestie was op verzoek van de president van het parlement, Mosje Pijade, aan de agenda toegevoegd tijdens de behandeling van de begroting 1955 en het economische plan. Het besluit viel een uur, voordat Dedijer een persconferentie zou houden, waartoe hij de buitenlandse correspondenten tele fonisch had uitgenodigd. De buitenlandse correspondenten kregen het „advies" van de regering de „onwettige" persconferentie niet bij te wonen. Het was de bedoeling van Dedijer bij deze gelegenheid te antwoorden op verklaringen van de plaatsvervangende president Edvard Kardelj. Deze had gezegd dat „elk fatsoenlijk man in het gezicht zou spuwen" van Dedijer en de gewezen vice- president Milovan Djilas. Kardelj had Dedijer en Djilas op de vingers getikt wegens dingen die zij de vorige week aan buitenlandse journalisten hadden gezegd. Dedijer werd tien dagen geleden ter ver antwoording geroepen voor de controle commissie van de communistische partij, waarbij hem de vraag werd gesteld of hij nog steeds achter Djilas stond. Het centrale comité van de partij had in Januari be sloten Djilas te verwijderen wegens zijn voorstellen voor een vrijer discipline en organisatie der partij. Dedijer was de enige die hem steunde. Dedijer weigerde te ant woorden op de vragen van de commissie, tenzij het centrale comité hiertoe bevel gaf. Later lichtte hij Westelijke vrienden over de gang van zaken in. Daarna verbrak ook Djilas het stilzwijgen. Hij deelde aan Wes telijke bezoekers mede dat hij veel voelde voor de oprichting van een socialistische partij, zo dit mogelijk zou zijn in dit land. Kardelj had daarop gezegd dat Dedijer en Djilas „voor het buitenland" werkten en de „grondslagen van de socialistische democratie ondermijnden." De buitenlandse correspondenten begaven zich om zeven uur naar de woning van Dedijer. Daar werden zij echter beleefd teruggewezen door politiemannen, die zei den, dat Dedijer, zijn vrouw en vijf kinde ren „sliepen" Telefoonoproepen naar zijn huis worden niet beantwoord. Het communistische partijbestuur maakte bekend, dat Dedijer, lid van het centrale comité, uit de partij was gestoten. Hij had zich, evenals Djilas in dienst van die bui tenlandse kringen gesteld, die het socialis tische Joegoslavië niet welgezind waren. Ook had hij een „onware" interpretatie van zijn geschil met de partij aan de pers ge geven, aldus de aankondiging van het com munistische partijbestuur. (A.F.P.) Volgens radio-Zagreb zijn Dji las en Dedijer uit de vereniging van Ser vische journalisten gestoten. PARIJS (United Press) De weerspan nige Franse Nationale Vergadering staat vandaag voor de definitieve beslissing over de herbewapening van Duitsland. Premier Mendès-France heeft hierbij het lot van zijn regering en de toekomstige buitenland se politiek van Frankrijk op het spel gezet. Evenzeer staat de toekomst van de At lantische alliantie op het spel bij de twee vertrouwensvotums die gehouden zullen worden op de Kamerzitting die vandaag om vier uur begint. Algemeen wordt Men dès-France als de enige man in Frankrijk beschouwd die de Kamer naar goedkeuring I van de Duitse herbewapening kan drijven. Een pijnlijke week van debat welke de verrassing opleverde dat de nieuwe West- Europese Unie in eerste aanleg werd ver worpen, plus steeds nieuwe obstakels zijn voorafgegaan, maar de beslissing kan moeilijk nog langer worden uitgesteld. De twee beslissende momenten vandaag zijn: Een vertrouwensvotum dienende om de West-Europese Unie alsnog goed te keu ren en alle op vertraging ingestelde amen dementen te verwerpen. De stemming over een wetsontwerp strekkende tot goedkeu ring van de toetreding van West-Duitsland j tot de NAVO, maar in feite ook stellend dat Duitsland de Frans-Duitse Saarover- eenkomst aanvaarden moet wil het nieuwe Westerse defensieprogram uitgevoerd kun nen worden. Deze laatste punten zijn reeds artikelsgewijs goedgekeurd. Het vertrouwensvotum is het hoofdpunt en tevens de grote horde. Het is een poging het besluit van Vrijdag ongedaan te maken, toen de Assemblée met 280 tegen 259 stem men de West-Europese Unie verwierp. Maandag heeft de Assemblée de toetreding van Duitsland tot de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie in eerste instantie goedgekeurd met 280 tegen 251 stemmen. De premier heeft verklaard dat de Ka mer thans logischerwijze de West-Euro pese Unie en het gehele „defensiepakket" moet goedkeuren, maar of dit gebeuren zal is nog altijd niet zeker. De meeste waar nemers houden het echter op een overwin ning van de premier. De beslissing van vandaag is voor Frank rijk bijna zeker het punt waar het land niet meer terugkan tenzij West-Duits land de zaak weer op losse schroeven zet door moeilijkheden te maken over de uit- Tegen de schemering is gisteren een grote bok van de rederij Goedkoop uit Amster dam ter hoogte van de Velser pont onklaar geraakt. De bok was met een nieuwe meer stoel op weg naar de IJmuidense buiten haven en heeft met zijn vrachtje van 300 ton even ten Westen van de vaarroute der ponten moeten overnachten. De nieuwe meerstoel is bedoeld als rem- plaqant voor de indertijd door een Israë lisch stoomschip aangevaren en daarbij zwaar beschadigde stoel in het buiten-toe- leidingskanaal tot de Noordersluis. Kort daarop is het beschadigde gevaarte gelicht: gisteren was een bok uit de hoofdstad op weg naar IJmuiden toen er een strop brak en de bok, die een vrij Zuidelijke koers voer waar minder water staat dan aan de Noordkant van het kanaal, vastraakte. Daar men hier bij de snel invallende duisternis de strop niet kon herstellen dit is een vrij omvangrijk werk heeft de bok met de stoel in de takels hangend (het gevaarte steekt normaliter een acht meter onder water en is in totaal een kleine 15 meter hoog) de rest van de nacht op de plek van het ongeval moeten doorbrengen. De havenpolitie zorgde voor een onmid dellijke waarschuwing en alleen de ponten hadden enige last van het obstakel, dat de hele nacht verlicht is geweest: de passeren de scheepvaart kon er gemakkelijk omheen. leg van het vage Frans-Duitse accoord over de toekomst van het Saargebied, dat over het algemeen gunstig voor Frankrijk is. De Assemblée heeft het herstel van de Duitse souvereiniteit en het Saar-accoord reeds goedgekeurd. Veel hangt vandaag af van de houding der M.R.P. Het is de vraag of ex-premier en ex-minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman, de „vader" van Europese eenheid, het rondom hem staande groepje M.R.P.'ers er toe zal brengen de premier te steunen, en of de Europees georiënteerde rechtsen dat opnieuw zullen doen. Intussen maakt het ministerie van Bui tenlandse Zaken zich reeds zorgen om de reactie in de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en West-Duitsland over de duide lijke Franse tegenzin om mee te doen. De député's hebben getoond dat zij alleen „ja" zeggen onder druk en uit vrees dat de At lantische alliantie uiteen zal vallen en Frankrijk geïsoleerd zal worden. Het „ja" zal niet juichend gegeven worden. De pre mier heeft twee dagen geleden botweg ge zegd: „Er is geen alternatieve oplossing en het is niet langer mogelijk nieuwe zittin gen uit te schrijven. Onze bondgenoten zetten er een streep onder. De voorgestelde oplossing moet aanvaard worden willen we niet in een avontuur geraken dat fataal zou zijn voor de natie en haar veiligheid". Van onze correspondent in Bonn) De buitengewone kabinetszitting, die bondskanselier Adenauer voor heden had uitgeschreven, is afgelast. Voornamelijk omdat het resultaat van de behandeling van de accoorden in het Franse parlement dan nog niet bekend kan zijn. De bijeen komst zal waarschijnlijk naar het volgend jaar verschoven worden. (A.N.p.) De officiële zwijgzaamheid van de West-Duitse regering in dit critieke stadium van de verdragspolitiek vindt naar het oordeel van de politieke waarnemers haar grond in het besef, dat een enkel aan moedigend woord uit Bonn de stemming der Parijse afgevaardigden tegenover de verdragen nog slechts ten ongunste zou kunnen beïnvloeden. Daarom heeft men hier ook met geen woord gerept over de Angelsaksische dreigingen om desnoods het bewapeningsplan voor Duitsland ook zon der Frankrijk door te zetten. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtdrukverdeling ontwikkelt zich nu zodanig, dat de wind in ons land meer naar het Zuiden gaat krimpen. Dit heeft tot gevolg, dat de directe aanvoer van zachte lucht steeds kleiner wordt. Ten gevolge van nachtelijke uitstraling zullen de temperaturen dan ook een neiging' ver tonen wat lager te worden, waarbij de kans op vorming van mist toeneemt. Op de oceaan begint de depressie activiteit weer te herleven. Verwacht mag worden dat deze zich de eerste paar dagen nog niet tot over West-Europa zal uit breiden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 00 i G i ff c QJ Ui 2 a w p a Si toestand tp n-g s fi s ■Sc d, C p w p, Si z.S Helsinki sneeuw ONO 3 0 1 Stockholm sneeuw N 4 1 0,5 Oslo onbewolkt N 2 -8 2 Kopenhagen onbewolkt WNW 6 3 2 Londen geheel bew. windstil 7 0 Amsterdam licht bew. WZW 6 8 0 Brussel geheel bew. WZW 2 8 0,6 Parijs motregen windstil 7 0,2 Bordeaux geheel bew. ZZW 5 4 4 Grenqble mist windstil -4 0 Nice onbewolkt NW 5 4 0 Warschau licht bew. WNW 5 4 7 Berlijn motregen W 7 9 7 Frankfort nevel W 4 8 0 München geheel bew. ZW 2 5 0 Zürich mist ZZO 1 1 0 Genève mist windstil 0 0 Locarno onbewolkt 'windstil -2 0 Rome onbewolkt windstil 2 0 Neerslag laatste 24 uur. COOOOOOGGOCn* v\' ooooooooooorxx XXXXl 000000003000' icrcrooococ IETS MINDER ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en hier en daar mist. Overwe gend droog weer. Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Iets minder zacht. 30 December Zon op 8.49 uur, onder 16.37 uur. Maan op 11.00 uur, onder 22.50 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 December Hoog water: 6.10 en 18.23 uur. Laag water: 1.47 en 14.06 uur. Donderdag 30 December Hoog water: 6.46 en 19.02 uur. Laag water: 2.23 en 14.44 uur. gaxyroxixccQaaaMooooooooeocoraoocoooonnrryv^vYYwyv^

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1