Frans-Duits overleg op veertien Januari Weerbericht Eisenhower maakt vandaag de balans op voor het Congres Britse spoorwegstaking wordt wellicht nog vermeden Mendès-France streeft naar een nieuw kiesstelsel *ÊËÊSrt* Mendès-France en Adenauer komen samen in Baden-Baden Democraten hebben de leiding van de Republikeinen overgenomen Rapport van Hof van Onderzoek billijkt eisen van personeel Radford belooft Japan moderne vliegtuigen Het woord is aan In Alkmaar moet een M.T.S. komen Hergroepering van links kamp beoogd H 69e JAARGANG No 152 DONDERDAG 6 JANUARI 1955 Saoedi-Arabië wijst UNO op Algerijnse kwestie Verkoopgolf in Wallstreet Hammarskjoeld blijft een week in Peking Dr. Adenauer vierde zijn 79ste verjaardag Diefstal uit collectebussen Maar Tokio trekt liever steun Wens van Kamer van Koophandel: Trottoirs begaanbaar houden! VVeerrapport Drie Haarlemmers in arrest gesteld Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 298e JAARGANG No 306 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman mmw mimi MÊ'1' Het Panamese schip „Katingo", dat op het strand werd geworpen bij Bergen aan Zee, ligt nog steeds op zijn bevrijding te wachten. Men is op het ogenblik druk bezig het schip uit het zand weg te graven. Is het graafwerk genoeg gevorderd, dan zal men pogen de „Katingo" bij hoog water vlot te krijgen. BONN (A.N.P.) In Bonn wordt aan de op 14 Januari beginnende conferentie tussen dr. Adenauer en premier Mendès-France in Baden-Baden een zeèr grote betekenis gehecht en men neemt aan, dat de beide staatslieden het gehele com plex van de aan beide landen rakende vraagstukken zullen behandelen. Men rekent op een conferentie, die drie dagen zal duren. Beide staatslieden zullen, naar in Bonn wordt verklaard, met omvangrijke staven van medewerkers naar Baden-Baden trekken. Het wordt in Bonn als een zeer gewaardeerde geste van Mendès-France op gevat, dat deze zijn eerste conferentie op Duitse bodem met dr. Adenauer zal houden. De bondskanselier vertoeft vanaf het einde dezer week in zijn vacantie- verblijf bij Baden-Baden en het Franse gebaar bespaart hem een nieuwe poli tieke reis in de periode, waarin de artsen hem hebben aangeraden rust te houden. Het is voor de tweede maal, dat de po litieke aandacht zich op de door de Romei nen gestichte badplaats in het Zwarte Woud gaat concentreren. In de zomer van 1953 vond hier in het luxueuse casino de eerste Europese conferentie op Duitse bo dem plaats. Toen beraadden de ministers van Buitenlandse Zaken der EVG-landen er zonder resultaat over de mogelijkheid om de politieke gemeenschap des zes West- Europese landen op gang te helpen. De thema's die in Baden-Baden aan de orde zullen komen, reiken vanaf de pogin gen om opnieuw in contact met de Sovjet- L'nie te komen tot aan de plannen voor een versterkte economische samenwerking tussen de bondsrepubliek en Frankrijk. De mogelijkheden van een nieuwe samen komst met de Sovjet-regering zün sedert de ratificatiedebatten in de Franse Nationale Vergadering in de bondsrepubliek zeer levendig en met kennelijke onrust, bespro ken. Alom komt hier de vrees naar voren, dat zulke besprekingen de door de Duitsers verlangde nationale eenheid niet naderbij zullen brepgen. Zelfs gaan vele stemmen op, die van eèn regeling tussen Oost en West precies het tegendeel verwachten. Ondanks de formele toezegging der Weste lijke landen voor de Duitse eenheid in het krijt te zullen treden, vreest men in brede Duitse kringen, dat het de partnerlanden eerder om de militaire kracht der bonds republiek gaat. dan om de Duitse eenheid. De bondsregering staat in het binnenland dan ook onder een toenemend sterke druk van politici van alle schakering om zich met versterkte kracht te gaan wijden aan de taak de Westelijke landen op de nood zaak van een Duitse eenheid te wijzen. Daar voornamelijk van Franse zijde geen grote geestdrift verwacht wordt voor het nationale verlangen der Duitsers neemt NEW YORK (Reuter/A.F.P.) Saoedi- Arabië heeft officieel de aandacht van de UNO gevestigd op de „ernstige toestand in Algerije", waar sinds November verleden jaar een bittere strijd wordt gevoerd tus sen de Fransen en de Algerijnse nationa listen. Arabische zegslieden verklaarden tegenover Reuter dat geen onmiddellijke bijeenkomst van de raad was gevraagd, omdat men de huidige besprekingen in Parijs over de kwestie van de Tunesische zelfstandigheid tussen premier Mendès- France en Tunesische leiders niet wilde verstoren. NEW YORK (Reuter) In het laatste beursuur werd de effectenmarkt te New York Woensdag overstroomd door een enorme verkoopgolf. die een daling van de noteringen van vele aandelen veroor zaakte. Men ziet verband tussen deze ver kopen en de Dinsdag voorgeschreven ver hoging van het bedrag, dat minstens moet worden betaald bij de aankoop van effec ten. Deze marge werd verhoogd van 50 tot 60 percent. men hier aan, dat dr. Adenauer zal trach ten nieuwe verzekeringen van zijn Franse collega te verkrijgen, die hem bij zijn ver dere ratificatie-procedure te stade zullen kunnen komen. Deze algemene politieke aspecten zullen de achtergrond vormen van de gedachtenwisseling over het ver der aan te houden ratificatietempo voor de Parijse verdragen. In Bonn wenst men on der de gegeven omstandighederf dit tempo zo sterk mogelijk op te schroeven, zonder daarbij opnieuw op de Fransen uit te lo pen. Ieder uitstel brengt naar de opvat ting in de bondskanselarij kansen op nieuwe storingsmanoeuvres met zich. De bondsregering wenst zo mogelijk de gehele procedure in Februari voltooid te zien. Rechtstreekse aanleiding tot de samen komst is het meningsverschil over de Saarregeling geweest. In Bonn verwacht men niet, dat dr. Adenauer zich er door de opposanten in zijn eigen kring toe zal laten brengen een slechte sfeer in de con ferentie te brengen door aan te dringen op toegevoegde protocollen. Hii zal veeleer zijn aandacht concentreren op een gunstige regeling der bevoegdheden van de voor het Saargebied aan te stellen Hoge Commissa ris. Naar Bonnse opvatting is het wense lijk, dat daarover tussen Frankrijk en Duitsland overeenstemming verkregen zal worden vooraleer de ministerraad der West-Europese Unie hierover definitieve besluiten moet nemen. Voorts zal getracht worden tot overeen stemming te komen over de door Frank rijk gewenste Europese bewapeningsge meenschap. Van Duitse kant schijnt men bereid te zijn in deze ver aan de Franse wensen tegemoet te komen. Reeds heeft men in de West-Duitse hoofdstad laten ver luiden, dat men op een snelle inrichting van een grote eigen bewapeningsindustrie geen prijs zou stellen en liever zoveel mo gelijk buitenlandse wapens zou betrekken. Van dezelfde geest getuigde voor weinige dagen een opmerking van de minister-pre sident van Noord-Rijnland-Westfalen, Arnold, volgens welke de industrie van hei Roergebied er geen prijs op zou stellen weer tot wapensmidse te worden. Op zeventien Januari moeten de bespre kingen van de deskundigen der regeringen over dit onderwerp beginnen en aan Duitse kant wordt er prijs op gesteld voordien reeds in beginsel tot overeenstemming met Frankrijk te komen. Aansluitend daar aan zullen de regeringsleiders in Baden- Baden ook de versterkte Frans-Duitse economische samenwerking bespreken. Van Duitse zijde is bij monde van minis ter Erhard reeds te verstaan gegeven, dat men gaarne deze samenwerking zoveel mo gelijk in algemeen Europees kader zou plaatsen en wel om de argwaan weg te ne men, die in andere partnerlanden tegen een bilateraal samengaan van de beide belangrijkste continentale landen is ont staan. In Bonn zijn de komende besprekingen reeds voorbereid door overleg tussen Mendès-France's kabinetschef, Soutou en \denauers naaste medewerkers. Daarbij was, behalve staatssecretaris Hallstein en ambassadeur Blankenhorn, ook ambassa deur Von Maltzan, die de handelspolitiek ondeg zijn beheer heeft. Soutou heeft ook Adenauer ontmoet. TOKIO (Reuter, United Press) De se cretaris-generaal van de U.N.O. Hammars kjoeld, heeft voor Donderdag 13 Januari plaatsen gereserveerd in een toestel van de Pan American Airways van Hongkong naar Tokio. Hij zal dus niet langer dan een week in Peking blijven. Vandaag zal de eerste formele bespreking tussen Ham marskjoeld en premier Tsjoe en Lai plaats hebben over de kwestie der elf Amerikaan se piloten die door de Chinezen gevangen zijn gezet op beschuldiging van spionnage. Hammarskjoeld en Tsjoe hebben elkaar reeds ontmoet toen de Zweedse diplomaat een hoffelijkheidsbezoek aan Tsjoe bracht kort na zijn aankomst. Tsjoe gaf 's middags een cocktailparty en later op de dag een diner ter ere van Hammarskjoeld. De re cepties werden door vele hoge Chinese functionarissen en Westerse diplomaten bijgewoond. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower zal vandaag zijn wetgevend program voor 1955 ontvouwen. Hij zal zich persoonlijk tot het Congres richten met de „State of the Union"-boodschap, die een verslag inhoudt van de verliezen en win sten in het oude jaar en de vooruitzichten en plannen voor het nieuwe. Verwacht wordt, dat de president er zijn voldoening over zal uitspreken, dat de vrije wereld haar militaire en economische kracht heeft vergroot. Hij zal naar ver wachting de woorden van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, herhalen, dat de bondgenoten de communisten moe ten blijven wijzen op het gevaar dat een aggressie voor hen inhoudt, door consoli datie van haar militaire macht en zich vol ledig in te spannen voor haar overeen komsten betreffende collectieve beveili ging, zoals de West-Europese Unie. De voorstellen van de president zullen algemeen van aard zijn. Later zal een spe ciale boodschap aan het Congres worden gezonden, waarin de bijzonderheden voor komen. De democratische oppositie heeft formeel van de republikeinen de leiding overgeno men in het nieuwe, 84ste Congres. Leiders van de democratische partij hebben reeds verzekerd dat zij het president Eisenhower en de republikeinse regering niet onnodig moeilijk zullen maken. In de Senaat hebben de democraten thans, met de steun van het enige onafhan kelijke lid van het congres senator Wayne BONN (United Press) Bondskanse lier Adenauer heeft gisteren op zijn 79ste verjaardag gelukwensen ontvangen van Sir Winston Churchill, Dulles, Eden, kar dinaal Spellman, Mendès-France en andere leidende figuren uit het internationale po litieke en kerkelijke leven. Dr Adenauer heeft op de kanselarij een receptie gehou den, waarop hem door de minister van Landbouw een „melk-tank" aangeboden werd die behalve flessen melk uit zeven van de negen West-Duise staten allerlei andere zuivelproducten bevatte. Adenauer stelde hierop onmiddellijk aan de minister voor een toepasselijke dronk uit te bren gen op de toenemende welvaart van de Duitse veeteelt. 1 Morse, een meerderheid van slechts twee stemmen. Hun meerderheid in het Huis van Afgevaardigden bedraagt echter 29 zetels. Voor de formele opening van de zitting woonden de president en de leiders van het Congres een speciale kerkdienst bij, waar, zoals ieder jaar, werd gebeden. Dit jaar werd een speciaal gebed uitgesproken voor de missie van de secretaris-generaal van de UNO Dag Hammerskjoeld, die zich in Peking bevindt om te onderhandelen over de vrijlating van Koreaanse krijgsgevange nen, die zich nog in communistisch China bevinden. Ook de formele zitting in de zaal van het Congres werd geopend met ge beden. De Zuidelijke democraat senator Walter George is voorzitter van de Senaat, als plaatsvervanger van vicp-president Ri chard Nixon. De democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden is Sam Rayburn. Gedurende de openingszitting van het congres legden een aantal nieuwe leden de eed af. Na een herdenking van de Congres leden, die sinds de vorige zitting zijn over leden. en de traditionele mededeling aan het Witte Huis, dat het Congres opnieuw in zitting is gegaan, werd de vergadering ge schorst. De Amsterdamse rechtbank heeft van ochtend twee bzroers uit Amsterdam, die in September 1954 een bedrag van onge veer 40 gulden uit collectebussen van het Koningin Wilhelmina Fonds stalen, ver oordeeld De 22-jarige schoenmaker H. van K. werd veroordeeld tot negen maanden met aftrek; zijn 26-jarige broer S. tot een jaar met aftrek. De beide verdachten De- vinden zich sedert September in hechte nis. Zij hadden zichzelf bij het Koningin Wilhelmina Fonds als collectanten aan gemeld. Van onze correspondent in Londen) Er is een hoopvolle wending in de loon- rrisis by de Britse staatsspoorwegen, zodat er alle kans is dat de tegen Zondag mid dernacht uitgeroepen staking op het laat ste ogenblik zal worden afgelast. Het voor lopige rapport van het speciaal door de re gering ingestelde hof van onderzoek een uit drie onafhankelijke personen samenge steld lichaam, nameiyk een jurist, een in- dustriëel en een niet bjj het conflict betrok ken vakbondsbestuurder dat gisteren in de vorm van een witboek is gepubliceerd, viel gunstig uit voor het in actie gekomen lagere spoorwegpersoneel. De minister heeft de conclusies van het rapport reeds aanvaard. Verklaard wordt dat de spoorwegem- ployé's een billijk loon behoren te ontvan gen. Hierbij dient er aan te worden herin nerd, dat de grondlonen van de laagst be taalde groepen brj de spoorwegen belang rijk beneden het nationaal gemiddelde lig gen. Het rapport zinspeelt duidelijk op de noodzaak van financiële steun door de re gering, want het betoogt dat de spoorwe gen door de nationalisatie uitdrukkelijk het karakter hebben gekregen van een open baar nutsbedrijf. De natie heeft dit zo ge wild, aldus het rapport, en is dus ook ver antwoordelijk voor de consequenties. Daarom dient de spoorman niet minder te ontvangen dan zijn collega's in een ver gelijkbare industrie. De voornaamste aanbeveling van het rapport, dat overigens geen bindende kracht heeft, is dat de onderhandelingen tussen beide partijen zo snel mogelijk dienen te worden hervat. Hierin heeft de Britse transportcommissie, welke voor de spoor wegen optreedt, reeds toegestemd. Het hof eist echter de intrekking van het stakings bevel, want er mag niet onder pressie wor den onderhandeld. Verdere onderhandelingen Een ander obstakel voor de onderhande lingen van de zyde van de vakbond is reeds weggenomen, namelijk dat de spoorwegen reeds b\j voorbaat zouden garanderen dat de looneis voor het belangrijkste deel zou worden ingewilligd. Maar er is nog geen besluit genomen of de staking zal doorgaan of niet. De houding van het bestuur van de Spoorweg-Unie was, dat alleen van staking kan worden afgezien indien in hoofdzaak aan de eisen werd voldaan. De arbeiders-onderhandelaars erkennen dat het hof van onderzoek in het algemeen hun zjjde heeft gekozen. Na bekendmaking van het rapport heb ben beide bij het conflict betrokken par tijen met de minister van Arbeid geconfe reerd. De Britse Transport Commissie heeft zich reeds bereid verklaard de onderhande lingen met de vakbond te hervatten. Vandaag zal het gesprek niet de minis ter worden voortgezet. Dat de Britse Trans port Commissie bereid is tot verder onder handelen, is een overwinning voor de vak bond, omdat de spoorwegleiders thans er kennen dat de oude looneis nog steeds aan dc orde is. Oorspronkelijk beschouwden de spoorwegen de verlangens van de arbeiders als een geheel nieuwe eis, welke van meet af de lange onderhandelingsprocedure zou moeten volgen. Hoewel alle hoop op een regeling aanwe zig is, willen de vakbondsleiders blijkbaar het onderste uit de kan. Ofschoon het rap port van het hof van onderzoek nagenoeg geheel op de hand is van het spoorweg personeel en dit in beginsel de strijd reeds heeft gewonnen, zijn de vakbonds-onder- handelaars op het laatste ogenblik toch weer naar voren gekomen met hun eis, dat. er alleen kan worden onderhandeld indien zij in de vorm van een cijfer de positieve toezegging ontvangen dat aan hun verlan gens zal worden voldaan. Hun houding is waarschijnlijk niet meer dan een manoeu vre. Zij staan onder sterke druk van hun leden en zijn kennelijk bevreesd de ver gissing te herhalen, die zij in October maakten, toen zij de loonvoorstellen ac cepteerden, maar door de ledenmassa wer den gedwongen bakzeil te halen. TOKIO (Retiter) De voorzitter van de commissie van stafchefs van de Ver enigde Staten, admiraal Arthur Radford, heeft de minister van Buitenlandse Zaken van Japan, Mamoroe Sjigemitsoe mee gedeeld dat de Verenigde Staten bereid zijn Japan moderne vliegtuigen en uit rustingsstukken te lenen om te helpen bij de opbouw van de Japanse luchtmacht. Minister Sjigemitsoe heeft verzocht om verlaging van de Japanse bijdrage in de onderhoudskosten van de Amerikaanse troepen in Japan met minstens 150 mil- lioen gulden. Tevens heeft de minister de Verenigde Staten verzocht de Bonin eilan den aan Japan terug te geven, de Ameri kaanse controlemaatregelen op Okinawa te verzachten, de aanzienlijke speciale Ame rikaanse hulpverlening in de vorm van aankopen in Japan, voort te zetten. Admiraal Radford, die een inspectiereis door het Verre Oosten heeft gemaakt, is op zijn terugreis naar de Verenigde Staten, te Pearl Harbour, de grote Amerikaanse vlootbasis in de Hawaii- of Sandwich eilanden in de Stille Oceaan, aangekomen voor een onderhoud met admiraal Felix Stump, opperbevelhebber der Amerikaan se vlooteenheden in de Grote Oceaan, die zijn hoofdkwartier te Pearl Harbour heeft. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Prof. W. Pompe: Rechtvaardigheid zonder barm hartigheid is niet slechts hard, maar ook dor als een rots. In de te Alkmaar gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel Hollands Noorderkwartier is de wenselijkheid be sproken om in Alkmaar te komen tot de oprichting van een middelbare technische schoot De Kamer had een rapport doen uitbrengen, waarin deze wenselijkheid werd toegelicht en waarbij werd uitgegaan van het standpunt, dat na gereedkoming van de tunnels onder het Noordzeekanaal de mogelijkheid tot verdere industriali satie in dit gebied vergroot zal worden. Het moet dan evenwel ook mogelijk zijn in dit gebied zelf de nodige technische ge schoolde leiders te kweken. Daarom acht men het van belang, dat er in Alkmaar een MTS wordt gevestigd, temeer daar de af standen tot de MTS in Haarlem en die in Amsterdam te groot zijn voor leerlingen, die afkomstig zijn uit de kop van Noord holland. Men verwacht, dat op een in Alkmaar te stichten MTS een minimum aantal leer lingen van 239 geplaatst zal kunnen wor den. Er werd een commissie in het leven ge roepen, die het voorlopig bestuur van de stichting MTS-Alkmaar zal vormen. De Kamer sprak zijn afkeuring uit over het plan om tolgelden te heffen bij de tunnels onder het Noordzeekanaal. De Kamer achtte het onrechtvaardig, «tót de kop van Noordholland hier door weer ten achter gesteld wordt bij de overige delen van het land. Zelfs een matige tolheffing zal volgens de voorzitter een reden zijn om Noordholland te ontwijken. PARIJS Reuter/AFP) De Franse ministerraad heeft besloten bij het bureau van de Nationale Vergadering een wets ontwerp in te dienen, dat voorziet in her stel van het voor in de oorlog in gebruik zijnde kiesstelsel, waarbij de kiezer stemt op een persoon die zich individueel candi- daat stelt voor een parlementszetel en niet op een lijst yan een partij of een politieke groepering. Bij dit stelsel wordt niet per departe ment,- doch per arrondissement dat veel kleiner is gestemd. Voor verkiezing in één keer is een absolute meerderheid no dig. Wordt die niet bereikt, dan volgt een tweede ronde, waarbij de candidaat met de meeste stemmen wint. Het huidige stelsel, dat gebaseerd is op het beginsel van evenredige vertegen woordiging, biedt de mogelijkheid, dat in elk kiesdistrict partijen kunnen samen gaan. Wanneer een dergelijke coalitie als geheel een meerderheid behaalt, krijgt zij alle zetels waarbij de zetelverdeling ge schiedt op grond van het aantal stemmen, dat elk der deelnemende partijen heeft gekregen. Noch de Franse regering, noch iemand anders verwacht evenwgl, dat het nieuwe wetsontwerp zal worden aanvaard. Poli tieke deskundigen zien in de verrassende stap der regering een onderdeel van een actie op lange termijn ter voorbereiding van de algemene verkiezingen in de herfst van 1956. Door het wetsontwerp begint een proces, dat, naar de regering hoopt, zal leiden tot een compromis-oplossing, welke gunstig is voor Mendès-France in 1956. Een mogelijk compromis zou zijn de thans bestaande grote kiesdistricten te handhaven en de kiezers zoals nu te laten kiezen tussen lijsten van candidaten, maar aan de andere kant te laten stemmen in twee ronden, wanneer de eerste stemming geen absolute meerderheid oplevert voor de lijst van candidaten van een enkele partij. Een dergelijk stelsel zou, naar ver luidt, het plan van Mendès-France ten goede komen voor een uitgebreide her groepering van sympathiserenden van «ie linkervleugel en vooruitstrevenden, die voorstanders zijn van een gemeenschap pelijk economisch program, met behoud van het eigen karakter der partijen. Het thans ingediende wetsontwerp valt bij het merendeel van de 67 radicale af gevaardigden in goede aarde. Hun partij beheerste voor de oorlog het parlement met een fractie van meer dan 200 leden. Daarentegen zijn de volksrepublikeinen er sterk tegen gekant. Zij zijn van oordeel, dat hun partij vrijwel geheel van het poli tieke toneel zal worden weggevaagd, als het vooroorlogse stelsel weer wordt ia- gevoerd. De Velsense politie wijst er op, dat de burgerij bij gladheid verplicht is de trot toirs voor de woningen met zand. as of andere sti-oefmakeudn stoffen begaanbaar te houden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 3 sg s 1 O c 01 i .5 z£ Helsinki zwaar bew. NNW 3 -ïi 0.2 Stockholm onbewolkt NNW 4 -6 0 Oslo sneeuw windstil -4 0,1 Kopenhagen zwaar bew. NNO 6 0 0 Londen motregen NO 4 2 0,2 Amsterdam geheel bew. O 7 -2 0 Brussel zwaar bew. ONO 2 -1 0.9 Parijs regen O 5 3 4 Bordeaux onbewolkt ZZW 3 3 0,8 Grenoble nevel O 1 1 0,2 Nice regen NW 3 9 13 Warschau nevel W 2 -6 0 Berlijn nevel O 4 -8 0 Frankfort half bew. NO 2 -7 0 München geheel bew. OZO 1 -9 0 Zürich nevel WNW 2 -4 0 Genève nevel windstil -1 0 Locarno regen NNO 1 2 1 Wenen nevel OZO 4 -6 0 Innsbruck licht bew. W 4 -4 0 Rome zwaar bew. zzo 3 12 0 Neerslag laatste 24 uur. xcooruoonoooQ Inbraken in Bloemendaal De Bloemendaalse politie heeft in samen werking met de Haarlemse recherche een echtpaar (de man is 29 en de vrouw 17 jaar) en een 26-jarige man. allen woonach tig te Haarlem, aangehouden, verdacht van diefstal. De aangehoudenen hebben bekend, dat zij zich in de loop van het vorig jaar toegang hebben verschaft tot drie con sumptietenten aan het strand en in de Ken- nemerduinen en tot het „Karrewiel" nabij de kop van de Zeeweg. De buit bestond uit drank, rookgerei en consumptie-artikelen. De vrouw en haar zestienjarig broertje worden ook verdacht van een inbraak in een tent op het strand in IJmuiden. Voorts worden het echtpaar en de 26-jarige man verdacht van diefstal van kippen, gepleegd in de gemeente Haarlemmermeer. De aangehoudenen zullen voor de officier van justitie worden geleid. PLAATSELIJK IJZEL Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Voor het Noorden van het land: veel bewolking met kans op enige ijzel. Matige tot zwakke Oostelijke wind. Overwegend lichte vorst. Voor het Zuiden van het land: veel bewolking met enige ijzel of regen. Aanvankelijk matige Oostelijke wind, later zwakke veranderlijke wind en hier en daar mist. Temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. 7 Januari Zon op 8.49 uur, onder 16.47 uur. Maan op 15.41 uur, onder 7.53 uur. Maanstanden 8 Jan. 13.44 uur: Volle maan 15 Jan. 23.13 uur: Laatste kwartier 24 Jan. 2.06 uur: Nieuwe maan 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 6 Januari Hoog water. 1.14 en 13 41 uur Laag water: 9.14 en 21 41 uur Vrijdag 7 Januari Hoog wat?r: 2.14 en 14.36 uur. Laag water: 10.20 en 22.42 uur. xx»xxx».qooa»xooooocp vjoujoquaaxi-vjujO >K>».voncoooc"

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1