Heemsteedse watertoren moet dringend hersteld worden DANSLES Tegen de koude Sportshawls GARAGE STORMVOGELS Modelslagerij B. PIET RE Flanellen lakens f4.49 Stichting „PELITA" MIDDENST. PONT 15 H. BUTTER KEUREN AUTOLAMPEN In bloei brengen van tulpen met uitsluiting van daglicht ENIGE JONGE KRACHTEN JOHN STOL J. J. Stroet en Zonen Werk van tachtig mille De PTT in 1954 Luidsprekers WEBBE's Groentenhal DINSDAG 4 JANUARI 1955 6 E. Kupers Woensdag zeventig jaar Eerste ZOAVO-conferentle in Februari te Bangkok Vrachtauto in botsing met autobus Tentoonstelling van „Pleines" in Zandvoort Winkeldiefstallen berecht Propagandaleider van blindengeleidefonds berecht HOOGOVENS LUIDSPREKER ct UTTER IEDT 't ESTE MODERNE SLAGERIJ Op de met knipperlichten beveiligde onbewaakte overweg in de Berkumerstraat bij het dorpje Berkum in de gemeente Zwollerkerspel, is Maandagochtend vroeg een vrachtauto uit Leeuwarden gegrepen door de sneltrein, welke uit Zwolle in de richting Groningen reed. De bestuurder van de auto werd op slag gedood. De auto werd vrijwel geheel vernield. B. en W. van Heemstede hebben de ge meenteraad voorgesteld over te gaan tot herstel van de uit 1910 daterende water toren. Daartoe is een bedrag van tachtig duizend gulden nodig, namelijk bijna 55.000 gulden voor het eigenlijke herstel en ruim 25 mille voor bijkomende werkzaamheden. Alvorens B. en W. tot het vragen van dit crediet zijn overgegaan hebben zij zich ernstig beraden of inderdaad tot revisie moest worden overgegaan, dan wel of naar pen andere oplossing moest worden ge streefd. B. en W. hebben zich over deze hele materie laten voorlichten, omdat hun gedachten aanvankelijk uitgingen naar een voorziening door middel van een laag reservoir met een daarbij behorende pomp- installatie, waarbij wellicht de watertoren zou kunnen worden gemist. Op grond van de ontvangen adviezen zijn zij tot de conclusie gekomen dat het niet alleen economischer maar ook bedrijfsze- kerder is, wanneer de watertoren intact wordt gelaten. De watervoorziening met een torenreservoir geeft een grotere rust en meer vertrouwen. In samenwerking tussen de directeur der bedrijven en de directeur van openbare werken is voor dit doel een bestek samen gesteld. Hierin is alleen het herstel ver werkt. Het bleek bij nader onderzoek zeer ge wenst ook de lekkende buisleidingen bin nen de toren te herstellen en schoon te maken. Voorts is het nodig het reservoir te reinigen en van een beschermende op pervlaktehuid te voorzien en ook om het reservoir stofvrij af te dekken met een houten vloer op liggers. Uit een oogpunt van de volksgezondheid zijn deze voor zieningen geboden. Rekening houdende met het jaar van de bouw is het niet te verwonderen dat er wegens roestvorming en afbrokkeling van beton dringend be hoefte bestaat aan revisie. Voor de bijkomende werken kan.voor deel worden getrokken uit de aanwezig heid van de steigers van het hoofdwerk. Onderhandse aanbesteding De twee werkmethoden voor het opbren gen van spuitbeton, welke voor de toe passing in aanmerking kwamen zijn door de beide directeuren grondig onderzocht. Dit onderzoek strekte zich uit tot bespre kingen met twee op dit gebied gespecia liseerde aannemers, tot het bezichtigen van door hen herstelde watertorens, toegelicht door deze aannemers en door de directies, tot het in ogenschouw nemen van de bei de werkmethoden op in uitvoering zijnde objecten en tot het inwinnen van inlich tingen bij het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening, welk instituut aan de hand van een aantal door hem geleide her stellingen, een ruime ervaring op dit ge bied heeft. Het onderzoek heeft tot de slot som geleid, dat op grond van een betere techniek, zowel als door grotere bekwaam heid van aannemer en uitvoerend perso neel, de werkwijze van de firma J. H. S. Vogel te Zwijndrecht aan de te stellen eisen voldoet en zonder twijfel de voor keur verdient. Het werk zou uit de ge noemde overwegingen aan genoemde fir- Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, heeft de PTT in een boekje „Enige Cijfers en Feiten" een beknopt overzicht gegeven van haar daden in het afgelopen jaar. Er werden in het binnenlands verkeer circa 1785 millioen poststukken verwerkt, dat is bijna 70 millioen meer dan in 1953. Er waren 600 millioen brieven en brief kaarten, 700 millioen drukwerken, 330 millioen nieuwsbladen en circa 140 mil lioen dienststukken bij. Hieraan afgeme ten, aldus „Cijfers en Feiten", nam de overheidsbemoeiing in vergelijking tot het vorige jaar toe noch af. Er werden 19.5 millioen (vorig jaar 17.5 millioen) post pakketten besteld en 7.3 millioen kilogram briefpost (vorig jaar 6.7 millioen) naar het buitenland gezonden. De Postchèque- en Girodienst verwerkte een record aantal opdrachten, namelijk 212 millioen tegen 190 millioen in het vorige jaar. De 600.000ste rekeninghouder werd ingeschreven. Onderzocht wordt in hoe verre gedeeltelijke mechanisatie op het girokantoor en decentralisatie een oplos sing kunnen geven om aan het steeds groeiende giroverkeer het hoofd te bieden. Bij de rijkspostspaarbank werd voor 63 millioen meer ingelegd dan terugbetaald. Er werd 46 millioen gulden aan rente ge maakt en voor 31 millioen aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven. De wachtlijst voor telefoonaansluitingen werd iets langer: eind December 28.000 tegen 27.000 vorig jaar, niettegenstaande er 45.000 nieuwe aansluitingen bijkwamen. Het totaal aantal aansluitingen was eind December 680.000. Er werden 715 millioen locale en 224 millioen interlocale gesprek ken gevoerd en er werd elf millioen maal naar het weerbericht gevraagd. ma onderhands dienen te worden aanbe steed. De prijsopgave hiervoor bedraagt f 54.955,de revisie van de pijpleidingen in de watertoren wordt geraamd op I f 7400,voor afsluiting van het reservoir, schoonmaken en bitumeren zal nodig zijn f3000.voor aanbrengen van verlichting, verbruik van water en electriciteit, toe zicht. administratie en onvoorzien wordt geraamd f14.645,zodat in totaal een cre diet nodig is van f 80.000, In het bestek is bepaald dat het werk uiterlijk 120 werkbare werkdagen na de datum van aanvang geheel voltooid moet worden opgeleverd. Het is gewenst dat het huidige seizoen van laag waterverbruik voor de herstellingen wordt gebruikt. Ook voor het betonspuiten, voorafgegaan door steigerbouw, uithakken en zandstralen is het bezwaarlijk de zomer af te wachten. Het is daarom de bedoeling zo spoedig mogelijk met het werk te beginnen. Op 5 Januari hoopt de heer E. Kupers, oud-lid der Tweede Kamer, oud-lid van de Provinciale Staten van Noordholland en oud-voorzitter van het Nederlands Ver bond "an Vakverenigingen in Bloemendaal zijn zeventigste verjaardag te vieren. E. Kupers, die geboren is in Groningen in 1885 werd na zijn dertiende jaar thuis werker bii zijn vader, die kleermaker was. Op zijn zestiende jaar wam hij in de so cialistische jeugdorganisatie en op zijn achttiende jaar vólgde zijn toetreding tot de SDAP. In 1904, toen hij nauwelijks twintig jaar oud was, werd hij tweede secretaris van de Bond in de Kledingin dustrie en drie jaar later werd hij van deze organisatie bezoldigd bestuurslid. In 1916 werd E. Kupers benoemd tot tweede secretaris van het NW. Vervol gens nam hij de plaats in van de eerste secretaris en nadat hij eerst tweede voor zitter is geweest kwam hij in 1928 aan de leiding van deze vakbeweging. In 1929 werd hij gekozen voor de SDAP in de Tweede Kamer. De heer Kupers bleef echter niet stil zitten. Hij werd vice-voorzitter van hei wereldverbond van vakverenigingen en voorts benoemde men hem tot voorzitter van de adviescommissie van de vakbewe ging van de zestien Marshall-landen en tot voorzitter van het algemeen werkeloos heidsfonds in Den Haag. In 1949 nam hij ontslag als voorzitter van het NW, dat op dat ogenblik vier honderdduizend leden telde. Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag zal de heer Kupers op o' Januari in net Carlton-hótel in Amsterdam recipiëren. LONDEN (Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen van de Zuid-Oost-Aziatische Verdragsorgani satie (Z.O.A.V.O.) zullen op 23 Februari in Bangkok bijeen komen ter bespreking van militaire, economische en politieke maatregelen om verdere groei van com munistische invloed in Zuid-Oost-Azië te verhinderen. De Z.O.A.V.O.-landen zijn Frankrijk, de Verenigde Staten, Australië, Nieuw Zee land, Pakistan, Groot-Brittannië, Thailand en de Philippijnen. Men verwacht dat de vijf ratificatie-oorkonden die nog gedepo neerd moeten worden om het verdrag van kracht te laten worden vóór 23 Februari ingediend zullen zijn. De vergadering zal dan dus de eerste officiële bijeenkomst van de Z.O.A.V.O.-raad, die door het ver drag is ingesteld, zijn. Maandagmiddag gebeurde op het kruis punt KrochtstraatHofstraat in Hillegom een verkeersongeval. Eén autobus kwam in botsing met een uit de Krochtstraat komende vrachtauto. Beide auto's liepen nogal wat materiële schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" houdt een tentoonstelling met duiven van de leden op 8 en 9 Januari in gebouw „Ons Huis". Als keurmeester zal optreden de heer K. Middelkoop uit Utrecht. De tentoonstelling zal Zaterdag middag om vijf uur voor het publiek worden toegankelijk gesteld. Daar het le denaantal der vereniging in 1954 niet on belangrijk is toegenomen, verwacht men een groot aantal - inzendingen. (Van onze correspondent in de bloembollenstreek) Er wordt op het ogenblik veel geëxperi menteerd bij het broeien van tulpen. Ge lukken deze proefnemingen dan zal het in de toekomst mogelijk zijn tulpen in bloei te brengen, die geen flitsje daglicht heb ben gezien. In Duitsland nemen broeiers proeven om de bollen in bunkers te be waren en in Nederland is men al zo ver gevorderd, dat men tulpen bij kunstlicht heeft getrokken, die niet van „echte" te onderscheiden zijn. Een combinatie van deze proeven zou kunnen leiden tot vol komen „daglichtloze" tulpen. Zo lang alles zich nog in het experimen tele stadium bevindt, is het uitgesloten een oordeel te vellen over de uitschakeling van de natuur. Conservatieve vakmensen heb ben bezwaren tegen deze methoden en zijn bevreesd voor de kwaliteit van de bloemen. De Duitse broeiers hebben gezocht naar een oplossing van hun moeilijkheden bij het zogenaamde binnenhalen van de kist jes tulpen in hun kassen. De met tulpen beplante kistjes moeten namelijk eerst enige tijd buiten in de grond worden in gegraven totdat ze voldoende pennen heb ben ontwikkeld. Pas dan kunnen ze in de kassen worden geplaatst. Heeft het nu hard gevroren dan moeten deze honderden kistjes uit de grond worden gehakt. Be schadigingen kunnen daarbij licht optre den. Men probeert er van af te komen door de kistjes in bunkers of kelders te zetten, zo ongeveer als de liefhebber dat thuis doet. Ze kunnen dan de bakken in de kassen brengen, wanneer dat nodig is zonder enige moeite en dus met minder arbeid en kosten. Er zijn kwekers en broeiers die dit ge lukt is, terwijl anderen er beslist niet te vreden over zijn. De toekomst zal moeten uitwijzen wie gelijk krijgt en of het sys teem werkelijk een kwestie van geluk is. Nachtwaker deed voorbereidend werk Het drukken van de kosten is ook het uitgangspunt geweest van de experimen ten van het broeien bij kunstlicht. Zoals zovele uitvindingen is ook deze toevallig. Ergens moet een nachtwaker in een kas hebben gezeten bij een lampje, waarvan het licht nog net op een hoekje planten viel. Op een gegeven ogenblik ontdekte men. dat juist die planten die in het licht stonden het best groeiden en de beste bloe men gaven. Daarna is men bewust planten gaan trekken bij kunstlicht en heeft de wetenschap zich ook op deze nieuwe ont wikkeling geworpen. Practijk en weten schap kwamen tot dezelfde conclusie: dit systeem kan goede resultaten afwerpen. De heren S. Koppes en J. W. van Geel hebben opdracht gekregen practijkproeven te nemen met de broei van tulpen bii kunstlicht. Hun bevindingen hebben zij vastgelegd in een boekje, dat in het Engels gesteld is. Ze zijn er inderdaad in geslaagd bloemen te brengen, die niet van de op normale wijze getrokken tulpen te onderscheiden waren, aldus hebben enige heren uitge maakt, die niet wisten hoe ze in bloei wa ren gekomen. De heren Koppes en Van Geel hebben alleen de broei onderzocht. De voorbehandeling was normaal en daar na volgde inkuilen van de bakken en op 't juiste moment zijn ze in de donkere kamer gebracht. Na vele proeven is men tot de conclusie gekomen, dat men tulpen, maar beslist niet alle variëteiten, uitstekend in bloei kan krijgen door ze met TL-buizen of gewone lampen te belichten. Bij acht uur belichting heeft men vrij goede resul taten en bij twaalf uur de beste. De gehele lichtinstallatie dient beweeg baar te zijn, want de buizen of lampen moeten steeds 30 cm. boven de toppen van de bladeren blijven. Op een lengte van tien-meter en een breedte van één moeten 16 TL-buizen van 1.23 m. in twee rijen boven de tafels worden aangebracht. Neemt men gewone lampen, dan moeten deze, evenals de buizen, v/i 40 Watt zijn. Vijf er van dienen één vierkante meter te bestralen. Zijn de lampen niet aan, dan staan de planten in het donker. Het lijkt dus wel een beetje overbodig, want men had het net zo goed met dag licht kunnen doen. De hoofdzaak zit ech ter in de verwarming. In kassen is na tuurlijk een geweldig verlies van warmte. Er zijn altijd kieren en scheuren daardoor een groot gedeelte van de warmte ont snapt. In een gesloten ruimte heeft men dit dure euvel niet. Daar kan men de wanden isoleren, zoveel als men wil, als men maar zorgt voor een goede ventilatie. Bovendien kan men bij de kunstmatige verlichting in dezelfde ruimte meer broeien dan in een kas. omdat men niet afhankelijk is van de ruimte die het buitenlicht toeiaat. In normale kassen heeft men maar één tablet, met bovenin andere planten. Men kan tot een kostenbesparing ko men, die groter is dan de aanleg van de gehele lichtinstallatie! Voor de buitenlandse broeier zou dit wel een oplossing kunnen zijn wegens gebrek aan ruimte. Vele broeiers moeten verschil lende soorten planten in de kassen bij el kaar zetten. Ze houden daarbij een beetje rekening met de tulpen, maar ook met de cyclamen, gloxinia's en vaste planten. Er kemt dus nogal wat kunst en vliegwerk bij te pas. Zouden zij nu hun bollen in de kefder of een bunker kunnen broeien dan zou dit probleem heel wat minder moeilijk zijn. Kon dan ook nog het inkuilen worden vermeden en zou men de kistjes direct kunnen brengen in een ruimte waar ook de lichtinstallaties zijn, dan zou men op een gegeven ogenblik slechts het licht behoe ven in te schakelen om met broeien te kunnen beginnen. Onwaarschijnlijk klinkt het wel, maar er zijn wel meer onwaarschijnlijkheden wer kelijkheid geworden. De Rotterdamse rechtbank heeft van ochtend de 39-jarige fabrieksarbeider D. H. A. uit Delft veroordeeld conform de eis tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek en zijn vrouw, de 36-jarige R. A. W., tot een gevangenisstraf van acht maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, eveneens conform de eis. Zij zouden een reeks winkeldiefstallen hebben gepleegd te Rotterdam, Den Haag en Delft. fcjir - Deze farm in Mexico (Missouri, V.S.), werd door de sneeuw omgetoverd in een speel goeddorpje, dat zo van onder de Kerstboom kon zijn weggehaald. De 49-jarige W. F. V. uit Rotterdam, die propagandaleider is geweest van (ie stich ting blindengeleidefonds voor wolfshon den en andere honden, „Leidende Ogen", is vanochtend door de rechtbank te Rot terdam veroordeeld tot een gevangenis straf van tien maanden met aftrek, waar van twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Volgens de dagvaarding had hij zich een bedrag van 14.000 gulden, dat hij van de stichting onder zich had, toegeëigend. Tegen hem was geëist een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. OFFICIëLE PUBLICATIE Voor het studiejaar 1955/1956 kunnen rijksstudietoelagen worden verleend voor studie aan: Nederlandse universiteiten en hogescholen; erkende inrichtingen voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs; erkende opleidingen voor middelbare akten; scholen voor middelbaar technisch onder wijs; scholen voor middelbaar nijverheidsonder wijs; scholen voor maatschappelijk werk; kweekscholen voor onderwijzers en het Instituut voor Opleiding van Sport leiders. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de inrichtingen van onderwijs en bij de afdeling rijksstudietoelagen van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, Prinsessegracht 15, te 's Graven- hage. Deze moeten voorl Februari 1955 worden ingediend, STIKWERK dezelfde dag retour KENNEMERLAAN 147 - IJMUIDEN - TELEFOON 4057 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie IJ M U I D E N De Koninklijke NederlandscWe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor het Planbureau van haar afdeling Transportwezen met H.B.S.- of daaraan gelijkwaardige opleiding. Gegadigden dienen belangstelling te hebben voor organisatorische werk zaamheden en moeten bereid zijn, na een voltooide opleiding, in 4-ploegen- dienst te werken. Leeftijd ca. 25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld vaneen recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 435, ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Heden ging van ons heen in het Diakonessenhuis te Groningen, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ABéLIA VLASTRA weduwe van de heer J. F. de Liefde, in de ouderdom van 85 jaar. Hoogezand, 1 Januari '55 Zuiderlaan 38. Uit aller naam: J. A. van Tilburg- de Liefde De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Diakonessenhuis te Groningen. De teraar debestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag pl.m. 2 uur op de be graafplaats „De Biezen" te Santpoort. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons 50 .jarig huwelijks feest zeggen wij allen har telijk dank. JAC. TOL en echtgenote Jac. v. Heemskerkstr. 30, IJmuiden. Ruimen we op 1 pers. vanaf c eo"GH ff OlllEHUISf Inschrijving nieuwe cursussen Beginners, gevorderden en sportklasse. „Snelprivé-les" op elk uur! Bij clubje gehuwden (begin ners) nog enkele paren. Inschr. aan de studio. Julianakade 6, Tel. 4755 Als U naar een ladder zoekt, als Uw vrouw een dienstmeisje nodig heeft, of een naai machine ter overname, of ais Uw dochter een tweedehands piano wil hebben, kies dan de snelste en goedkoopste methode - PLAATS 'N Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor CONTRO- LEUSE. Aanm. dagel. Afd. Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem. MEISJE gevr. voor de mor genuren. Edisonstr. 7, IJm. MEISJE gevr. van pl.m, 16 jaar voor 3 ochtenden per week. De Rijpstraat 1, IJm. FL. WINKELJUFFROUW gevr. Slagerij H. Butter, Kennemerlaan 45. Tel. 4310. NETTE WERKSTER gevr. voor Donderdag of Vrijdag Mevr. Toneman, IJmuider- straatweg 171, IJm. NETTE HUISH. HULP gevr. in klein gezin. Br. L 3475. FL. SLAGERSKNECHT ge vraagd. Slagerij H. Butter, Kennemerlaan 45, IJmuiden Tel. 4310. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. WASMACHINES v.af f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling Hartendorp. Gen Cronjéstr 43, H'lem. Kruidbergerweg 51. Santpoort-D WONINGRUIL. IJmuiden— Amsterdam. Aangeb. in Am- sterdam-Z. mooie 2e etage, huur f 12.40 p. w., tegen vrije grote woning in IJmui den. Brieven L 3472. KEURIG KOSTHUIS agb. (geen beroeps), Br. L 3473. ZIT-SLAAPKAMER gevr. voor tijdel. in omg. IJm. Br. L 3476. WONINGRUIL. Aangeb. te Santpoort vrij Huis, 4 kam., keuken, plaatsje, schuur-, f 4.95 p. w. Gevr. groter vrij huls min. 5 kam. enz. met tuin tot f 12 p. w. Brieven L 3477. PIANO te koop gevr. evt. studiepiano. Br. L 3474. Crème FORNUISJE te koop voor elk aann. bod. Wijk a. Zeeërweg 146, IJm. Prima D. K. W. te koop 4 pers. 1-14, 1940. C. J. van Sluisstraat 11, IJm. Het kantoor van de Stichting „Pelita" (Z.V.G. en C.C.K.P.) is in verband met verhuizing van Stadhuis naar Proveniershuis (Grote Houtstraat 142) GESLOTEN van Donderdag 6 Jan. '55 tot Dinsdag 11 Jan. 1955. Examen Juni 1955 Spoedopleiding Aanv. begin Jan.'55 Aanm. deze week Oude Gracht 71 Haarlem, Tel. 14517 INST. MELKHANDEL EN LEVENSMIDDELENBEDRIJF Lange Nieuwstraat 9 - Telefoon 5082 wenst al zijn cliëntèle een gelukkig Nieuwjaar Wij hebben grote voorraad in: dames-, heren- en kinderhandschoenen, wanten, shawls, mutsen, melton panta lons, trainingsbroeken, bromfietspetten met oorkleppen, wollen bivak-ijsmutsen, truien, vesten, wollen jongensblouses, wollen ondergoederen. Damespeignoirs, onderblouses en bedjasjes. in wit, geel, rood, bordeaux, groen en zwart GLAS Trompstraat 81 - IJmuiden - Tel. 5205 Een goed begin in 't nieuwe jaar Webbe's 5 stuivertjesdag betekent panklaar. Ingezonden door klant JANSEN. En WOENSDAG houden wij weer 3 stuivertjesfeest. U lacht, wij lachen, maar wie lacht het meest LET U NU EVEN OP RODE KOOL GELE KOOL GROENE KOOL per pond UIEN WORTELEN RAPEN en dat allemaal PANKLAAR en onze feestroes is nog niet uitgeslapen. BLANKE ZUURKOOL20 ct. per pond GARE BIETEN 15 ct. per pond 20 GOEIE SINAASAPPELEN voor 1 gld. Tevens houden wij Woensdag RESTANTENDAG Komt dat zien. Dus Woensdag weer naar EVERTSENSTRAAT 18—20 TELEF. 5825 Let op onze speciale Woensdag- en Donderdag reclame Gehakt Haché-viees Runderlappen Vet spek 100 gr. 500 gr. 1 kg 0.25 1.10 2.— 0.32 1.50 2.90 0.32 1.50 2.90 0.28 1.25 2.40 Leverworst200 gram 30 ct. Bloedworst 200 gram 30 ct. Kennemerlaan 4545 Telefoon 4510 Op 7 Januari 1955 van 917 uur bestaat gelegenheid tot het keuren van uw autolampen KALVERSTRAAT 9 IJMUIDEN-O. - TEL. 4806 SIRENESTRAAT 14 1 pond GEHAKT1.25 1 pond HACHéVLEES 1.50 1 pond VARKENSPOTEN 0.50 1 pond OSSENLAPPEN1.55 V2 pond METWORST en 1/2 Pond LEVERWORST 1.— pond METWORST en V2 pond BLOEDWORST 1.— RAUWE ROOKWORST per pond 1.60

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8