Bonte kleurenweelde doet in Joseph-huis denken aan de tropen Bouw nieuwe loswal voor de Papierfabriek Afkoop van schatplicht werd niet geaccepteerd Gerard van Praag Heren-canadians Jlex JAeatec Zoet gefluit in Velsen Noord Burgemeester opende nationale show van Vogelvreugd" Dit voorjaar: Schepen buiten kanaalprofiel Castricum Wij ontvingen' 8 Teleurgestelde jeugd wilde het ijs op Politie moest waken tegen triabas-beschadiging Groningen krijgt werf voor schepen tot 6000 ton IJzervvinning uit erts van zeer laag gehalte Tankschip „Crania" te water gelaten De „Goote" aan de grond bij Faro in Portugal Staalindustrie zou een crisis tegemoet gaan Schrootpositie van KSG beter dan die van welk land ook BRUIDSPAREN OPGELET!! Heemraadschapsprobleem Santpoortse landeigenaar in verzet tegen hoogheemraadschap Burgerlijke stand Beverwijk Ds. J. Krüger te Bussum 45 jaar predikant Scheepvaart DAMESPANTALONS HERENPANTALONS SKIBROEKEN VRIJDAG 7 JANUARI 1955 DE EERSTE NATIONALE VOGELTENTOONSTELLING in Kennemerland, die in het St. Joseph-huis aan de Banjaertstraat wordt gehouden door de vogel vereniging „Vogel\Teugd", heeft het geduld en de liefde voor de „kwekelingen" van de le< 3en en inzenders met het oog op de vinnige kou wel op een heel zware proef gesteld. Er is bijzonder veel moeite gedaan om de tentoonstelling tot een aantrekkelijk geheel te maken, waarbij de medewerking was verkregen van de gemeentelijke plantsoenendienst van Velsen, die de entourage verzorgde. Voor een flink aantal leden en genodig den leidde de heer A. Kee, tweede voor zitter, die de heer P. Nan wegens ziekte verving, de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint in met een begroeting van de aanwzigen, onder wie bestuurders van zusterverenigingen en de schenkers van de ere-prijzen. Er is vooral door de leden de laatste week ontzaglijk veel werk verricht; een tentoonstelling van vogels kan nu eenmaal 's winters het best worden gehouden, aan gezien rekening moet worden gehouden met de broed- en ruitijden. De plaats van de vogel Burgemeester Kwint merkte in zijn toe spraak op, dat ieder van vogels houdt en zij altijd een belangrijke plaats hebben ingenomen in de wereld. Niet alleen bij ornithologen. Schilders benutten ze als model. De wetgever beschermt (gelukkig de vogels. En in de heraldiek en zelfs in ons spraakgebruik heeft de vogel een be langrijke plaats. De burgemeester was naar aanleiding van een vooraf gemaakte rondgang verwonderd over de hoeveel heid vogels hier, bij welker rijke kleur schakeringen men zich in warme streken zou kunnen wanen. Burgemeester Kwint zei, na zfjn be wondering te hebben geuit over de prach tige resultaten, dat hij en het Velsense gemeentebestuur de volle aandacht zullen schenken bij de bouw van nieuwe wo ningen, omdat hU het van het grootste be lang achtte, dat de woningen wat ruimer worden opdat de mensen dan ook beter hun liefhebberijen kunnen botvieren. Hij noemde het een zeer waardevol ele ment van vrije tijdsbesteding, dat een man, die van zijn dagelijkse, vaak zware arbeid thuiskomt, zich met zijn hobby kan bezig houden. Zoals deze tentoonstelling laat zien is het kweken van sier- en zang vogels bijna een wetenschap. De wens uit sprekende, dat alle bezoekers met dezelfde belangstelling de gevederde vrienden zou den bezichtigen, verklaarde de burge meester de eerste Kennemer vogeltentoon stelling voor geopend. De beide zalen van het Joseph-huis her bergen meer dan vijfhonderd vogels; ka naries in vele variaties en prachtige kleu ren, parkieten in een even grote verschei denheid, waaronder kweekproducten als Lutino's en Albino's; diamantduifjes, ze- bravinken, zelfs roodkuifkardinalen een zeer mooi getekende tropische vogelsoort groene tijger- en regenboogvinken en ettelijke andere vogels, die het geheel zeer interessant maken. Kruising Een unicum is de kruising van een zang lijster en merel, die in de natuur niet voor komt. Met ontzaglijk veel geduld en jaren van studie is dit resultaat bereikt door de heer J. van Veldhuyzen uit IJmuiden, die bovendien nog een zeldzaamheid exposeert in het product van kruising van putter en kanarie met een zeer fraaie kleur. Inzendingen van de heer A. Smit uit Amsterdam, een zeer bekende kweker, die thuis een volièreruimte heeft van 130 ku bieke meter, is voorts iets aparts. De tentoonstelling bergt bovendien een fraaiê stand van de heer H. Engelhart uit Beverwijk. Een mooi en interessant hoekje vormt het podium in de grote zaal, waar een schat van uitheemse vogels in geprepa reerde toestand is opgesteld. De jury. bestaande uit de heren C. v. d. Heerik, Amsterdam; K. S. Nieuwold, Leeuwarden en J. H. Krijgsman, Katwijk aan Zee, heeft geen gemakkelijke taak ge had. Enkele dagen waren met de keuring gemoeid, voordat de prijswinnaars bekend gemaakt konden worden. Prijzen De bronzen plaquette van Prins Bern- hard viel ten deel aan de heer A. v. Keste- ren uit Hillegom voor zijn inzending wa terslagers en de meesterzanger, die tevens een eerste prijs met hoogste aantal punten opleverde. De zilveren legpenning van de gemeente Velsen kwam bij de heer R. Schram te Beverwijk terecht voor vrije klasse kleur- kanarie (mozaiek), die bovendien een eer ste prijs en wisselbeker verwierf. Voor de medaille van het gemeente bestuur van Beverwijk was de heer J. Demmers, Beverwijk, gegadigde met eigen kweek parkieten, Agaparnis (tevens eer ste prijs en wisselbeker). Met zalm E. Schimmel-kanarie legde D. Spek, Velsen beslag op een wisselbeker met eerste prijs. Een groot aantal eerste prijzen en ere prijzen demonstreerde, wat met geduld en liefde, zelfs door zeer jeugdige personen, kan worden bereikt en daarom zou het goed zijn, indien vele schoolgaande kinde ren deze tentoonstelling zouden bezoeken. Uiteraard ook de ouders. De tentoonstelling, die gisteravond al vrij druk was bezocht (iedere 50ste be zoeker wordt een toegangskaart voor Avi fauna aangeboden en elke 500ste bezoe ker krijgt een zangkanarie ten geschenke), is tot en met Zondag, 9 Januari elke dag geopend van 14 tot 23 uur. Ten slotte zij nog vermeld, dat de wis selbeker voor waterslagers algemeen thans voor de derde maal en dus definitief is gewonnen door de heer C. van Deurzen uit Beverwijk. Van Gelder Zonen N.V. is dit jaar ge noodzaakt de oude lossteigers op te geven en een nieuwe loswal en meergelegenheid in meer Oostelijke richting buiten het ka naalprofiel te maken. Naar wij vernemen zal de uitvoering hiervan niet zijn in de vorm van een insteekhaven loodrecht op de as van het kanaal, maar een plaatse lijke verbreding van het Noordzeekanaal vormen, waar de gemeerde schepen blij kens uitgebreide proeven veilig buiten het kanaalprofiel kunnen liggen. De bouw van deze nieuwe loswal is een gevolg van de wens van Rijkswaterstaat, dat na de voltooiing van de tunnel en het verdwijnen van de Velser spoorbrug het kanaalprofiel geheel vrij ter beschikking zal komen van de scheepvaart naar en van Amsterdam. Een zo gunstig mogelijke pas sage van de scheepvaart is namelijk een eerste vereiste. Van Gelder Zonen N.V. beschikt al se dert jaar en dag over de thans bestaande eenvoudige steigers langs de oever van het Noordzeekanaal. De schepen worden er gelost en geladen ten behoeve van het be drijf. Thans liggen deze schepen echter in het kanaalprofiel. Bij de melkinrichting De bouw van de nieuwe loswal zal in De spiegelende ijsvlakte, die een paar dagen aan het Moerbergplantsoen verlei delijk heeft liggen lonken naar de jeugd, die in Velsen toch al zo weinig plaats en gelegenheid heeft om de ijzers onder te binden, gaf gisteren aanleiding tot een paar kleine incidentjes, omdat de jeugd al te graag dat mooie baantje op wilde. Het triabasveld, dat hier sinds kort bezijden de Kennemerlaan ligt, was echter niet in eer ste instantie bespoten om LJmuiden aan een ijsbaan te helpen, al heeft dat de plantsoendienst wel degelijk door 't hoofd gespeeld, maar meer om het ergerlijke stuiven van de rode substantie te voor komen. Het onder water zetten van tennisbanen moet, wil er goed berijdbaar ijs van ko men, onder de best-mogelijke omstandig heden gebeuren. Het moet er in de eerste plaats flink voor vriezen en dat deed het de afgelopen dagen nu juist niet, waardoor het oogebrachte water te snel wegzakte en de ijsvloer onberijdbaar bleef. Toen de weerberichten op dooi duidden, heeft men het plan voorlopig laten rusten, maar inmiddels was de jeu^d met horden al op dit ogenschijnlijk mooie baantje afgeko men en moest de politie de wacht betrek ken, om al te onvervaarde schaatsers van de hekken te weren. Dat dit door alle partijen betreurd is niet in de laatste plaats door de politie en reiniging zelf moge een geringe troost zijn voor degenen, die een onverwachte schaatsvreugde midden in IJmuiden zagen gloren een grondige beschadiging van het kostbare triabas zou erger geweest zijn dar. vergalde ijspret. Inmiddels is er gisteravond weer gespo ten en vanmorgen kon er dan tenslotte echt geschaatst worden. Het ligt overigens zeer zeker niet in de bedoeling, hier nu of in de toekomst een openbare ijsbaan van te maken: de jeugd zal voorrang genieten, om al te grote drukte te voorkomen. Wethouder De Boer deelde on3 vanmor gen mee. dat hij voornemens was heden- midaig óe scholen ijsvrij te geven. Of er Zondag gereden kan worden hangt of van ae conditie van de baan. In Groningen zal een scheepsbouw- en reparatiebedrijf worden gebouwd aan de Noordzijde van het Eemskanaal. Dit be drijf zal worden opgericht door de firma gebroeders Niestern en Co. te Delfzijl, de n.v. scheepsbouw „De Waal" te Zaltbom- mel en de n.v. Scheepsbouwunie Niestern te Hellevoetsluis. Indien het Eemskanaal geheel zal zijn verbeterd, zullen schepen tot 6000 ton kunnen worden gebouwd. To taal zal 400 man personeel op deze werf te werk kunnen worden gesteld. WENEN (Reuter) Een Poolse geleer de, prof. Witold Budryk. hoogleraar aan de hogeschool te Krakau, heeft na een onder zoek van zeventien jaar een methode ont dekt om ijzer te winnen uit erts van zeer laag gehalte. De methode maakt het mo gelijk gebruik te maken van het tot dus verre nutteloze ijzerhoudende zand, waar uit de grond in grote gebieden van Polen bestaat. Zij zal waarschijnlijk een oplossing betekenen voor het vraagstuk van invoer van ijzererts uit Zweden en de Sovjet-Unie en van erts met een gehalte van 35 per cent. dat in het land zelf wordt gevonden. Met de methode van prof. Budryk wordt het ijzerhoudende zand omgezet in magne- tiet. dat vervolgens door een electromagne- tische behandeling weer wordt omgezet in erts met een ijzergehalte van 50 percent. Uit dit erts kan in hoogovens ruw ijzer worden gewonnen. Bij C. van der Giessen en Zonen's scheepswerven te Krimpen aan de IJssel is het tankschip „Crania" te water gelaten. Dit enkelschroefschin is het tweede van een drietal zusterschepen, welke op het ogenblik voor rekening van de n.v. Pctro- leummaatschappij „La Corona" te Den Haag in aanbouw zijn. Het eerste, de „Ci- nulia", werd twee maanden geleden bij de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. n.v. te Rotterdam te water gela ten. Het derde, de „Camitia", is nog in aan bouw. De „Crania" heeft een draagvermo gen van ongeveer 13.000 ton. De voortstu wing zal geschieden door een Dieselmotor met een vermogen van 4600 pk. Ten behoeve van de opvarenden wordt een klein zwembad ingebouwd. Volgens „Llovds Shipping Intelligence" is het Nederlandse motorschip „Goote", groot 490 ton, gistermiddag bij Faro, Por tugal. aan de grond gelopen. Het schip was onderweg van Genua naar Rotterdam. twee étappes geschieden, daar één ge deelte pas kan worden gemaakt nadat de aanlegsteigers van de ponten aan de Noordzijde van het kanaal zullen zijn ver dwenen. Het eerste deel, dat ongeveer te genover de gebouwen van de N.V. Melk inrichting „Velsen" zal komen, kan thans worden uitgevoerd. Van Gelder Zonen N.V. verwacht in de loop van het vroege voorjaar hiermee te zullen beginnen en dit gedeelte van het werk tegen het einde van het jaar te heb ben voltooid. PITTSBURG Reuter) Voor de „Eco nomische Club" in Pittsburg heeft de schrijver van het boek „De strijd om het voortbestaan", de geschiedenis van de eco nomische mobilisatie in de tweede oorlog, Eiiot Janeway, verklaard, dat de florerende West-Europese staalindustrie in 1955 een crisis zal moeten doormaken als nog niet is voorgekomen, als gevolg van het steeds groter wordende tekort aan staalschroot en ijzererts. Hij liet de waarschuwing horen, dat wij als gevolg van de economische op leving in de Verenigde Staten en Europa, hoe paradoxaal het moge klinken, een nieu we periode van schaarste van basisproduc ten tegemoet gaan. Het onmiddellijke slachtoffer van deze crisis zou Groot-Brittannië zijn. Tenzij dit land in de naaste toekomst een nieuwe in- voermogelijkheid van ijzererts van prima kwaliteit vindt, zal het dreigende staal- schroottekort het uitbreidingsprogramma voor de staalindustrie in de komende twee jaren verlammen. „De exportvraag naar Amerikaans schroot neemt snel toe, zo snel, dat elk totaal van 1954 als schatting voor 1955 reeds misleidend is. In 1955 en gedurende enkele jaren daarna zal Groot- Brittannië alleen waarschijnlijk evenveel Amerikaans schroot nodig hebben als in 1954 naar de gehele wereld werd uitge voerd". De Britse invoerplannen op lange termijn zijn evenals de huidige aankopen buitengewoon onrealistisch, daar dit land verzuimd heeft rekening te houden met het schroottekort. Dit kan sechts overbrugd worden door erts. De KSG daarentegen is veel waakzamer en zakelijker geweest. Tot de KSG behoren de landen hebben in New York reeds dol- larcredieten geopend tot dekking van de betaling voor omstreeks een half millioen ton. Volgens Janeway ligt Europa in de worsteling om schroot in de gehele wereld voor op Groot-Brittannië en waarschijnlijk op de Amerikaanse staalfabrieken. ADVERTENTIE „BEATRIX" maakt bij ieder toilet een passendBRUIDSBOUQUET Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van 20.000. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" - BLOEMSIERKUNST KENNEMERLAAN 56 TELEFOON 6083 ADVERTENTIE Een nieuw lees-apparaat voor lijders aan kinderverlamming of mensen, die langdurig het bed moeten houden zonder zich te mogen bewegen wordt op het ogenblik beproefd in een ziekenhuis in Stockholm. Boeken en tijdschriften worden op een micro-film opgenomen; de beeldjes in het nieuwe apparaat worden vergroot op een glazen scherm geprojecteerd. Men schuift ze door met een lichte druk op een speciale knop; dit kan zowel met de vingers als met de kin geschieden. Het verhaal, dat zich op het ogenblik aan de rand van Santpoort-dorp gaat afspelen en waarvan het voorspel zich al afgewikkeld hééft, begint in feite in een vervlogen tijd, toen er nog geen sprake was van een Noordzeekanaal en de waterkering der Hondsbossche tussen Petten en Camperduin de enige schutse was voor het laag ge legen Noord-Holland. Toen de drie dijken, die in elk lagere schoolprogramma voor komen als de „waker", de „slaper" en de „dromer" ook de wacht hielden voor de poldergronden rond Santpoort, leverden de daar wonende schatplichtige boeren en landeigenaars dus in pais en vree hun bijdrage aan het Hoogheemraadschap Honds- bosse Zeewerir*, later het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, dat de dijken onder zijn hoede had. Het Noordzeekanaal kwam er en het theoretische overstromingsgevaar voor de lage Santpoortse landen was geweken. Noordhollands Noorderkwartier trok zich terug tot over het Kanaal. Luttele jaren terug werden de grenzen van het voornamelijk in Zuid-Holland „opererende" Hoogheemraadschap Rijnland in zoverre gecorri geerd, dat een gebied van ongeveer 240 hectare langs de rand van Santpoort onder dit heemraadschap werd gebracht. GEBOORTEN: Lourentius. z. van C. P. Hensbergen en G. H. Tervoort; Theodorus G,. z. van J. Groen en G. Tromp; Laura J., d. van G. Acda en C. Groen: Willem, z. van J. Brasser en J. Slobbe; Gertrudis C. T., d. van M. J. J. Duijn en J. G. Stet; Marcellus A., z. van L. Borst en A. A. Schermer; Catharina C. M„ d. van N. M. van der Does en J. van de Outenaar: Ferdinand A. J.. z. van Van 't Hcff en M. G. Hunsche; Theodora P.. d. van C. B. Boer en A. C. Steenbakker; Elisabeth, d. van W. van Heulen en G. J. v. d. Kuit. ONDERTROUWD: A. J. Niesten en M. G. Aardenburg; J. L. Ooms en W. Berghuis; J. de Wal en H. de Boer; A. C. van Kleef en M. J. M. Bleeker. GETROUWD: A H. W. Schalken en J. B. M. Nijhuis; A. Bleijendaal en J. Kluft; J. N. Rijke en D. H. Vuijk. OVERLEDEN: S. Kuijper, 19 j.; H. G. van Egmond. 76 j., echtgenote van C. Schelvis; J. van Wijngaarden. 75 j., cehuwd met E. A. Winterstein; J. Walgien 65 j., gehuwd met G. H. Albers. En daarmee begon de narigheid. Want de landeigenaren, die hun historische ver plichtingen jegens het Hoogheemraadschap Hondbosse Zeewering of Noordhollands Noorderkwartier allang met een som in eens hadden „afgekocht", moesten erva ren, dat Rijnland deze afkoop niet accep teerde. Voor één hunner, een kleine grond bezitter, die net aan de rand van deze grenscorrectie zit, dreigt de affaire een iet wat vervelende nasleep te krijgen: de deur waarder is al aan de deur geweest met een vordering van Rijnland en de dreiging van parate executie hangt boven zijn huis je, omdat hij niet verkoos te betalen, uit gaande van de redenering, dat de eenmaal afgekochte schatplichtigheid rechtsgeldig heid houdt, ook al treedt een ander Hoog heemraadschap in de rechten van een vorig. Bemaling Het gebied, waar het hier om gaat, wordt voor een gering deel en indirect bemalen door een aan Rijnland toebehorend ge- maaltje bij de Spaarndamse forten. De eigenaar, die thans in de knel gekomen is, is echter allang aangesloten op het ge meentelijk rioleringsnet van Velsen en be taalt daarvoor trouw zijn straat- en riool belasting. Nu wordt in tijden van zeer grote regenval het eventueel overtollige water van zijn grond bovendien afgevoerd via het pompstation aan de Jan Gijzenvaart, dat eveneens op boezemwater van het Hoog heemraadschap Rijnland uitkomt, zodat de argumentatie van Rijnland in dat opzicht lijkt op te gaan. De bij het perceel beho rende achtertuin is echter weer onderge bracht in een ook al historisch gegroeid stukje grond, dat plaatselijk als ..De Ver dolven" te boek staat, een buiten de pol der liggend land, waaruit indertijd deels de polderdijk is gegraven. Daardoor daal de dit land in waarde en de schatplichtig heid van deze percelen werd naar rato ver laagd. om de zaken weer wat in evenwicht te brengen Velsen partij? Om de situatie nog wat ingewikkelder ADVERTENTIE ycnrrrvjrrrrrrrr rcrtnrmrm „Rex draast de kroon voor beeld en toon" HEDEN t.m. MAANDAG LAVASTROOM OVER JAVA Een spectaculaire actie-film in kleuren WOENSDAG en DONDERDAG HIJ, ZIJ EN DE AUTO Het begon met Eva en eindigde met Genevieve. Zondag 9 Januari zal het 45 jaar zijn geleden, dat ds. J. Krüger te Bussum het predikambt in de Gereformeerde Kerken aanvaardde. Ds. Krüger werd op 27 April 1881 ge boren en deed op 9 Januari 1910 zijn in trek in zijn eerste gemeent, Silvolde. Daar. na stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Maarssen, 1914-1922; Dolder 1922-1926: Elburg 1926-1934 en tenslotte nog ruim 15 jaar te Castricum, waar hem met in gang van 9 Januari 1950, na 40 volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. te maken, is ook de gemeente Velsen hoogstwaarschijnlijk partij in deze affaire. De nieuwbouw in Bosbeek, die nog niet on der het van waterschapsrechten vrijgestel de duin valt, schijnt, voorzover is na te gaan, indertijd eveneens „afgekocht", zo dat ook de gemeente deze zaak eveneens wel eens uitgezocht zal willen zien. Inmid dels zal de als proef te beschouwen hard nekkigheid, waarmee die ene grondbezitter Rijnland tartte, niet zo zwaar uitvallen als het lijkt: er is nog altijd een bemiddeling via Gedeputeerde Staten van Noordhol land mogelijk, om de aangevochten afkoop bij Noordhollands Noorderkwartier c.q. Hondsbosse Zeewering ook voor Rijnland gecontinueerd te krijgen. In de bij deze aangelegenheid betrokken kringen heerst de sterke overtuiging, dat de „legger" van de percelen, die aan de Noordelijkste rand van het Hoogheemraadschap Rijnland liggen, veranderd zal moeten worden, om dat indertijd deze grenscorrecties wat on gelukkig zijn uitgevallen, terwijl op dat moment niemand der betrokkenen zich re aliseerde, wat de gevolgen zouden kunnen worden. Alblasserdijk, 5 te Rotterdam. Algenib, 5 te Rotterdam. Alnati, 5 130 m. NO. Recife. Amsteldiep. 5 te Amsterdam. Abbedijk, 5 te Philadelphia. Axeldijk, 5 te Santos. Adir.da, 7 te Pladju. Agatha. 6 v. Tj. Priok n. Pladju. Aldabi, 6 te Hamburg. Alhena. 6 110 m. ZO. Natal. Amerskerk, 7 te Djibouti. Amstelbrug. 5 v. Balboa n- Kobe. Armilla, 7 te Tj. Priok. Bennek om. 6 te Coquimbo. Boskoop. 6 v. Curasao te Pto Cabello. Barendrecht. 13 te Stanlow verwacht. Baud, 7 te Semarang. Bloemfontein, 6 1 040 m. Z ZO. Monrovia. Bonaire, 6 440 m. ZW. Plymouth. Borneo, 7 te New Orleans. Boschfontein, 6 v. Port Said n. Suez. Britsum, pass. 6 Wight n. San Jaun. Caltex Leiden, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam Caltex Nederland, 6 v. Stockholm n. Rotterdam. Caltex Pernis, 5 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 6 te Amstredam. Cradle of Liberty, 5 v. Port Said n. Philadelpnla Caltex Delft pass. 6 Kp. St. Vincent naar Rot terdam. Ceronia. 5 te Melbourne daarna Geelong Ade- laidt, Pt. Pirie en Pt. Lincoln. Cistula. 9 Singapore verwacht daama Mena el Ahmadi Suez en Engeland. Congostroom, 7 Antwerpen verwacht. Corilla. 12 Stanlow verw. daama Rotterdam en Curapao. Dongedijk, 5 v. Portland n. San Francisco. Dordrecht, verm. 6 v. Antwerpen n. Philadelphia Delfland, pass. 6 Finisterre n. Amsterdam. Drente, pass. 6 Minikoy n. Belawan. Eendracht. 6 te Gibraltar. Esso Den Haag, 6 v. Aden n. Suez. Eemland. 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ena. 10 Curasao verwacht. Etrema, 5 te Rotterdam in dok. Friesland KRL). 31 te Soerabaja. Friesland (SSM). 5 v. Huelva n. Rotterdam. Falco, 6 te Amsterdam Fnrmsum,, 6 te Barranqullla. Groote Beer. 7 Southampton verwacht. Gouwe, pass. 5 Finisterre n. Bremen. Groote Kerk. 6 te Duinkerken. Gaasterland. 5 te Paranasua. Ganvmedes pass. 6 Pto Rico n. Hamburg. Hei mes. 6 te Amsterdam. Hoogkerk. 5 Finisterre gepass. n. Antw. H°stia. 6 te New York. Hilversum, 6 v. Suez n Mena el Ahmadi. Houtman, pass. 6 Dieddah n. Belawm. Ittersum. 5 v. Houston n. Brownsville. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 570 m. NW. Fremantle Kota Agoeng. 6 te Cowes verwacht. Kieldrecht, 7 te Antw., 9 Rotterdam verw. Karimun. 6 v. Belawan n. Suez. Katelysla, 5 te Tripolis daarna Heysham. Koratia, 8 te Mena el Ahmadi daarna Suez en Triëst. Korovlna. 8 East London verw. daama Lorenzo Marquez. Kota Baroe. 7 te Dleddah. Krebsia. 5 te Bahrein daarna Mena el Ahmadi en Eva Perón. Leto, 5 dwars Lands End n. Hamburg. Laurenskerk, 5 te Antwerpen. Lutterkerk. pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam Leersum, 7 te Hamburg. Leopoldskerk, 7 te Suez. Leuvekerk. pass. 6 Gibraltar n. Port Said. Loenerkerk. 6 te Rotterdam. Lombok, nacht 6-7 te Zanzibar. Maasdam. 5 v New York n. St Thomas Macoma. 5 v. Malta n. Algiers. Macuba, 6 v. Adelaide n. Soerabaja. Madoera, 8 te Beyrouth. Malea. 5 te Balikpapan. Marsland, 6 v. Kopenhagen n. Bremen. een grote zending met bontkraag en warme voering, alle maten 22.75 Jongensmaten. 15.75 met kl. st. per maat. Zware kwaliteit KLM-JOPPERS LANGE BROEKEN voor jongens en meisjes MODERNE WOLLEN TRUIEN MODERNE WOLLEN SHAWLS enz. enz. Restanten WINTERJASSEN tegen sterk verlaagde prijzen Kennemerlaan 100 Notos, 6 te Rotterdam. Ondina, 6 te Rasgharib. Oranjestad, 5 580 m. W.ZW. Fayal. Oranje, 6 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein. 6 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Ovula, 6 v. Bombay n. Abadan. Pieter S, 6 v. Barry n. Amsterdam. Poelau Laut, 6 te Amsterdam. Polydorus, 5 v. Amsterdam n. Hamburg Prins Joh. W. Frlso, 6 te Lissabon. Prins Willem George Fred., 6 te Halifax. Plagiola, 6 te New York. Polyphemus, 6 te Djibouti. Prins Fred. Hendrik, pass. Lissabon n. Palma Prins Fred. Willem, 5 v. Valencia n. R'dam. Rotula, 11 Thameshaven verw. daarna n. R'dam Sarangan, 6 te Durban. Stad Dordrecht, vertr. 7 v. Civ. Vecchia naar Setubal. Stad Maastricht, vertr. 8 v. Huelva n. Sluiskil. Straat Makassar, 4 v. Lor. Marquez te Durban Sumatra, 6 te Amsterdam. Sibajak, pass. Daedalusriff n. Suez. Straat Mozambique, 6 et Penang. Salatiga, 6 te Manilla. Tara, 6 te Antwerpen. Trompenberg, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Talisse, 5 v. Port Said n. Amsterdam. Waterman, pass. Ouessant n. Wellington. Wieldrecht. 9 te Rotterdam verwacht. Woensdrecht, 5 te Rotterdam. Waterland, 6 v. Bahia n. Las Palmas. Westland, pass. 6 Fernando Noronha n- Rlo de Janeiro. Willem Ruys. 6 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Willemstad. 6 230 m. O.NO. Barbados. Wonorato, 7 te Beyrouth. Zaan, 5 v. Hamina n. Amsterdam. Zonnewij'k, 7 te Willemstad. KLEINE VAART Albergen, 6 van Tonnay Charente n. Lessables d'Olonne. Anna b. vertr. 6 v. Rouen naar Dordt. Applngedam, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Adm. Courbet. 6 v. Caen te Rotterdam. Aeneas, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Aco. 5 te Nykobing. Advent, 6 v. Hamburg te Huil verwacht. Amigo, verm. 5 v. Boston n. Maassluis. Anna Henny, 6 v. Bristol te Swansea. Alcetas, 5 te Tanger n. Ceuta. Algarve. 6 v. Cardiff n. Amsterdam. Att S. 6 v. Rotterdam te Exmouth verw. Avontuur. 6 te Vlissingen n. Antwerpen. Beekbergen, 7 v. Fecamp te Birkenhead verw. Bergsingel, 8 te Rochester verwacht. Bill S. 6 v. Port Talbot n. Rotterdam. Bab T. 6 v. Zaandam te Londen verw. Barendsz, 5 v. Kopenhagen n. Hamburg. Bierum, pass. 6 Terschelling n. Kopenhagen. Boreas, 5 v. Algiers n. Barcelona. Brem, 5 v. Lissabon n. Oporto. Baltic, pass. 6 Vlissingen n. Visby. Barracuda. 6 v. Huil n. Kingslynn. Corrie b, 17 te Durban verwacht. Capella. 5 v. Rotterdam n. Norrkoping. Claes Compaen, 6 v. de Humber te Rotterdam verwacht. Geeststroom, pass. 6 Vlissingen n. Hansweert. Glory, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Diligentia, 5 v. Eccles n. Stanlow. Dollard. 6 v. Helsingborg te Aarhus. Driebergen, 5 v. Le Legue n. Belfast. Da Costa. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Delta. 5 v. Rotterdam n. Londen. Donau. 5 v. Rotterdam n. Duinkerken. Da Capo, verm. 7 v. Lissabon n. Oporto. Depa. 5 v. Boston te Kingslynn. Dianel. 6 v. Delfzijl te Goole verw. Dija, pass 6 Ameland n. Parijs. Eemstroom, 5 v. Amsterdam te Huil verw. Elisa, 5 v. Newport te Vlissingen. F.llewoutsdijk, 5 v. Helsingborg te Hamburg. Erebus, ca. 7 v. Rouen te Londen verw. Fiducia N. 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Elsenburgh, 6 v. Duinkerken n. Londen. Evertsen. 5 v. Amsterdam te Londen. Flevo. 6 v. Amsterdam n. IJmuiden. Ferocia, 5 v. Middlesbro n. Moss. Fiducia, 5 v. Maassluis te Boston verw. Gersom, 5 te Gravesend met schade. Hast V, 7 v. Swansea te Amsterdam verw. Hermes. ca. 19 te Londen verwacht. Heemraadsingel. 8 v. IJmuiden te Rotterdam. Heerengracht. 5 v. Rotterdam n. Nantes. Havik. 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Hoe Vinces, 6 te Rotterdam. Harold, 6 v. Karlshamn te Hamburg. Ida Pieter. 6 of 7 Poortershaven verw. Ingeborg, 6 v. Zwijndrecht te Rotterdam. Jan Kreumer. 6 v. Kingslynn n. Rotterdam. Johnny, 6 v. Aarhus te Porsgrun verw. Jan. 5 v. Holmsund te Londen verw. Joost, pass. 5 Vlissingen n. Loriënt. Jozo, 5 v. Bremen te Delfzijl. Kaap Falga, vertr. 7 v. Rotterdam n. Gothenburg Karei, 6 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Kolga, 5 te Stockton on Tees verwacht. Koningshaven. 6 te Belfast. Kemphaan, vertr. 8 v. Foyness n. Hamburg. Leenden b. 5 v. Huil n. Antwerpen. Lydia, 5 v. Manchester n. Garston. Lies. 6 v. Hudiksvall te Le Havre. Maasym N. 5 380 m. NO. Rio Grande do Sul. Marie, 7 te Bristol verwacht. Merwehaven, 6 Casablanca verwacht. Michel Swenden, 5 v. Rotterdam te Antw. Markab, 7 v. Kopenhagen te Selzaete verw. Merak N. 6 v. Las Palmas te Antwerpen. Midas, 5 v. Gothenburg n. Amsterdam. Moby Dick, pass. 6 Eddystone n. Gent. Madjoe, pass. 6 Vlissingen n. Odense. Mariscal Lopez, pass. 6 Kaap Verdische ell. n. Antwerpen May Mere. 7 v. Swansea te Rotterdam verw. Michel Swenden, pass 6 Vlissingen n. Waterford Nassauhaven, 6 v. Malmö te Gothenburg. Nleuwehaven, 5 v. Kopenhagen te Gothenburg Nimrod, 6 v. Roterdam te Kopenhagen verw. Noord, 6 v. Barton te Rotterdam. Noordland. 5 v. Gent te Antwerpen. Oosterburgh, 5 v. Rotterdam n. Stockholm. Oranje. 6 v. Vlissingen n. Rotterdam. Potito, 5 v. Zaandam n. Goole. Poortvliet, vertr. 6 v. Vejle n. Hamburg. Soemba, pass. 5 Beachyhead n. Ballina. iparta, 7 v Rotterdam te Kopenhagen verw. Spurt, 6 v. Antwerpen te Dunston. Stella Maris. 5 v. Newcastle n. Horsens. Rema, 5 v. Nakskov te Rotterdam. Surte. 5 v. Rotterdam n. Aarhus. Stientje Mensinga, 6 v. Sevilla n. Rotterdam. Schippersgracht. 6 v. Abo te Helsinki. I Texelstroom. fi v. Liverpool te Amsterdam. Trito, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Twee Gebroeders, 6 v. Newport Mon te Kopen hagen. I Tito, j v. Rotterdam n. Londen. Tinda, a v Londen te Rotterdam. Ter S, 5 v Swansea te Rotterdam. Wcste. s;ngel. 5 te Gent. Westerpolder, pass. 5 Kp. Finisterre n. Lissabon Wiema. 5 v. Delfzijl n- Stockholm, vyiebold Bohmer. 5 v. Sevilla te Rotterdam. Zeehond, 5 v. Lo-den te Delfzijl. SLEEP VA ART Ebro. 5 te Southampton met ss. Hudson, 5 v. Bremen n. Delfzijl. Oceaan. 5 150 m ZW. Ouessant Oostzee. 5 bij Kp. Spartal n. Engeland met kruiser Shropshire. 1 Rode Zee, 5 210 m. W. Sabang met s*.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10